Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.884
Κριτικές
3
Like
4.454
Πόντοι
456
γιατι? ποιο ειναι το νορμαλ για αυτη την ηλικια? (δε λεω οτι βγαζω τοσα,απλα κουβεντα κανουμε)
1200 θα μας πει και θα μας κάψει.Λες και σήμερα με την κατάσταση που βρισκόμαστε δεν υπάρχει κόσμος που δουλεύει όχι στα 40 του αλλα και στα 50 του με 600-800.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.365
Πόντοι
736
Για να τα λέμε όλα. Αν κάποιος έχει φτάσει 40 χρονών και δουλεύει για 600-800 τότε δεν είναι νορμάλ.
Δλδ, οκ, δεκτόν να είσαι 25-30 και να δουλεύεις από εδώ και από εκεί για ψίχουλα (αν δεν έχεις σπουδάσει κάτι) και άντε οκ σε αυτή τη φάση αν δεν μπορείς να μείνεις μόνος σου να μένεις με τους γονείς. Αλλά πάς 35, πας 40, και δεν ένιωσες να έχεις κάνει κάτι να αλλάξεις την κατάσταση σου, να μάθεις, να πάρεις μια επαγγελματική κατάρτιση, να μάθεις μια ξένη γλώσσα να κάνεις κάτι καλύτερο επαγγελματικά σε κάτι που έχει ζήτηση και δίνει καλά λεφτά?
Είσαι τελείως λάθος. Τουλάχιστον στην Θεσσαλονίκη 800€ είναι πολλά.
Ξέρεις πόσες φίλες δικηγόρους έχω με 1-2 μεταπτυχιακα και 2 ξένες γλώσσες που παίρνουν 500-600€?
Επίσης φίλους σε λογιστικά γραφεία με μεταπτυχιακα που παίρνουν 650-700€?
Δεν ξέρω τι μισθούς έχετε στην Αθήνα, αλλά η λογική σου είναι λάθος από την αρχή ως το τέλος.
Ναι αν είσαι τυχερός μπορείς να χτυπήσεις το 1000αρικο, αλλά εκτος από ικανότητες θέλει και τύχη να πέσεις στην κατάλληλη εταιρεία.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
γενικα ναι...ειδικα τρεχα γυρευε με τα γουστα των γυναικων
Δε φταίνε τα γούστα των γυναικών εδώ. Σίγουρα έχουν ξεφύγει περισσότερο από ποτέ, σίγουρα ζούμε σε μια εποχή μαζικής υστερίας, αλλά και οι άντρες απ' την άλλη μια απ' τα ίδια, απο εκεί που κάποτε άλλες εποχές έπιαναν και έστιβαν την πέτρα, τη σήμερον ημέρα τα έχουν παρατήσει όλα και τους εαυτούς τους μαζί!
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
1200 θα μας πει και θα μας κάψει.Λες και σήμερα με την κατάσταση που βρισκόμαστε δεν υπάρχει κόσμος που δουλεύει όχι στα 40 του αλλα και στα 50 του με 600-800.
ετσι ειναι τυπε,....οπως τα λες ακριβως!! και γω καποτε εβγαζα 5 χιλιαρικα το μηνα με την δικη μου δουλεια,πλεον αφου μας εχει παρει και μας εχει σηκώσει ομαδικως,ζητημα ειναι αν βγάζω 2...αλλα και τι να κανω τουμπες?? η σαμπως στα 40 θα με απασχολει τι λενε οι γκομενες..πλεον ειναι το τελευταιο που με νοιαζει
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Δε φταίνε τα γούστα των γυναικών εδώ. Σίγουρα έχουν ξεφύγει περισσότερο από ποτέ, σίγουρα ζούμε σε μια εποχή μαζικής υστερίας, αλλά και οι άντρες απ' την άλλη μια απ' τα ίδια, απο εκεί που κάποτε άλλες εποχές έπιαναν και έστιβαν την πέτρα, τη σήμερον ημέρα τα έχουν παρατήσει όλα και τους εαυτούς τους μαζί!
ε ναι φιλε μου...οταν ο αλλος εχει καταάβει οτι το μονο που τον σωζει ειναι να παρει αεροπλανο και να φυγει απο εδω τι να κανει? ελα ομως που δεν ειναι τοσο απλο αυτο..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

να σηκωθω να αφησω,φιλους,σπιτια,οικογενεια,μια ζωη,αναμνησεις,επειδη εχουμε τσογλαναραιους επανω
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Φταίει και ο στρατός που έχει γίνει κολλέγιο πλέον. Οι άντρες δεν πλάθονται όπως πρέπει.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.752
Like
14.346
Πόντοι
3.506
Δε φταίνε τα γούστα των γυναικών εδώ. Σίγουρα έχουν ξεφύγει περισσότερο από ποτέ, σίγουρα ζούμε σε μια εποχή μαζικής υστερίας, αλλά και οι άντρες απ' την άλλη μια απ' τα ίδια, απο εκεί που κάποτε άλλες εποχές έπιαναν και έστιβαν την πέτρα, τη σήμερον ημέρα τα έχουν παρατήσει όλα και τους εαυτούς τους μαζί!
Ετσι είναι όπως το λες, αλλά από την άλλη μεριά εγώ όλη μέρα με το σφυρί και το κατσαβίδι έχω καταστρέψει τα χέρια και την μέση μου :confused:
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
ε ναι φιλε μου...οταν ο αλλος εχει καταάβει οτι το μονο που τον σωζει ειναι να παρει αεροπλανο και να φυγει απο εδω τι να κανει? ελα ομως που δεν ειναι τοσο απλο αυτο..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

να σηκωθω να αφησω,φιλους,σπιτια,οικογενεια,μια ζωη,αναμνησεις,επειδη εχουμε τσογλαναραιους επανω

Εσυ με 2 χιλιαρικα ρε Βλαδημιρε που να πας,πλακα κανουμε?Αν επαιρνες 800-900 και ειχες ευκαιρια για εξω με 3000€ και πανω,ναι,να το σκεφτοσουν.Τωρα δεν κουνιεσαι απο εδω.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εσυ με 2 χιλιαρικα ρε Βλαδημιρε που να πας,πλακα κανουμε?Αν επαιρνες 800-900 και ειχες ευκαιρια για εξω με 3000€ και πανω,ναι,να το σκεφτοσουν.Τωρα δεν κουνιεσαι απο εδω.
δεν ειναι και πολλα στις μερες μας
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εχε χαρη που δεν εχω σοβαρες υποχρεωσεις
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
δεν ειναι και πολλα στις μερες μας
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

εχε χαρη που δεν εχω σοβαρες υποχρεωσεις

Αναλογα ρε φιλε,για εναν μονο του μια χαρα ειναι πιστευω.Δεν ξερω τι γουστα εχει ο καθενας βεβαια και σιγουρα για να λες οτι δεν ειναι πολλα κατι παραπανω θα ξερεις.Υπαρχουν πολλοι που συντηρουν οικογενεια με πολυ λιγοτερα αλλα περι ορεξεως που λενε.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Αναλογα ρε φιλε,για εναν μονο του μια χαρα ειναι πιστευω.Δεν ξερω τι γουστα εχει ο καθενας βεβαια και σιγουρα για να λες οτι δεν ειναι πολλα κατι παραπανω θα ξερεις.Υπαρχουν πολλοι που συντηρουν οικογενεια με πολυ λιγοτερα αλλα περι ορεξεως που λενε.
για μενα ναι καλα ειναι αλλα αν θες να κανεις οικογενεια δεν ειναι και πολλα....μωρε κανεις αμα θες,απλα θα εισαι στριμοκωλα ειδικα αν μπλεξεις με καμια που δε σε βοηθαει
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ετσι είναι όπως το λες, αλλά από την άλλη μεριά εγώ όλη μέρα με το σφυρί και το κατσαβίδι έχω καταστρέψει τα χέρια και την μέση μου :confused:
ετσι ειναι ο αντρας ο σωστος πρεπει να αρπαζει τον καβουρα και να στριβει τον νιπτηρα
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Είσαι τελείως λάθος. Τουλάχιστον στην Θεσσαλονίκη 800€ είναι πολλά.
Ξέρεις πόσες φίλες δικηγόρους έχω με 1-2 μεταπτυχιακα και 2 ξένες γλώσσες που παίρνουν 500-600€?
Επίσης φίλους σε λογιστικά γραφεία με μεταπτυχιακα που παίρνουν 650-700€?
Δεν ξέρω τι μισθούς έχετε στην Αθήνα, αλλά η λογική σου είναι λάθος από την αρχή ως το τέλος.
Ναι αν είσαι τυχερός μπορείς να χτυπήσεις το 1000αρικο, αλλά εκτος από ικανότητες θέλει και τύχη να πέσεις στην κατάλληλη εταιρεία.
Τύπε να τους πείς ότι κάνουν κάτι λάθος. Εκτός αν είναι οκ με τα 600.
 

indianapacer11

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
265
Κριτικές
6
Like
228
Πόντοι
1
Για να τα λέμε όλα. Αν κάποιος έχει φτάσει 40 χρονών και δουλεύει για 600-800 τότε δεν είναι νορμάλ.
Δλδ, οκ, δεκτόν να είσαι 25-30 και να δουλεύεις από εδώ και από εκεί για ψίχουλα (αν δεν έχεις σπουδάσει κάτι) και άντε οκ σε αυτή τη φάση αν δεν μπορείς να μείνεις μόνος σου να μένεις με τους γονείς. Αλλά πάς 35, πας 40, και δεν ένιωσες να έχεις κάνει κάτι να αλλάξεις την κατάσταση σου, να μάθεις, να πάρεις μια επαγγελματική κατάρτιση, να μάθεις μια ξένη γλώσσα να κάνεις κάτι καλύτερο επαγγελματικά σε κάτι που έχει ζήτηση και δίνει καλά λεφτά?
Οταν η πλειοψηφια των ελληνων δουλευει σε μικρομεσαιες επιχειρησεις πως να γινει αυτο? Επισης μην βγαζουμε την ουρα του κρατους απο εξω..ειναι υπευθυνοι ισοτιμα για το χαλι, που εχει ακουστει στην ελλαδα να υπαρχουν τετοιες τιμες προιοντων οταν στα σουπερ μαρκετ του εξωτερικου θες 250 ευρώ το μηνα για να φας στο σπιτι σου.. πως να τα βγαλει περα ο μικρομεσαιος μονος του με ενοικιο κτλ? Το προβλημα στην Ελλαδα ειναι οτι δεν υπαρχουν δουλειες, όπως ειναι πχ σε χωρες οπως την πολωνια, την τσεχια ( αναφερω αυτες γιατι μοιαζουν με εμας πλεόν οικονομικα). Πανηγυριζει ο πρωθυπουργος και ο υπουργος αναπτυξης για την αναπτυξη κτλ, οταν δεν υπαρχει αναπτυξη..ποσους ανθρωπους ξερετε πανω απο τα 40-42 που αμα απολυθουν , αν και εχουν εμπειρια ειναι πολύ δυσκολο να βρουν δουλεια? γιατι γω ξερω ατομα με θεσεις, εμπειρια, πτυχια ACCA να μην μπορουν να βρουν εργασια τωρα στα 40 τους. Κοινως , φερτε δουλειες, να αρχισει ο κοσμος να δουλευει πραγματικα, να νιωθεί οτι δημιουργει και ολα τα αλλα θα ερθουν..
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.365
Πόντοι
736
Τύπε να τους πείς ότι κάνουν κάτι λάθος. Εκτός αν είναι οκ με τα 600.
Τίποτα δεν κάνουν λάθος. Απλά αν δεν έχεις γραφείο από τον πατέρα σου και δουλεύεις σε άλλο δικηγόρο, οι μισθοί στην συμπρωτεύουσα είναι αυτοί, τελεία.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.884
Κριτικές
3
Like
4.454
Πόντοι
456
για μενα ναι καλα ειναι αλλα αν θες να κανεις οικογενεια δεν ειναι και πολλα....μωρε κανεις αμα θες,απλα θα εισαι στριμοκωλα ειδικα αν μπλεξεις με καμια που δε σε βοηθαει
Για οικογένεια θεωρώ 2000 το ελάχιστο μηνιαίο εισόδημα που πρέπει να έχει η οικογένεια για να μπορεί να τα βγάζει πέρα.Δεν μιλάμε για κρεπάλες.Για τα βασικά.Τώρα αν τα φέρνει ο ένας και ο άλλος φέρνει άλλα 600-800-1000 ακόμα καλύτερα.Αλλά όπως είπε και ο passas αν δεν έχεις ήδη επιχείρηση από τα προηγούμενα καλά χρόνια ή από προηγούμενη κατάσταση γονιών - συγγενών μην περιμένεις περισσότερα χρήματα.Και μην ακούω τα 2000 για ελεύθερο επιχειρηματία ότι είναι πολλά.Αν τα βάλεις κάτω με τα 12ωρα και βάλε που δουλεύουμε και τα Σ/Κ μέσα σε πληροφορώ λιγότερα βγαίνει ωριαία από τον ωριαία μισθό του υπαλλήλου που μπορεί να έχεις.Άσε που έχεις και το επαγγελματικό ρίσκο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom