Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
Η «συγγνώμη» της Apple μετά την κατακραυγή
- Πώς «αποζημιώνει» τους χρήστες

Οι εκτεταμένες και έντονες επικρίσεις που δέχθηκε η Apple, μετά την προ ημερών παραδοχή της ότι σκοπίμως επιβραδύνει τη λειτουργία ορισμένων παλαιότερων μοντέλων iPhone, ανάγκασε την εταιρεία να ζητήσει συγγνώμη.

Πολλοί εξοργισμένοι καταναλωτές είχαν κατηγορήσει την εταιρεία ότι με αυτό τον τρόπο «ενθαρρύνει» τους χρήστες να αγοράσουν νεότερα κινητά τηλέφωνά της όπως το νέο iPhone X.

Προκειμένου να επανορθώσει κάπως, η αμερικανική εταιρεία δήλωσε ότι θα αντικαταστήσει τις μπαταρίες λιθίου των παλαιότερων συσκευών της με χαμηλότερο κόστος για τους πελάτες της.
Η τιμή της νέας μπαταρίας για μια εκτός εγγύησης συσκευή μειώνεται από 79 σε 29 δολάρια για κάθε χρήστη με iPhone 6 ή παλαιότερο μοντέλο.

Επίσης εντός του 2018 θα κυκλοφορήσει αναβάθμιση στο λειτουργικό σύστημα iOS, που θα επιτρέπει στο χρήστη να παρακολουθεί την «υγεία» της μπαταρίας και κατά πόσο αυτή επηρεάζει την ταχύτητα του τηλεφώνου, έτσι ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη διαφάνεια σε αυτό το θέμα.

Ορισμένοι χρήστες iPhone εδώ και καιρό είχαν υποπτευθεί ότι η Apple επιβράδυνε επίτηδες τα παλαιότερα μοντέλα, μέσω κατάλληλων αλλαγών στο λειτουργικό σύστημα iOS των συσκευών προκειμένου να τους «σπρώξει» σε νεότερα τηλέφωνα.

Η Apple τελικά παραδέχθηκε την επιβράδυνση, αν και ισχυρίσθηκε ότι το έκανε για καλό σκοπό, προκειμένου να παρατείνει τη ζωή των γερασμένων μπαταριών.

«Γνωρίζουμε ότι μερικοί αισθάνεστε πως η Apple σας πρόδωσε.Ζητάμε συγγνώμη»,αναφέρεται στην ανακοίνωση της εταιρείας.
Όπως δήλωσε,λαμβάνει μέτρα,ώστε «να καθησυχάσει τις ανησυχίες των πελατών,να επιβραβεύσει την αφοσίωση τους και να επανακτήσει την εμπιστοσύνη οποιουδήποτε μπορεί να αμφέβαλε για τις προθέσεις της Apple».

Στις ΗΠΑ έχουν κατατεθεί οκτώ ξεχωριστές μηνύσεις κατά της εταιρείας για το ζήτημα των αργών συσκευών της,ενώ νομικά εναντίον της έχουν κινηθεί επίσης χρήστες στη Γαλλία και στο Ισραήλ, σύμφωνα με το BBC και το πρακτορείο Ρόιτερς.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
Συμφωνώ, πολύ καλό χωρίς κολλήματα και με vfm τιμούλα.
το πηρα 145 € απο κινα..ηρθε πολυ γρηγορα 10πυρηνο σφαιρα αλλα η μπαταρια δεν κραταει και τοσο πολυ..βεβαια το ξεκωλιαζω....:)
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
το πηρα 145 € απο κινα..ηρθε πολυ γρηγορα 10πυρηνο σφαιρα αλλα η μπαταρια δεν κραταει και τοσο πολυ..βεβαια το ξεκωλιαζω....:)
λογικο μαν να αδειζει μπαταρια αφου είναι 10πυρηνο
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
το μελλον για τα σμαρτφον και τη μεριδα του λεοντος θα την εχουν οι κινεζικες εταιριες παγκοσμίως.huawei xiaomi meizu oppo κλπ. φτιαχνουν δυνατα Μπραντ νειμ στην αγορα και περνουν μεριδια πελατων από τις κραταιες samsung apple
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.410
Πόντοι
3.636
Εγω πλεον τα τελευταια χρονια χηρηζομε μονο meizu και flyme το καλθτερο λεοτουργικο συστημα και τα καλυτερα κινιτα εγω την εχω καταβρη...Κατι που θα μεβαζε σε σκεψεις ειναι τα xaiomi mi mix kai mi mix 2 Αλλα πολυ ευθραυστα που με αποτρεπει...
 

kikoman

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2007
Μηνύματα
78
Κριτικές
9
Like
105
Πόντοι
0
Έχει κανείς εμπειρία από το BlackBerry KeyOne; Είχα παλιά ΒΒ και ήταν πολύ καλά. Έφαγα τη φόλα με τα ΒΒ χωρίς πληκτρολόγιο και γύρισα σε iPhone γιατί είμαι mac-user. Με ενδιαφέρει να συγχρονίζει καλά με τα emails και το ical.
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
Εγω πλεον τα τελευταια χρονια χηρηζομε μονο meizu και flyme το καλθτερο λεοτουργικο συστημα και τα καλυτερα κινιτα εγω την εχω καταβρη...Κατι που θα μεβαζε σε σκεψεις ειναι τα xaiomi mi mix kai mi mix 2 Αλλα πολυ ευθραυστα που με αποτρεπει...
το μι μαξ 2 το σκεφτομαι και εγω αλλα εχει τεραστια οθονη!!
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Έχει κανείς εμπειρία από το BlackBerry KeyOne; Είχα παλιά ΒΒ και ήταν πολύ καλά. Έφαγα τη φόλα με τα ΒΒ χωρίς πληκτρολόγιο και γύρισα σε iPhone γιατί είμαι mac-user. Με ενδιαφέρει να συγχρονίζει καλά με τα emails και το ical.

Το οτι θα συγχρονιζει καλα τα μέιλς θα τα συγχρονιζει. Τωρα αυτο το ical  δεν ξερω τι ειναι. Υποθετω οτι ειναι κατι σχετικο με την apple.... Android βγαινει αυτο......
 

Τζίο

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2017
Μηνύματα
26
Κριτικές
2
Like
23
Πόντοι
0
Παίδες, μόλις πριν λίγες εβδομάδες αγόρασα το πρώτο μου Sony XPeria (το πιο πρόσφατο μοντέλο πριν βγουν τα επερχόμενα ανακοινωθέντα από τη Sony). Φαν των Samsung, αλλά στην ουσία ξεπαρθενιάστηκα και στη συγκεκριμένη μάρκα. Λοιπόν, εάν εξαιρέσουμε την οθόνη, που είναι υπερβολικά μεγάλη, καθώς πήρα το +, μπορώ να πω ότι δικαιώθηκα από την επιλογή μου! Όσοι σκέφτεσται να πάρετε καινούργιο κινητό, εμπιστευτείτε τη Sony. Ανάλυση τέλεια, άπλετη μνήμη και γενικά ό,τι ζητάει κάποιος σε κινητό!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
To κινητο μου τα εχει παιξει τελειως.
Σκεφτομαι να παρω το samsung j5 (2017) .
Στο σκρουτζ το βρισκω με 170€

Η ερωτηση για οσους γνωριζουν ειναι: τι γινετε με το αμαζον κ ebay .....
Με την μεθοδο των προσφορων το βρισκω πολυ φτηνοτερα αλλα ειναι κατι που δεν εχω ξανακανει....ο πωλητης ειναι ιδιωτης κ λεει πως ειναι καινουργιο ενω ξεκινησε απο 1€ κ τωρα βρισκετε στα 35€.....
Πολυ φτηνα δηλαδη που με βαζει σε υποψιες αν ειναι καινουργιο κ χωρις προβληματα.

Υπαρχει εμπιστοσυνη?? Τι παιζει με αυτες τις προσφορες??
Ειμαι γερμανια.
 

Vaggos77

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Τα χιαομι πολυ δυνατα θα τα προτεινα για την τιμη τους!!ειναι σκυλια!!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
To κινητο μου τα εχει παιξει τελειως.
Σκεφτομαι να παρω το samsung j5 (2017) .
Στο σκρουτζ το βρισκω με 170€

Η ερωτηση για οσους γνωριζουν ειναι: τι γινετε με το αμαζον κ ebay .....
Με την μεθοδο των προσφορων το βρισκω πολυ φτηνοτερα αλλα ειναι κατι που δεν εχω ξανακανει....ο πωλητης ειναι ιδιωτης κ λεει πως ειναι καινουργιο ενω ξεκινησε απο 1€ κ τωρα βρισκετε στα 35€.....
Πολυ φτηνα δηλαδη που με βαζει σε υποψιες αν ειναι καινουργιο κ χωρις προβληματα.

Υπαρχει εμπιστοσυνη?? Τι παιζει με αυτες τις προσφορες??
Ειμαι γερμανια.
....
 

tnmeg

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2018
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
To κινητο μου τα εχει παιξει τελειως.
Σκεφτομαι να παρω το samsung j5 (2017) .
Στο σκρουτζ το βρισκω με 170€

Η ερωτηση για οσους γνωριζουν ειναι: τι γινετε με το αμαζον κ ebay .....
Με την μεθοδο των προσφορων το βρισκω πολυ φτηνοτερα αλλα ειναι κατι που δεν εχω ξανακανει....ο πωλητης ειναι ιδιωτης κ λεει πως ειναι καινουργιο ενω ξεκινησε απο 1€ κ τωρα βρισκετε στα 35€.....
Πολυ φτηνα δηλαδη που με βαζει σε υποψιες αν ειναι καινουργιο κ χωρις προβληματα.

Υπαρχει εμπιστοσυνη?? Τι παιζει με αυτες τις προσφορες??
Ειμαι γερμανια.

Amazon ειναι εγγυηση οτι δε θα χασεις τα λεφτα σου αλλα πρεπει να δεις αν στελνει αυτο που θες εκει που εισαι.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.460
Κριτικές
61
Like
42.638
Πόντοι
22.785
.........

........  Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) (3GB/32GB)
ANΑΛΥΣΔΗ .... Απο φίλο & γνώστη τής xiaomi !!

Λοιπόν,το έχω εδώ και 9 μήνες και πιστεύω πώς μπορώ να το βαθμολογησω βέβαια με βάση την τιμή του στα 130€.Αρχικά το κινητό έχει παρά πολλά θετικά αλλά και λίγα εως καθόλου αρνητικά χαρακτηριστικά. ΘΕΤΙΚΆ: Σχεδιασμός:10/10 Αρκετά όμορφη συσκευή Αρκετά στιβαρή κατασκευή από μέταλλο και το γυαλί της οθόνης δυνατό,δύσκολα θα σπάσει καθώς είναι gorilla glass 4.Όλα βρίσκονται στο σωστό σημείο(τα πλήκτρα, το ηχείο, τα μικρόφωνα,η θύρα για τα ακουστικά. το δακτυλικό αποτύπωμα ,οι κάμερες)Ολα είναι τοποθετημένα σωστά και σε βολεύουν.Και σου δίνει μια premium αίσθηση στο χέρι. Οθόνη10/10 Πραγματικά άψογη .Είναι ποιοτική 1080p full hd σταθερά.Έχει τέλεια χρώματα και δεν είναι καθόλου ψεύτικα.Έχει βαθιά μαύρα και ωραίες αντιθέσεις έχει και πολύ ωραίες γωνίες θέσης.Γενικά μια πολύ καλή οθόνη. Ήχος:9/10 Αρκετά καλός,δυνατός είναι αρκετά καθαρός και ποιοτικός.Ακούγεται σχεδόν σε όλο το σπίτι.Απλώς θα ήθελα λίγο περισσότερο μπάσο.Επίσης και τα μικρόφωνα,κάνουν πολύ καλή δουλειά και στην εγραφη ήχου αλλά και στις κλήσεις ,ακούς πολύ καλά και σε ακουνε πολύ καλά. Μια χαρά και το κομμάτι του ήχου. Μπαταρία:10/10Εξαιρετική,τρομερή αυτονομία. Με τα 4100mah είναι ένα τέρας κυριολεκτικά χωρίς υπερβολές.Η συσκευή δεν ζεσταίνεται καθόλου σε καμία διεργασία το ίδιο και όταν φορτίζει.Ναι μεν δεν έχει γρήγορη φορτίση αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι φορτίζει αρκετά γρήγορα .ΠΧ από το 20% εως το 100% μου φόρτωσε σε 1ώρα και 40λεπτά.Και πιστέψτε με στην πραξη κρατάει μέρες.
Επιδόσεις:10/10 Έχει Snapdragon 625. στα 2GHZ είναι από τους 3 καλύτερους επεξεργαστές της μεσαίας κατηγορίας.Τρομερές επιδόσεις.Όλα δουλεύουν ομαλά και δεν πρόκειται να σας κολλήσει ποτέ.Το lag δεν υπάρχει στην Xiaomi.Αυτά ισχύουν και στην πράξη.Σε social media και βαριά παιχνίδια. θα σας ικανοποιεί και με το παραπάνω.Ο επεξεργαστής σίγουρα θα έχει και αντοχή στον χρόνο. Ram και Rom:10/10 Εδώ τα λόγια είναι περιττά. Έχει 3gb RAM από τα οποία διαθέσιμα έχεις τα 1.7 gb και 32gb ROM απο τα οποια διαθέσιμα είναι τα 26gb.Βάζεις ότι θέλεις μέσα .Έχει και μια εφαρμογή δικια της που διαχειρίζεται και την RAM και την Rom αλλά και την μπαταρία. Αν θέλετε βάζετε και μια κάρτα μνήμης μέχρι 256gb και είστε κομπλέ.Αλλά δεν είναι απαραίτητο αφού το κινητό έχει άφθονο αποθηκευτικό χώρο και δεν σας δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Σήμα και 4G:10/10 πιάνει παντού ακόμα και στην εξοχή αυτό οφείλεται κυρίως στο ότι το κινητό έχει πολύ καλή κερεα. Έχει και πολλά αλλα Θετικά: Επιπλέον : Εχει ενα εξαιρετικό λογισμικό το MIUI 9
και περνει πολλές χρήσιμες ενημερωσεις και αναβαθμίσεις Αυτό δείχνει ότι η εταιρία ενδιαφέρεται για το λογισμικό.Γενικά θελει αρκετό ψάξιμο στις ρυθμίσεις.Έχει πολλές έξυπνες λειτουργίες. Έχει υπέρυθρες για να γίνει τηλεκοντρόλ και συνδέεται και με αλλά μέσα . Επίσης έχει led ειδοποίησεων , αρκετά χρησιμο. Το κινητό εχει και πολλά αλλα θετικα. Οπότε παίρναω στα αρνητικά: Τίποτα το ιδιαίτερο.Μόνο οι κάμερες με χάλασαν 6/10 . Πρώτα η selfie κάμερα.Δεν είναι καλή μερικές φορές οι photo βγαίνουν θολές και τα χρώματα δεν ειναι κορεσμένα αλλά επίσης δεν βγαίνουν αρκετά φωτεινές.Η κυρία κάμερα βγάζει μέτριες προς καλές photo οταν είσαι έξω βέβαια όταν έχει ήλιο αλλά σε χαμηλό φωτισμό δεν βγαίνουν καθόλου ωραίες.Τα ίδια ισχύουν και για το video.Αν θέλετε οι photo μπορούν να διορθωθούν ελαφρώς στην συλλογή.Εκεί πρέπει να πατήσεις επεξεργασία εικόνων και να πειράξεις τις ρυθμίσεις έτσι θα βελτιωθούν αρκετά οι photo. Συμπέρασμα:Πραγματικά αυτό το κινητό σου προσφέρει τόσες δυνατότητες και δυνατά specs σε μια τόσο προσιτή τιμή μολις 130€.Τζάμπα δηλαδή. Το κινητό αυτό στα αλήθεια συγκρίνεται και πατάει κινητά από επώνυμες μάρκες τύπου. Samsung ,iphone, LG,Nokia,Sony και άλλες πολλές μάρκες. Να ξερεται ότι η XIAOMI βγάζει πολύ δυνατά κινητά σε οποιαδήποτε κατηγορία και σε παρά πολύ χαμηλές τιμές.Εγώ σας προτείνω να το αγοράσετε με κλειστά μάτια.Θα ικανοποιεί και τον πιο απαιτητικό.Υπάρχει και έκδοση με 4/64 ακριβώς το ίδιο μοντέλο.Ελπίζω να βοήθησα.
 

thiras

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.187
Like
240
Πόντοι
36
Φανατικός οπαδός της Samsung,πριν δύο χρόνια έφτασε στα χέρια μου το Xiaomi Redmi note 3 pro,εκτός του ότι το τηλέφωνο πετάει μέχρι σήμερα,με βοήθησε πολύ και η τρομερή ελληνική κοινότητα xiaomi που απο τότε είμαι μέλλος...Μετά λοιπόν τα τεστ που πέρασε απροβλημάτιστα και χωρίς να έχω κάποιο παράπονο απλά ειμαι tech freak,εχω προπαραγγείλει και περιμένω το καινούργιο Redmi note 5,που μόνο απο το χαμό που έχει γίνει στα site που δέχονται τα pre orders,και τα specs του είναι σίγουρη η επιτυχία του.
 

haris-btm

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2018
Μηνύματα
26
Like
5
Πόντοι
0
.........

........  Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) (3GB/32GB)
ANΑΛΥΣΔΗ .... Απο φίλο & γνώστη τής xiaomi !!

Λοιπόν,το έχω εδώ και 9 μήνες και πιστεύω πώς μπορώ να το βαθμολογησω βέβαια με βάση την τιμή του στα 130€.Αρχικά το κινητό έχει παρά πολλά θετικά αλλά και λίγα εως καθόλου αρνητικά χαρακτηριστικά. ΘΕΤΙΚΆ: Σχεδιασμός:10/10 Αρκετά όμορφη συσκευή Αρκετά στιβαρή κατασκευή από μέταλλο και το γυαλί της οθόνης δυνατό,δύσκολα θα σπάσει καθώς είναι gorilla glass 4.Όλα βρίσκονται στο σωστό σημείο(τα πλήκτρα, το ηχείο, τα μικρόφωνα,η θύρα για τα ακουστικά. το δακτυλικό αποτύπωμα ,οι κάμερες)Ολα είναι τοποθετημένα σωστά και σε βολεύουν.Και σου δίνει μια premium αίσθηση στο χέρι. Οθόνη10/10 Πραγματικά άψογη .Είναι ποιοτική 1080p full hd σταθερά.Έχει τέλεια χρώματα και δεν είναι καθόλου ψεύτικα.Έχει βαθιά μαύρα και ωραίες αντιθέσεις έχει και πολύ ωραίες γωνίες θέσης.Γενικά μια πολύ καλή οθόνη. Ήχος:9/10 Αρκετά καλός,δυνατός είναι αρκετά καθαρός και ποιοτικός.Ακούγεται σχεδόν σε όλο το σπίτι.Απλώς θα ήθελα λίγο περισσότερο μπάσο.Επίσης και τα μικρόφωνα,κάνουν πολύ καλή δουλειά και στην εγραφη ήχου αλλά και στις κλήσεις ,ακούς πολύ καλά και σε ακουνε πολύ καλά. Μια χαρά και το κομμάτι του ήχου. Μπαταρία:10/10Εξαιρετική,τρομερή αυτονομία. Με τα 4100mah είναι ένα τέρας κυριολεκτικά χωρίς υπερβολές.Η συσκευή δεν ζεσταίνεται καθόλου σε καμία διεργασία το ίδιο και όταν φορτίζει.Ναι μεν δεν έχει γρήγορη φορτίση αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι φορτίζει αρκετά γρήγορα .ΠΧ από το 20% εως το 100% μου φόρτωσε σε 1ώρα και 40λεπτά.Και πιστέψτε με στην πραξη κρατάει μέρες.
Επιδόσεις:10/10 Έχει Snapdragon 625. στα 2GHZ είναι από τους 3 καλύτερους επεξεργαστές της μεσαίας κατηγορίας.Τρομερές επιδόσεις.Όλα δουλεύουν ομαλά και δεν πρόκειται να σας κολλήσει ποτέ.Το lag δεν υπάρχει στην Xiaomi.Αυτά ισχύουν και στην πράξη.Σε social media και βαριά παιχνίδια. θα σας ικανοποιεί και με το παραπάνω.Ο επεξεργαστής σίγουρα θα έχει και αντοχή στον χρόνο. Ram και Rom:10/10 Εδώ τα λόγια είναι περιττά. Έχει 3gb RAM από τα οποία διαθέσιμα έχεις τα 1.7 gb και 32gb ROM απο τα οποια διαθέσιμα είναι τα 26gb.Βάζεις ότι θέλεις μέσα .Έχει και μια εφαρμογή δικια της που διαχειρίζεται και την RAM και την Rom αλλά και την μπαταρία. Αν θέλετε βάζετε και μια κάρτα μνήμης μέχρι 256gb και είστε κομπλέ.Αλλά δεν είναι απαραίτητο αφού το κινητό έχει άφθονο αποθηκευτικό χώρο και δεν σας δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Σήμα και 4G:10/10 πιάνει παντού ακόμα και στην εξοχή αυτό οφείλεται κυρίως στο ότι το κινητό έχει πολύ καλή κερεα. Έχει και πολλά αλλα Θετικά: Επιπλέον : Εχει ενα εξαιρετικό λογισμικό το MIUI 9
και περνει πολλές χρήσιμες ενημερωσεις και αναβαθμίσεις Αυτό δείχνει ότι η εταιρία ενδιαφέρεται για το λογισμικό.Γενικά θελει αρκετό ψάξιμο στις ρυθμίσεις.Έχει πολλές έξυπνες λειτουργίες. Έχει υπέρυθρες για να γίνει τηλεκοντρόλ και συνδέεται και με αλλά μέσα . Επίσης έχει led ειδοποίησεων , αρκετά χρησιμο. Το κινητό εχει και πολλά αλλα θετικα. Οπότε παίρναω στα αρνητικά: Τίποτα το ιδιαίτερο.Μόνο οι κάμερες με χάλασαν 6/10 . Πρώτα η selfie κάμερα.Δεν είναι καλή μερικές φορές οι photo βγαίνουν θολές και τα χρώματα δεν ειναι κορεσμένα αλλά επίσης δεν βγαίνουν αρκετά φωτεινές.Η κυρία κάμερα βγάζει μέτριες προς καλές photo οταν είσαι έξω βέβαια όταν έχει ήλιο αλλά σε χαμηλό φωτισμό δεν βγαίνουν καθόλου ωραίες.Τα ίδια ισχύουν και για το video.Αν θέλετε οι photo μπορούν να διορθωθούν ελαφρώς στην συλλογή.Εκεί πρέπει να πατήσεις επεξεργασία εικόνων και να πειράξεις τις ρυθμίσεις έτσι θα βελτιωθούν αρκετά οι photo. Συμπέρασμα:Πραγματικά αυτό το κινητό σου προσφέρει τόσες δυνατότητες και δυνατά specs σε μια τόσο προσιτή τιμή μολις 130€.Τζάμπα δηλαδή. Το κινητό αυτό στα αλήθεια συγκρίνεται και πατάει κινητά από επώνυμες μάρκες τύπου. Samsung ,iphone, LG,Nokia,Sony και άλλες πολλές μάρκες. Να ξερεται ότι η XIAOMI βγάζει πολύ δυνατά κινητά σε οποιαδήποτε κατηγορία και σε παρά πολύ χαμηλές τιμές.Εγώ σας προτείνω να το αγοράσετε με κλειστά μάτια.Θα ικανοποιεί και τον πιο απαιτητικό.Υπάρχει και έκδοση με 4/64 ακριβώς το ίδιο μοντέλο.Ελπίζω να βοήθησα.
απο τις πιο αξιοπρεπεις συσκευες σε αυτην την τιμη.Μονο τα Moto g θεωρω καλυτερα στη σχεση αποδοσης/τιμης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom