Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 283K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Δυστυχώς για σένα όχι που βγήκε Νέα Δημοκρατία
Αλλά που κυβερνάει η πλειοψηφία όπως και να τη χαρακτηρίζεις που βγάζει τη Νέα Δημοκρατία

Η αριστερά δεν λέει ότι δεν πρέπει να ψηφίζουμε δεξιά γιατί δεν συμφέρει τους μισθωτούς
Αλλά μόνο το κεφάλαιο;

Αν λοιπόν κάποιοι πιστεύουν ότι αν τους κυβερνάει Νέα Δημοκρατία θα παίρνουν παραπάνω έστω και λίγα ευρώ
Γιατί να μην την ψηφίσουν;

Και φαίνεται ότι η πλειοψηφία το πιστεύει αυτό;
Άρα η πλειοψηφία για κάποια ευρώ παραπάνω που θα παίρνει επί Νέας Δημοκρατίας την ψηφίζει
Σύμφωνα με τη λογική σου;
Είναι κακό αυτό;

Αλλά στο προηγούμενο μήνυμα αλλά έλεγες

Έλεγες ότι είναι χαζοί αυτοί που την ψηφίζουν


Για το για την πλειοψηφία του κόσμου να ψηφίζει εν γνώση της και να διαλέγει εγκληματίες Δεν το πιστεύω
Το δυστυχώς για μένα που το βλέπεις? Αφού εμένα με συμφέρει η νδ...εσένα που είσαι φτωχομπινές δεν σε συμφέρει αλλά είσαι πολύ ηλίθιος για να το καταλάβεις.

Τι με νοιάζει εμένα τι λέει η αριστερά στα αρχίδια μου. Δεν ψηφίζω σύριζα ούτε πρόκειται...γελάω μαζί τους...εσύ έχεις την ανάγκη να ασχοληθείς μαζί τους γιατί πρέπει να κάνεις αντιπολίτευση στην αντιπολιτευση γιατί είσαι τρολλιάς.

Η πλειοψηφία είναι ηλίθιοι γιατί για 20 ευρώ το μήνα ψηφίζουν και αφήνουν μια κυβέρνηση να ξεπουλάει, να καίει, να δίνει τα πάντα άρπα κόλλα να αφήνει τους ολιγάρχες να πηγαίνουν την οικονομία όπου τους συμφέρει.

Οπότε εντάξει μπορεί το βαρέλι να έχει πέσει μισή τιμή και εμείς εδώ ακόμα να πληρώνουμε το ντίζελ 1.8....αλλά ευτυχώς που έχουμε σταθερότητα.

Συνέχισε τον ύπνο σου
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
θελω να μου λυσεις μια απορια που μου δημιουργηθηκε. αν τα λεφτα που ειχε ποσταρει καποτε ο μπαροκ για να την πει στο τελη ηταν βγαλμενα απο αυτον θα ηξερε να διαβαζει ισολογισμους;
Είχες φάει και 'σύ ξώφαλτσα κανένα ματσάκι στον πάτο;

Και δε μου λες ρε πιστόλι; Για να βγάζω λεφτά ΠΡΕΠΕΙ να ξέρω να γράφω και να διαβάζω ισολογισμούς;; Για απάντησε μου λίγο να δω κάτι.
Ο βλάκας δε θα απαντήσει, θα κρυφτεί στη δική σου απάντηση.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Ο Βαξεβανης γραφει ψεματα ειναι γεγονος. Σε ολα. Αρα γραφει πλεον ψεματα και υπερ της νδ. Αυτο λες. Μαλιστα.
Όχι...λέω ότι δεν με απασχολεί τι γράφει αυτός αφού ο ισολογισμός λέει άλλα.

Επίσης αυτός για να πουλήσει φύλλα μπορεί να γράψει ότι θέλει. Εγώ θα κάτσω να τον ακούσω?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Για απαντησε μου λιγο και συ για τους ισολογισμους οτι ρωτησα το φυλαρχο πιο πανω.

Φαινεται να ξερεις.
Για πες μου ρε τύπε μου


Με ποιο τρόπο ο ισολογισμός του κόμματος που παίρνει κρατική επιχορήγηση θα μπορούσε να μην αποτυπώνει την πραγματική εικόνα?


Κλαίω από τα γέλια να ξέρεις........ισχυρίζεσαι ότι η νδ παίρνει και δίνει μαύρα λεφτά?

Και αν ναι.....ισχυρίζεσαι ότι πληρώνει τις δόσεις στην τράπεζα από μαύρα αλλά δεν φαίνεται στα βιβλία???

και αν ναι πως???? Πάει ο λακές στην τράπεζα με μια μαυρη σακούλα με 5 ευρα και 10 ευρα μέσα????

:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny: κλαίω μλκ
Για πες μας ρε τραχανα πολυπραγμωνα, οι ισολογισμοι γραφουν παντα ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ καθε εταιρειας;;;;


:coffee::coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Έχουμε και λέμε, ξεκίνησε έτσι το ορκ
Για πες μας λίγο.
Η κρατική επιδότηση είναι 11 εκατομμύρια.
Αφού κατάσχεται το μισό τα 5,5 εκατομμύρια πάνε σε εξόφληση στην Τράπεζα όπως είπες.
Για δωσε μας μια εξήγηση πως με 5,5 εκ. καταβολή τα 42 εκατομμύρια τραπεζικού χρέους γίνονται 47 εκ.
Και με 10% επιτόκιο θα είχαν πληρωθεί τοκοι και κεφάλαιο και θα μειωνόταν το τραπεζικό χρέος.
Για δώσε μας μια εξήγηση. Και πες μας και πως και δεν καταγράφεται αυτή η πληρωμή στον ισολογισμό.
Αφού γίνεται όπως λες.
Ο Σαουλίδης είτε την πάτησε ή το θόλωσε και τα έκανε γενικά "έσοδα"
Ρε ορκ


Τα έσοδα της ΝΔ ειναι 11 εκατομύρια


και στον ισολογισμό βάζουν αμοιβές προσωπικού 2.1 μύρια, αμοιβές τρίτων 2,7 μύρια και λοιπά έξοδα 3.5 μύρια

και οι υποχρεώσεις τους προς την τράπεζα αυξάνονται σε σχέση με το 2021...

μόνο τα έξοδα που σου είπα είναι σχεδόν 10 εκατομμύρια....δηλαδή σχεδόν όλο το ποσό....

πως γίνεται να δίνουν το 50% στην τράπεζα???? Κάνουν έξοδα και πιστολιάζουν τους προμηθευτές????

Είσαι τόσο γίδι????



Και κατέληξε εδώ το ορκ


Όχι ρε συ. Τι 18 εκατομμύρια. Δεν υπάρχουν αυτά τα λεφτά. 7 εκατομμύρια η ΝΔ, 6 ο ΣΥΡΙΖΑ, 1,5 το ΚΚΕ και το ΠΑΣΟΚ που παίρνει διπλή και σαν Κίνημα Αλλαγής, οπότε χτυπάει το 1,5.
Η ΝΔ πρέπει να πήρε και προκαταβολή του επομένου έτους 2,5 εκ.


Έτσι τα παίζουν στα δάχτυλα τα εκατομμύρια τα ορκ, αφού ο τσομπάνης "κολυμπάει στο χρήμα", έτσι τους έμαθε.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Έχουμε και λέμε, ξεκίνησε έτσι το ορκ

Ο Σαουλίδης είτε την πάτησε ή το θόλωσε και τα έκανε γενικά "έσοδα"




Και κατέληξε εδώ το ορκ





Έτσι τα παίζουν στα δάχτυλα τα εκατομμύρια τα ορκ, αφού ο τσομπάνης "κολυμπάει στο χρήμα", έτσι τους έμαθε.
Για δες τον ισολογισμό να μας πεις τι άλλα έσοδα έχουν????
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
μονο που σταθηκε ατυχος ο Νταιμα και ηρθε να κουνηθει σε μας , που του καναμε το κωλάντερο κοκορετσι ..
Ε το μλκ :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:


yiakos-drakos.jpg
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.673
Like
6.362
Πόντοι
2.356
Έχουμε και λέμε, ξεκίνησε έτσι το ορκ

Ο Σαουλίδης είτε την πάτησε ή το θόλωσε και τα έκανε γενικά "έσοδα"




Και κατέληξε εδώ το ορκ





Έτσι τα παίζουν στα δάχτυλα τα εκατομμύρια τα ορκ, αφού ο τσομπάνης "κολυμπάει στο χρήμα", έτσι τους έμαθε.
Αν δεν ήσουν γνωστός μαλάκας θα ήξερες ότι υπάρχουν 3 κατηγορίες κρατικών επιχορηγησεων. Που αθροιζονται και βγάζουν τα 11 εκ. Τις γράφει και ο ισολογισμός που παρέθεσε ο πανηλίθιος. Και την προκαταβολή μέσα.
Οπότε κουδουνιστρα, για πες μας λίγο που γράφει στον ισολογισμό το 50% της δεσμευμένης επιδοτησης, η οποία πηγαίνει για εξυπηρέτηση δανείων.
Γιατί κάτι τέτοιο μας έλεγες πριν λίγο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Το δυστυχώς για μένα που το βλέπεις? Αφού εμένα με συμφέρει η νδ...εσένα που είσαι φτωχομπινές δεν σε συμφέρει αλλά είσαι πολύ ηλίθιος για να το καταλάβεις.

Τι με νοιάζει εμένα τι λέει η αριστερά στα αρχίδια μου. Δεν ψηφίζω σύριζα ούτε πρόκειται...γελάω μαζί τους...εσύ έχεις την ανάγκη να ασχοληθείς μαζί τους γιατί πρέπει να κάνεις αντιπολίτευση στην αντιπολιτευση γιατί είσαι τρολλιάς.

Η πλειοψηφία είναι ηλίθιοι γιατί για 20 ευρώ το μήνα ψηφίζουν και αφήνουν μια κυβέρνηση να ξεπουλάει, να καίει, να δίνει τα πάντα άρπα κόλλα να αφήνει τους ολιγάρχες να πηγαίνουν την οικονομία όπου τους συμφέρει.

Οπότε εντάξει μπορεί το βαρέλι να έχει πέσει μισή τιμή και εμείς εδώ ακόμα να πληρώνουμε το ντίζελ 1.8....αλλά ευτυχώς που έχουμε σταθερότητα.

Συνέχισε τον ύπνο σου
Τελικά σε συμφέρει ή δε σε συμφέρει ή ΝΔ;;;;; Αφού δεν ψηφίζεις και ΣΥΡΙΖΑ αλλά βρίζεις τη νδ που σε "συμφέρει" μάλλον ψηφίζεις για το καλό της πατρίδας, του συνανθρώπου σου και την προστασία του περιβάλλοντος. Ο καλός Σαμαρείτης.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Για πες μου ρε τύπε μου


Με ποιο τρόπο ο ισολογισμός του κόμματος που παίρνει κρατική επιχορήγηση θα μπορούσε να μην αποτυπώνει την πραγματική εικόνα?


Κλαίω από τα γέλια να ξέρεις........ισχυρίζεσαι ότι η νδ παίρνει και δίνει μαύρα λεφτά?

Και αν ναι.....ισχυρίζεσαι ότι πληρώνει τις δόσεις στην τράπεζα από μαύρα αλλά δεν φαίνεται στα βιβλία???

και αν ναι πως???? Πάει ο λακές στην τράπεζα με μια μαυρη σακούλα με 5 ευρα και 10 ευρα μέσα????

:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny: κλαίω μλκ
Αυτά θα τα ρωτήσεις στο γίδι το ρεσπ που κατ αρχας μας έχει πει δυο διαφορετικά νούμερα επιχορήγησης και δε μπορεί να υπολογίσει 400 μύρια επί 10%

Αλλά μπορεί κάλλιστα να μιλάει για ισολογισμούς.

Χωρίς αυτό

6934510583705.jpg
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Τελικά σε συμφέρει ή δε σε συμφέρει ή ΝΔ;;;;; Αφού δεν ψηφίζεις και ΣΥΡΙΖΑ αλλά βρίζεις τη νδ που σε "συμφέρει" μάλλον ψηφίζεις για το καλό της πατρίδας, του συνανθρώπου σου και την προστασία του περιβάλλοντος. Ο καλός Σαμαρείτης.
Άσε τα σάπια και δώσε ανάλυση των εσόδων της νδ από τον ισολογισμό

εγώ μπορεί να ψηφίζω και τους κυνηγούς αλλά ξεπλένης ξεφτίλας δεν έχω γίνει ακόμα σαν τον ντάμα. :sunglasses:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Για δες τον ισολογισμό να μας πεις τι άλλα έσοδα έχουν????
Δεν ξέρω παίκτη, εσείς παίζετε τους ισολογισμούς στα δάχτυλα, εγώ ταμίας βενζινάδικου είμαι που λέει και μεγαλοτραχανάς.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Αν δεν ήσουν γνωστός μαλάκας θα ήξερες ότι υπάρχουν 3 κατηγορίες κρατικών επιχορηγησεων. Που αθροιζονται και βγάζουν τα 11 εκ. Τις γράφει και ο ισολογισμός που παρέθεσε ο πανηλίθιος. Και την προκαταβολή μέσα.
Οπότε κουδουνιστρα, για πες μας λίγο που γράφει στον ισολογισμό το 50% της δεσμευμένης επιδοτησης, η οποία πηγαίνει για εξυπηρέτηση δανείων.
Γιατί κάτι τέτοιο μας έλεγες πριν λίγο.
Τελικά πόσα είναι ρε γιουσουφάκι;

Α) 7
Β) 11
Γ) Να κάνει η μάνα
Δ) Ζονκ



Τώρα που γυρίζει, πες ένα νούμερο. ΝΟΥΜΕΡΟ.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Άσε τα σάπια και δώσε ανάλυση των εσόδων της νδ από τον ισολογισμό

εγώ μπορεί να ψηφίζω και τους κυνηγούς αλλά ξεπλένης ξεφτίλας δεν έχω γίνει ακόμα σαν τον ντάμα. :sunglasses:
Θα σου έλεγα πως έχεις γίνει από τους άλλους τους ξεφτίλες που βρίζουν εν χορώ "γιατί έτσι" "αφού βρίζουν και οι άλλοι" αλλά δεν το επιτρέπει το ήθος και ο χαρακτήρας μου.
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.233
Like
910
Πόντοι
96
Είχες φάει και 'σύ ξώφαλτσα κανένα ματσάκι στον πάτο;

Και δε μου λες ρε πιστόλι; Για να βγάζω λεφτά ΠΡΕΠΕΙ να ξέρω να γράφω και να διαβάζω ισολογισμούς;; Για απάντησε μου λίγο να δω κάτι.
Ο βλάκας δε θα απαντήσει, θα κρυφτεί στη δική σου απάντηση.
μπααα δεν ασχολουμαι εγω με αυτα τα πραγματα... απλα κινησες το ενδιαφερον γτ με αυτα που γραφεις γενικα δεν διακρινεσαι και για ατομο που θα ειχε κανα τετοιο ποσο βεβαια την απαντηση μου την ελαβα οποτε ειμαι καλυμμένος
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Αυτά θα τα ρωτήσεις στο γίδι το ρεσπ που κατ αρχας μας έχει πει δυο διαφορετικά νούμερα επιχορήγησης και δε μπορεί να υπολογίσει 400 μύρια επί 10%

Αλλά μπορεί κάλλιστα να μιλάει για ισολογισμούς.

Χωρίς αυτό

6934510583705.jpg
Δεν ξέρω παίκτη, εσείς παίζετε τους ισολογισμούς στα δάχτυλα, εγώ ταμίας βενζινάδικου είμαι που λέει και μεγαλοτραχανάς.
Άμα δε ξέρεις τι μπλέκεις στις παραθέσεις σου τους ισολογισμούς και πας να κάνεις επιχειρήματα από αέρα?

Για να στο εξηγήσω εγώ λοιπόν.....τα έσοδα της νδ σύμφωνα με τον ισολογισμό είναι περίπου 11.1 εκατομμύρια από την κρατική χρηματοδότηση (στο σύνολο) και περίπου 1.5 μύριο από κάποια λοιπά έσοδα και εισφορές βουλευτών αυτό δεν ξέρω τι ακριβός είναι αυτό.

Σε καμία περίπτωση από αυτά δεν πληρώνεται μαύρο. Μπορεί η νδ να έχει έσοδα 1 δις μαύρα από τις μίζες που τις κουβαλάνε με τα καρότσια....δεν τα πληρώνουν αυτά στην τράπεζα αν αυτό ήθελες να πεις.


Λοιπόν για να στο δώσω πιο παραστατικά.....αν το βενζινάδικο που δουλεύεις χρωστάει μισό δισεκατομύριο δεν θα συνεχίσει να παίρνει εσπα θα πάει για φούντο. Όχι όμως η νδ....η νδ παίρνει καθε χρόνο 11 μύρια και τα μοιράζει στα ''έξοδα'' της.

Εννοείται ότι δεν πληρώνει μια στις τράπεζες. Στα εξηγώ ωραία?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Θα σου έλεγα πως έχεις γίνει από τους άλλους τους ξεφτίλες που βρίζουν εν χορώ "γιατί έτσι" "αφού βρίζουν και οι άλλοι" αλλά δεν το επιτρέπει το ήθος και ο χαρακτήρας μου.
Γιατί πότε σε έβρισα ρε μαν? :confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Άμα δε ξέρεις τι μπλέκεις στις παραθέσεις σου τους ισολογισμούς και πας να κάνεις επιχειρήματα από αέρα?

Για να στο εξηγήσω εγώ λοιπόν.....τα έσοδα της νδ σύμφωνα με τον ισολογισμό είναι περίπου 11.1 εκατομμύρια από την κρατική χρηματοδότηση (στο σύνολο) και περίπου 1.5 μύριο από κάποια λοιπά έσοδα και εισφορές βουλευτών αυτό δεν ξέρω τι ακριβός είναι αυτό.

Σε καμία περίπτωση από αυτά δεν πληρώνεται μαύρο. Μπορεί η νδ να έχει έσοδα 1 δις μαύρα από τις μίζες που τις κουβαλάνε με τα καρότσια....δεν τα πληρώνουν αυτά στην τράπεζα αν αυτό ήθελες να πεις.


Λοιπόν για να στο δώσω πιο παραστατικά.....αν το βενζινάδικο που δουλεύεις χρωστάει μισό δισεκατομύριο δεν θα συνεχίσει να παίρνει εσπα θα πάει για φούντο. Όχι όμως η νδ....η νδ παίρνει καθε χρόνο 11 μύρια και τα μοιράζει στα ''έξοδα'' της.

Εννοείται ότι δεν πληρώνει μια στις τράπεζες. Στα εξηγώ ωραία?
Δηλαδή εσύ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ; Ήρεμα ρωτάω. Για πες..... Αλλιώς, αν ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ σε παραπέμπω στο bold
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
μπααα δεν ασχολουμαι εγω με αυτα τα πραγματα... απλα κινησες το ενδιαφερον γτ με αυτα που γραφεις γενικα δεν διακρινεσαι και για ατομο που θα ειχε κανα τετοιο ποσο βεβαια την απαντηση μου την ελαβα οποτε ειμαι καλυμμένος
Σε πάω τύπε γιατί είσαι αετός, ΑΕΤΟΣ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Δηλαδή εσύ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ; Ήρεμα ρωτάω. Για πες..... Αλλιώς, αν ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ σε παραπέμπω στο bold
Δεν ξέρω το λογιστικό σχέδιο προφανώς....

Όμως ας πούμε ότι ξέρω τι γράφει εκεί....για ρώτα τι θέλεις?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom