Νέα

Στούντιο Oriental Φυλής 104

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα COMMANDER
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 75K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Ετικέτες
    φυλής
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

Ποια ειναι η ωραιοτερη κοπελα του studio?

  • Αλίκη

    Ψήφοι: 31 8,6%
  • Αναστασία

    Ψήφοι: 26 7,2%
  • Άντζελα

    Ψήφοι: 69 19,1%
  • Αντριάνα

    Ψήφοι: 14 3,9%
  • Βανέσα

    Ψήφοι: 40 11,1%
  • Βέρα

    Ψήφοι: 24 6,6%
  • Δέσποινα

    Ψήφοι: 43 11,9%
  • Κέλλυ

    Ψήφοι: 87 24,1%
  • Μπέτυ

    Ψήφοι: 39 10,8%
  • Νεφέλη

    Ψήφοι: 17 4,7%
  • Πάολα

    Ψήφοι: 48 13,3%
  • Πωλίνα

    Ψήφοι: 27 7,5%
  • Τζούλι

    Ψήφοι: 33 9,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    361

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
δεν εχω προβλημα τοσο με τα καυτερα μαρεσουν :cheesy:
εδω τρωω και ινδικη αλλα και αραβικη κουζινα πολυ ανετα απλα τα αποφευγω καπως με τη ζεστη τωρα το καλοκαιρι :cheesy:
αν και προτιμω παντως πχ τις γλυκοξινες κινεζικες γαριδες ή τις ιαπωνικες tempura σε σχεση ας πουμε με τις καυτερες ταυλανδεζικες που εχω δοκιμασει (σε εστιατορια ομως τυπου κοna kai λιγο εξω δηλ απο την παραδοσιακη ταυλανδεζικη κουζινα μιας και μιλαμε για multi asian resturant) :cheesy:

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:

καλημερα μωρακι ;) :-* :-* :-* :-*

μα ο ερωτας λενε περναει απ το στομαχι :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:

το καυτερο ειναι να το τρως με την ζεστη !!! τοτε ειναι σωστη εποχη ... αυξανει την εσωτερικη σου θερμοκρασια και ισοσταθμιζεται με την εξωτερικη ... βεβαια ... δεν νομιζω να μπορεις φας μια σομ ταμ με εξτρα παπαγια ...

καθαρη ταυλανδεζικη κουζινα βρεις κυριλε στο κεφαλαρι διαφορετικα κατω στην τρουμπα εχει δυο μαγαζια ... ινδικη πολυ καλη εχει στην πλατεια κουμουνδουρου απο πισω ... κινεζικη στο πεζοδρομο κατω απο την σωκρατους ... (αναμεσα σε πειραιως και αγ.κωνσταντινου) ωραια μαγαζι πολυ φθηνο και μακραν παρα πολυ καλη κουζινα καλυτερης ποιοτητας απο το οποιοδηποτε κυριλε... γιαπωνεζικη συνταγμα ...

στην κινεζικη μου αρεσουν οι γαριδες στην μεγγενη ... που στις φερνουν και ακομη βραζουν !!!

ααα επισης λιβανεζικη ειναι πολυ καλη κουζινα ... υπαρχει στην γλυφαδα ενα που αξιζει ...

κτλ ...  ;)

μακια μακια  :grouphug: :smitten:
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
επισης ... το καυτερο στην γυναικα εφοσον το βαλει μεσα στην διατροφη της ... τα κολπικα της υγρα γινονται ποιο καυτα ... και αν φαει λιγο πριν .... και το στομα γινεται !!! φωτιαααααααααααααα !!!  ;)

βεβαια καμια εδω δεν μπορει το κανει αυτο ... πλην ταυλανδης ...
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
το καυτερο ειναι να το τρως με την ζεστη !!! τοτε ειναι σωστη εποχη ... αυξανει την εσωτερικη σου θερμοκρασια και ισοσταθμιζεται με την εξωτερικη ... βεβαια ... δεν νομιζω να μπορεις φας μια σομ ταμ με εξτρα παπαγια ...

καθαρη ταυλανδεζικη κουζινα βρεις κυριλε στο κεφαλαρι διαφορετικα κατω στην τρουμπα εχει δυο μαγαζια ... ινδικη πολυ καλη εχει στην πλατεια κλαυθμωνος απο πισω ... κινεζικη στο πεζοδρομο κατω απο την σωκρατους ... (αναμεσα σε πειραιως και αγ.κωνσταντινου) ωραια μαγαζι πολυ φθηνο και μακραν παρα πολυ καλη κουζινα καλυτερης ποιοτητας απο το οποιοδηποτε κυριλε... γιαπωνεζικη συνταγμα ...

στην κινεζικη μου αρεσουν οι γαριδες στην μεγγενη ... που στις φερνουν και ακομη βραζουν !!!

ααα επισης λιβανεζικη ειναι πολυ καλη κουζινα ... υπαρχει στην γλυφαδα ενα που αξιζει ...

κτλ ...  ;)

μακια μακια  :grouphug: :smitten:

το ξερω αυτο για τα καυτερα και το καλοκαιρι αλλα οσο ναναι ειναι λιγο δυσκολο :-
στο συνταγμα μαρεσει το furin kazan στη απολλωνος αλλα και το κορεατικο που ειναι στη γωνια ,απο γιαπωνεζικη ωραιο επισης ειναι και το ιαπωνικο μεσα στο lobby του imperial στην πλ.καραισκακη αλλα και το yozo στη γλυφαδα
το λιβανεζικο που λες στη γλυφαδα ειναι το beirut και αυτο πολυ καλο με ναργιλε αν θες :cheesy:
για ινδικο προτιμω το japur palace λιγο ακριβο αλλα αξιζει, εχει μαλιστα μια τεραστια ποικιλια απο διαφορετικα ψωμακια εξαιρετικη :cheesy:
τα εστιατορια τωρα στη μενανδρου σωκρατους κτλ τα ξερω αλλα σαν γυναικα για λογους ασφαλειας και μονο τα αποφευγω :cheesy:
το ταυλανδεζικο στο κεφαλαρι δεν το ξερω , αν και μου πεφτει λιγο μακρυα θα το κοιταξω γιατι με ενδιαφερει ;)

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
βρε... δεν αφήνουμε τα φαγητά να πιάσουμε κάνα τακούνι-βυζί;;;;; :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
το ξερω αυτο για τα καυτερα και το καλοκαιρι αλλα οσο ναναι ειναι λιγο δυσκολο :-
στο συνταγμα μαρεσει το furin kazan στη απολλωνος αλλα και το κορεατικο που ειναι στη γωνια ,απο γιαπωνεζικη ωραιο επισης ειναι και το ιαπωνικο μεσα στο lobby του imperial στην πλ.καραισκακη αλλα και το yozo στη γλυφαδα
το λιβανεζικο που λες στη γλυφαδα ειναι το beirut και αυτο πολυ καλο με ναργιλε αν θες :cheesy:
για ινδικο προτιμω το japur palace λιγο ακριβο αλλα αξιζει, εχει μαλιστα μια τεραστια ποικιλια απο διαφορετικα ψωμακια εξαιρετικη :cheesy:
τα εστιατορια τωρα στη μενανδρου σωκρατους κτλ τα ξερω αλλα σαν γυναικα για λογους ασφαλειας και μονο τα αποφευγω :cheesy:
το ταυλανδεζικο στο κεφαλαρι δεν το ξερω , αν και μου πεφτει λιγο μακρυα θα το κοιταξω γιατι με ενδιαφερει ;)

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:

το furin kazan υπεροχο ... το αλλο διπλα ... με χαλαει ... δεν μου αρεσαν γευσεις του τοσο πολυ ... ψιλο multi asian ειναι ...

ινδικο επισης με ναργιλε το οποιο βεβαια εχω να παω χρονια ειναι το χιλιες και μια νυχτες στο ψυρρη ... ωραια γευματα , ναργιλε μεγαλη ποικιλια ...  το δικο σου το τιμησω επειδη δεν το εχω ξανα ακουσει ...

επισης πολυ καλο σουσι αν θες για καποια ξεχωριστη βραδια ειναι αυτο το εστιατοριο μεσα στο ξενοδοχειο του αστερα ... υπεροχη θεα ... βλεπεις την κουζινα ... και την θαλασσα ταυτοχρονα !!! το χρησιμοποιω για επαγγελματικα ραντεβου ή για καποια εκλεκτη της καρδιας μου μονο !
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
βρε... δεν αφήνουμε τα φαγητά να πιάσουμε κάνα τακούνι-βυζί;;;;; :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Βερονικα ;)


το furin kazan υπεροχο ... το αλλο διπλα ... με χαλαει ... δεν μου αρεσαν γευσεις του τοσο πολυ ... ψιλο multi asian ειναι ...

ινδικο επισης με ναργιλε το οποιο βεβαια εχω να παω χρονια ειναι το χιλιες και μια νυχτες στο ψυρρη ... ωραια γευματα , ναργιλε μεγαλη ποικιλια ...  το δικο σου το τιμησω επειδη δεν το εχω ξανα ακουσει ...

επισης πολυ καλο σουσι αν θες για καποια ξεχωριστη βραδια ειναι αυτο το εστιατοριο μεσα στο ξενοδοχειο του αστερα ... υπεροχη θεα ... βλεπεις την κουζινα ... και την θαλασσα ταυτοχρονα !!! το χρησιμοποιω για επαγγελματικα ραντεβου ή για καποια εκλεκτη της καρδιας μου μονο !

ειδες τι μπορει να μαθει κανεις μεσα στο νετ :happy:
οντος καμια σχεση το furin kazan με το κορεατικο διπλα
japur palace εχει και στα βορεια και στη γλυφαδα, απεναντι κιολας απο αυτο της γλυφαδας ειναι και το far east, αμα πας τωρα το καλοκαιρι εχει τρομερο κηπο αλλα και τρομερες γαριδες με κρουστα απο κανταιφι :cheesy:
αυτο με τον αστερα που λες με ενδιαφερει παρα πολυ, δεν το ηξερα και μολις γυρισω απ τις διακοπές μου ειναι συγουρο οτι θα παω :cheesy:
θα εχω υποψιν μου και το ινδικο του ψυρρη για καμια καθημερινη μετα τη δουλεια γιατι ΠΣΚ το ψυρρη το αποφευγω λογω πολυκοσμιας ;)

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
πως τα τρώτε βρε παιδιά τα κινέζικα κλπ???
Αυτά τα γλυκόξινα με χαλάνε.... Προσωπική άποψη και γεύση όμως... ;)

Από μπυραρίες τίποτε??
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
Βερονικα ;)


ειδες τι μπορει να μαθει κανεις μεσα στο νετ :happy:
οντος καμια σχεση το furin kazan με το κορεατικο διπλα
japur palace εχει και στα βορεια και στη γλυφαδα, απεναντι κιολας απο αυτο της γλυφαδας ειναι και το far east, αμα πας τωρα το καλοκαιρι εχει τρομερο κηπο αλλα και τρομερες γαριδες με κρουστα απο κανταιφι :cheesy:
αυτο με τον αστερα που λες με ενδιαφερει παρα πολυ, δεν το ηξερα και μολις γυρισω απ τις διακοπές μου ειναι συγουρο οτι θα παω :cheesy:
θα εχω υποψιν μου και το ινδικο του ψυρρη για καμια καθημερινη μετα τη δουλεια γιατι ΠΣΚ το ψυρρη το αποφευγω λογω πολυκοσμιας ;)

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:

και εγω μετα τις διακοπες παω δοκιμασω το japur palace... αυτο με το κηπο μου αρεσει παρα πολυ σαν ιδεα !!!

προσφατα πηγα εκτος αθηνων σε ενα μαγαζι περιπου 300 χιλιομετρα μακρια το οποιο ειναι στην μεση του πουθενα ...
και εκει μπαινοντας μεσα ειναι ΟΛΟ το μαγαζι ενα χωριουδακι ... με την ταβερνουλα του μπροστα ... τα μπουζουκια του μεσα ... και τα σχετικα ... εχει σοκακια σαν νησι με οδους και τα σχετικα ... το εκλλησακι .... μπαλκονια βεραντες σπιτιων ... (να φανταστεις ηχολοπτης φωτιστης καθονται σε ενα μπαλκονακι και καλα μιας κατοικιας ) τρομερο !!!
καλη προταση για γευμα απο νωρις ... περπατημα μεσα στο τεχνητο χωριουδακι και τελος μπουζουκακι !!! με πεταγματα λουλουδικων και κανα τσιφτετελι ...  ;)

μακια μακια !!!  :grouphug: :smitten: :grouphug:
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
πως τα τρώτε βρε παιδιά τα κινέζικα κλπ???
Αυτά τα γλυκόξινα με χαλάνε.... Προσωπική άποψη και γεύση όμως... ;)

Από μπυραρίες τίποτε??

εχω ζησει μερικα χρονια ματια μου στη Γερμανια οποτε τις μπυραριες πια καπου τις εχω βαρεθει :-
παλιοτερα πηγενα εδω στην αμφιθεας στο ζυθο, εχω να παω ομως αρκετο καιρο :cheesy:

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Εκεί πήγαινα πριν καιρό πολύυ συχνά.... ;)

Στη Γλυφάδα έχει μια πολύ ωραία... ;)
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
και εγω μετα τις διακοπες παω δοκιμασω το japur palace... αυτο με το κηπο μου αρεσει παρα πολυ σαν ιδεα !!!

προσφατα πηγα εκτος αθηνων σε ενα μαγαζι περιπου 300 χιλιομετρα μακρια το οποιο ειναι στην μεση του πουθενα ...
και εκει μπαινοντας μεσα ειναι ΟΛΟ το μαγαζι ενα χωριουδακι ... με την ταβερνουλα του μπροστα ... τα μπουζουκια του μεσα ... και τα σχετικα ... εχει σοκακια σαν νησι με οδους και τα σχετικα ... το εκλλησακι .... μπαλκονια βεραντες σπιτιων ... (να φανταστεις ηχολοπτης φωτιστης καθονται σε ενα μπαλκονακι και καλα μιας κατοικιας ) τρομερο !!!
καλη προταση για γευμα απο νωρις ... περπατημα μεσα στο τεχνητο χωριουδακι και τελος μπουζουκακι !!! με πεταγματα λουλουδικων και κανα τσιφτετελι ...  ;)

μακια μακια !!!  :grouphug: :smitten: :grouphug:


ωραιο και πρωτοτυπο ακουγετε :cheesy:
300χλμ βορεια ή νοτια ειναι?

Εκεί πήγαινα πριν καιρό πολύυ συχνά.... ;)

Στη Γλυφάδα έχει μια πολύ ωραία... ;)

εχει αρκετες μαναρακι :cheesy:
μερικες φορες εχω παει σε μια ιρλανδεζικη στη γιανιτσοπουλου απεναντι απ τα queens burgers :cheesy:

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Καληνύχτα σε όλη την παρέα....  :sleeping: :sleeping: :smitten:
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
βρε... δεν αφήνουμε τα φαγητά να πιάσουμε κάνα τακούνι-βυζί;;;;; :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
  :thumbsup:  :rockon:

επισης ... το [size=12pt]καυτερο [/size] στην γυναικα εφοσον το βαλει μεσα στην διατροφη της ... τα κολπικα της υγρα γινονται ποιο καυτα ... και αν φαει λιγο πριν .... και το στομα γινεται !!! φωτιαααααααααααααα !!!  ;)

βεβαια καμια εδω δεν μπορει το κανει αυτο ... πλην ταυλανδης ...
Αγαπητέ πρόσεχε τα καυτερά ιδιαίτερα άν έχεις αιμοροΐδες!!! Μετά θα ζητάς το αυταρχικό για να δροσιστείς!  :grin:
  :think: Παρεπιμτόντως με τα κοτόπουλα mimikos έχεις κάποια σχέση?
 

Kostas99

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.899
Κριτικές
32
Like
1.263
Πόντοι
3.425
Kαλησπερα Αντζελα,τι κανεις?Χιλια συγνωμη κατι ετυχε με την δουλεια και δεν μπορεσα να ερθω για την Νανσυ,αισθανομαι ασχημα που σε εστησα για δυο λογους.1)Γιατι σου ειπα να της μιλησεις για να περασω τελεια και 2)Γιατι δεν καταφερα να δοκιμασω Νανσυ δεν πειραζει αλλη φορα.Αυριο φευγω για διακοπες,αλλα οταν επιστρεψω να εισαι σιγουρη πως θα επανορθωσω :-* :-* :-* :smitten: :smitten:
 

mounelanos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2009
Μηνύματα
701
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
236
Συγχαρητηρια στον mimikos και στην Αντζελα, που επιασαν ενα τετοιο θεμα, αλλωστε το ευ ζην ειναι τελικα το θεμα μας.

Ο mimikos  εχει μεγαλο δικιο για τη σχεση διατροφης και υγρων και αφου εχω κι εγω εμπειρια απο Ταυλανδη, συμφωνω οτι ειναι φοβερη αισθηση του να τρως καυτερα μεσα στην τροπικη ζεστη και υγρασια και να ξεδιψας με ελαφρια τοπικη μπυρα!
Με τετοια διατροφη και φρουτα πολλα, ολες οι μυρωδιες αλλαζουν προς το καλυτερο κατα την γνωμη μου. Και οι κοπελες ειχαν παντα μια διακριτικη ευωδια που μου αρεσε. Η αισθηση του καυτερου δυστυχως συνεπαγεται μη χρηση προφυλακτικου οποτε ειναι κατι που εχω νοιωσει μονο με την κοπελα μου (αραια και που, δεν τρωνε καυτερα γμτο) 
 

mounelanos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2009
Μηνύματα
701
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
236
Αντζελα, η Νανα κανει μασαζ, σωστα? Την γευση θα κοιταξω να την εχω θεραπευσει νωριτερα, σκοπος ενα μικρο ταξιδι μεσα στο απογευμα.

mimikos απο που παιρνεις λαδια για μασαζ?
 

simera

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
646
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
αρα πολιτικη κουζινα και κολαρακι δεν συμβαδιζουν

αντιθετος ομως μπανανουλα και μανγκο ....ειναι για γ..........στον παγκο.
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom