Νέα

Στέφανος Τσιτσιπάς fans

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Annapurna
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 97K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.136
Κριτικές
31
Like
3.293
Πόντοι
2.606
Εγώ δε θα σταθώ στο μάνα/πατέρας, αλλά στην γενικότερη (εξω-αγωνιστική) συμπεριφορά του μες το γήπεδο.
Απαράδεκτος.

Πέραν τούτου αποδεικνύεται "λιγος" για πολύ μεγάλος.
Εννοείται ότι ο τύπος είναι κάποια χρόνια στο τοπ 20 κι αυτό είναι επίτευγμα, αλλά θα ξεχαστεί με το που θα αποσυρθεί.
Αγκάσι, μπέκερ, τζόκοβιτς, μποργκ, κονορς, φέντερερ, ναδαλ κλπ κλπ θα τους θυμούνται για πάντα, τσιτσιπάς....γιοκ
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
702
Κριτικές
26
Like
1.924
Πόντοι
1.196
Δεν ξέρω για τεννις αλλα στο επί κοντώ ο Ντουμπλαντις εχει τους γονείς του προπονητή κ διατροφολογο. Αν δν κανω λάθος και η Στεφανίδη εχει προπονητή τον συζυγο της
Διαψεύδομαι εκ του αποτελέσματος σε αυτό που θα πω γιατί και η Στεφανίδη και ο Ντουμπλάντις και ο Τσιτσιπάς ακόμα έχουν κάνει μεγάλες καριέρες, αλλά μου φαίνεται μαλακία να μπλέκεις την προσωπική σου ζωή με την επαγγελματική σε αυτό το βαθμό.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.412
Κριτικές
171
Like
91.102
Πόντοι
46.423
Καλά έκανε και τον έβρισε γιατί του έχει σπάσει τα αρχίδια και δεν έχει την ευθιξία και την νοημοσύνη να καταλάβει ότι πρέπει επιτέλους να αποχωρήσει από προπονητής του.

Τα βλέπουμε καθημερινά δίπλα μας με τον κάθε Έλληνα γονέα να ακολουθεί το παιδί του για να πάρει μέρος της επιτυχίας του.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.134
Like
34.370
Πόντοι
9.931
Παίκτες, μια ερώτηση γιατί είμαι άσχετος από τέννις: το να έχεις προπονητή τον πατέρα σου ή κάποιον συγγενή σου κλπ. είναι κάτι που συμβαίνει στο τέννις ή μόνο ο Τσιτσιπάς το έχει κάνει αυτό;
Σήμερα που το κουβέντιαζα με εναν φιλο που παρακολουθεί τεννις μου ειπε οτι και αλλοι τενίστες εχουν για προπονητές τους γονεις τους.
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.667
Κριτικές
1
Like
6.740
Πόντοι
1.056
Ελλαδα!

Η χωρα της λαμογιας,του δικομματισμου και που ευκολα καταντας τελειωμενος αν εχεις ενσυναισθηση.

Οκ,το ξεκαθαρισαμε.

Καποια πραγματα ξεκινανε τυχαια.
Ολοι οι μεσαιοι προς σωστοι γονεις,προσπαθουνε να δωσουν καποια εφοδια στα παιδια τους.

Προφανως ο παππους Τσιτσιπας,εστειλε τον Μπαμπα Τσιτσιπα για τενις οπου τυχαιως κατι θα ειχε δει ο προπονητης του.

Προφανως θα υπηρχανε με καποιο τροπο και φραγκα,ομως δεν θα καταφερε πολλα.

Ετσι θα ειπε στον εαυτο του.
Επειδη εγω δεν καταφερα τιποτα αλλα εχω να μεταλαμπαδευσω πολλες γνωσεις στο αθλημα,εαν κανω παιδι,δεν θα ζησει ουτε δευτερολεπτο στη μπουρδελοελλαδα της μιζας,θα του παρεχω μια "ευκολη" ζωη,ωστε να κανει focus και μονο στην ρακετα.

Υπαρχει ανθρωπος που να κατηγορει αυτον τον πατερα λοιπον;
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.412
Κριτικές
171
Like
91.102
Πόντοι
46.423

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.134
Like
34.370
Πόντοι
9.931
Ο τυπος χρειάζεται αμεσα βοήθεια ψυχολογου, νευριάζει εύκολα και εχει θέματα διαχείρισης θυμού, επίσης πρέπει να αλλάξει προπονητή μιας και φαίνεται ξεκάθαρα οτι δεν μπορει να συνεργαστεί με τον πατερα του.
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.747
Κριτικές
23
Like
3.033
Πόντοι
3.820
Καλά έκανε και τον έβρισε γιατί του έχει σπάσει τα αρχίδια και δεν έχει την ευθιξία και την νοημοσύνη να καταλάβει ότι πρέπει επιτέλους να αποχωρήσει από προπονητής του.

Τα βλέπουμε καθημερινά δίπλα μας με τον κάθε Έλληνα γονέα να ακολουθεί το παιδί του για να πάρει μέρος της επιτυχίας του.
αφου δεν του κανει και του χει σπασει τα αρχιδια γιατι δεν τον διωχνει απο προπονητη και να του πει να μην ξαναπαει και στο κορτ...τι ειναι αβουλο 15χρονο?απο αυτον δεν πληρωνεται?αυτος ξεφτιλιζεται με αυτες τις συμπεριφορες μπροστα σε ολο τον κοσμο,οχι ο πατερας του....
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.134
Like
34.370
Πόντοι
9.931
αφου δεν του κανει και του χει σπασει τα αρχιδια γιατι δεν τον διωχνει απο προπονητη και να του πει να μην ξαναπαει και στο κορτ...τι ειναι αβουλο 15χρονο?απο αυτον δεν πληρωνεται?αυτος ξεφτιλιζεται με αυτες τις συμπεριφορες μπροστα σε ολο τον κοσμο,οχι ο πατερας του....
Εχουν προβληματική σχεση, ο ενας δεν τον διώχνει και ο αλλος δεν φεύγει απο μονος του... ποιος ξερει τι καραγκιόζης μπορει ειναι και ο πατερας του, μπορεί να του εχει κόψει κανα μηνιάτικο και να φοβάται μην το χασει... εμεις βλέπουμε μονο την μια πλευρα.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
702
Κριτικές
26
Like
1.924
Πόντοι
1.196
Εχουν προβληματική σχεση, ο ενας δεν τον διώχνει και ο αλλος δεν φεύγει απο μονος του... ποιος ξερει τι καραγκιόζης μπορει ειναι και ο πατερας του, μπορεί να του εχει κόψει κανα μηνιάτικο και να φοβάται μην το χασει... εμεις βλέπουμε μονο την μια πλευρα.
Σίγουρα θα βγάζει λεφτά και ο πατέρας του.
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.747
Κριτικές
23
Like
3.033
Πόντοι
3.820
Εχουν προβληματική σχεση, ο ενας δεν τον διώχνει και ο αλλος δεν φεύγει απο μονος του... ποιος ξερει τι καραγκιόζης μπορει ειναι και ο πατερας του, μπορεί να του εχει κόψει κανα μηνιάτικο και να φοβάται μην το χασει... εμεις βλέπουμε μονο την μια πλευρα.
δεν ξερω τι σχεση εχουν αλλα ο τσιτσιπας εκτιθεται μιλωντας ετσι..αν δεν εχει αποφασισει αν του κανει η οχι ,καλος μαλακας ειναι....μπορει να ειναι φραγκοφονιας και δεν θελει να πληρωσει καποιο μεγαλο ονομα επειδη την βγαζει φτηνα μαζι του
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.412
Κριτικές
171
Like
91.102
Πόντοι
46.423
Στην Ελλάδα, για κάποιο λόγο, εξακολουθούμε να έχουμε τον θεσμό της οικογένειας πολύ ψηλά.

Κάθε κοινωνία, από την πρωτόγονη μέχρι τη σύγχρονη μορφή της, βασίζεται σε αυτό τον θεσμό.

Με κάπως υποκριτικό τρόπο ωστόσο, διότι όλοι γνωρίζουμε πολύ καλά τι συμβαίνει όταν, για παράδειγμα, μένουν στο ίδιο κτίριο ή στην ίδια γειτονιά γονείς, αδέρφια, ξαδέρφια και λοιποί συγγενείς.

Το έλα να δεις γίνεται ...
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.667
Κριτικές
1
Like
6.740
Πόντοι
1.056
Στην Ελλάδα, για κάποιο λόγο, εξακολουθούμε να έχουμε τον θεσμό της οικογένειας πολύ ψηλά.

Κάθε κοινωνία, από την πρωτόγονη μέχρι τη σύγχρονη μορφή της, βασίζεται σε αυτό τον θεσμό.

Με κάπως υποκριτικό τρόπο ωστόσο, διότι όλοι γνωρίζουμε πολύ καλά τι συμβαίνει όταν, για παράδειγμα, μένουν στο ίδιο κτίριο ή στην ίδια γειτονιά γονείς, αδέρφια, ξαδέρφια και λοιποί συγγενείς.

Το έλα να δεις γίνεται ...
Στο μπουρδελο π λεγεται Ελλαδα,η οικογενεια ειναι ο μονος τροπος να επιβιωσεις επισης.
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.412
Κριτικές
171
Like
91.102
Πόντοι
46.423

Επιτέλους και μακάρι να ισχύσει η διακοπή.


"Στην περίπτωσή μου, κατάλαβα ότι ήμουν λάθος να μιλήσω στον πατέρα μου με τον τρόπο που το έκανα. Το τένις δεν είναι απλά ένας αγώνας, ένα χτύπημα ή μια απόδοση λίγων δευτερολέπτων. Είναι μια μακρά διαδρομή γεμάτη συναισθήματα, πίεση και προσδοκίες. Σε εκείνη τη στιγμή της απογοήτευσης, υπήρξαν πολλά λάθη και σφάλματα ..."
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.667
Κριτικές
1
Like
6.740
Πόντοι
1.056

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
2.339
Πόντοι
456
Υπάρχει σχέση αγάπης - μίσους με τον πατέρα του.

Το φταίξιμο είναι μισό μισό.

Ο πατέρας του αν θέλει το καλό του πρέπει να αποχωρήσει οικειοθελώς απο προπονητής του πράγμα που δεν κάνει.

Τα έχουμε πει χίλιες φορές.

Τα ξεσπάσματα είναι αναμενόμενα.

Όποιος δεν έχει σχέση με το άθλημα και δεν γνωρίζει από ψυχολογία του αθλήματος να μην ποστάρει μπούρδες παρακαλώ πολύ.
ακριβως αυτο ,ειμαι προπονητης απο το 1987 , και που ηταν λοιπον αυτος ο τοσο σπουδαιος προπονητης που εγτασε να μπορει να ειναι στο μποξ και να χειριζεται με εξειδικευμενες συμβουλες παικτη του τοπ 5 , εστω τοπ τεν τωρα? εγινε λοιπον εμπειρος προπονητης ταξιδευονταες απο μικρη για το γιο του ηκηκια σε ολη την Ευεωπη η και το κοσμο ,ναι εκανε φυσιες ναι και μπραβο του, αλλα εδω και καποια χρονια θα επρεπε ο ιδιος να ειχε γινει μανατζερ και να εβρισκε τον καλυτερο πραγματικο προπονητη που θα βοηθουσε στη δυσκολη στιγμη .Εεδω πληρωνιουν εμενα χαλαρα 50 αν ειναι στη πολη μου και πανω απο 100 ευρω γθια να δω την εξελιξη σε εναν επισημο αγωνα ,μιλαμε τωρα για 123, 14 ετων κατηγοριες παιδιων ,αλλα ημουν και νο 2 στα 16 ετων και επαιζα πολλα χρονια και με μαθητες μου μερχι και ημιτελικο σ εεαρινο πρωταθλημα ανδρων ,και αλλα ,.Επειδη ειχα λοπον μια καλη αγωνιστικη εμπειρια , εκει λοιπον σε τρειοι επιπεδο, ειχε ο πατερας του? κριμα γιατι ισως να ειναι πλεον καπως αργα ,φοβαμαι πως εχει ηδη παθει το συνδρομ Ζβερεφ ,οπως μου αρτεσει να το λεω, και δεν πιστευει πως θα ξαναφτασει πλεον στις δοξες τελικου γκραν σλαμ ...Και η μητερα της Σακκαρη η Αγγελικη Κανελοπουλου ηταν τοπ τενιστρια 3ο γυρο Ρολαν Γκαρρος και μεχρι νο 36 στο κοσμο ,αλλα οχι ηθελε αλλον σαν προπονητη στη κορη τηα ,ε αυτη κατι ηξερε μαλλον.
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
2.339
Πόντοι
456
Απο τη μια εχεις τον ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ.
Απο την αλλη τον τσιτσιπα.

Διαλεξε τι θα γινεις...
Οχι σαν αθλητης...Σαν χαρακτηρας.
οχι δεν ειναι ιδια πραγματα , στη προπονηση και τα 2 σε τετοιο επιπεδο ειναι πολυ επιπον α , αλλα δεν βγαζεις τα ιδια νευρα απογοητευσης κανοντας ενα λεπτο κοπωσης και αν εκτελεσεις τελεια τη τεχνικη μορεις να φυγεις πρωτος χωρις καν να ξανακανεις αλμα , με καποιον που παιζει ακομη και 5 ωρες και μπορει απο μια ατυχια σε ενα ται μπρεικ να χασει ολο το παιχνιδι , να μην συγκρινουμε ανομοιοια αθληματα
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.412
Κριτικές
171
Like
91.102
Πόντοι
46.423
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.412
Κριτικές
171
Like
91.102
Πόντοι
46.423
Στέφανε όλοι έχουν σκοτεινές πλευρές του εαυτού τους.

Είμαστε ευγνώμονες που ένας Έλληνας κατάφερε να φτάσει τόσο ψηλά στη Παγκόσμια κατάταξη και μάλιστα σε ένα από τα δυσκολότερο ατομικά αθλήματα στον κόσμο.

Προχώρα με ταπεινότητα και θα είμαστε πάντα κοντά σου να σε στηρίζουμε.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.868
Κριτικές
3
Like
4.431
Πόντοι
456

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom