Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 283K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Ενω εσυ που δε θα δεις γυναικα ουτε στη μεθεπομενη ζωη σου ολα καλα, ΟΛΑ ΚΑΛΑ
Ε κάποτε θα δω τουλάχιστον.

Εσύ ακόμα παρακαλάς την Χατζή μωρη σαβουρα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ο "δάντες" είναι ζεν πρεμιέ.
Σε παρακαλώ !! :confused:
Έτσι σου σκίζω το κωλαρακι Γιαννάκη με τρόπο....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.833
Κριτικές
62
Like
45.667
Πόντοι
9.297
Δηλαδή αν τερματιζαν με ένα λεπτό διαφορά θα τσακωνονταν στο σπίτι;
Τι γλοιώδης εικόνα ήταν αυτή με το ζεύγος να τερματίσει μαζί;Ευτυχώς δεν ηταν και πιασμενοι χεράκι -χερακι....:upsidedown::vomit::vomit::vomit::vomit::vomit::vomit::undecided:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.833
Κριτικές
62
Like
45.667
Πόντοι
9.297
Άγιο είχαμε.
Και έλεγε αυτός ο καθηγητής, Κουράκης νομίζω, ότι είναι τέτοια τα θέματα στατικότητας λόγω κοπωσης των υλικών, που το Στάδιο πρέπει να παραμείνει κλειστό για τουλάχιστον ενα χρόνο ώστε να αποκατασταθούν οι ζημιές. Κι ότι παρόμοια θέματα έχουν όλες οι κατασκευές του Καλατράβα παγκοσμίως, λόγω του ιδιαίτερου σχεδιασμού τους, που απαιτεί σχολαστική συντήρηση. Οπότε πρέπει να ελέγξουμε και τις υπόλοιπες στη χώρα μας και να επέμβουμε όπου απαιτείται.
ΧΑΣΑΝΕ τις οδηγίες συντήρησης...λες και ήταν ένα ραβασάκι και όχι τόμοι ολόκληροι...ΤΙΝΕΑΦΤΟΡΕ;
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.501
Κριτικές
8
Like
3.280
Πόντοι
786
Ειχες και τις ιδιες αποριες για τον Γιατρομανωλακη, τον πρωτο ανοιχτα ομοφυλοφυλλο υπουργο?
Και τον Γιατρομανωλακη που εκανε Υπουργο η ΝΔ, δεν τον ψηφισε κανεις, εγινε Υπουργος χωρις να ειναι βουλευτης
Τουλαχιστον ο Κασελακης ψηφιστηκε
υπουργοί υπάρχουν καμιά 60ρια
ίσως 70 το 2027,
αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης ένας,
εν δυνάμει πρωθυπουργός
(εδώ η μαρέβα γύρισε στον μητσοτάκη μόλις έγινε αρχηγός νδ, τον φαντάζεσαι με τον τάιλερ;)

μαλακία έκαναν οι ψηφοφόροι του σύριζα, σε κάνα χρόνο θα το παραδεχτούν κι όλας
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.511
Like
1.628
Πόντοι
216
Άγιο είχαμε.
Και έλεγε αυτός ο καθηγητής, Κουράκης νομίζω, ότι είναι τέτοια τα θέματα στατικότητας λόγω κοπωσης των υλικών, που το Στάδιο πρέπει να παραμείνει κλειστό για τουλάχιστον ενα χρόνο ώστε να αποκατασταθούν οι ζημιές. Κι ότι παρόμοια θέματα έχουν όλες οι κατασκευές του Καλατράβα παγκοσμίως, λόγω του ιδιαίτερου σχεδιασμού τους, που απαιτεί σχολαστική συντήρηση. Οπότε πρέπει να ελέγξουμε και τις υπόλοιπες στη χώρα μας και να επέμβουμε όπου απαιτείται.
Δεν το κατεβάζουμε το γαμημένο να ησυχάσουμε;
Έτσι κι αλλιώς, και άχρηστο είναι πλέον και κακάσχημο (γνώμη μου).
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.688
Like
6.376
Πόντοι
2.356
Δεν το κατεβάζουμε το γαμημένο να ησυχάσουμε;
Έτσι κι αλλιώς, και άχρηστο είναι πλέον και κακάσχημο (γνώμη μου).
Aπλα δεν είμαι σιγουρος για το αν φταίει μόνο το στέγαστρο ή και το στάδιο. Κάτι είπε για μόνιμες δονησεις του σταδίου, αλλά επειδή ήμουν σε κίνηση, δεν την έπιασα καλά την τεχνική ανάλυση σε εκείνο το σημείο. Ελπίζω να μην εννοούσε ότι φταίνε και τα δύο. Ουτε ψυλλος στον κόρφο μας.
 
OP
OP
Οξαποδω

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
Aπλα δεν είμαι σιγουρος για το αν φταίει μόνο το στέγαστρο ή και το στάδιο. Κάτι είπε για μόνιμες δονησεις του σταδίου, αλλά επειδή ήμουν αε κίνηση, δεν την έπιασα καλά την τεχνική ανάλυση σε εκείνο το σημείο. Ελπίζω να μην εννοούσε ότι φταίνε και τα δύο. Ουτε ψυλλος στον κόρφο μας.
Ναι, είναι χαλασμένες και οι κερκίδες
 
OP
OP
Οξαποδω

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
384245777_10160878927103340_2326143640135030705_n.jpg
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.879
Πόντοι
3.656
Θα θυμασαι βεβαια, οτι το 2008 τα πρωτοσελιδα των αντιπολιτευομενων εφημεριδων, εγραφαν οτι η Ελλαδα ζει αγρια λιτοτητα και ο κοσμος υποφερει. Ενω σημερα γνωριζουμε οτι εκεινη η εποχη ηταν εποχη τοσο μεγαλης και επιπλαστης ευμάρειας, ώστε τελικα το κρατος έσκασε σαν φούσκα.

Ελπιζω να μην γραφουμε το ιδιο για το 2023, μετα απο καποια χρονια, ότι δηλαδη το 2023 ζουσαμε εποχη μεγαλης ευμαρειας αλλά καποιοι εγραφαν οτι ο κοσμος "πειναει". Και πριν βιαστεί να καγχάσει κανενας, ας θυμηθει ότι το 2009 το ΠΑΣΟΚ εξελεγη με συνθημα "λεφτα υπαρχουν" για παροχές που θα ανακουφισουν από την (ανυπαρκτη) "λιτοτητα και την ακριβεια". Οπως ακριβως μιλαμε και σημερα.


Γιατί ρε Άλεξ ;

Ναι ... το 2008 ήταν καλύτερα από το 2023 ....


Και το 2023 ... μπορεί να είναι πολυ καλύτερα από το 2035
(που δεν θα έχεις ούτε σαξό-βιτάρα ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ) .

Η Δημοκρατία δεν έχει αδιέξοδα.


Οι εποχές που δούλευε ο άνδρας, είχαν 2-5 παιδιά .... χτίζαν σπίτια και εξοχικά ...
ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΛΘΕΙ ..........



Φάτε δημοκρατία
και κακό ψόφο .

Σε τέτοια ράτσα αξίζει ο αφανισμός στην τελική.

Στο διάολο .
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Ειδα σημερα την ανακοινωση του Μητσοτακη σχετικα με την αρνητικη εξελιξη για το ΟΑΚΑ, πληγμα για τον αθλητισμο της χωρας.
Ο Μητσοτακης ειπε οτι δεν μπορειτε να εγκαλειτε την κυβερνηση επειδη εκανε ελεγχο στο ΟΑΚΑ, και βρεθηκαν προβληματα, οταν κανεις πριν δεν ειχε κανει τη δουλεια, δηλαδη ελεγχο και κατοπιν την απαραιτητη συντηρηση.
Θα πει καποιος σωστα, παραλειψη των εκαστοτε κυβερνησεων ηταν ο,τι εγινε στο ΟΑΚΑ.
Τοτε γιατι εγκαλουν αυτον που επιτελους κανει τη κινηση να το διορθωσει;

Μερικοι απο τον καναπε ξερουν να κανουν μονο κριτικη.
Το βλεπουμε και στο Βολο με τον Μπεο.
Αριστεροι και ΑκροΔεξιοι (Χιος, Σπινος) βριζουν τον Μπεο, νομιζοντας οτι ολα θα γινουν αυτοματα, χωρις σκληρη δουλεια, που καποιος πρεπει να τη κανει.
Εχεις απολυτο δικιο. Ειναι πραγματικα εντυπωσιακο. Μετα το 2004 ηταν η πρωτη κυβερνηση που ασχοληθηκε με το ζητημα, και η αντιπολιτευση ασκει κριτικη οτι δεν το εκανε απο το...2019. Το να ασκεις κριτικη ειναι το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου. Και προσωπικα σιχαινομαι οσους χειροκροτουν αυτους που ασκουν εύκολη κριτικη, κραζουν και κανουν διαπιστώσεις. Ειναι ενας απο τους λογους που ποτέ δεν θα αποδεχομουν κυβερνητικη θεση, ή θεση ευθυνης. Γιατι δεν θα αντεχα ο καθε καραγκιοζης να μου ασκει κριτικη, ενω θα ειχα αφησει τις δουλειες μου, την οικογενεια μου, την ησυχια μου, για να προσφερω.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.879
Πόντοι
3.656
Και προσωπικα σιχαινομαι οσους χειροκροτουν αυτους που ασκουν εύκολη κριτικη, κραζουν και κανουν διαπιστώσεις.
Εγώ πάλι , σιχαίνομαι τους ηλίθιους μπατήρηδες, που δεν έχουν μαντήλι να κλάψουν και ψηφίζουν μεγιστάνες μιζαδόρους πολιτικούς, που ζούνε βασιλικά.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.125
Κριτικές
10
Like
1.572
Πόντοι
506
Δηλαδή θεωρείς φυσιολογικό και τυχαίο ότι όλα τα συστημικά ΜΜΕ διέθεταν άφθονο χρόνο (άρα και χρήμα) στην προβολή ενός πολιτικά ανύπαρκτου, που ήρθε (τυχαία) από τις ΗΠΑ και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης βομβάρδιζαν με σχετικές διαφημίσεις τον κόσμο; Δηλαδή θέλεις να πεις ότι κατέβηκε μιά μέρα υποψήφιος ενός μεγάλου κόμματος ένας πούστης που δεν έχει ιδέα από πολιτική και ΟΛΑ τα ΜΜΕ σκέφθηκαν από μόνα τους να τον προβάλουν ώστε να τον κάνουν διάσημο;!
Επίσης δέν σού λέει τίποτε το γεγονός ότι ο προδότης της Μακεδονίας Τσίπρας διάλεξε από τις 150 χώρες του κόσμου τυχαία να πάει στην Αμερική να κάνει διακοπές την κρίσιμη χρονική περίοδο πρίν την εκλογή αρχηγού;


Από την τοποθέτησή σου καταλαβαίνω γιατί ο έλληνας κατήντησε νά έχει πολιτική νοημοσύνη Χιμπατζή, αφού δεν μπορεί να σκεφθεί και να δει πίσω από την κουρτίνα του πολιτικού θεάτρου, όπως και να συσχετίσει απλά γεγονότα.

Όσο γιά αυτούς που ψήφισαν Κασελάκη τρεις λόγους βρίσκω: α) "όμοιος ομοίῳ αεί πελάζει" -ήτοι προσήλκυσε ψήφους ΛΟΑΤΚΙ, β) χρηματισμός εκλογέων και γ) πολύς κόσμος είναι εξαχρειωμένος και ενεργεί γιά χαβαλέ.

ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ!!! ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΗΛΑΤΗΣΑΝ ΕΠΙΤΗΔΙΟΙ!!!
διαβασε καλα τι σου ειχα απαντησει
Στην αρχικη σου τοποθετηση ανεφερες οτι οι κυβερνησεις εκλεγονται απο τον ξενο παραγοντα. Εκει διαφωνω. Οι ξενοι μπορουν να επιρεασουν ως ενα βαθμο, μικρο θα ελεγα. Τα υπολοιπα ειναι στο χερι των ελληνων.

Για τον τσιπιριπο και για το "προδοτης της μακεδονιας". Μα αυτα δεν ελεγε και πριν τις εκλογες , ειδικα για την αναγνωριση του κρατιδιου με ονομα Μακεδονια , το ελεγε ανοιχτα. Μιλησε με ατομα που ψηφισαν συριζα ή και με νδλες, ε δεν ειναι κ τοσο αντιθετοι με την επιλογη τσιπιριπο.

Στους λογους που αναφερες θα προσθεσω κ αλλους 2.
1. ο ρεζιλης δεν θελει να σκεφτεται, ολα στο περιπου , για αυτο ολοι οι πολιτικοι που προβαλονται μιλανε στο περιπου η ακομα χειροτερα ασχολουνται με κατινιες οπως ποιος πιδιεται στο ζευγος κασσελακι κ.α
2. ο ελληνας τα εχει χασει απο την πολη την φαπα, ψαχνει καποιον να τον σωσει, ερχεται ο κασελ που προβαλεται ως σωτηρας οπως ο καραμανλης που ηρθε με τη πτωση δικτατοριας
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.879
Πόντοι
3.656
Γιατι δεν θα αντεχα ο καθε καραγκιοζης να μου ασκει κριτικη, ενω θα ειχα αφησει τις δουλειες μου, την οικογενεια μου, την ησυχια μου, για να προσφερω.
Ποιός άφησε δουλειά ρε; 5ης γενιάς ανεπάγγελτοι είναι .
Πρόγονο σε μη κρατική δουλειά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Aπλα δεν είμαι σιγουρος για το αν φταίει μόνο το στέγαστρο ή και το στάδιο. Κάτι είπε για μόνιμες δονησεις του σταδίου, αλλά επειδή ήμουν σε κίνηση, δεν την έπιασα καλά την τεχνική ανάλυση σε εκείνο το σημείο. Ελπίζω να μην εννοούσε ότι φταίνε και τα δύο. Ουτε ψυλλος στον κόρφο μας.
Εχεις δει σε βιντεο πώς κουνιεται η πανω κερκιδα του ΟΑΚΑ οταν χοροπηδανε οι φιλαθλοι?
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.879
Πόντοι
3.656
130 εκατομμυρια ευρω κοστισε.
Προσωπικα θεωρω οτι επρεπε να παει φυλακη όποιος υπεγραψε να δοθει αυτο το ποσο γι' αυτη την αηδια.


Την κυβέρνηση που το έφτιαξε .... την ψήφισες .....

Δεν γούσταρες Έβερτ .... επειδή οι κομμουνιστές .... είχαν άχτι .... τον πατέρα του !
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Την κυβέρνηση που το έφτιαξε .... την ψήφισες .....

Δεν γούσταρες Έβερτ .... επειδή οι κομμουνιστές .... είχαν άχτι .... τον πατέρα του !
Τα εχεις μπερδεψει.
Ναι, το 2000 ψηφισα ΠΑΣΟΚ αλλά δεν ηταν τότε ο Εβερτ στη ΝΔ.
Δηλαδη εννοεις οτι αν ηταν πρωθυπουργος ο Εβερτ, δεν θα ειχαμε παρει τους ολυμπιακους?
Δεν τον γουσταρα επειδη ειναι αδυνατον να ψηφισω εναν αγραμματο για πρωθυπουργο.
Ποτέ δεν θα ψηφισω λιγοτερο μορφωμενο ανθρωπο απο μενα για ηγετη της χωρας.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.879
Πόντοι
3.656
Νιωσε, για μενα μιλαω


Εσύ λοιπόν, δεν θα έμπαινες ποτέ σε πόστο .
Είναι λίγα τα τζάκια.

Άλλωστε με αυτά που έχεις πει , ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ.
Τα ελληνικά πτυχιά για αυτούς, είναι για πέταμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom