Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
φιλε νεαρχε σωστος!!!ανεφερα τις grey goose k ciroc γιατι ειναι βραβευμενες,καλυτερες για μενα  ειναι η belvedere k stolisnaya elit.σε καβα δουλευεις?


Φίλε Bliet όχι δε δουλεύω σε κάβα, απλά μου αρέσει αρκετά η Βότκα και διάβασα λίγα πράγματα.

Όταν είπες Belvedere άνοιξες ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο, την Πολωνία !
H Belvedere είναι Πολωνέζικη Βότκα όπως ξέρεις. Η Πολωνία παράγει πολλές και καλές Βότκες. Οι ίδιοι οι Πολωνοί υποστηρίζουν ότι η Βότκα γεννήθηκε στην χώρα τους περίπου το 1405. Αυτό φαίνεται να υποστηρίζουν και οι περισσότεροι ερευνητές, αν και εγώ προσωπικά πιστεύω ότι γεννήθηκε στη Ρωσία, και μάλιστα ενδεχομένως από έναν ελληνικής καταγωγής μοναχό.

Επί της ουσίας τώρα. Στη Πολωνία αν ποτέ βρεθείτε αξίζει να βγείτε μια φορά με ανδροπαρέα (κάνοντας διάλλειμα από την αναζήτηση των Θεϊκών Πολωνέζων κοριτσιών) για να πιείτε Βότκα. Θα τη πιείτε με το Ρωσικό τρόπο, σε μικρό ποτηράκι, και ΠΑΓΩΜΕΝΗ από την  κατάψυξη, χωρίς όμως πάγο.

Οι πολυδιαφημισμένες Belvedere, και Chopin είναι όντως πολύ καλές Βότκες. Επίσης πάρα πολύ καλή είναι και η Wyborowa. Δεν πρέπει να φύγετε από τη Πολωνία χωρίς να δοκιμάσετε την θρυλική Zubrowka! Βότκα αρωματισμένη το χορτάρι-του-Βίσωνα που βγαίνει στα δάση γύρω από την Βαρσοβία. Έχει μία ιδιαίτερη, ελαφρά γλυκίζουσα, πολύ ωραία γεύση. Μπορείτε να την πιείτε με τον κλασικό Ρωσικό τρόπο όπως όλες τις Βότκες, αλλά και με χυμό μήλου, όπως με συμβούλεψε ένα κορίτσι σε ένα μπουρδελάκι στα περίχωρα της Βαρσοβίας.

Επίσης να δοκιμάσετε Βότκα από πατάτα. Ναι, στη Πολωνία παράγουν και Βότκα από πατάτα, και τη βρήκα αξιόλογη.
Θυμάμαι μία βραδιά που είχα πάει μόνος μου στο μπαρ του ξενοδοχείου Marriott στη Βαρσοβία, είχα δοκιμάσει γύρω στις 20 διαφορετικές βότκες, και ήταν μόνο αυτές που μου συνιστούσε η πανέμορφη κοπέλα που μου τις σέρβιρε στο μπαρ. Συνολικά πρέπει να είχε γύρω στης 40 διαφορετικές Βότκες εκείνο το μπαρ. Ευτυχώς που έμενα στο ίδιο ξενοδοχείο και γύρισα κατευθείαν στο δωμάτιό μου.

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Φίλε Δημήτρη δε-πα-να’χει κωλόκαιρο, εγώ σε ζηλεύω !
Καταρχήν λατρεύω τον βόρειο καιρό με το κρύο, το γκρίζο, την ομίχλη, το χιόνι και τον παγετό. Η Αγία Πετρούπολη είναι λατρεμένος προορισμός για πολλούς λόγους, και για το βόρειο κλίμα της, όσο παράδοξο και αν ακούγεται στους περισσότερους, Έχω και εγώ τις ανωμαλίες μου.

Και ύστερα, τι να το κάνεις να καμακώνεις κάθε μέρα Ελληνίδες. Καλύτερα να περιμένεις στο σπιτάκι σου, και σε λίγες μέρες που θα φτιάξει ο καιρός θα βρεθείς δίπλα σε θεϊκά όμορφες, ευγενικές, καλλιεργημένες, Ρωσικές υπάρξεις.
ειδη ο καιρος ζεστανε εχει +1 αλλα σε λιγο θα ειναι ολο λασπες!καλητερα -5 και ολα παγωμενα και καθαρα παρα αυτη η βρωμια.η Αγια Πετρουπολη ειναι παραδισος.το κλιμα εχει αλλαξει φετος εκανε -10 για 2-3 μερες!πρωτη φορα.ουτε χιονια ειχε ολο +2,+4 ητανε!περιεργο πραγμα!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Επίσης να δοκιμάσετε Βότκα από πατάτα. Ναι, στη Πολωνία παράγουν και Βότκα από πατάτα, και τη βρήκα αξιόλογη.
βοτκα απο πατατα και στη Ρωσσια φτιαχνουνε στα χωρια.συνηθως ειναι απαισια στη γευση.λεγεται ΣΑΜΑΓΚΟΝ.δηλαδη σε ελευθερη μεταφραση μονο του καιει.ειναι 50,60 βαθμους πολυ δυνατο.και απο παντζαρια φτιαχνουνε βοτκα.απο πατατα βοτκα φτιαχνουνε πιο πολυ οι Ισλανδοι.
 

bliet

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
147
Like
0
Πόντοι
1
δε φτιαχνουμε κ το μεξικο ,σιεστα κ τεκιλα? :dancing:η το σκωτια,αδερφες κ ουισκυ :rockon:
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.246
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
AYTA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΙΣΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ τα πιο Tops of The Pops!!!



και κανα δύο ακόμη.... Για ρωτήστε τιμες να δείτε ποσο   μας πια΄νουν ιδίως κάτι Ροδόλφοι...
Και μην πείτε μούφα έχω αφοράσει απο τα δύο πιο πάνω ΜΑΓΑΖΙΑ

Καλή σας μέρα...
Ρε παιδια μου φαίνεται απίθανο να είναι αληθινά αυτα τα μωρά. Είναι καλύτερες από τις μοντελο-μουνάρες. Και κάθονται εκει να γλύφουν πούτσες?? Αν πάνε Παρισι θα κάνουν τρελή κονόμα χωρίς να γλύφουν χύσια... Μπά!! κάτι άλλ παίζει
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Ρε σύ τι λές...!!!
Αληθινές είναι τούτες....??????????????? :S :S :S :S :S :S :S :S :S




Δεν έχω πάρει τις υπηρεσίες του συγκεκριμένου γραφείου, αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι στη Ρωσία τόσο τέλεια μωρά είναι κάτι κοινό.

Είναι κάτι που ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας. Μία απλά όμορφη Ρωσίδα είναι καλύτερη από ένα top model της Ελλάδας.

Είναι ένα σύνολο από εκπληκτικής θηλυκότητας λεπτομέρειες. Το μεταξένιο δέρμα τους, το θηλυκό και όχι πρόστυχο βλέμμα τους, η τέλεια αρμονία στις αναλογίες του προσώπου τους, αυτό το περήφανο στήθος τους, το συνεσταλμένο ροζ μουνάκι τους …

Ξέρω ότι φαίνομαι υπερβολικός και άρα χάνω σε αξιοπιστία. Αλλά όταν με το καλό βρεθείς σε κάποια Ρωσική πόλη θα με θυμηθείς.

Η ομορφιά τους είναι μυθική …
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Ρε παιδια μου φαίνεται απίθανο να είναι αληθινά αυτα τα μωρά. Είναι καλύτερες από τις μοντελο-μουνάρες. Και κάθονται εκει να γλύφουν πούτσες?? Αν πάνε Παρισι θα κάνουν τρελή κονόμα χωρίς να γλύφουν χύσια... Μπά!! κάτι άλλ παίζει


Κι όμως φίλε μου. Είναι τόσο εκπληκτικά όμορφες.

Δυστυχώς κάποιες πηγαίνουν στο Παρίσι και σε άλλα μέρη της Δυτικής Ευρώπης, και εκεί μέσα σε λίγο καιρό γίνονται τελείως απρόσιτες.

Ευτυχώς πάντως που δεν φεύγουν πάρα πολλές. Ίσως γιατί δυσκολεύονται να πάρουν βίζα, ίσως πάλι γιατί οι Ρώσοι υπεραγαπάνε τη χώρα τους και δεν την παρατάνε εύκολα παρ’ όλες τις αντιξοότητες. Εμένα μου έδωσαν την εντύπωση ότι είναι πολύ περήφανος λαός.

Δεν θα ξεχάσω μία φορά βρισκόμουν σε ένα όχι μεγάλο μάρκετ κάπου στη λεωφόρο Nevski στην Πετρούπολη. Ήμουν κουστουμαρισμένος γιατί μόλις είχα γυρίσει από επαγγελματική συνάντηση και έκανα μπαμ ότι ήμουν ξένος, «δυτικός», Μπαίνω λοιπόν μέσα και αρχίζω να ζητάω λίγο χαβιάρι που ήθελα να αγοράσω στα Αγγλικά. Η χοντρούλα 50χρονη κυρία του καταστήματος μου απαντάει κάτι στα Ρωσικά με περιφρονητικό τόνο, σαν να ήθελα να μου πει «άντε μάθε Ρωσικά αγόρι μου και μετά έλα να μας μιλήσεις», και μετά στρέφεται προς μία άλλη πελάτισσα να την εξυπηρετήσει. Στ’ αρχίδια της που ήμουν δυτικός και γεμάτος ευρώ και δολάρια. Δεν έπεσε πάνω μου να με γλύψει για να πάρει κάνα φράγκο όπως θα έκανε μια συνάδελφος της στη Βουλγαρία ή σε πολλά άλλα μέρη.

Είναι πολύ περήφανος λαός.

Βέβαια στο θέμα ο Δημήτρης29 μπορεί να μας διαφωτίσει πολύ περισσότερο και να με διορθώσει αν κάπου έχω σχηματίσει λάθος γνώμη.

 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.118
Κριτικές
491
Like
37.370
Πόντοι
41.447
Δεν έχω πάρει τις υπηρεσίες του συγκεκριμένου γραφείου, αλλά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι στη Ρωσία τόσο τέλεια μωρά είναι κάτι κοινό.

Είναι κάτι που ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας. Μία απλά όμορφη Ρωσίδα είναι καλύτερη από ένα top model της Ελλάδας.

Είναι ένα σύνολο από εκπληκτικής θηλυκότητας λεπτομέρειες. Το μεταξένιο δέρμα τους, το θηλυκό και όχι πρόστυχο βλέμμα τους, η τέλεια αρμονία στις αναλογίες του προσώπου τους, αυτό το περήφανο στήθος τους, το συνεσταλμένο ροζ μουνάκι τους …

Ξέρω ότι φαίνομαι υπερβολικός και άρα χάνω σε αξιοπιστία. Αλλά όταν με το καλό βρεθείς σε κάποια Ρωσική πόλη θα με θυμηθείς.

Η ομορφιά τους είναι μυθική …

δεν είσαι καθόλου υπερβολικός Νέαρχε.
Την αλήθεια λές.
Οι Ρωσίδες είναι "άλλη πάστα"...
δεν λέτε καλά που ζήσαμε την πτώση του κομμουνισμού και έχουμε χαρεί ολα αυτα τα τρελά μωρά?
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
δεν λέτε καλά που ζήσαμε την πτώση του κομμουνισμού και έχουμε χαρεί ολα αυτα τα τρελά μωρά?


Αυτό που είπες είναι πολύ μεγάλη αλήθεια.
Πολλές φορές έχω χιλιοευχαριστήσει την τύχη μου που έζησα αυτή τη περίοδο της πτώσης του κουμμουνισμού και μπόρεσα και χάρηκα κάθε λογής ανατολικοευρωπαϊκό αγγελάκι.

Σε 20-30 χρόνια από τώρα, τις Ρωσίδες ούτε να τις κοιτάξεις κατάματα δεν θα σου επιτρέπεται.
Εγώ θα λέω ιστορίες στον εγγονό μου για την εποχή που πηδούσαμε τις ανατολικοευρωπαίες και τις Ρωσίδες και αυτός θα νομίζει ότι «πάλι ψεματάκια λέει ο πορνόγερος παππούς του.  Αχχχ, που να ‘ξερε!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Κι όμως φίλε μου. Είναι τόσο εκπληκτικά όμορφες.

Δυστυχώς κάποιες πηγαίνουν στο Παρίσι και σε άλλα μέρη της Δυτικής Ευρώπης, και εκεί μέσα σε λίγο καιρό γίνονται τελείως απρόσιτες.

Ευτυχώς πάντως που δεν φεύγουν πάρα πολλές. Ίσως γιατί δυσκολεύονται να πάρουν βίζα, ίσως πάλι γιατί οι Ρώσοι υπεραγαπάνε τη χώρα τους και δεν την παρατάνε εύκολα παρ’ όλες τις αντιξοότητες. Εμένα μου έδωσαν την εντύπωση ότι είναι πολύ περήφανος λαός.

Δεν θα ξεχάσω μία φορά βρισκόμουν σε ένα όχι μεγάλο μάρκετ κάπου στη λεωφόρο Nevski στην Πετρούπολη. Ήμουν κουστουμαρισμένος γιατί μόλις είχα γυρίσει από επαγγελματική συνάντηση και έκανα μπαμ ότι ήμουν ξένος, «δυτικός», Μπαίνω λοιπόν μέσα και αρχίζω να ζητάω λίγο χαβιάρι που ήθελα να αγοράσω στα Αγγλικά. Η χοντρούλα 50χρονη κυρία του καταστήματος μου απαντάει κάτι στα Ρωσικά με περιφρονητικό τόνο, σαν να ήθελα να μου πει «άντε μάθε Ρωσικά αγόρι μου και μετά έλα να μας μιλήσεις», και μετά στρέφεται προς μία άλλη πελάτισσα να την εξυπηρετήσει. Στ’ αρχίδια της που ήμουν δυτικός και γεμάτος ευρώ και δολάρια. Δεν έπεσε πάνω μου να με γλύψει για να πάρει κάνα φράγκο όπως θα έκανε μια συνάδελφος της στη Βουλγαρία ή σε πολλά άλλα μέρη.

Είναι πολύ περήφανος λαός.

Βέβαια στο θέμα ο Δημήτρης29 μπορεί να μας διαφωτίσει πολύ περισσότερο και να με διορθώσει αν κάπου έχω σχηματίσει λάθος γνώμη.
οχι Νεαρχε ολα οσα λες ειναι σωστα ετσι ειναι.δεν θελουνε πια τους ξενους γιατι ηρθανε τη δεκαετια του 90 και μεχρι πριν 2-3 χρονια ολα τα ζωα κατι αχριστοι Γερμανοι,ερωτομαλακες Ιταλοι,μπεκρουλιακες Σκανδιναυοι,σπαγγοραμενοι Ισπανοι(φοβεροι τσιγγουνιδες μεχρι και το κωλοχαρτο απο τα ξενοδοχεια κλεβανε για να μην αγορασουνε!!!).και οι γκομενες συχαθηκανε τους ξενους.οπως εγραψες πρεπει να μαθεις Ρωσσικα!τοτε θα σκιζεις.χωρις γλωσσα εισαι σαν νεκρος αφου κανεις δε μιλαει Αγγλικα
 

Mimis75

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2008
Μηνύματα
140
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Αμαν ρε παιδιά....μου φαίνεται οτι θα ετοιμάσω βαλίτσες για Μόσχα μεριά !!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Αμαν ρε παιδιά....μου φαίνεται οτι θα ετοιμάσω βαλίτσες για Μόσχα μεριά !!!!
θα ειναι το καλητερο που εχεις να κανεις.ΑΛΛΑ για να ξεσκιστεις στο γαμησι θα πρεπει να αγορασεις διαμερισμα με καμια 300.000 ευρω.η να νοικιασεις κανενα καλουτσικο με 1500 ευρω το μηνα!και να πας για μονιμα!οχι σαν τουριστας!τοτε θα ζησεις στον παραδισο!!!!!εγω Ελλαδα δεν παω που να ζησω!λεω στη μανα μου οταν με το καλο πεθανω θα γυρισω Ελλαδα η πιο σωστα θα με γυρισουνε!!!!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Δημήτρη29 το Σάββατο θα έχει πολύ καλό καιρό.

Τη Κυριακή περιμένουμε report …
 

tzob

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2008
Μηνύματα
25
Like
0
Πόντοι
0
μάγκες να ρωτήσω κάτι ???
το να πάει κάποιος μόνος μόσχα είναι ασφαλές ?
ή αν πάει με τουριστικό γραφείο μπορεί να βάλει γκόμενες
στο ξενοδοχείο ? :helpplea:
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
μάγκες να ρωτήσω κάτι ???
το να πάει κάποιος μόνος μόσχα είναι ασφαλές ?
ή αν πάει με τουριστικό γραφείο μπορεί να βάλει γκόμενες
στο ξενοδοχείο ? :helpplea:



Κοίτα, αν πας για σεξοτουρισμό, καλό είναι να πας μόνος σου και όχι οργανωμένα με γκρουπ. Για ευνόητους λόγους.

Τώρα, όσων αφορά την ασφάλεια εγώ ρίσκαρα αρκετά γιατί γυρνούσα τελείως μόνος σε διάφορες περίεργες περιοχές αλλά δεν μου έτυχε ποτέ τίποτα, εκτός από το να μου κολλήσει κάποιος μεθυσμένος Ρώσος που στο τέλος γίναμε και φίλοι.

Παλιά η Ρωσία ήταν πιο επικίνδυνη. Όχι μόνο από ομάδες εθνικιστών που επιτίθονταν σε ξένους, αλλά και από την ίδια τη αστυνομία. Έχω παράδειγμα φίλου τον οποίο τον είχαν σταματήσει οι αστυνομικοί στο δρόμο και με πρόφαση κάτι που δήθεν είχε κάνει παράνομο (δεν μπορούσε και να συνεννοηθεί γιατί δε μιλάνε γρι Αγγλικά) τον απειλούσαν να τον πάνε στο μπουντρούμι του Ρωσικού αστυνομικού τμήματος. Στην ουσία ήθελαν να τους δώσει χρήματα, δήθεν για πρόστιμο. Όταν τους τα έδωσε όλα τελείωσαν, αλλιώς θα τον πήγαιναν όντως μέσα χωρίς λόγο.

Αυτά όμως μετά την διακυβέρνηση Πούτιν τελείωσαν. Ο Πούτιν πρέπει να ελέγχει τη μαφία και τα τελευταία χρόνια δεν πειράζουν κανένα τουρίστα. Εμένα όταν πήγα δεν με ενόχλησε κανένας, ούτε στο δρόμο, ούτε στα μπουρδελάκια. Και γυρνούσα 2 και 3 η ώρα το βράδυ με τα πόδια, μόνος μου και ξένος. Η εντύπωση που μου δόθηκε είναι ότι υπήρχε σχετική ασφάλεια.

Αν σκέφτεσαι να πας για πρώτη φορά, μόνος σου και για σεξοτουρισμό, σου συστήνω την Αγία Πετρούπολη. Οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες, σε όλα από το ξενοδοχείο μέχρι τα κορίτσια, και βεβαίως τα κορίτσια …  …  ΘΕΕΣ !!!

Το δύσκολο είναι να βγάλεις βίζα. Πρέπει να σε καλέσουν από εκεί. Αυτό μπορεί να το κάνει το ξενοδοχείο στο οποίο θα κλίσεις αν είναι καλό. Περισσότερες πληροφορίες για βίζα ρώτα τον Δημήτρη29. Αυτός τα έχει ζήσει και τα ξέρει καλύτερα.

Αν πάλι θέλεις πας για Σαββατοκύριακο, σου συστήνω Πράγα ή Βαρσοβία. Δεν χρειάζεται βίζα, οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες, οι κοπέλες πολλές, ιδίως στη Πράγα, και πιστεύω ότι για τριήμερο είναι ιδανικοί προορισμοί.
 

dpierr

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
38
Like
0
Πόντοι
0
βοτκα απο πατατα και στη Ρωσσια φτιαχνουνε στα χωρια.συνηθως ειναι απαισια στη γευση.λεγεται ΣΑΜΑΓΚΟΝ.δηλαδη σε ελευθερη μεταφραση μονο του καιει.ειναι 50,60 βαθμους πολυ δυνατο.και απο παντζαρια φτιαχνουνε βοτκα.απο πατατα βοτκα φτιαχνουνε πιο πολυ οι Ισλανδοι.
Με συγχωρειτε που μπαινω ετσι στην συζητηση σας αλλα την βοτκα απο πατατα ειναι βορειοευρωπαικη εφευρεση(Σουηδια,Νορβηγια, Φινλανδια)Λογω του οτι δεν ειχαν σιταρια, κριθαρια για την παραγωγη αλκοολ παλιοτερα και η πατατα ευδοκιμη σε αυτες τις κλιματολογικες συνθηκες.
Στις περισοτερες χωρες το ονομαζουν Renat που σε ελευθερη μεταφραση σημαινει καθαρο η διαυγες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
μάγκες να ρωτήσω κάτι ???
το να πάει κάποιος μόνος μόσχα είναι ασφαλές ?
ή αν πάει με τουριστικό γραφείο μπορεί να βάλει γκόμενες
στο ξενοδοχείο ? :helpplea:
το καλητερο ειναι να βρεις καποιον που να μενει εκει να σε βοηθισει.η Αγια Πετρουπολη ειναι πιο ομορφη.αλλα η Μοσχα εχει περισσοτερη αφθονια απο πουτανες.ανεπησιμα 120.000.αλλα αν δεν εχεις καποιον που να ξερει ειναι αδυνατον να συνενοηθεις!!!!φιλοι μου Ιταλοι που μενουνε εκει μου ειπανε οτι της παζαρευουνε και της παιρνουνε με 100-150 ολη τη νυχτα.βεβαια αν δεν ξερεις τη γλωσσα εισαι σαν νεκρος.το ξενοδοχειο ξεχνα το 300-400 ευρω το δυωρο(αν ειναι να δωσεις τοσα γαμας και στην Ελλαδα!!!!η Πραγα ειναι πολυ καλη και ο κοσμος πολυ καλος.η Βαρσοβια ειναι χειροτερη και οι Πολωνοι χειροτερη και πιο αγενεις απο τους Τσεχους.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Με συγχωρειτε που μπαινω ετσι στην συζητηση σας αλλα την βοτκα απο πατατα ειναι βορειοευρωπαικη εφευρεση(Σουηδια,Νορβηγια, Φινλανδια)Λογω του οτι δεν ειχαν σιταρια, κριθαρια για την παραγωγη αλκοολ παλιοτερα και η πατατα ευδοκιμη σε αυτες τις κλιματολογικες συνθηκες.
Στις περισοτερες χωρες το ονομαζουν Renat που σε ελευθερη μεταφραση σημαινει καθαρο η διαυγες.
εχεις δικιο η βοτκα απο πατατα ειναι εφευρεση των Σκανδιναυων.στη σκανδιναυια την φτιαχνουνε στα εξωχικα τους αλλα ειναι τοσο απαισια που την πινουνε μονο οι νεοι που δεν εχουνε λεφτα και οι τελειως αλκολικοι!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom