Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 31 άτομα (0 μέλη και 31 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.680
Κριτικές
183
Like
43.759
Πόντοι
21.896
Σε τι αναφέρεσαι για Ακρόπολη;
Τιμη εισόδου;
Σουβενίρ στο μαγαζί;
Γιατί εκεί παντού υπάρχουν ίδιες τιμές για όλους.

Επίσης στην Ταϋλάνδη, όλα είναι υπό διαπραγμάτευση.
Μόνο τα λεωφορεία και αεροπλάνα δεν έπαιρναν παζάρια!
Σουβενίρ ταξί (,πλέον όχι τόσο ) κ η τιμή εισόδου σε αρχαιολογικούς χώρους ήταν διαφορετικός σε ξένους και Έλληνες...τουλάχιστον μέχρι το 2010 .....επίσης συχνά όταν συνοδεύεις στην Ακρόπολη ξένο σε βάζουν τζάμπα ...για το 2019 είμαι σίγουρος.

Σε όλο τον κόσμο έχει αυτό το ανεισαι ντόπιος ή ξένος... Εκτός από Ευρώπη και άλλες 5-6 δυτικές χώρες ....
 

JONA

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
8
Like
4
Πόντοι
0
Καμμία πρόταση για ξενοδοχείο στην πατταγια υπάρχει?Οικονομική γύρω στα 30€ max, ευχαριστώ...
 

lakisscorpio

Μέγας
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.053
Κριτικές
14
Like
646
Πόντοι
4.255
Καλημερα παιδια απο την Παταγια...απο σημερα σιγα σιγα αρχιζει το Songkran(η κορυφωση του θα ειναι το ΣΚ και μετα 2-3 μερες μετα Δευτερα-Τριτη-Τεταρτη)....
Παιδια,μια ερωτηση αν μπορει καποιος να με βοηθησει.....Εκανα αναληψη με την Ελληνικη καρτα ΑΤΜ απο την Τραπεζα Πειριαως(Mastercard) εδω στην Ταυλανδη σε Μηχανημα της SCB Bank(την "μωβ" τραπεζα της Ταυλανδης)....Πηρα 150 ευρω και ειδα οτι η SCB με χρεωσε 220 Μπατ(στο γραφει στο μονιτορ του μηαχανηματος αναληψης αν συμφωνεις με αυτην την χρεωση και αν ναι,προχωρας στην αναληψη των χρηματων)....μετα που τσεκαρα το e-banking στην Πειριαως ειδα οτι χρεωθηκα 4 ευρω με την αιτιολογια "ΑΤΜ-Προμηθεια Τριτων).....Τι ειναι αυτη η χρεωση???ειναι η χρεωση της SCB?γιατι 220 Μπατ ειναι περιπου 6 ευρω..... η ειναι η χρεωση της Πειριαως???και αν ειναι η χρεωση της Πειριαως,αυτο σημαινει οτι χρεωθηκα και τα 220 μπατ=6 ευρω και τα 4 της Πειραιως συνολο 10 ευρω????


Ευχαριστω
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Καλημερα παιδια απο την Παταγια...απο σημερα σιγα σιγα αρχιζει το Songkran(η κορυφωση του θα ειναι το ΣΚ και μετα 2-3 μερες μετα Δευτερα-Τριτη-Τεταρτη)....
Παιδια,μια ερωτηση αν μπορει καποιος να με βοηθησει.....Εκανα αναληψη με την Ελληνικη καρτα ΑΤΜ απο την Τραπεζα Πειριαως(Mastercard) εδω στην Ταυλανδη σε Μηχανημα της SCB Bank(την "μωβ" τραπεζα της Ταυλανδης)....Πηρα 150 ευρω και ειδα οτι η SCB με χρεωσε 220 Μπατ(στο γραφει στο μονιτορ του μηαχανηματος αναληψης αν συμφωνεις με αυτην την χρεωση και αν ναι,προχωρας στην αναληψη των χρηματων)....μετα που τσεκαρα το e-banking στην Πειριαως ειδα οτι χρεωθηκα 4 ευρω με την αιτιολογια "ΑΤΜ-Προμηθεια Τριτων).....Τι ειναι αυτη η χρεωση???ειναι η χρεωση της SCB?γιατι 220 Μπατ ειναι περιπου 6 ευρω..... η ειναι η χρεωση της Πειριαως???και αν ειναι η χρεωση της Πειριαως,αυτο σημαινει οτι χρεωθηκα και τα 220 μπατ=6 ευρω και τα 4 της Πειραιως συνολο 10 ευρω????


Ευχαριστω
Κάτσε μας μπέρδεψες.
Τα 4€ είπες τα είδες ότι είναι από Πειραιώς. Οπότε αυτό είναι ξεκάθαρο.
Τα άλλα 6€ θα είναι της ντόπιας τράπεζας.
Πάντως όταν ήμουν εκεί δεν είχα τέτοιες χρεώσεις με την Revolut.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.398
Κριτικές
36
Like
37.895
Πόντοι
18.565
Κάτσε μας μπέρδεψες.
Τα 4€ είπες τα είδες ότι είναι από Πειραιώς. Οπότε αυτό είναι ξεκάθαρο.
Τα άλλα 6€ θα είναι της ντόπιας τράπεζας.
Πάντως όταν ήμουν εκεί δεν είχα τέτοιες χρεώσεις με την Revolut.
Revolut είναι η καλύτερη λύση. Χωρίς προμήθειες και κυρίως με σωστή συναλλαγματική ισοτιμία.
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.508
Like
11.514
Πόντοι
3.506
Καλημερα παιδια απο την Παταγια...απο σημερα σιγα σιγα αρχιζει το Songkran(η κορυφωση του θα ειναι το ΣΚ και μετα 2-3 μερες μετα Δευτερα-Τριτη-Τεταρτη)....
Παιδια,μια ερωτηση αν μπορει καποιος να με βοηθησει.....Εκανα αναληψη με την Ελληνικη καρτα ΑΤΜ απο την Τραπεζα Πειριαως(Mastercard) εδω στην Ταυλανδη σε Μηχανημα της SCB Bank(την "μωβ" τραπεζα της Ταυλανδης)....Πηρα 150 ευρω και ειδα οτι η SCB με χρεωσε 220 Μπατ(στο γραφει στο μονιτορ του μηαχανηματος αναληψης αν συμφωνεις με αυτην την χρεωση και αν ναι,προχωρας στην αναληψη των χρηματων)....μετα που τσεκαρα το e-banking στην Πειριαως ειδα οτι χρεωθηκα 4 ευρω με την αιτιολογια "ΑΤΜ-Προμηθεια Τριτων).....Τι ειναι αυτη η χρεωση???ειναι η χρεωση της SCB?γιατι 220 Μπατ ειναι περιπου 6 ευρω..... η ειναι η χρεωση της Πειριαως???και αν ειναι η χρεωση της Πειριαως,αυτο σημαινει οτι χρεωθηκα και τα 220 μπατ=6 ευρω και τα 4 της Πειραιως συνολο 10 ευρω????


Ευχαριστω
Σφάλμα που ταξιδεύεις χωρίς Revolut.
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
345
Κριτικές
1
Like
1.149
Πόντοι
201
Μα κι εδώ ακόμη αν κάνεις ανάληψη μέσω ΔΙΑΣ απο άλλη τράπεζα, αναλόγως με το ποσό 3-4 ευρώ θα στα κρατήσει.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.680
Κριτικές
183
Like
43.759
Πόντοι
21.896
Revolut είναι η καλύτερη λύση. Χωρίς προμήθειες και κυρίως με σωστή συναλλαγματική ισοτιμία.
Μη τσιμπήστε στη revolut
Καλύτερη λύση η ΑΛΦΑ καρτ της ΑΛΦΑ μπανκ σε ισοτιμίες αρκεί να έχεις την ΑΛΦΑ diamond card δλδ καταθέσεις άνω των δέκα εκατομμύριων ευρω:confused:
Εγώ έχω τη revolut
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.398
Κριτικές
36
Like
37.895
Πόντοι
18.565
Μη τσιμπήστε στη revolut
Καλύτερη λύση η ΑΛΦΑ καρτ της ΑΛΦΑ μπανκ σε ισοτιμίες αρκεί να έχεις την ΑΛΦΑ diamond card δλδ καταθέσεις άνω των δέκα εκατομμύριων ευρω:confused:
Εγώ έχω τη revolut
Timalakaeisai?:confused::2funny::hi:
 

kliduhos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
144
Like
4
Πόντοι
1
Συμπολεμιστές βοηθήστε με να καταλάβω καλύτερα.
Χρησιμοποιώντας την revolut στο ταϋλανδέζικο ΑΤΜ παίρνω μπατ χωρίς να χρεωθώ προμήθεια και η ισοτιμία είναι καλύτερη από αυτή των ανταλλακτηρίων.
Μήπως τα παραλέω;
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Συμπολεμιστές βοηθήστε με να καταλάβω καλύτερα.
Χρησιμοποιώντας την revolut στο ταϋλανδέζικο ΑΤΜ παίρνω μπατ χωρίς να χρεωθώ προμήθεια και η ισοτιμία είναι καλύτερη από αυτή των ανταλλακτηρίων.
Μήπως τα παραλέω;

Η ισοτιμία είναι στάνταρ καλύτερη και δε χρεώνεσαι μετατροπή από τη Revolut.
Υπάρχει περίπτωση να χρεωθείς κάποια μικρή προμήθεια άλλα εκεί φταίει ντόπια τράπεζα και όχι η Revolut.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.671
Κριτικές
12
Like
6.865
Πόντοι
2.646
Η ισοτιμία της ρεβολουτ είναι καλύτερη τις καθημερινές. Τα σαββατοκυριακα είναι διαφορετική. Επίσης θέλει τη φυσική καρτα η ρεβολουτ για ανάληψη από atm, για όποιον δεν το ξέρει.
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.508
Like
11.514
Πόντοι
3.506

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.398
Κριτικές
36
Like
37.895
Πόντοι
18.565
Ανάληψη από ΑΤΜ χρεώνεται πάντα από την Τράπεζα κάτοχο του ΑΤΜ. Συνήθως 200-250 Μπατ. Φυσικά η Ρεβολουτ δεν χρεώνει τίποτα, και δίνει την καλύτερη ισοτιμία, όπως και τα Superich, η τα Vasu ανταλλακτηρια.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.398
Κριτικές
36
Like
37.895
Πόντοι
18.565
Η ισοτιμία της ρεβολουτ είναι καλύτερη τις καθημερινές. Τα σαββατοκυριακα είναι διαφορετική. Επίσης θέλει τη φυσική καρτα η ρεβολουτ για ανάληψη από atm, για όποιον δεν το ξέρει.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα ανταλλακτηρια, όσα δουλεύουν Σαββατοκύριακο δίνουν χαμηλότερες τιμές, γιατί δεν ξέρουν τί θά τούς ξημερώσει την Δευτέρα.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.671
Κριτικές
12
Like
6.865
Πόντοι
2.646
Εγώ τα ξέρω γέροντα, καλό είναι που το έγραψες και για τους λοιπους
 

Sir Sexy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2021
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
12
Like
3.433
Πόντοι
746
Πείτε ρε παιδιά ένα starter pack, για Ταϊλάνδη.
Ξεκινάμε από Αθήνα πόσα λεφτά να έχω μαζέψει;
Ένα διχιλιαρο από το σπίτι άμα ξεκινήσω είναι καλά; Μέσα εισητηρία πήγαινε έλα και ο,τι χρειαστώ εκεί.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: 968

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Η ισοτιμία της ρεβολουτ είναι καλύτερη τις καθημερινές. Τα σαββατοκυριακα είναι διαφορετική. Επίσης θέλει τη φυσική καρτα η ρεβολουτ για ανάληψη από atm, για όποιον δεν το ξέρει.
Γιατί υπάρχει ΑΤΜ που δίνει μετρητά χωρίς κάρτα;
 
Εγγρ.
3 Απρ 2019
Μηνύματα
142
Like
259
Πόντοι
21
Πείτε ρε παιδιά ένα starter pack, για Ταϊλάνδη.
Ξεκινάμε από Αθήνα πόσα λεφτά να έχω μαζέψει;
Ένα διχιλιαρο από το σπίτι άμα ξεκινήσω είναι καλά; Μέσα εισητηρία πήγαινε έλα και ο,τι χρειαστώ εκεί.
Πόσο θα μείνεις?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom