Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Πάντως είναι τεράστια μαλακίς το κόλλημα με την παρέα. Λες και την παρέα την ξέρανε εκ γεννετής και δε την γνώρισαν κάπως, κάποτε με κάποιο τρόπο. Η λες και απαγορεύει κάποιος νόμος να γνωρίσεις κάποιον άλλο άνθρωπο. Δε μπορώ να καταλάβω σε τι ηλίθια κολλήματα σκαλώνει ο κόσμος
 

kosfra

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
652
Κριτικές
1
Like
20
Πόντοι
6
Γενικότερα όταν ο αυτοσκοπός είναι το παιχνίδι και όχι το να μπει το φίδι στο πηγάδι είναι πολύ καλύτερες οι πιθανότητες. Αλλά στα 35 λες πολύ πιο εύκολα το και να μην γαμήσουμε τι έγινε από ότι στα 25. ;)

Απολυτα συμφωνο με βρισκει αδερφε ολο το post σου αλλα θα επικεντρωθω στο συγκεκριμενο σημειο.
Λεω το εξης λοιπον:
Αρχικα πρεπει καποιος να προσδιοριζει τους στοχους του. Τι ακριβως ψαχνει στο συγκεκριμενο χρονικο σημειο: Γκομενα,σχεση,πλακα και χαβαλε,ξεχαρμανιασμα,το τελειο τσιμπουκι κλπ κλπ κλπ
Οταν προσδιοριστει η σημασια του παιχνιδιου ψαχνουμε για τον καταλληλο αντιπαλο. Αφου τον βρουμε...ξεκιναμε με την προοπτικη οτι δεν προκειται να γινει τιποτα και οτι σε 10 λεπτα θα πρεπει να ψαξουμε για αλλο στοχο. Ετσι λοιπον ξεκιναμε το μπλα μπλα....απο εκει και περα ειναι θεμα συγκυριων και τυχης εαν θα υπαρξει ευτυχης καταληξη(αυτη για την οποια ψαχνουμε)η οχι.
32 Μαιων και εγω εχω δει πολλα αλλα γενικα εχω παιξει πολυ τις περισσοτερες φορες αποκομιζοντας τηλεφωνα τα οποια δεν αξιοποιησα ο μαλακας....
 

kosfra

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
652
Κριτικές
1
Like
20
Πόντοι
6
Παραθετω τωρα και μια φρεσκια εμπειρια:
Σαββατοκυριακο σε ξενοδοχειο μαζι με την κοπελλα μου....ειμαι κατα τις 2 το βραδυ στο μπαλκονι γιατι δεν με παιρνει ο υπνος....φυσικα η αλλη κοιμαται μεσα. Βλεπω στο διπλανο μπαλκονι ξανθο milf(με νυχτικο= να καπνιζει αρκετα θλιμενο.Αφου παρακολουθω για κανενα μισαωρο για να βεβαιωθω οτι δεν παιζει αντρας στο σκηνικο,προσποιουμε οτι δεν αναβει ο αναπτηρας μου και της ζηταω φωτια, αρχιζω το μπλα μπλα...ποιος αφησε μονη μια τοσο ωραια κοπελα κλπ κλπ κλπ.
Αποτελεσμα...τηλεφωνακι για περαιτερω γνωριμια και φυσικα αγκαλιτσα και φιλακι πριν παει για υπνο στο δωματιο της.
Τωρα απο εκει και περα το πιο πιθανο ειναι να μην την παρω τηλεφωνο ποτε, γιατι η συγκεκριμενη ηταν γυρω στα 35 σε φαση θα μεινω στο ραφι, ψαχνω καποιον για μονιμη σχεση και τα γνωστα, αλλα το καμακι σαν καμακι πετυχε και αυτο ειναι που σε ικανοποιει τελικα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Συμπέρασμα : Το ΞΕΡΟ ΚΑΜΑΚΙ προυποθέτει γνωριμίες και δημόσιες σχέσεις που πέρα από τον κύκλο σου δεν θα είχες κάνει ΠΟΤΕ. 
Μάλλον, εννοείς ότι οδηγεί σε γνωριμίες (που είναι και το ζητούμενο), αλλιώς δε βγαίνει νόημα...  :)

Πάντως είναι τεράστια μαλακίς το κόλλημα με την παρέα. Λες και την παρέα την ξέρανε εκ γεννετής και δε την γνώρισαν κάπως, κάποτε με κάποιο τρόπο. Η λες και απαγορεύει κάποιος νόμος να γνωρίσεις κάποιον άλλο άνθρωπο. Δε μπορώ να καταλάβω σε τι ηλίθια κολλήματα σκαλώνει ο κόσμος

Αυτό, είναι και σε μένα ακατανόητο!!! :idiot:

 

huckleberry

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
245
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
Για τους ΔΕΙΛΟΥΣ και ΑΤΟΛΜΟΥΣ παντα θα υπαρχει μια δικαολογια. Η ταδε ειναι ασχημη, η αλλη ειναι θεα(αλλα χαζη), η αλλη ειναι πιτσιρικα, η 4 ειναι μεγαλη. Αυτη ειναι εμπειρη, η αλλη πρωταρα. Αυτη σου εκατσε για τα λεφτα, η αλλη ηταν απελπισμενη. Η μια ειναι ξενη, η αλλη ντοπια...Μπουρου, μπουρου, μπουρου...
Δικαιολογιες!!!
Αλλα εξω βγαζουν αυτες τις δικαιολογιες?
Στον εαυτο τους?
Μπορουν να δικαολογησουν τη δειλια τους, το οτι ειναι ΚΟΤΕΣ?
Η γυριζουν σπιτι και σκεφτονται για ωρες, μερες, μηνες: "και τι θα γινοταν αν της την επεφτα? αν της μιλουσα? αν ζητουσα τηλ, να βγουμε?"

Και να θυμαστε αν δεν φατε χυλοπιτες, ΠΟΤΕ δεν θα γινεται Καμακια!

Σωστός !!!

Παιδιά το καμάκι πλέον έχει εξελιχθεί σε επιστήμη με διάφορες σχολές να ανταγωνίζονται. Εγώ έχω διαβάσει κάποια πράγματα για τον Νευρογλωσσικό προγραμματισμό (NPL) και τη μέθοδο προγραμματισμού του εγκεφάλου Silva. Βέβαια η αλλαγή δεν γίνεται από την μια μέρα στη άλλη, αλλά αποδίδουν αν κάποιος έχει υπομονή και επιμονή. Και φυσικά δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο από αυτό που λέει ο paracelsus: η απορία του τι θα γινόταν αν έβρισκα το θάρρος και της μίλαγα.

Σκηνικό πρόσφατο σε παραλία: 2 απίστευτα μωρά έρχονται και κάθονται. Strings και topless και οι δύο φυσικά και γενικά εμφάνιση μοντέλου. Όλοι οι άντρες είχανε μείνει μαλάκες  :jerking: από το κοίταγμα. Απλά κοιτάζανε φυσικά σαν χάνοι, κανένας δεν έκανε το παραμικρό. Εγώ πήγα μόνος μου και στις δύο και τους έπιασα κουβέντα. Όχι σαν τις ταινίες με τον Ψάλτη φυσικά. Το αποτέλεσμα; Έφαγα πόρτα στο τέλος αλλά με ¨όμορφο¨ τρόπο όπως άλλωστε ήταν και η προσέγγιση μου. Όμως δεν έμεινα να κοιτάω σαν μαλάκας  :jerking: όπως ΟΛΟΙ οι άλλοι. Είχα τα κότσια να πάω έστω και για χαβαλέ. Δεν μου έμεινε απωθημένο…


(P.S Ευχαριστώ για τα links paracelsus)
 

agentsmith

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2007
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Για τους ΔΕΙΛΟΥΣ και ΑΤΟΛΜΟΥΣ παντα θα υπαρχει μια δικαολογια. Η ταδε ειναι ασχημη, η αλλη ειναι θεα(αλλα χαζη), η αλλη ειναι πιτσιρικα, η 4 ειναι μεγαλη. Αυτη ειναι εμπειρη, η αλλη πρωταρα. Αυτη σου εκατσε για τα λεφτα, η αλλη ηταν απελπισμενη. Η μια ειναι ξενη, η αλλη ντοπια...Μπουρου, μπουρου, μπουρου...
Δικαιολογιες!!!
Αλλα εξω βγαζουν αυτες τις δικαιολογιες?
Στον εαυτο τους?
Μπορουν να δικαολογησουν τη δειλια τους, το οτι ειναι ΚΟΤΕΣ?
Η γυριζουν σπιτι και σκεφτονται για ωρες, μερες, μηνες: "και τι θα γινοταν αν της την επεφτα? αν της μιλουσα? αν ζητουσα τηλ, να βγουμε?"

Και να θυμαστε αν δεν φατε χυλοπιτες, ΠΟΤΕ δεν θα γινεται Καμακια!
παρολο που δεν ειμαι τοσο τολμηρος θα συμφωνησω!!!!μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση η δικαιολογια'ειναι πρωταρα'!
 

Max Cady

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.052
Κριτικές
17
Like
11
Πόντοι
2.178
Σκηνικο τετοια εποχη στα Χανια: σε beach bar μα αλλο μελος του site και ενα 3 φιλο. 2 θεες Ξανθες: η 1 γυρω στο 1,80 (μου εριχνε) η αλλη γυρω στο 1,90.

Καθονται κοντα μας, παιζει eye contact (χωρις eye contact) σεν μπορω να παω! Φευγουν, ξαναγυριζουν σε κανενα 10 λεπτο και καθονται πιο κοντα.

Παιρνω 5 σφηνακια και κανω το κονε. (Τι ειπα δεν θυμαμαι)
Μετα απο λιγο μου λεει "η δικια μου": μας κοιταζε ολο το μαγαζι και δεν μας μιλησε κανενας! Ξεφτιλα!

Οι γκομενες Εσθονες και πολυ κυριλε. Business women.
Τα υπολοιπα ειναι ιστορια!
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
εγω παντως το εφαρμοζω οποτε μπορω το συστημα ξερο καμακι.
το θεωρω καλυτερο απο το να καθεσαι να την κοιτας και να σκεφτεσαι να παω ή να μην παω να της μιλησω, τι λες να γινει, τι θα συμβει. τα προλαβαινεις αυτα κανωντας ξερο και αιφνιδιαστικο καμακι. φροντιζοντας παντα να εισαι ευγενικος οσο γινεται.

εχω φαει το κεφαλι μου κατα 95% αλλα μαθαινω και εξελισσομαι, και εχω και εμπειριες και ιστοριες να μοιραστω απο αυτο το κομματι της ζωης μου.

παντα λεω στον εαυτο ενα πραγμα, κανε την επιλογη σου και αδραξε την ευκαιρια. !!!
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
[glow=red,2,300]χρυσος κανονας:[/glow]

[size=20pt]καλυτερα να μετανοιωσεις για κατι που εκανες, παρα για κατι που δεν εκανες.[/size] [tt][shadow=red,left]!!!![/shadow][/tt]
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Δηλαδη το ξερο καμακι τι διαφορα εχει απο το αλλο καμακι?Ακομα υπαρχει μηπως και χλωρο?Δεν μπορω να καταλαβω????????
Σημασια στο καμακι εχει οτι ειδος καμακιου και να ειναι απλα πρεπει να ψυχολογησεις το στοχο σου οσο μπορεις ή αν μπορεις και πας και λες την ατακα σου που ελπιζεις οτι θα πιασει!Απλο ειναι!
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
το καμακι ειναι καμακι... με οποιο συστημα και να ακολουθεις.
αλλα ο καθε ανθρωπος εχει τον τροπο του...
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Στο τελευταίο ξερό που έκανα παρ'ότι είχε γκόμενο (εγω δεν το ήξερα) μου έδωσε το τηλεφωνό της και μετά μου το έπαιζε ολίγο δύσκολη.
Πως το εξηγείτε.Πως λέτε να σκέφτηκε.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Στο τελευταίο ξερό που έκανα παρ'ότι είχε γκόμενο (εγω δεν το ήξερα) μου έδωσε το τηλεφωνό της και μετά μου το έπαιζε ολίγο δύσκολη.
Πως το εξηγείτε.Πως λέτε να σκέφτηκε.

Μάλλον θεωρεί τον γκόμενο για τον πούτσο (είναι πολλές τέτοιες, αλλά τί να κάνουν!!!)
 

Max Cady

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.052
Κριτικές
17
Like
11
Πόντοι
2.178
Στο τελευταίο ξερό που έκανα παρ'ότι είχε γκόμενο (εγω δεν το ήξερα) μου έδωσε το τηλεφωνό της και μετά μου το έπαιζε ολίγο δύσκολη.
Πως το εξηγείτε.Πως λέτε να σκέφτηκε.

Θα συμφωνησω με τον Φλες!!!
Εχω παρει τηλ. απο πολλες με γκομενο.
Εχουν την καβατζα και ψαχνουν κατι καλυτερο

Τα μυστικα σε αυτη την περιπτωση ειναι(απο εμπειριες μου)
α) Να δειξεις αξια και να "περαστεις καλυτερος" απο το γκομενο.Βρες τα αδυνατα του σημεια και χτυπα σε αυτα!
β) Σε καμμια, μα καμμια περιπτωση να μην δειξεις λιγουριαση και βιασυνη. Τερτοιες κατασυτασεις θελουν υπομονη.Καθως η γκομενα ειναι μπερδεμενη και δεν θελει πιεση. Δειξε χαρακτηρα
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Ρε παιδια, μετα τις λεμε πουτανες οταν πανε με αλλους ενω ειναι με εμας...

Ειπαμε, μπορει ο αλλος να ειναι μαλακας και χιλια δυο, αλλα ας μην γινουμε και μουνοδουλοι τρωγοντας την γκομενα του καθε ενα. Και ας ειναι και παραπληγικος ο τυπος!

Ειναι πουστια τεραστια, και για εμενα ειναι το ιδιο πραγμα με το να ξενοπηδιεται μια γκομενα! Το ιδιο χαμηλα πεφτει καποιος και γινεται μεγαλυτερος μαλακας και μουνοπανο γαμιωντας μια γκομενα που τα εχει με αλλον.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
συμφωνώ..
εγω παντως ποτε δεν εχω γαμήσει γκόμενα δεσμευμένη..
παντα προσπαθώ να μπαινω στη θέση του αλλου..
ας μην μας κάνουν οι γκόμενες σαν τα μούτρα τους..
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Συμφωνώ και επαυξάνω. Είναι έλλειψη αξιοπρέπειας να δέχεσαι να παίξεις το παιχνίδι μιάς τέτοιας καριόλας.
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
18
Πόντοι
6
συμφωνώ..
εγω παντως ποτε δεν εχω γαμήσει γκόμενα δεσμευμένη..
παντα προσπαθώ να μπαινω στη θέση του αλλου..
ας μην μας κάνουν οι γκόμενες σαν τα μούτρα τους..

Ωραίος φίλε μου. Κ εγώ μια από τα ίδια. Δε κάνω αυτό που δε θα 'θελα να μου συμβεί. Δυστυχώς εμείς τις έχουμε κάνει έτσι τις γυναίκες. Τώρα μας "πηδάνε" μεταφορικά και το ανεχόμαστε.
 

Max Cady

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.052
Κριτικές
17
Like
11
Πόντοι
2.178
Γιατι σου εγγυαται κανειςοτι αν δεν το κανεις δεν θα στο κανουν???
Σου εγγυαται οτι η γκομενα σου δεν θα στα φορεσει?
Δηλαδη αν μια γκομενα (που τυγχανει να ειναι θεα) βρει το τηλ. σου(βεβαια εννοειται οτι και εσυ εχεις ριξει υπονοουμενα) και σε παρει να βγειτε, ενω ξερεις οτι τα εχει, αλλα περναει κριση, τι θα κανετε???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom