Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Πολωνία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Balkan cowboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 98K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (3 μέλη και 12 επισκέπτες)
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.589
Like
6.198
Πόντοι
1.056
Τότε, μόνο επιλεγμένα κορίτσια που συνεργάζονταν με τις μυστικές υπηρεσίες. Οι υπόλοιπες δεν είχαν την ευκαιρία μέχρι... 17.11.1989, τότε άλλαξε η κατάσταση.

Την έχεις σα μαύρη ημερομηνία σε στυλ αποφράδα 29 Μαιου 1453 ή 27 Αυγούστου 1922?
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.589
Like
6.198
Πόντοι
1.056
'Exουμε τις φοιτήτριες στο Πανεπιστήμιο και διάφορες παρατρεχάμενες.
Κάποιες δε, με φανερές φιλοδοξίες.

Απλά εγώ στην Ελβετία έχω ταβάνι λόγω καταγωγής, αλλά και γιατί έχω πάψει εδώ και χρόνια να πιστεύω σε καριέρες και αυτό το αντιλαμβάνονται στο χώρο εργασίας μου.
Καλά που έχω σπουδάσει και εργάζομαι σε αυτό που μου αρέσει, ειδάλλως θα είχα λαδώσει κανά γιατρό να βγάλω κανά επίδομα αναπηρίας
και θα δούλευα μαύρα..



Το Slavia σε λίγα χρόνια θα κλείσει 150 χρόνια συνεχούς λειτουργίας και ναι, ισχύει αυτό που λες για καλοντυμένες Τσέχες που ψάχνονταν γενικά να κάνουν κονέ με την καλή κοινωνία της εποχής.
Σήμερα είναι hot spot τουριστών και για instagram stories.
Παρ' όλα αυτά κάνω καμιά φορά πρωινό εκεί, όπως και στο Louvre, εξαιτίας της δυναμικής που έχουν τέτοια μέρη.

Το θέαμα απο το Slavia είναι μοναδικό.Κάθε λεπτό παρελαύνουν μουνάρες στο δρόμο απο έξω,χαίρεσαι να γευματίζεις εκεί.Εχει ακόμα τα vibes του παρελθόντος με τις καλοντυμένες Τσέχες με τα μακριά καλλίγραμμα πόδια και τις ζαρτιέρες να περιμένουν τους δυτικούς πρίγκηπες ακόμα και το προσωπικό είναι εμφανίσιμο.Αυτό είναι ένα θετικό Τσεχία δε σε σερβίρουν πάκια ή Αλβανοί.Βέβαια δεν έχει και εστιατόρια όπως Πολωνία που φοράνε οι βυζαρουδες σερβιτόρες παραδοσιακές στολές με βαθιά ντεκολτέ,καλτσοδέτες και πάντα με χαμόγελο να τσιμπήσουν το τιπ όταν σκύβουν να σε σερβίρουν.
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
696
Like
2.465
Πόντοι
446
Το θέαμα απο το Slavia είναι μοναδικό.Κάθε λεπτό παρελαύνουν μουνάρες στο δρόμο απο έξω,χαίρεσαι να γευματίζεις εκεί.Εχει ακόμα τα vibes του παρελθόντος με τις καλοντυμένες Τσέχες με τα μακριά καλλίγραμμα πόδια και τις ζαρτιέρες να περιμένουν τους δυτικούς πρίγκηπες ακόμα και το προσωπικό είναι εμφανίσιμο.

Κάτι τέτοια καυλωτικά πόσταρες όταν πρωτογράφτηκα στο site και με έκανες να πάρω το δρόμο για τα μουνολίβαδα.

Κανονικά θα έπρεπε να σου δίνω ποσοστά / σλαβική κωλοτρυπίδα που γαμάω :grin:

Και η θέα από το Slavia είναι μοναδική, αν δεν την μπλοκάρει καμιά ηλίθια Κινέζα με το selfie stick της.
Κινεζοειδή παίζει να είναι ότι πιο φύρα υπάρχει στον παγκόσμιο τουρισμό.
Φύρα και μη γαμήσιμες ταυτόχρονα.
Οι ελλεηνίδες φαντάζουν Σκλεναρίκοβες μπροστά τους.
 

User159

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2024
Μηνύματα
10
Like
20
Πόντοι
0
Την έχεις σα μαύρη ημερομηνία σε στυλ αποφράδα 29 Μαιου 1453 ή 27 Αυγούστου 1922?
Φυσικά, το μόνο πράγμα που έλειπε στους ανθρώπους ήταν τα ταξίδια προς τη Δύση. Τότε δεν μπορούσαν γιατί δεν τους άφηνε η αστυνομία, σήμερα δεν μπορούν πάλι γιατί δεν έχουν τα χρήματα. Τι άλλαξε λοιπόν;
Ο μπάσταρδος Václav Havel πούλησε και έκλεψε ολόκληρη τη δημοκρατία, η οποία δεν χρωστούσε ούτε ένα σεντ.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.210
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Κάτι τέτοια καυλωτικά πόσταρες όταν πρωτογράφτηκα στο site και με έκανες να πάρω το δρόμο για τα μουνολίβαδα.

Κανονικά θα έπρεπε να σου δίνω ποσοστά / σλαβική κωλοτρυπίδα που γαμάω :grin:
Κι εγώ από ένα δικό σου ποστ άρχισα να το ψάχνω για Τσεχία. Έλεγες ότι από την αρχή έπρεπε να είχες πάει εκεί και θα τα έβρισκες με το χρήμα κι ας ήταν λιγότερα. Ουδέποτε μου είχε περάσει αυτή η χώρα από το μυαλό και είπα να κοιτάξω να δω τι παίζει από ασφάλεια και φορολογία. Η ασφάλεια στο numbeo.com φαινόταν καλή, η φορολογία στο site της τσέχικης πρεσβείας υποφερτή με 19% εταιρικό φόρο και 15% flat tax για προσωπικό εισόδημα. Δυστυχώς δεν πρόσεξα έναν επιπλέον φόρο για υψηλά εισοδήματα και πάω στα 23%. Ο δε εταιρικός φόρος ανέβηκε από φέτος δύο μονάδες και πάμε στο 21%. Μόνο πλεονέκτημα οι πολλές φοροελαφρύνσεις. Αν το μέρος είναι ευνοικό για να μείνω, θα πρέπει να φτιάξω ένα φορολογικό μοντάζ σε κάποιο γραφείο φορολογικής βελτιστοποίησης, πράγμα που κάνω και στη Γαλλία.

Τώρα η γλώσσα δεν παλεύεται με τίποτα μέχρι το σημείο που έχω προχωρήσει στο Duolingo. Χωρίς τη γλώσσα δεν υπάρχει κοινωνική ενσωμάτωση και αυτό είναι ένα σοβαρό πρόβλημα. Εσύ από τσέχικα πώς τα πας;
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.589
Like
6.198
Πόντοι
1.056
Φυσικά, το μόνο πράγμα που έλειπε στους ανθρώπους ήταν τα ταξίδια προς τη Δύση. Τότε δεν μπορούσαν γιατί δεν τους άφηνε η αστυνομία, σήμερα δεν μπορούν πάλι γιατί δεν έχουν τα χρήματα. Τι άλλαξε λοιπόν;
Ο μπάσταρδος Václav Havel πούλησε και έκλεψε ολόκληρη τη δημοκρατία, η οποία δεν χρωστούσε ούτε ένα σεντ.

Καλά τώρα οι Τσέχοι έχουν λεφτά και ταξιδεύουν.Είδα και στη Σαντορίνη Τσέχες και στην Κρήτη,στην Κύπρο έχει παντού.
Λες οι Τσέχες επί κομμουνισμού ήταν ακόμα πιο άνετες ή η ελεύθερη οικονομία ελευθέρωσε και τα ήθη?
Στον κομμουνισμό λένε οτι τους έλειπαν και οι νάυλον κάλτσες,πολλοί ταξίδευαν με αποσκευές καλσόν και γαλλικά αρώματα και γαμούσαν αβέρτα,κρατούσαν τις Κολυνός για την Πολωνία.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.589
Like
6.198
Πόντοι
1.056
Κάτι τέτοια καυλωτικά πόσταρες όταν πρωτογράφτηκα στο site και με έκανες να πάρω το δρόμο για τα μουνολίβαδα.

Κανονικά θα έπρεπε να σου δίνω ποσοστά / σλαβική κωλοτρυπίδα που γαμάω :grin:

Και η θέα από το Slavia είναι μοναδική, αν δεν την μπλοκάρει καμιά ηλίθια Κινέζα με το selfie stick της.
Κινεζοειδή παίζει να είναι ότι πιο φύρα υπάρχει στον παγκόσμιο τουρισμό.
Φύρα και μη γαμήσιμες ταυτόχρονα.
Οι ελλεηνίδες φαντάζουν Σκλεναρίκοβες μπροστά τους.

Οντως άθλιες οι κινεζοειδείς ασχημαίνουν όλα τα μέρη.Κανονικά στις ωραίες πόλεις όπως η Πράγα δεν έπρεπε να τις αφήνουν να μπαίνουν αφού υποβαθμίζουν το τοπίο.Εκεί καταλαβαίνει κανείς το μεγαλείο των Ρώσων μπήκαν Σιβηρία που ήταν γεμάτη κακάσχημους,άθλιους Μογγόλους,Κινεζοειδείς κτλ,καταγάμησαν και δημιούργησαν υπέροχα μουνολίβαδα.Είναι πάντα δραστική η επέμβαση του Ρώσου φέρνει αποτέλεσμα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Δεν ισχυρίζομαι ότι βιάζατε, ερώτηση ήταν ρητορικού τύπου για να σε συνεφέρω μπας και καταλάβεις τι απαντάς στον άλλον που παρέθεσες.

Υπάρχει ένα context αντιπαλότητας ανάμεσα σε δύο μέλη που δεν μπορείς να πεις ότι δεν το πρόσεξες, αφού συμμετέχεις σε αυτό βάζοντας likes και γελάκια πότε στον έναν και πότε στον άλλο.

Σε μια στιγμή παραθέτεις μία πρόταση του ενός που εγγράφεται σε αυτό το επιθετικό context (λέει ότι θα βάλω μία αγγελία για καθαρίστρια με σκοπό να τη βιάσω), και εσύ πας και τα γαμάς τη μάνα όλα, επειδή τριγκάρεσαι από δύο λέξεις (αγγελία, καθαρίστρια) και σου καύλωσε να πεις μια ιστορία από τα παλιά, προσπαθώντας να την κολλήσεις με απαράδεκτο τρόπο (τα κάναμε κι εμείς στη Μολδαβία..).

Κι εκεί σε εγκαλώ. Κατάλαβες ότι ο άλλος μιλάει για βιασμό, τύπε, και συ πας και παπαρίζεις; Καλή η ιστορία σου, αλλά δεν κολλάει σε αυτό το context. Δηλαδή αν δεις δυο τύπους στο δρόμο να τσακώνονται και πει ο ένας στον άλλο «γαμώ το σπίτι σου», θα πας και, αδιαφορώντας για το προσβλητικό context, θα του πεις «πω ρε φίλε, μου θύμισες μια ιστορία απο τα 80ς που έπεσε ένας με την μπουλντόζα πάνω στο σπίτι μου και μου το γάμησε»;

Δεν λέω ότι είσαι βιαστής, τύπε, λέω ότι είσαι ασόβαρος. Δεν λειτουργείς με κριτική ικανότητα, αλλά με συνειρμούς και εξαιτίας αυτού δεν μπορώ να βασίζομαι στις απόψεις σου. Κι έρχεσαι με αυτό σου το πόστ και με επιβεβαιώνεις λέγοντας μου ότι είσαι ο Πάπας με το αλάθητο στο θέμα της Ρουμανίας, αδυνατώντας να καταλάβεις ότι αυτά που λες για αυτή τη χώρα δεν αντικατοπτρίζουν παρά μόνο την δική σου εμπειρία που αποκτήθηκε κατά έναν ορισμένο τρόπο και χωρίς να είσαι κανένας γνωστός παγκόσμιος καρδιοκατακτητής, ώστε να έχει βαρύνουσα σημασία η άποψή σου.

Εγώ έχω 29 χρόνια στη Γαλλία τύπε, μιλάω κι εγώ ξένες γλώσσες όπως εσύ κι έχω και πτυχία κι έχω πάει με πάρα πολλές Γαλλίδες και ξένες εδώ, αλλά δεν το παίζω Πάπας, γιατί μπορεί κάποιος πιο πρόσφατος στη χώρα από μένα, αλλά με μεγαλύτερο ταλέντο στις γκόμενες να ξέρει περισσότερα.

Το ότι σε αποκάλεσα στουντιάκια προκύπτει από εδώ:
Καλογερε από την πολύ ανάλυση το κάψες το ρημαδι
Κατακτητής γνωστός στην περιοχή στα 30 με 40 μου έχω υπάρξει αν αυτό δίνει κάποια απάντηση σε όσα ρωτας
Το να γνωρίζω και να ολοκληρώνω με 2 η 3 την μέρα τότε στην Μολδαβία Ουκρανία ήταν μάτι σύνηθες ειδικά όταν είχε καλό καιρό. Απρίλιο Μάιο Ιούνιο Σεπτέμβριο οκτωβριο
Ιούλιο Αύγουστο δεν πήγαινα γιατί λειπαν οι φοιτήτριες που ήταν το 80% των γκολ
Όσον αφορά τα στορυ και τα λαικ
Δεν παρακολουθώ το στορυ του καθενός γιατί μπαίνω όταν το θυμηθώ
Και κάνω λαικ αν βρω κάτι αστείο η κάτι που συμφωνώ
Δεν έχω στρατηγική σε αυτό
Οποτε ΔΕΝ πρόσεξα όσα λες ότι πρόσεξα
Τέλος επί της ταμπακιέρας αυτό που με σιγουριά πάπα θα σου ξαναπώ ότι η Ρουμανία είναι η πιο δύσκολη χώρα από το 2010 κ μετά να γαμισεις κάτι παραπάνω από γυφτισα η τάπα
Όσον αφορά αν με λάβεις υπόψη σου θα σε συνέφερε, αλλά και να μην το κάνεις δεν πρόκειται να σου κρατήσω κακία
Ο συνδυασμός με τους βιασμούς ακόμα μου είναι ακατανόητο
Σε μια άλλη παρελθοντικη ιστορία γνωστούς στους παλιούς χρήστες έχω γαμισει μια συνοριοφυλακα κάποιο χειμώνα μες στο τζιπ το δικό μου στις 3 το πρωί μες στα χιόνια μείον δώδεκα βαθμούς, διπλα στο τσερναβτσι
Πιάνεται κι αυτό για βιασμός??
Η πιο επική στιγμή της καριέρας μου
Φυσικά με βοήθησε το γεγονός ότι μίλαγε ρουμάνικα η συγκεκριμένη
Υγ το γεγονός ότι λόγω έλλειψης χρόνου την τελευταία 5ετια πάω σε κάνα στούντιο μια τόσο στο δίμηνο, για καμμια λατινα δεν με κατατάσσει, ακόμα, στους στούντιομανεις
Είναι μια λύση να μην σκοθριαζουμε όσο τα Αγία χώματα παραμένουν εμπολεμα
 
Τελευταία τροποποίηση:

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.925
Κριτικές
8
Like
1.697
Πόντοι
216
Κάνα knowhow δεν έχεις να γίνεις μέντορας;
Συνήθως δεν αξιοποιούμε αυτό το asset, γιατί το εντάσσουμε στην επαγγελματική σφαίρα.
Αυτό που κατάλαβα είναι ότι μπορεί οι νέες γυναίκες να πάνε με τους νέους της ηλικίας τους για να κάνουν τα γούστα τους, αλλά χρειάζονται και logistics στη ζωή τους στα οποία οι παλιότεροι υπερέχουμε έναντι των νέων. Κι έχουμε βγάλει στην πορεία και κάποια χρήματα που ο νέος δεν είχε το χρόνο να βγάλει και τις διευκολύνουμε καλύτερα.

Αν θέλουν να προχωρήσουν γρηγορότερα, κάποιες είναι διατεθιμένες να καταβάλουν το «τίμημα». Ένας επιπλέον πούτσος είμαστε για αυτές κι ήδη έχουν φάει ένα σωρό από άκυρους συνομίληκούς τους που δεν τις βοήθησαν να προχωρήσουν σε τίποτα.

Ο φίλος μου ο Ζαν από Ρουμανία έβγαλε κάπου 3εκατομ. πουλώντας knowhow που δεν ήταν καν δικό του. Repackaging από αγγλικά ressources ήταν που τα έκανε videotutorials στα γαλλικά για να βοηθάει νέες επιχειρήσεις στο ξεκίνημα. Εκεί συνειδητοποίησα ότι μπορούσα να κάνω κι εγώ το ίδιο για νέες επιχειρηματίες αλλά να με πληρώνουν σε είδος. :grin:

Είναι μεγάλη η δύναμη του knowhow. Ξέρεις πράγματα (γνώση, εμπειρία, διασυνδέσεις κλπ) που ο άλλος/η άλλη δεν ξέρει και σε πληρώνει για να μην φάει τα νιάτα του να τα μάθει.
Ωραίο business plan αυτό ... αν περάσει γυναίκα θα πληρώνει σε είδος χαχα Φαντάσου τους ταρίφες να λένε δεν θέλω λεφτά για την διαδρομή θέλω σε είδος :jerking: Βγάλε 'αμεσα εισιτήριο να 'ερθεις Αθήνα πας σε κανένα μπουρδελάκι να ξεφορτώσεις και μετά φτιάχνεις business plan. Δεν μπορείς σωστές αποφάσεις με την παρατεταμένη αγαμία που έχεις.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Εξαρτάται μάλλον από το τι ξερεις, γιατί αν δεν ξέρεις δεν μπορείς και να κρίνεις.
Ρώτα και μάθε, αλλιώς άσε τα σχόλια για αλλού.
Σιγά τρόμαξα
Μοοριες μα μας εξηγήσεις τι εννοείς με το τελευταίο κομμάτι του ποστ εκείνου που σε παρέθεσα?

"
Εδώ άλλοι βγάζουν παραπάνω και έχουν μυαλό να πάνε να βρούνε τις Σλαβες σε ουδέτερες χώρες. Σιγά μην τρέχουμε Ρωσία ή Ουκρανία με τον πόλεμο.
Πας σε μερη κλειδιά και γαμάς Σλαβες με 60€. Και με φτηνά αεροπορικά, και με Αγγλικά μόνο."

Μηοως κατάλαβα λάθος...
 
Τελευταία τροποποίηση:

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Παλαιός κομμουνιστής νοσταλγός?
Μου είχαν πει οι Τσέχες για το καφέ Slavia στην Πράγα δίπλα στο ποτάμι οτι εκεί σύχναζαν εντυπωσιακές γκόμενες πίνοντας τον καφέ μόνες τους τέλεια ντυμένες προκειμένου να επιλεγούν απο εκλεκτούς δυτικούς επισκέπτες,ισχύει?Ποιος ξέρει πόσα μυστικά πρόδωσαν στο καθεστώς.
Αυτό υπήρχε παντού
Απο βουκουρεστι μέχρι Νικολαεφ κι από μπλαγκοεβραντ μέχρι μισκολς
Στέκια με μουναρες στην τρίχα που ήθελαν να γνωρίσουν ξένους και μονο
.... Χρυσές εποχές
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Το γνωρίζω φίλε μου, μερικά ποστ πίσω τα ίδια έγραψα. Το θέμα είναι όμως ότι για ρώσους πολίτες αυτά άρχισαν να ισχύουν πριν δυόμισι χρόνια περίπου ,πριν ήταν το πιο εύκολο πράγμα και με βίζες διετίας.
Ο πόλεμος του μαλάκα μας κατέστρεψε :confused:
Ποιος είναι ο μαλάκας
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Φίλε μου, καμία από αυτές τις χώρες δεν είχε κομμουνισμό. Η λέξη "κομμουνισμός" είναι παραπλανητική. Χρησιμοποιείται σήμερα για να υποτιμηθεί αυτό το σύστημα. Ήταν σοσιαλισμός υπό την ηγεσία του Κομμουνιστικού Κόμματος.
Ο ορισμός του κομμουνισμού = από τον καθένα σύμφωνα με τις δυνατότητές του, στον καθένα σύμφωνα με τις ανάγκες του, δεν υπάρχουν χρήματα.
Σωστός
Εξ ου και ο όρος υπαρκτός σοσιαλισμός
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.676
Κριτικές
6
Like
11.053
Πόντοι
3.936
Ρουμανία έχω ζήσει 7 χρόνια συνεχώς κι άλλα 5 περιστασιακά με μια δουλειά με λίγες υποχρεώσεις κ καλά λεφτά
Την πρώτη 7 ετια μέχρι το 2005 γαμουσαμε ν εύκολα κ καλά κι εντός χώρας, βασικά εκτός βουκουρεστι
Λάβε υπόψη σου το κονσεπτ όμως
Νέος ωραίος χρήμα θέση εξουσίας γλώσσα και γνωριμίες πολύ επίπεδες..
Την δεύτερη 7ετια, μετά το 2005 αυτή την έβγαζα κατά βάση Κισιναου Λβιβ Νικολαεφ
(2002 με 2095 πήγαινα και Κισιναου πολύ και cernauti ουκρανική πόλη στα σύνορά με Ρουμανία) )
Μιλάω εκτός από αγγλικά γερμανικά γαλλικά, άπταιστα ρουμάνικα και αρκετά καθημερινά ρωσικά
Όσον αφορά Ρουμανία είμαι ο Παπας του σαιτ έχω το αλάθητο
Μολδαβία και ζαπατνα, δηλ Δυτική Ουκρανία, ξέρω τα πάντα, αλλά δέχομαι κ γνώμες
Πες τα στους μυρωδιαδες των δυο ημερων με τα ταξιδακια εξπρες που νομιζουν οτι εγιναν γκουρου των πρων σοβιετικων χωρων. Ουτε την κατα τοπους γλωσσα δεν γνωριζουν- γιατι χωρις αυτην οι ντοπιες ειναι σε φαση οσο αφορα τους ξενους " καλως ηλθε το δολλαριο". Ξεπουπουλιασμα κανονικο.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.676
Κριτικές
6
Like
11.053
Πόντοι
3.936
Να σου δώσω κι ένα τιπ γιατί παρότι γράφεις σαν μαλάκας, νομίζω δεν είσαι μαλάκας στα αλήθεια, η μόνη πόλη που έχει κάποια ελάχιστα σανσε είναι μόνο η Οραντεα και το Bihor γενικά λόγω ότι κατοικείται από Ούγγρους που μιλούν κ ρουμάνικα και είναι πιο καλή η νοοτροπία σε ολα
Δούλειες πουτανιά καθημερινότητα
Παντού αλλού καμένη γη εδώ κ δεκαετίες σε ΌΛΗ ΤΗΝ ΡΟΥΜΑΝΊΑ χωρίς καμμια εξαίρεση πουθενα
Πες τους οτι στο Αραντ φορτωναμε καθε βραδι μ@υναρες ουγγαρεζες με το καλημερα και δεν χωρουσε το αυτοκινητο να τις παρουμε ολες σπιτι. Το σπιτι μετα γινοταν βιλλα των οργιων κανονικα. Κι ολα αυτα με σχεδον μηδενικο κοστος.
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
256
Like
438
Πόντοι
21
Σιγά τρόμαξα
Μοοριες μα μας εξηγήσεις τι εννοείς με το τελευταίο κομμάτι του ποστ εκείνου που σε παρέθεσα?

"
Εδώ άλλοι βγάζουν παραπάνω και έχουν μυαλό να πάνε να βρούνε τις Σλαβες σε ουδέτερες χώρες. Σιγά μην τρέχουμε Ρωσία ή Ουκρανία με τον πόλεμο.
Πας σε μερη κλειδιά και γαμάς Σλαβες με 60€. Και με φτηνά αεροπορικά, και με Αγγλικά μόνο."

Μηοως κατάλαβα λάθος...
Δηλαδή έκρινες ότι γράφω αρλουμπες, χωρίς καν να έχεις καταλάβει τι γράφω.
Οπότε τι συμπέρασμα βγαίνει για σένα;
Στην τελική, όταν δεν καταλαβαίνεις κάτι, ρώτα. Μην ντρέπεσαι, ούτε γράφω κάτι για να τρομάξεις.
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.589
Like
6.198
Πόντοι
1.056
Νυχτερινό Μινσκ.Ο Λούκα μας καλεί.Τα στρατά του Ζελένσκυ δεν είναι ευπρόσδεκτα.

Z6Xzix.png


pV11Ut.png


ntwe8M.png


Αμα δείτε τέτοιο τύπο Γερμανία με τέτοια γκόμενα καλά κρασιά.
ifvWKp.png


Τα καμάκια ερυενούν για θήραμα και εφορμούν.

Vc0dzd.png


Σλαβική αισθητική.Ο δρόμος θυμίζει Nowy Swiat.

mQy4Dj.png


 
Τελευταία τροποποίηση:

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.210
Like
3.482
Πόντοι
1.706
Ωραίο business plan αυτό ... αν περάσει γυναίκα θα πληρώνει σε είδος χαχα Φαντάσου τους ταρίφες να λένε δεν θέλω λεφτά για την διαδρομή θέλω σε είδος :jerking: Βγάλε 'αμεσα εισιτήριο να 'ερθεις Αθήνα πας σε κανένα μπουρδελάκι να ξεφορτώσεις και μετά φτιάχνεις business plan. Δεν μπορείς σωστές αποφάσεις με την παρατεταμένη αγαμία που έχεις.
Το πιασες πώς λειτουργεί το μεντοριλίκι, μπράβο. :thumbsup:
Όποια θέλει να προωθήσει την καριέρα της δεν έχει παρά να πηδηχτεί με έναν ταξιτζή. Και θα έχει και την κούρσα δώρο.
Τώρα που το κατάλαβες πως όποιος γουστάρει μπορεί να γίνει μέντορας, δούλεψε ταξί για να σταματήσεις να πηγαίνεις στο Μετάξι στη σειρά με τα πάκια.
:2funny:
 

User159

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2024
Μηνύματα
10
Like
20
Πόντοι
0
Καλά τώρα οι Τσέχοι έχουν λεφτά και ταξιδεύουν.Είδα και στη Σαντορίνη Τσέχες και στην Κρήτη,στην Κύπρο έχει παντού.
Λες οι Τσέχες επί κομμουνισμού ήταν ακόμα πιο άνετες ή η ελεύθερη οικονομία ελευθέρωσε και τα ήθη?
Στον κομμουνισμό λένε οτι τους έλειπαν και οι νάυλον κάλτσες,πολλοί ταξίδευαν με αποσκευές καλσόν και γαλλικά αρώματα και γαμούσαν αβέρτα,κρατούσαν τις Κολυνός για την Πολωνία.
Ξέρεις, το όλο θέμα είναι πολύ πιο περίπλοκο. Με την αλλαγή του συστήματος – καθεστώτος ήρθε ο «καταναλωτισμός» και η αλλαγή στη συμπεριφορά της νέας γενιάς. Θα πρέπει να έχεις ζήσει και τις δύο περιόδους, όπως εγώ, για να καταλάβεις τα πάντα, γιατί δεν είναι εύκολο.

Πρώτα απ' όλα, υπάρχουν ακόμα και σήμερα άνθρωποι που δεν έχουν φύγει από τα σύνορα, επειδή δεν μπορούσαν να το αντέξουν οικονομικά ούτε τότε ούτε τώρα. Αυτοί είναι οι περισσότεροι συνταξιούχοι ή άνθρωποι που εργάζονται σε εργοστάσια. Δεν είχαν καλούς μισθούς και δεν έχουν καλούς μισθούς σήμερα. Από το 1989, υπήρξε μεγάλη αύξηση στην τιμή σχεδόν των πάντων. Ναι, έχεις δίκιο ότι έχουν αυξηθεί και οι μισθοί, αλλά όχι με τον ίδιο τρόπο που έχουν αυξηθεί οι τιμές. Μόνο το 2022, οι μισθοί αυξήθηκαν κατά 4,4%, αλλά ο πληθωρισμός ήταν 15,8%, οπότε η σχετική αγοραστική δύναμη των μισθών μειώθηκε κατά 9,8%. Και έτσι λειτουργεί κάθε χρόνο από το 2004 και μετά. Από την άλλη πλευρά, η συναλλαγματική ισοτιμία της κορώνας και οι τόκοι απαξιώνουν τις καταθέσεις στις τράπεζες.

Φυσικά, υπάρχουν διάφοροι εκατομμυριούχοι, όπως ο Babiš, που ήταν πρωθυπουργός, ή ο Šmejc, που αγόρασε τον ΟΠΑΠ, οι οποίοι απασχολούν και πληρώνουν αρκετά καλά. Υπάρχουν μη κερδοσκοπικοί οργανισμοί που απομυζούν από τον κρατικό προϋπολογισμό και έχουν αστρονομικούς μισθούς, που συχνά ξεπερνούν τα 4.000 ευρώ. Ωστόσο, δεν υπάρχουν πολλοί από αυτούς.

Η μεσαία τάξη δεν είναι πολυάριθμη πιστεύεται ότι είναι περίπου 25-27% που αντιπροσωπεύει περίπου 3 εκατομμύρια κατοίκους. Η Τσεχική Δημοκρατία έχει συνολικά περίπου 11 εκατομμύρια κατοίκους. Αυτοί μπορούν στη συνέχεια να μεταβούν στο εξωτερικό. Ωστόσο, υπάρχουν και άνθρωποι που κινούνται στη γκρίζα ζώνη, τους οποίους οι στατιστικές δεν βλέπουν. Αυτοί υπολογίζονται σε 1-3%. Συμπεριλάβετε σε αυτό το ποσοστό τα κορίτσια που είναι ευτυχισμένα στο καβάλο και τους αρέσει γιατί πάντα το είχαν και τώρα μπορούν να βγάλουν κάποια χρήματα από αυτό. Και τα λεφτά που βγάζουν είναι απλά το κερασάκι στην τούρτα γιατί το απολαμβάνουν κι αυτές. Και αυτό είναι το κυριότερο. Στη συνέχεια, χρησιμοποιούν αυτά τα χρήματα για να ανεβάσουν το βιοτικό τους επίπεδο και να αγοράσουν πράγματα που δεν χρειάζονται μόνο και μόνο για να δείξουν ότι μπορούν να τα αντέξουν οικονομικά.

Μια άλλη κατηγορία αυτών των γυναικών είναι άνθρωποι όπως η Doly Buster (Kateřina Bochníčková), η Sylvia Saint και άλλες. Μόλις μπήκαν στη βιομηχανία του πορνό.

Αλλά το να προσκαλέσεις μια Τσέχα σεξοβόμβα στην Ελλάδα είναι ένα στοίχημα-λοταρία, γιατί δεν θα είναι μαζί σου, αλλά με όποιον άλλον δει στην παραλία, αρκεί το μαγιό του να είναι γεμάτο. Μια Τσέχα, αν είναι ευχαριστημένη που κάνει σεξ μαζί σου (μέγεθος και αποδόσεις) δεν θα ψάξει. Αν μόνο εν μέρει τότε θα ψάξει για άλλους, και η παραλία είναι το τέλειο μέρος για να διαπιστώσει το μέγεθος. Και θα το δοκιμάσει. Ίσως απογοητευτεί, αλλά ... ίσως όχι, τότε να πάρει ένα δεύτερο.

Από την άλλη πλευρά, θα συναντήσεις πολύ δυνατούς χαρακτήρες που δεν αγοράζονται. Για εμάς ακατανόητο, αλλά είναι αλήθεια, έχω προσωπική εμπειρία από τη μικρή πόλη Týn nad Vltavou, όπου, όπως άκουσα αργότερα το όχημα Mercedes Benz SL 7,3 AMG με διπλωματικά νούμερα που δεν έχουν δει ποτέ και το κορίτσι (19-25έτών) θα σου πει, «Πήγαινε πίσω στον τάφο, παππού!» Κι εσύ είσαι 35 ετών!!!! Στην πραγματικότητα είναι «Σλάβα» και περήφανη γι' αυτό και δεν πωλείται και θα έχει σχέση μόνο με «Σλάβους», δηλαδή Τσέχους, Σλάβους, Πολωνούς, Σέρβους, Ρώσους και άλλους. Ποτέ με „δυτικό“ γιατί δεν θα τον καταλάβει, την μεγάλωσαν διαφορετικά οι γονείς και οι προγονής της και είναι περήφανη γι' αυτό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom