Νέα

Σχέσεις Ελλήνων με αλλοδαπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotirof
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 491K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

ποια αλλοδαπη θα προτιμουσατε για σχεση?

  • Τσεχα

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • πολωνη

    Ψήφοι: 65 4,3%
  • Ρωσιδα

    Ψήφοι: 231 15,5%
  • ρουμανα

    Ψήφοι: 92 6,2%
  • βουλγαρα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • ουκρανη

    Ψήφοι: 78 5,2%
  • γερμανιδα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • αφρικανικη ηπειρο

    Ψήφοι: 26 1,7%
  • αμερικανα

    Ψήφοι: 48 3,2%
  • βραζιλιανα-λατινα

    Ψήφοι: 76 5,1%
  • αυστραλεζα

    Ψήφοι: 14 0,9%
  • ισπανιδα

    Ψήφοι: 16 1,1%
  • ιταλιδα

    Ψήφοι: 112 7,5%
  • γαλλιδα

    Ψήφοι: 23 1,5%
  • ασιατισα

    Ψήφοι: 86 5,8%
  • αλβανιδα

    Ψήφοι: 75 5,0%
  • γιαπωνεζα

    Ψήφοι: 88 5,9%
  • σκανδιναβη

    Ψήφοι: 58 3,9%
  • αγγλιδα

    Ψήφοι: 17 1,1%
  • σερβες

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • λετονη

    Ψήφοι: 13 0,9%
  • γεωργιανη

    Ψήφοι: 12 0,8%
  • εσθονη

    Ψήφοι: 10 0,7%
  • ιρλανδεζα

    Ψήφοι: 22 1,5%
  • Κουβανεζες

    Ψήφοι: 8 0,5%
  • Κινέζα

    Ψήφοι: 17 1,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.495

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Μαυρούλα ειπε οτι θελει.
Οχι ηπατιτιδα, ειτζ, εμπολα κλπ.

Αυτά πάνε πακέτο.
Είναι σαν να μου λες ότι γουστάρεις αμάξια, αλλά σε χαλάει η βενζίνη.
Ή ότι γουστάρεις σκοποβολή με όπλα, αλλά σε χαλάει η μυρωδιά της μπαρούτης.
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
Εχει βαση αυτο που λες, αλλα κακα τα ψεματα, ενα εξτρα εμποδιο στην εποχη μας, ειναι το οικονομικο.
Βεβαια, ευρευση γυναικας απο την αλλοδαπη, μου θυμιζει την αγορα...εκτυπωτη!

Αγοραζεις ακριβο εκτυπωτη, εχει φτηνα αναλωσιμα, μελανια, τονερ.
Αγοραζεις φτηνο εκτυπωτη, εχει μετα ακριβα αναλωσιμα.

Εν προκειμενω, οι επιλογες του Ελληνα στην Ελλαδα, ειναι τραγικες απο πλευρας γυναικων. Μονο ενα ειναι το 'θετικο'(που λεει ο λογος): οτι ειναι εδω, στην πορτα του. Χάλια υλικο φυσικα, και αμα ειναι να μπλεξεις με καριολοελληνιδα, καλυτερα μονος.
Αντιθετως, αμα βρεις-γνωρισεις μεσω νετ, μια νορμαλ κοπελα, κινεζα-φιλιπινεζα κλπ, μεχρι να την φερεις κοντα σου, θες (υπολογισμενα-με εισητηρια-διαδικασιες κλπ)-χιλιαδες ευρω!!!!
Βεβαια, αμα με το καλο την φερεις κοντα σου, μετα τα εξοδα ειναι λιγα, καθως ειναι γυναικες με ελαχιστες απαιτησεις.

Πως να βρεθουν ομως χιλιαδες ευρω, για να γινει εφικτο το βημα, για μια καλη γνωριμια με κοπελα απο Ασία;
Υπαρχει αυτος ο ρεαλιστικος περιοριστικος παραγοντας, αλλα το συζηταμε εδω.
στα σαιτ που μπαινω οι περισσοτερες ειναι φιλλιπινεζες, και νομιζω γενικα κατακλιζουν ολα τα dating sites, λογω σχετικα καλων αγγλικων, λογω του οτι εχουν κουλτουρα να φευγουν στο εξωτερικο, ειναι και 100+ εκατομμυρια κοσμος, καμια σχεση με τις ηλικιωμενες κυριες που δουλεουν στην ελλαδα απο εμφανιση, οι κατω των 27-28 ειναι αρκετα καλες και ενα 10% απ αυτες ειναι κουκλακια,  οσες φιλιπινεζες εχω μιλησει σε ελλαδα και ιταλια ειναι μονιμως με το χαμογελο στο στομα, αν εισαι εσυ σωστος, δεν την κερατωνεις κτλ κατα 99% θα ειναι και αυτη σωστη, και το κυριοτερο χωρις γκρινια και με χαμογελο.
ναι χρειαζεσε χρηματα ειναι δεδομενο
2-3 ταξιδια απο 2 βδομαδες στις φιλλιπινες για γνωριμια και γαμο, ολα μαζι πιστευω δεν ειναι πανω απο 4-5 χιλιαδες ευρω
ο γαμος μου το 2005 κοστισε πανω απο 15! πριν 4 χρονια σε ενα εστιατοριο στη ρωμη επεσα πανω σε μια συναντηση ιταλων παντρεμενων με φιλλιπινεζες, καμια 10αρια ζευγαρια και 2-3 ηταν πολυ ομορφες 20-25αρες, οι ιταλοι πιτσιρικαδες κανεις πανω απο 32-33 πιστευω, με εναν που μιλησα 2 λεπτα γιατι ειχαμε πλατη καρεκλες μου ειπε οτι κανουν συχνες συναντησεις
και στην αθηνα υπαρχει μεγαλη κοινοτητα φιλλιπινεζων, πιστευω  μια  νεα  κοπελα  σε  μια  ξενη  χωρα  δε  θα νοιωσει  και  τοσο  ουρανοκατεβατη

 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
οι ιταλοι γενικα παντρευονται αλλοδαπες πολυ ευκολα σε σχεση με εμας, εκτος απο ασια και ανατολικη ευρωπη λογω γλωσσας εχουν και πλεονεκτημα με τις λατινοαμερικανες, που μιλαν αποκλειστικα ισπανικα και σε γενικες γραμμες συνεννοουνται
αν καποιος εχει βασικα ισπανικα οι περουβιανες ειναι τα διαμαντια της λατινικης αμερικης
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
στα σαιτ που μπαινω οι περισσοτερες ειναι φιλλιπινεζες, και νομιζω γενικα κατακλιζουν ολα τα dating sites, λογω σχετικα καλων αγγλικων, λογω του οτι εχουν κουλτουρα να φευγουν στο εξωτερικο, ειναι και 100+ εκατομμυρια κοσμος, καμια σχεση με τις ηλικιωμενες κυριες που δουλεουν στην ελλαδα απο εμφανιση, οι κατω των 27-28 ειναι αρκετα καλες και ενα 10% απ αυτες ειναι κουκλακια,  οσες φιλιπινεζες εχω μιλησει σε ελλαδα και ιταλια ειναι μονιμως με το χαμογελο στο στομα, αν εισαι εσυ σωστος, δεν την κερατωνεις κτλ κατα 99% θα ειναι και αυτη σωστη, και το κυριοτερο χωρις γκρινια και με χαμογελο.
ναι χρειαζεσε χρηματα ειναι δεδομενο
2-3 ταξιδια απο 2 βδομαδες στις φιλλιπινες για γνωριμια και γαμο, ολα μαζι πιστευω δεν ειναι πανω απο 4-5 χιλιαδες ευρω
ο γαμος μου το 2005 κοστισε πανω απο 15! πριν 4 χρονια σε ενα εστιατοριο στη ρωμη επεσα πανω σε μια συναντηση ιταλων παντρεμενων με φιλλιπινεζες, καμια 10αρια ζευγαρια και 2-3 ηταν πολυ ομορφες 20-25αρες, οι ιταλοι πιτσιρικαδες κανεις πανω απο 32-33 πιστευω, με εναν που μιλησα 2 λεπτα γιατι ειχαμε πλατη καρεκλες μου ειπε οτι κανουν συχνες συναντησεις
και στην αθηνα υπαρχει μεγαλη κοινοτητα φιλλιπινεζων, πιστευω  μια  νεα  κοπελα  σε  μια  ξενη  χωρα  δε  θα νοιωσει  και  τοσο  ουρανοκατεβατη


Τύπε μου έχεις μια εξιδανικευμένη εικόνα για τις αλλοδαπές.

Όλα είναι ανά χαρακτήρα και κατά περίπτωση.


Αν πέσεις σε Ασιάτισσα που θα θέλει να σε βάλει στο βρακί της, θα την πεις και αυτήν Ελλεϊνίδα;

Το μεγάλο ατού στις ελλεϊνίδες είναι η κοινή χρήση της γλώσσας.

Δες τί σου λέει στο ντοκυμαντέρ "Οι Κολοσσοί του Έρωτα" ο Πρόεδρος για την επικοινωνία με σύζυγο αλλοδαπή και θα σακουλευτείς την φάση μύστη.


Κατανοώ ότι είσαι αγανακτισμένος. Ειλικρινά, και δεν χαίρομαι, ούτε σε ψέγω.
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
αν καποιος εχει βασικα ισπανικα οι περουβιανες ειναι τα διαμαντια της λατινικης αμερικης
:think: Εμενα μου εχουν πει οτι οι Περουβιανες ειναι οι πιο ασχημες γυναικες της Λατινικης Αμερικης
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
Τύπε μου έχεις μια εξιδανικευμένη εικόνα για τις αλλοδαπές.

Όλα είναι ανά χαρακτήρα και κατά περίπτωση.


Αν πέσεις σε Ασιάτισσα που θα θέλει να σε βάλει στο βρακί της, θα την πεις και αυτήν Ελλεϊνίδα;

Το μεγάλο ατού στις ελλεϊνίδες είναι η κοινή χρήση της γλώσσας.

Δες τί σου λέει στο ντοκυμαντέρ "Οι Κολοσσοί του Έρωτα" ο Πρόεδρος για την επικοινωνία με σύζυγο αλλοδαπή και θα σακουλευτείς την φάση μύστη.


Κατανοώ οτι είσαι αγανακτισμένος. Ειλικρινά, και δεν χαίρομαι, ούτε σε ψέγω.
δεν εξιδανικευω τιποτα, και πρωτα κατηγορω τον ευατο μου και μετα τις ελληνιδες, εγραψα και πριν οτι δεν μου ταιριαζουν, τουλαχιστον οσες γνωρισα και εκανα σχεση, δε δεχομαι σε καμια περιπτωση να με μειωνουν να με ειρωνευονται και να μιλαν ακαταπαυστα για μαλακιες, η ψυχοσυνθεση μου δεν ταιριαζει με την δικη τους, τελος!  πλεον θα δοκιμασω και τις ξενες, αν εχεις ριξει τα ζαρια 10 φορες και στις 10 εφερες ασοδυο τοτε πρεπει να αλλαξεις παιχνιδι, γιατι δεν σε παει ο τζογος.
η γλωσσα στην περιπτωση μου δεν ειναι εμποδιο, η κοπελα μου εχω επικεντρωθει τωρα μιλαει απταιστα αγγλικα, καλυτερα απο μενα,  δεν υπαρχει οτιδηποτε που να μην μπορουμε να συζητησουμε γιατι  μας φρεναρει η γλωσσα
ευχαριστω για τη κατανοηση και συγνωμη αν κουραζω που γραφω τα προσωπικα μου εδω μεσα
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
:think: Εμενα μου εχουν πει οτι οι Περουβιανες ειναι οι πιο ασχημες γυναικες της Λατινικης Αμερικης
ολες οι χωρες εχουν ασχημες και ομορφες και το κυριοτερο τα παντα ειναι υποκειμενικα, μια που εχει παντρευτει φιλο μου παντως  και ψηλη και κορμαρα ειναι στα 35 και ο χαρακτηρας της ειναι απιστευτος!  για χαρακτηρες μιλαω οταν λεω διαμαντια
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
392
Πόντοι
306

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.899
Like
1.421
Πόντοι
216
στα σαιτ που μπαινω οι περισσοτερες ειναι φιλλιπινεζες, και νομιζω γενικα κατακλιζουν ολα τα dating sites, λογω σχετικα καλων αγγλικων, λογω του οτι εχουν κουλτουρα να φευγουν στο εξωτερικο, ειναι και 100+ εκατομμυρια κοσμος, καμια σχεση με τις ηλικιωμενες κυριες που δουλεουν στην ελλαδα απο εμφανιση, οι κατω των 27-28 ειναι αρκετα καλες και ενα 10% απ αυτες ειναι κουκλακια,  οσες φιλιπινεζες εχω μιλησει σε ελλαδα και ιταλια ειναι μονιμως με το χαμογελο στο στομα, αν εισαι εσυ σωστος, δεν την κερατωνεις κτλ κατα 99% θα ειναι και αυτη σωστη, και το κυριοτερο χωρις γκρινια και με χαμογελο.
ναι χρειαζεσε χρηματα ειναι δεδομενο
2-3 ταξιδια απο 2 βδομαδες στις φιλλιπινες για γνωριμια και γαμο, ολα μαζι πιστευω δεν ειναι πανω απο 4-5 χιλιαδες ευρω
ο γαμος μου το 2005 κοστισε πανω απο 15! πριν 4 χρονια σε ενα εστιατοριο στη ρωμη επεσα πανω σε μια συναντηση ιταλων παντρεμενων με φιλλιπινεζες, καμια 10αρια ζευγαρια και 2-3 ηταν πολυ ομορφες 20-25αρες, οι ιταλοι πιτσιρικαδες κανεις πανω απο 32-33 πιστευω, με εναν που μιλησα 2 λεπτα γιατι ειχαμε πλατη καρεκλες μου ειπε οτι κανουν συχνες συναντησεις
και στην αθηνα υπαρχει μεγαλη κοινοτητα φιλλιπινεζων, πιστευω  μια  νεα  κοπελα  σε  μια  ξενη  χωρα  δε  θα νοιωσει  και  τοσο  ουρανοκατεβατη


Ποσο καιρο μιλουσες με την κινεζα σου και ποσο συχνα επικοινωνουσατε?
Απο θρησκεια ειναι christian ή no religion?

Η αληθεια ειναι οτι επικοινωνω με μια φιλιπινεζα αυτο τον καιρο, ειναι πραγματικα κουκλα, αλλα το αρνητικο ειναι οτι υπαρχει γενικως αραιη επικοινωνια, δηλαδη οταν ειναι συχνη η επικοινωνια μιλαμε για 2-3 μηνυματα μικρου μεγεθους μες την μερα, αλλα το χειροτερο ειναι οτι μερικες φορες κανει και μερες να επικοινωνησει. Οταν τη ρωτησα γιατι χανεται, μου ειπε οτι δουλευει, σπουδαζει, ειναι γενικως busy. Φαινεται καλο κοριτσι, εχει δειξει καλα σημαδια, αλλα με τετοια επικοινωνια δεν μπορω να την γνωρισω οπως θα πρεπε...
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
δεν εξιδανικευω τιποτα, και πρωτα κατηγορω τον ευατο μου και μετα τις ελληνιδες, εγραψα και πριν οτι δεν μου ταιριαζουν, τουλαχιστον οσες γνωρισα και εκανα σχεση, δε δεχομαι σε καμια περιπτωση να με μειωνουν να με ειρωνευονται και να μιλαν ακαταπαυστα για μαλακιες, η ψυχοσυνθεση μου δεν ταιριαζει με την δικη τους, τελος!  πλεον θα δοκιμασω και τις ξενες, αν εχεις ριξει τα ζαρια 10 φορες και στις 10 εφερες ασοδυο τοτε πρεπει να αλλαξεις παιχνιδι, γιατι δεν σε παει ο τζογος.
η γλωσσα στην περιπτωση μου δεν ειναι εμποδιο, η κοπελα μου εχω επικεντρωθει τωρα μιλαει απταιστα αγγλικα, καλυτερα απο μενα,  δεν υπαρχει οτιδηποτε που να μην μπορουμε να συζητησουμε γιατι  μας φρεναρει η γλωσσα
ευχαριστω για τη κατανοηση και συγνωμη αν κουραζω που γραφω τα προσωπικα μου εδω μεσα


Καθόλου δεν κουράζεις μύστη! Δεν είσαι Τρολλ σαν κάτι άλλους που τους ξέβρασε το κύμα και χάθηκαν ξανά στην θάλασσα...



Είναι σαν να είμαστε στο σαλονάκι ενός μπουρδέλου και συζητάμε.  :hi:
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
το εγραψα και στον φορουμ "τι τρεχει με τις ελλεινιδες"  με  αφορμη  μια  κουβεντα  που  ειχα  με  γνωστο  τελευταια και μου  ειπε και  εγω  θα  προτιμουσα  τις  ξενες λογω  χαρακτηρα  αλλα  η  ελληνιδα  θα  εχει  και  ενα  σπιτι  προικα  και ισως  μια στρωμενη δουλεια,  ενω  η  ξενη  οχι!  
καταντια για εναν ανεξαρτητο  ανδρα,  καταξιωση  για  τον  μαμοθρεφτο  
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
κι αλλος φιλος, φιλου μου ιταλου παντρευτηκε απο εκουαδορ και την φερνει ιταλια, μονο ασια και λατινικη αμερικη εχει γυναικες που αξιζουν για συντροφοι πλεον
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
κι αλλος φιλος, φιλου μου ιταλου παντρευτηκε απο εκουαδορ και την φερνει ιταλια, μονο ασια και λατινικη αμερικη εχει γυναικες που αξιζουν για συντροφοι πλεον

Μέχρι τώρα είχα διαβάσει τύπους να απαξιωνουν όλες τις γυναίκες συγκεκριμένων χωρών..

Εσύ το προχώρησες και απαξιώνεις ολόκληρες ηπείρους.

Καλά το πας,κι αν σου βρωμίσει και η Ασιάτισσα μπορείς να περιμένεις μαζί με το λιακόπουλο τους ελλοχίμ,
μήπως βρεις επιτέλους καλή γυναίκα από άλλο γαλαξία..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom