Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 386K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ένα λεπτο. Θα κάνεις δύο φορολογικές εννοείς το 2015;

Μια εδώ για τα άλλα και μια εκεί για τους μισθους;
εδώ δεν χρειάζεται να κάνω δήλωση… η παρακράτηση και η απόδοση γίνεται από τον εργοδότη μου..

στην Ελλάδα θα κάνω του χρόνου δήλωση ως μόνιμος κάτοικος εξωτερικού και θα φορολογηθώ για τα εισοδήματα που έχω στην Ελλάδα ενώ για τα εισοδήματα που έχω στην Αγγλία δεν θα φορολογηθώ (σύμβαση περί αποφυγής διπλής φορολογίας)…

με τον τρόπο αυτό το χρήμα που βγάζω εδώ είναι δικαιολογημένο και δεν μπορεί κανένας κερατάς να μου πεί τίποτε… επίσης οι μέρες εργασίας που έχω εδώ μεταφέρονται στην Ελλάδα ως συντάξιμος χρόνος χωρίς παραπέρα επιβάρυνση…
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Κοιτα, απο τη μια μου το παιζεις υπερμαχος της νομιμοτητας και απο την αλλη μου λες οτι εχτισες αυθαιρετο. Οχι φιλε το αυθαιρετο και το δικο σου και των αλλονων να ερθει να σου το γκρεμισει και να πληρωσει κι ολας το κοστος ο καθενας μονος του και ολοι μαζι οι αυθαιρετουχοι.

ΜΑΖΙ ΣΟΥ!  :rockon:

Αλλά τώρα νομιμοποιήθηκαν. Πληρώνεις λοιπόν κολώνες μόνος ή περιμένεις;

ΥΓ: Φυσικά και δεν έχτισα αυθαίρετο. Δεν θα το έκανα ποτέ! Παράδειγμα είναι.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Κοιτα, απο τη μια μου το παιζεις υπερμαχος της νομιμοτητας και απο την αλλη μου λες οτι εχτισες αυθαιρετο. Οχι φιλε το αυθαιρετο και το δικο σου και των αλλονων να ερθει να σου το γκρεμισει και να πληρωσει κι ολας το κοστος ο καθενας μονος του και ολοι μαζι οι αυθαιρετουχοι.

μπα… όταν τα έλεγα αυτά γελοίε για τους ημιυπαίθριους και τα αυθαίρετα έβγαζες γλώσσα παλιόπουστρα… 
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
ΜΑΖΙ ΣΟΥ!  :rockon:

Αλλά τώρα νομιμοποιήθηκαν. Πληρώνεις λοιπόν κολώνες μόνος ή περιμένεις;

ΥΓ: Φυσικά και δεν έχτισα αυθαίρετο. Δεν θα το έκανα ποτέ! Παράδειγμα είναι.
δεν νομιμοποιηθηκαν  ;) απλα τους εβαλε ολους να το δηλωσουν απο μονοι τους και μολις ανεβηκαν τα τετραγωνικα της καθε ιδιοκτησιας (βλ.ημιυπαιθριοι) ερχεται μετα και τους κοτσαρει χαρατσι δεη και τωρα ενφια  ;) μιλαμε για κανονικη καμορα οχι αστεια  ;)
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
μπα… όταν τα έλεγα αυτά γελοίε για τους ημιυπαίθριους και τα αυθαίρετα έβγαζες γλώσσα παλιόπουστρα… 
ρε κωλογαμημενε λατζερη, μιλας σε αυτον που ειχε ξεσκισει στο νημα με τους κατασκευαστες ολα τα λαμογια και τις παρανομοιες τους πας καλα?  :uglystupid: :uglystupid: :jerking: :jerking:
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.843
Πόντοι
1.686

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
επίσης οι μέρες εργασίας που έχω εδώ μεταφέρονται στην Ελλάδα ως συντάξιμος χρόνος χωρίς παραπέρα επιβάρυνση…
ελα ρε? σοβαρα ρε λαμογιο? και με τι εισφορες θα παρεις συνταξη εδω αφου δε πληρωνεις? κατι τετοιοι κλεφτες σαν και σενα και κατι αλβανους επεσαν εξω τα ταμεια ρε λαμογιο  :2on1:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Μεγάλη έκπληξη βλέπω. Θα περίμενες να είχα ψοφήσει απ'την πείνα και την πρέζα σε κανα πεζοδρόμιο, έτσι??

Δεν σε έχω τόόσο μαλάκα.

Όταν έρχεται η ώρα της κανονικής ζωής και κλείνεις το κουτάκι που ανοίγεις εδώ πέρα, θα πρέπει να πράττεις σαν κανονικός άνθρωπος και όχι σαν ούγκανο.

ΥΓ: Άσε αυτά. Λέγε, θα έλθει επενδυτής α λα Μελισσανίδης τώρα που έπεσες; Δεν βλέπεις φως στο τούνελ;
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Παράσιτοοοοοοοοοοοοο  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
πεστα με τον κλεφταρα ρε  :jerking: αμα βγει το εεκ στα πραγματα μεχρι τοτε προσωπικα του υποσχομαι πως θα περασω νομο να μην παιρνει σεντ συνταξη οποιος ειναι σαν τα μουτρα του σκατοπουστα λατζερη  :jerking:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ελα ρε? σοβαρα ρε λαμογιο? και με τι εισφορες θα παρεις συνταξη εδω αφου δε πληρωνεις? κατι τετοιοι κλεφτες σαν και σενα και κατι αλβανους επεσαν εξω τα ταμεια ρε λαμογιο  :2on1:

οι εισφορές που ρίχνω εδώ θα μεταφερθούν στο ΙΚΑ κανονικά και με τον νόμο…

όπως και το ΙΚΑ αποδίδει τις εισφορές ξένων οι οποίοι εργάζονται στην Ελλάδα για κάποια χρόνια και ξαναγυρνάνε στην πατρίδα τους..

γιαυτό υπάρχει η Ευρωπαική Ενωση παίκτη μου…

αλλά έτσι και αλλιώς έχω τα χρόνια για να βγώ σε σύνταξη… με την αναγνώριση της επταετίας που ξεκίνησα να κάνω (4 χρόνια σπουδές, 2 παιδιά, 1 από το στρατιωτικό) φτάνω τα 37 συντάξιμα…

και εις υγείαν σας .. 
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
οι εισφορές που ρίχνω εδώ θα μεταφερθούν στο ΙΚΑ κανονικά και με τον νόμο…

όπως και το ΙΚΑ αποδίδει τις εισφορές ξένων οι οποίοι εργάζονται στην Ελλάδα για κάποια χρόνια και ξαναγυρνάνε στην πατρίδα τους..

γιαυτό υπάρχει η Ευρωπαική Ενωση παίκτη μου…
εισαι σιγουρος? για ρωτα να μαθεις για τους φορους οσων εργαζονται στη βουλγαρια που εχει κατακρατησει η Ελλαδα και δεν αποδιδει και ρωτα και μετα γιατι η τραπεζα πειραιως εχει ανοιξει ειδικο υποκαταστημα για οσους εχουν παρε δωσε με βουλγαρια  :2funny: πολυ χαιρομαι που θα παρεις τα αρχιδια μου οταν βγεις στη συνταξη  :rockon: :rockon: :rockon:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εισαι σιγουρος? για ρωτα να μαθεις για τους φορους οσων εργαζονται στη βουλγαρια που εχει κατακρατησει η Ελλαδα και δεν αποδιδει και ρωτα και μετα γιατι η τραπεζα πειραιως εχει ανοιξει ειδικο υποκαταστημα για οσους εχουν παρε δωσε με βουλγαρια  :2funny: πολυ χαιρομαι που θα παρεις τα αρχιδια μου οταν βγεις στη συνταξη  :rockon: :rockon: :rockon:

τι ακριβώς φόρους έχει κατακρατήσει ρε μαλάκα ???

πάλι άρχισες τις παπαριές ??
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.843
Πόντοι
1.686
οι εισφορές που ρίχνω εδώ θα μεταφερθούν στο ΙΚΑ κανονικά και με τον νόμο…


αλλά έτσι και αλλιώς έχω τα χρόνια για να βγώ σε σύνταξη… με την αναγνώριση της επταετίας που ξεκίνησα να κάνω (4 χρόνια σπουδές, 2 παιδιά, 1 από το στρατιωτικό) φτάνω τα 37 συντάξιμα…

και εις υγείαν σας ..  

Η αναγνώριση απαιτεί να καταβάλεις εισφορές που είναι αρκετές
χιλιάδες ευρώ..

Τις κατέβαλες ;  :2funny: :2funny: :2funny:
Πόσταρε απόδειξη πληρωμής !  :2funny: :2funny: :2funny:

Ψευταράκοοοοοοοοοο  :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εισαι σιγουρος? για ρωτα να μαθεις για τους φορους οσων εργαζονται στη βουλγαρια που εχει κατακρατησει η Ελλαδα και δεν αποδιδει και ρωτα και μετα γιατι η τραπεζα πειραιως εχει ανοιξει ειδικο υποκαταστημα για οσους εχουν παρε δωσε με βουλγαρια  :2funny: πολυ χαιρομαι που θα παρεις τα αρχιδια μου οταν βγεις στη συνταξη  :rockon: :rockon: :rockon:

ξεστραβώσου μαλάκα

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Η αναγνώριση απαιτεί να καταβάλεις εισφορές που είναι αρκετές
χιλιάδες ευρώ..

Τις κατέβαλες ;  :2funny: :2funny: :2funny:
Ποσταρε απόδειξη πληρωμής !  :2funny: :2funny: :2funny:

Ψευταράκοοοοοοοοοο  :2funny: :2funny: :2funny:

είπα ότι έχω ξεκινήσει... για την ακρίβεια θα καταβάλω 7*14=98 * 170 ευρώ -15% = 14.200 περίπου .. σιγά το ποσό..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom