Νέα

Σχέσεις Ελλήνων με αλλοδαπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotirof
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 491K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ποια αλλοδαπη θα προτιμουσατε για σχεση?

  • Τσεχα

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • πολωνη

    Ψήφοι: 65 4,3%
  • Ρωσιδα

    Ψήφοι: 231 15,5%
  • ρουμανα

    Ψήφοι: 92 6,2%
  • βουλγαρα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • ουκρανη

    Ψήφοι: 78 5,2%
  • γερμανιδα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • αφρικανικη ηπειρο

    Ψήφοι: 26 1,7%
  • αμερικανα

    Ψήφοι: 48 3,2%
  • βραζιλιανα-λατινα

    Ψήφοι: 76 5,1%
  • αυστραλεζα

    Ψήφοι: 14 0,9%
  • ισπανιδα

    Ψήφοι: 16 1,1%
  • ιταλιδα

    Ψήφοι: 112 7,5%
  • γαλλιδα

    Ψήφοι: 23 1,5%
  • ασιατισα

    Ψήφοι: 86 5,8%
  • αλβανιδα

    Ψήφοι: 75 5,0%
  • γιαπωνεζα

    Ψήφοι: 88 5,9%
  • σκανδιναβη

    Ψήφοι: 58 3,9%
  • αγγλιδα

    Ψήφοι: 17 1,1%
  • σερβες

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • λετονη

    Ψήφοι: 13 0,9%
  • γεωργιανη

    Ψήφοι: 12 0,8%
  • εσθονη

    Ψήφοι: 10 0,7%
  • ιρλανδεζα

    Ψήφοι: 22 1,5%
  • Κουβανεζες

    Ψήφοι: 8 0,5%
  • Κινέζα

    Ψήφοι: 17 1,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.495

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
Μετα το σημερινο σκαιπ με την ενν η αποφαση παρθηκε. Ιουλιο η αυγουστο θα παω  στη κουαλα λουμπουρ τουλαχιστον 10 μερες
να γνωριστουμε απο κοντα, αν ταιριαξουμε (μακαρι) μετα απο λιγους μηνες θα ρθει αυτη εδω, πλεον ειμαι ανοιχτος να μετακομισω και εγω εκει αν βρω δουλεια, η να την παρω και να ζησουμε  ιταλια  οπου  κατι θα βρω πιο ευκολα, καλο κουραγιο σε οσους επιμενετε με τις ελληνιδες
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
Ρε φίλε ... Μουσουλμάνα ;;;;;
οχι φιλε κινεζα ειναι, οι γονεις ειναι βουδιστες αλλα αυτη δεν ασχολειτε, οπως και εγω με το χριστιανισμο
το ισλαμ και τις απαγορευσεις του  το  σιχαινομαι οσο δεν παει,  αλλα η κουαλα λουμπουρ απ οτι μου λεει
ειναι 40% κινεζοι 40% μουσουλμανοι και 20% ινδοι, η πολη της (ιποχ) εχει πανω απο 50% κινεζους
οι μουσουλμανοι ζουν πιο επαρχιακα απ οτι καταλαβα
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.899
Like
1.421
Πόντοι
216
οχι φιλε κινεζα ειναι, οι γονεις ειναι βουδιστες αλλα αυτη δεν ασχολειτε, οπως και εγω με το χριστιανισμο
το ισλαμ και τις απαγορευσεις του  το  σιχαινομαι οσο δεν παει,  αλλα η κουαλα λουμπουρ απ οτι μου λεει
ειναι 40% κινεζοι 40% μουσουλμανοι και 20% ινδοι, η πολη της (ιποχ) εχει πανω απο 50% κινεζους
οι μουσουλμανοι ζουν πιο επαρχιακα απ οτι καταλαβα

Για πες, ποσο καιρο μιλουσες με την κινεζα; Τσαταρισμα, skype?
Τι λεει, για δωσε ενα feedback.
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
οχι φιλε κινεζα ειναι, οι γονεις ειναι βουδιστες αλλα αυτη δεν ασχολειτε, οπως και εγω με το χριστιανισμο
το ισλαμ και τις απαγορευσεις του  το  σιχαινομαι οσο δεν παει,  αλλα η κουαλα λουμπουρ απ οτι μου λεει
ειναι 40% κινεζοι 40% μουσουλμανοι και 20% ινδοι, η πολη της (ιποχ) εχει πανω απο 50% κινεζους
οι μουσουλμανοι ζουν πιο επαρχιακα απ οτι καταλαβα

Ρε μάγκα ...
ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΜΑΝΤΟ Ο ΑΛΛΑΧ όμως ...

μην κοιτάς που είναι πλούσιοι ...


Ακόμη και μέσα στην Κίνα, αυτά τα μουνόπανα, κάνουν μανούρα.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
οχι φιλε κινεζα ειναι, οι γονεις ειναι βουδιστες αλλα αυτη δεν ασχολειτε, οπως και εγω με το χριστιανισμο
το ισλαμ και τις απαγορευσεις του  το  σιχαινομαι οσο δεν παει,  αλλα η κουαλα λουμπουρ απ οτι μου λεει
ειναι 40% κινεζοι 40% μουσουλμανοι και 20% ινδοι, η πολη της (ιποχ) εχει πανω απο 50% κινεζους
οι μουσουλμανοι ζουν πιο επαρχιακα απ οτι καταλαβα
ωραίος..κινέζα =σκλάβα...ότι καλύτερο με την καλή  εννοια  :hi:
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
οχι φιλε κινεζα ειναι, οι γονεις ειναι βουδιστες αλλα αυτη δεν ασχολειτε, οπως και εγω με το χριστιανισμο
το ισλαμ και τις απαγορευσεις του  το  σιχαινομαι οσο δεν παει,  αλλα η κουαλα λουμπουρ απ οτι μου λεει
ειναι 40% κινεζοι 40% μουσουλμανοι και 20% ινδοι, η πολη της (ιποχ) εχει πανω απο 50% κινεζους
οι μουσουλμανοι ζουν πιο επαρχιακα απ οτι καταλαβα
Η χωρα ομως ειναι Μουσουλμανικη με απαγορευσεις, βουρδουλιες κλπ
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.899
Like
1.421
Πόντοι
216
Μετα το σημερινο σκαιπ με την ενν η αποφαση παρθηκε. Ιουλιο η αυγουστο θα παω  στη κουαλα λουμπουρ τουλαχιστον 10 μερες
να γνωριστουμε απο κοντα, αν ταιριαξουμε (μακαρι) μετα απο λιγους μηνες θα ρθει αυτη εδω, πλεον ειμαι ανοιχτος να μετακομισω και εγω εκει αν βρω δουλεια, η να την παρω και να ζησουμε  ιταλια  οπου  κατι θα βρω πιο ευκολα, καλο κουραγιο σε οσους επιμενετε με τις ελληνιδες

Πως την πρωτογνωρισες, πριν το skype που σε εκανε να παρεις την τελικη αποφαση;
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
Πως την πρωτογνωρισες, πριν το skype που σε εκανε να παρεις την τελικη αποφαση;
Η χωρα ομως ειναι Μουσουλμανικη με απαγορευσεις, βουρδουλιες κλπ
η χωρα εχει πλειοψηφια μουσουλμανων που μενουν κυριως επαρχια (100% μουσουλμανοι καποιες επαρχιες) στην Κουαλα λουμπουρ και στο ιποχ
περνανε με τις φιλες της μπροστα απο τζαμια με κοντα σορτσακια οπως μου λεει,  το εγραψα και προηγουμενως πως τη γνωρισα
το σαιτ ειναι cupidmedia.com  (με συνδρομη) αν  και δεν μου αρεσει να κανω διαφημηση
η κοπελα δειχνει τεραστιο ενδιαφερον για εμενα εδω και μερικους μηνες που μιλαμε, μιλαει απταιστα αγγλικα, ηταν η μοναδικη κοπελα απο οσες μιλησα που ξερει αρχαια ιστορια, η αθηνα και η ρωμη ειναι οι κοιτιδες του δυτικου πολιτισμου μου ειπε
και την εξιταρει να ζησει στη ευρωπη, ειναι μικρη για μενα (εγω 41 εκεινη 29) σχετικα ψηλη για κινεζα 1,69
τι αλλο? ας δεσει το γλυκο και βλεπουμε    αποφασισα να κανω τεραστια στροφη στη ζωη μου  τερμα οι ελληνιδες γυναικες, τα ελληνικα σογια, οι ελληνες γονεις  και ολοι οι κομπλεξικοι γενικοτερα, θα φυγω και απο ελλαδα εννοειτε ηδη στελνω βιογραφικα σε νοσοκομεια σε μιλανο, τορινο, ρωμη,  και  οταν  κατεβω  μαλαισια  θα  ψαξω  και  εκει για δουλεια αν και δυστηχως δεν εχω και σουπερ απταιστα αγγλικα
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.899
Like
1.421
Πόντοι
216
Μπραβο ρε penecazzo, μπραβο.

Εγω το εχω ξαναπει κι αλλου. Εχουν πιασει τετοιο πατο οι 'ελληνιδες' (απαιτησεις, σογια, κομπλεξ, κακιασμενες, δεν ξερουν τι τους φταιει, κανενας σεβασμος στον αντρα, κλπ),
που ειναι καταντια αλλα πρεπει να το παραδεχομαστε,
οτι ειναι υπαρχουν πληθος εθνικοτητων που ειναι απειρως καλυτερες και μερα με τη νυχτα σε σχεση με τις δικες μας.

Φανταζομαι οτι κι εσυ, θα εχεις ηδη παρει 'γερα' μαθηματα απο τις ελληνιδαρες μας, και θα αποφασισες να παρεις τα ματια σου και να μην ξανασχοληθεις με την παρτη τους...
Μονο οποιος καει απο ελληνιδα, μπορει να καταλαβει...
:(

Να δινει και κανενα report εδω, να μαθαινουμε πως παει...για να διδασκεται και κανενας νεοτερος...

 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
θα φυγω και απο ελλαδα εννοειτε ηδη στελνω βιογραφικα σε νοσοκομεια σε μιλανο, τορινο, ρωμη,  και  οταν  κατεβω  μαλαισια  θα  ψαξω  και  εκει για δουλεια αν και δυστηχως δεν εχω και σουπερ απταιστα αγγλικα

μην ανυσηχεις τυπε ουτε στα μερη που λες μιλανε απταιστα αγγλικα. περισσοτερο ιταλικα θα χρειαζοσουν για Ρωμη και Μιλανο.
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
μην ανυσηχεις τυπε ουτε στα μερη που λες μιλανε απταιστα αγγλικα. περισσοτερο ιταλικα θα χρειαζοσουν για Ρωμη και Μιλανο.
Μπραβο ρε penecazzo, μπραβο.

Εγω το εχω ξαναπει κι αλλου. Εχουν πιασει τετοιο πατο οι 'ελληνιδες' (απαιτησεις, σογια, κομπλεξ, κακιασμενες, δεν ξερουν τι τους φταιει, κανενας σεβασμος στον αντρα, κλπ),
που ειναι καταντια αλλα πρεπει να το παραδεχομαστε,
οτι ειναι υπαρχουν πληθος εθνικοτητων που ειναι απειρως καλυτερες και μερα με τη νυχτα σε σχεση με τις δικες μας.

Φανταζομαι οτι κι εσυ, θα εχεις ηδη παρει 'γερα' μαθηματα απο τις ελληνιδαρες μας, και θα αποφασισες να παρεις τα ματια σου και να μην ξανασχοληθεις με την παρτη τους...
Μονο οποιος καει απο ελληνιδα, μπορει να καταλαβει...
:(

Να δινει και κανενα report εδω, να μαθαινουμε πως παει...για να διδασκεται και κανενας νεοτερος...
στην ιταλια σπουδαζα 7 χρονια, καλυτερα απο ελληνικα τα μιλαω γι αυτο ψαχνω για δουλεια εκει, (για να ξεφυγω απο δω)  στη μαλαισια ομως χρειαζονται αγγλικα και δεν εχω τελεια,  οι  ελληνιδες  δεν  παλευονται  με  τιποτα  οταν θελεις   να  ηρεμησεις  λογω  προβληματων σε δουλεια κτλ  τοτε  επιτηδες  θα  σου  σπασουν  τα  αρχιδια,  μια  φορα  η  πρωην  γυναικα  μου  μου  ειπε  οταν τι  ρωτησα  γιατι  πρεπει  να  γινεσε  υστερικη  την  ωρα  που  θελω  ηρεμια,  και  μου  λεει,   "αν  δε  σε  πειραζε δε  θα  το  εκανα",  συμβιωσε  εσυ  με  τετοιους  ανθρωπους!
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
παντως ο ελληνας ειναι δειλος και εσωστρεφης, παπουτσι απ το τοπο σου και ας ειναι και μπαλωμενο λεει η παροιμια και ολοι την ακολουθουν πιστα (οπως και εγω ως τωρα αλλωστε) δεν προκειτε να ψαξει αλλοδαπη συντροφο απ το ιντερνετ, μονο για ξεπετες
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.899
Like
1.421
Πόντοι
216
παντως ο ελληνας ειναι δειλος και εσωστρεφης, παπουτσι απ το τοπο σου και ας ειναι και μπαλωμενο λεει η παροιμια και ολοι την ακολουθουν πιστα (οπως και εγω ως τωρα αλλωστε) δεν προκειτε να ψαξει αλλοδαπη συντροφο απ το ιντερνετ, μονο για ξεπετες


Εχει βαση αυτο που λες, αλλα κακα τα ψεματα, ενα εξτρα εμποδιο στην εποχη μας, ειναι το οικονομικο.
Βεβαια, ευρευση γυναικας απο την αλλοδαπη, μου θυμιζει την αγορα...εκτυπωτη!

Αγοραζεις ακριβο εκτυπωτη, εχει φτηνα αναλωσιμα, μελανια, τονερ.
Αγοραζεις φτηνο εκτυπωτη, εχει μετα ακριβα αναλωσιμα.

Εν προκειμενω, οι επιλογες του Ελληνα στην Ελλαδα, ειναι τραγικες απο πλευρας γυναικων. Μονο ενα ειναι το 'θετικο'(που λεει ο λογος): οτι ειναι εδω, στην πορτα του. Χάλια υλικο φυσικα, και αμα ειναι να μπλεξεις με καριολοελληνιδα, καλυτερα μονος.
Αντιθετως, αμα βρεις-γνωρισεις μεσω νετ, μια νορμαλ κοπελα, κινεζα-φιλιπινεζα κλπ, μεχρι να την φερεις κοντα σου, θες (υπολογισμενα-με εισητηρια-διαδικασιες κλπ)-χιλιαδες ευρω!!!!
Βεβαια, αμα με το καλο την φερεις κοντα σου, μετα τα εξοδα ειναι λιγα, καθως ειναι γυναικες με ελαχιστες απαιτησεις.

Πως να βρεθουν ομως χιλιαδες ευρω, για να γινει εφικτο το βημα, για μια καλη γνωριμια με κοπελα απο Ασία;
Υπαρχει αυτος ο ρεαλιστικος περιοριστικος παραγοντας, αλλα το συζηταμε εδω.
 

athensstef

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2009
Μηνύματα
563
Κριτικές
2
Like
136
Πόντοι
6
η χωρα εχει πλειοψηφια μουσουλμανων που μενουν κυριως επαρχια (100% μουσουλμανοι καποιες επαρχιες) στην Κουαλα λουμπουρ και στο ιποχ
περνανε με τις φιλες της μπροστα απο τζαμια με κοντα σορτσακια οπως μου λεει,  το εγραψα και προηγουμενως πως τη γνωρισα
το σαιτ ειναι cupidmedia.com  (με συνδρομη) αν  και δεν μου αρεσει να κανω διαφημηση
η κοπελα δειχνει τεραστιο ενδιαφερον για εμενα εδω και μερικους μηνες που μιλαμε, μιλαει απταιστα αγγλικα, ηταν η μοναδικη κοπελα απο οσες μιλησα που ξερει αρχαια ιστορια, η αθηνα και η ρωμη ειναι οι κοιτιδες του δυτικου πολιτισμου μου ειπε
και την εξιταρει να ζησει στη ευρωπη, ειναι μικρη για μενα (εγω 41 εκεινη 29) σχετικα ψηλη για κινεζα 1,69
τι αλλο? ας δεσει το γλυκο και βλεπουμε    αποφασισα να κανω τεραστια στροφη στη ζωη μου  τερμα οι ελληνιδες γυναικες, τα ελληνικα σογια, οι ελληνες γονεις  και ολοι οι κομπλεξικοι γενικοτερα, θα φυγω και απο ελλαδα εννοειτε ηδη στελνω βιογραφικα σε νοσοκομεια σε μιλανο, τορινο, ρωμη,  και  οταν  κατεβω  μαλαισια  θα  ψαξω  και  εκει για δουλεια αν και δυστηχως δεν εχω και σουπερ απταιστα αγγλικα
προχωρα !!!
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
392
Πόντοι
306
Εμένα προσωπικά,το όνειρο μου είναι να βγάλω μια γκόμενα μαυρούλα,αλλα που να την βρω? :P
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
Εμένα προσωπικά,το όνειρο μου είναι να βγάλω μια γκόμενα μαυρούλα,αλλα που να την βρω? :P

Ειχαμε μια μαυρη γκομενα στη σχολη με σωμα λαμπαδα (τωρα κανει επαγγελματικες φωτογραφισεις) που με καυλωνε παρα πολυ αλλα δεν ειχαμε πολλα παρε δωσε.

Κι εδω που ειμαι τωρα εχει πολλες μαυρες με πεταχτες κωλαρες κλπ κι εχω κανει κατι διασυνδεσεις σκοπευωντας φυσικα να χιμηξω γιατι θελω πολυ να ξεμουνιασω μια...
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
392
Πόντοι
306
Ειχαμε μια μαυρη γκομενα στη σχολη με σωμα λαμπαδα (τωρα κανει επαγγελματικες φωτογραφισεις) που με καυλωνε παρα πολυ αλλα δεν ειχαμε πολλα παρε δωσε.

Κι εδω που ειμαι τωρα εχει πολλες μαυρες με πεταχτες κωλαρες κλπ κι εχω κανει κατι διασυνδεσεις σκοπευωντας φυσικα να χιμηξω γιατι θελω πολυ να ξεμουνιασω μια...
Που είσαι μύστη να έρθω? :grin:
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
Που είσαι μύστη να έρθω? :grin:

Χαχα, Αγγλια σπουδαζω οποτε οπως καταλαβαινεις υπαρχει ποικιλια. Χτες σταμπαρα και 2 ρωσιδες να κυκλοφορουν στη σχολη, σαν να τις εβγαλε καποιος μολις απο το στουντιο.
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
392
Πόντοι
306
Χαχα, Αγγλια σπουδαζω οποτε οπως καταλαβαινεις υπαρχει ποικιλια. Χτες σταμπαρα και 2 ρωσιδες να κυκλοφορουν στη σχολη, σαν να τις εβγαλε καποιος μολις απο το στουντιο.
Μακριά είναι :P Είσαι τυχερός πάντως,έχεις μεγάλη ποικιλία επιλογών!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom