Νέα

Σκότωσαν 20χρονη στα Γλυκά Νερά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolofatseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 181K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.971
Like
11.950
Πόντοι
3.556
Tυπε κι αν πας να πεις τιποτα σου πετανε κατι για αναδρομους,για σεληνη στα 7/8 και δεν εχεις επιστημονικα επιχειρηματα ο φουκαρας.Τραγικος μπουλης"αντρας παλαιας κοπης"γυριζε στα πρωινα και ελεγε οτι επρεπε να διδασκεται στα σχολεια η αστρολογια. :confused: :confused: :confused:
Ναι τύπε γιατί αν δεν ξέρεις τον ανάδρομο ούτε λεφτά θα βγάλεις και το κυριότερο θα σε πάει το σύμπαν πίπα κώλο και δεν θα γαμήσεις ποτέ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
το μουνι ο σεξ βολκανο ολο κοντρα σε πηγαινει...
πρεπει να κλειστει ραντεβου θανατου...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Εσυ πώς αντιμετωπιζεις τους ξερόλες?
Ειναι το μοναδικο πραγμα που με δυσκολευει ακομη μετα απο 25 χρονια στο κουρμπετι.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.459
Πόντοι
456
Mην μας λυπαστε τύπε. Δεν ζητησα λυπηση.
Να μην μας τα πρηζετε οταν δεν ξερετε ζητησα.
Καλά κάνουν και τα πρήζουν σε πληροφορώ.Όταν αυτά που λέτε τα βάλετε σε μια κόλλα χαρτί και τα υπογράψετε τότε μαζί σου. Δεν θα στα πρήζω. Δεν έχω εμπάθεια απέναντί σου, αλλα μην υποτιμάς και τους πελάτες σου , πάνε οι εποχές που ήταν αμόρφωτος ο κόσμος, καλώς η κακώς πληροφορείται πια ή πες και οτι παραπληροφορείται άρα πρέπει να του αποδείξεις ότι ισχύουν αυτά που λες και όχι αυτά που λέει αυτός και με αποδείξεις.
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.324
Like
16.812
Πόντοι
3.556

Ξεκίνησα Σκληρή προπονηση

Λοιπόν καμία νομική επέκεινα δεν χάνει ο πιλότος αν δεν καταδικαστεί
Μόνο φυσική επιμέλεια χάνει

Το να μη ξέρεις κάτι σαν Επιστήμονας δεν είναι ντροπή
Το να επιμένεις όμως ενώ δεν το ξέρεις είναι. Το χειρότερο

Κ κηδεμονία δεν έχει ποτέ ο γονιός
Κηδεμονία έχει. Μόνο αυτός. Που έχει οριστεί από το δικαστηριο

Ανοίξτε το. Οικογενειακό δίκαιο κ πείτε μου που είναι λάθος
Σας αφήνω να μελετήσω τις χελώνες του Γκαλαπάγκος
:wanker::bounce-glasses:πως τονε πετσόκοψες ετσι να πουμε
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.548
Like
21.950
Πόντοι
5.006
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006

Ξεκίνησα Σκληρή προπονηση

Λοιπόν καμία νομική επέκεινα δεν χάνει ο πιλότος αν δεν καταδικαστεί
Μόνο φυσική επιμέλεια χάνει

Το να μη ξέρεις κάτι σαν Επιστήμονας δεν είναι ντροπή
Το να επιμένεις όμως ενώ δεν το ξέρεις είναι. Το χειρότερο

Κ κηδεμονία δεν έχει ποτέ ο γονιός
Κηδεμονία έχει. Μόνο αυτός. Που έχει οριστεί από το δικαστηριο

Ανοίξτε το. Οικογενειακό δίκαιο κ πείτε μου που είναι λάθος
Σας αφήνω να μελετήσω τις χελώνες του Γκαλαπάγκος
Ναι τύπε δικιο εχεις, λαθος κανω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

σκεφτομαι κωλους και ηρεμω
Καλη φαση
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Καλά κάνουν και τα πρήζουν σε πληροφορώ.Όταν αυτά που λέτε τα βάλετε σε μια κόλλα χαρτί και τα υπογράψετε τότε μαζί σου. Δεν θα στα πρήζω. Δεν έχω εμπάθεια απέναντί σου, αλλα μην υποτιμάς και τους πελάτες σου , πάνε οι εποχές που ήταν αμόρφωτος ο κόσμος, καλώς η κακώς πληροφορείται πια ή πες και οτι παραπληροφορείται άρα πρέπει να του αποδείξεις ότι ισχύουν αυτά που λες και όχι αυτά που λέει αυτός και με αποδείξεις.
Τα λεω, τα αποδεικνύω και με ειρωνευεται, θελει καφε στη μουρη ή οχι?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Όχι θέλει επιστροφή χρημάτων και αποχώρηση.
Χρήματα δεν επιστρεφονται.
Εχω ασχοληθει, εχω αφιερωσει χρονο, τα εχω δουλεψει.
Απο εκει και περα αν απο υπαιτιοτητα του πελατη δεν μπορει να συνεχισθει η συνεργασια, να ειναι και ευχαριστημενος που δεν του ζηταω και τα υπολοιπα πριν τον πεταξω εξω με τις κλωτσιες
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.459
Πόντοι
456
Χρήματα δεν επιστρεφονται.
Εχω ασχοληθει, εχω αφιερωσει χρονο, τα εχω δουλεψει.
Απο εκει και περα αν απο υπαιτιοτητα του πελατη δεν μπορει να συνεχισθει η συνεργασια, να ειναι και ευχαριστημενος που δεν του ζηταω και τα υπολοιπα πριν τον πεταξω εξω με τις κλωτσιες
Αυτά να τα γράφετε σε συμφωνητικά Άλεξ και να μην παίρνετε έτσι απλά τους φακέλους. Καιρός να κάνετε και εσείς συμφωνητικά με τους πελάτες.
 

1belkinjo2

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2016
Μηνύματα
217
Κριτικές
1
Like
336
Πόντοι
21
Όχι θέλει επιστροφή χρημάτων και αποχώρηση.
Μικρή διόρθωση. Αποχώρηση χωρίς επιστροφή χρημάτων. Τα χρήματα τα δούλεψε. Αν θέλει επιστροφή, μπορεί να πάει ο άλλος να κάνει καμμιά καταγγελία στον σύλλογο ή δεν ξέρω που αλλού και να αποδείξει ότι δεν έκανε τη δουλειά του σωστά. Έλεος πια με τους πονηρούληδες πελάτες που σου δίνουν μια δουλειά, τραβάς όλη τη λάντζα, τους τα δίνεις στο πιάτο και στο τέλος σε βγάζουν άχρηστο για να σου κόψουν λεφτά!
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.304
Κριτικές
7
Like
38.230
Πόντοι
10.411
Ειδικα αν εχουν παρακολουθησει και Κουτσελίνη, Τατιάνα και Αυτιά, τα γνωριζουν και με λεπτομερειες.
Τεράστιοι καθηγητές με διδακτορικά σε Οξφόρδη,Cambridge και Σορβόννη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Μικρή διόρθωση. Αποχώρηση χωρίς επιστροφή χρημάτων. Τα χρήματα τα δούλεψε. Αν θέλει επιστροφή, μπορεί να πάει ο άλλος να κάνει καμμιά καταγγελία στον σύλλογο ή δεν ξέρω που αλλού και να αποδείξει ότι δεν έκανε τη δουλειά του σωστά. Έλεος πια με τους πονηρούληδες πελάτες που σου δίνουν μια δουλειά, τραβάς όλη τη λάντζα, τους τα δίνεις στο πιάτο και στο τέλος σε βγάζουν άχρηστο για να σου κόψουν λεφτά!
Βλεπω καλα?
Εκανε την εμφανιση της η κοινη λογικη στο σάιτ?
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.459
Πόντοι
456
Μικρή διόρθωση. Αποχώρηση χωρίς επιστροφή χρημάτων. Τα χρήματα τα δούλεψε. Αν θέλει επιστροφή, μπορεί να πάει ο άλλος να κάνει καμμιά καταγγελία στον σύλλογο ή δεν ξέρω που αλλού και να αποδείξει ότι δεν έκανε τη δουλειά του σωστά. Έλεος πια με τους πονηρούληδες πελάτες που σου δίνουν μια δουλειά, τραβάς όλη τη λάντζα, τους τα δίνεις στο πιάτο και στο τέλος σε βγάζουν άχρηστο για να σου κόψουν λεφτά!
Καλά ρε μάγκες δεν εννοούσα στο τέλος της υπόθεσης. Υποτίθεται ότι η συζήτηση γίνεται εξαρχής. Εκτός και αν το πάτε και εσείς βήμα βήμα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Αυτά να τα γράφετε σε συμφωνητικά Άλεξ και να μην παίρνετε έτσι απλά τους φακέλους. Καιρός να κάνετε και εσείς συμφωνητικά με τους πελάτες.
Αν θελει συμφωνητικο ο πελατης, να πληρωσει και παραπανω για το ΦΠΑ. Ναι? Θελει ή μπα?
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.885
Κριτικές
3
Like
4.459
Πόντοι
456
Αν θελει συμφωνητικο ο πελατης, να πληρωσει και παραπανω για το ΦΠΑ. Ναι? Θελει ή μπα?
Γιατί δεν κόβεις απόδειξη;Μαύρα τα παίρνεις αγόρι μου;μόνο τα παράβολα πληρώνεις επίσημα;Παπουτσάδικο έχεις και κάνεις παζάρι στη τιμή;Υπάρχει και κατηγορία επαγγελματιών που παιρνούν στα έξοδά τους και τιμολόγια παροχής υπηρεσιών δικηγόρων.
Τέλος πάντων απάντα μέχρι εδώ το κλείνω το θέμα. Είμαι off topic και το σταματάω εδώ.
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.552
Like
20.372
Πόντοι
6.056
Μπα,ιδέα σου είναι...
Eυτυχως,ετοιμος ημουν να σε βαλω στη λιστα με τους τεντι μποιζ που βαλθηκαν να γκρεμισουν τα θεμελια της αξιοσεβαστης αφαν γκατε της ελληνικης δημοσιογραφιας :confused: :confused: :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Γιατί δεν κόβεις απόδειξη;Μαύρα τα παίρνεις αγόρι μου;μόνο τα παράβολα πληρώνεις επίσημα;Παπουτσάδικο έχεις και κάνεις παζάρι στη τιμή;Υπάρχει και κατηγορία επαγγελματιών που παιρνούν στα έξοδά τους και τιμολόγια παροχής υπηρεσιών δικηγόρων.
Τέλος πάντων απάντα μέχρι εδώ το κλείνω το θέμα. Είμαι off topic και το σταματάω εδώ.
Εμενα τι μου το λες?
Οταν λεω για αποδειξεις και ΦΠΑ στους πελατες, αλλαζουν χρώμα.
Εγω το επιλεγω αυτο?
Μηπως το ΦΠΑ βγαινει απο την τσεπη μου? Εγω το χανω? Επιπλεον ειναι. Σε μενα κάνουνε χαρη? Τι ειναι αυτα που λες?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom