Νέα

Σάρας στον ΠΑΟ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 222
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

zourpenko

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
171
Like
1
Πόντοι
1
καλησπέρα σε όλους τους φίλους..Αν και Ολυμπιακός θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε Παύλο και Θανασάκη που έφεραν αυτόν τον παιχταρά στην Ελλάδα.. Προσωπικά θα προτιμούσα (φυσικά) να τον είχαμε εμείς (φαντάζεστε δίδυμο με Ματσα?), αλλά σαν λάτρης του μπάσκετ νιώθω τυχερός που θα έχουμε να δούμε φέτος ένα πολύ δυνατό πρωτάθλημα. Σχετικά με την αναμενόμενη δυναμικότητα των ομάδων, συμφωνώ οτι ο ΠΑΟ έχει σημαντικό προβάδισμα. Οχι μόνο λόγο Σαρας αλλά λόγω του οτι εχει έμψυχο δυναμικό ικανό να καλύψει όλα τα κενά της περσινής ομάδας. Πολύ ενδιαφέρον θα έχει να δούμε τι πρόσωπο θα παρουσιάσει ο Ολυμπιακός, δεδομένου και της αμφίβολης συμμετοχής του Σχορτσιανίτη.
Πάντως όλα δείχνουν οτι φέτος θα ευχαριστηθούμε ωραίο μπάσκετ με πολλά καλάθια και ωραίεσ φάσεις. Ο Ολυμπιακός με τον Γκέρσον πάντα θα έχει στο νου να σκοράρει πολύ, ενώ ο ΠΑΟ με την Σάρας και Σπανούλη θα είναι πολύ πιο δυνατός επθετικά απο πέρσι..
 

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Σιγουρα ο Ζελικο ξερει καλυτερα, αλλα εγω βλεπω παρα πολλα σχηματα που μπορουν να γινουν ωστε να ταιριαξουν ολοι οι παικτες στην ομαδαρα αυτη:

Κατ'αρχην ο Σπανουλης και ο Μπετσιροβιτς θα μοιραζονται τη θεση 2, με τριτη αλλαγη στο rotation τον Χατζηβρεττα

Δευτερον οι 3 ασσοι μας (Γιασκεβιτσιους, Διαμαντιδης και Βουγιανιτς) θα μοιραζονται 15-20 λεπτα ανα παιχνιδι, με την δυνατοτητα να ξεκουραζονται η να αλλαζει ευκολα προφιλ η ομαδα(για αμυντικο παχινιδι ο Μητσος, για ασσιστ και κατανομη ο Σαρας, για φουλ σκοραρισμα ο Βουγιανιτς)

Τριτον ο Διαμαντιδης μπορει να παιξει και στο 3, κανοντας ουσιαστικα αυτα που εκανε περυσι ο Σισκαουκας (αμυνα, κατανομη παιχνιδιου, τριποντακια, μπασιματα κτλ.)

Τελος, με τα κορμια που υπαρχουν στους κοντους (ολοι πανω απο 1.90), ο Ζελικο μπορει ανετα να παιξει και σχημα με 4 κοντους και ψηλο τον Μπατιστ, τον Ζιζιτς η τον Τσαρτσαρη (που την ξερουν την θεση) για ειδικες περιπτωσεις, πίεση στην άμυνα και run-n-gun παιχνιδι.

Εγω προσωπικα δεν βλεπω προβλημα :)
 

tdmtwin900

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
στο μπασκετ δεν εχουμε προβλημα.....ο αλλος ο λιγδας ο καβουρακιας στο ποδοσφαιρο δε βαζει μυαλο αλλα και ουτε και οι δικοι μας δεν βαζουν. αντι να πηγαινουν ολοι μπασκετ και να ειναι γεματο το γηπεδο παντα πηγαινουν ποδοσφαιρο να βλεπουν καθε χρονο την ιδια ξεφτιλα......αμα ηταν αδεια η Λεωφορο καθε Κυριακη να δουμε θα εβαζε το χερακι στην τσεπη?????
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Οποιοσδήποτε :
- Ξέρει μπάσκετ
- Παρακολουθεί τον Παναθηναϊκό σταθερά επί Ομπράντοβιτς
- Ξέρει πώς κοουτσάρει ο Ζοτς

καταλαβαίνει ότι με το υλικό που έχει θα κάνει θαύματα. Τώρα η γκρίνια και οι φανφάρες μερικών είναι κωμικές. Όσο για προβλήματα, τί προβλήματα ρε παιδιά? Ο ΠΑΟ εδώ και χρόνια παίρνει παίχτες πρώτα με κριτήριο τον χαρακτήρα και μετά την αξία που λέει ο λόγος, και έχει ίσως το κορυφαίο προπονητικό τιμ.. εδώ ο Γιαβτόκας έφυγε παίζοντας ούτε 3 λεπτά ανα παιχνίδι, τα ίδια και ο Ντελκ, και δεν ακούστηκε ΚΙΧ..μόνο καλά είχαν να πουν. Ο ΠΑΟ μου άρεσε πολύ πριν τον Σάρας, κυρίως γιατι για πρώτη φορά έχουμε έναν πολύ αξιόλογο Αμερικανό γκαρντ, τον Ουίνστον και γιατι επέστρεψε ο Σπανούλης. Τώρα είμαι απλά ενθουσιασμένος, και το μόνο που φοβάμαι είναι την.. κακή μισθολογική κατανομή.

Όσο για τον Ολυμπιακό.. επειδή άκουσα κάτι..ας τις πούμε υπερβολές. Ο Μάτσε έχει γνωστή αξία.. τα σκριν και το τρέξιμο για να βγάλει αυτός το σουτ ποιος θα τα κάνει? Ποιος γκαρντ του Ολυμπιακού έχει αμυντικές δυνατότητες αυτή τη στιγμή? Ο Άκερ έφυγε και ο Παπαμακάριος δεν χρησιμοποιείται από τον Πίνι.. για τον οποίο Πίνι, γαύροι να κάνετε τον σταυρό σας που έχετε τον Σφαιρόπουλο και σχεδιάζει τα συστήματα, το παλικάρι ξέρει όσο μπάσκετ δεν θα μάθει ο χοντρός ποτέ..είναι εκεί πέρα μόνο για να γκρινιάζει στους διαιτητές και να κάνει καραγκιοζιλίκια. Ο Γουντς έπαιξε δύο φιλικά και τον βγάλαμε παικτάρα...είναι όντως πάικτης με μεγάλο επιθετικό ταλέντο, αλλά και ο Έβανς την πρώτη του χρονιά πριν πάει στους Λέικερς προσπαθούσε να πάρει τάιμάουτ χτυπώντας με το χέρι του τη μπάλα (στο ματς με τον Μακεδονικό, ακόμα γελάει ο Σούμποτιτς). Ο Γκριρ πολύ καλός, ο Τεοντόσιτς επίσης, η φροντ λάιν καλή αν και ο Τσακαλίδης είναι μάλλον πρώην μπασκετμπολίστας.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.. Ο γαύρος παίρνει τους fancy παίκτες που θέλει ο χοντρός , μόνο που δεν θα του πάρουν τα ματς μόνοι τους.. δεν είναι Μακάμπι εδώ με Πάρκερ, Μπαστόν, Σάρας, Βούισιτς (πως τον θέλω αυτόν στον ΠΑΟ δεν λέγετα ρε πούστη μου, φοβερός παίκτης) και Μπουρστάιν.. για αυτό τον Σφαιρόπουλο και τα μάτια σας..
 

georgiooo

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
77
Like
0
Πόντοι
0
τι να πω για Γιανακοπουλους...., ειμαι πορωμενος με το basket γενικοτερα, θα παω στα μισα παιχνιδια του ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ, πηρα  διαρκειας, φανατιζομαι κτλ αλλα η δικη μου η τρελα και ολονων ΔΕΝ συγκρινεται με τους κοντους, Δεν περιγραφονται απλα,.... ειναι οπαδοι στο τετραγωνο! :o ;)


Καθομαι και βλεπω ποσα παιρνει ο Ροναλντινιο.... ΠΟΣΑ? 7 εκ ευρω
Και ποσα παιρνει ο Σαρας μονο για τον πρωτο χρονο πανω απο 4.5 λενε...
Και λεω ο ανθρωπος, η barca και η τσελσι θα βγαλουν εσοδα >150 εκ ευρω εως και 200εκ ευρω. ενω στο μπασκετ ο ΠΑΟ θα βγαλει 6-10 (maximum!) εκ ευρω εσοδα  :-



και ερωτω ,ειναι δυνατον??
Το ποδοσφαιρo των αμετρητων χορηγων,των διαρκειας, του CL??!!!

[size=15pt]Δηλαδη ποιον θα επαιρνε ο Παυλος αν ηταν ανεμεμιγμενος με την ποδοσφαιρικη οικονομια??????????????[/size] :o
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
ΑΦΟΙ ΚΟΝΤΟΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....ΘΕΟΙ.....ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΠΑΕ.............όξω αυγουστη σωφέρ........
 

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Καλημέρα!
Αυτά τα πως θα χωρέσουν όλοι στην πεντάδα και πως θα κατανεμηθεί ο χρόνος τα ακούω τσάμπα και βερεσέ.Ο Ζοτς αρέσκεται να παίζει με 3 κοντούς.Ο Παπαρολουκάς με το Διαμαντίδη στην Εθνική δεν παίζουν ταυτόχρονα?Δηαλδή μια πεντάδα με Διαμαντίδη, Σάρας και Σπανούλη δεν γίνεται?Ο Διαμαντίδης παίζει και κλειστά μάτια και στις 3 θέσεις τις περιφέρειας.Φίλε ποδολάγνε όπως δεν ξέρεις αν τον Σπανούλη τον ήθελε ο γαύρος, έτσι δεν ξέρεις και αν εμεις θέλαμε τον Τεόντοσιτς.Εξάλλου ο Ιτούδης χτες στο ραδιόφωνο είπε πως δεν ενδιαφερθήκαμε ποτέ.Και κάτι τελευταίο...Η μεταγραφή του Σάρας δεν έγινε για να κοντράρει τον γαύρο ούτε επειδη τον φοβήθηκε ο Παύλος (αυτο έλειπε).Το πρωτάθλημα το πέρναμε και χωρίς αυτόν.Το θέμα πλέον ήταν το repeat στην Ευρωλίγκα και η μόνη ομάδα που μπορούσε να μας την πάρει είναι η ΤΣΣΚΑ.Αυτά...

Συμφωνω οτι το πρωταθλημα το περνει κ χωρις Σαρας.Αφου εχει ΠιλοΪδη.Αυτος δε το πηρε περυσι??Εεε το καλυτερο παιχτη ξεχνατε.
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Συμφωνω οτι το πρωταθλημα το περνει κ χωρις Σαρας.Αφου εχει ΠιλοΪδη.Αυτος δε το πηρε περυσι??Εεε το καλυτερο παιχτη ξεχνατε.
Λάθος...λάθος...λάθος...ο καλύτερος παίχτης πέρσι ήταν ο...Βασιλακόπουλος!!!Δες μόνο τα παιχνίδια στον 3ο και 5ο τελικό...ο Θανάσης κατέβηκε να βαρέσει και σφαλιάρες.....τα έχουν αυτά στον ΠΑΟ...άλλος κουμπούρια...άλλος σφαλιάρες....
 

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Λάθος...λάθος...λάθος...ο καλύτερος παίχτης πέρσι ήταν ο...Βασιλακόπουλος!!!Δες μόνο τα παιχνίδια στον 3ο και 5ο τελικό...ο Θανάσης κατέβηκε να βαρέσει και σφαλιάρες.....τα έχουν αυτά στον ΠΑΟ...άλλος κουμπούρια...άλλος σφαλιάρες....


Συγγνωμη!!εχω μπερδεψει και γω τους παιχταραδες!!τι να κανω ο ανθρωπος..κομματι μπερδευτηκα!Σωστα,απλα ο Πιλοιδης ηταν ο mvp του ενος αγωνα!!o βασιλακοπουλος ηταν ο πιο σταθερος παιχτης της σαιζον..
 

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Λάθος...λάθος...λάθος...ο καλύτερος παίχτης πέρσι ήταν ο...Βασιλακόπουλος!!!Δες μόνο τα παιχνίδια στον 3ο και 5ο τελικό...ο Θανάσης κατέβηκε να βαρέσει και σφαλιάρες.....τα έχουν αυτά στον ΠΑΟ...άλλος κουμπούρια...άλλος σφαλιάρες....

Φιλε μην το κουραζεις - εμεις φεραμε τον καλυτερο Ευρωπαιο παικτη στην Πρωταθλητρια Ευρωπης, και εσεις ασχολειστε με το αν ο Baby Sofo εχασε κανενα κιλακι..,.
 

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Φιλε μην το κουραζεις - εμεις φεραμε τον καλυτερο Ευρωπαιο παικτη στην Πρωταθλητρια Ευρωπης, και εσεις ασχολειστε με το αν ο Baby Sofo εχασε κανενα κιλακι..,.

Τον οποιον δε θες κιολας>Πες το μου αυτο να αρχισω να σαβουριαζω σαν τον Σοφο..
 

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Τον οποιον δε θες κιολας>Πες το μου αυτο να αρχισω να σαβουριαζω σαν τον Σοφο..

Φιλε μου μια σημαντικοτατη διαφορα μας ειναι οτι εμεις μπορουμε να διαλεγουμε μονο εξαιρετικους χαρακτηρες, και δεν ανεχομαστε φυντανια οπως ο Woods η ο Σοφο... Ο Ζελικο εχει διωξει πολυ καλυτερους παικτες που ειχαν κανει το 30% απο αυτα που εκανε το "χρυσο παιδι" σας!
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
Τον οποιον δε θες κιολας>Πες το μου αυτο να αρχισω να σαβουριαζω σαν τον Σοφο..

Καλά, ρίξε εδώ μια ματιά ,
να δεις ποιούς "φέρνατε" και τελικά είναι αλλού και άσε τα πολλά λόγια, γιατί μόνο εκεί κερδίσατε, στην πολυλογία.
 

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16

Καλά κ ο Μπατιστ οταν είχε έρθει δεν ήταν κ το καλύτερο παιδί, σε 1 χρόνο όμως ο Ζοτσ τον έκανε αρνάκι. Τεσπα παιχταρά έφεραν οι κοντοί αλλά το θέμα είναι να το δείξει κ μέσα στο γήπεδο. Βέβαια κ μέσα στο γήπεδο να το δείξει πάντα θα έχουμε κ αυτά να γελάμε:

[shadow=red,left]Στάλθηκε από: podolagnos_28 
Εισαγωγή παράθεσης
Παράθεση από: daltonsbrothers στις Σήμερα στις 18:55
Συμφωνω οτι το πρωταθλημα το περνει κ χωρις Σαρας.Αφου εχει ΠιλοΪδη.Αυτος δε το πηρε περυσι??Εεε το καλυτερο παιχτη ξεχνατε.

Λάθος...λάθος...λάθος...ο καλύτερος παίχτης πέρσι ήταν ο...Βασιλακόπουλος!!!Δες μόνο τα παιχνίδια στον 3ο και 5ο τελικό...ο Θανάσης κατέβηκε να βαρέσει και σφαλιάρες.....τα έχουν αυτά στον ΠΑΟ...άλλος κουμπούρια...άλλος σφαλιάρες.... [/shadow]
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Καλά, ρίξε εδώ μια ματιά ,
να δεις ποιούς "φέρνατε" και τελικά είναι αλλού και άσε τα πολλά λόγια, γιατί μόνο εκεί κερδίσατε, στην πολυλογία.

Πολυ καλο..αλλα αυτο ουτε ο εσυ δε θα το γραφες τοσο οπαδιστικα..νομιζα οτι διαβαζω παναθηναικο τριφυλλι.α ρε τσατσοι δημοσιογραφοι
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
τι να πω για Γιανακοπουλους...., ειμαι πορωμενος με το basket γενικοτερα, θα παω στα μισα παιχνιδια του ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ, πηρα  διαρκειας, φανατιζομαι κτλ αλλα η δικη μου η τρελα και ολονων ΔΕΝ συγκρινεται με τους κοντους, Δεν περιγραφονται απλα,.... ειναι οπαδοι στο τετραγωνο! :o ;)


Καθομαι και βλεπω ποσα παιρνει ο Ροναλντινιο.... ΠΟΣΑ? 7 εκ ευρω
Και ποσα παιρνει ο Σαρας μονο για τον πρωτο χρονο πανω απο 4.5 λενε...
Και λεω ο ανθρωπος, η barca και η τσελσι θα βγαλουν εσοδα >150 εκ ευρω εως και 200εκ ευρω. ενω στο μπασκετ ο ΠΑΟ θα βγαλει 6-10 (maximum!) εκ ευρω εσοδα  :-



και ερωτω ,ειναι δυνατον??
Το ποδοσφαιρo των αμετρητων χορηγων,των διαρκειας, του CL??!!!

[size=15pt]Δηλαδη ποιον θα επαιρνε ο Παυλος αν ηταν ανεμεμιγμενος με την ποδοσφαιρικη οικονομια??????????????[/size] :o


...ετσι ακριβως ειναι φιλε μου...δεν υπηρξε και δεν θα υπαρξει αλλος Προεδρος σαν κι αυτον...γι' αυτο και οταν μπαινει στο ΟΑΚΑ οι φιλαθλοι κανουν standing ovation  , γι'αυτο ολοι τον αγαπαμε και ευχομαστε ο Θεος να τον εχει παντα καλα...οσο για την μεταγραφη του Σαρας που κανει τον γυρο του κοσμου , αυτα να τα βλεπουν κατι γλειφτρονια του Βαρδηνογιαννη που κατα καιρους εμφανιζονται και εδω  για να μας πεισουν οτι ο Θεος-Παυλος δεν θα μπορουσε να στηριξει οικονομικα την ΠΑΕ...



Υ.Γ...σημερα το πρωι πηγα να παρω εισιτηριο διαρκειας απο το τμημα VIP του ΟΑΚΑ(εισοδος απο Λ.Κυμης)...μονο μια λεξη θα πω : παροξυσμος....εντυπωση μου εκανε οτι ηταν πολλοι απο επαρχια...κατα πασα πιθανοτητα θα σπασουμε το αντιστοιχο ρεκορ εισιτηριων.
 

Συνημμένα

  • jiaskevicious.jpg
    jiaskevicious.jpg
    34,2 KB · Εμφανίσεις: 51

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom