Νέα

Συλλήψεις για παιδική πορνογραφία / παιδοφιλία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lotusdvd
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 65K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιά είναι η κατάλληλη ποινή για τέτοια αδικήματα...

  • Μσκροχρόνια Φυλάκιση

    Ψήφοι: 17 15,5%
  • Ισόβια χωρίς ελαφρυντικά!

    Ψήφοι: 24 21,8%
  • Χημικός Ευνουχισμός

    Ψήφοι: 35 31,8%
  • Θάνατος!

    Ψήφοι: 34 30,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    110

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Η παρακολούθηση πράξης παιδεραστίας σωστά για μένα τιμωρείται (δεν το συζητάμε καν για την ίδια την πράξη!)
ΟΧΙ ΟΜΩΣ δεν είναι το ίδιο με την ίδια την παιδεραστία. Πάνω στην αγωνία μας και στην απέχθειά μας για κάτι τέτοιο, καταλήγουμε σε κουβέντες καφενείου (ισόβια, θάνατος κλπ). Στο καθευατό παιδεραστή δηλαδή τι θα έπρεπε να ρίξουμε;;; (Μην μου πείτε πχ δις εις θάνατον ή κάτι τέτοιο, γιατί είναι επί της ουσίας ποινή εντυπώσεων. Αν η θανατική ποινή επιτρεπόταν στην Ελλάδα, είτε 1 φορά είτε 10 εις θάνατον το ίδιο είναι!)
Και ξαναρωτάω, αν ο ηθικός παραβάτης τιμωρηθεί με θάνατο ο πραγματικός με τι;
Οι έμποροι ναρκωτικών πουλάνε γιατί υπάρχουν οι εξαρτημένοι που αγοράζουν. Είναι το ίδιο ένοχες οι 2 κατηγορίες;
Ναι, τους θεωρώ άρρωστους τους εθισμένους σε εικόνες παιδεραστίας Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να τιμωρηθούν. ΠΡΕΠΕΙ αλλά συμφωνώ με όσους είπαν πως το έγκλημα έχει διαβαθμίσεις.
Και για να προλάβω πάλι ερώτηση του στυλ : αν ήταν το παιδί σου κλπ» απαντώ: Και ποιος σας είπε πως η απονομή δικαιοσύνης πρέπει να γίνεται με προσωπικά κριτήρια; Εγώ θα μπορούσα να σκοτώσω κάποιον ακόμα και αν χτυπούσε το παιδί μου. Και είμαι σίγουρος και πως και άλλοι θα μπορούσαν. Το κάνει δίκαιη ποινή αυτό; (Γιαυτό το λόγο απαγορεύεται να δικάσει κάποιος που έχει προσωπική σχέση με κάποια υπόθεση)


Υ.Γ. πριν από λίγο διάβασα όλο το thread.Είμαι σίγουρος πως o hristidis κάτι αντίστοιχο με αυτά που είπα εννοούσε.
Αν θεωρείται πως και τα όσα έγραψα εγώ είναι έστω και έμμεση προώθηση ή και αποδοχή της παιδεραστίας, πάω πάσο…



Με καλύψατε πλήρως.
 

master.ioannis

Μέγας
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.560
Κριτικές
26
Like
507
Πόντοι
4.195
Προφυλακίστηκε ο παιδόφιλος Αρχιμανδρίτης
 

master.ioannis

Μέγας
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.560
Κριτικές
26
Like
507
Πόντοι
4.195
οι υπολοιποι???εξω???εχουν καλες γνωριμιες??? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Την προφυλάκιση του Αρχιμανδρίτη Φώτη Μακρυστάθη, ο οποίος με μια ομάδα πολιτών υπεράνω πάσης υποψίας εμπλέκεται σε ένα από τα σκληρότερα κυκλώματα διακίνησης υλικού παιδικής πορνογραφίας στο Διαδίκτυο, διέταξε πριν λίγο ο ανακριτής Πειραιά.

Επίσης προφυλακιστέοι κρίθηκαν άλλοι δύο κατηγορούμενοι, ένας εκ των δύο ο πολιτικός μηχανικός, Γιώργος Ηλιόπουλος.
Πηγή: zougla.gr
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Την προφυλάκιση του Αρχιμανδρίτη Φώτη Μακρυστάθη, ο οποίος με μια ομάδα πολιτών υπεράνω πάσης υποψίας εμπλέκεται σε ένα από τα σκληρότερα κυκλώματα διακίνησης υλικού παιδικής πορνογραφίας στο Διαδίκτυο, διέταξε πριν λίγο ο ανακριτής Πειραιά.

Επίσης προφυλακιστέοι κρίθηκαν άλλοι δύο κατηγορούμενοι, ένας εκ των δύο ο πολιτικός μηχανικός, Γιώργος Ηλιόπουλος.
Πηγή: zougla.gr
πλεον ΚΑΝΕΙΣ δεν ειναι υπερανω πασης υποψιας!!!κανεις!!!χαιρομαι που προφυλακιστηκαν...να μεινουν μεσα για παντα!!!ο νομος της φυλακης θα τους τιμωρησει καταλληλα!!!
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Εγώ γουστάρω να βγαίνουν στη φόρα τα ονόματά τους...
Οι ανώμαλοι, πρέπει να διαπομπεύονται...
+100!!!!ακριβως...ειδικα οταν προκειται για γιατρους δικηγορους παιδοκομους παπαδες κ.τ.λ...
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
:think: :think: :think: :think: :dunno: :dunno: :dunno: :dunno:

τωρα το ειδα!!!παιδοκομους εννοουσα.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
φαγωθηκες μαρήηηηηηηη..
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: εχεις δικιο πατερ μου..απολογουμαι... και αληθεια δε πιστευω οτι ολοι οι κληρικοι ειναι ετσι...θα ηταν γελοιο...κ βασικα ξαναλεω:δε με νοιαζει το επαγγελμα!!!με νοιαζει να πληρωσουν...
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
τωρα το ειδα!!!παιδοκομους εννοουσα...
εγω παλι νομιζα οικοδομους..  :think:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: εχεις δικιο πατερ μου..απολογουμαι... και αληθεια δε πιστευω οτι ολοι οι κληρικοι ειναι ετσι...θα ηταν γελοιο...κ βασικα ξαναλεω:δε με νοιαζει το επαγγελμα!!!με νοιαζει να πληρωσουν...
δηλαδη δεν ειναι γελοιοι οι κληρικοι ????

μου την πεφτεις δημόσια μαρή ???? ουρτ !!  :boobies:
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Η παρακολούθηση πράξης παιδεραστίας σωστά για μένα τιμωρείται (δεν το συζητάμε καν για την ίδια την πράξη!)
ΟΧΙ ΟΜΩΣ δεν είναι το ίδιο με την ίδια την παιδεραστία. Πάνω στην αγωνία μας και στην απέχθειά μας για κάτι τέτοιο, καταλήγουμε σε κουβέντες καφενείου (ισόβια, θάνατος κλπ). Στο καθευατό παιδεραστή δηλαδή τι θα έπρεπε να ρίξουμε;;; (Μην μου πείτε πχ δις εις θάνατον ή κάτι τέτοιο, γιατί είναι επί της ουσίας ποινή εντυπώσεων. Αν η θανατική ποινή επιτρεπόταν στην Ελλάδα, είτε 1 φορά είτε 10 εις θάνατον το ίδιο είναι!)
Και ξαναρωτάω, αν ο ηθικός παραβάτης τιμωρηθεί με θάνατο ο πραγματικός με τι;
Οι έμποροι ναρκωτικών πουλάνε γιατί υπάρχουν οι εξαρτημένοι που αγοράζουν. Είναι το ίδιο ένοχες οι 2 κατηγορίες;
Ναι, τους θεωρώ άρρωστους τους εθισμένους σε εικόνες παιδεραστίας Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να τιμωρηθούν. ΠΡΕΠΕΙ αλλά συμφωνώ με όσους είπαν πως το έγκλημα έχει διαβαθμίσεις.
Και για να προλάβω πάλι ερώτηση του στυλ : αν ήταν το παιδί σου κλπ» απαντώ: Και ποιος σας είπε πως η απονομή δικαιοσύνης πρέπει να γίνεται με προσωπικά κριτήρια; Εγώ θα μπορούσα να σκοτώσω κάποιον ακόμα και αν χτυπούσε το παιδί μου. Και είμαι σίγουρος και πως και άλλοι θα μπορούσαν. Το κάνει δίκαιη ποινή αυτό; (Γιαυτό το λόγο απαγορεύεται να δικάσει κάποιος που έχει προσωπική σχέση με κάποια υπόθεση)


Υ.Γ. πριν από λίγο διάβασα όλο το thread.Είμαι σίγουρος πως o hristidis κάτι αντίστοιχο με αυτά που είπα εννοούσε.
Αν θεωρείται πως και τα όσα έγραψα εγώ είναι έστω και έμμεση προώθηση ή και αποδοχή της παιδεραστίας, πάω πάσο…

Σωστός.
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
εγω παλι νομιζα οικοδομους..  :think:
δηλαδη δεν ειναι γελοιοι οι κληρικοι ????

μου την πεφτεις δημόσια μαρή ???? ουρτ !!  :boobies:
καμια διακριτικοτητα πατερ???πως με εκθετεις ετσι κοπελα πραγμα???
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
"Η νέα υπόθεση διαδικτυακής παιδεραστίας «έσκασε» αφυπνίζοντας την ωραία κοιμωμένη ελληνική κοινωνία και, φυσικά, ακουστήκαν αντιδράσεις που με ώθησαν να καταθέσω αυτό το σύντομο κείμενο:
Πρώτον, καιρός να σταματήσουμε στην πατρίδα μας να «πέφτουμε από τα σύννεφα» καθώς είμαστε η μόνη χώρα όπου όταν ανοίγουν τα... σύννεφα εξαιτίας κάποιου σημαντικού κοινωνικού γεγονότος ή οικονομικού σκανδάλου οι περισσότεροι… »πέφτουμε από τα σύννεφα» ενώ στον υπόλοιπο κόσμο από τα σύννεφα πέφτουν μόνο βροχή, χιόνι και ενίοτε χαλάζι,
Δεύτερον, να σβήσουμε από το λεξιλόγιό μας την απίστευτη έκφραση «άτομα υπεράνω πάσης υποψίας» καθώς τα τελευταία χρόνια και με ρυθμούς καταιγιστικούς ΚΑΝΕΙΣ και ΚΑΜΙΑ δεν μπορεί να θεωρηθεί πλέον…υπεράνω πάσης υποψίας και,
Τρίτον, το να εμπλέκονται αρχιμανδρίτες, ηγούμενοι, γέροντες ακόμη και δεσποτάδες σε οικονομικά, σεξουαλικά και πολιτικά σκάνδαλα ΔΕΝ μπορεί, πέραν του προβληματισμού και ΔΕΝ επιτρέπεται πέραν του σκανδαλισμού να εκλαμβάνεται ως γεγονός κλονισμού της πίστης μας σε Εκείνο, τον Ιησού τον Ναζωραίο…
Σε τελική ανάλυση καταντήσαμε ως κοινωνία εδώ που καταντήσαμε και θα συνεχίσουμε να κατρακυλάμε εφόσον ΔΕΝ τιμωρούμε τους κάθε λογής «κακούς» Και ΔΕΝ επιβραβεύουμε τους κάθε λογής «καλούς»…"

Γιώργος Πιπερόπουλος
Δρ Κοινωνιολογίας-Ψυχολογίας


 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
...σε τελική ανάλυση καταντήσαμε ως κοινωνία εδώ που καταντήσαμε και θα συνεχίσουμε να κατρακυλάμε εφόσον ΔΕΝ τιμωρούμε τους κάθε λογής «κακούς» Και ΔΕΝ επιβραβεύουμε τους κάθε λογής «καλούς»…"

Γιώργος Πιπερόπουλος
Δρ Κοινωνιολογίας-Ψυχολογίας

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον Δόκτωρα... (κ το καινούργιο του βιβλίο είναι επίσης πολύ καλό) :rockon:
 

Συνημμένα

  • KalhnyxtaEllada.jpg
    KalhnyxtaEllada.jpg
    38,6 KB · Εμφανίσεις: 10

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
πλεον ΚΑΝΕΙΣ δεν ειναι υπερανω πασης υποψιας!!!κανεις!!!χαιρομαι που προφυλακιστηκαν...να μεινουν μεσα για παντα!!!ο νομος της φυλακης θα τους τιμωρησει καταλληλα!!!

ΕΤΣΙ... τα ΚΑΘΗΚΙΑ... ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ αν κ κανονικά τους άξιζε κρέμασμα απ' τ' αρχίδια στο Σύνταγμα! ΤΟΜΑΡΙΑ...

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom