Νέα

Τα ψέμματα για το βιβλίο του Πλεύρη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 252
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Όλοι ξέρουμε ότι ο χίτλερ υπηρέτησε στον α' παγκόσμιο...

Αναρωτιέμαι όμως γιατί όλοι αναφέρονται στους εβραίους και όχι πχ στους χριστιανικούς πληθυσμούς της τουρκίας...
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Όλοι ξέρουμε ότι ο χίτλερ υπηρέτησε στον α' παγκόσμιο...

Αναρωτιέμαι όμως γιατί όλοι αναφέρονται στους εβραίους και όχι πχ στους χριστιανικούς πληθυσμούς της τουρκίας...

Ειχε κριθει ανικανος να γινει φανταρος, αλλα μετα ζητησε αδεια και την πηρε για τον πολεμο φυσικα. Στον πολεμο αλλωστε και αναπηρους αν ηταν δυνατον θα επιστρατευαν.

Η συζητηση στους εβραιους πηγε, για αυτο αναφερομαστε σε αυτους. Αν θες να προσθεσεις κατι για τους χριστιανικους πληθυσμους της τουρκιας, καντο. Ειναι αρκετα απλο.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Παρακαλώ, η ευχαρίστηση όλη δική μου...

Επί του θέματος...
Συγκινητική και εν μέρει δικαιολογημένη η ευαισθησία σου...

Την οποία επαναλαμβάνω δεν την είδα όταν κάποιοι αποκαλούσαν μέλη του σάιτ παιδιά και εγγονούς χιτών, δωσίλογων και ένα σωρό άλλα κοσμητικά...

Και όλα αυτά επειδή τολμήσαμε να γράψουμε αρνητικά σχόλια για τον κάστρο...

Και ασφαλώς η οργή μας ήταν μεγάλη, ειδικά όταν ο παππούς σου είχε φτύσει αίμα, κυριολεκτικά και μεταφορικά, στον αγώνα κατά του κατακτητή...

Αλλά δεν είδα κανέναν να αντιδρά με τον τρόπο που εσύ αντέδρασες...Διότι δεν βρίζει εμένα ή τον παππού μου αλλά μια ιντερνετική περσόνα στην οποία έχει αποδώσει φανταστικές ιδιότητες, προκείμένου να πει το παραμύθι του...
Είναι πιο πολύ θέμα αισθητικής παρά ουσίας τελικά...

Και μάλιστα αντέδρασες άσχημα χωρίς να αναφέρεται ο λάμπρος σε εσένα αλλά σε άλλο μέλος τοου θρεντ το οποίο δεν φείδεται χαρακτηρισμών όταν κάποιος διαφωνεί μαζί του...

Αφου δεν το κατάλαβες και συνεχίζεις, θα το κάνω λίγο πιο λιανά.

Ειλικρινά, δε με ενδιαφέρει καθόλου αν βρίσκεις την αντίδρασή μου δικαιολογημένη ή όχι, εν μέρει ή πλήρως. Δεν καταλαβαίνω γιατί αισθάνθηκες ότι πρέπει να μου πεις την άποψή σου, ειδικά όταν έχω κάνει ξεκάθαρο ότι δε με ενδιαφέρει.

Αντίθετα, προκαλεί απορία η σπουδή σου να σπεύσεις να υπερασπιστείς τρίτους όπως ο λάμπρος ή ο τάδε ή ο δείνα, για θέματα με τα οποία εσυ δεν έχεις καν ασχοληθεί, και για σχόλια που γράφτηκαν σε άλλα θρεντς, πριν απο  ημέρες.

Αυτό είναι όντως παράξενο.

Αν έχεις να πεις κάτι στον αρίωνα, πέστο στα ίσα. Εγω δεν έχω ασχοληθεί με χίτες και δοσίλογους και τα ρέστα. Ούτε καν έχω διαβάσει αντίστοιχα θρεντς. Γι'αυτο και δεν ασχολούμαι.

Τέλος, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι η αντίδρασή μου δεν είναι προϊόν προσπάθειας υπεράσπισης του αρίωνα ή κάποιας ιδεολογίας, αλλα αποτέλεσμα μιας αντίληψης που θέτει όρια σε ορισμένα πράγματα πολύ ευαίσθητα.

Αν έκανε σε σένα ή στον οποιονδήποτε, το σχόλιο αυτό με τη μάνα ο λάμπρος και ο καθένας που με τον τρόπο αυτό νομίζει κάνει οτι πνεύμα, θα αντιδρούσα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Γι' αυτό να είσαι σίγουρος.

bluevertigo πολύ στοχευμένο το σχόλιό σου περί λάμπρου. Λυπάμαι που δεν ήξερα.
 

lambros

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
337
Like
0
Πόντοι
1
Old habits die hard...σωστά lambros; Ή μήπως να σε λέω maides; Το ναυτικό καπέλο σου πήγαινε καλύτερα πάντως. Λάθος τα θυμάμαι vasos; Δεν αποκλείεται. Μπορεί όμως και όχι.


καμμια σχεση με αυτα τα νικ
Σε αλλα φορούμια χρησιμοποιω αλλο νικ
 

Bluevertigo

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
393
Like
4
Πόντοι
1
Η εκπεφρασμένη αμφιβολία αποτελεί δείγμα ήθους. Αν δεν ήταν lambros, θα ήταν lampros (αν και δεν βρήκα πουθενά το lampros)
Η αμφιβολία της αμφιβολίας υποδηλώνει ότι η αρχική αμφιβολία μπορεί να ήταν απλή εφαρμογή ενός πρωτοκόλλου τρόπων καλής συμπεριφοράς.
Αλλά επειδή άλλο Γιάννης, άλλο Γιαννάκης και άλλο Άλκης Γιαννακάς, αν δεν κάνει κόπο, ας το διευκρινίσει κάποιος, ίσως ένας μοντ.
 

Namor

Νέο Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2007
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Η καταγωγή της λευκης φυλης δεν ειναι απο την ινδία,ούτε οι πρώτοι ανθρωποι εμφανιστηκαν στην αφρική οπως προπαγανδίζουν στα αμερικάνικα κολέγια,οι έλληνες ήταν αυτόχθονες δεκάδες χιλιάδες χρόνια,έχετε ακούσει για τα Ορφικά,που είναι το αρχαιότερο κείμενο στο κόσμο.Δεν έγινε ποτε κάθοδος δωριέων γιατί ήταν στη ρωσία και κρυώναν και είπαν να κατέβουν στη ελλάδα.Οι περισσότεροι ιστορικοί είναι ασχετοι η εξυπηρετούν συμφέροντα.
Εχετε ακούσει για το σπήλαιο των πετραλώνων και τον ανθρωπο που βρήκαν και είναι εκατομυρίων ετών και ήταν πολύ αναπτυγμένος με εργαλεία,το θάβουν γιατί διαλύει τη θεωρία οτι κοιτίδα της ανθρώπινης φυλης είναι η αφρική.
Στις ΗΠΑ παραγράφεται μαζικά η ιστορία και οι φοιτητές διαβάζουν ολοι το βιβλίο η μαύρη αθηνά,σύμφωνα με το οποίο οι αρχαίοι έλληνες ήταν όλοι μαύροι, το ίδιο έχουν πεί για τον αιγυπτιακό και αλλους πολιτισμούς..
Αφου όλοι αγαπάνε τους πακιστανούς ας τους φέρουμε όλους στην ελλάδα,μαζί με το μπαγλαντές και τη σρι λάνκα είναι 500.000.000. δε βαριέσαι όλοι χωράμε.. άραγε αυτοί θα μας ήθελαν στη πατρίδα τους? :think:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αφου δεν το κατάλαβες και συνεχίζεις, θα το κάνω λίγο πιο λιανά.

Ειλικρινά, δε με ενδιαφέρει καθόλου αν βρίσκεις την αντίδρασή μου δικαιολογημένη ή όχι, εν μέρει ή πλήρως. Δεν καταλαβαίνω γιατί αισθάνθηκες ότι πρέπει να μου πεις την άποψή σου, ειδικά όταν έχω κάνει ξεκάθαρο ότι δε με ενδιαφέρει.

Απομονώνω αυτήν την φράση, ως απόλυτα ενδεικτική της νοοτροπίας σου...

Γράφεις σε ένα δημόσιο φόρουμ όπυ ο καθένας εκφράζει ελεύθερα την άποψή και του σχολιάζει ελεύθερα τις απόψεις των άλλων...

Έτσι έκανα και εγώ, έτσι έκανες και εσύ σε ουκ ολίγες περιπτώσεις...

Αν, για να εκφράσω την άποψη μου για τα λεγόμενά σου, πρέπει να έχω εξασφαλίσει προκαταβολικά το ενδιαγέρον και την έγκρισή σου, τότε έχεις παρερμηνεύσει την έννοια του διαλόγου, του σχολιασμού και της ανταλλαγής απόψεων σε ένα ανοιχτό φόρουμ...

Εκτός εάν οι πιο πετυχημένοι διάλογοι που είχες ποτέ σου, ήταν μπροστά στον καθρέπτη σου...

Όποτε I rest my case και πάω πάσο...Μπορείς να συνεχίσεις να αυτοεπιβεβαιώνεσαι ελεύθερα...
 

Επισκέπτης
εσυ την εχεις κανει την προικα  αλλα την εχεις ξεχασει μιας και στην ηλικια σου θεριζει το Αλτζχαιμερ

χαχαχαχαχαααααααααααααααααα! ακους εκει 55 ετων κομμουνιστης!
ηταν και στο... πολυτεχνειο το 73...
Κι η μαμακα του εξω στα καγκελα του φωναζε να ερθει να φαει την κρεμουλα του!
ε, ρε κατι αγωνιστες!
άκου να δεις όψιμε δημοκράτη εγώ την έκανα την προίκα μου γιατί στην ζωή μου έχω μάθει να αγωνίζομαι και ότι έχω κερδίσει το κέρδισα με τον αγώνα μου και δεν έχω μάθει να φιλάω κατουρημένες ποδιές σαν μερικούς σαν εσένα.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Ρε μάγκες μπράβο σας. Είστε οι πρώτοι στον κόσμο. Εχετε την καλύτερη και ενδοξότερη ιστορία, τα μεγαλύτερα @@ από όλους, όταν οι άλλοι τρώγανε χαρούπια εσείς είχατε πολιτισμό, είστε μεγάλοι και τρανοί, το ανφάν γκατε της αρχαιότητας, οι πρώτοι των πρωτων, οι πρώτοι άνθρωποι και σε όλα τα πανεπιστήμια βρομεροί κύκλοι (τούρκοι, εβραίοι, αλβανοί, σκοπιανοί, κοσοβάροι) έχουν συνωμοτησει εις βάρος σας. Από μενα μόνο μια ερώτηση. Και τι καταλάβατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;
Πάτε τώρα στη δουλειά σας να φάτε τη σφαλιάρα απ το αφεντικό σας, να βγάλετε το άχτι σας σε κάναν αλβανό, να πηδήξετε τη γυναικούλα σας, να αδειάσετε το σταχτοδοχείο του αυτοκινήτου σας στο δρόμο, να πάτε σε κάνα μπουρδέλο και σε 4 χρόνια να ψηφίσετε αυτούς που σας αξιζουν. Κι αν κάτι γραφικοί αλήτες σαν εμένα κάνουν αυτοκριτική να επικαλεστείτε την αρχαιομα(λακια)νία σας. Είσαστε και οι πρώτοι. Εγώ γεννήθηκα σε ένα κολοχώρι που μόνο οσοι έχετε κάνει φαντάροι στον έβρο ίσως το ξέρετε. Αν γεννιόμουν ένα τσιγάρο δρόμο βορειότερα θα μουν βουλγαρος (απολίτιστος, ισως αθεος, γυφτος που θα πουλαγα τη γυναικα μου στους "πολιτισμένους" νότιους γείτονες) και αν γεννιόμουν ένα τσιγάρο δρόμο ανατολικότερα θα μουν προαιώνιος εχθρός, μογγόλος, μουσουλμάνος. Τι κοινο θα χα;; Θα άκουγα τις ίδιες μαλακίες από τους εκεί εθνόκαβλους.Ακριβώς τις ίδιες. Μόνο τα εθνικά επόθετα και ουσιαστικά θα άλλαζαν. 
 

Επισκέπτης
Ρε μάγκες μπράβο σας. Είστε οι πρώτοι στον κόσμο. Εχετε την καλύτερη και ενδοξότερη ιστορία, τα μεγαλύτερα @@ από όλους, όταν οι άλλοι τρώγανε χαρούπια εσείς είχατε πολιτισμό, είστε μεγάλοι και τρανοί, το ανφάν γκατε της αρχαιότητας, οι πρώτοι των πρωτων, οι πρώτοι άνθρωποι και σε όλα τα πανεπιστήμια βρομεροί κύκλοι (τούρκοι, εβραίοι, αλβανοί, σκοπιανοί, κοσοβάροι) έχουν συνωμοτησει εις βάρος σας. Από μενα μόνο μια ερώτηση. Και τι καταλάβατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;
Πάτε τώρα στη δουλειά σας να φάτε τη σφαλιάρα απ το αφεντικό σας, να βγάλετε το άχτι σας σε κάναν αλβανό, να πηδήξετε τη γυναικούλα σας, να αδειάσετε το σταχτοδοχείο του αυτοκινήτου σας στο δρόμο, να πάτε σε κάνα μπουρδέλο και σε 4 χρόνια να ψηφίσετε αυτούς που σας αξιζουν. Κι αν κάτι γραφικοί αλήτες σαν εμένα κάνουν αυτοκριτική να επικαλεστείτε την αρχαιομα(λακια)νία σας. Είσαστε και οι πρώτοι. Εγώ γεννήθηκα σε ένα κολοχώρι που μόνο οσοι έχετε κάνει φαντάροι στον έβρο ίσως το ξέρετε. Αν γεννιόμουν ένα τσιγάρο δρόμο βορειότερα θα μουν βουλγαρος (απολίτιστος, ισως αθεος, γυφτος που θα πουλαγα τη γυναικα μου στους "πολιτισμένους" νότιους γείτονες) και αν γεννιόμουν ένα τσιγάρο δρόμο ανατολικότερα θα μουν προαιώνιος εχθρός, μογγόλος, μουσουλμάνος. Τι κοινο θα χα;; Θα άκουγα τις ίδιες μαλακίες από τους εκεί εθνόκαβλους.Ακριβώς τις ίδιες. Μόνο τα εθνικά επόθετα και ουσιαστικά θα άλλαζαν. 
αυτή η ηλιθιότητα που κουβαλούν πάνω τους αυτή εδώ την χώρα την έχουν καταντήσει μια απέραντη κατρακύλα σε ότι αφορά γενικά εθνικά ζητήματα και την έχουν κάνει πρωταθλήτρια σε ότι αφορά όλους τους τομείς φυσικά από την ανάποδη.
 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
:rockon:και ενας μας να μεινει η ελλαδα δε θα πεθανει,οπως δε πεθανε χιλιαδες χρονια τωρα.ενα πραγμα δεν αντεχω ομως.Τον ωχαδερφισμο και την απαξιωση.σκεψου-διαβασε-εκφρασου.οι απατρηδες και οι προδοτες,οι εξυγχρονιστες τα κουβαδακια τους και σε αλλη παραλια.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
:rockon:και ενας μας να μεινει η ελλαδα δε θα πεθανει,οπως δε πεθανε χιλιαδες χρονια τωρα.ενα πραγμα δεν αντεχω ομως.Τον ωχαδερφισμο και την απαξιωση.σκεψου-διαβασε-εκφρασου.οι απατρηδες και οι προδοτες,οι εξυγχρονιστες τα κουβαδακια τους και σε αλλη παραλια.
Σώπα ρε μεγάλε! Θα με διώξεις κιόλας; Για δες ρε κάτι άτομα...Θα σε συμβούλευα να διάβαζες κανα βιβλίο εκτός από αυτά που πωλούνται στα κανάλια και τον "πρωταθλήτή", να ταξιδέψεις λίγο έξω, αν εχεις φυσικά τη δυνατότητα, να δεις καμιά καλή ταινία, να μιλήσεις με ξένο κόσμο. Ένα μεγάλο "καλή συνέχεια" από εμένα στο διασκεδαστικότερο θρεντ των πιο αξιολύπητων ατόμων.
 

Επισκέπτης
Σώπα ρε μεγάλε! Θα με διώξεις κιόλας; Για δες ρε κάτι άτομα...Θα σε συμβούλευα να διάβαζες κανα βιβλίο εκτός από αυτά που πωλούνται στα κανάλια και τον "πρωταθλήτή", να ταξιδέψεις λίγο έξω, αν εχεις φυσικά τη δυνατότητα, να δεις καμιά καλή ταινία, να μιλήσεις με ξένο κόσμο. Ένα μεγάλο "καλή συνέχεια" από εμένα στο διασκεδαστικότερο θρεντ των πιο αξιολύπητων ατόμων.
τους αρέσει πολύ η μοναξιά γιατί ζουν μες στο σκοτάδι σαν τα φαντάσματα.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
αυτή η ηλιθιότητα που κουβαλούν πάνω τους αυτή εδώ την χώρα την έχουν καταντήσει μια απέραντη κατρακύλα σε ότι αφορά γενικά εθνικά ζητήματα και την έχουν κάνει πρωταθλήτρια σε ότι αφορά όλους τους τομείς φυσικά από την ανάποδη.
Για τα εθνικά ζητήματα και τις εθνικές τραγωδίες μην ξεχνάς, φταίνε οι κομμουνιστές!! Οι ακροδεξιοί φωνάζουν ντου ντου ντου να πα΄ρουμε την Πολη, κι όταν στον πόλεμο τα σύνορά σου θα ναι στην Καβάλα και θα μετράς 50 νησιά λιγότερα θα έρθουν στο φόρουμ του μπουρδέλα.κομ το έτος 2057 κάτι..λάκηδες και θα σου πουν: Για την εθνική τραγωδία του 2007 έφταιγε η αριστερά που καλλιέργησε την ηττοπάθεια. Τι το ψαχνεις...Προσωπικά δεν ξανασχούμαι με τέτοιου έιδους θρεντ και σε συμουλεύω το ίδιο.
 

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
ναι θα διαβασω μπακουνιν μαρξ λενιν και τα απαντα του γκει βελουχιωτη
 

Επισκέπτης
Για τα εθνικά ζητήματα και τις εθνικές τραγωδίες μην ξεχνάς, φταίνε οι κομμουνιστές!! Οι ακροδεξιοί φωνάζουν ντου ντου ντου να πα΄ρουμε την Πολη, κι όταν στον πόλεμο τα σύνορά σου θα ναι στην Καβάλα και θα μετράς 50 νησιά λιγότερα θα έρθουν στο φόρουμ του μπουρδέλα.κομ το έτος 2057 κάτι..λάκηδες και θα σου πουν: Για την εθνική τραγωδία του 2007 έφταιγε η αριστερά που καλλιέργησε την ηττοπάθεια. Τι το ψαχνεις...Προσωπικά δεν ξανασχούμαι με τέτοιου έιδους θρεντ και σε συμουλεύω το ίδιο.
ο τρόπος και μόνο που συμπεριφέρονται μας δικαιώνει και όταν η κουβέντα φτάσει στην ουσία αρχίζουν να βρίζουν και τίποτε άλλο αυτοί είναι οι Ευρωπαίοι ενώ εμείς οι προδότες αλλά η σύγχρονη ιστορία έχει καταγράψει από που προέρχονται  όλοι οι σύγχρονοι προδότες.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ναι θα διαβασω μπακουνιν μαρξ λενιν και τα απαντα του γκει βελουχιωτη

Και όμως, έχουν πολύ ενδιαφέρον- θα σου πρότεινα να τα διαβάσεις...
Όπως θα σου πρότεινα να διαβάσεις ιστορία από πολλές διαφορετικές πηγές, ακόμη και 2 διαφορετικές εφημερίδες να διαβάσεις κέρδος θα έχεις...

Το θέμα δεν είναι τι διαβάζεις, το θέμα είναι τί καταλαβαίνεις από αυτά που διαβάζεις και σε τί συμπέρασμα καταλήγεις...
 

ilzux

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2005
Μηνύματα
40
Like
22
Πόντοι
0
Η καταγωγή της λευκης φυλης δεν ειναι απο την ινδία,ούτε οι πρώτοι ανθρωποι εμφανιστηκαν στην αφρική οπως προπαγανδίζουν στα αμερικάνικα κολέγια,οι έλληνες ήταν αυτόχθονες δεκάδες χιλιάδες χρόνια,έχετε ακούσει για τα Ορφικά,που είναι το αρχαιότερο κείμενο στο κόσμο.Δεν έγινε ποτε κάθοδος δωριέων γιατί ήταν στη ρωσία και κρυώναν και είπαν να κατέβουν στη ελλάδα.Οι περισσότεροι ιστορικοί είναι ασχετοι η εξυπηρετούν συμφέροντα.
Εχετε ακούσει για το σπήλαιο των πετραλώνων και τον ανθρωπο που βρήκαν και είναι εκατομυρίων ετών και ήταν πολύ αναπτυγμένος με εργαλεία,το θάβουν γιατί διαλύει τη θεωρία οτι κοιτίδα της ανθρώπινης φυλης είναι η αφρική.
Στις ΗΠΑ παραγράφεται μαζικά η ιστορία και οι φοιτητές διαβάζουν ολοι το βιβλίο η μαύρη αθηνά,σύμφωνα με το οποίο οι αρχαίοι έλληνες ήταν όλοι μαύροι, το ίδιο έχουν πεί για τον αιγυπτιακό και αλλους πολιτισμούς..
Αφου όλοι αγαπάνε τους πακιστανούς ας τους φέρουμε όλους στην ελλάδα,μαζί με το μπαγλαντές και τη σρι λάνκα είναι 500.000.000. δε βαριέσαι όλοι χωράμε.. άραγε αυτοί θα μας ήθελαν στη πατρίδα τους? :think:
Αγαπητέ φίλε, βάρδα να μην τα φέρει η ανάγκη να ξενιτευτείς ποτέ από την πατρίδα σου επειδή δεν έχεις στον ήλιο μοίρα. Οπως δυστυχώς χιλιάδες αν όχι εκατομμύρια συμπατριώτες μας (Έλληνες, γεννημένοι στην πατρίδα μας που όπως λες εσύ και πολλοί άλλοι είναι η μία καιμοναδική και όλοι οι υπόλοιποι είναι ρετάλια της ιστορίας) αναγκάστηκαν να κάνουν στοιβαγμένοι σαν ζώα στα καράβια για Αμερική και Αυστραλία και στα βαγόνια για Βέλγιο και Γερμανία, και εκεί που φτάνανε τους υποδέχονταν όπως εμείς τους Αλβανούς, τους Ινδούς, τους Πακιστάνους τους Φιλιπινέζους..
Είναι πλέον θέμα ανθρωπιάς και όχι ιδεολογίας.
Οσο για τις φυλετικές θεωρίες  που ασπάζεσαι, ο καθένας σοβαρός αναγνώστης αυτού του thread ας  κρίνει και να φτύσουμε όλοι μαζί γενναία και ελληνικά του ιστορικούς και επιστήμονες που μας παραμύθιαζαν τόσους αιώνες ότι ανήκαμε στην ινδοευρωπαική φυλή, ενώ είμαστε μια κατηγορία μόνοι μας , αυτόνομοι και αμόλυντοι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom