Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Τίποτα δεν κάνουν λάθος. Απλά αν δεν έχεις γραφείο από τον πατέρα σου και δουλεύεις σε άλλο δικηγόρο, οι μισθοί στην συμπρωτεύουσα είναι αυτοί, τελεία.
Οι δικηγοροι δεν παιρνουν "μισθο".
Αν γινανε δικηγοροι για να παιρνουν "μισθο" ως υπαλληλοι, τοτε οντως κάνουν κατι λαθος. Οχι απλως λαθος. ΠΑΡΑ πολυ λαθος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Και ο κόσμος δεν έχει πλέον λεφτά για δικηγόρους γι'αυτό και ψοφάνε της πείνας
Για ελα μια βολτα απο τα δικαστηρια, να δεις τι χαμός γινεται. Απο τον καναπέ σου πολλα συμπερασματα βγαζεις
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Πόσους ικανούς δικηγόρους χρειαζόμαστε και αυτοί οι ικανοί με την σειρά τους πόσους βοηθούς χρειάζονται?
Να εισαι βεβαιος οτι ΔΕΝ εχουμε τοσους ικανούς οσους χρειαζομαστε, και βγαζουν χρήμα και οι μη ικανοι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Για ελα μια βολτα απο τα δικαστηρια, να δεις τι χαμός γινεται. Απο τον καναπέ σου πολλα συμπερασματα βγαζεις

Πάντως στα δικαστήρια της Θεσσαλονίκης μόνο τσιγγάνους βλέπεις έξω
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Σωστα. Εξαλλου οταν πριν 50 χρονια "επρεπε" να σκαβεις το χωραφι ολη μερα για να ζησεις εσυ και τα πεντε παιδια σου, ειχαμε πηξει στις αυτοκτονιες. Μια χαρα το πας τύπε.
"Πρέπει" παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν. Πανω σε αυτα χτιζεται μια κοινωνια. Τωρα, αν πλεον εχουμε γινει μαλθακοι και καλομαθημενοι και μας χαλανε τα "πρεπει", τι να γινει, δεν θα αλλαξουμε νομους και προφητες μην τυχον και αυτοκτονησει κανενας υπερευαισθητος που τον χαλασαν τα πρεπει.

Μόνο που άλλα ήταν τα 'πρέπει' πριν 50 χρόνια και άλλα τώρα

Άλλες οι γυναίκες τότε και άλλες τώρα

Τότε πχ το χωράφι δεν ήταν ντροπή,ενώ τώρα είναι

Τώρα μετράς μόνο σαν πορτοφόλι και υλικά αγαθά,τότε αρκούσε απλά που ήσουν άντρας
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Μόνο που άλλα ήταν τα 'πρέπει' πριν 50 χρόνια και άλλα τώρα

Άλλες οι γυναίκες τότε και άλλες τώρα

Τότε πχ το χωράφι δεν ήταν ντροπή,ενώ τώρα είναι

Τώρα μετράς μόνο σαν πορτοφόλι και υλικά αγαθά,τότε αρκούσε απλά που ήσουν άντρας
Ντροπή το χωράφι; Κολωνάκι ζεις ή Πανόραμα Θεσσαλονίκης;
Πήγαινε κατά τη Λάρισα και βάλε καμιά 300 στρέμματα σιτάρι ή κατά τη Βέροια-Λακωνία-Μεσσηνία και βάλε καμιά 60 στρέμματα ροδάκινα-πορτοκάλια-ελιές, κλπ, άστα να δουλέψουν καμιά πενταετία και μετά έλα να μας πεις πόση ντροπή αισθάνεσαι.
Τα χωράφια τη σήμερον ημέρα είναι η λύτρωση του άνδρα, αλλά πως να το καταλάβουν όσοι μεγάλωσαν στις μεγαλουπόλεις και τους πιάνει τρέμουλο η ιδέα να μείνουν έστω και μία ώρα μόνοι τους στη μέση ενός χωραφιού;
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.666
Like
11.597
Πόντοι
2.406
Ντροπή το χωράφι; Κολωνάκι ζεις ή Πανόραμα Θεσσαλονίκης;
Πήγαινε κατά τη Λάρισα και βάλε καμιά 300 στρέμματα σιτάρι ή κατά τη Βέροια-Λακωνία-Μεσσηνία και βάλε καμιά 60 στρέμματα ροδάκινα-πορτοκάλια-ελιές, κλπ, άστα να δουλέψουν καμιά πενταετία και μετά έλα να μας πεις πόση ντροπή αισθάνεσαι.
Τα χωράφια τη σήμερον ημέρα είναι η λύτρωση του άνδρα, αλλά πως να το καταλάβουν όσοι μεγάλωσαν στις μεγαλουπόλεις και τους πιάνει τρέμουλο η ιδέα να μείνουν έστω και μία ώρα μόνοι τους στη μέση ενός χωραφιού;
300 στρέμματα η 60 όμως προϋποθέτουν καποιες χιλιάδες ευρώ αγορσ
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Ντροπή το χωράφι; Κολωνάκι ζεις ή Πανόραμα Θεσσαλονίκης;
Πήγαινε κατά τη Λάρισα και βάλε καμιά 300 στρέμματα σιτάρι ή κατά τη Βέροια-Λακωνία-Μεσσηνία και βάλε καμιά 60 στρέμματα ροδάκινα-πορτοκάλια-ελιές, κλπ, άστα να δουλέψουν καμιά πενταετία και μετά έλα να μας πεις πόση ντροπή αισθάνεσαι.
Τα χωράφια τη σήμερον ημέρα είναι η λύτρωση του άνδρα, αλλά πως να το καταλάβουν όσοι μεγάλωσαν στις μεγαλουπόλεις και τους πιάνει τρέμουλο η ιδέα να μείνουν έστω και μία ώρα μόνοι τους στη μέση ενός χωραφιού;

Καλά ναι,πες εσύ σε ελλεεινίδα ότι δουλεύεις σε χωράφι...

Εκτος αν βρεις καμια που δεν έχει βγει απ'το χωριό της
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Καλά ναι,πες εσύ σε ελλεεινίδα ότι δουλεύεις σε χωράφι...

Εκτος αν βρεις καμια που δεν έχει βγει απ'το χωριό της
Μπορω να σου απαριθμησω γνωστους μου αγροτες που εχουνε μια χαρα οικογενειες, αλλα δε θα μας φτασει ολη η εβδομαδα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Μπορω να σου απαριθμησω γνωστους μου αγροτες που εχουνε μια χαρα οικογενειες, αλλα δε θα μας φτασει ολη η εβδομαδα.

Άμα βρήκαν καμία απ'το ίδιο χωριό και είναι μαζί απ'τα 15,πιθανόν
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.163
Κριτικές
5
Like
12.731
Πόντοι
3.786
Σωστα. Εξαλλου οταν πριν 50 χρονια "επρεπε" να σκαβεις το χωραφι ολη μερα για να ζησεις εσυ και τα πεντε παιδια σου, ειχαμε πηξει στις αυτοκτονιες. Μια χαρα το πας τύπε.
"Πρέπει" παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν. Πανω σε αυτα χτιζεται μια κοινωνια. Τωρα, αν πλεον εχουμε γινει μαλθακοι και καλομαθημενοι και μας χαλανε τα "πρεπει", τι να γινει, δεν θα αλλαξουμε νομους και προφητες μην τυχον και αυτοκτονησει κανενας υπερευαισθητος που τον χαλασαν τα πρεπει.
Πρέπει να κάνουμε διαχωρισμό στα «πρέπει».Είναι άλλο αυτά της επιβίωσης που καλώς ισχύουν διαχρονικά και είναι άλλο αυτά της χλιδάτης ζωής που κάποιοι κακώς επηρεάστηκαν και μπήκαν σε λούκι.Βέβαια είναι και θέμα παιδείας.Αν κάποιος θεωρεί ευτυχία μόνο την απόκτηση υλικών αγαθών και χάσει το πνεύμα,είναι πιο ευάλωτος.Και βέβαια δεν είναι όλες οι Ελληνίδες gold diggers.Ας προσανατολιστούμε στις άλλες
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.527
Like
11.587
Πόντοι
3.506
Μπορω να σου απαριθμησω γνωστους μου αγροτες που εχουνε μια χαρα οικογενειες, αλλα δε θα μας φτασει ολη η εβδομαδα.
Οικογένειες μπορεί να έχουν, ανωμαλιάρες να χορεύουν στη πούτσα τους έχουν;
 

Istioploos

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
311
Πόντοι
21
Καλά ναι,πες εσύ σε ελλεεινίδα ότι δουλεύεις σε χωράφι...

Εκτος αν βρεις καμια που δεν έχει βγει απ'το χωριό της
Παιδιά καλησπέρα, να πω και εγώ την δικιά μου εμπειρία σχετικά με το θέμα "ελεεινίδα και χωράφια".

Καταρχάς θα σας πω ότι επαγγελματικά είμαι πολύ καλά, δηλαδή, έχω PhD, έχω καλή θέση manager σε Big4 εταιρία, και είμαι επιστημονικός σύμβουλος σε διάφορους οργανισμούς.

Όταν έχασα τον πατέρα μου, κληρονόμησα κάποια χωράφια, κυρίως με ελιές. Ένα χωράφι είναι εντός νομού Αττικής περίπου 4 στρέμματα, και έχουμε ελιές, λεμονιές κτλ. Σε μια περίοδο που μπορούσαμε, είχαμε και κότες, κουνέλια, και μελίσσια. Κυρίως τα περιποιείται η μάνα μου, αλλά όποτε μπορώ, συνήθως τις Κυριακές, πάω και εγώ και κάνω δουλειές.

Ε ρε παιδιά, σε όποια γκόμενα έχω πει αυτό το πράγμα, οτι δηλαδή έχω χωράφια με ελιές και ζωντανά και τα περιποιούμαι, ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ξαφνικά με βλέπουν σαν παρακατιανο, σαν να έχω λέπρα ένα πράγμα. Λες και είμαι κανάς δεύτερης κατηγορίας. Αν πω σε καμία "έλα να πάμε στις ελιές απλά να κάτσουμε" φεύγει τρέχωντας.

Και η ειρωνεία κάποιες φορές ξέρετε ποιά είναι; Οτι αρκετές φορές αυτές οι τύπισσες έχουν μεγαλώσει επαρχία.... Μια ήταν από Κρήτη, άλλη από Καβάλα.

Νομίζω ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία, οι γενιές αυτές βγήκαν εξαιρετικά ανισόρροπες...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Ε ρε παιδιά, σε όποια γκόμενα έχω πει αυτό το πράγμα, οτι δηλαδή έχω χωράφια με ελιές και ζωντανά και τα περιποιούμαι, ΦΡΙΚΑΡΕΙ. Ξαφνικά με βλέπουν σαν παρακατιανο, σαν να έχω λέπρα ένα πράγμα. Λες και είμαι κανάς δεύτερης κατηγορίας. Αν πω σε καμία "έλα να πάμε στις ελιές απλά να κάτσουμε" φεύγει τρέχωντας.

Και η ειρωνεία κάποιες φορές ξέρετε ποιά είναι; Οτι αρκετές φορές αυτές οι τύπισσες έχουν μεγαλώσει επαρχία.... Μια ήταν από Κρήτη, άλλη από Καβάλα.

Νομίζω ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία, οι γενιές αυτές βγήκαν εξαιρετικά ανισόρροπες...

Είναι οι ίδιες γκόμενες που δεν ξέρουν πώς να φτιάξουν ούτε καφέ.Που όταν φεύγουν απ'τα χωριά τους,όλες δηλώνουν θεσσαλονικιές ή αθηναίες γιατί ντρέπονται μην τις λένε επαρχιώτισσες
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Οτι και να κανουν το κοκκινοχωμα δε φευγει απο τα νυχια τους
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
Ντροπή το χωράφι; Κολωνάκι ζεις ή Πανόραμα Θεσσαλονίκης;
Πήγαινε κατά τη Λάρισα και βάλε καμιά 300 στρέμματα σιτάρι ή κατά τη Βέροια-Λακωνία-Μεσσηνία και βάλε καμιά 60 στρέμματα ροδάκινα-πορτοκάλια-ελιές, κλπ, άστα να δουλέψουν καμιά πενταετία και μετά έλα να μας πεις πόση ντροπή αισθάνεσαι.
Τα χωράφια τη σήμερον ημέρα είναι η λύτρωση του άνδρα, αλλά πως να το καταλάβουν όσοι μεγάλωσαν στις μεγαλουπόλεις και τους πιάνει τρέμουλο η ιδέα να μείνουν έστω και μία ώρα μόνοι τους στη μέση ενός χωραφιού;
Nτροπη φυσικά και δεν είναι...όμως αν πεις σε καμμία γκόμενα που την έχει δει τοπ μοντελ απο τα Λιντλ ότι έχεις χωράφια η ζώα θα σε ξεκόψει πολύ σύντομα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
Είναι οι ίδιες γκόμενες που δεν ξέρουν πώς να φτιάξουν ούτε καφέ.Που όταν φεύγουν απ'τα χωριά τους,όλες δηλώνουν θεσσαλονικιές ή αθηναίες γιατί ντρέπονται μην τις λένε επαρχιώτισσες
Ρίχνω πολύ γέλιο με κάτι "Αθηναίους " και "Αθηναίες"σε τηλεπαιχνίδια που τελικά αποδεικνυεται ότι οι παππούδες τους δεν ήταν συμμαθητές του Θησέα.....:2funny::rolleyes::zfuck:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom