Νέα

Ο Μπαμπινιώτης ξεφτιλίζει το δημοσιογράφο Τσίμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα !blis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Ηχηρή παρέμβαση του ακαδημαϊκού Γεωργίου Μπαμπινιώτη, ο οποίος σε συνέντευξη που έδωσε στον …”αμερόληπτο” δημοσιογράφο Παύλο Τσίμα είπε μεταξύ άλλων:

Μαλακίες.

Εκεί αναφέρεται επί λέξει:

(Προσοχή: Ο διάλογος που ακολουθεί είναι προϊόν μυθοπλασίας. Ουδέποτε έγινε και ούτε πρόκειται να γίνει. Και μου φαίνεται γελοίο που χρειάζεται να το διευκρινίσω.)

Η πλάκα δημοσιεύτηκε ως αληθινή συνέντευξη σε δεκάδες sites και προωθήθηκε σε χιλιάδες χρήστες.

Και ο !blis την έχαψε.
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.298
Κριτικές
18
Like
2.002
Πόντοι
5.975
εκπρόσωπος του Πανεπιστημιακού και του Ακαδημαϊκού κατεστημένου, τα οποία ως γνωστόν ούτε εκλέγονται
======
είναι    πολυ γνωστό  οτι  οι Πανεπιστημιακοι  και οι Ακαδημαϊκοί  δεν εκλέγονται ? :2funny:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
εκπρόσωπος του Πανεπιστημιακού και του Ακαδημαϊκού κατεστημένου, τα οποία ως γνωστόν ούτε εκλέγονται
======
είναι    πολυ γνωστό  οτι  οι Πανεπιστημιακοι  και οι Ακαδημαϊκοί  δεν εκλέγονται ? :2funny:

Δεν εκλέγονται από τρίτους λεβέντη μου. Αυτοαναπαράγονται με κανόνες νεποτισμού, ευνοιοκρατείας και αλληλοεξαρτήσεων του είδους "Σου δίνω σήμερα αυτήν την ψήφο κι αύριο την χρωστάς στον γιό μου ή τον(-ην) όποιον(-αν) προστατευόμενό(-νη) μου".

Δηλαδή ακόμα χειρότερα από τους δεσποτάδες οι οποίοι τουλάχιστον δεν έχουν γιους και κόρες, παρά μόνον "προστατευόμενους".

Και, ακριβώς όπως οι δεσποτάδες, μετά την εκλογή τους την θέση δεν την χάνουν ΠΟΤΕ όσο ανάξιοι κι αν αποδειχθούν.
Διότι ο ΓΑΠ έγινε πρωθυπουργός λόγω πατρός και παππού, αλλά έμεινε μόνο δυο χρόνια και σήμερα έχει φύγει και γελάει (αν δεν κλαίει) ο κόσμος μαζί του.
Ενώ εγώ ξέρω διάφορους "καθηγητές" ΑΕΙ που πήραν θέσεις λόγω πατρός ή θείου κλπ και ο κόσμος της επιστήμης γελούσε φωναχτά, αλλά σπίτι τους πήγαν μόνο με την σύνταξη στα 68 τους.

Οι δε Ακαδημαϊκοί μόνο μετά θάνατον χάνουν την έδρα τους...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
οι δημοσιογραφοι-δημοσιοκαφροι-ρουφιανοι του συστηματος-παπαγαλακια-εκβιαστες νταβατζηδες ειναι οι πρωτοι που θα επρεπε να εκτελεστουν αν οπως καθε μερα μας λενε η χωρα ειναι σε κρισιμη εθνικα περιοδο και κινδυνο ενεκα της κρισης

καθε μερα επρεπε να κρεμαν απο εναν στο συνταγμα για παραδειγματισμο μαζι με καποιους βολευτες......σε εναν μηνα δυο μηνες θα χε ψιλοκαθαρισει η χωρα 
 

f458

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.805
Like
16
Πόντοι
16
οι δημοσιογραφοι-δημοσιοκαφροι-ρουφιανοι του συστηματος-παπαγαλακια-εκβιαστες νταβατζηδες ειναι οι πρωτοι που θα επρεπε να εκτελεστουν αν οπως καθε μερα μας λενε η χωρα ειναι σε κρισιμη εθνικα περιοδο και κινδυνο ενεκα της κρισης

καθε μερα επρεπε να κρεμαν απο εναν στο συνταγμα για παραδειγματισμο μαζι με καποιους βολευτες......σε εναν μηνα δυο μηνες θα χε ψιλοκαθαρισει η χωρα 
:thumbsup: :thumbsup:
 

Επισκέπτης
οι δημοσιογραφοι-δημοσιοκαφροι-ρουφιανοι του συστηματος-παπαγαλακια-εκβιαστες νταβατζηδες ειναι οι πρωτοι που θα επρεπε να εκτελεστουν αν οπως καθε μερα μας λενε η χωρα ειναι σε κρισιμη εθνικα περιοδο και κινδυνο ενεκα της κρισης

καθε μερα επρεπε να κρεμαν απο εναν στο συνταγμα για παραδειγματισμο μαζι με καποιους βολευτες......σε εναν μηνα δυο μηνες θα χε ψιλοκαθαρισει η χωρα 
Μια χαρα κανουν την δουλεια τους οι δημοσιογραφοι, οτι τους λενε τα αφεντικα τους το κανουν αλλιως πως θα μαθενανε οι υπαλληλοι τυπου στεκα και τραμουντανα για τις βιλες και να αναπαραγουν και αυτη με την σειρα τους τα γεγονοτα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Μια χαρα κανουν την δουλεια τους οι δημοσιογραφοι, οτι τους λενε τα αφεντικα τους το κανουν αλλιως πως θα μαθενανε οι υπαλληλοι τυπου στεκα και τραμουντανα για τις βιλες και να αναπαραγουν και αυτη με την σειρα τους τα γεγονοτα.


(1) μάθε ελληνικά αλλιώς θα ζητήσω να σου αφαιρέσουν την άδεια παραμονής
(2) αν δεν γουστάρεις αυτά που λέμε το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία... ή ακόμη καλύτερα.. την μπανάνα και στο δένδρο σου..
 

Επισκέπτης
(1) μάθε ελληνικά αλλιώς θα ζητήσω να σου αφαιρέσουν την άδεια παραμονής
(2) αν δεν γουστάρεις αυτά που λέμε το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία... ή ακόμη καλύτερα.. την μπανάνα και στο δένδρο σου..
:2funny: :2funny: γεια σου ρε γεροξεκουτη με τα ωραια σου.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226

alkinos32

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2010
Μηνύματα
23.433
Κριτικές
14
Like
105
Πόντοι
376
Ηχηρή παρέμβαση του ακαδημαϊκού Γεωργίου Μπαμπινιώτη, ο οποίος σε συνέντευξη που έδωσε στον …”αμερόληπτο” δημοσιογράφο Παύλο Τσίμα είπε μεταξύ άλλων:
.....

ΤΣΙΜΑΣ: Το Μέγκα είναι αμερόληπτο, κύριε Μπαμπινιώτη.
ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗΣ: Φυσικά ! Και ο κώλος της μαϊμούς είναι πράσινος.

ΤΣΙΜΑΣ: Σας βρίσκω λίγο επιθετικό.
ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ: Κι εγώ σας βρίσκω αρκετά ηλίθιο, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα.

.....

Γιατί πρέπει ν' ανεχόμαστε την αγένεια των καθηγητών σε αυτήν την κοινωνία?  :think:
 
OP
OP
!blis

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
P1010012.JPG

Αντε ρε Τζεμπούρ :rockon:
 
OP
OP
!blis

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
(Προσοχή: Ο διάλογος που ακολουθεί είναι προϊόν μυθοπλασίας. Ουδέποτε έγινε και ούτε πρόκειται να γίνει. Και μου φαίνεται γελοίο που χρειάζεται να το διευκρινίσω.)

Η πλάκα δημοσιεύτηκε ως αληθινή συνέντευξη σε δεκάδες sites


iblis

Αυτό να μπεί στο αρχικό ποστ παρακαλω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom