Νέα

Σε εμπόλεμη κατάσταση πάλι Ισραήλ-Παλαιστίνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMCRUISE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 215K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

Ποιος έχει δίκιο στη σύγκρουση Ισραήλ-Χαμάς;

  • Το Ισραήλ

    Ψήφοι: 64 47,4%
  • Η Χαμάς

    Ψήφοι: 31 23,0%
  • Κανένας

    Ψήφοι: 40 29,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    135

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.719
Κριτικές
8
Like
33.320
Πόντοι
6.536
Αφού ήσουν είσαι ο πιο κατάλληλος να απαντήσεις στο εξής και τότε θα με καλύψεις :


Κάνουν ή δεν κάνουν και οι Ισραηλίτες θηριωδίες κατά των παλαιστινίων? Δεν λέω τώρα οργανωμένα...εννοώ συμβάντα....είναι όλα όσα κυκλοφορούν fake news?

Η και να κάνουν θεωρείς ότι καλά τους κάνουν?
Εννοείται ότι κάνουν και φρικτά πράγματα και ότι στις τάξεις τους βρίσκονται και ακραίοι φασίστες.
Να ξέρεις όμως ότι αμα τους πάρουν χαμπάρι τους ξεκωλιάζουν,ότι βαθμό και να έχουν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.818
Like
14.222
Πόντοι
3.656
Οι ισραηλιτες αμυνονται εναντι των τρομοκρατων, περιτριγυρισμενοι μαλιστα μονο απο εχθρους ετοιμους να τους κατασπαραξουν.
Και παλι πολυ ανεκτικοι και πολιτισμενοι ειναι.
Εγώ άλλο ρώτησα όχι για την επίσημη γραμμή τους.

Αν κάνεις μια έρευνα 10 λεπτών στο google θα δεις τι εννοώ.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.719
Κριτικές
8
Like
33.320
Πόντοι
6.536
Δημοκρατία τυπου ερντογαν βέβαια. Ο τυπος ηθελε ν αλλάξει τους νόμους ώστε να μπορεσει να κυβερνήσει μέχρι να πεθάνει
Δεν τα κατάφερε.
Πέσαν να τον φάνε,ακόμα και από το Λικούντ.
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
349
Like
612
Πόντοι
81
Κραταω αυτο, το τελευταιο, το «δυστυχως» και μου επιτρεπεις να σου πω πως εισαι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ.
Μαλάκας εισαι εσυ κι οσοι αχρηστοι νομίζουν οτι η ελευθερία είναι τσαμπα και δεδομένη. Για αυτό τη χανουμε και θα η χάσουμε. Απο κατι αποψαρες σα τη δική σου.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.915
Κριτικές
184
Like
44.239
Πόντοι
21.896
I STAND WITH ISRAEL !!!

,δύο φορές έκανα καμάκι σε Ισραηλινές στρατιωτικές με όπλο
Τη μια Ιερουσαλήμ στα ΚΤΕΛ τους κ την άλλη Τελ Αβίβ στο παζάρι
Κ τις δύο φορές απόμακρες σαν ρομπότ
Μάλλον φταίει η διαφορά ηλικίας διότι αυτές όλες πηγαίνουν μόλις γίνουν 18 ενώ εγώ είμαι 19:confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.818
Like
14.222
Πόντοι
3.656
Εννοείται ότι κάνουν και φρικτά πράγματα και ότι στις τάξεις τους βρίσκονται και ακραίοι φασίστες.
Να ξέρεις όμως ότι αμα τους πάρουν χαμπάρι τους ξεκωλιάζουν,ότι βαθμό και να έχουν.
Οκ το δέχομαι.....οπότε είναι λογικό να συμπεράνουμε ότι ένας εξαθλιωμένος χωριάτης που ζει στην λωρίδα της γάζας και το μόνο που ξέρει είναι ότι πεινάει επειδή οι εχθροί του έχτισαν ένα τοίχο


όταν δει τους κομάντο να συλλαμβάνουν τον 6χρονο αδερφό του να του περνάνε χειροπέδες και να τον ενημερώνουν ότι θα του σπάσουν τα παίδια.....

και μετά δεν τον ξανα βλέπει ποτέ ή τον βρίσκει νεκρό στο δρόμο


δεν αμβλύνει την κατάσταση αντίθετα και να μην ήταν αυτός καμικάζι μετά θα γίνει. Οπότε ποιος έχει εδώ την ευθύνη? Ο χωριάτης που δεν ξέρει τίποτα καλύτερο ή η δημοκρατική χώρα του δυτικού κόσμου?
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.157
Like
4.704
Πόντοι
1.756
,δύο φορές έκανα καμάκι σε Ισραηλινές στρατιωτικές με όπλο
Τη μια Ιερουσαλήμ στα ΚΤΕΛ τους κ την άλλη Τελ Αβίβ στο παζάρι
Κ τις δύο φορές απόμακρες σαν ρομπότ
Μάλλον φταίει η διαφορά ηλικίας διότι αυτές όλες πηγαίνουν μόλις γίνουν 18 ενώ εγώ είμαι 19:confused:
αν φορουσες κανενα γιλεκο λιγο φουσκωμενο απο μεσα και φωναζες "Αλλαχ ουακμπαρ",θα σου εδιναν σημασια.....
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
918
Like
1.482
Πόντοι
206
Αγαπητέ φίλε ποιος σου είπε ότι με νοιάζει τι έχουν περάσει οι άλλοι λαοί η οι θρησκείες τους; Εγώ απάντησα σε ότι με ρώτησε κι άλλος φίλος. Για μένα το περί ολοκαυτώματος ως αποκλειστικότητα μόνο για τους Εβραίους, το θεωρώ άδικο όπως κι όλοι. Απλά πριν έτρωγα :2funny: και έγραψα γενοκτονία. Ας πούμε στην γενοκτονία των Αρμενιων δεν ισχύει το ολοκαύτωμα ως λέξη. Το ανέλυσε
ο Καπερναρος μέσα στην βουλή. Ας πάμε να τσακωθούν με τις αναφορές Λοχτερ οι Εβραίοι. Δεν τα γράφω εγώ αυτά Γραμμένα εινσι. Για μένα όλο αυτό όπως κι ότι μας θεωρούν υποβαθμισμένους μέσω Ταλμούδ, μου φτάνει. Επίσης γιατί πρέπει να είμαστε όλοι αγαπημένοι στον πλανήτη; μπορουμε να γράφουμε
ο ένας τον άλλον στην ψωλή του. Μάλιστα δεν οφείλω να με νοιάζει που σκοτώνονται εκεί κάτω. Δεν ζω εκεί και δηλώνω στ αρχίδια μου αφου εγώ δεν καθάρισα κανεναν. :rockon: Και βέβαια αν γίνει κάνα Μπαμ εδώ στην ψωλή μου αν στείλουν βοήθεια. Δεν ζήτησα σεντόνια και ρύζι. :2funny:Έχω άλλο αξιακο σύστημα. Το πώς θα περνάω εγώ καλά κι όσοι με νοιάζουν. Οι άλλοι ας κόψουν το σβέρκο τους. Νομίζω είμαι σαφής και ξεκάθαρος. :rockon:

Καλά κάνεις και δε σε νοιάζει. Κλασικός Ελληναράς. Γι' αυτό οι τύποι εκεί κάτω γαμάνε με όλα τα κοράκια γύρω τους και εμείς εδώ έχουμε πρόεδρο τον Κασελάκη. Γιατί εκεί ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ για τον κώλο τους. Εσένα απλά ΔΕ σε νοιάζει. Γράφεις για το Ταλμούδ που ανάθεμα αν ξέρεις τι είναι. Πόσοι Εβραίοι έχουν σφάξει τις κόρες τους γιατί έκαναν άσωτη ζωή; Πόσοι Εβραίοι έχουν έρθει εδώ να σου κουνάνε το δάχτυλο ότι τα θέλουν όλα δικά τους.

Οι άλλοι μεγάλε το κάνουν κάθε μέρα. Αν δε είχες τους Εβραίους εκεί κάτω θεωρείς πως θα ήσουν ασφαλής; Είναι το τελευταίο ανάχωμα γιαυτό και έχουν πυρηνικά. Ως αποτρεπτική δύναμη. Αν δεν υπήρχε κράτος τότε τα πηθήκια θα είχαν φτάσει μέχρι το Παρίσι.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.719
Κριτικές
8
Like
33.320
Πόντοι
6.536
Οκ το δέχομαι.....οπότε είναι λογικό να συμπεράνουμε ότι ένας εξαθλιωμένος χωριάτης που ζει στην λωρίδα της γάζας και το μόνο που ξέρει είναι ότι πεινάει επειδή οι εχθροί του έχτισαν ένα τοίχο


όταν δει τους κομάντο να συλλαμβάνουν τον 6χρονο αδερφό του να του περνάνε χειροπέδες και να τον ενημερώνουν ότι θα του σπάσουν τα παίδια.....

και μετά δεν τον ξανα βλέπει ποτέ ή τον βρίσκει νεκρό στο δρόμο


δεν αμβλύνει την κατάσταση αντίθετα και να μην ήταν αυτός καμικάζι μετά θα γίνει. Οπότε ποιος έχει εδώ την ευθύνη? Ο χωριάτης που δεν ξέρει τίποτα καλύτερο ή η δημοκρατική χώρα του δυτικού κόσμου?
Ευθύνη έχει αυτός που ευθύνεται για την ζωή των Παλαιστινίων.
Αυτοί που τους χρηματοδοτοϋν για να έχουν iPhone,δορυφορική με τα κανάλια του Κατάρ και της Τουρκίας και φτηνά όπλα.
Αυτοί που ενώ μπορούν,δεν επενδύουν ούτε 1δολαριο στην μόρφωση αυτού του λαού.
Μόνο ισλαμοδιδασκαλεία έχουν.
Σχολεία κτλ τίποτα.
Αυτό φταίει.
Όταν λένε ότι δεν θα αποδεχτούν ποτέ το κράτος του Ισραήλ(από το 1948 ποτε δεν το δέχτηκαν)και θα πολεμήσουν μέχρι να πεθάνει και ο τελευταίος Εβραίος τι περιμένεις.
Αυτό το κράτος λοιπόν δίκαια θα σε γαμήσει.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.517
Κριτικές
36
Like
38.264
Πόντοι
19.795
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να παρουμε θεση ΦΡΑΣΤΙΚΑ. Αφου ουσιαστικα θα εμπλακουμε, με τις βασεις στην Σουδα και στην Αλεξανδρουπολη. Γιατι πρεπει να δηλωνουμε κι ολας με ποιανου την μερια ειμαστε. Λιγη διπλωματια σε τετοιες κρισιμες καταστασεις δεν βλαπτει.
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
349
Like
612
Πόντοι
81
ρε τσακαλακια ομως μια απορια.......μια βδομαδα πριν οι αζεροι εξαφανισαν μια χωρα και τους κατοικους της απο το αρτσαχ.....δεν ειδα κανενα να γραφει κατι....δεν ειναι ισλαμοφασιστες εκει τα μουνοπανα ,δεν εχουν μπουργκες παντου ....οι σουηδοαραβες εχουν εξοντωσει στην υεμενη εκατανταδες χιλιαδες γυναικοπαιδα.....τους στειλαμε και πατριοτ...κανεις δεν γραφει τιποτα.....τελικα με ποιους πρεπει να ειμαστε ρε αλανια??
Ελα ντε. Μόνο με υο ισραήλ υους έπιασε πρεμούρα μερικούς. Για υο τέρας το τουρκοαζέρικο που εφαγε τους αρμένιους δεν είπαν υίποτα. Επιλεκτική συνείδηση, οι αντιδράσεις δείχνουν τις συνηρμικές αποθήκες του καθενός. Οτι και να κάνει η τουρκία, κανένας απ οσους τασονται μαζί με το ισραηλ δε την κράζει. Πολύ περιεργο.... με την Ελλαδα ειναι κανείς εδώ μέσα;
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
659
Like
9.285
Πόντοι
1.046
Πάντως, ασχέτως του τι υποστηρίζει κανείς, αυτή η φωτογραφία είναι η ωραιότερη που έχω δει εδώ και αρκετά χρόνια. Τι να κλάσουν και οι Αμερικάνοι πεζοναύτες στην Ιβοτζίμα...

photographer-mustafa-hassona-finalist-leica-oskar-barnack-award-2019-12.jpg
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.810
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Καλά κάνεις και δε σε νοιάζει. Κλασικός Ελληναράς. Γι' αυτό οι τύποι εκεί κάτω γαμάνε με όλα τα κοράκια γύρω τους και εμείς εδώ έχουμε πρόεδρο τον Κασελάκη. Γιατί εκεί ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ για τον κώλο τους. Εσένα απλά ΔΕ σε νοιάζει. Γράφεις για το Ταλμούδ που ανάθεμα αν ξέρεις τι είναι. Πόσοι Εβραίοι έχουν σφάξει τις κόρες τους γιατί έκαναν άσωτη ζωή; Πόσοι Εβραίοι έχουν έρθει εδώ να σου κουνάνε το δάχτυλο ότι τα θέλουν όλα δικά τους.

Οι άλλοι μεγάλε το κάνουν κάθε μέρα. Αν δε είχες τους Εβραίους εκεί κάτω θεωρείς πως θα ήσουν ασφαλής; Είναι το τελευταίο ανάχωμα γιαυτό και έχουν πυρηνικά. Ως αποτρεπτική δύναμη. Αν δεν υπήρχε κράτος τότε τα πηθήκια θα είχαν φτάσει μέχρι το Παρίσι.
Καλά ρε μαν μην πάθεις και τίποτα. :2funny: Δεν είπα ότι είναι και γύφτοι στο Μενίδι οι Χάζαροι εεε συγνώμη οι Εβραίοι. Είπα απλά ότι δεν με νοιάζει κανένας λαός και συγκεκριμένα απάντησα για αυτούς επειδή με ρώτησες. Το αν σφάζουν τις κόρες τους στα παπάρια μου. Επίσης τον Κασελακη τον γράφω κι αυτόν στα παπάρια μου εις διπλούν διότι δεν ψηφίστηκε από τον λαό άρα τον έχω χεσμένο ακόμα κι ως πολιτική ύπαρξη, πόσο μάλλον ως πολιτική γνώμη. Όσον αφορά το Ισλάμ ποιος λογαριάζει κάτι μαλάκες που έρχονται σπίτι σου και σου λένε πως θα ζήσεις; Γενικώς εγώ την εχω δει φρισταιλερ. Απλά γεννήθηκα εδώ. Σβήσε το Έλληναρας και γράψε γραψαρχιδης. Απλά επειδή μένω εδώ με νοιάζει το εδώ. Αν ήμουν Ελβετός θα με ένοιαζε το εκεί. Νομίζω ότι πιο σαφής δεν μπορώ να γίνω. Να είσαι καλά. :rockon:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.818
Like
14.222
Πόντοι
3.656
Ευθύνη έχει αυτός που ευθύνεται για την ζωή των Παλαιστινίων.
Αυτοί που τους χρηματοδοτοϋν για να έχουν iPhone,δορυφορική με τα κανάλια του Κατάρ και της Τουρκίας και φτηνά όπλα.
Αυτοί που ενώ μπορούν,δεν επενδύουν ούτε 1δολαριο στην μόρφωση αυτού του λαού.
Μόνο ισλαμοδιδασκαλεία έχουν.
Σχολεία κτλ τίποτα.
Αυτό φταίει.
Όταν λένε ότι δεν θα αποδεχτούν ποτέ το κράτος του Ισραήλ(από το 1948 ποτε δεν το δέχτηκαν)και θα πολεμήσουν μέχρι να πεθάνει και ο τελευταίος Εβραίος τι περιμένεις.
Αυτό το κράτος λοιπόν δίκαια θα σε γαμήσει.
Ναι και ποιοι είναι αυτοί που ευθύνονται πραγματικά? Το Ιραν? Κάποιος Σαουδάραβας?

Δηλαδή μιλάμε ότι ενώ γνωρίζουν την ρίζα του προβλήματος σε αυτούς κάνουν μόκο...γιατί δεν μπορούν αλλιώς...και ξεσπάνε πάνω στον αμόρφωτο λαό και στα παιδάκια (κυριολεκτικά παιδάκια) διαιωνίζοντας μια κατάσταση που μπορεί να συμφέρει και κάποιους από τους συμμάχους τους (του ισραήλ)

Όχι σορρυ δεν μπορώ να δεχθώ ότι ένα παιδί θα το πάρουν από το δρόμο να το βασανίσουν στο όνομα της εθνικής ασφάλειας για να κάμψουν το ηθικό του εχθρού

επειδή δεν μπορούν να αγγίξουν τον πραγματικό υποκινητή της ιστορίας και γνωρίζοντας ότι αυτό που κάνουν θα τους γυρίσει μπούμερανγκ όπως και έγινε. Το ίδιο αθώα είναι και τα παιδάκια που κυκλοφορεί η φώτο σε κλουβί
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.476
Like
2.339
Πόντοι
456
Ευθύνη έχει αυτός που ευθύνεται για την ζωή των Παλαιστινίων.
Αυτοί που τους χρηματοδοτοϋν για να έχουν iPhone,δορυφορική με τα κανάλια του Κατάρ και της Τουρκίας και φτηνά όπλα.
Αυτοί που ενώ μπορούν,δεν επενδύουν ούτε 1δολαριο στην μόρφωση αυτού του λαού.
Μόνο ισλαμοδιδασκαλεία έχουν.
Σχολεία κτλ τίποτα.
Αυτό φταίει.
Όταν λένε ότι δεν θα αποδεχτούν ποτέ το κράτος του Ισραήλ(από το 1948 ποτε δεν το δέχτηκαν)και θα πολεμήσουν μέχρι να πεθάνει και ο τελευταίος Εβραίος τι περιμένεις.
Αυτό το κράτος λοιπόν δίκαια θα σε γαμήσει.
Επί της ουσίας συμφωνώ απόλυτα.
Για εμένα υπάρχει μόνο ένα ερώτημα, το έθεσα πριν στο θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση.
Δε μιλάω προσωπικά σε εσένα, αλλά το θέτω πάλι μιας και μίλησες για το 1948.
Πλοιρούσε τα δικαιώματα για αυτοδιάθεση τότε το Ισραήλ; Ή το κράτος έγινε με τη βοήθεια των μεγάλων δυνάμεων;
Αν πλοιρούσε, τότε γεμίζουμε τσάμπα σελίδες τόση ώρα.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
918
Like
1.482
Πόντοι
206
Καλά ρε μαν μην πάθεις και τίποτα. :2funny: Δεν είπα ότι είναι και γύφτοι στο Μενίδι οι Χάζαροι εεε συγνώμη οι Εβραίοι. Είπα απλά ότι δεν με νοιάζει κανένας λαός και συγκεκριμένα απάντησα για αυτούς επειδή με ρώτησες. Το αν σφάζουν τις κόρες τους στα παπάρια μου. Επίσης τον Κασελακη τον γράφω κι αυτόν στα παπάρια μου εις διπλούν διότι δεν ψηφίστηκε από τον λαό άρα τον έχω χεσμένο ακόμα κι ως πολιτική ύπαρξη, πόσο μάλλον ως πολιτική γνώμη. Όσον αφορά το Ισλάμ ποιος λογαριάζει κάτι μαλάκες που έρχονται σπίτι σου και σου λένε πως θα ζήσεις; Γενικώς εγώ την εχω δει φρισταιλερ. Απλά γεννήθηκα εδώ. Σβήσε το Έλληναρας και γράψε γραψαρχιδης. Απλά επειδή μένω εδώ με νοιάζει το εδώ. Αν ήμουν Ελβετός θα με ένοιαζε το εκεί. Νομίζω ότι πιο σαφής δεν μπορώ να γίνω. Να είσαι καλά. :rockon:

Μάλλον είσαι τρολ. Δεν μπορώ να εκλάβω αλλιώς την απάθεια σου. Έχω γνωρίσει άτομα που είναι στην κοσμάρα τους αλλά τουλάχιστον έχουν μια μικρή επαφή με την πραγματικότητα. Όταν γράφεις ότι δε σε νοιάζει και την ίδια στιγμή γύρω σου γίνεται ένας υπόγειος χαμός κάτι δεν πάει καλά με εσένα.

Στην Ιταλία τον τελευταίο μήνα γίνεται κανονική απόβαση. Σε άλλες χώρες της πολιτισμένης κατά τα άλλα Ευρώπης έχουν αρχίσει οι ψίθυροι. Τώρα ξαφνικά άρχισαν παρατράγουδα δίπλα μας. Και δεν είναι άσχετα καθώς έχουμε πολλούς "κατατρεγμένους" και εδώ. Δε νομίζω να ήρθαν για διακοπές.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.818
Like
14.222
Πόντοι
3.656
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να παρουμε θεση ΦΡΑΣΤΙΚΑ. Αφου ουσιαστικα θα εμπλακουμε, με τις βασεις στην Σουδα και στην Αλεξανδρουπολη. Γιατι πρεπει να δηλωνουμε κι ολας με ποιανου την μερια ειμαστε. Λιγη διπλωματια σε τετοιες κρισιμες καταστασεις δεν βλαπτει.
Στις δηλώσεις είμαστε πάντα πρώτοι....

ο Μητσοτάκης είχε καταπλήξει τα πλήθη όταν βγήκε και δήλωσε στον Πούτιν ότι δεν θα ανεχθεί άλλο την συμπεριφορά του όταν ξεκίνησε ο πόλεμος στην ουκρανία


πρέπει να θορυβήθηκε αυτός έκανε 3 μέρες να ηρεμήσει :confused:
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.157
Like
4.704
Πόντοι
1.756
Στις δηλώσεις είμαστε πάντα πρώτοι....

ο Μητσοτάκης είχε καταπλήξει τα πλήθη όταν βγήκε και δήλωσε στον Πούτιν ότι δεν θα ανεχθεί άλλο την συμπεριφορά του όταν ξεκίνησε ο πόλεμος στην ουκρανία


πρέπει να θορυβήθηκε αυτός έκανε 3 μέρες να ηρεμήσει :confused:
μετα την δηλωση Μητσοτακη,εφυγε τρεχοντας για το καταφυγιο ο Βλαδιμηρος....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.719
Κριτικές
8
Like
33.320
Πόντοι
6.536
Ναι και ποιοι είναι αυτοί που ευθύνονται πραγματικά? Το Ιραν? Κάποιος Σαουδάραβας?

Δηλαδή μιλάμε ότι ενώ γνωρίζουν την ρίζα του προβλήματος σε αυτούς κάνουν μόκο...γιατί δεν μπορούν αλλιώς...και ξεσπάνε πάνω στον αμόρφωτο λαό και στα παιδάκια (κυριολεκτικά παιδάκια) διαιωνίζοντας μια κατάσταση που μπορεί να συμφέρει και κάποιους από τους συμμάχους τους (του ισραήλ)

Όχι σορρυ δεν μπορώ να δεχθώ ότι ένα παιδί θα το πάρουν από το δρόμο να το βασανίσουν στο όνομα της εθνικής ασφάλειας για να κάμψουν το ηθικό του εχθρού

επειδή δεν μπορούν να αγγίξουν τον πραγματικό υποκινητή της ιστορίας και γνωρίζοντας ότι αυτό που κάνουν θα τους γυρίσει μπούμερανγκ όπως και έγινε. Το ίδιο αθώα είναι και τα παιδάκια που κυκλοφορεί η φώτο σε κλουβί
Κατάρ,Τουρκία,Ιράν οι βασικοί παίκτες.
Άντε άγγιξε τους.....

Οι Σαουδάραβες πού τους χρηματοδοτούσαν για δεκαετίες τα βρήκαν με τους Ισραηλινούς.
Το τα βρήκαν σχετικό μετά από όλο αυτό....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.719
Κριτικές
8
Like
33.320
Πόντοι
6.536
Επί της ουσίας συμφωνώ απόλυτα.
Για εμένα υπάρχει μόνο ένα ερώτημα, το έθεσα πριν στο θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση.
Δε μιλάω προσωπικά σε εσένα, αλλά το θέτω πάλι μιας και μίλησες για το 1948.
Πλοιρούσε τα δικαιώματα για αυτοδιάθεση τότε το Ισραήλ; Ή το κράτος έγινε με τη βοήθεια των μεγάλων δυνάμεων;
Αν πλοιρούσε, τότε γεμίζουμε τσάμπα σελίδες τόση ώρα.
Πληρούσε όλες τις προϋποθέσεις.
Η Αγγλία μόλις είχε φύγει ηττημένη και ήταν εναντίον.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom