Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 23 άτομα (1 μέλη και 22 επισκέπτες)

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Ετοιμος για την κουπα του μαλακα εισαι.  :grin:
Εαν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι τα μεγεθη εχουν αλλαξει και οτι δεν ειναι πλεον ευκολο για μια μεσαια ομαδα να διακριθει σε τετοιες διαργανωσεις τι αλλο να σου πω.
Βρε μαλακα τωρα ολες οι ομαδες ειναι επαγγελματικες,τοτε οι Ελληνικες δεν ηταν.Οι αγγλικες ηταν,οι ιταλικες ηταν.Η τοτε ΑΕΚ απεκλεισε Ντερμπυ Καουντυ,ΚΠΡ που ηταν επαγγελματικες.Ακομη και ο
Ερυθρος Αστερας που αποκλεισε ηταν επαγγελματικη ομαδα.Με 9 ελληνες κουαρδε επαιζε η ΑΕΚ.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.493
Like
21.861
Πόντοι
5.006
Αν θέλεις πιάσε το νήμα από την αρχή. Όταν μου λέει ο άλλος ότι παίζει με ομάδες που έχουν παγώσει χρέη κτλπ και δε θα έπρεπε να παίζει με τέτοιες ομάδες, καλό θα είναι να λέει στο τέλος πως και Σ ΑΥΤΟΝ έγιναν τ ίδια και άρα με τη ΔΙΚΗ του λογική δε θα έπρεπε για μια δεκαετία ο ΠΑΟ και η ΑΕΚ να παίζουν μ αντίπαλο τον ΟΣΦΠ.
Έτσι το πήγα.
ρε μαλακα εχω πει πως ειμαστε αγιοι????? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
στο μπουρδελοποδοσφαιρο στην ελλαδα το 90% των ομαδων ειναι διαπλεκομενες και διεφθαρμενες....και που να δεις στις μικροτερες κατηγοριες και στα τοπικα τι γινεται.....
εμενα τουλαχιστον δεν θα με δεις ποτε να κλαιγομαι και να το παιζω παναγιτσα....και στο μπασκετ π.χ. βριζω τους παρθενους τους αγγελοπουλους που εχουν αφησει τοσα χρονια τους γιανακοπουλαιους να τους ξεφτιλιζουν...αλλα εγω δεν ειμαι λουμπινα σαν εσας..οπως παραδεχομαι τον μαρινακη,τον κοκκαλη,τον καπετανιο, ετσι παραδεχομαι και τον τρακη...ειναι πανισχυροι και κανουν οτι θελουν...
τα ψυχολογικα τα εχετε εσεις που απο την μια βριζεται τον κοκκαλη και απο την αλλη λατρευετε τον μελισσανιδη....και οι αλλοι που μας λενε για παραγκες στο ποδοσφαιρο ενω καθε χρονο πανυγηριζουν τα τροπαια στο μπασκετ....
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Βρε μαλακα τωρα ολες οι ομαδες ειναι επαγγελματικες,τοτε οι Ελληνικες δεν ηταν.Οι αγγλικες ηταν,οι ιταλικες ηταν.Η τοτε ΑΕΚ απεκλεισε Ντερμπυ Καουντυ,ΚΠΡ που ηταν επαγγελματικες.Ακομη και ο
Ερυθρος Αστερας που αποκλεισε ηταν επαγγελματικη ομαδα.Με 9 ελληνες κουαρδε επαιζε η ΑΕΚ.
Αλλο το επιπεδο τοτε αλλο τωρα, αλλη η δομη των αγωνων τοτε και η ευκολια να βρεθεις ψηλα αλλη σημερα. Αλλο το κυπελλο Ουεφα αλλο το European Cup. Αλλος ηταν τοτε ο ανταγωνισμος, αλλος σημερα.
Αλλο να βρεθεις στα ημιτελικα του Κυπελου Ουεφα τοτε αλλη να βρεθεις στα ημιτελικα του Champions League σημερα.
Η μονη μαλακια μου ηταν που εξαρχης εκανα την συγκριση, ενω ειναι η μερα με την νυχτα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Αλλο το επιπεδο τοτε αλλο τωρα, αλλη η δομη των αγωνων τοτε και η ευκολια να βρεθεις ψηλα αλλη σημερα. Αλλο το κυπελλο Ουεφα αλλο το European Cup. Αλλος ηταν τοτε ο ανταγωνισμος, αλλος σημερα.
Αλλο να βρεθεις στα ημιτελικα του Κυπελου Ουεφα τοτε αλλη να βρεθεις στα ημιτελικα του Champions League σημερα.
Η μονη μαλακια μου ηταν που εξαρχης εκανα την συγκριση, ενω ειναι η μερα με την νυχτα.
Τοτε ηταν διπλοι αγωνες.Το επιπεδο των ξενων ομαδων ηταν απιστευτο,τοτε υπηρχαν εκτος απο τις
παραδοσιακες αγγλικες,ιταλικες,γερμανικες,ισπανικες,τρομερες ρωσσικες ομαδες,ουγκρικες,ολλανδικες.Ηταν τεραστια επιτυχια για ελληνικη ομαδα τοτε να φτασει ημιτελικα οποιουδηποτε ευρωπαικου κυπελλου.Τωρα με λιγη τυχη αν εχει μια ομαδα,μπορει να εχει πορεια.
Οπως ο ΑΠΟΕΛ που εφτασε στους 8.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
ρε μαλακα εχω πει πως ειμαστε αγιοι????? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
στο μπουρδελοποδοσφαιρο στην ελλαδα το 90% των ομαδων ειναι διαπλεκομενες και διεφθαρμενες....και που να δεις στις μικροτερες κατηγοριες και στα τοπικα τι γινεται.....
εμενα τουλαχιστον δεν θα με δεις ποτε να κλαιγομαι και να το παιζω παναγιτσα....και στο μπασκετ π.χ. βριζω τους παρθενους τους αγγελοπουλους που εχουν αφησει τοσα χρονια τους γιανακοπουλαιους να τους ξεφτιλιζουν...αλλα εγω δεν ειμαι λουμπινα σαν εσας..οπως παραδεχομαι τον μαρινακη,τον κοκκαλη,τον καπετανιο, ετσι παραδεχομαι και τον τρακη...ειναι πανισχυροι και κανουν οτι θελουν...
τα ψυχολογικα τα εχετε εσεις που απο την μια βριζεται τον κοκκαλη και απο την αλλη λατρευετε τον μελισσανιδη....και οι αλλοι που μας λενε για παραγκες στο ποδοσφαιρο ενω καθε χρονο πανυγηριζουν τα τροπαια στο μπασκετ....
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Δηλαδη ποια ειναι πιο δυσκολη προκριση; Η προκριση στους ημιτελικους στο κυπελο Ουεφα το 1977 η η ενδεχομενη προκριση στους 8 του Champions League σημερα;  :think:
Η ψαλίδα μεταξύ των Αγγλικών ομάδων και των Ελληνικών δεν έχει κλείσει μη λέμε και ότι θέλουμε. Μέσα στη φετινή του κωλοφαρδία ο ΟΣΦΠ του έκατσε από τις 2 ομάδες του Μαντσετσερ να πέσει στον περιοδεύον θιασο. Με τη Σίτυ ακόμα και αν είχε νικήσει 2-0 στο Καραϊσκάκη (που δε το νομίζω) θα πήγενε στο Ετιχαντ και από τ αποδητήρια το σκορ θα ήταν ΗΔΗ 3-0. Επίσης στην Ελλάδα το 77 οι προπονήσεις των Ελληνικών ομάδων απέναντι σ αυτών των Ευρωπαϊκών ήταν για γέλια. Έπρεπε ν έρθουν κάτι Ολλάνδοι για να κάνει ο Μαύρος πρώτη φορά σωστή προπόνηση (όπως εξάλλου έχει πει και ο ίδιος) Και αν ΗΤΑΝ τόσο εύκολο τότε γιατί ΚΑΜΙΑ άλλη Ελληνική ομάδα δεν έκανε την ίδια πορεία στην Ευρώπη τ επόμενα χρόνια;
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ποσο βλαξ εισαι;Η βασίλισσα του πεους Ρεάλ του ντιςτεφανο τα περισσότερα ποτε τα πήρε;Μήπως όταν οι άλλοι δεν υπήρχαν;
Ρε θα αποφασίσετε; Υπήρχαν ομάδες σοβαρές το 77 ναι ή όχι (γιατί η Ρεάλ τα πήρε τα 6 μεζεμένα απο το 55 μέχρι το 63 ή κάτι τέτοιο και μετά εξαφανίστηκε) ;;;;
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Ρε θα αποφασίσετε; Υπήρχαν ομάδες σοβαρές το 77 ναι ή όχι (γιατί η Ρεάλ τα πήρε τα 6 μεζεμένα απο το 55 μέχρι το 63 ή κάτι τέτοιο και μετά εξαφανίστηκε) ;;;;
Αυτη την μαλακια που πεταξε ο κουαρδος δεν την ειχα δει. :S
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ρε μαλακα εχω πει πως ειμαστε αγιοι????? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
στο μπουρδελοποδοσφαιρο στην ελλαδα το 90% των ομαδων ειναι διαπλεκομενες και διεφθαρμενες....και που να δεις στις μικροτερες κατηγοριες και στα τοπικα τι γινεται.....
εμενα τουλαχιστον δεν θα με δεις ποτε να κλαιγομαι και να το παιζω παναγιτσα....και στο μπασκετ π.χ. βριζω τους παρθενους τους αγγελοπουλους που εχουν αφησει τοσα χρονια τους γιανακοπουλαιους να τους ξεφτιλιζουν...αλλα εγω δεν ειμαι λουμπινα σαν εσας..οπως παραδεχομαι τον μαρινακη,τον κοκκαλη,τον καπετανιο, ετσι παραδεχομαι και τον τρακη...ειναι πανισχυροι και κανουν οτι θελουν...
τα ψυχολογικα τα εχετε εσεις που απο την μια βριζεται τον κοκκαλη και απο την αλλη λατρευετε τον μελισσανιδη....και οι αλλοι που μας λενε για παραγκες στο ποδοσφαιρο ενω καθε χρονο πανυγηριζουν τα τροπαια στο μπασκετ....
Καλά υπάρχουν και αρκετοί δικοί σας που πανυγυρίζουν τα πρωταθλήματα στο ποδόσφαιο (τα βγάζουν και ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ μάλιστα) και λένε για παράγκες στο μπάσκετ.
Και δε ΜΙΛΗΣΑ για σένα. Δεν είπα για σένα. Την αντιπαράθεση ΔΕ την είχε με σένα. Την είχα με έναν πιτισρικά ΠΑΠΑΡΑ που δε ξέρει τι και πόσα χαρήστηκαν στον ΟΣΦΠ και λέει πως δεν έπρεπε να παίζει μ αντιπάλους σαν τον ΠΑΟΚ ή τον ΠΑΟ που έχουν ρυθμιστεί ή παγώσει τα χρέη τους ενώ ο ΟΣΦΠ είναι πεντακάθαρος.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Τοτε ηταν διπλοι αγωνες.Το επιπεδο των ξενων ομαδων ηταν απιστευτο,τοτε υπηρχαν εκτος απο τις
παραδοσιακες αγγλικες,ιταλικες,γερμανικες,ισπανικες,τρομερες ρωσσικες ομαδες,ουγκρικες,ολλανδικες.Ηταν τεραστια επιτυχια για ελληνικη ομαδα τοτε να φτασει ημιτελικα οποιουδηποτε ευρωπαικου κυπελλου.Τωρα με λιγη τυχη αν εχει μια ομαδα,μπορει να εχει πορεια.
Οπως ο ΑΠΟΕΛ που εφτασε στους 8.
Δες το και αλλιως. Και το τοτε επιπεδο να ηταν ιδιο με το σημερινο, μια προκριση στους 4 του Ουεφα ειναι μικροτερη απο μια προκριση στους 8 του Champions League.
Οπως ειπα μαλακια μου που εξαρχης εκανα την συγκριση. Δεν συγκρινετε το τοτε με το τωρα. Οι διαφορες πλεον εχουν φτασει σε αστρονομικα ποσα.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Η ψαλίδα μεταξύ των Αγγλικών ομάδων και των Ελληνικών δεν έχει κλείσει μη λέμε και ότι θέλουμε. Μέσα στη φετινή του κωλοφαρδία ο ΟΣΦΠ του έκατσε από τις 2 ομάδες του Μαντσετσερ να πέσει στον περιοδεύον θιασο. Με τη Σίτυ ακόμα και αν είχε νικήσει 2-0 στο Καραϊσκάκη (που δε το νομίζω) θα πήγενε στο Ετιχαντ και από τ αποδητήρια το σκορ θα ήταν ΗΔΗ 3-0. Επίσης στην Ελλάδα το 77 οι προπονήσεις των Ελληνικών ομάδων απέναντι σ αυτών των Ευρωπαϊκών ήταν για γέλια. Έπρεπε ν έρθουν κάτι Ολλάνδοι για να κάνει ο Μαύρος πρώτη φορά σωστή προπόνηση (όπως εξάλλου έχει πει και ο ίδιος) Και αν ΗΤΑΝ τόσο εύκολο τότε γιατί ΚΑΜΙΑ άλλη Ελληνική ομάδα δεν έκανε την ίδια πορεία στην Ευρώπη τ επόμενα χρόνια;
Μα εγω δεν λεω οτι εχει κλεισει η ψαλιδα. Ακομα υψηλα βρισκεται.
Ελληνικες ομαδες εχουν κανει μεγαλυτερες επιτυχιες στην Ευρωπη. Μιλαμε για κυπελο Ουεφα και για  European Cup.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Δες το και αλλιως. Και το τοτε επιπεδο να ηταν ιδιο με το σημερινο, μια προκριση στους 4 του Ουεφα ειναι μικροτερη απο μια προκριση στους 8 του Champions League.
Οπως ειπα μαλακια μου που εξαρχης εκανα την συγκριση. Δεν συγκρινετε το τοτε με το τωρα. Οι διαφορες πλεον εχουν φτασει σε αστρονομικα ποσα.
Δεν μιλαμε μονο για ποσα,αλλα και για συνθηκες.Αλλιως προποπουνταν οι ομαδες τοτε,αλλιως τωρα.Τοτε οι δικες μας ουτε καν προετοιμασια δεν εκαναν.Τωρα κανουν οπως και οι αλλες ευρωπαικες ομαδες.Για μια Ελληνικη ομαδα τοτε ηταν τεραστια επιτυχια να προχωραει στην Ευρωπη.Οπως και τωρα βεβαια.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Μα εγω δεν λεω οτι εχει κλεισει η ψαλιδα. Ακομα υψηλα βρισκεται.
Ελληνικες ομαδες εχουν κανει μεγαλυτερες επιτυχιες στην Ευρωπη. Μιλαμε για κυπελο Ουεφα και για  European Cup.
Αρα και ασφλώς θεωρείται ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία για μια ομάδα να φτάσει στους 4 του ΟΥΕΦΑ το 77 και ΑΣΦΑΛΩΣ είναι μεγαλύτερη επιτυχία απ το να φτάσεις στους 8 του Τσου Λου το 14. Και στη περίπτωση του ΟΣΦΠ τ είπα. Ότι του είχε στερήσει η τύχη τ προηγούμενα χρόνια του τ έδωσε και σε τόκο φέτος. Παίζει με Αντερλεχτ τον έχει η Βελγική ομάδα μονότερμα. Κάνει 3 επιθέσεις βάζει 3. Παίζει στην Αθήνα με Μπεμφίκα κάνει ένα τσακ και βάζει γκολ ο ΟΣΦΠ ενώ η ροή του αγώνα έδειχνε άλλα. Από τους αντιπάλους στους 16 πάει και πεφτει ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ομάδα που προκρήθηκε στους 16 στη Μαν Γιουν. Και είναι με το 1.5 πόδι στους 8. Δηλαδή τέτοια κωλοφαρδία δεν υπάρχει (ΠΡΟΣΟΧΗ. Δε λέω ότι κατά διαστήματα δεν έχει παίξει και καλή μπάλα)
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Εντομεταξύ τ αποτελέσματα στη σημερινή αγωνιστηκή ΜΟΝΟ ΣΤΗΜΕΝΑ δε τα λες. 7-0 ο Πλατανιάς τη Καλλονή; Ο Πλατανιάς που για να βάκει γκολ έπρεπε να περιμένει να φυτρώσει τετράφυλλο τριφύλλι. 1-1 η Βέροια με πέναλντι ανακάλυψη. Μια χαρά. Ο χοντρός τ αποφάσισε. Μίλησε ο πρόεδρς του Απόλλωνα εναντίων του; Υποβιβασμός για τον Απόλλωνα με συνοπτικές διαδικάσιες
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Εντομεταξύ τ αποτελέσματα στη σημερινή αγωνιστηκή ΜΟΝΟ ΣΤΗΜΕΝΑ δε τα λες. 7-0 ο Πλατανιάς τη Καλλονή; Ο Πλατανιάς που για να βάκει γκολ έπρεπε να περιμένει να φυτρώσει τετράφυλλο τριφύλλι. 1-1 η Βέροια με πέναλντι ανακάλυψη. Μια χαρά. Ο χοντρός τ αποφάσισε. Μίλησε ο πρόεδρς του Απόλλωνα εναντίων του; Υποβιβασμός για τον Απόλλωνα με συνοπτικές διαδικάσιες
:jerking: :jerking:γινεσαι ολο και περισοτερο μαλακας...θα κατσω εγω να χασω και θα μου ριξεις 7 γκολ εσυ;;ποσο μαλακας μπορεις να εισαι;;
τιποτα δεν ειναι τυχαιο στην ελλαδα...ολοι οι μαλακες ενωνεστε υπο τον κοινο εχθρο...καρπαζοεισπαρακτορες της γ εθνικης δευτεροτριτοτεταρτοπεμπτοι α εθνικης ,μπουρδελα που ανεβηκαν τρεις κατηγοριες σε 4 χρονια και τωρα βλεπουν οτι πεφτουν γιατι ειναι μπουρδελα ,ιστορικες ομαδες που εχουν πεσει στα χερια σκουπιδιων δικηγορων και δεν μπορουν να δου ασπρη μερα λογω ανικανοτητας...
ολοι οι αποτυχημενοι με μηδενικο αυτοσεβασμο και παλληκαρια αρεσκεστε να τα ριχνετε ολα στον ολυμπιακο και τον προεδρο του επειδη ζηλευετε τον ενα και μοναδικο συλλογο στην ελλαδα...αυτη ειναι η αληθεια πικρη για σας αλλα ληθεια....
δεν φτανετε τον θρυλο οτι και να κανετε...
μιζερα ανθρωπακια που θελετε να πιστευετε οτι παιζω τεταρτη με μαντσεστερ και καθεται ο προεδρος να στησει την ουρα της βαθμολογιας  :jerking:'
σκουπιδια γραφτε και αλλο...μονοι σας ξευτιλιζεστε...εχετε ταλεντο...ολοι ...βαζελετες .χρηστες εδω χρηστες εκει φεισμπουκ τουιτερ ολοι εσεις οι εξυγιαντες του ποδοσφαιρου  :jerking:
γελοιοι...
 

ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
4.813
Κριτικές
7
Like
57
Πόντοι
16
Εντομεταξύ τ αποτελέσματα στη σημερινή αγωνιστηκή ΜΟΝΟ ΣΤΗΜΕΝΑ δε τα λες. 7-0 ο Πλατανιάς τη Καλλονή; Ο Πλατανιάς που για να βάκει γκολ έπρεπε να περιμένει να φυτρώσει τετράφυλλο τριφύλλι. 1-1 η Βέροια με πέναλντι ανακάλυψη. Μια χαρά. Ο χοντρός τ αποφάσισε. Μίλησε ο πρόεδρς του Απόλλωνα εναντίων του; Υποβιβασμός για τον Απόλλωνα με συνοπτικές διαδικάσιες

Αμφισβητεις  βλεπω  και τον  Αναστασιαδη.........γιατι  πηγε  και  ανελαβε ;

Ο  θεος  του  ειπε να  παει  γιατι  ο  πλατανιας θα  σωθει.........ενω  περυσι  δεν ανελαβε  την  αεκ  γιατι  παλι  ο  θεος  του  σφυριξε  οτι  ο  γατος  οτι  και  να  γινει  θα  τη  ριξει  την  αεκ.........ειδες  που  ΟΛΑ  εχουν  τη  λογικη  τους ;
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Δεν μιλαμε μονο για ποσα,αλλα και για συνθηκες.Αλλιως προποπουνταν οι ομαδες τοτε,αλλιως τωρα.Τοτε οι δικες μας ουτε καν προετοιμασια δεν εκαναν.Τωρα κανουν οπως και οι αλλες ευρωπαικες ομαδες.Για μια Ελληνικη ομαδα τοτε ηταν τεραστια επιτυχια να προχωραει στην Ευρωπη.Οπως και τωρα βεβαια.
Ρε μεγαλε, γιατι σημερα δεν βλεπεις διαφορα αναμεσα στις ελληνικες ομαδες και τις αγγλικες; Δεν βλεπεις διαφορα οταν οι πρωτες τρεχουν πανω κατω 90 λεπτα και Ελληνικες τρεχουν μεχρι το πρωτο ημιχρονο;
Δεν υπαρχει μια διαφορα στην προπονηση και στην προετοιμασια;
Τοτε υπηρχε και πολυ μικροτερος ανταγωνισμος. Πες για την ομαδα σου και πως ηταν μεγαλη επιτυχια αλλα δεξου και την πραγματικοτητα.


Αρα και ασφλώς θεωρείται ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία για μια ομάδα να φτάσει στους 4 του ΟΥΕΦΑ το 77 και ΑΣΦΑΛΩΣ είναι μεγαλύτερη επιτυχία απ το να φτάσεις στους 8 του Τσου Λου το 14. Και στη περίπτωση του ΟΣΦΠ τ είπα. Ότι του είχε στερήσει η τύχη τ προηγούμενα χρόνια του τ έδωσε και σε τόκο φέτος. Παίζει με Αντερλεχτ τον έχει η Βελγική ομάδα μονότερμα. Κάνει 3 επιθέσεις βάζει 3. Παίζει στην Αθήνα με Μπεμφίκα κάνει ένα τσακ και βάζει γκολ ο ΟΣΦΠ ενώ η ροή του αγώνα έδειχνε άλλα. Από τους αντιπάλους στους 16 πάει και πεφτει ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ομάδα που προκρήθηκε στους 16 στη Μαν Γιουν. Και είναι με το 1.5 πόδι στους 8. Δηλαδή τέτοια κωλοφαρδία δεν υπάρχει (ΠΡΟΣΟΧΗ. Δε λέω ότι κατά διαστήματα δεν έχει παίξει και καλή μπάλα)
Αποτελει πολυ μεγαλυτερη διακριση για μια ομαδα το να φτασει στους 8 του τσου λου σημερα, απο το να φτασει το 1977 στους 4 του κυπελου Ουεφα.
Δεν μπορουμε ευκολα να μιλησουμε για επιτυχια οταν υπαρχει τετοια χαωδης διαφορα του σημερα με το τοτε. Και το ειπα οτι ειναι λαθος μου η συγκριση του τοτε με το τωρα.
Ολος ο αθλητισμος εχει ανεβει 10 σκαλες σε σχεση με παλια.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Mαριε σε ενα πραγμα απαντησε μου για να δω αν εχεις λογικη.Η πορεια του βαζελου το 71 πιστευεις οτι ηταν λογω χουντας;
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Mαριε σε ενα πραγμα απαντησε μου για να δω αν εχεις λογικη.Η πορεια του βαζελου το 71 πιστευεις οτι ηταν λογω χουντας;
Το μονο σιγουρο οτι αυτην την πορεια εξω-αγωνιστικοι παραγοντες την διαμορφωσαν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom