Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
αυτα ειναι.μαχημε πυροβολικαριε.το θυμασαι το τραγουδακι για το πυροβολικο που λεγαμε στη θηβα?
Το πυροβολικό, το Πυροβολικό,
το Πυροβολικό πολύ το αγαπώ
θα πεθά- θα πεθάνω, θα πεθάνω
στο κανό - στο κανόνι μου επάνω
Πυ-ρο-βο-λι-κό Ισχύς δια της γνώσεως

Και συ βρε σκοπευτή, και συ βρε σκοπευτή
και συ βρε σκοπευτή βάλε παρεκτροπή
τύμπανο τύμπανο 21 κι έβαλε κι έβαλε 41
Πυ-ρο- βο -λι  - κό Ισχύς δια της γνώσεως



και συ βρε γεμιστή και συ βρε γεμιστή
και συ βρε γεμιστή, βάλε παρεκτροπή

βάλε τώ- βάλε τώρα ανά 2, βρήκα το - βρήκα το Πυροβόλι-
Πυ-ρο-βο-λι-κό Ισχύς δια της γνώσεως

και πυρομαχικά, και πυρομαχικά
και πυρομαχικά φέρτε μου βρε παιδιά
να τα βά- να τα βάλω στο κανόνι
να τα κά- να τα κάνω όλα σκόνη
Πυ-ρο-βο-λι-κό, Ισχύς δια της γνώσεως
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • PB.jpg
    PB.jpg
    52,7 KB · Εμφανίσεις: 43

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
πω πω τι μου θυμησες τωρα ρε συ.ειχα περασει πολυ ωραια στη θηβα.μετα στις μοναδες ηταν λιγο ζορικα τα πραγματα.γενικα ηταν καλη εμπειρια.
 

trelos21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
432
Like
12
Πόντοι
1
Β πυροβολαρχια

Γαμισετα ηταν χειμωνα
καλοκαιρι κουνουπι της πουτανας
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Μεγαλε εχεις κανει στην 110  Αν κατρερεις μεταθεση μην περιμενεις

εγω ειμουν εκει το 89
δεν ημουν εκει.ημουν σαμο 9 μηνες και μετα κιλκις 116μππ.αλλα ειχα γνωρισει πολλα παιδια που ηρθαν απο εκει με μεταθεση.οταν ημουν μεσα εγω ηταν η χειροτερη μοναδα ολου του πυροβολικου.μιλαμε 98-00.μετα απο οτι ξερω εφτιαξαν τα πραγματα.
 

gt21

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2007
Μηνύματα
978
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
ρε χανουμια κοιμαστε?εμπρος αετε
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Iατρικό Ανακοινωθέν

Ο τερματοφύλακας της ομάδας, Jurgen Macho, υποβλήθηκε το βράδυ σε μαγνητική τομογραφία εγκεφάλου στο ΙΑΣΩ General όπου παραμένει νοσηλευόμενος.

Η μαγνητική ήταν άνευ ευρημάτων. Ο Jurgen Macho θα παραμείνει στο νοσοκομείο το βράδυ για προληπτική νευρολογική παρακολούθηση και αναμένεται το πρωί να πάρει εξιτήριο. Η επάνοδος του στις προπονήσεις θα είναι άμεση.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Πορτογάλο επιθετικό  Arnaldo Edi Lopes da Silva "Edinho" (7/7/1982). Η ΠΑΕ συμφώνησε για τον δανεισμό του παίκτη μέχρι τις 30/6/2008, με μονομερές δικαίωμα της ΠΑΕ για αγορά όλων των δικαιωμάτων του ποδοσφαιριστή.

Μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας ο Edinho μίλησε στο aekfc.gr


«Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στην ΑΕΚ, είναι μια πρόκληση για μένα να αγωνιστώ σε αυτή την ομάδα. Αποτελεί μια σημαντική ευκαιρία για την καριέρα μου, κάνω ένα βήμα μπροστά καθώς θα αγωνιστώ σε υψηλότερο επίπεδο, σε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Την ΑΕΚ την έχω παρακολουθήσει στα ευρωπαϊκά παιχνίδια που έδωσε αλλά και σε έναν αγώνα πρωταθλήματος. Γνωρίζω πολύ καλά και τον Geraldo Alves  o οποίος μου έχει πει πολύ καλά πράγματα για την ΑΕΚ και για την προσαρμογή  στην Αθήνα. Μου έχει μιλήσει και για τον κόσμο της ομάδας που είναι πολύ θερμός και στηρίζει τους παίκτες πάντα. Εγώ το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ είναι ότι δεν μου αρκεί να είμαι ένας ακόμη ποδοσφαιριστής που συμπληρώνει το ρόστερ αλλά ένας ποδοσφαιριστής που αξίζει. Είμαι φιλόδοξος, έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου και θα το αποδείξω μέσα στο γήπεδο. Γνωρίζω ότι η ΑΕΚ είναι πρώτη στη βαθμολογία και θέλει τον φετινό τίτλο. Είμαι βέβαιος πως με τη συνεργασία όλων μας μέσα στην ομάδα θα την οδηγήσουμε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος».

Ο Edinho έχει αγωνιστεί στις παρακάτω ομάδες: Vitoria FC (1999/2000 και 2007/2008), Almada (2000/2001), Barreirense (2001/2002, 2002), S C Braga (2003/2004,2004/2005), Pacos Ferreira (2005/2006), Gil Vicente (2006/2007).
 

gt21

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2007
Μηνύματα
978
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Πορτογάλο επιθετικό  Arnaldo Edi Lopes da Silva "Edinho" (7/7/1982). Η ΠΑΕ συμφώνησε για τον δανεισμό του παίκτη μέχρι τις 30/6/2008, με μονομερές δικαίωμα της ΠΑΕ για αγορά όλων των δικαιωμάτων του ποδοσφαιριστή.

Μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας ο Edinho μίλησε στο aekfc.gr


«Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στην ΑΕΚ, είναι μια πρόκληση για μένα να αγωνιστώ σε αυτή την ομάδα. Αποτελεί μια σημαντική ευκαιρία για την καριέρα μου, κάνω ένα βήμα μπροστά καθώς θα αγωνιστώ σε υψηλότερο επίπεδο, σε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Την ΑΕΚ την έχω παρακολουθήσει στα ευρωπαϊκά παιχνίδια που έδωσε αλλά και σε έναν αγώνα πρωταθλήματος. Γνωρίζω πολύ καλά και τον Geraldo Alves  o οποίος μου έχει πει πολύ καλά πράγματα για την ΑΕΚ και για την προσαρμογή  στην Αθήνα. Μου έχει μιλήσει και για τον κόσμο της ομάδας που είναι πολύ θερμός και στηρίζει τους παίκτες πάντα. Εγώ το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ είναι ότι δεν μου αρκεί να είμαι ένας ακόμη ποδοσφαιριστής που συμπληρώνει το ρόστερ αλλά ένας ποδοσφαιριστής που αξίζει. Είμαι φιλόδοξος, έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου και θα το αποδείξω μέσα στο γήπεδο. Γνωρίζω ότι η ΑΕΚ είναι πρώτη στη βαθμολογία και θέλει τον φετινό τίτλο. Είμαι βέβαιος πως με τη συνεργασία όλων μας μέσα στην ομάδα θα την οδηγήσουμε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος».

Ο Edinho έχει αγωνιστεί στις παρακάτω ομάδες: Vitoria FC (1999/2000 και 2007/2008), Almada (2000/2001), Barreirense (2001/2002, 2002), S C Braga (2003/2004,2004/2005), Pacos Ferreira (2005/2006), Gil Vicente (2006/2007).
καλοριζικος κ μακαρι να βοηθησει
 

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Αντε να δουμε γιατι φετος αρχισαμε παλι τις μαλ...με διχασμους και τετοια και δεν ερχεται στο γηπεδο τοσος κοσμος οσο παλιοτερα..
 

LIAKOSS

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.055
Like
0
Πόντοι
16
γειά σας συναγωνιστές. Αύριο όλοι στο γήπεδο.




αεκ γερά πρωτάθλημα ξανά
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
βλεπω οτι εχει μεγαλωσει πολυ η αεκτζηδικη παρεα μας.  :rockon:
 

gt21

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2007
Μηνύματα
978
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
για σενα ζω για σενα τραγουδω...... :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom