Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
Παιδιά καλησπέρα, να πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία σχετικά με το θέμα "ελεεινίδα και χωράφια".

Καταρχάς θα σας πω ότι επαγγελματικά είμαι πολύ καλά, δηλαδή, έχω PhD, έχω καλή θέση manager σε Big4 εταιρία, και είμαι επιστημονικός σύμβουλος σε διάφορους οργανισμούς.

Όταν έχασα τον πατέρα μου, κληρονόμησα κάποια χωράφια, κυρίως με ελιές. Ένα χωράφι είναι εντός νομού Αττικής περίπου 4 στρέμματα, και έχουμε ελιές, λεμονιές κτλ. Σε μια περίοδο που μπορούσαμε, είχαμε και κότες, κουνέλια, και μελίσσια. Κυρίως τα περιποιείται η μάνα μου, αλλά όποτε μπορώ, συνήθως τις Κυριακές, πάω και εγώ και κάνω δουλειές.

Ε ρε παιδιά, σε όποια γκόμενα έχω πει αυτό το πράγμα, οτι δηλαδή έχω χωράφια με ελιές και ζωντανά και τα περιποιούμαι, ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ξαφνικά με βλέπουν σαν παρακατιανο, σαν να έχω λέπρα ένα πράγμα. Λες και είμαι κανάς δεύτερης κατηγορίας. Αν πω σε καμία "έλα να πάμε στις ελιές απλά να κάτσουμε" φεύγει τρέχωντας.

Και η ειρωνεία κάποιες φορές ξέρετε ποιά είναι; Οτι αρκετές φορές αυτές οι τύπισσες έχουν μεγαλώσει επαρχία.... Μια ήταν από Κρήτη, άλλη από Καβάλα.

Νομίζω ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία, οι γενιές αυτές βγήκαν εξαιρετικά ανισόρροπες...
Τις ξεσκισες όλες τρισμέγιστε....δεν περιγράφω άλλο.
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.527
Like
11.587
Πόντοι
3.506
Παιδιά καλησπέρα, να πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία σχετικά με το θέμα "ελεεινίδα και χωράφια".

Καταρχάς θα σας πω ότι επαγγελματικά είμαι πολύ καλά, δηλαδή, έχω PhD, έχω καλή θέση manager σε Big4 εταιρία, και είμαι επιστημονικός σύμβουλος σε διάφορους οργανισμούς.

Όταν έχασα τον πατέρα μου, κληρονόμησα κάποια χωράφια, κυρίως με ελιές. Ένα χωράφι είναι εντός νομού Αττικής περίπου 4 στρέμματα, και έχουμε ελιές, λεμονιές κτλ. Σε μια περίοδο που μπορούσαμε, είχαμε και κότες, κουνέλια, και μελίσσια. Κυρίως τα περιποιείται η μάνα μου, αλλά όποτε μπορώ, συνήθως τις Κυριακές, πάω και εγώ και κάνω δουλειές.

Ε ρε παιδιά, σε όποια γκόμενα έχω πει αυτό το πράγμα, οτι δηλαδή έχω χωράφια με ελιές και ζωντανά και τα περιποιούμαι, ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ξαφνικά με βλέπουν σαν παρακατιανο, σαν να έχω λέπρα ένα πράγμα. Λες και είμαι κανάς δεύτερης κατηγορίας. Αν πω σε καμία "έλα να πάμε στις ελιές απλά να κάτσουμε" φεύγει τρέχωντας.

Και η ειρωνεία κάποιες φορές ξέρετε ποιά είναι; Οτι αρκετές φορές αυτές οι τύπισσες έχουν μεγαλώσει επαρχία.... Μια ήταν από Κρήτη, άλλη από Καβάλα.

Νομίζω ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία, οι γενιές αυτές βγήκαν εξαιρετικά ανισόρροπες...
Και συ γιατί τους το αναφέρεις βρε τύπε, αφού βλέπεις ότι δε δουλεύει στο ψηστήρι; Παιξ'το αλάνι πιεητσντης να τις σουβλακώσεις στο καυλί σου...
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.365
Πόντοι
736
Nτροπη φυσικά και δεν είναι...όμως αν πεις σε καμμία γκόμενα που την έχει δει τοπ μοντελ απο τα Λιντλ ότι έχεις χωράφια η ζώα θα σε ξεκόψει πολύ σύντομα.
Αυτές πρέπει να τις ξεκοβουμε μόνοι μας. Ειδικά για κάτι σοβαρό δεν κάνουν με τίποτα. Αν είναι μόνο για σεξ, δεν χρειάζεται να της πεις και πολλά.
Μην το θεωρείτε αρνητικο ότι θα σας ξεκόψει μια τέτοια κοπέλα, καλύτερα.
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Είσαι τελείως λάθος. Τουλάχιστον στην Θεσσαλονίκη 800€ είναι πολλά.
Ξέρεις πόσες φίλες δικηγόρους έχω με 1-2 μεταπτυχιακα και 2 ξένες γλώσσες που παίρνουν 500-600€?
Επίσης φίλους σε λογιστικά γραφεία με μεταπτυχιακα που παίρνουν 650-700€?
Δεν ξέρω τι μισθούς έχετε στην Αθήνα, αλλά η λογική σου είναι λάθος από την αρχή ως το τέλος.
Ναι αν είσαι τυχερός μπορείς να χτυπήσεις το 1000αρικο, αλλά εκτος από ικανότητες θέλει και τύχη να πέσεις στην κατάλληλη εταιρεία.
Φίλε μου Θεσσαλονίκη ζω, 1200 βγάζω περίπου από την πρωινή μου δουλειά, αλλά με αυτά φυτοζωο και αναγκάζομαι να κάνω part-time δουλειες μήπως και ανέβω καμιά 400€ πάνω.
Υπάρχουν πολλοί στην πόλη που βγάζουν καλά λεφτά(όχι εγώ δυστυχώς).
Ο φίλος δεν λέει ότι είναι κακό να βγάζεις 600-800€ στα 40-50 σου χρόνια, αλλά λέει ότι δύσκολα με αυτά να βρεις κοπέλα με καλή δουλειά να σε πάρει γιατί πολύ απλά θα προτίμησει να μείνει μόνη.
Αυτό έχει κ μια λογική, αν μια πχ δικηγόρος η γιατρός με δικά τους γραφεία βγάζουν 2500€++(κάτι σχεδόν σίγουρο) δεν θα κάτσουν με ένα που βγάζει λιγότερα από 2000€ γιατί τα γούστα τους θα είναι ακριβά. Δεν λέω μόνο για σεξ αλλά μιλάω γενικά για σχέση
 

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
Και συ γιατί τους το αναφέρεις βρε τύπε, αφού βλέπεις ότι δε δουλεύει στο ψηστήρι; Παιξ'το αλάνι πιεητσντης να τις σουβλακώσεις στο καυλί σου...
το αναφέρω μόνο σε κοπέλες που τις βλέπω για κάτι πιο σοβαρό/σχέση κτλ και μετά από κάποια ραντεβού, συνήθως στον μήνα κάπου ...
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
Και συ γιατί τους το αναφέρεις βρε τύπε, αφού βλέπεις ότι δε δουλεύει στο ψηστήρι; Παιξ'το αλάνι πιεητσντης να τις σουβλακώσεις στο καυλί σου...
Καλά ξηγιεται...είναι αυτό που έλεγε το τραγούδι"θα τα κάψω τα σημάδια τα λεφτά μου για να δω αν την ❤️ μου η το χρήμα αγαπάς".
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
ίσως ο φίλος σου ο Φουστάνος να μην είχε μέτρο σύγκρισης με άλλους λαούς.

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι η Ελληνίδα δε μπορεί να ζήσει ανεξάρτητη και για αυτό δε μπορεί να χειραφετηθεί. Τις βλέπεις έχουν τη δουλειά τους, το σπιτι τους ,το αμάξι τους αλλά αν ο άντρας πει να πληρώσουμε μισα μισά βγάζουν καντήλες.

Δες την πορεία της μέσης Ελληνίδας. Από τα 15 - 30 ξεκινά τη σεξουαλική της ζωή, θα κάνει σχέσεις, θα κάνει πολύ σεξ, θα ερωτευτεί ,θα το ζήσει έντονα. Eκεί υπάρχει πολύ συναίσθημα.

Μετά τα 30 μπαίνει στο χώρο της δουλειάς και βλέπει ότι με ένα μισθό δε βγαίνει η φάση και παιδί να μεγαλώσει και ρούχα φίρμες να πάρει. Αρχίζει λοιπόν να κοιτάζει ποιος ειναι ο κατάλληλος σύζυγος - πατέρας. Και εκεί το συναίσθημα παίζει δευτερεύοντα ρόλο. Μάλιστα θα ακούσεις από γυναίκα σχόλια του τύπου "μα τι του βρήκε αυτουντού του μαλάκα στραβώθηκε και τον ερωτεύτηκε;"

40-55 πολλές πλέον έχουν πάρει διαζύγιο. Αν έχουν πάρει διαζύγιο πριν κάνουν παιδί κοιτάνε στα γρήγορα να βρουν τον πρώτο τυχόντα για να κάνουν παιδί.
Αν έχουν παιδί (παιδιά) κοιτάνε να βρουν ποιος μπορεί να τα συντηρήσει. Άρα πάλι συμφέρον στη μέση.

Αν τώρα μια χωρισμένη είναι και πλούσια και προοδευτική μπορεί να κάνει σχέση με βάση το συναίσθημα.

Για το σεξ χωρίς σχέση, όλες λένε ότι δεν κάνουν αλλά όποτε καυλώσουν ξέρουν οτι πάρα πολύ εύκολα βρίσκουν ένα νεότερο τεκνό να τις μερεμετίσει.
Mονο που οι νεότεροι πρέπει να ξεφεύγουν από τις μάζες για να εκτιμήσουν μια μεγαλύτερη...κατά τα άλλα συμφωνώ.
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Παιδιά καλησπέρα, να πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία σχετικά με το θέμα "ελεεινίδα και χωράφια".

Καταρχάς θα σας πω ότι επαγγελματικά είμαι πολύ καλά, δηλαδή, έχω PhD, έχω καλή θέση manager σε Big4 εταιρία, και είμαι επιστημονικός σύμβουλος σε διάφορους οργανισμούς.

Όταν έχασα τον πατέρα μου, κληρονόμησα κάποια χωράφια, κυρίως με ελιές. Ένα χωράφι είναι εντός νομού Αττικής περίπου 4 στρέμματα, και έχουμε ελιές, λεμονιές κτλ. Σε μια περίοδο που μπορούσαμε, είχαμε και κότες, κουνέλια, και μελίσσια. Κυρίως τα περιποιείται η μάνα μου, αλλά όποτε μπορώ, συνήθως τις Κυριακές, πάω και εγώ και κάνω δουλειές.

Ε ρε παιδιά, σε όποια γκόμενα έχω πει αυτό το πράγμα, οτι δηλαδή έχω χωράφια με ελιές και ζωντανά και τα περιποιούμαι, ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ξαφνικά με βλέπουν σαν παρακατιανο, σαν να έχω λέπρα ένα πράγμα. Λες και είμαι κανάς δεύτερης κατηγορίας. Αν πω σε καμία "έλα να πάμε στις ελιές απλά να κάτσουμε" φεύγει τρέχωντας.

Και η ειρωνεία κάποιες φορές ξέρετε ποιά είναι; Οτι αρκετές φορές αυτές οι τύπισσες έχουν μεγαλώσει επαρχία.... Μια ήταν από Κρήτη, άλλη από Καβάλα.

Νομίζω ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία, οι γενιές αυτές βγήκαν εξαιρετικά ανισόρροπες...

Μόλις περιέγραψες τον λόγο που η νεολαία και η κοινωνία γενικά έγινε ενα μπουρδέλο.

Η μετάβαση ήταν απότομη
. Τι εννοώ, ο παππούς της όποιας "κυρίας" έχεις πεί για τις ελιές και σου έκανε σκατόφατσα ήταν αγρότης και ζούσε με αυτά που καλλιεργούσε ο ίδιος ή η οικογένεια του. Είχε ένα σεβασμό προς την μάνα φύση και το χώμα που τον μεγάλωσε.
Τώρα έχεις την εγγονή στα μεγάλα αστικά κέντρα που έχει γίνει το άκρως αντίθετο. Δεν εκτιμά τίποτα, δεν ξέρει απο τίποτα μόνο βάζει ένα κολάν , μια ινστα φωτο για στόρυ και νιώθει σημαντική γιατί κάποιοι μουνόδουλοι που θέλουν να λέγονται και ΑΝΤΡΕΣ την γεμίζουν σάλια και την παρακαλούν. Τα βρίσκει όλα έτοιμα στο σουρμάρκετ και θεωρεί "χωριάτικο" να ασχολέιται κανείς με το χωριό και τους καρπούς της γής ενώ δεν ξέρει να μαγειρεύει ενα αυγό βραστό. Ε λοιπόν αυτή είναι η τέλεια συνταγή της καταστροφής και της πλήρης απαξίωσης του ανθρώπινου είδους. Να μην ξεχάσω να σημειώσω ότι έγινε βίγκαν και τρώει ότι σάπιο βγάζει η κάθε πολυεθνική με GM φαγητά:dunno:
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Ε, καλά, δεν είναι και όλες έτσι.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.479
Κριτικές
1
Like
6.172
Πόντοι
2.356
Αυτό έχει κ μια λογική, αν μια πχ δικηγόρος η γιατρός με δικά τους γραφεία βγάζουν 2500€++(κάτι σχεδόν σίγουρο) δεν θα κάτσουν με ένα που βγάζει λιγότερα από 3500€ γιατί τα γούστα τους θα είναι ακριβά. Δεν λέω μόνο για σεξ αλλά μιλάω γενικά για σχέση
Στο διόρθωσα, τύπε.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Κάνε μια έρευνα σε ηλικίες 15-30 και μιλώ πάντα για τα αστικά κέντρα.
Ας το πάρουμε απ' την αρχή. Πρώτον, υπάρχουν και άντρες που έχουν παρόμοια νοοτροπία και δεύτερον, για να τα λέμε όλα, ένα-δυο χωραφάκια με ελιές δεν μπορούν να σου δώσουν ιδανικές συνθήκες διαβίωσης, θα είναι ίσα-ίσα για επιβίωση και απ' αυτά που θα βγάζεις θα φτάνουν ίσα-ίσα για τα έξοδα γιατί ένα χωράφι με ελιές θέλει όλο το έτος εργασίες, δεν είναι άντε πάμε μαζεύουμε παίρνουμε τα λεφτά και φεύγουμε... (ποιά λεφτά κιόλας με την τιμή που έχει το λάδι? ).
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.117
Κριτικές
10
Like
1.556
Πόντοι
506
Παιδιά καλησπέρα, να πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία σχετικά με το θέμα "ελεεινίδα και χωράφια".

Καταρχάς θα σας πω ότι επαγγελματικά είμαι πολύ καλά, δηλαδή, έχω PhD, έχω καλή θέση manager σε Big4 εταιρία, και είμαι επιστημονικός σύμβουλος σε διάφορους οργανισμούς.

Όταν έχασα τον πατέρα μου, κληρονόμησα κάποια χωράφια, κυρίως με ελιές. Ένα χωράφι είναι εντός νομού Αττικής περίπου 4 στρέμματα, και έχουμε ελιές, λεμονιές κτλ. Σε μια περίοδο που μπορούσαμε, είχαμε και κότες, κουνέλια, και μελίσσια. Κυρίως τα περιποιείται η μάνα μου, αλλά όποτε μπορώ, συνήθως τις Κυριακές, πάω και εγώ και κάνω δουλειές.

Ε ρε παιδιά, σε όποια γκόμενα έχω πει αυτό το πράγμα, οτι δηλαδή έχω χωράφια με ελιές και ζωντανά και τα περιποιούμαι, ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ξαφνικά με βλέπουν σαν παρακατιανο, σαν να έχω λέπρα ένα πράγμα. Λες και είμαι κανάς δεύτερης κατηγορίας. Αν πω σε καμία "έλα να πάμε στις ελιές απλά να κάτσουμε" φεύγει τρέχωντας.

Και η ειρωνεία κάποιες φορές ξέρετε ποιά είναι; Οτι αρκετές φορές αυτές οι τύπισσες έχουν μεγαλώσει επαρχία.... Μια ήταν από Κρήτη, άλλη από Καβάλα.

Νομίζω ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία, οι γενιές αυτές βγήκαν εξαιρετικά ανισόρροπες...
Η αντιδραση τους ηταν "φυσιολογικη". Προφανως στο περιβαλλον σου δεν εχεις αγροτες.
Η εξηγηση λοιπον του λογικου παραλογου...
Οι αγροτες, εγιναν αγροτες απο αναγκη και οχι απο επιλογη.
Δεν εκαναν κανενα αλλο επαγγελμα εκτος απο αυτο του πατερα τους, δεν εκπαιδευτικαν να το κανουν, δηλ οτι εμαθαν απο τον πατερα τους και την εμπειρια.Αλλωστε δεν υπαρχουν ουτε ΙΕΚ για να δωσουν καποια θεωριτικη ή εστω καποια επιστημονικη εκπαιδευση.
Οι αγροτικες κοινωνιες ειναι κλειστες, δηλ τα προβληματα ανακυκλωνονται και ετσι ενισχυνται, σαν την θετικη αναδραση. Οχι οτι δεν υπαρχουν, αλλα δεν γνωριζουν οτι κ.α επαγγελματα περνανε δυσκολα .
Ο αγροτης εχει "λερωμενα" ρουχα, ετσι ειναι η δουλεια του. Ειδες καποια παλια ελληνικη ταινια καποιον με προταγωνιστικο ρολο να εχει ρουχα αγροτη;
Ακομα αλλα τοσα....
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Ας το πάρουμε απ' την αρχή. Πρώτον, υπάρχουν και άντρες που έχουν παρόμοια νοοτροπία και δεύτερον, για να τα λέμε όλα, ένα-δυο χωραφάκια με ελιές δεν μπορούν να σου δώσουν ιδανικές συνθήκες διαβίωσης, θα είναι ίσα-ίσα για επιβίωση και απ' αυτά που θα βγάζεις θα φτάνουν ίσα-ίσα για τα έξοδα γιατί ένα χωράφι με ελιές θέλει όλο το έτος εργασίες, δεν είναι άντε πάμε μαζεύουμε παίρνουμε τα λεφτά και φεύγουμε... (ποιά λεφτά κιόλας με την τιμή που έχει το λάδι? ).
Άλλο λέω άλλο λές. Εγω δεν είπα να πας στο βουνό
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Μόλις περιέγραψες τον λόγο που η νεολαία και η κοινωνία γενικά έγινε ενα μπουρδέλο.

Η μετάβαση ήταν απότομη. Τι εννοώ, ο παππούς της όποιας "κυρίας" έχεις πεί για τις ελιές και σου έκανε σκατόφατσα ήταν αγρότης και ζούσε με αυτά που καλλιεργούσε ο ίδιος ή η οικογένεια του. Είχε ένα σεβασμό προς την μάνα φύση και το χώμα που τον μεγάλωσε.
Τώρα έχεις την εγγονή στα μεγάλα αστικά κέντρα που έχει γίνει το άκρως αντίθετο. Δεν εκτιμά τίποτα, δεν ξέρει απο τίποτα μόνο βάζει ένα κολάν , μια ινστα φωτο για στόρυ και νιώθει σημαντική γιατί κάποιοι μουνόδουλοι που θέλουν να λέγονται και ΑΝΤΡΕΣ την γεμίζουν σάλια και την παρακαλούν. Τα βρίσκει όλα έτοιμα στο σουρμάρκετ και θεωρεί "χωριάτικο" να ασχολέιται κανείς με το χωριό και τους καρπούς της γής ενώ δεν ξέρει να μαγειρεύει ενα αυγό βραστό. Ε λοιπόν αυτή είναι η τέλεια συνταγή της καταστροφής και της πλήρης απαξίωσης του ανθρώπινου είδους. Να μην ξεχάσω να σημειώσω ότι έγινε βίγκαν και τρώει ότι σάπιο βγάζει η κάθε πολυεθνική με GM φαγητά:dunno:
Ακριβως αυτο
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
Παιδιά καλησπέρα, να πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία σχετικά με το θέμα "ελεεινίδα και χωράφια".

Καταρχάς θα σας πω ότι επαγγελματικά είμαι πολύ καλά, δηλαδή, έχω PhD, έχω καλή θέση manager σε Big4 εταιρία, και είμαι επιστημονικός σύμβουλος σε διάφορους οργανισμούς.

Όταν έχασα τον πατέρα μου, κληρονόμησα κάποια χωράφια, κυρίως με ελιές. Ένα χωράφι είναι εντός νομού Αττικής περίπου 4 στρέμματα, και έχουμε ελιές, λεμονιές κτλ. Σε μια περίοδο που μπορούσαμε, είχαμε και κότες, κουνέλια, και μελίσσια. Κυρίως τα περιποιείται η μάνα μου, αλλά όποτε μπορώ, συνήθως τις Κυριακές, πάω και εγώ και κάνω δουλειές.

Ε ρε παιδιά, σε όποια γκόμενα έχω πει αυτό το πράγμα, οτι δηλαδή έχω χωράφια με ελιές και ζωντανά και τα περιποιούμαι, ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ξαφνικά με βλέπουν σαν παρακατιανο, σαν να έχω λέπρα ένα πράγμα. Λες και είμαι κανάς δεύτερης κατηγορίας. Αν πω σε καμία "έλα να πάμε στις ελιές απλά να κάτσουμε" φεύγει τρέχωντας.

Και η ειρωνεία κάποιες φορές ξέρετε ποιά είναι; Οτι αρκετές φορές αυτές οι τύπισσες έχουν μεγαλώσει επαρχία.... Μια ήταν από Κρήτη, άλλη από Καβάλα.

Νομίζω ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία, οι γενιές αυτές βγήκαν εξαιρετικά ανισόρροπες...
Αφου εισαι λεφτας ρε τυπε γιατι δεν χτιζεις ενα μικρο εξοχικακι εκει διπλα στις ελιες, να λες στις γυναικες "παμε στο εξοχικο μου"; Δηλαδη πως θα ψηθει η αλλη οταν της λες να πατε στα προβατα και στα χωραφια; Θελει και λιγο μαρκετινγκ η φαση, οι γυναικες τον γαιδαρο τον κοιτανε στα δοντια.

Να το πω αλλιως, εχεις ενα τζιπακι του 2010 συντηρημενο και φρεσκοπλημενο που το πηρες 10.000 ευρω μεταχειρισμενο,
Εχεις και μια συλλεκτικη 60ς βιντατζ αμερικανικη κορβετ πληρη ανακατασκευη κινητηρα και σαλονι, αξιας 50-60.000 ευρω (λεμε τωρα). Τι σε κανει να πιστευεις οτι η γκομενα θα προτιμησει μια σακαρακα (στα ματια της) απο την τζιπαρα (στα ματια της);

Δεν εχει σημασια τι αξια εχουν τα χωραφια σου και τα ζωντανα σου, ουτε τι ψυχικη γαληνη μπορει ενα τετοιο μερος να προσφερει σε εναν "πρωτευουσιανο" που θελει να ξεφυγει λιγο απο τη σαπιλα και το τσιμεντο, αμα το μαρκετινγκ σου δεν ειναι σωστο στα ματια της τοτε θα ειναι σαν της λες "παμε στο χωριο μου να αρμεξουμε τα ζωα και να κοιμηθουμε στο σταβλο", το οποιο μπορει να πιασει σε καμια με βουκολικα φετιχ, αλλα η πλειοψηφια θα σκεφτει οτι εισαι στα ισια βλαχος.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Άλλο λέω άλλο λές. Εγω δεν είπα να πας στο βουνό
Έτσι μπορεί να νομίζει η μέση ελληνίδα όταν ακούει για ελιές, χωράφια κλπ ότι θα την πάρεις απ' τις ανέσεις της στην πόλη και θα την κάνεις "βλάχα".
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Έτσι μπορεί να νομίζει η μέση ελληνίδα όταν ακούει για ελιές, χωράφια κλπ ότι θα την πάρεις απ' τις ανέσεις της στην πόλη και θα την κάνεις "βλάχα".
Τις ανέσεις των 600 ευρώ :tooth:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Τις ανέσεις των 600 ευρώ :tooth:
Την άνεση του παιδικου δωματιου στο πατρικο, το ΚΕΑ, το χαρτζιλικι απο τη συνταξη της γιαγιας και το δωρο 10GB για ολο το μηνα απο τη Wind κάθε Χριστούγεννα :tooth:
Έγιναν όλες οι ξεβράκωτες Μαντάμ - Σουσούδες :tooth:
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Την άνεση του παιδικου δωματιου στο πατρικο, το ΚΕΑ, το χαρτζιλικι απο τη συνταξη της γιαγιας και το δωρο 10GB για ολο το μηνα απο τη Wind κάθε Χριστούγεννα :tooth:
Έγιναν όλες οι ξεβράκωτες Μαντάμ - Σουσούδες :tooth:
ιιιιιιιεεεεεε ρε που μπλέξαμεεεεε :afro:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom