Νέα

Σχέσεις Ελλήνων με αλλοδαπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotirof
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14K
  • Εμφανίσεις 491K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια αλλοδαπη θα προτιμουσατε για σχεση?

  • Τσεχα

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • πολωνη

    Ψήφοι: 65 4,3%
  • Ρωσιδα

    Ψήφοι: 231 15,5%
  • ρουμανα

    Ψήφοι: 92 6,2%
  • βουλγαρα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • ουκρανη

    Ψήφοι: 78 5,2%
  • γερμανιδα

    Ψήφοι: 31 2,1%
  • αφρικανικη ηπειρο

    Ψήφοι: 26 1,7%
  • αμερικανα

    Ψήφοι: 48 3,2%
  • βραζιλιανα-λατινα

    Ψήφοι: 76 5,1%
  • αυστραλεζα

    Ψήφοι: 14 0,9%
  • ισπανιδα

    Ψήφοι: 16 1,1%
  • ιταλιδα

    Ψήφοι: 112 7,5%
  • γαλλιδα

    Ψήφοι: 23 1,5%
  • ασιατισα

    Ψήφοι: 86 5,8%
  • αλβανιδα

    Ψήφοι: 75 5,0%
  • γιαπωνεζα

    Ψήφοι: 88 5,9%
  • σκανδιναβη

    Ψήφοι: 58 3,9%
  • αγγλιδα

    Ψήφοι: 17 1,1%
  • σερβες

    Ψήφοι: 123 8,2%
  • λετονη

    Ψήφοι: 13 0,9%
  • γεωργιανη

    Ψήφοι: 12 0,8%
  • εσθονη

    Ψήφοι: 10 0,7%
  • ιρλανδεζα

    Ψήφοι: 22 1,5%
  • Κουβανεζες

    Ψήφοι: 8 0,5%
  • Κινέζα

    Ψήφοι: 17 1,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.495

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Και όμως δεν είναι  όλες οι γυναίκες  ίδιες νομίζω.οι ελληνίδες έχουν τρομερά προβλήματα  σε σχέσει με τις άλλες γυναίκες.οι γυναίκες  του τόπου μας έχουν πρόβλημα και όχι οι αντρες .όποτε αφου ειναι έτσι ας μείνουν  μόνες τους.φαίνεται  να το προτιμουν.καποιοι από εδώ μεσα δεν ξέρουν τι λενε.δεν μπορεί να τις κάνουμε  όλες ίσες.τίποτα δεν είναι  ισο

Σε ποια προβλήματα αναφέρεσε?
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Σε ποια προβλήματα αναφέρεσε?
σ'αυτά που βιώνει  όλος ο ελληνικός λαός.έχει ανοιχτεί και θρεντ γι'αυτές κοίτα το.ψωνισμα.τουπέ.εμεσση εκπόρνευση.ψευτοπουριτανισμος.φιλοχρηματισμος.επαρση μέχρι κόκαλο.και αυτα ακομα και σε μικρες ηλικιες.καταντανε τις εκδιδόμενες  να μοιάζουν  αγγελούδια μπροστά  τους
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Εχω κι εγώ μια επικοινωνία τώρα τελευταία με Ινδονησιανή, Ταυλανδέζα, Τυνισιανή και Κουβανή που μένει Μαδρίτη.
Η Τυνισιανή δεν είναι μουσουλμάνα, θέλει να έρθει στην Ελλάδα και μιλάμε καθημερινά. Είναι φοιτήτρια η τελευταία, 1,75, δεν είναι μουσουλμάνα και γενικά έχει πολλούς φίλους και φίλες από όλο τον κόσμο. Ονειρεύεται ακόμη και γάμο και παιδιά μαζί μου  :grin:

Η Ινδονησιανή και η Ταιλανδέζα δεν έχουν σκοπό να έρθουν Ελλάδα το επόμενο διάστημα και δεν μπορώ να πάω κι εγώ στις χώρες τους μέσα στο καλοκαίρι που έχω τον ελεύθερο χρόνο. Αν και έχω σκοπό να το κάνω κάποια στιγμή αν βέβαια βρω και κάποιες καλές προσφορές.
Αν έχετε κάποιο πρακτορείο που ρίχνει πολύ χαμηλά τα εισιτήρια, ενημερώστε με όποιος ασχολείται με ταξίδια σε αυτές τις χώρες.
Η Κουβανή, που τα είχε πριν με Πακι, έχει έρθει Ελλάδα μια φορά(πριν την βρω στο νετ) με παρέα και της άρεσε αλλά δεν την βλέπω να ξαναέρχεται. Ίσως πάω εγώ, αλλά για Μαδρίτη δεν είναι και φθηνά τα εισιτήρια το καλοκαίρι.

Οι Ελληνίδες ζουν στον δικό τους άλλο κόσμο και δεν έχουν καμία ομοιότητα με γυναίκες από πολλές χώρες, πλην Τουρκίας, Αγγλίας, Ιταλίας. Εχουν μπερδεμένες αντιλήψεις, οι οποίες είναι μίγμα συντηρητισμού και σταριλικιού, με επιρροή από τον Αμερικάνικο τρόπο ζωής των διάσημων ηθοποιών και της κουλτούρας που μεταδίδεται από τα ΜΜΕ. :uglystupid: :jerking:
Το ανησυχητικό είναι ότι δεν βλέπεις κάποια προσωπικότητα να ξεχωρίζει. Αντιγράφουν η μία την αστεία και γελοία συμπεριφορά της άλλης, ειδικά οι άνω των 18 και κάτω των 45, με ελάχιστες εξαιρέσεις.
Το κακό επίσης είναι ότι δεν βρίσκει κανείς κάποια ξένη της προκοπής και στην Ελλάδα.΄Τις έχουν χαλάσει κι αυτές μου φαίνεται αν καταλάβω και από τις προσπάθειες που έχω κάνει να επικοινωνήσω μεσω σάτις όπως το Μπαντού.
 

Αλιντισσα

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2011
Μηνύματα
4.083
Κριτικές
2
Like
15
Πόντοι
16

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
τι εννοείς με τις αναλογίες?

Στα χαρακτηριστικά και στον χαρακτήρα.

Το μυαλό τους είναι υπό την επίδραση των ίδιων ορμονών.

Ακόμα και σε διαφορετικά είδη, υπάρχουν κοινά τρεντς στα θηλυκά ως προς την επιλογή συντρόφου για την αναπαραγωγή.....


Υστερόγραφο

Αλίντισσα, μόνο αν κάτσεις στον Άλεξ, αυτός θα επιστρέψει εδώ, το γνωρίζεις νομίζω...
Κάνε ένα ψυχικό και ρίχ'το στο γυαλό.
 

Αλιντισσα

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2011
Μηνύματα
4.083
Κριτικές
2
Like
15
Πόντοι
16
Στα χαρακτηριστικά και στον χαρακτήρα.

Το μυαλό τους είναι υπό την επίδραση των ίδιων ορμονών.

Ακόμα και σε διαφορετικά είδη, υπάρχουν κοινά τρεντς στα θηλυκά ως προς την επιλογή συντρόφου για την αναπαραγωγή.....




Αλίντισσα, μόνο αν κάτσεις στον Άλεξ θα επιστρέψει εδώ, το γνωρίζεις νομίζω.
Τον διωξατε ρε αλητες???Ποιος το φρικαρε το αγορι μας?
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
Εχω κι εγώ μια επικοινωνία τώρα τελευταία με Ινδονησιανή, Ταυλανδέζα, Τυνισιανή και Κουβανή που μένει Μαδρίτη.
Η Τυνισιανή δεν είναι μουσουλμάνα, θέλει να έρθει στην Ελλάδα και μιλάμε καθημερινά. Είναι φοιτήτρια η τελευταία, 1,75, δεν είναι μουσουλμάνα και γενικά έχει πολλούς φίλους και φίλες από όλο τον κόσμο. Ονειρεύεται ακόμη και γάμο και παιδιά μαζί μου  :grin:

Η Ινδονησιανή και η Ταιλανδέζα δεν έχουν σκοπό να έρθουν Ελλάδα το επόμενο διάστημα και δεν μπορώ να πάω κι εγώ στις χώρες τους μέσα στο καλοκαίρι που έχω τον ελεύθερο χρόνο. Αν και έχω σκοπό να το κάνω κάποια στιγμή αν βέβαια βρω και κάποιες καλές προσφορές.
Αν έχετε κάποιο πρακτορείο που ρίχνει πολύ χαμηλά τα εισιτήρια, ενημερώστε με όποιος ασχολείται με ταξίδια σε αυτές τις χώρες.
Η Κουβανή, που τα είχε πριν με Πακι, έχει έρθει Ελλάδα μια φορά(πριν την βρω στο νετ) με παρέα και της άρεσε αλλά δεν την βλέπω να ξαναέρχεται. Ίσως πάω εγώ, αλλά για Μαδρίτη δεν είναι και φθηνά τα εισιτήρια το καλοκαίρι.

Οι Ελληνίδες ζουν στον δικό τους άλλο κόσμο και δεν έχουν καμία ομοιότητα με γυναίκες από πολλές χώρες, πλην Τουρκίας, Αγγλίας, Ιταλίας. Εχουν μπερδεμένες αντιλήψεις, οι οποίες είναι μίγμα συντηρητισμού και σταριλικιού, με επιρροή από τον Αμερικάνικο τρόπο ζωής των διάσημων ηθοποιών και της κουλτούρας που μεταδίδεται από τα ΜΜΕ. :uglystupid: :jerking:
Το ανησυχητικό είναι ότι δεν βλέπεις κάποια προσωπικότητα να ξεχωρίζει. Αντιγράφουν η μία την αστεία και γελοία συμπεριφορά της άλλης, ειδικά οι άνω των 18 και κάτω των 45, με ελάχιστες εξαιρέσεις.
Το κακό επίσης είναι ότι δεν βρίσκει κανείς κάποια ξένη της προκοπής και στην Ελλάδα.΄Τις έχουν χαλάσει κι αυτές μου φαίνεται αν καταλάβω και από τις προσπάθειες που έχω κάνει να επικοινωνήσω μεσω σάτις όπως το Μπαντού.
συμφωνω απολυτα, δε πιστευα ποτε οτι στα 41 θα ψαχνω για ξενη γυναικα, διαβαζοντας ομως αγγλοφωνα σαιτς βλεπεις οτι χιλιαδες αμερικανοι και δυτικοι γενικοτερα παντρευονται λατινες, ανατολικοευρωπαιες και ασιατισσσες μεσω ιντερνετ με συνοπτικες διαδικασιες και συνηθως ειναι απολυτα ευχαριστημενοι


 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
συμφωνω απολυτα, δε πιστευα ποτε οτι στα 41 θα ψαχνω για ξενη γυναικα, διαβαζοντας ομως αγγλοφωνα σαιτς βλεπεις οτι χιλιαδες αμερικανοι και δυτικοι γενικοτερα παντρευονται λατινες, ανατολικοευρωπαιες και ασιατισσσες μεσω ιντερνετ με συνοπτικες διαδικασιες και συνηθως ειναι απολυτα ευχαριστημενοι
Λες και αγοραζεις αμαξι ή dvd player ή καφετιερα!!! :uglystupid:
 

johnkark

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2015
Μηνύματα
486
Like
2
Πόντοι
1
συμφωνω απολυτα, δε πιστευα ποτε οτι στα 41 θα ψαχνω για ξενη γυναικα, διαβαζοντας ομως αγγλοφωνα σαιτς βλεπεις οτι χιλιαδες αμερικανοι και δυτικοι γενικοτερα παντρευονται λατινες, ανατολικοευρωπαιες και ασιατισσσες μεσω ιντερνετ με συνοπτικες διαδικασιες και συνηθως ειναι απολυτα ευχαριστημενοι
Τις στέλνουν με αντικαταβολή ή με paypal τύπε?  :2funny:
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
Τις στέλνουν με αντικαταβολή ή με paypal τύπε?  :2funny:
Λες και αγοραζεις αμαξι ή dvd player ή καφετιερα!!! :uglystupid:

απο που προκυπτουν τα ειρωνικα σχολια? τι το κακο να γνωρισεις καποια/ο μεσω ιντερνετ? ξερω απειρα ζευγαρια ελληνων που γνωριστηκαν απ το φεισμπουπ η αλλα σαιτ, και παντρευτηκαν κιολας,  το ιδιο ειναι και με τις αλλοδαπες, οταν λεω συνοπτικες διαδικασιες εννοω να πας 2 ταξιδια στη χωρα της να γνωριστητε η να ερθει αυτη εδω, ολα αυτα χρειαζονται χρονο και χρημα φυσικα, ισως ηταν αδοκιμος ο ορος "συνοπτικες διαδικασιες"  αλλα ηθελα να πω οτι λογω αποστασης θα πας 2 ταξιδια απο 2 βδομαδες τη καθε φορα τη γνωριζεις και προχωρας, ξερω ιταλο που παντρευτηκε περουβιανη με 2 ταξιδια για γνωριμια και 3 χρονια τωρα ειναι τρισευτιχισμενοι, επιτελους ειμα κοντα στα 50 και παντρευτηκα τη γυναικα που θα επρεπε να ειχα παντρευτει στα νιατα μου, ειπε
χωρισμενος απο ιταλιδα φυσικα
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
συμφωνω απολυτα, δε πιστευα ποτε οτι στα 41 θα ψαχνω για ξενη γυναικα, διαβαζοντας ομως αγγλοφωνα σαιτς βλεπεις οτι χιλιαδες αμερικανοι και δυτικοι γενικοτερα παντρευονται λατινες, ανατολικοευρωπαιες και ασιατισσσες μεσω ιντερνετ με συνοπτικες διαδικασιες και συνηθως ειναι απολυτα ευχαριστημενοι
θα συμφωνήσω. Μακριά από Γερμανίδες .σουηδεζες.ελληνιδες.ολλανδες :rockon:..τα λες υπέροχα φιλε μου..να τον ακούτε και θα  μάθετε  πολλα  :kneel:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
απο που προκυπτουν τα ειρωνικα σχολια? τι το κακο να γνωρισεις καποια/ο μεσω ιντερνετ? ξερω απειρα ζευγαρια ελληνων που γνωριστηκαν απ το φεισμπουπ η αλλα σαιτ, και παντρευτηκαν κιολας,  το ιδιο ειναι και με τις αλλοδαπες, οταν λεω συνοπτικες διαδικασιες εννοω να πας 2 ταξιδια στη χωρα της να γνωριστητε η να ερθει αυτη εδω, ολα αυτα χρειαζονται χρονο και χρημα φυσικα, ισως ηταν αδοκιμος ο ορος "συνοπτικες διαδικασιες"  αλλα ηθελα να πω οτι λογω αποστασης θα πας 2 ταξιδια απο 2 βδομαδες τη καθε φορα τη γνωριζεις και προχωρας, ξερω ιταλο που παντρευτηκε περουβιανη με 2 ταξιδια για γνωριμια και 3 χρονια τωρα ειναι τρισευτιχισμενοι, επιτελους ειμα κοντα στα 50 και παντρευτηκα τη γυναικα που θα επρεπε να ειχα παντρευτει στα νιατα μου, ειπε
χωρισμενος απο ιταλιδα φυσικα
Εγραψες μόνος σου τον λόγο ,"αδοκιμος ο ορος"
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
απο που προκυπτουν τα ειρωνικα σχολια? τι το κακο να γνωρισεις καποια/ο μεσω ιντερνετ? ξερω απειρα ζευγαρια ελληνων που γνωριστηκαν απ το φεισμπουπ η αλλα σαιτ, και παντρευτηκαν κιολας,  το ιδιο ειναι κsαι με τις αλλοδαπες, οταν λεω συνοπτικες διαδικασιες εννοω να πας 2 ταξιδια στη χωρα της να γνωριστητε η να ερθει αυτη εδω, ολα αυτα χρειαζονται χρονο και χρημα φυσικα, ισως ηταν αδοκιμος ο ορος "συνοπτικες διαδικασιες"  αλλα ηθελα να πω οτι λογω αποστασης θα πας 2 ταξιδια απο 2 βδομαδες τη καθε φορα τη γνωριζεις και προχωρας, ξερω ιταλο που παντρευτηκε περουβιανη με 2 ταξιδια για γνωριμια και 3 χρονια τωρα ειναι τρισευτιχισμενοι, επιτελους ειμα κοντα στα 50 και παντρευτηκα τη γυναικα που θα επρεπε να ειχα παντρευτει στα νιατα μου, ειπε
χωρισμενος απο ιταλιδα φυσικα
πολυ ωραία τα λες έτσι μπραβο :hi:
 

penecazzo

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2016
Μηνύματα
108
Like
2
Πόντοι
1
πολυ ωραία τα λες έτσι μπραβο :hi:

σε ευχαριστω φιλε για τα καλα σου λογια, φυσικα και δεν κατεχω καμια απολυτη αληθεια, αλλα εκφραζω την προσωπικη μου αληθεια
οτι μεσα απ τη διαδρομη της ζωης μου, οι ελληνιδες δεν μου ταιριαζουν, λογω δικου μου (παντα απο εμας ξεκιναν ολα) αλλα και δικου τους (της πλειοψηφιας) χαρακτηρα, εγω απλα δεν τις αντεχω, χαρακτηριστικα θα σου πω οτι ο πατερας μου παντα μου ελεγε ας τες να λενε (γκρινιαζουν, προσβαλουν, ειρωνευονται) δεν βλεπεις τα ξαδερφια σου που οι γυναικες τους τους "κραζουν" ολη την ωρα και αυτοι δεν λενε κουβεντα, ποσο ευτηχισμενοι ειναι (εδω γελαμε) με τα παιδακια τους.
 

danni

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
852
Κριτικές
3
Like
94
Πόντοι
6
καμμια Συρια η αλλη προσφυγα με μαντηλα εχει κουτουπωσει κανεις; απορω που δεν υπαρχει ουτε μια αναφορα! μεχρι και μπουρδελα ακουγεται οτι εχουν οργανωθει στα hot spots και εμεις δεν εχουμε παρει χαμπαρι 4 μηνες τωρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom