Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Οι μεγαλυτεροι μαγκες αυτην την εποχη ειναι οι αγροτες που μεγαλωνουν την παραγωγη τους παιρνοντας εκτασεις απο παππουδια που αποσυρονται και απο κληρονομους που τα χουν παρατειμενα και μεγαλωνουν το βιος τους κανοντας και οικονομιες κλιμακος. Αυτοι σε 10 χρονια απο τωρα θα κοβουν και θα ραβουν. 3-4 τετοιοι μεγαλοι σε καθε χωριο της χωρας. Οποιος προλαβει. Ειτε δενδροκαλλιεργειες, ειτε ετησιες, ειτε γελαδια, κλπ ο,τι προσφερει ο καθε τοπος.
Και ασε τους αλλους να κλαψουριζουν στις πολεις και να ζητιανευουν για γαλερες γραφειου με 600 το μηνα και 400 ενοικιο σε τρωγλη, οταν εσυ θα μενεις σε διωροφη μονοκατοικια τζαμπα. Και θα καθαριζεις 50.000 το χρονο καθαρα, χωρις να εχεις νταβατζη πανω απ το κεφαλι.
Και ουτε θα χρειαστει ποτε να κανεις "αυτοβελτιωση" για να αρεσεις στις γυναικες. Θα σε προξενευει ολο το χωριο απο μονο του και θα στις φερνουνε στο πιατο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.235
Πόντοι
9.297
Οι μεγαλυτεροι μαγκες αυτην την εποχη ειναι οι αγροτες που μεγαλωνουν την παραγωγη τους παιρνοντας εκτασεις απο παππουδια που αποσυρονται και απο κληρονομους που τα χουν παρατειμενα και μεγαλωνουν το βιος τους κανοντας και οικονομιες κλιμακος. Αυτοι σε 10 χρονια απο τωρα θα κοβουν και θα ραβουν. 3-4 τετοιοι μεγαλοι σε καθε χωριο της χωρας. Οποιος προλαβει. Ειτε δενδροκαλλιεργειες, ειτε ετησιες, ειτε γελαδια, κλπ ο,τι προσφερει ο καθε τοπος.
Και ασε τους αλλους να κλαψουριζουν στις πολεις και να ζητιανευουν για γαλερες γραφειου με 600 το μηνα και 400 ενοικιο σε τρωγλη, οταν εσυ θα μενεις σε διωροφη μονοκατοικια τζαμπα. Και θα καθαριζεις 50.000 το χρονο καθαρα, χωρις να εχεις νταβατζη πανω απ το κεφαλι.
Και ουτε θα χρειαστει ποτε να κανεις "αυτοβελτιωση" για να αρεσεις στις γυναικες. Θα σε προξενευει ολο το χωριο απο μονο του και θα στις φερνουνε στο πιατο.
Kαι μετά πάλι στις επαγγελματίες των πόλεων θα τρέχουν η θα έχουν αποσυρθεί πρόωρα λόγω κούρασης και σεξουαλικής μιζέριας.....
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Kαι μετά πάλι στις επαγγελματίες των πόλεων θα τρέχουν η θα έχουν αποσυρθεί πρόωρα λόγω κούρασης και σεξουαλικής μιζέριας.....
Μετα γυναικα και παιδια. Και 2 φορες το χρονο ενα καλο τριημερο με εναν κολλητο Αθηνα η Θεσσαλονικη και απο ενα εσκορτακι την ημερα και ενα μπουκαλακι ουισκυ στα μπουζουκια και γεμισες μπαταριες.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.235
Πόντοι
9.297
Μετα γυναικα και παιδια. Και 2 φορες το χρονο ενα καλο τριημερο με εναν κολλητο Αθηνα η Θεσσαλονικη και απο ενα εσκορτακι την ημερα και ενα μπουκαλακι ουισκυ στα μπουζουκια και γεμισες μπαταριες.
Ωραία όλα αυτά....ΑΝ τον αφήσει η κυρά και το σο'ι' της.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.897
Like
1.437
Πόντοι
216
Παιδιά καλησπέρα, να πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία σχετικά με το θέμα "ελεεινίδα και χωράφια".

Καταρχάς θα σας πω ότι επαγγελματικά είμαι πολύ καλά, δηλαδή, έχω PhD, έχω καλή θέση manager σε Big4 εταιρία, και είμαι επιστημονικός σύμβουλος σε διάφορους οργανισμούς.

Όταν έχασα τον πατέρα μου, κληρονόμησα κάποια χωράφια, κυρίως με ελιές. Ένα χωράφι είναι εντός νομού Αττικής περίπου 4 στρέμματα, και έχουμε ελιές, λεμονιές κτλ. Σε μια περίοδο που μπορούσαμε, είχαμε και κότες, κουνέλια, και μελίσσια. Κυρίως τα περιποιείται η μάνα μου, αλλά όποτε μπορώ, συνήθως τις Κυριακές, πάω και εγώ και κάνω δουλειές.

Ε ρε παιδιά, σε όποια γκόμενα έχω πει αυτό το πράγμα, οτι δηλαδή έχω χωράφια με ελιές και ζωντανά και τα περιποιούμαι, ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ξαφνικά με βλέπουν σαν παρακατιανο, σαν να έχω λέπρα ένα πράγμα. Λες και είμαι κανάς δεύτερης κατηγορίας. Αν πω σε καμία "έλα να πάμε στις ελιές απλά να κάτσουμε" φεύγει τρέχωντας.

Και η ειρωνεία κάποιες φορές ξέρετε ποιά είναι; Οτι αρκετές φορές αυτές οι τύπισσες έχουν μεγαλώσει επαρχία.... Μια ήταν από Κρήτη, άλλη από Καβάλα.

Νομίζω ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία, οι γενιές αυτές βγήκαν εξαιρετικά ανισόρροπες...

Αγαπητε, παρτο αλλιως.
Οκ, φρικαρουν πολλες.
Δεν τους αξιζεις!!!!
Παρακατιανο και λειψο ειναι το μυαλο τους!!!!
Βλαμενες ελλεεινιδες.

Εχω φιλο γιατρο με σπανια ειδικοτητα στην οδοντιατρικη, σπουδασμενο στην Αμερικη κλπ
και οποτε βρισκει χρονο, παει και στα χωραφια.
Για ελιες.
Και βγαζει απ'οτι ξερω καλο εισοδημα-συμπληρωμα και απο εκει!
Οκ, μπορει να μην εχει χρονο για ιδιαιτερες αγροτικες εργασιες,
αλλα ουτε σνομπαρει, και ασχολειται στο μετρο του δυνατου.
Ειναι δε τοσο ακομπλεξαριστους (μαγκας λεμε),
που ανεβαζει και στο fb του φωτο, που φοραει παλιορουχα για αγροτικες εργασιες,
θα τον δεις να κραταει αγροτικα εργαλεια κλπ.

Οποιος εχει νοημοσυνη,
θα τον εκτιμησει.
Για τις υπολοιπες, καλυτερα μακρια.

Βλαμενες ελλεενιδες.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.897
Like
1.437
Πόντοι
216
Οι μεγαλυτεροι μαγκες αυτην την εποχη ειναι οι αγροτες που μεγαλωνουν την παραγωγη τους παιρνοντας εκτασεις απο παππουδια που αποσυρονται και απο κληρονομους που τα χουν παρατειμενα και μεγαλωνουν το βιος τους κανοντας και οικονομιες κλιμακος. Αυτοι σε 10 χρονια απο τωρα θα κοβουν και θα ραβουν. 3-4 τετοιοι μεγαλοι σε καθε χωριο της χωρας. Οποιος προλαβει. Ειτε δενδροκαλλιεργειες, ειτε ετησιες, ειτε γελαδια, κλπ ο,τι προσφερει ο καθε τοπος.
Και ασε τους αλλους να κλαψουριζουν στις πολεις και να ζητιανευουν για γαλερες γραφειου με 600 το μηνα και 400 ενοικιο σε τρωγλη, οταν εσυ θα μενεις σε διωροφη μονοκατοικια τζαμπα. Και θα καθαριζεις 50.000 το χρονο καθαρα, χωρις να εχεις νταβατζη πανω απ το κεφαλι.
Και ουτε θα χρειαστει ποτε να κανεις "αυτοβελτιωση" για να αρεσεις στις γυναικες. Θα σε προξενευει ολο το χωριο απο μονο του και θα στις φερνουνε στο πιατο.

Ξεκαθαρη σκεψη.
Ετσι ακριβως θα ειναι.
Ας ξυπνησει οποιος εχει μυαλο.
 

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
Αφου εισαι λεφτας ρε τυπε γιατι δεν χτιζεις ενα μικρο εξοχικακι εκει διπλα στις ελιες, να λες στις γυναικες "παμε στο εξοχικο μου"; Δηλαδη πως θα ψηθει η αλλη οταν της λες να πατε στα προβατα και στα χωραφια; Θελει και λιγο μαρκετινγκ η φαση, οι γυναικες τον γαιδαρο τον κοιτανε στα δοντια.

Να το πω αλλιως, εχεις ενα τζιπακι του 2010 συντηρημενο και φρεσκοπλημενο που το πηρες 10.000 ευρω μεταχειρισμενο,
Εχεις και μια συλλεκτικη 60ς βιντατζ αμερικανικη κορβετ πληρη ανακατασκευη κινητηρα και σαλονι, αξιας 50-60.000 ευρω (λεμε τωρα). Τι σε κανει να πιστευεις οτι η γκομενα θα προτιμησει μια σακαρακα (στα ματια της) απο την τζιπαρα (στα ματια της);

Δεν εχει σημασια τι αξια εχουν τα χωραφια σου και τα ζωντανα σου, ουτε τι ψυχικη γαληνη μπορει ενα τετοιο μερος να προσφερει σε εναν "πρωτευουσιανο" που θελει να ξεφυγει λιγο απο τη σαπιλα και το τσιμεντο, αμα το μαρκετινγκ σου δεν ειναι σωστο στα ματια της τοτε θα ειναι σαν της λες "παμε στο χωριο μου να αρμεξουμε τα ζωα και να κοιμηθουμε στο σταβλο", το οποιο μπορει να πιασει σε καμια με βουκολικα φετιχ, αλλα η πλειοψηφια θα σκεφτει οτι εισαι στα ισια βλαχος.
αδερφέ έχω και πύργο και εξοχικό... το θέμα όμως δεν είναι αυτό. Είναι ότι όχι απλά δεν μπορούν να εκτιμήσουν όλα αυτά που σου προσφέρει αυτός ο τρόπος ζωής αλλά τα απεχθάνονται κιόλας... η επαφή με την φύση, να δημιουργείς, να τρως το λάδι που έβγαλες με τα χέρια σου... Και σκέψου ότι εμένα το αγροτικό, είναι ένα μικρό κομμάτι της ζωής μου, δεν είμαι αγρότης, manager σε μια από τις μεγαλύτερες consulting πολυεθνικές είμαι...
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Ωραία όλα αυτά....ΑΝ τον αφήσει η κυρά και το σο'ι' της.
Τυπε "συναντηση" του συνεταιρισμου με τον υφυπουργο για συζητηση περι της τιμης του βαμβακος :wink:
Η έκθεση για αγροτικά μηχανήματα :wink:
κλπ
 

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
Αγαπητε, παρτο αλλιως.
Οκ, φρικαρουν πολλες.
Δεν τους αξιζεις!!!!
Παρακατιανο και λειψο ειναι το μυαλο τους!!!!
Βλαμενες ελλεεινιδες.
Συμφωνώ απόλυτα.

Χαζοχαρούμενες για να περνάω τα βράδυα έχω, την σοβαρή ψάχνω και δεν βρίσκω....
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

sparos-gr

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Οκτ 2015
Μηνύματα
342
Κριτικές
20
Like
981
Πόντοι
1.011
dirty-hands-are-a-sign-of-clean-money.jpg

Αυτή η νοοτροπία οτι οι χειρωνακτικές εργασίες γενικά είναι ντροπή/απαξιωμένες είναι κατάλοιπο τις μεταπολεμικής Ελλάδας που οι σπουδαγμένοι ήταν η μειοψηφία. Πλέον που οι σπουδαγμένοι είναι πιο πολλοί από τους εργάτες/τεχνίτες η πραγματικότητα έχει αλλάξει αλλά μέχρι να το καταλάβουμε θέλει χρόνο!
Πολιτικούς μηχανικούς πλέον έχουμε απόθεμα για 50 χρόνια, κάνουν τοπογραφικά για 100 ευρώ που παλιότερα έπαιρναν το μισό χωράφι που μέτραγαν! Πήγαινε να βρεις υδραυλικό, μαραγκό! Εάν έχεις κάποια πιστοποίηση σε τέτοια τέχνη και πας εξωτερικό θα αγοράζεις κάθε 2 χρόνια ένα σπίτι στην Αθήνα!!!
Ένας σοβαρός σερβιτόρος μπορεί να παίρνει μεροκάματο με τα τιπς πάνω από 100ικο!
Δεν ξέρω εάν έχετε πάρει χαμπάρι ότι πλέον δεν έχουμε ανθρώπους να επανδρώσουν τις προσφερόμενες θέσεις εργασίας και γάμησε τις δουλείες τις σεζόν! Μιλάμε ότι ψάχνουν οι εταιρείες ανθρώπους για όλο το χρόνο και δεν βρίσκουν τίποτα!
Βέβαια το νόμισμα έχει πάντα 2 όψεις! Υπάρχουν εργοδότες που είναι μαλάκες όπως και εργαζόμενοι επίσης!
Ένας σοβαρος εργοδότης θα πληρώσει ένα σοβαρό υπάλληλο που του βγάζει δουλεία και ένας σοβαρός υπάλληλος θέλει να δουλεύει για έναν τέτοιο εργοδότη!
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Οι μεγαλυτεροι μαγκες αυτην την εποχη ειναι οι αγροτες που μεγαλωνουν την παραγωγη τους παιρνοντας εκτασεις απο παππουδια που αποσυρονται και απο κληρονομους που τα χουν παρατειμενα και μεγαλωνουν το βιος τους κανοντας και οικονομιες κλιμακος. Αυτοι σε 10 χρονια απο τωρα θα κοβουν και θα ραβουν. 3-4 τετοιοι μεγαλοι σε καθε χωριο της χωρας. Οποιος προλαβει. Ειτε δενδροκαλλιεργειες, ειτε ετησιες, ειτε γελαδια, κλπ ο,τι προσφερει ο καθε τοπος.
Και ασε τους αλλους να κλαψουριζουν στις πολεις και να ζητιανευουν για γαλερες γραφειου με 600 το μηνα και 400 ενοικιο σε τρωγλη, οταν εσυ θα μενεις σε διωροφη μονοκατοικια τζαμπα. Και θα καθαριζεις 50.000 το χρονο καθαρα, χωρις να εχεις νταβατζη πανω απ το κεφαλι.
Και ουτε θα χρειαστει ποτε να κανεις "αυτοβελτιωση" για να αρεσεις στις γυναικες. Θα σε προξενευει ολο το χωριο απο μονο του και θα στις φερνουνε στο πιατο.
Aυτό αφορά είτε ήδη εγκατεστημένους αγρότες με μεγάλη έκταση είτε ανθρώπους με μεγάλες οικονομικές δυνατότητες που μπορούν να διαθέσουν το απαραίτητο κεφάλαιο. Τα μηχανήματα και μόνο που θα χρειαστείς ξεπερνούν τις 100.000 ευρώ για πλάκα. Για τα κτήματα το χιλιάρικο ανά στρέμμα είναι το λιγότερο που θα δώσεις και μιλάμε για ξηρικά. Είναι κάτι που αφορά λίγους. Αν κάποιος έχει τόσο μεγάλο κεφάλαιο δεν πάει να γίνει αγρότης. Και η ζωή στο χωριό είναι να κόβεις φλέβα, ακόμα και σε πύργο να μένεις.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
αδερφέ έχω και πύργο και εξοχικό... το θέμα όμως δεν είναι αυτό. Είναι ότι όχι απλά δεν μπορούν να εκτιμήσουν όλα αυτά που σου προσφέρει αυτός ο τρόπος ζωής αλλά τα απεχθάνονται κιόλας... η επαφή με την φύση, να δημιουργείς, να τρως το λάδι που έβγαλες με τα χέρια σου... Και σκέψου ότι εμένα το αγροτικό, είναι ένα μικρό κομμάτι της ζωής μου, δεν είμαι αγρότης, manager σε μια από τις μεγαλύτερες consulting πολυεθνικές είμαι...
Η πλειονότητα των αγροτών τραβάει μεγάλη τυραννία. Στη σκέψη των κοριτσιών αυτών υπάρχει ριζωμένη αυτή η τυραννία. Αν εσύ τους θυμίζεις τη ζωή από την οποία θα ήθελαν να φύγουν λογικό να κόβουν λάσπη.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Aυτό αφορά είτε ήδη εγκατεστημένους αγρότες με μεγάλη έκταση΄ είτε ανθρώπους με μεγάλες οικονομικές δυνατότητες που μπορούν να διαθέσουν το απαραίτητο κεφάλαιο. Τα μηχανήματα και μόνο που θα χρειαστείς ξεπερνούν τις 100.000 ευρώ για πλάκα. Για τα κτήματα το χιλιάρικο ανά στρέμμα είναι το λιγότερο που θα δώσεις και μιλάμε για ξηρικά. Είναι κάτι που αφορά λίγους. Αν κάποιος έχει τόσο μεγάλο κεφάλαιο δεν πάει να γίνει αγρότης. Και η ζωή στο χωριό είναι να κόβεις φλέβα, ακόμα και σε πύργο να μένεις.
Προτιμοτερο απο το να καθεται καποιος να ψηνεται στο σπιτι των 250.000 που του πηραν οι γονεις του το 2007 μενοντας ανεργος εδω και 12 χρονια και γλυφοντας κωλους για δουλειες των 700 ευρω και ζητιανευοντας ΚΕΑ και χαρτζιλικια.
Πουλημα το σπιτι και με 250.000 πας σε ενα χωριο και γινεσαι ο απολυτος αρχοντας τηςε αγροτικης του παραγωγης αφου θα εχεις πλεον μηδεν ανταγωνισμο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.163
Κριτικές
5
Like
12.731
Πόντοι
3.786
Προτιμοτερο απο το να καθεται καποιος να ψηνεται στο σπιτι των 250.000 που του πηραν οι γονεις του το 2007 μενοντας ανεργος εδω και 12 χρονια και γλυφοντας κωλους για δουλειες των 700 ευρω και ζητιανευοντας ΚΕΑ και χαρτζιλικια.
Πουλημα το σπιτι και με 250.000 πας σε ενα χωριο και γινεσαι ο απολυτος αρχοντας τηςε αγροτικης του παραγωγης αφου θα εχεις πλεον μηδεν ανταγωνισμο.
Κάθε επιχείρηση όμως έχει το ρίσκο της.Δεν πουλάς τέτοιο σπίτι εύκολα.Σήμερα μπορεί να πουλάει ένα αγροτικό προϊόν,αλλά αύριο μπορεί να κορεστεί.Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.515
Like
20.336
Πόντοι
6.056
Προτιμοτερο απο το να καθεται καποιος να ψηνεται στο σπιτι των 250.000 που του πηραν οι γονεις του το 2007 μενοντας ανεργος εδω και 12 χρονια και γλυφοντας κωλους για δουλειες των 700 ευρω και ζητιανευοντας ΚΕΑ και χαρτζιλικια.
Πουλημα το σπιτι και με 250.000 πας σε ενα χωριο και γινεσαι ο απολυτος αρχοντας τηςε αγροτικης του παραγωγης αφου θα εχεις πλεον μηδεν ανταγωνισμο.
Eτοιμος για υποψηφιος εισαι τυπε,κατι τετοια πετανε και οι "σχετικοι" των εκαστοτε κυβερνησεων.Και μετα ηρθε η αναπτυξη:rockon::confused::confused::confused:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Η πλειονότητα των αγροτών τραβάει μεγάλη τυραννία. Στη σκέψη των κοριτσιών αυτών υπάρχει ριζωμένη αυτή η τυραννία. Αν εσύ τους θυμίζεις τη ζωή από την οποία θα ήθελαν να φύγουν λογικό να κόβουν λάσπη.
Οι αγροτες τραβουσαν τυρανια οταν ηταν ολα χειροκινητα. Ακομα και τοτε ομως δεν ηταν ασχημα, ειδικα οταν παντρευονταν (και ησυχαζαν) και μετα. Αγροτη πραγματικα δυστυχισμενο δεν εχω γνωρισει ποτε στη ζωη μου και πιστεψε με εχω γνωρισει παρα μα παρα πολλους. Την μεγαλυτερη δυστυχια την εχω δει στον ηλεκτρικο της Αθηνας στις 7:30 το πρωι στο δρομο για δουλεια. Φατσες χειροτερες απο τους μαυρους στο 12 χρονια σκλαβος
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Προτιμοτερο απο το να καθεται καποιος να ψηνεται στο σπιτι των 250.000 που του πηραν οι γονεις του το 2007 μενοντας ανεργος εδω και 12 χρονια και γλυφοντας κωλους για δουλειες των 700 ευρω και ζητιανευοντας ΚΕΑ και χαρτζιλικια.
Πουλημα το σπιτι και με 250.000 πας σε ενα χωριο και γινεσαι ο απολυτος αρχοντας τηςε αγροτικης του παραγωγης αφου θα εχεις πλεον μηδεν ανταγωνισμο.
Γιατί με αυτά τα λεφτά να αγοράσει κανείς χωράφια και να μην ανοίξει μια βιοτεχνία?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Γιατί με αυτά τα λεφτά να αγοράσει κανείς χωράφια και να μην ανοίξει μια βιοτεχνία?
Γιατι η βιοτεχνια εχει μεγαλυτερο ρισκο. Η αγροτια παντοτε εχει ενα κομματι ψωμι εξασφαλισμενο, ειναι ετσι στημενο το παιχνιδι. Απο τη μια η δυναμη της φυσης που θα ειναι εκει καθε εποχη να παραδωσει τα καλουδια της και απο την αλλη η ΕΕ με τις επιδοτησεις, δεν προκειται να αφησουν ποτε κανεναν αγροτη να πεινασει. Αντιθετα με βιοτεχνιες μπορεις να παθεις μεγαλα ντραβαλα
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.163
Κριτικές
5
Like
12.731
Πόντοι
3.786
Γιατί με αυτά τα λεφτά να αγοράσει κανείς χωράφια και να μην ανοίξει μια βιοτεχνία?
Α να γεια σου.Και να μη φύγει μετά Βουλγαρία ή Σκόπια όπως οι άλλοι.Πιο ποκυ ανάγκη έχει η μεταποίηση στην Ελλάδα.Με τα χωράφια κάτι γίνεται,έχουν πάρει ήδη μπρος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom