Νέα

Ραφήνα: Πείραξαν την κοπέλα του, τους ζήτησε τον λόγο και τον έδειραν μέχρι θανάτου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 267
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.805
Κριτικές
30
Like
20.700
Πόντοι
8.815
βλαμμενος εισαι τυπε? :confused: :confused:

δεν το ειπες,αλλα το υπονοησες και το υπονοεις και σε αυτο το μηνυμα ,

γραφοντας οτι θεωρω ολους του Αλβανους εν δυναμει δολοφονους.

πραγματικα σε γραφω στα αρχιδια μου,ακομα και αν το νομιζεις

χερι που πειραζει Ελληνα-Ελληνιδα μεσα στην Ελλαδα ειναι ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟ και παρτο οπως θελεις.


καλο απογευμα :confused: :confused: :confused: :confused:
Να γινει συζητηση με κολλημενο τρικαραγκιοζα που εχει κουραδες για μυαλο λιγο δυσκολο. Σε γραφω κ γω στο καυλι μου και προχωραμε παρακατω.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356
μαγκες αυτα ειναι λυμμενα εδω και αιωνες...διαφωτισμος, αναγγενηση, ντιντερό, ρουσσό και τα σχετικα...
θα σωφρονιστουν και θα βγουν καλυτεροι ανθρωποι και πολιτες....
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ της θανατικής ποινής

θα ξεσηκωνονταν ολοι οι δικηγοροι που επιβιωνουν υπερασπιζομενοι ποινικούς Ρομά,Αλβανους,Γεωργιανους.
και τα γραφεια που αναλαμβανουν τετοιους πελατες ξερεις τι απολαβες εχουν,ετσι?οργιαζει το μαυρο χρημα.
και για να τους βγαζουν αδειες διαμονης επισης γαμιουνται στο χρημα.

αν υπηρχαν θανατικες ποινες,ουτε καν οι δικαστες θα ειχαν λογο υπαρξης σε υποθεσεις ειδεχθων εγκληματων.
επανασταση θα γινοταν. δικαστες-δικηγοροι-δημοσιογραφοι ,τα τρια Δ του παρασιτισμου στο Ελλαδισταν.
δεν ειναι τυχαιο οτι αυτοι οι 3 κλαδοι στοχοποιουν ασυστολα τον Κασιδιαρη.

νομιζουν οτι ειμαστε τιποτα καθυστερημενοι που δε ξερουμε τι παιζει.
εγω στο εκβιαστικο διλημμα "ταξη και ασφαλεια ή δημοκρατικη νομιμοτητα" ,θα προτιμουσα λιγοτερη δημοκρατια.
αρκει να μην κουνιεται φυλλο στην κοινωνια. απο κανενα σκουπιδι που νομιζει οτι θα μενει εσαει στο απυροβλητο.

και να πανε να γαμηθουν ολοι οι κουλτουριαρηδες μετα.
το αλλο το ζωον απο Καυκασο σιδερωνε ηλικιωμενους και αντι να σαπισει ισοβια,αποφυλακιστηκε και δουλευε στη Μυκονο.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
900
Κριτικές
35
Like
7.159
Πόντοι
3.436
Πάντως το ρητό φίλοι μου από την ταινία των '80 με τον Στάθη ψάλτη,τουλαχιστον εκεί το είχα ακούσει εγώ για πρώτη φορά,
του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ ισχύει 100%.
Αν έφευγε ο τύπος, απλά θα ζούσε αλλά είναι κ ο εγωισμός μπροστά στην κορασίδα...
Για εμένα πάντως έξυπνο είναι αν κάποιος δεν θέλει φασαρίες, όχι πως φοβάται να μπορεί να αντεπεξέλθει αλλά για τους δικού του λόγους να μην θελει,
καλό είναι να πηγαίνει σε κυριλα μαγαζιά ακόμα κ αν χρειαστεί να πλειρωσει κ κάτι παραπάνω.
Ένας φίλος ,έχει πάντα πάνω του νόμιμο όπλο κ με την κοπελιά του για να αποφεύγει φασαρίες παει σε χλειδα μαγαζια που πάει σενιος κόσμος.
Θα μου πείτε κ άλλοι ίσως να έχουν ολπα, σίγουρα αλλά καλό είναι να μήν μπεις σε αυτήν την διαδικασία.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.352
Κριτικές
1
Like
2.981
Πόντοι
456
Τα πράγματα είναι απλά. Οποιαδήποτε συζήτηση για νόμους, κράτος, αστυνομία κτλ είναι περιττή γιατί ΔΕΝ λειτουργεί τίποτα σωστά. Εδώ και χρόνια....

Η εγκληματικότητα είναι κυρίως ξενοφερτη, σαφώς και υπάρχουν Έλληνες παράνομοι ΑΛΛΑ είναι γνωστό από την αστυνομία και τα επίσημα στοιχεία που παρουσιάζει ότι τα περισσότερα ειδεχθή εγκλήματα τύπου σιδερωματα ηλικιωμένων, βιασμοί, δολοφονίες κτλ είναι από Αλβανούς η Γεωργιανούς...Μη ξεχνάμε και τους γύφτους....

Αυτά χωρίς καμία ρατσιστική διάθεση, είναι στοιχεία της αστυνομίας όπως είπαν και άλλοι.
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Πάντως το ρητό φίλοι μου από την ταινία των '80 με τον Στάθη ψάλτη,τουλαχιστον εκεί το είχα ακούσει εγώ για πρώτη φορά,
του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ ισχύει 100%.
Αν έφευγε ο τύπος, απλά θα ζούσε αλλά είναι κ ο εγωισμός μπροστά στην κορασίδα...
Για εμένα πάντως έξυπνο είναι αν κάποιος δεν θέλει φασαρίες, όχι πως φοβάται να μπορεί να αντεπεξέλθει αλλά για τους δικού του λόγους να μην θελει,
καλό είναι να πηγαίνει σε κυριλα μαγαζιά ακόμα κ αν χρειαστεί να πλειρωσει κ κάτι παραπάνω.
Ένας φίλος ,έχει πάντα πάνω του νόμιμο όπλο κ με την κοπελιά του για να αποφεύγει φασαρίες παει σε χλειδα μαγαζια που πάει σενιος κόσμος.
Θα μου πείτε κ άλλοι ίσως να έχουν ολπα, σίγουρα αλλά καλό είναι να μήν μπεις σε αυτήν την διαδικασία.


μου χει τυχει σε ελληναδικο να ειμαι στο μπαρ με ενα φιλαρακι και διπλα μου να βρισκεται ενα βλαχαδερο με τη γκομενα του.

καποια στιγμη νιωθω οτι μου κανει μπασκετικο σκριν και μου κλεινει τον χωρο που εξαρχης ειχα πλησιον του μπαρ :confused: :confused: :confused:
καθοταν ο φιλος μου τερμα δεξια,μετα εγω,μετα το βλαχαδερο και τερμα αριστερα η δικη του(δεν ειχα την παραμικρη επαφη μαζι της)

του ζητησα ακρως ευγενικα -γιατι μας κοιτουσε η δικη του και δεν ηθελα να τρομαξει- να κανει λιγο πιο περα ωστε να παραγγειλω ενα ποτο,αυτος καπου εκει αρχισε να φορτωνει με τυπικα νευματα,συνεχιζοντας το σκριν μπας και με εκτοπισει.
μια -δυο- τρεις,χορευα καποια φαση με μια περαστικη γκομενα(ο φιλος μου χαρταετο) και ενιωθα ΠΑΛΙ κατι να με ωθει επιτηδες πιο περα,για να χασω και την παραμικρη προσβαση προς το μπαρ.
γυριζω και του ξαναλεω "φιλε ανοιξε λιγο γιατι δε χωραω καν",αυτος εν τελει ειρωνευτηκε με βλεμμα γυαλισμενο, φωναζοντας εριστικα "εε και τι να κανουμε ρε φιλε,εμεις που θα παμε???" :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

μα την Παναγια,θα του εσπαγα τα μουτρα με οτι εβρισκα μπροστα μου διοτι τον εκοψα μαχιμο(ηταν κοντος στυλ Ζαμπιδη, μπορει να κανω και λαθος),αλλα σκεφτηκα την κοπελα. ΜΟΝΟ αυτη. εκανα πισω ,αλλα εβραζα για μιση ωρα. θα του φορουσα τη μπυρα SOL κολαρο! :confused:

ευτυχως συγκρατηθηκα και γλιτωσα ενα σιγουρο αυτοφωρο. μπορει να χαλαστηκα προσωρινα,αλλα θα γινοταν μεγαλη ζημια.
ακομα και σωστος να εισαι δηλαδη,αν πεσεις σε κομπλεξικο,δε βγαζεις ευκολα ακρη. ειτε εχει γκομενα μαζι,ειτε ειναι με μπακουρια.
αυτος ηθελε να το παιξε στοιβαρος και να δειξει υπερβαλλοντα ζηλο μπροστα στη δικη του. λογικα θα ηταν και μικροψωλης.
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.805
Κριτικές
30
Like
20.700
Πόντοι
8.815
μου χει τυχει σε ελληναδικο να ειμαι στο μπαρ με ενα φιλαρακι και διπλα μου να βρισκεται ενα βλαχαδερο με τη γκομενα του.

καποια στιγμη νιωθω οτι μου κανει μπασκετικο σκριν και μου κλεινει τον χωρο που εξαρχης ειχα πλησιον του μπαρ :confused: :confused: :confused:
καθοταν ο φιλος μου τερμα δεξια,μετα εγω,μετα το βλαχαδερο και τερμα αριστερα η δικη του(δεν ειχα την παραμικρη επαφη μαζι της)

του ζητησα ακρως ευγενικα -γιατι μας κοιτουσε η δικη του και δεν ηθελα να τρομαξει- να κανει λιγο πιο περα ωστε να παραγγειλω ενα ποτο,αυτος καπου εκει αρχισε να φορτωνει με τυπικα νευματα,συνεχιζοντας το σκριν μπας και με εκτοπισει.
μια -δυο- τρεις,χορευα καποια φαση με μια περαστικη γκομενα(ο φιλος μου χαρταετο) και ενιωθα ΠΑΛΙ κατι να με ωθει επιτηδες πιο περα,για να χασω και την παραμικρη προσβαση προς το μπαρ.
γυριζω και του ξαναλεω "φιλε ανοιξε λιγο γιατι δε χωραω καν",αυτος εν τελει ειρωνευτηκε με βλεμμα γυαλισμενο, φωναζοντας εριστικα "εε και τι να κανουμε ρε φιλε,εμεις που θα παμε???" :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

μα την Παναγια,θα του εσπαγα τα μουτρα με οτι εβρισκα μπροστα μου διοτι τον εκοψα μαχιμο(ηταν κοντος στυλ Ζαμπιδη, μπορει να κανω και λαθος),αλλα σκεφτηκα την κοπελα. ΜΟΝΟ αυτη. εκανα πισω ,αλλα εβραζα για μιση ωρα. θα του φορουσα τη μπυρα SOL κολαρο! :confused:

ευτυχως συγκρατηθηκα και γλιτωσα ενα σιγουρο αυτοφωρο. μπορει να χαλαστηκα προσωρινα,αλλα θα γινοταν μεγαλη ζημια.
ακομα και σωστος να εισαι δηλαδη,αν πεσεις σε κομπλεξικο,δε βγαζεις ευκολα ακρη. ειτε εχει γκομενα μαζι,ειτε ειναι με μπακουρια.
αυτος ηθελε να το παιξε στοιβαρος και να δειξει υπερβαλλοντα ζηλο μπροστα στη δικη του. λογικα θα ηταν και μικροψωλης.
Του ειπες δυο φορες ευγενικα να κανει πιο 'κει και σ'εκλασε? Δεν τον επεισες τοτε. Καλη η ευγένεια αλλα πιανει μονο στους ευγενικους. Οταν δουλευα νυχτα στο vice versa,κατι ηλιθιοι που ηταν στον πανω οροφο,εριχναν ποτα στο dj καταλαθος βεβαια,απλα ηταν κομματια και τους επεφταν. Με το που πηγα στην παρεα και τους ειπα να προσεχουν με τα ποτα τους,αλλαξαν τραπεζι. Τους επεισα,χωρις μαγκια αλλα και χωρις παρακαλι και πολυ ευγενεια. Ειναι κ ο τροπος που θα το πεις,ισως.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.281
Κριτικές
1
Like
35.304
Πόντοι
6.256
Νικοτίνη καφεΐνη τους εκαναν ολους με νευρα , και τα νευρα φερνουν βία,
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.279
Πόντοι
10.336

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
επειδη μικρος εμπλεκα συνεχεια σε καυγαδες μεγαλωνοντας ,αν και εκανα χρονια πολεμικες τεχνες και να σας πω την αμαρτια μου γουσταρω το ξυλο, κατεληξα οτι το πιο σωστο ειναι να κανεις την κοτα. Να εισαι ευγενικος και σενιος,με θετικη ενεργεια. Οι ηλιθιοι καθονται και τις παιζουν για βλακειες. Οι εξυπνοι επιλεγουν ποιον πολεμο θα κανουν.
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
εσυ εισαι 18 χρονων ναυαγος που ακουει τραπ :2funny: ασε τη θανατικη ποινη και πηγαινε παιξε με τους τζι αι τζο σου τυπε
Τι σχέση έχει το ότι ακούω τραπ? Και απο και ως που ναυάγιο? Αν εσύ θεωρείς ναυάγιο κάποιον μόνο και μόνο επειδή ακούει Τραπ τι να σε πω....
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.437
Πόντοι
9.931
μου χει τυχει σε ελληναδικο να ειμαι στο μπαρ με ενα φιλαρακι και διπλα μου να βρισκεται ενα βλαχαδερο με τη γκομενα του.

καποια στιγμη νιωθω οτι μου κανει μπασκετικο σκριν και μου κλεινει τον χωρο που εξαρχης ειχα πλησιον του μπαρ :confused: :confused: :confused:
καθοταν ο φιλος μου τερμα δεξια,μετα εγω,μετα το βλαχαδερο και τερμα αριστερα η δικη του(δεν ειχα την παραμικρη επαφη μαζι της)

του ζητησα ακρως ευγενικα -γιατι μας κοιτουσε η δικη του και δεν ηθελα να τρομαξει- να κανει λιγο πιο περα ωστε να παραγγειλω ενα ποτο,αυτος καπου εκει αρχισε να φορτωνει με τυπικα νευματα,συνεχιζοντας το σκριν μπας και με εκτοπισει.
μια -δυο- τρεις,χορευα καποια φαση με μια περαστικη γκομενα(ο φιλος μου χαρταετο) και ενιωθα ΠΑΛΙ κατι να με ωθει επιτηδες πιο περα,για να χασω και την παραμικρη προσβαση προς το μπαρ.
γυριζω και του ξαναλεω "φιλε ανοιξε λιγο γιατι δε χωραω καν",αυτος εν τελει ειρωνευτηκε με βλεμμα γυαλισμενο, φωναζοντας εριστικα "εε και τι να κανουμε ρε φιλε,εμεις που θα παμε???" :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

μα την Παναγια,θα του εσπαγα τα μουτρα με οτι εβρισκα μπροστα μου διοτι τον εκοψα μαχιμο(ηταν κοντος στυλ Ζαμπιδη, μπορει να κανω και λαθος),αλλα σκεφτηκα την κοπελα. ΜΟΝΟ αυτη. εκανα πισω ,αλλα εβραζα για μιση ωρα. θα του φορουσα τη μπυρα SOL κολαρο! :confused:

ευτυχως συγκρατηθηκα και γλιτωσα ενα σιγουρο αυτοφωρο. μπορει να χαλαστηκα προσωρινα,αλλα θα γινοταν μεγαλη ζημια.
ακομα και σωστος να εισαι δηλαδη,αν πεσεις σε κομπλεξικο,δε βγαζεις ευκολα ακρη. ειτε εχει γκομενα μαζι,ειτε ειναι με μπακουρια.
αυτος ηθελε να το παιξε στοιβαρος και να δειξει υπερβαλλοντα ζηλο μπροστα στη δικη του. λογικα θα ηταν και μικροψωλης.
Τυπε πολυ λογικο να θέλεις να πλακωθείς με κάποιον επειδη θελει να σου φαει την θεση στην μπαρα :confused: :idiot:
 

Πολυχρόνης

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Δεκ 2019
Μηνύματα
1.096
Κριτικές
43
Like
4.529
Πόντοι
5.646
επειδη μικρος εμπλεκα συνεχεια σε καυγαδες μεγαλωνοντας ,αν και εκανα χρονια πολεμικες τεχνες και να σας πω την αμαρτια μου γουσταρω το ξυλο, κατεληξα οτι το πιο σωστο ειναι να κανεις την κοτα. Να εισαι ευγενικος και σενιος,με θετικη ενεργεια. Οι ηλιθιοι καθονται και τις παιζουν για βλακειες. Οι εξυπνοι επιλεγουν ποιον πολεμο θα κανουν.
Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να πιαστείς στα χέρια .Δεν ξέρεις που μπορεί να καταλήξει ένας τέτοιος καυγάς.
Σωστή η άποψη σου εννοείται αποχωρούμε από τέτοια σκηνικά
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.116
Κριτικές
27
Like
1.442
Πόντοι
1.720
αυτό το περιστατικό μα τω θεο εδώ το είδα. πνίγηκε από ολα τα σαιτ και κανένα πορνοκάναλο δεν το ανέφερε. Για τον χιμπατζή όλη μέρα λένε.
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.805
Κριτικές
30
Like
20.700
Πόντοι
8.815
επειδη μικρος εμπλεκα συνεχεια σε καυγαδες μεγαλωνοντας ,αν και εκανα χρονια πολεμικες τεχνες και να σας πω την αμαρτια μου γουσταρω το ξυλο, κατεληξα οτι το πιο σωστο ειναι να κανεις την κοτα. Να εισαι ευγενικος και σενιος,με θετικη ενεργεια. Οι ηλιθιοι καθονται και τις παιζουν για βλακειες. Οι εξυπνοι επιλεγουν ποιον πολεμο θα κανουν.
στο δρομο δεν υπαρχουν πολεμικες τεχνες,αλλο ελεγχομενο ξυλο στο ρινγκ και αλλο ο δρομος που μπορει ο αλλος να παρει μεχρι και καρεκλα και να αρχισει να σε κοπαναει. ξεχαστε το ''ξερω καρατε,θα σε δειρω'' μικρα σκατα παιδακια κουβαλανε σουγια που μπαινει στα δαχτυλα για καλυτερη σταθεροτητα. κ'γω εκανα muay thai 3+ χρονια. παρτε χαμπαρι οτι εχουμε γεμισει πουτανες που δεν παιζουν αντρικιο ξυλο ενας με εναν,το συνηθες ειναι 5 με 1 και μαλιστα οι 2-3 να κουβαλανε και τιποτα πανω τους,γιατι?γιατι ειναι πουτανιτσες και κοτες.
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
θα ξεσηκωνονταν ολοι οι δικηγοροι που επιβιωνουν υπερασπιζομενοι ποινικούς Ρομά,Αλβανους,Γεωργιανους.
και τα γραφεια που αναλαμβανουν τετοιους πελατες ξερεις τι απολαβες εχουν,ετσι?οργιαζει το μαυρο χρημα.
και για να τους βγαζουν αδειες διαμονης επισης γαμιουνται στο χρημα.

αν υπηρχαν θανατικες ποινες,ουτε καν οι δικαστες θα ειχαν λογο υπαρξης σε υποθεσεις ειδεχθων εγκληματων.
επανασταση θα γινοταν. δικαστες-δικηγοροι-δημοσιογραφοι ,τα τρια Δ του παρασιτισμου στο Ελλαδισταν.
δεν ειναι τυχαιο οτι αυτοι οι 3 κλαδοι στοχοποιουν ασυστολα τον Κασιδιαρη.

νομιζουν οτι ειμαστε τιποτα καθυστερημενοι που δε ξερουμε τι παιζει.
εγω στο εκβιαστικο διλημμα "ταξη και ασφαλεια ή δημοκρατικη νομιμοτητα" ,θα προτιμουσα λιγοτερη δημοκρατια.
αρκει να μην κουνιεται φυλλο στην κοινωνια. απο κανενα σκουπιδι που νομιζει οτι θα μενει εσαει στο απυροβλητο.

και να πανε να γαμηθουν ολοι οι κουλτουριαρηδες μετα.
το αλλο το ζωον απο Καυκασο σιδερωνε ηλικιωμενους και αντι να σαπισει ισοβια,αποφυλακιστηκε και δουλευε στη Μυκονο.
Καλά στην Ελλάδα δεν υπάρχει δικαιοσύνη ο'τι να'ναι είναι η κατάσταση. Τώρα αυτό που είπες για το Κασιδιάρη δε το ξέρω γιατί δεν ασχολούμαι μ'αυτα αλλά γενικά στην Ελλάδα η εγκληματικότητα αυξάνεται από κάθε καρυδιάς καρύδι και δε γίνεται τίποτα, εδώ υπάρχουν ακόμα στην Αθήνα ολόκληρες γειτονιές που είναι σα γκέτο, με εμπόριο ναρκωτικών και ο'τι γουστάρεις, δεν αντιδράει κανείς αρμόδιος, όλα κάτω απ'το χαλακι, θα το πούμε για λίγο στα κανάλια το τσακωμό η τη δολοφονία και μετά θα ξεχαστεί, πάμε στο επόμενο, και ύστερα σου λέει η Ελλάδα ασφαλής χώρα, αλλά αυτοί είμαστε...
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.162
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446
Πριν από 10 χρόνια θυμάμαι στην Καλλιθέα, καθόμασταν με έναν φίλο μου στον εξώστη μιας καφετέριας και ήμασταν σχεδόν μόνοι μας...
Στον κάτω χώρο είχαν μαζευτεί όλοι στην μπάρα και διασκέδαζαν μαζί...
Σε μια στιγμή έρχεται η γκαρσόνα απάνω και μας λέει: "Ελάτε κάτω και εσείς, χάνετε, κάτω έχει δημιουργηθεί μια γιορταστική ατμόσφαιρα και γίνεται πραγματικό γλέντι."
Όχι της είπαμε και αυτή έφυγε...
Δεν πέρασε πολύ ώρα και ακούμε φασαρία τσακωμών κάτω, φωνές δυνατές με νεύρα και τον εξής διάλογο: "Εμένα όσο χρονών είμαι δεν μου έχει μιλήσει ποτέ κανένας έτσι, ούτε οι γονείς μου..." και διάφορα τέτοια...
Εκεί σκέφτηκα τώρα θα βγουν τα κουμπούρια (και αν δεν τα έχουν πάνω τους, θα πάνε να τα φέρουν, Καλλιθέα είναι αυτή δεν είναι Κηφισιά, τόσους Ρωσοπόντιους έχει).
Τελικά δεν έγινε τίποτα και τα πνεύματα σιγά-σιγά ηρέμησαν...
Είναι και αυτό ένα παράδειγμα πως μπορεί να ξεφύγει η κατάσταση από την μια στιγμή στην άλλη στην νυχτερινή διασκέδαση, όταν ειδικά ρέει άφθονα το αλκοόλ και όποια άλλη ουσία ψυχοτρόπα...
 

maradona7

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
15 Ιουν 2022
Μηνύματα
463
Κριτικές
150
Like
11.989
Πόντοι
30.733
Πάντως το ρητό φίλοι μου από την ταινία των '80 με τον Στάθη ψάλτη,τουλαχιστον εκεί το είχα ακούσει εγώ για πρώτη φορά,
του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ ισχύει 100%.
Αν έφευγε ο τύπος, απλά θα ζούσε αλλά είναι κ ο εγωισμός μπροστά στην κορασίδα...
Για εμένα πάντως έξυπνο είναι αν κάποιος δεν θέλει φασαρίες, όχι πως φοβάται να μπορεί να αντεπεξέλθει αλλά για τους δικού του λόγους να μην θελει,
καλό είναι να πηγαίνει σε κυριλα μαγαζιά ακόμα κ αν χρειαστεί να πλειρωσει κ κάτι παραπάνω.
Ένας φίλος ,έχει πάντα πάνω του νόμιμο όπλο κ με την κοπελιά του για να αποφεύγει φασαρίες παει σε χλειδα μαγαζια που πάει σενιος κόσμος.
Θα μου πείτε κ άλλοι ίσως να έχουν ολπα, σίγουρα αλλά καλό είναι να μήν μπεις σε αυτήν την διαδικασία.

Σωστα φιλε μου , παντως να πουμε οτι και στα καλα μαγαζια μπορει να γινει κεντα οποτε καλο ειναι να προσεχουμε παντου . Εγραψα πριν για ενα συμβαν σε μεγαλο νησι που δουλευα καλοκαιρι . Λοιπον ηταν σε ενα πολυ γνωστο μαγαζι οπου ενα παλικαρι καθισε εκ παραδρομης σε αλλο τραπεζι που ηταν κρατημενο . Ο τυπακος αυτος ηταν με τη κοπελα του ( πανεμορφη πραγματικα ) και ζητησε συγνωμη αλλα πηγαν να τον τραμπουκισουν τα μελη της παρεας ( κατι ντοπια φρουτα νταηδες φουσκωτοι , ο ενας ιδιοκτητης γυμναστηριων με κακο ονομα στη πιατσα και ποινικο παρελθον ) . Ζηλεψαν ισως τη πολυ εντυπωσιακη συνοδο του , ηταν και πιωμενοι κιολας οποτε αφορμη εψαχναν . Στο νησι αυτο δυστυχως ηταν και ειναι πολλα τα περιστατικα τραμπουκισμου σε ιταλους τουριστες απο τυπαδες που πειραζουν τις κοπελες τους .

Το παλικαρι αυτο μας παρακαλεσε να μη δωθει συνεχεια γιατι η ασφαλεια του ηταν εξω απο το μαγαζι παροτι τον εσπρωξαν και τον εβρισαν πριν πεσουμε πανω στους νταηδες για να ηρεμησουμε τη κατασταση . Φοβηθηκε μην ακουσει η ασφαλεια του τη φασαρια , ηταν καμια 10αρια νταμαρια καυκασιοι η ασφαλεια του εξω απο το χωρο , δε παιζει ουτε ενας να ηταν αοπλος ( ο ενας εξ αυτων κουβαλησε υποπολυβολο ουζι ενημερωθηκα ) . Μιλαμε για το γιο πρωην μεγαλοπαραγοντα προεδρου μιας μεγαλης ιταλικης ομαδας ( του Μορατι αν ασχολεισαι με μπαλα ) και ειχε ερθει την ιδια μερα με ιδιωτικο αεροσκαφος με τη συνοδεια του . Αν το παλικαρακι δεν ηταν ευγενικο και αποφασιζε να δωσει συνεχεια γιατι επληγη ο εγωισμος του θα χε γινει μακελειο , θα τους τσιμεντωναν και τους 5
 

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Πριν από 10 χρόνια θυμάμαι στην Καλλιθέα, καθόμασταν με έναν φίλο μου στον εξώστη μιας καφετέριας και ήμασταν σχεδόν μόνοι μας...
Στον κάτω χώρο είχαν μαζευτεί όλοι στην μπάρα και διασκέδαζαν μαζί...
Σε μια στιγμή έρχεται η γκαρσόνα απάνω και μας λέει: "Ελάτε κάτω και εσείς, χάνετε, κάτω έχει δημιουργηθεί μια γιορταστική ατμόσφαιρα και γίνεται πραγματικό γλέντι."
Όχι της είπαμε και αυτή έφυγε...
Δεν πέρασε πολύ ώρα και ακούμε φασαρία τσακωμών κάτω, φωνές δυνατές με νεύρα και τον εξής διάλογο: "Εμένα όσο χρονών είμαι δεν μου έχει μιλήσει ποτέ κανένας έτσι, ούτε οι γονείς μου..." και διάφορα τέτοια...
Εκεί σκέφτηκα τώρα θα βγουν τα κουμπούρια (και αν δεν τα έχουν πάνω τους, θα πάνε να τα φέρουν, Καλλιθέα είναι αυτή δεν είναι Κηφισιά, τόσους Ρωσοπόντιους έχει).
Τελικά δεν έγινε τίποτα και τα πνεύματα σιγά-σιγά ηρέμησαν...
Είναι και αυτό ένα παράδειγμα πως μπορεί να ξεφύγει η κατάσταση από την μια στιγμή στην άλλη στην νυχτερινή διασκέδαση, όταν ειδικά ρέει άφθονα το αλκοόλ και όποια άλλη ουσία ψυχοτρόπα...
Είναι και ανάλογα τη περιοχή πολλές φορές, γενικά έχω ακούσει γίνονται πολλά τη νύχτα. Σε κλάμπ και τέτοια στην Αθήνα δεν έχω πάει ακόμη αλλά ένας φίλος από το φροντιστήριο μου είχε πει ότι είχε δει 17χρονες να ρουφάνε κόκα και να μη μιλάει κανείς από τους γύρω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom