Νέα

Σαλαμίνα: Έσωσε 20χρονη από βιασμό και ξυλοκόπησε τον δράστη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xrononaytis1979
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 432
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

nikos2255

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2013
Μηνύματα
168
Like
323
Πόντοι
21
Σε αυτο το βιντεο που τραβηξε ο «εξοργισμενος» πολιτης που εριξε το ξυλο, φαινεται να φοραει γαντια οταν του ριχνει τις μαπες.
τι γαντια ειναι αυτα? πυγμαχιας? Μηπως ειναι μαλλινα γιατι πηγαινε για χιονοπολεμο εκει στη Σαλαμινα?Τα ειχε μαζι του τυχαια?
πολυ περιεργα πραγματα…
Πυγμαχιας ειναι μαλλον τα γαντια..Και??? Εισαι στο μαγαζι σου, 7 λεπτα δρομο απο το συμβαν, και σε καλει στο τηλεφωνο ενας φιλος σου, μια φιλη σου, που κινδυνευει.Αμεσως ξεκινας και μεσα στο αμαξι σου εχεις γαντια πυγμαχιας, αφου ηδη ασχολεισαι με πυγμαχια, και τα φορας οταν πας εκει..Που βλεπεις το παραξενο?
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.429
Κριτικές
1
Like
7.389
Πόντοι
2.306
Πυγμαχιας ειναι μαλλον τα γαντια..Και??? Εισαι στο μαγαζι σου, 7 λεπτα δρομο απο το συμβαν, και σε καλει στο τηλεφωνο ενας φιλος σου, μια φιλη σου, που κινδυνευει.Αμεσως ξεκινας και μεσα στο αμαξι σου εχεις γαντια πυγμαχιας, αφου ηδη ασχολεισαι με πυγμαχια, και τα φορας οταν πας εκει..Που βλεπεις το παραξενο?
ναι τυπε , σε φαση εκτακτης αναγκης, δεν ξερεις τι θα συναντησεις, περιμενεις να βρεις τρελλο με μαχαιρι μπροστα σου (ετσι ειπε η κοπελα οτι της ελεγε ο παρανοϊκος), και το μυαλό σου παει πρωτα σε γαντια πυγμαχιας…
 

nikos2255

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2013
Μηνύματα
168
Like
323
Πόντοι
21
και το μυαλό σου παει πρωτα σε γαντια πυγμαχιας…
Αρα να μην τον πιστεψουμε τον σφιχτη, θα μας επειθε αν ειχε μαζι του κανενα μαχαιρι και αυτος, η ακομα καλυτερα κανενα καλασνικοφ...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.153
Like
34.426
Πόντοι
9.931

...Επειτα, εμφανίστηκε ένας άνδρας και άρχισε να με χτυπά και να με καταγράφει σε βίντεο χωρίς την συναίνεσή μου και εκεί φοβήθηκα για την ζωή μου. Προς εκείνον θα κινηθώ νομικά»...

Την πάτησε ο μαγκας, ηθελε μπουνιδια και βίντεο... κάποιος δικηγόρος θα βγαλει καλα φράγκα!
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.852
Like
2.248
Πόντοι
456
Προτεινω να βγει νομος που να απαγορευει στις γυναικες να πηγαινουν μονες τους στην παραλια..Ακους εκει κοριτσι πραμα να γδυνεται και να προκαλει..Και να υπαρχει τιμωρια σε οσες φορανε μπικινι..Μονο ολοσωμο..Αν καποια διανοηθει να φορεσει στρινγκ, να λιθοβοληθει για παραδειγματισμο.
Μην γίνεσαι ακραίος, δεν είναι σωστό να απαγορέυεται η ελευθερία έκφρασης στο ντύσιμο του ατόμου επειδή κάποιοι το θεωρούν προκλητικό. Ούτε δικαιολογείται κάποιος να μην συγκρατηθεί όταν κουνιούνται μπροστά του τα γυμνά κωλομέρια και ημίγυμνα βυζόμπαλα. Ο σεξουαλικός παρενοχλητής που "την πέφτει" ή ακόμα χειρότερα απλώνει χέρι πρέπει να τιμωρείται αυστηρά. Θα έπρεπε όμως να υπάρχει σε τέτοιες περιπτώσεις και κάποιο ελαφρυντικό του τύπου "εν βρασμώ ψωλής" κατά αντιστοιχία με το "εν βρασμώ ψυχής" στις δολοφονίες. Ενώ αντίθετα, ένας σεξουαλικός παρενοχλητής που δρα ύπουλα τη νύχτα εναντίον ανυποψίαστων γυναικών που δεν τον προκάλεσαν καθόλου θα πρέπει να τιμωρείται με όλη την αυστηρότητα του νόμου όπως και ο εν ψυχρώ δολοφόνος. Εξ άλλου οι ποινές είναι παρόμοιες και για τα δύο εγκλήματα.


:2funny::2funny::2funny: (όχι μόνο εσύ να τρολάρεις)
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
662
Κριτικές
3
Like
3.187
Πόντοι
446

...Επειτα, εμφανίστηκε ένας άνδρας και άρχισε να με χτυπά και να με καταγράφει σε βίντεο χωρίς την συναίνεσή μου και εκεί φοβήθηκα για την ζωή μου. Προς εκείνον θα κινηθώ νομικά»...

Την πάτησε ο μαγκας, ηθελε μπουνιδια και βίντεο... κάποιος δικηγόρος θα βγαλει καλα φράγκα!
Ατσα το πρεζακι μια χαρα έχει δικηγόρο πολύ καλά τον δασκαλεψε κ τον λέγαμε κ χαζο.....ο μπόξερ και θα παραμείνει στο friendzone και θα αρπάξει κ ενα καβλι απ' το δικαστήριο.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.900
Κριτικές
20
Like
26.836
Πόντοι
8.346
Ατσα το πρεζακι μια χαρα έχει δικηγόρο πολύ καλά τον δασκαλεψε κ τον λέγαμε κ χαζο.....ο μπόξερ και θα παραμείνει στο friendzone και θα αρπάξει κ ενα καβλι απ' το δικαστήριο.
Ο πρεζος μας διαβάζει.
Μίλα πουστη, ποιο μέλος εισαι?!
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
662
Κριτικές
3
Like
3.187
Πόντοι
446

nikos2255

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2013
Μηνύματα
168
Like
323
Πόντοι
21
Ο μποξερ να φαει και ποινη απο το σωματειο πυγμαχιας που προπονειται , για λαθος οπλισμο, και να του παρουν και την μαυρη ζωνη αν εχει..Κυριε σε καλεσε η κοπελα που κινδυνευε στην θαλασσα απο εναν μαχαιροβγαλτη οπως σου ειπε στο τηλεφωνο..Τι πας εκει με γαντια του μποξ..Επρεπε να εχεις μαχαιρι και εσυ...Α και ενα ψαρουντουφεκο, σε περιπτωση που το ψυχακι δεν εβγαινε απο το νερο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.230
Κριτικές
62
Like
44.881
Πόντοι
9.297
Θα βρεθεί κατηγορούμενος ο ιππότης σωτήρας για την βιντεοσκόπηση του σκηνικού...
Μεγάλη καγκουρια το γάντι,λες και ήταν σε ...αγώνα!
20χρονη και 30χρονος ...γνωριστηκαν σε καφετέρια η στο μετρό;Μάλλον πουλούσε ο ένας φίδια στον άλλον σε τίποτα σοσιαλ μύδια ...αναρωτιέμαι ποιος είναι πιο ναυάγιο από τους τρεις εμπλεκόμενους που τώρα τους έμαθε όλο το Πανελλήνιο;
 

nikos2255

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2013
Μηνύματα
168
Like
323
Πόντοι
21
Ο μποξερ να φαει και ποινη απο το σωματειο πυγμαχιας που προπονειται , για λαθος οπλισμο, και να του παρουν και την μαυρη ζωνη αν εχει..Κυριε σε καλεσε η κοπελα που κινδυνευε στην θαλασσα απο εναν μαχαιροβγαλτη οπως σου ειπε στο τηλεφωνο..Τι πας εκει με γαντια του μποξ..Επρεπε να εχεις μαχαιρι και εσυ...Α και ενα ψαρουντουφεκο, σε περιπτωση που το ψυχακι δεν εβγαινε απο το νερο.
Ξεχασα και τα βατραχοπεδιλα...Θα του εφευγε το ψυχακι αν πηγαινε να το σκασει κολυμποντας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.230
Κριτικές
62
Like
44.881
Πόντοι
9.297
Είχε κι ένα στυλ ομιλίας πολύ μαγκιααααα ο ιππότης σωτήρας...έτσι έριξε το εικοσάχρονο κορίτσι;
Υψηλό επίπεδο...και για τους δύο τους προφανώς.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

...:2funny::2funny::2funny::2funny:.
Ταιριαστό ζευγάρι κατά κάποιον τρόπο.
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
662
Κριτικές
3
Like
3.187
Πόντοι
446
Θα βρεθεί κατηγορούμενος ο ιππότης σωτήρας για την βιντεοσκόπηση του σκηνικού...
Μεγάλη καγκουρια το γάντι,λες και ήταν σε ...αγώνα!
20χρονη και 30χρονος ...γνωριστηκαν σε καφετέρια η στο μετρό;Μάλλον πουλούσε ο ένας φίδια στον άλλον σε τίποτα σοσιαλ μύδια ...αναρωτιέμαι ποιοας είναι πιο ναυάγιο από τους τρεις εμπλεκόμενους που τώρα τους έμαθε όλο το Πανελλήνιο;
Για τη βιντεοσκόπηση δε νομίζω, γιατί λειτουργησε επιβοηθητικα, κ έγινε κ αλλη καταγγελία από αλλο κορίτσι. Βέβαια πηρε κ κάμποσους χιλιάδες φολοερς ο μποξερ, αλλά οκ. Για υπέρμετρη χρήση βιας, σωματική βλάβη, απειλή κ απόσπαση ομολογίας δια της βιας ναι θεωρώ οτι θα μπορούσε να κατηγορηθεί καλλιστα.
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
662
Κριτικές
3
Like
3.187
Πόντοι
446
Είχε κι ένα στυλ ομιλίας πολύ μαγκιααααα ο ιππότης σωτήρας...έτσι έριξε το εικοσάχρονο κορίτσι;
Υψηλό επίπεδο...και για τους δύο τους προφανώς.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

...:2funny::2funny::2funny::2funny:.
Ταιριαστό ζευγάρι κατά κάποιον τρόπο.
Είπαμε δεν θα γαμήσει. Δεν βγαίνει από το friendzone. Τσαμπα η φυλακή που πιθανός θα φάει
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.230
Κριτικές
62
Like
44.881
Πόντοι
9.297
Για τη βιντεοσκόπηση δε νομίζω, γιατί λειτουργησε επιβοηθητικα, κ έγινε κ αλλη καταγγελία από αλλο κορίτσι. Βέβαια πηρε κ κάμποσους χιλιάδες φολοερς ο μποξερ, αλλά οκ. Για υπέρμετρη χρήση βιας, σωματική βλάβη, απειλή κ απόσπαση ομολογίας δια της βιας ναι θεωρώ οτι θα μπορούσε να κατηγορηθεί καλλιστα.
Από σωτήρας κατηγορούμενος σε μια μέρα..
 

nikos2255

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2013
Μηνύματα
168
Like
323
Πόντοι
21
Είχε κι ένα στυλ ομιλίας πολύ μαγκιααααα ο ιππότης σωτήρας...έτσι έριξε το εικοσάχρονο κορίτσι;
Υψηλό επίπεδο...και για τους δύο τους προφανώς.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

...:2funny::2funny::2funny::2funny:.
Ταιριαστό ζευγάρι κατά κάποιον τρόπο.
Αν δηλαδη μιλουσε με πιο νορμαλ στυλ και ηταν πιο συμπαθητικος, θα αλλαζε κατι ως προς την υποστηριξη του η οχι? Αρα με βαση το ποσο συμπαθης η αντιπαθητικος ειναι καποιος, υποστηριζουμε η κραζουμε? Προσφατα αφεθηκαν ελευθεροι χωρις κανενα περιοριστικο μετρο 3 Πακιστανοι που τους ειχαν μπουζουριασει στην Μυκονο επειτα απο καταγγελια τουριστριας για βιασμο..Οι Πακιστανοι ομολογησαν , ομως οχι βιασμο αλλα ερωτικη συνευρεση με την θεληση της, και πειστηκαν οι ανακριτες αφου ενας απο αυτους ειχε τραβηξει βιντεο και θεωρησαν οτι το απολαμβανε η τουριστρια χωρις μαλιστα να ειναι μεθυσμενη..Ο οχλος στο ιντερνετ ζηταει αποκεφαλισμο των Πακι..Οκ και εγω δεν τους χωνευω, αλλα εκτος του οτι θελω να πιστευω οτι η δικαιοσυνη προσπαθει να κανει καλα της δουλεια της, οσο της το επιτρεπει η νομοθεσια και με ελαχιστες εξαιρεσεις καποιων που εχουν χοντρα μεσα, σκεφτομαι ποσο αδικο θα ηταν να σαπισουν στη φυλακη 3 ανθρωποι επειδη παρτουζωσαν μια καργιολα που πηγε διακοπες για να γαμηθει
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.230
Κριτικές
62
Like
44.881
Πόντοι
9.297
Αν δηλαδη μιλουσε με πιο νορμαλ στυλ και ηταν πιο συμπαθητικος, θα αλλαζε κατι ως προς την υποστηριξη του η οχι? Αρα με βαση το ποσο συμπαθης η αντιπαθητικος ειναι καποιος, υποστηριζουμε η κραζουμε? Προσφατα αφεθηκαν ελευθεροι χωρις κανενα περιοριστικο μετρο 3 Πακιστανοι που τους ειχαν μπουζουριασει στην Μυκονο επειτα απο καταγγελια τουριστριας για βιασμο..Οι Πακιστανοι ομολογησαν , ομως οχι βιασμο αλλα ερωτικη συνευρεση με την θεληση της, και πειστηκαν οι ανακριτες αφου ενας απο αυτους ειχε τραβηξει βιντεο και θεωρησαν οτι το απολαμβανε η τουριστρια χωρις μαλιστα να ειναι μεθυσμενη..Ο οχλος στο ιντερνετ ζηταει αποκεφαλισμο των Πακι..Οκ και εγω δεν τους χωνευω, αλλα εκτος του οτι θελω να πιστευω οτι η δικαιοσυνη προσπαθει να κανει καλα της δουλεια της, οσο της το επιτρεπει η νομοθεσια και με ελαχιστες εξαιρεσεις καποιων που εχουν χοντρα μεσα, σκεφτομαι ποσο αδικο θα ηταν να σαπισουν στη φυλακη 3 ανθρωποι επειδη παρτουζωσαν μια καργιολα που πηγε διακοπες για να γαμηθει
Εγώ τον βρήκα αντιπαθή και σε στυλ "είμαι φουσκωτος και είμαι μάγκας"...κάτι που μάλλον έχει πέραση σε χθεσινά κοριτσάκια .
Η επίθεση ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ τον έριξε ακόμα πιο πολύ στα μάτια μου και νομίζω πως όσο περνάνε οι μέρες θα βγαίνουν οι αλλά στοιχεία που θα προκαλούν ακόμα πιο αρνητικά την κοινη γνωμη.
 

nikos2255

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2013
Μηνύματα
168
Like
323
Πόντοι
21
Εγώ τον βρήκα αντιπαθή και σε στυλ "είμαι φουσκωτος και είμαι μάγκας"...κάτι που μάλλον έχει πέραση σε χθεσινά κοριτσάκια .
Η επίθεση ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ τον έριξε ακόμα πιο πολύ στα μάτια μου και νομίζω πως όσο περνάνε οι μέρες θα βγαίνουν οι αλλά στοιχεία που θα προκαλούν ακόμα πιο αρνητικά την κοινη γνωμη.
Και εγω να σου πω δεν τους παω τετοιους τυπους φουσκωτους μαγκια νταηλικι τατουαζ κτλ..ΟΜΩΣ..Νομιζω οτι το λαθος που κανουμε συνηθως ειναι οτι κυριαρχει η συμπαθεια η η αντιπαθεια και οχι η λογικη, ωστε να κρινουμε ενα γεγονος με βαση την λογικη και οχι την αντιπαθεια
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.919
Like
1.706
Πόντοι
216
Έχουν περάσει μέρες και δεν έχω τοποθετηθεί πάνω στο συγκεκριμένο θέμα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κρατηθώ άλλο.
Πολλές φορές έχω πει εδώ μέσα ότι αυτή η ιστορία με την πρόκληση των θηλυκών αλλά πέφτει ο ένας μετά τον άλλον να με φάει, γιατί προφανώς το πουλάκι τους δεν κάνει τσιου και φυσικά ελέγχουν πότε θα τους σηκωθεί, οπότε δεν θα σταθώ στα περί πρόκλησης από το θύμα.
Πάντα υπήρχαν οι ανώμαλοι αλλά λέω μήπως, απλά μήπως όλα αυτά τα περιστατικά έχουν πολλαπλασιαστεί από τότε που δόθηκαν τόσα δικαιώματα στις γυναίκες; Απλά τροφή για σκέψη.

Πάμε τώρα στο χθεσινό μάγκα. Αρχικά ο τύπος βαράει έναν καθυστερημένο που είναι τα μισά κιλά από αυτόν, ο οποίος μάλιστα δεν αντιδρά καθόλου από όσο βλέπουμε. Αφού μάλιστα έχει αποτραπεί το ΦΟΒΕΡΟ έγκλημα, ο τύπος συνεχίζει και τον χτυπάει, ενώ ο κίνδυνος έχει παρέλθει.
Επίσης όλο αυτό ήταν δουλειά της αστυνομίας. Την αστυνομία γιατί δεν την κάλεσε κανένας;

Ανεξάρτητα από το ποινικό παρελθόν του δράστη θέλω να βγει ένας δικηγόρος από εδώ μέσα ( και έχουμε πολλούς από ότι ξέρω) να τεκμηριώσει ποιος νόμος δίνει το δικαίωμα στον χοντρό να χτυπάει και να διαπομπεύει τον οποιοδήποτε, υπάρχει καποια ζυγαριά που μας λέει ότι μετά από Χ,ψ έγκλημα επιτρέπεται το ξύλο.

Τέλος να πω ότι είδα κάποιους από την αστυνομία να δικαιολογούν τον χοντρό. Με ποια λογική άραγε; Μήπως κάτι τέτοιο συμβαίνει και στα αυτοφόρα άρα στα μυαλά κάποιων είναι φυσιολογικό; απλά ρωτάω....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom