Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
να συνεχισω λιγο στο θεμα του φαγητου.πιστευω πως αν δωσουμε σε εναν Ταυλανδο να φαει οτιδηποτε απο κοκορετσι-σπληναντερο-γαρδουμπα-λουκανικα-παριζακια κλπ και δει πως φτιαχνονται θα αηδιασει! :dancing: καπως ετσι κανουμε και εμεις που ακουμε για ακριδες ποντικακια και τα σχετικα.ολα ειναι θεμα συνηθειας τελικα. :grin:
Μπα περισσοτερο αηδιαζουν με το τυρι και κατι αλλα δυτικα προιοντα (μουσταρδα για παραδειγμα) παρα με αυτα που ανεφερες. Λουκανικα τρωνε και οι ντοπιοι. Ιδιως τα λουκανικα του Ισααν (με σκορδακι μεσα) και αυτα της Τσιανγκ Μαι (με διαφορα μυρωδικα και τσιλι) ειναι κλασσικες τοπικες σπεσιαλιτε. Ιδιως τα λουκανικα της Τσιανγκ Μαι σας τα συνιστω αν αντεχετε καπως τα καυτερα φαγητα.  Μπορει να μην εχουν κοκορετσι αλλα εντερα και τετοια συναφη τρωνε ανετα. Εχω φαει πολλες φορες εντερα στα καρβουνα απο διαφορα μαγαζια. Ειναι ο μεζες τους κατι τετοια πιατα και παντα τους βλεπεις να τα απολαμβανουν συνοδεια μπυρας.
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Πολύ σωστή η αναφορά σου στην προβληματική παρουσία των ελληνων στην ταυλάνδη. Εχω παρατηρήσει αντίστοιχες θλιβερές συμπεριφορές από έλληνες όταν επισκέπτονται χώρα την οποία θεωρούν (για άγνωστο λόγο ομολογώ) "κατώτερη" από την ελλάδα.

εχω δει ελληνες σε εστιατοριο στο παρισι, μελη γκρουπ φανταζομαι, να βγαζουν απο τις τσαντες τους μπουκαλια με κρασι.. πιθανον, το κρασι δεν συμπεριλαμβανοταν στο πακετο του πρακτορειου και αυτοι θεωρησαν σκοπιμο να το παρουν απ? εξω.. ντραπηκα για την καταγωγη μου..
επισης σε πτηση για την αβανα, οι πιο θορυβωδεις τυποι στο αεροπλανο και στο αεροδρομιο ηταν ελληνες.
εγω, συνηθηζω να ταξιδευω ατομικαμ και οχι με γκρουπ, το κακο ομως ειναι πως τους ελληναρες και τη σκατονοοτροπια τους τη συναντας παντου..


 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
rokoss αυτό με το γκρούπ που είπες είναι εξαιρετικά εύστοχο

είμαι σίγουρος ότι όλοι έχουμε δει ελληνικά γκρουπς να εξαφανίσουν το πρωινό και να το βάζουν σε ταπεράκι, αφήνοντας όλους τους άλλους στην αναμονή μέχρι να ξαναγεμίζουν τα ταψιά

Σε τέτοιες περιπτώσεις, απλά δε δηλώνεις έλληνας και διατηρείς την αξιοπρέπειά σου
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1


rokoss αυτό με το γκρούπ που είπες είναι εξαιρετικά εύστοχο

είμαι σίγουρος ότι όλοι έχουμε δει ελληνικά γκρουπς να εξαφανίσουν το πρωινό και να το βάζουν σε ταπεράκι, αφήνοντας όλους τους άλλους στην αναμονή μέχρι να ξαναγεμίζουν τα ταψιά

Σε τέτοιες περιπτώσεις, απλά δε δηλώνεις έλληνας και διατηρείς την αξιοπρέπειά σου

Εχω δει πολλους έλληνες στο Παρίσι να ντρέπονται να πουν οτι είναι έλληνες και να λενε ότι είναι Ιταλοι.
Τους θεωρώ πολύ ξεφτέλες...
Καλύτερα Ελληνάς και Καφρός παρά να ντρέπεσαι να δηλώσεις την καταγωγή σου
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
εχω δει ελληνες σε εστιατοριο στο παρισι, μελη γκρουπ φανταζομαι, να βγαζουν απο τις τσαντες τους μπουκαλια με κρασι.. πιθανον, το κρασι δεν συμπεριλαμβανοταν στο πακετο του πρακτορειου και αυτοι θεωρησαν σκοπιμο να το παρουν απ? εξω..
Το γεγονος που ανεφερεις φιλε rokoss ειναι σιγουρα μεγαλη γυφτια αλλα οχι η χειροτερης μορφης γυφτια. Εδω που τα λεμε και οι Παριζιανοι τα χρειαζονται κατι τετοια καψονια γιατι πολλοι ειναι αγιογδυτες εκει περα. Ειναι ικανοι να σε χρεωσουν 15 ευρω για μια ομελεττα. Οποιος εχει παει Παρισι θα το εχει δει απο πρωτο χερι. Δεν τους δικαιολογω φυσικα αλλα το να ειναι κανεις γυφτος σε οικονομικα θεματα στην Ταυλανδη (με τις φτηνες τιμες) ειναι 10 φορες χειροτερο απο το να ειναι κανεις γυφτος στο Παρισι (με τις πανακριβες τιμες). Εχω δει Ελληνες σε νησακι της Ταυλανδης που αγοραζανε θαλασσινα απο το λιμανι και πηγαινανε στο ταβερνακι του ξενοδοχειου και ειχαν την απαιτηση να τους τα κανουν στα καρβουνα. Μαλιστα με παροτρυναν και εμενα να κανω το ιδιο. Αυτο εσενα τι σου λεει? Εμενα μου λεει οτι μαλλον καλυτερα που οι περισσοτεροι ντοπιοι δεν ξερουν κατα που πεφτει η Ελλαδα!
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
στην αθηνα φιλε φαντομα εχεις δει την ακριβεια που υπαρχει σε σχεση παντα με το μισθο του μεσου ελληνα? δεν θελω να συνεχισω το θεμα αυτο γιατι ειναι εκτος θεματος του θρεντ, θα κανω μονο μια τελευταια παρατηρησουλα: δυστυχως η ελλαδα και οι κατοικοι της παντα θα βρισκουν τροπους να με στενοχωρουν, να με πληγωνουν και να με κανουν να ντρεπομαι για την ελληνικη καταγωγη μου.. αυτο μονο
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
rokoss δεν πειράζει που με θεωρείς ξεφτίλα. Και δε με νοιάζει κιόλας.

Καθένας ειναι ελεύθερος να κάνει ό,τι γουστάρει

Καλά να περνας

Σορυ για την κατάχρηση του χώρου του thread. Τέλος.
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
στο θεμα μας παλι. τσεκαρα το νανα χοτελ στην μπανγκοκ, ειναι κοντα στο νανα σεντερ? εκει τριγυρω η περιοχη αξιζει ? (για μπιμπελο μιλαω).
το λεωφορειο εξπρες απο το αεροδρομιο πηγαινει προς τα κει?
δηλαδη αν τους πεις νανα σεντερ θα καταλαβουν, σωστα?
να πω επισης οτι μαλλον εγω "ριχνω" το επιπεδο του θρεντ, γιατι ειμαι ο μοναδικος που εκανα σχεδον λεπτομερεις περιγραφες απο ταυλανδεζες, πιστευω να το εκανα με κοσμιο τροπο, δεν ειναι του χαρακτηρα μου οι σκληρες αναφορες, αλλα ο τιτλος του σαιτ με παρεσυρε...
πισω παλι στο θεμα μας, το κο σαμετ ειναι μακρια απο πατταγια? και πως πας? ειναι ομορφο  "η σα το κο λαρν. ευχαριστω για τις απαντησεις
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε κώσταΦ16.
1) Το Νανα hotel είναι στην shukumwit rd κοντά στο ομώνυμο ίδρυμα και κοντά στην οδό Asoke με εύκολη πρόσβαση μέσω skytrain. Συνίσταται.
εκει τριγυρω η περιοχη αξιζει ? (για μπιμπελο μιλαω).
2) Μη λες βλακείες. ΠΗΓΑΙΝΕ (για το αν θα θες να βγείς είναι άλλο θέμα) :dancing:.
να πω επισης οτι μαλλον εγω "ριχνω" το επιπεδο του θρεντ, γιατι ειμαι ο μοναδικος που εκανα σχεδον λεπτομερεις περιγραφες απο ταυλανδεζες, πιστευω να το εκανα με κοσμιο τροπο, δεν ειναι του χαρακτηρα μου οι σκληρες αναφορες, αλλα ο τιτλος του σαιτ με παρεσυρε...

3) Πάλι λες βλακείες. Οι αναλυτικές περιγραφές σου είναι αυτές που έκαναν το thread τόσο δημοφιλές. keep working. :thumbsup:
4) Το κο Σαμέτ είναι προστατευόμενο εθνικό πάρκο. Ναι είναι κοντά στην  παττάγια αλλά θα πρέπει να πας ως το Rayong και από εκεί με άλλο μέσο συνεχίζεις για το λιμάνι Μπατ Τε (ή κάπως έτσι). Μην περιμένεις να βρείς πολυτελείς ανέσεις (έχω βέβαια πολλά χρόνια να πάω και μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα -ελπίζω πως όχι-) , ούτε κοκό (πάρε από παττάγια). Συνίσταται ασσυζητητί. Για το άλλο νησί ούτε που το έχω ακούσει.
Περιμένω τηλ.
 

xaris21

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
Αποριες Αν μενεις στην Bangkok πως πας Pattaya?Υπαρχει ταχι η λεοφωρειο??κοστος?Και αν πας Πατταγια και βρεις κατι που πας?Υπαρχουν ξενοδοχεια?τι γινετε?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Για την Ελλαδα ρε γαμωτο, ειχα χρονια στο γιλεκο μου που φοραγα παντα στα ταξειδια μια Ελληνικη σημαια μονο και μονο για να δειχνω τα χρωματα μου, μετα απο οσα ειδα την εβγαλα!!
Για τοπικες σπεσιαλιτε, εχω παει πριν πολλα χρονια στο CHIANG MAI και καποια στιγμη μου λεει ο οδηγος μου εαν με πειραζει να σταματησουμε σε μια αγορα να ψωνησει για το σπιτι του, Καθολου λεω και σταματαμε σε ενα παζαρι στη μεση του πουθενα. Αφου ψωνιζει μου λεει ελα να σου δειξω τις τοπικες μας σπεσιαλιτε οπου μου δειχνει σε ενα παγκο ενα ειδος αγριογουρουνου κομματια με το τομαρι, φιδια και σαυρες ζωντανα τα οποια κοβονταν παρουσια του πελατη και μετα λεει ελα να δεις το καλυτερο μεζε μας και μου δειχνει μια μεγαλη πλαστικη λεκανη γεματη με κατι που εμοιαζε σαν το πλαστικο με τις φυσσαλιδες που τυλιγουμε πραγματα να μη σπασουν και μου εξηγει οτι ειναι ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ απο το βοδι. :headbang:
Καλα το βραδυ μονο σουπα εφαγα και ρυζι, και για οποιον παει CHIANG MAI πρεπει οπωσδηποτε να φαει στο εστιατοριο της AAROON RAI.
Οσο για το επιπεδο φιλε Παπαγιωργη!!  :grin:  ειναι κατα τη γνωμη μου αναλογο των ανθρωπων που συμμετεχουν και οποιος ενδιαφερεται για ταξειδια για μενα ΕΧΕΙ καποιο επιπεδο.
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
Αποριες Αν μενεις στην Bangkok πως πας Pattaya?Υπαρχει ταχι η λεοφωρειο??κοστος?Και αν πας Πατταγια και βρεις κατι που πας?Υπαρχουν ξενοδοχεια?τι γινετε?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Pigenis me ton ipergio sidirodromo ston stathmo ton leoforion (35 Baht) kai meta me leoforio stin Pattaya (100 Baht). An diawasis ola mesa se auto to thread, tote tha eisai psagmenos. Ego ekana to idio taxidi perasmeni Kyriaki.
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
κωστα φ16 το νανα ειναι μια κατηγορια κατω απο το ασια
γιωργοπαπα
το μυστικο για το συγκεκριμενο θεμα θα το μαθεις οταν πας κατω και γυρισεις
λορδε οτι υπαρχει εκει κατω τα εχω δοκιμασει η μαλλον σχεδον ολα
εγω ομως κυνηγω πολυ το θαλασσινο , snapper κατι σαν φαγκρι αστακους καραβιδες γαριδες με τα παρελκομενα
παιδια καλυτερα να μην ασχολιομαστε με τη συμπεριφορα των πατριωτων μας εξω επειδη εχουμε βγαλει ονομα
απλα εμεις ας προσπαθησουμε να ειμαστε προσαρμοστικοι κυριως.
αν θελουμε παμε σε εναν ναο αν οχι δεν πειραζει δεν μας μαλωνει κανεις.
Απο τη στιγμη που αποφασισζεις να πας σεβεσαι τους ναους τους οπως εμεις θελουμε αλλοι να σεβονται τους δικους μας.τελος
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
σαβαλα , ελα κατω να σου γνωρισω την NIG..
 

Συνημμένα

  • 100_0768.jpg
    100_0768.jpg
    99,4 KB · Εμφανίσεις: 64
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
kaiapha,  αυτη εχυνε συνεχως, μεγαλη καυλα. ηταν η δευτερη ταυλ.που επαιρνα, και για κανα τριωρο φορτσαριζα
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Δε λεω αλλα ο Kaiaphas θελει γυμνο!
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Το σκεφτομαι κωστακη αλλα..........μαλλον ειμαι για βορειες!
Εχω πολυ ανωμαλα γουστα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom