Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Πολωνία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Balkan cowboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 116K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 26 άτομα (8 μέλη και 18 επισκέπτες)

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
769
Like
2.701
Πόντοι
446
Ο Έλληνας φραπεδόβιος μετανάστης που ξέρει μόνο Έλληνες είναι για κλάματα, αλλά κι εσύ μιλάς για ένα πλάνο «παράλληλης κοινωνίας» με τα Internations και τα αγγλικά. Είναι κι αυτό ένα βιώσιμο μοντέλο, αλλά από κει και πέρα είναι τι ταιριάζει στον καθένα.

Έχει παράλληλες κοινωνίες παντού, αλλά όσοι πάνε είτε αισθάνονται προσωρινοί πχ νομάδες, είτε το έχουν σαν βάση και δραστηριοποιούνται ανά τον κόσμο πχ επιχειρηματίες, είτε είναι επιλογή ανάγκης πχ συνταξιούχοι Κύπρου που θέλουν να αποφύγουν την βροχερή Αγγλία. Αν θες να μην αισθάνεσαι ξένος έχεις ανάγκη και τους ντόπιους κι εκεί πάμε στο θέμα της γλώσσας.

A,εγώ είμαι από τους πρώτους που έχουν γράψει ότι αν θες να βιώσεις πραγματική εμπειρία μετανάστευσης πρέπει να μάθεις την γλώσσα των ντόπιων για να μην ζεις σε "παράλληλη κοινωνία".
Δηλαδή αν αποφασίσω να μείνω σαν συνταξιούχος Πραγα,θα ξεκινήσω 2-3 χρόνια πριν να μαθαίνω τσέχικα.

InterNations έχει και πολλούς ντόπιους.
Γερμανία σχεδόν οι μισοί, Ελβετία δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στο εξωτερικό,έχουν αναπτυχθεί εδώ και πολλά χρόνια τρόποι ώστε να μην είσαι μόνος σε κοινωνικό επίπεδο,ακριβώς γιατί πολλοί άνθρωποι μετανάστευαν μόνοι τους.
Παίζουν από FB groups μέχρι apps,
που στην Ελλάδα δεν είναι δημοφιλή επειδή είμαστε κομπλεξικοι ή νομίζουμε ότι όλα έχουν να κάνουν με γαμησια και παρτούζες
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.409
Like
9.609
Πόντοι
2.306
Δηλαδή τώρα εσύ θα πας στην Ταιλάνδη με τη σύνταξη για να βρεις πιστή γυναίκα; Θα αλλάξεις οικοσύστημα για μια γυναίκα, ενώ μπορείς στη Δύση να ψάξεις λίγο περισσότερο; Σε αυτήν την ηλικία, απλά στην Ταιλάνδη θα βρίσκεις πιο φτηνά πουτανάκια. Εκεί αξίζει να έχεις λεφτά, ώστε να μπορείς να αντιμετωπίσεις τυχόν προβλήματα υγείας αγοράζοντας μία καλή ασφάλεια και να έχεις σιχαθεί τελείως το δυτικό τρόπο ζωής, χωρίς να έχεις πράγματα που να σε τραβάνε πίσω πχ συγγενείς, αναμνήσεις κλπ.
Η ανατολική Ευρώπη μου φαίνεται πιο προσιτό πλάνο. Αν κι εγώ προτιμώ μία λύση στη Δυτική Ευρώπη γιατί δεν γουστάρω να τρέχω μακριά και να αλλάζω συνήθειες σε αυτήν την ηλικία.
Όχι μόνο για τη γυναίκα αλλα και για τον καιρό , τη φτηνή ζωή το καλό φαΐ.

Θα μου πεις , ρε μαλακα γλειφομουνιξ, γιατί δεν πας σε κάνα ελληνικό νησί , Κροατία, μπλοκ, μαλτα η Ισπανία, Πορτογαλία, Κύπρο ;

Αυτό που ψάχνω από άποψη καιρού το μπλοκ δεν το παρέχει δυστυχώς (αλλιώς με τα χίλια Πράγα).

Οι τιμές στην Κροατία και στη Μαλτα έχουν ξεφύγει. Ελλάδα δε μαρεσει και δεν θέλω να συντηρώ το σύστημα των ψωλαδων.

Ίσως η Πορτογαλία με το τωρινό φορολογικό για συνταξιούχους να βολεύει, αν και από άποψη μουνιού τίποτα.

Το καλύτερο το κάνει γνωστος μου,κοντά στην ηλικία σου , Βρετανός , που το χειμώνα , είναι στις Φιλιππινες (είναι η γυναίκα του από εκεί) και το καλοκαίρι στη Μπράγκα. Έχει ένα συνδυασμό και των δυο. Αυτός βέβαια έχει περιουσία 3 εκατομμύρια
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
769
Like
2.701
Πόντοι
446
Η Ρωσίδα με ανάγκασε και ξυρίστηκα για πρώτη φορά για να κάνει βαθύ μπούκι αλλά νιώθεις χάλια όταν συγκαίγεσαι,οι τρίχες είναι χρήσιμες.

Οι τρίχες είναι χρήσιμες για αυτό και τριμαρει ο κόσμος..
Τι ξυράφια και χατζάρια μας λες:confused:
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.409
Like
9.609
Πόντοι
2.306
Η Ρωσίδα με ανάγκασε και ξυρίστηκα για πρώτη φορά για να κάνει βαθύ μπούκι αλλά νιώθεις χάλια όταν συγκαίγεσαι,οι τρίχες είναι χρήσιμες.
Βλέπουμε το δραματικό τέλος μιας χρυσής μουνοκαριερας.

Οι γκόμενες άρχισαν να παχαίνουν και οι τρίχες να αραιώνουν

Τέλος εποχής ,να κλείσει το νήμα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.900
Like
17.910
Πόντοι
3.656
Γενικά θα έλεγα οτι οι Ρωσίδες δε γουστάρουν κοιλαράδες ενώ οι Ουκρανέζες μπορεί να προσποιηθούν οτι γοητεύονται από αντρικές κοιλιές και να τις χαιδεύουν αρκούδος φάση.

Αν τους την πέσει πχ κανας Ρώσος ολιγάρχης,παιζει και να τον απορρίψουν αν έχει κοιλιά;
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.721
Like
6.524
Πόντοι
1.056
Αν τους την πέσει πχ κανας Ρώσος ολιγάρχης,παιζει και να τον απορρίψουν αν έχει κοιλιά;

Σε αυτή την περίπτωση η κοιλιά θεωρείται δείγμα αρχοντιάς οτι ο τύπος είναι καλοζωισμένος και ευτυχής.
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.721
Like
6.524
Πόντοι
1.056
Βλέπουμε το δραματικό τέλος μιας χρυσής μουνοκαριερας.

Οι γκόμενες άρχισαν να παχαίνουν και οι τρίχες να αραιώνουν

Τέλος εποχής ,να κλείσει το νήμα

Μόνο οι Πολωνέζες έχουν παχύνει αλλά αυτό συμβαίνει γιατί είναι πολύ συναισθηματικές και το ρίχνουν στη μασαμπούκα.Δεν έχουν την αυτοκυριαρχία των Ρωσίδων,Τσέχων ή τη στωικότητα των Ουκρανέζων.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.409
Like
9.609
Πόντοι
2.306
Μόνο οι Πολωνέζες έχουν παχύνει αλλά αυτό συμβαίνει γιατί είναι πολύ συναισθηματικές και το ρίχνουν στη μασαμπούκα.Δεν έχουν την αυτοκυριαρχία των Ρωσίδων,Τσέχων ή τη στωικότητα των Ουκρανέζων.
Σπονσορετα όμως καουμπόι. Και η άλλη με περίοδο και απαίτησε ξύρισμα των ένδοξων γαλάζιων αρχιδιων π έχουν ταΐσει τρεις γενιές Σλάβων

Κάποτε παρακαλαγαν τα γευτούν την βαλκανική κοπρια, ζέστη ζεστη
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
769
Like
2.701
Πόντοι
446
Μόνο οι Πολωνέζες έχουν παχύνει αλλά αυτό συμβαίνει γιατί είναι πολύ συναισθηματικές και το ρίχνουν στη μασαμπούκα.Δεν έχουν την αυτοκυριαρχία των Ρωσίδων,Τσέχων ή τη στωικότητα των Ουκρανέζων.

Αμφιθέατρο, κρατήστε σημειώσεις!
Αρχηγός σε αυτά δεν παίζεται!
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.409
Like
9.609
Πόντοι
2.306

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.079
Like
13.120
Πόντοι
2.606
Σπονσορετα όμως καουμπόι. Και η άλλη με περίοδο και απαίτησε ξύρισμα των ένδοξων γαλάζιων αρχιδιων π έχουν ταΐσει τρεις γενιές Σλάβων

Κάποτε παρακαλαγαν τα γευτούν την βαλκανική κοπρια, ζέστη ζεστη
:tooth:
:tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
 
OP
OP
B

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.721
Like
6.524
Πόντοι
1.056

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.409
Like
9.609
Πόντοι
2.306
Στις Πολωνέζες μερικά κιλά παραπάνω πάντα τα συγχωρείς είναι τεράστια η συναισθηματική πίεση που βιώνουν.
Τι έπαθες Πορθητή ; Που είναι τα στανταρτς; Σε λίγο θα μας πεις ότι βρήκες τον Ιησού σαν τον Roosh.

Ο σπόνσορας είναι ανίκητος και αδίστακτος
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.728
Κριτικές
6
Like
11.174
Πόντοι
3.936

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom