Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.884
Κριτικές
3
Like
4.454
Πόντοι
456
Τα έχει παίξει ο κόσμος μάγκες.Θα υπάρξουν αλλαγές και εξελίξεις.
Κατά πόσο θα γίνει εδώ βέβαια που πέρα από Αθήνα και ΘΕσσαλονίκη άλλες μεγάλες πόλεις αναλογικά με εξωτερικό δεν έχουμε, αλλά και πάλι η κατάσταση δεν παλεύεται.
Όσο και να δουλεύεις , ήλιο με ήλιο να δουλεύεις εγώ προσωπικά νιώθω σαν το ποντίκι στο εργαστήριο που τρέχει πάνω στη ρόδα αναίτια.Δεν βλέπω να μπορεί να αλλάξει κάτι.
Με τόσα απανωτά χαστούκια που έχουν ρίξει πραγματικά πιο το νόημα. Και δεν σου φτάνει αυτή η αβεβαιότητα να βάλει και άλλες ευθύνες στην πλάτη σου να έχεις και γυναίκα και παιδιά που μπορεί να τους τη βαρέσει και να στα τινάξουν την άλλη στιγμή;
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.884
Κριτικές
3
Like
4.454
Πόντοι
456
Να πας τώρα να μπλέξεις με καμία 35-40 και να πεις να περάσεις και λίγο καλά και να σου θέλει με το καλημέρα μέσα σε ένα μήνα συγκατοίκηση παιδί γάμο.Και να σου σκοτίζει τα @@ κάθε μέρα και όλα αυτά για να έχεις μια συντροφιά και σεξ όχι ρε μάγκες.Υπάρχουν και καλές κοπέλες αλλά στατιστικά οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος σου.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Για να τα λέμε όλα. Αν κάποιος έχει φτάσει 40 χρονών και δουλεύει για 600-800 τότε δεν είναι νορμάλ.
Δλδ, οκ, δεκτόν να είσαι 25-30 και να δουλεύεις από εδώ και από εκεί για ψίχουλα (αν δεν έχεις σπουδάσει κάτι) και άντε οκ σε αυτή τη φάση αν δεν μπορείς να μείνεις μόνος σου να μένεις με τους γονείς. Αλλά πάς 35, πας 40, και δεν ένιωσες να έχεις κάνει κάτι να αλλάξεις την κατάσταση σου, να μάθεις, να πάρεις μια επαγγελματική κατάρτιση, να μάθεις μια ξένη γλώσσα να κάνεις κάτι καλύτερο επαγγελματικά σε κάτι που έχει ζήτηση και δίνει καλά λεφτά?

Ε να,αυτό λέω.Τα 'αν' και τα 'πρέπει' οδηγούν τον κόσμο στην κατάθλιψη και τις αυτοκτονίες

ΑΝ δεν είσαι έτσι,ΑΝ δεν βγάζεις τόσα,ΑΝ κάνεις αυτή τη δουλειά και όχι άλλη,ΠΡΕΠΕΙ να έχεις κάνει αυτό,ΠΡΕΠΕΙ να έχεις κάνει το άλλο,ε ναι όταν κάποιος βλέπει ότι δεν καλύπτει τα αν και τα πρέπει που θέλει η κοινωνία,πέφτει σε μια άβυσσο και μπορεί να καταντήσει αλκοολικός,χασικλής ή ακόμα και να φουντάρει
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Να πας τώρα να μπλέξεις με καμία 35-40 και να πεις να περάσεις και λίγο καλά και να σου θέλει με το καλημέρα μέσα σε ένα μήνα συγκατοίκηση παιδί γάμο.Και να σου σκοτίζει τα @@ κάθε μέρα και όλα αυτά για να έχεις μια συντροφιά και σεξ όχι ρε μάγκες.Υπάρχουν και καλές κοπέλες αλλά στατιστικά οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος σου.
To Thread κλείνει εδω:hi:
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
Ξέρεις πόσες φίλες δικηγόρους έχω με 1-2 μεταπτυχιακα και 2 ξένες γλώσσες που παίρνουν 500-600€?

Γελάω πολύ ειδικά μ'αυτές τις αγάμητες δικηγορίνες,που σου'χουν ένα τουπέ οκτακοσιων χιλιάδων καρδιναλίων ενώ βγάζουν λιγότερα και από υπάλληλο σουπερμαρκετ
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.260
Πόντοι
14.936
Γαμπρο ψαχνουν αλλα τις Παρισχιλτονιες και τις κουραδομαγκιες δεν τις κοβουν
με τιποτα και για κανενα λογο τα ναυαγια...
Καμια λυπηση και για κανενα πουστη λογο κατανοηση στα παρταλια
μεχρι να βαλουν μυαλο και να μαθουν να σεβονται.. :sunglasses:
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.723
Κριτικές
3
Like
28.985
Πόντοι
6.186
πάντως πιστεύω ότι έχει αλλάξει η νοοτροπία στις γυναίκες ξέρω πολλές στην ηλικία μου (30) που δεν είναι έτοιμες για γάμο ακόμα όπως λένε, η κοιτάνε μπαρμπάδες έχω 2 πολύ καλές φίλες που σου πέφτουν τα σαγόνια με δουλείες στρωμένες ( μισθό 1500+ η κάθε μια) θα μπορούσαν άνετα να έχουν όποιον θελήσουν κ η μια έχει βρει έναν τσοπάνη (κυριολεκτικά ) 59 χρονών χωρισμένο 2 φορές από του διαόλου το κέρατο κ πάει 6 ώρες δρόμο κάθε ΣΚ για να τον δει κ η άλλη έχει βρει έναν 57 χρονών παντρεμένος αποτυχημένο δικηγόρο που τον ζει η γυναικά του κ όταν τις ρωτάς για προοπτική οικογένειας δεν τις νοιάζει. Από την δική μου οπτική μου φαίνεται παράξενο όλο αυτό
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.815
Like
17.855
Πόντοι
3.656
πάντως πιστεύω ότι έχει αλλάξει η νοοτροπία στις γυναίκες ξέρω πολλές στην ηλικία μου (30) που δεν είναι έτοιμες για γάμο ακόμα όπως λένε, η κοιτάνε μπαρμπάδες έχω 2 πολύ καλές φίλες που σου πέφτουν τα σαγόνια με δουλείες στρωμένες ( μισθό 1500+ η κάθε μια) θα μπορούσαν άνετα να έχουν όποιον θελήσουν κ η μια έχει βρει έναν τσοπάνη (κυριολεκτικά ) 59 χρονών χωρισμένο 2 φορές από του διαόλου το κέρατο κ πάει 6 ώρες δρόμο κάθε ΣΚ για να τον δει κ η άλλη έχει βρει έναν 57 χρονών παντρεμένος αποτυχημένο δικηγόρο που τον ζει η γυναικά του κ όταν τις ρωτάς για προοπτική οικογένειας δεν τις νοιάζει. Από την δική μου οπτική μου φαίνεται παράξενο όλο αυτό

Μήπως μεγαλώσαν χωρίς μπαμπά οι συγκεκριμένες;
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.723
Κριτικές
3
Like
28.985
Πόντοι
6.186

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.884
Κριτικές
3
Like
4.454
Πόντοι
456
πάντως πιστεύω ότι έχει αλλάξει η νοοτροπία στις γυναίκες ξέρω πολλές στην ηλικία μου (30) που δεν είναι έτοιμες για γάμο ακόμα όπως λένε, η κοιτάνε μπαρμπάδες έχω 2 πολύ καλές φίλες που σου πέφτουν τα σαγόνια με δουλείες στρωμένες ( μισθό 1500+ η κάθε μια) θα μπορούσαν άνετα να έχουν όποιον θελήσουν κ η μια έχει βρει έναν τσοπάνη (κυριολεκτικά ) 59 χρονών χωρισμένο 2 φορές από του διαόλου το κέρατο κ πάει 6 ώρες δρόμο κάθε ΣΚ για να τον δει κ η άλλη έχει βρει έναν 57 χρονών παντρεμένος αποτυχημένο δικηγόρο που τον ζει η γυναικά του κ όταν τις ρωτάς για προοπτική οικογένειας δεν τις νοιάζει. Από την δική μου οπτική μου φαίνεται παράξενο όλο αυτό
Μην είναι γενικά εγκεφαλικά καμμένες αυτές;Ή είχαν κανένα πατέρα με τεράστια ηλικιακή διαφορά με τη μάνα τους και έχουν τέτοιους για πρότυπο;
 
Τελευταία τροποποίηση:

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.479
Κριτικές
1
Like
6.172
Πόντοι
2.356
Τύπε να τους πείς ότι κάνουν κάτι λάθος. Εκτός αν είναι οκ με τα 600.
Α ρε πασοκάρα, που 'ναι εκείνα τα ωραία χρόνια των 80s.

ΟΤΕ, Ολυμπιακή, ΕΡΤ, Υπουργείο Οικονομικών - καύλες ατελείωτες. :bigdick:
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Α ρε πασοκάρα, που 'ναι εκείνα τα ωραία χρόνια των 80s.

ΟΤΕ, Ολυμπιακή, ΕΡΤ, Υπουργείο Οικονομικών - καύλες ατελείωτες. :bigdick:
200.gif
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.884
Κριτικές
3
Like
4.454
Πόντοι
456
Πλάκα πλάκα Παπανδρέου πολύ μπροστά.Άνοιξε το δρόμο.1990 τώρα αυτό το σκηνικό πρέπει να καυλώνανε οι άντρες και να σουφρώνανε όλες οι μανάδες-κυράτσες.Ε ρε κάτι γέλια,
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Πλάκα πλάκα Παπανδρέου πολύ μπροστά.Άνοιξε το δρόμο.1990 τώρα αυτό το σκηνικό πρέπει να καυλώνανε οι άντρες και να σουφρώνανε όλες οι μανάδες-κυράτσες.Ε ρε κάτι γέλια,
1990 οι άντρες γαμιάδες:

200.gif
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.884
Κριτικές
3
Like
4.454
Πόντοι
456
1990 οι άντρες γαμιάδες:

200.gif
Το γελάς;φανελάκι Μινέρβα φουλ τρίχα,κοιλιά μεγαλύτερη απο καρπούζι και 4 πακέτια τσιγάρα καρέλια τη μέρα + φραπέ σε γυάλινο ποτήρι.Αρχοντιά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Το γελάς;φανελάκι Μινέρβα φουλ τρίχα,κοιλιά μεγαλύτερη απο καρπούζι και 4 πακέτια τσιγάρα καρέλια τη μέρα + φραπέ σε γυάλινο ποτήρι.Αρχοντιά.
ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ. Δ-Ε-Ο-Σ :hi:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
πάντως πιστεύω ότι έχει αλλάξει η νοοτροπία στις γυναίκες ξέρω πολλές στην ηλικία μου (30) που δεν είναι έτοιμες για γάμο ακόμα όπως λένε, η κοιτάνε μπαρμπάδες έχω 2 πολύ καλές φίλες που σου πέφτουν τα σαγόνια με δουλείες στρωμένες ( μισθό 1500+ η κάθε μια) θα μπορούσαν άνετα να έχουν όποιον θελήσουν κ η μια έχει βρει έναν τσοπάνη (κυριολεκτικά ) 59 χρονών χωρισμένο 2 φορές από του διαόλου το κέρατο κ πάει 6 ώρες δρόμο κάθε ΣΚ για να τον δει κ η άλλη έχει βρει έναν 57 χρονών παντρεμένος αποτυχημένο δικηγόρο που τον ζει η γυναικά του κ όταν τις ρωτάς για προοπτική οικογένειας δεν τις νοιάζει. Από την δική μου οπτική μου φαίνεται παράξενο όλο αυτό
Τι ηλικιας οι φιλες σου;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Παιδες, καλως η κακως ολα απο την δουλεια ξεκινανε.
Θελει δε θελει καποιος η ανεργια, ο χαμηλος μισθος, τα χρεη, η ακριβεια (πχ, μεγαλο ενοικιο) κλπ τσακιζουν τον εγωισμο του αντρα.
Αντιθετα μια καλη δουλεια με καλα λεφτα ειναι κοσμογονικη αλλαγη για εναν αντρα, τον αλλαζει σε ολα τα επιπεδα. Δυστυχως στην Ελλαδα δεν εχουμε καλες δουλειες γι αυτο και ολοι στρεφονται στο δημοσιο για να γλυτωσουν απο την κολαση, εστω και με 800 ευρω, που εδω που τα λεμε δεν ειναι λεφτα και αυτα, αλλα για την Ελλαδα συγκριτικα δινουν ενα στατους.
Εδω ενας μπολντης εγραφε ολημερις και οληνυχτις εδω μεσα, συχνα κλαιγοταν, ειχε φτασει δεκαδες χιλαδες μηνυματα, εγραφε σε ολα τα νηματα, κλπ και μολις διοριστηκε λιμενικος εξαφανιστηκε σε μια νυχτα και μην ειδατε τον Παναη. Μαλλον δε θα προλαβαινε να ανταποκριθει στα προξενια που του κανανε μολις διοριστηκε
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
Και τι εχει να αντιπροσφερει δηλαδη η οποια γκομενα,
σε ολα αυτα που συμφωνα με οσα λες (εν μερει πιστευω ισχυουν) πρεπει να εχει ο αντρας;
Εγώ μια που έχω πάρει και όλο το νοικοκυριό της οικίας μου επ'ωμου δεν θα μπορούσα να συμβιβαστώ με μια ανοικοκυρευτη εκτός αν είναι πορνοστάρ....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.527
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
Παιδες, καλως η κακως ολα απο την δουλεια ξεκινανε.
Θελει δε θελει καποιος η ανεργια, ο χαμηλος μισθος, τα χρεη, η ακριβεια (πχ, μεγαλο ενοικιο) κλπ τσακιζουν τον εγωισμο του αντρα.
Αντιθετα μια καλη δουλεια με καλα λεφτα ειναι κοσμογονικη αλλαγη για εναν αντρα, τον αλλαζει σε ολα τα επιπεδα. Δυστυχως στην Ελλαδα δεν εχουμε καλες δουλειες γι αυτο και ολοι στρεφονται στο δημοσιο για να γλυτωσουν απο την κολαση, εστω και με 800 ευρω, που εδω που τα λεμε δεν ειναι λεφτα και αυτα, αλλα για την Ελλαδα συγκριτικα δινουν ενα στατους.
Εδω ενας μπολντης εγραφε ολημερις και οληνυχτις εδω μεσα, συχνα κλαιγοταν, ειχε φτασει δεκαδες χιλαδες μηνυματα, εγραφε σε ολα τα νηματα, κλπ και μολις διοριστηκε λιμενικος εξαφανιστηκε σε μια νυχτα και μην ειδατε τον Παναη. Μαλλον δε θα προλαβαινε να ανταποκριθει στα προξενια που του κανανε μολις διοριστηκε

Αυτος που εγραψε τον τιτλο θα ελεγα οτι ειναι εκτος κοινωνιας αλλα ειδα οτι το νημα βγηκε το 2009....Οταν ακομα υπηρχαν γυναικες κ αντρες κ εψαχναν το ταιρι τους να φτιαξουν τη ζωη τους..
Και πραγματι, παροτι κ τοτε υπηρχε το "να ζησεις τη ζωη σου" κι αφου ζουσαν τη ζωη τους οι γυναικες, οταν εφταναν στα 30 αρχιζαν να αγχωνονται μη μεινουν στο ραφι, υπηρχε πιεση απο γονεις κ κοινωνικο συνολο, ξυπνουσε το μητρικο ενστικτο, τουλαχιστον ενδιαφεροντουσαν να συναναστραφουν με το αντιθετο φυλο κ να συναψουν μια σχεση της προκοπης που θα οδηγουσε καπου..

Παντα υπηρχε ο παραγοντας χρημα, καλη δουλεια, κοινωνικο στατους, εξασφαλιση κτλ κτλ...αλλα υπηρχε εστω κι υποτυπωδως ενα συναισθημα, μια ανθρωπια.

13 χρονια μετα τα πραγματα εχουν αλλαξει απελπιστικα..
Οι γυναικες ειναι ψυχικα αρρωστες ( κι οι αντρες αλλα οχι σε τετοιο βαθμο ), το συστημα των media,η υπερπροβολη πλαστικων και ψευτικων προτυπων, το instagram, η δικτατορια του μουνιου και πολλα αλλα, οδηγησαν τη γυναικα στο ναρκισσισμο ( ισως δεν εχουμε συνειδητοποιησει οτι ο ναρκισσισμος ειναι βαθυτατη, ισχυροτατη κι ισως ανιατη ψυχασθενεια )....
Βλεπεις τις γυναικες πλεον αδεια σαρκια να περιφερονται διχως ιχνος αισθηματων κι αισθησεων..
ΔΕΝ εχουν επικοινωνια με τον εξω κοσμο...Παρα μονο με τον εαυτο τους.
Ολη τους η ζωη ειναι η εικονα τους στον καθρεφτη, στο instagram κι η ψευτο-αποδοχη που εχουν.
Πλακωνονται στις πλαστικες για να φτιαξουν μια εξωτερικη εικονα που νομιζουν οτι τις κανει αποδεκτες στην κοινωνια αλλα το μονο που καταφερνουν ειναι να εξωτερικευουν την εσωτερικη ασχημια τους και να περιθωριοποιουνται ακομα περισσοτερο..
Τα επομενα 5-10 χρονια θα υπαρχει εκρηκτικη αυξηση των αυτοκτονιων των γυναικων ηλικιας 20-45 στην Ελλαδα, αφου ο αδειος ψυχικος τους κοσμος, η ανικανοτητα να κοικωνικοποιηθουν ( ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο ον κατα τον Αριστοτελη ), η ανευ ουσίας ύπαρξη κι η χωρις ορια λατρεια προς το ιδιο τους το ασχημο εσωτερικο κι εξωτερικο προσωπο, θα τις οδηγει σε πραξεις απελπισιας....
Ενδιαφέρουσα ανάρτηση....
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom