Νέα

Πυρκαγιές 2009 - Αττική αλλα και αλλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Enforcer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 605
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ρε μην τσακώνεστε....θα φάμε την χυλόπιτα από τον επίτροπο αύριο....θα πάμε σε εκλογές...θα βγει ο αδιάφθορος ( :headbang:) γιωργάκης...δεν θα μπορεί να διορθώσει τίποτα....θα τα ρίξει όλα στην ΝΔ....και μετά από 5-6 χρόνια...θα λέμε πάλι τα ίδια

α....και που είσαι περσόνα, τώρα που θα βγει ο γιωργάκης, ετοιμάσου για αυνανοσχέδια

... γιατί έχει ύψος 1,68 και το κατώτατο όριο (έτσι είπαν) για εισαγωγή στην ΠΥ είναι 170.
για να μην λέτε ότι μόνο εγώ έχω κόλλημα με το ύψος

Σου ειπα το ΠΑΣΟΚ φταει γιατι ενω πηρε τα λεφτα για το εθνικο κτηματολογιο δεν εκανε
τιποτα εσκεμμενα.
ψιτ...σε αυτό έχει δίκιο ο κύριος
όχι επειδή ο κωστάκης έχει κάνει ρεκόρ γκίνες στην μαλακία, να ξεχνάμε τις μαγκιές του οδοντίατρου....έλεος
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
.θα πάμε σε εκλογές...θα βγει ο αδιάφθορος ( :headbang:) γιωργάκης...δεν θα μπορεί να διορθώσει τίποτα....θα τα ρίξει όλα στην ΝΔ....και μετά από 5-6 χρόνια...θα λέμε πάλι τα ίδια

:cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum:

μερικά θρεντ με συναρπάζουν ρε πούτη  :rockon: :rockon: :rockon:
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
σωστά τα λες......

αλλά όταν λες το προφανές σε αυτό το μπουρδέλο πετάγεται κάποιο τέρας λογικής να σου λέει μη μας πρήζεις τα παπάρια.

Και μας μιλάει και για πατρίδα.
Ποιά πατρίδα ρε καραγκιόζηδες νούμερα..... Πουτάνα συφιλιάρα την καταντήσατε και έχετε το θράσος από πάνω να μιλάτε κιόλας για πατρίδα.....

Χου ρε.

ρε μακάκα τουλάχιστον εγώ είμαι εδώ και παλεύω για κάτι καλύτερο... το αν συμφωνείς ή όχι εμένα στ΄αρχίδια μου.. αυτό που δεν δέχομαι είναι κριτική εκ του μακρόθεν από ποντίκια που εγκατέλειψαν το πλοίο πριν βουλιάξει.. όπως εσύ δηλαδή...
 

Επισκέπτης
Σου ειπα το ΠΑΣΟΚ φταει γιατι ενω πηρε τα λεφτα για το εθνικο κτηματολογιο δεν εκανε
τιποτα εσκεμμενα.

Αν ξεραμε τι ανηκει σε ποιον και ποιο ειναι ειναι δασικο και ποιο δεν ειναι τετοιες πυρκαγιες στην Αττικη τουλαχιστον δεν θα εμπαιναν.

Τα αντιστοιχα για την ΝΔ την περιοδο 2004-2009.

Αν εισαι γκαου και δεν καταλαβαινεις οτι 1+1 =2 σορρυ κιολας
η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα
ρε φιλε εχεις παραληρημα!!!! ο υπουργος σου εχει φτιαξει νομα τον προανηγειλε μετα τις πυρκαιες στην πελλοπονησο το 2007 και ο σουφλιας μας ξαναειπε το ιδιο νομοθετημα παλι φετος μετα τη καταστροφη!!!! διαβασε να δεις τη λεει και ποσα παραθυρα υπαρχουν σε πρωτη φαση και μετα ελα παλι ννα μας πεις τη εκανε το πασοκ πριν 10 χρονια. γιαυτα που εκανε η δεν εκανε τιμωρηθηκε εις διπλουν αυτο δεν το εχεις καταλαβει η δεν θες να το καταλαβεις. ο σωσιας ο καραμανλης που ειπε τοσα και δεν εκανε τιποτα απο τα βασικα που ειπε[επανιδρυση σεμνα και ταπεινα κ.α] παρελαβε μια πυροσβεστικη κοσμημα και καταγερε και τη διελυσε το ιδιο και με την αστυνομια. και καθεσαι και μας λες τη εκανε το πασοκ 10 χρονια πριν. για πες μας τη λεφτα εχει δωσει η κυβερνηση τα 5 χρονια που κυβερναει για προσληψη πυροσβεστων[μονο εποχικους πηρε δηλαδη ομηρους αυτα που καυτηριαζε εκανε] για δασοποροστασια εξοπλισμους και εκπαιδευση τιποτα!!! οσα καηκαν τα τελευταια 3 χρονια δεν εχουν καει τα 20 τελευταια και γιαυτο καποιος πρεπει να φταιει ρε φιλαρακο. οχι παντως το πασοκ!!!! ;)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ρε μην τσακώνεστε....θα φάμε την χυλόπιτα από τον επίτροπο αύριο....θα πάμε σε εκλογές...θα βγει ο αδιάφθορος ( :headbang:) γιωργάκης...δεν θα μπορεί να διορθώσει τίποτα....θα τα ρίξει όλα στην ΝΔ....και μετά από 5-6 χρόνια...θα λέμε πάλι τα ίδια

α....και που είσαι περσόνα, τώρα που θα βγει ο γιωργάκης, ετοιμάσου για αυνανοσχέδια
για να μην λέτε ότι μόνο εγώ έχω κόλλημα με το ύψος
ψιτ...σε αυτό έχει δίκιο ο κύριος
όχι επειδή ο κωστάκης έχει κάνει ρεκόρ γκίνες στην μαλακία, να ξεχνάμε τις μαγκιές του οδοντίατρου....έλεος

δεν έχει απλά δίκαιο...
κάποιοι πούστηδες φάγαν και τα λεφτά του κτηματολογίου απ την ΕΕ και τώρα μας ζητάνε να πλερώνουμε και κτηματόσημο.

Υ.Γ.
το αυνάν είναι ήδη τελειωμένη υπόθεση. Ούτως η άλλως ο κερατάς το μαθαίνει τελευταίος.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
αρχιδάκο.
βάσει Συντάγματος έχω δικαίωμα λόγω ιθαγένειας ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ. ΒΓΑΛΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ.

τέτοια βλέπω και αρχίζω να είμαι ενάντια στην λογική να ψηφίζουν οι ξενιτεμένοι Ελληνες...
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
άκου ποιός είναι νορμάλ φιλαράκο.
αυτός που το 2004 επέλεξε αλλαγή για να καθαρίσει η χώρα από τη σαββούρα και αυτός που το 2009 θα επιλέξει να καθαρίσει η Νέα Σαββούρα.
1 γαμημένη φορά κάθε 4 χρόνια επιλέγεις να δεις κάτι διαφορετικό.
Εάν και αυτή τη φορά δεν υπάρξει κάτι καλύτερο τότε είσαι για το μπούτσο φάρα ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΥΛΑ.

Το μόνο πράγμα που μπορεί να ψηφίζει είναι η λογική.
Ούτε οι ρουσφετιές, ούτε οι ιδεολογίες, ούτε οι κουμπαριές.
Δεν υπάρχει πλέον πολυτέλεια για κανέναν για τα 3 παραπάνω.


Συμφωνοι σε ολα ...
το προβλημα ειναι οτι αυτα τα δυο παλαιοληθικης εποχης κομματα (με μια μικρη πολυ μικρη διαφοροποιηση την περιοδο Σημιτη) κομματα τυπου οθωμανικης αυτοκρατοριας
στηριζονται στην διαφθορα , που σημαιμει ρουσφετι, κουμπαρια, καταργηση ΑΣΕΠ και καθε ειδος αξιοκρατικης διαδικασιας για να κυβερνησουν και οταν κυβερνησουν να κλεψουν.
Αν ολα γινουν οπως πρεπει κανεις τδεν θα ασχολειται μαζι τους αν δεν βλεπει καποιο αμεσο συμφερον ,να κλεψει κατι ,να διοριστει, να παρει μεταθεση στο στρατο ,να παρει μια συμβαση.
Θα χασουν τους κομματικους τους στρατους και μετα δεν θα μπορουν να κλεβουν.
Γι 'αυτο κανουν τα παντα να διατηρουν την υπαρχουσα κατασταση

Εχω ζησει σε αρκετες χωρες τις δυτικης ευρωπης. Δεν ασχολουνται με τα κομματα γιατι δεν περιμενουν κατι απο αυτο εκτος απο το να εφαρμοσουν τιν πολιτικη που υποσχονται. Ουτε ρουσφετι ουτε τιποτα.

ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, και ιδιαιτερα οι επογονοι προεδροι και βουλευτες δεν θα επιτρεψουν ποτε να
γινουν οι αυτονοητες αλλαγες


 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
ρε μακάκα τουλάχιστον εγώ είμαι εδώ και παλεύω για κάτι καλύτερο... το αν συμφωνείς ή όχι εμένα στ΄αρχίδια μου.. αυτό που δεν δέχομαι είναι κριτική εκ του μακρόθεν από ποντίκια που εγκατέλειψαν το πλοίο πριν βουλιάξει.. όπως εσύ δηλαδή...

ό,τι να'ναι......
δηλαδή όποιος έχει φύγει απ' τη χώρα (χωρίς να ξέρεις εσύ τους λόγους που το έκανε) θεωρείς πως δε δικαιούται να μιλάει.
Ρε δεν πάμε καλά εδώ πέρα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ρε μακάκα τουλάχιστον εγώ είμαι εδώ και παλεύω για κάτι καλύτερο... το αν συμφωνείς ή όχι εμένα στ΄αρχίδια μου.. αυτό που δεν δέχομαι είναι κριτική εκ του μακρόθεν από ποντίκια που εγκατέλειψαν το πλοίο πριν βουλιάξει.. όπως εσύ δηλαδή...

μ αρέσεις γιατί τα 5 εκατομμύρια του ελληνικού απόδημου ελληνισμού τα αποκαλείς ποντίκια....

Σε λιγάκι που θα ζητάτε κάνα ψίχουλο από τους απόδημους για σωτηρία στείλε μου πι εμ.
Εκτός από αχάριστη είστε και ανάδελφη φάρα.
Ιστορικά αποδεδειγμένο άλλωστε.....
Για την ώρα μπορώ να σου στείλω ένα έμβασμα να αγοράσεις σόφτεξ για το κλάμα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τέτοια βλέπω και αρχίζω να είμαι ενάντια στην λογική να ψηφίζουν οι ξενιτεμένοι Ελληνες...

ναι αλλά παρακαλάς με νομοσχέδια να επανανπατρίζουμε κεφάλαιο...
Τέτοια πουτάνα φάρα είστε.
ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ.
ΠΑΝΤΑ.
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
ναι αλλά παρακαλάς με νομοσχέδια να επανανπατρίζουμε κεφάλαιο...
Τέτοια πουτάνα φάρα είστε.
ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ.
ΠΑΝΤΑ.

κάτσε, μπάστα.
Του βγήκε ο πατριώτης που κρύβει μέσα του.

τι να πω.....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Συμφωνοι σε ολα ...
το προβλημα ειναι οτι αυτα τα δυο παλαιοληθικης εποχης κομματα (με μια μικρη πολυ μικρη διαφοροποιηση την περιοδο Σημιτη) κομματα τυπου οθωμανικης αυτοκρατοριας
στηριζονται στην διαφθορα , που σημαιμει ρουσφετι, κουμπαρια, καταργηση ΑΣΕΠ και καθε ειδος αξιοκρατικης διαδικασιας για να κυβερνησουν και οταν κυβερνησουν να κλεψουν.
Αν ολα γινουν οπως πρεπει κανεις τδεν θα ασχολειται μαζι τους αν δεν βλεπει καποιο αμεσο συμφερον ,να κλεψει κατι ,να διοριστει, να παρει μεταθεση στο στρατο ,να παρει μια συμβαση.
Θα χασουν τους κομματικους τους στρατους και μετα δεν θα μπορουν να κλεβουν.
Γι 'αυτο κανουν τα παντα να διατηρουν την υπαρχουσα κατασταση

Εχω ζησει σε αρκετες χωρες τις δυτικης ευρωπης. Δεν ασχολουνται με τα κομματα γιατι δεν περιμενουν κατι απο αυτο εκτος απο το να εφαρμοσουν τιν πολιτικη που υποσχονται. Ουτε ρουσφετι ουτε τιποτα.

ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, και ιδιαιτερα οι επογονοι προεδροι και βουλευτες δεν θα επιτρεψουν ποτε να
γινουν οι αυτονοητες αλλαγες

για την ώρα αυτό που επείγει είναι να φύγεις από την εντατική. Ξεκίνα λοιπόν αλλάζοντας άμεσα τον θεράποντα ιατρό και τις νοσοκόμες.
Μετά εδώ είμαστε να το ξανασυζητήσουμε.

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κάτσε, μπάστα.
Του βγήκε ο πατριώτης που κρύβει μέσα του.

τι να πω.....

θα του στείλω με κούριερ μια σημαία.
άμα του βάλω και 50 χιλιάρικα μέσα θα την κάνει και χαλάκι του μπάνιου.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
μ αρέσεις γιατί τα 5 εκατομμύρια του ελληνικού απόδημου ελληνισμού τα αποκαλείς ποντίκια....

Σε λιγάκι που θα ζητάτε κάνα ψίχουλο από τους απόδημους για σωτηρία στείλε μου πι εμ.
Εκτός από αχάριστη είστε και ανάδελφη φάρα.
Ιστορικά αποδεδειγμένο άλλωστε.....
Για την ώρα μπορώ να σου στείλω ένα έμβασμα να αγοράσεις σόφτεξ για το κλάμα.

εγώ απλά επανέλαβα τα λόγια σου... οσο για το έμβασμα βάλτο εκεί που ξέρεις... δεν το χρειάζομαι.. εργάζομαι και αμείβομαι ικανοποιητικά και με αυτά που κερδίζω ικανοποιώ τις ανάγηκες τις δικές μου και της οικογένειας μου... αλλοι δεν μπορούν να επιβιώσουν εδώ και φεύγουν προς την εσπερίαν...
 

mabillon

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2007
Μηνύματα
330
Like
8
Πόντοι
1
τέτοια βλέπω και αρχίζω να είμαι ενάντια στην λογική να ψηφίζουν οι ξενιτεμένοι Ελληνες...

Μεγαλη κουβεντα αυτη ...

Το ποσοστο το ξενιτεμενων είναι τεραστιο και κρατουν την ιθαγενεια και οι δευτερης γενιας
Αρα αυτοι 8α κα8οριζουν τα αποτελεσματα..

Γιατι κοπτονται ομως οι πολιτικοι στο να ψηφιζουν οι ξενιτεμενοι ..
απλα τα πραγματα .. οι βλαχοντοιτζ και οι ελληνες της αυστραλιας ζουν ακομα στην 10ετια του
'80 οσο αναφορα την ελληνικη πραγματικοτητα.

Φανατισμενοι ΠΑΣΟΚ ΝΔ ΚΚΕ αναβιωνουν την δεκαετια του 80 στην Ελλαδα.

Οποτε σου λενε οι πολιτικοι αφου οι κατοικοι τις χωρας μας γυριζουν την πλατη
να βαλουμε αυτους να ψηφιζουν να μην χασουμε την εξουσια ποτε.

Απλως το ΠΑΣΟΚ ειναι τωρα πολυ μπροστα οποτε σου λεει ασε μην γινει καμια μαλακεια ...
και εκανε  πισω για την ώρα..

Αλλα στις με8οπομενες εκλογες ειναι δεδομενο πως οι Αυστραλοι θα αποφασισουν την κυβερνηση
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αλλα στις με8οπομενες εκλογες ειναι δεδομενο πως οι Αυστραλοι θα αποφασισουν την κυβερνηση

δεν είναι κακό....
είδα που την έφεραν και αυτοί που ζούσαν ενταύθα και αποφάσιζαν τόσα χρόνια.....
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
ρε φίλε δεν έχω αντίρηση να ψηφίζουν οι ξενητεμένοι.. αλλά από το να ψηφίζουν μέχρι το να λοιδωρούν υπάρχει μεγάλη απόσταση...
δεν ζήτησα κανενός την βοήθεια, σέβομαι τους πάντες και απαιτώ να με ΣΕΒΟΝΤΑΙ... ειδικά μειράκια τα οποία με υβριστικό τρόπο και με λογική παντογνώστη έχουν γνώμη και άποψη επί παντός επιστητού την οποία και προσπαθούν με το ύψωμα της φωνής να την επιβάλουν
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
ρε φίλε δεν έχω αντίρηση να ψηφίζουν οι ξενητεμένοι.. αλλά από το να ψηφίζουν μέχρι το να λοιδωρούν υπάρχει μεγάλη απόσταση...
δεν ζήτησα κανενός την βοήθεια, σέβομαι τους πάντες και απαιτώ να με ΣΕΒΟΝΤΑΙ... ειδικά μειράκια τα οποία με υβριστικό τρόπο και με λογική παντογνώστη έχουν γνώμη και άποψη επί παντός επιστητού την οποία και προσπαθούν με το ύψωμα της φωνής να την επιβάλουν

Κάτσε ρε παιδί μου, δηλαδή κάποιος που έχει ζήσει εδώ και γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα δεν έχει άποψη; Το ότι δεν μένει τώρα εδώ κάποιος ακυρώνει το ότι έχει ζήσει χρόνια εδώ;

Δεν σας αρέσουν κάποια πράγματα που λέγονται και προσπαθείτε να βρείτε δικαιολογία να τα μειώσετε μου φαίνεται..
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Κάτσε ρε παιδί μου, δηλαδή κάποιος που έχει ζήσει εδώ και γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα δεν έχει άποψη; Το ότι δεν μένει τώρα εδώ κάποιος ακυρώνει το ότι έχει ζήσει χρόνια εδώ;

Δεν σας αρέσουν κάποια πράγματα που λέγονται και προσπαθείτε να βρείτε δικαιολογία να τα μειώσετε μου φαίνεται..

είσαι σίγουρη ότι γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα? ή μήπως γνωρίζει αυτά που αυτός θέλει να γνωρίζει και απαιτεί να τα γνωρίζουν και οι άλλοι με τον ίδιο τρόπο.. τέλος πάντων .. αρκετά ασχολήθηκα με το συγκεκριμένο άτομο το οποίο είναι γνωστό τοις πάσι ότι είναι αντιρησίας... τον αφήνω να τραγουδάει...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Οταν υπάρχει μία οργανωμένη μαφια που δρα (υπο τις ευλογιες της πολιτείας) με σκοπό την καταστροφή και οικοπεδοποίηση του δασους τότε όσο μέτρα πρόληψης και προστασίας να πάρεις το δάσος θα καεί.
Αν δεν υπήρχαν υποψήφιοι πελάτες, θα υπήρχε μαφία οικοπεδοφάγων?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom