Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Duracell Τα λες πολύ ωραία.Είσαι δάσκαλος όπως και να το κάνουμε.
Να σε ρωτήσω κάτι από την εμπειρία σου.Πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν κάποια Standar στο παιχνίδι, και πρέπει να προσαρμοζόμαστε κάθε φορά με αυτήν την τεχνική ιγκουάνα;;
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Duracell Τα λες πολύ ωραία.Είσαι δάσκαλος όπως και να το κάνουμε.
Να σε ρωτήσω κάτι από την εμπειρία σου.Πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν κάποια Standar στο παιχνίδι, και πρέπει να προσαρμοζόμαστε κάθε φορά με αυτήν την τεχνική ιγκουάνα;;

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια συναγωνιστή! Κι εσύ από τα posts σου δείχνεις έμπειρος και μπήχτης (πολύ βασικό την σήμερον ημέρα... που έχουμε γεμίσει αδερφές και καληνυχτάκηδες) !!!

Στο Θέμα μας τώρα... νομίζω ότι "η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ" μάς δείχνει ΠΑΝΤΑ τον δρόμο... και σε συνδυσμό με την ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ μας στις εκάστοτε συνθήκες μπορούμε να επιτύχουμε το ποθούμενον... (ή απλά να προχωρήσουμε χωρίς να χάνουμε άσκοπα τον χρόνο μας... για να συναντήσουμε τον επόμενο "στόχο") ;) ;) ;)

Εν κατακλείδι, θα συνόψιζα την ολοκληρωμένη τεχνική KAMAKI ως εξής:
1. ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΣΤΟΧΟΥ
2. ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ, για να μελετήσουμε την γλώσσα του σώματος κλπ σημάδια που μας δείχνουν κατά πόσον είναι διαθέσιμη κλπ
3. ΓΡΗΓΟΡΗ-ΕΞΥΠΝΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
4. ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ (ή σε περίπτωση αποτυχίας, ΑΜΕΣΗ "ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ...

ΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ: ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ... ΚΑΙ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ 2 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟ 1 !!!

Προσπαθούμε όταν βγαίνουμε να αναγνωρίσουμε αυτές που επίσης βγήκαν για να γ...νωριστούν και κάνουμε την κίνησή μας με αυτοπεποίθηση και γρήγορα... ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΑΣΚΟΠΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΣΕ ΠΟΛΥΩΡΑ ΚΟΙΤΑΓΜΑΤΑ, ΚΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΛΠ...

Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ...
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Φίλε Duracell πολύ σωστά όλα αυτά. απλώς θα ήθελα να μου διευκρινίσεις πότε καταλαβαίνουμε ακριβώς ότι πρέπει να αφήσουμε το συγκεκριμένο καμάκι και να προχωρήσουμε στο επόμενο για να μην χάσουμε χρόνο.Το λέω αυτό γιατί ένα μεγάλο καμάκι μου είχε διευκρινίσει ότι το "όχι" τις περισσότερες φορές σημαίναι "ναι", απλώς αργεί να ανοιχτεί η γυναίκα.Κατά την άποψη σου μέχρι ποιο σημείο του όχι πρέπει να επιμένουμε πριν προχωρήσουμε στον επόμενο στόχο.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Φίλε Duracell πολύ σωστά όλα αυτά. απλώς θα ήθελα να μου διευκρινίσεις πότε καταλαβαίνουμε ακριβώς ότι πρέπει να αφήσουμε το συγκεκριμένο καμάκι και να προχωρήσουμε στο επόμενο για να μην χάσουμε χρόνο.Το λέω αυτό γιατί ένα μεγάλο καμάκι μου είχε διευκρινίσει ότι το "όχι" τις περισσότερες φορές σημαίναι "ναι", απλώς αργεί να ανοιχτεί η γυναίκα. Κατά την άποψη σου μέχρι ποιο σημείο του όχι πρέπει να επιμένουμε πριν προχωρήσουμε στον επόμενο στόχο.

χμ... "η συμπεριφορά "όχι" που σημαίνει "ναι", απλώς αργεί ν' ανοιχτεί η γυναίκα" αφορά περισσότερο τις χαζο-ελληνίδες... και η αντίδρασή μας εξαρτάται από τον τόπο που βρισκόμαστε και τον χρόνο που έχουμε στην διάθεσή μας...
π.χ. σ'ενα club με δεκάδες μουνάκια γύρω μας για παιχνίδι... είναι άσκοπο να χάνουμε όλο το βράδυ μας για να ρίξουμε μία! Αντίθετα η κορυφαία τακτική είναι αν μπορούμε να παίζουμε ταυτόχρονα σε διαφορετικά σημεία του μαγαζιού...
Μου έχει τύχει να πάω σε πολύ γνωστό μεγάλο club συνοδευόμενος και με παρέα για φαγητό... ενώ ταυτόχρονα έπαιζα με τα μάτια με άλλη γκόμενα διπλανού τραπεζιού (την οποία και πήρα αργότερα στην τουαλέτα) και ταυτόχρονα έκανα και τις βόλτες μου για να ξεμουδιάσω και φυσικά να φλερτάρω στην άλλη μεριά του μαγαζιού (τελικά καμάκωσα κι άλλη γκόμενα και γαμηθήκαμε μέσα στο αμάξι μου στο πάρκινγκ λίγο πριν φύγουμε) ενώ στον γυρισμό η αρχική γκόμενα που πήγαμε στο μαγαζί μ' ευχαριστούσε για το πόσο ωραία πέρασε και με καλούσε από το σπίτι της για ένα ακόμα ποτό... (φυσικά πήγα και την κέρασα χύσι) !!!
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Για το τι εννοεί ο Duracell λέγοντας "μουνάκια" και "γκόμενες" υπάρχει και το αντίστοιχο φωτογραφικό υλικό.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Μου έχει τύχει να πάω σε πολύ γνωστό μεγάλο club συνοδευόμενος και με παρέα για φαγητό... ενώ ταυτόχρονα έπαιζα με τα μάτια με άλλη γκόμενα διπλανού τραπεζιού (την οποία και πήρα αργότερα στην τουαλέτα) και ταυτόχρονα έκανα και τις βόλτες μου για να ξεμουδιάσω και φυσικά να φλερτάρω στην άλλη μεριά του μαγαζιού (τελικά καμάκωσα κι άλλη γκόμενα και γαμηθήκαμε μέσα στο αμάξι μου στο πάρκινγκ λίγο πριν φύγουμε) ενώ στον γυρισμό η αρχική γκόμενα που πήγαμε στο μαγαζί μ' ευχαριστούσε για το πόσο ωραία πέρασε και με καλούσε από το σπίτι της για ένα ακόμα ποτό... (φυσικά πήγα και την κέρασα χύσι) !!!

Kαι όταν έφυγε και η τρίτη έριξες και μία  :jerking: με τις έντονες αναμνήσεις ή φώναξες cg;
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
Και εγώ αυτό είπα παραπάνω και μου βάλανε χέρι. :( :(

  Εσυ όμως εχεις πηδηξει μεχρι 999 γυναικες ενω ο άλλος πάνω απο 1000 (και μεχρι 9999).

Αλλα τα ματια του λαγού αλλα της κουκουβαγιας!!!!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Kαι όταν έφυγε και η τρίτη έριξες και μία :jerking: με τις έντονες αναμνήσεις ή φώναξες cg;

Η τρίτη δεν έφυγε αφού ΕΓΩ έμεινα στο σπιτι της το βράδυ! Και την επομένη μέρα (Κυριακή) που ξυπνήσαμε μαζί... την περάσαμε ΟΛΗ στο κρεββάτι!
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Kαι αυτή φώναξε και δύο φίλες της και την καμαριέρα και μετά πήρατε το αεροπλάνο για διακοπές στην Κρήτη και εκεί μπήκαν στην παρέα και η Δομινικανή αεροσυνοδός και μια ταξιτζού και μια νεαρή αγρότισσα που σκάλιζε τα αμπέλια;
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
  Εσυ όμως εχεις πηδηξει μεχρι 999 γυναικες ενω ο άλλος πάνω απο 1000 (και μεχρι 9999).

Αλλα τα ματια του λαγού αλλα της κουκουβαγιας!!!!

Άσε που εγώ μπορεί να έχω φάει πάνω από 1000 χυλόπιτες, ενώ ο φίλος Duracell κάτω από 1000 έως και 0.

Μου έχουν κάνει όμως "ξερό" καμάκι γκόμενες 2-3 φορές. Μήπως αυτό το ισοφαρίζει;;



 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
Kαι αυτή φώναξε και δύο φίλες της και την καμαριέρα και μετά πήρατε το αεροπλάνο για διακοπές στην Κρήτη και εκεί μπήκαν στην παρέα και η Δομινικανή αεροσυνοδός

 μεχρι εκει μου εχει συμβει και μένα μονο που η αεροσυνοδος δεν ηταν από τον Αγ. Δομινικο.

Τη ρωταω απο πού εισαι??
και μου λέει απο κει που ειναι ο Καστιγιο!!!!

 Ουρουγουαη-Μεξικό??? Οχι ρε απο του Ρεντη ειμαι!!!!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Άσε που εγώ μπορεί να έχω φάει πάνω από 1000 χυλόπιτες, ενώ ο φίλος Duracell κάτω από 1000 έως και 0.

Φυσικά κι έxω φάει κι εγώ πολλές χυλόπιτες, αλλά ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ... όλα μέσα στο παιχνίδι είναι... σημασία δεν έχει αν την πέσεις σε μια μέρα σε 1 ή 10 αλλά αν τελικά θα σκοράρεις ;) ;) ;)
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
  και ο καστιγιο αυτο κάνει.

  Προσπαθει 30 φορες να περασει μονος την αντιπαλη άμυνα τα καταφερνει καποια στιγμη και γινεται ΗΡΩΑΣ.

 
 

Επισκέπτης
Περίπτωση ενδεικτική του υψηλού επιπέδου των Ελληνίδων και του πόσο δεκτικές είναι στο καμάκι από αγνώστους ...


Πριν από χρόνια βλέπω μια ωραία κοπέλα στο Ψυχικό η οποία φαινόταν να είχε μόλις βγεί από κομμωτήριο. Είχε φτιάξει ωραίο μαλλί , ήταν καλοντυμένη , δεν είδα να φορά βέρα και πήγαινε να μπει σε μια SLK.

Φυσικά δεν χάνω ευκαιρία!

Της λέω "Με'γεια το χτένισμα, σου πάει πολύ ωραία!.

Εισπράτω την απάντηση φωναχτά, μας άκουσαν σε ακτίνα 200μέτρα :

Αι γαμήσου ρε παλιομαλάκα, άι στο διάολο ...

Γεμάτος απορία πάνω να ψελλίσω "μα εγώ το θαυμασμό μου ... ξέφρασα!".

Μάταια ... συνέχισε πιο δυνατά

Ρε αι γαμήσου από 'δω πήγαινε στα τσακίδια αλήτη , άι στο διάολο ...


 

Επισκέπτης
Ο όρος καμάκι, είναι παρωχημένος

Οι δε προσεγγίσεις πολλές φορές γραφικές και προτεινόμενες σε άτομα με χαμηλό δείκτη αξιοπρέπειας

Σημασία δεν έχει πόσες γκόμενες θα ρίξεις. Το σκεπτικό "θα χτυπήσω 20, θα βγουν οι 2" είναι ο ορισμός του λιγούρη σαβουρογάμη.

Αν αυτός που κάνει ξερό καμάκι, δεν είναι χυδαίος, γραφικός και σαβουρογάμης και απλά είναι ελεύθερος και ψάχνει να βρεί κάποια γυναίκα που να του αρέσει πραγματικά, την οποία πλησιάζει για να την γνωρίσει, υπάρχει κάτι το κακό;

Απλά είναι ασυνήθιστο στην Ελλάδα, σπάνιο και καθόλου αποδεκτό. Δεν είναι πολιτικά ορθό το καμάκι στην Ελλάδα.Ο κανόνας στην Ελλάδα είναι να κανονίσει η παρέα έξοδο σε μεζεδοπωλείο/ελληνάδικο/ορθάδικο/μπαρ/σινεμά/θέατρο και εκεί να πάει ο μπάκουρος ανήρ ενώ ταυτόχρονα θα έχει προσκαλέσει η ξαδέλφη/αδελφή/φίλη/συνάδελφος/συμφοιτήτρια την ξαδέλφη/αδελφή/κολλητή/συγχωριανή για να του τη γνωρίσουν. Τακτική που δεν απέχει και πολύ από τα προξενιά της Οθωμανικής περιόδου ή των Βαλκανικών. Η μόνη διαφορά είναι ότι τη θέση των γονέων στο ρόλο της προξενήτρας την έχουν πάρει φίλοι και τη θέση του σπιτιού που λάμβανε χώρα το προξενιό τα διάφορα κέντρα κτλ.

Πάντα μισούσα αυτό τον τρόπο γνωριμίας. Και από όσες είχα γνωρίσει με τέτοιους τρόπους η καλύτερη από εμφάνιση έπιανε μετά βίας 5/10.

Μόνος μου σε δρόμους, τρένα, σκυλάδικα, μαγαζιά, νοσοκομεία , αεροπλάνα, βαπόρια χτύπαγα από 6/10 και πάνω!!!!

Και ξέρεις κάτι;

Θα το βεβαιώσουν κι άλλοι αν το έχουν ζήσει.
Όταν "ρίξεις" την τελείως άγνωστη που δεν σου έχει συστήσει κανείς, νοιώθεις πολύ πιο μάγκας και με πολύ περισσότερα κιλά αρχίδια από το να φας τη συγχωριανή της αρραβωνιαστικιάς του συμφοιτητού που έφεραν να σου γνωρίσουν σε "μπαράκι".

Σαφώς με το καμάκι θα φας πολλά ζόρια, πολλές ήττες, πολλές αποτυχίες, αλλά έτσι ξεχωρίζουν και τα πίτουρα από το στάρι.Είναι κάτι σαν τα επαγγέλματα. Ο ελεύθερος επαγγελματίας μπορεί να πεινάσει , να πάει φυλακή, να αντιμετωπίσει κλητήρες, κατασχέσεις, χρέη αλλά ΜΠΟΡΕΙ και να κονομήσει. Αν δεν το αντέχει γίνεται υπάλληλος και εξασφαλίζει τις 3,60 μηνιαίως ...
 

Επισκέπτης
εχμ βασικα αλλο ειπα... ρωτησα εαν οντως πεφτουν γυναικες με αυτο το τροπο κ ξεχωρισα τις τουριστριες μιας κ οι πιο πολλες απ αυτες πεφτουν κ με το γεια σου...
δεν καταλαβα γιατι θα πρεπει να το κανεις επι προσωπικου... λες κ ξερεις τι σχεσεις ειχα εγω.. τεσπα

κ σορρυ που εμενα μου φαινεται σαχλο.. ενταξει κ μενα μου εχουν κανει καμακι κ γελασα κ ευγενικα μιλησα... αλλα περαν τουτου πραγμα το οποιο το κανετε οσοι το κανετε σε ολες κ οποια κατσει, ποια θα το παρει σοβαρα?

Για να είναι πληρέστερη η ενημέρωση των αναγνωστών μας καλό θα ήταν να μας περιέγραφες και τι είδους άνδρες είχες στη ζωή σου με το μη καμάκι.

Εγώ από τα 22 και μετά όσες γυναίκες είχα τις έβγαλα με καμάκι. Πριν έτρωγα κυρίως από παρέες.Το οποίο μεταφράζεται και ως εξής ...

Από τα 22 και μετά δεν ξαναέφαγα μπάζα! Καμάκι έκανα μόνο σε γυναίκες που μου άρεσαν και μάλιστα πολύ. Κάτι που δεν ίσχυε για όσες μου γνώριζαν σε παρέες ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom