Νέα

Προθεσμιακές καταθέσεις Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasos999
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 143
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

xrusos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2020
Μηνύματα
560
Like
354
Πόντοι
26
ρε φιλε μιλος πλακα κανεις πουλησες στα χαμηλα?τι αμοιβαια κεφαλαια ειχες ελληνικα?δες το dow jones to s and p 500 λαθος που πουλησες !δες το χρυσο .παρε και μετοχες ορυχειων χρυσου και ασημιου .μαθε για τις επενδυσεις.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Έτσι μου έλεγαν αλλά με έπιασε άγχος, κάθε μέρα έχανα 200Ε

Γι' αυτό έγινε και το κραχ του χρηματιστηρίου το '99 ;) Δεν είσαι ο μόνος, οι περισσότεροι μικροεπενδυτές έτσι αντιδρούν.
 

tasoa

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2006
Μηνύματα
138
Like
74
Πόντοι
1
Κάποτε τα είχα κι εγώ κλειστά αλλά πλέον δεν αξίζει. Τα επιτόκια είναι της πλάκας. Η τράπεζα Κύπρου είχε καλά πακέτα αλλά έκλεισε δυστυχώς.
 

DSK_ 4.7.2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2008
Μηνύματα
249
Κριτικές
26
Like
676
Πόντοι
991
Πηγαινε και ρωτα την υπαλληλο που θα σου κανει το μετοχικο... καποιο τροπο θα εχει αυτη... εξαλου το ποσο ειναι μικρο για να χτυπησει καμπανακι.... νομιζω οτι μεχρι 5000 δεν υπαρχει θεμα. οποτε το κανεις σε 2 δοσεις...

"καμπανάκι" χτυπάει στις 14.000 ευρώ. Από το ποσό αυτό, ενημερώνεται η ΤτΕ για έλεγχο. Πιο κάτω δεν έχεις πρόβλημα, αλλά αν γενικά οι καταθέσεις σου είναι χαμηλές (π.χ. 10.000 ευρώ) καλύτερα να τα βάλεις σε 2-3 δόσεις για το σίγουρο
 

deflight

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2012
Μηνύματα
311
Like
477
Πόντοι
21
"καμπανάκι" χτυπάει στις 14.000 ευρώ. Από το ποσό αυτό, ενημερώνεται η ΤτΕ για έλεγχο. Πιο κάτω δεν έχεις πρόβλημα, αλλά αν γενικά οι καταθέσεις σου είναι χαμηλές (π.χ. 10.000 ευρώ) καλύτερα να τα βάλεις σε 2-3 δόσεις για το σίγουρο

14000 ευρώ καμπανάκι για κατάθεση μετρητά; Νόμιζα πως χτυπάει και σε μικρότερα ποσά, χωρίς να είμαι σίγουρος
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.467
Πόντοι
216
ρε φιλε μιλος πλακα κανεις πουλησες στα χαμηλα?τι αμοιβαια κεφαλαια ειχες ελληνικα?δες το dow jones to s and p 500 λαθος που πουλησες !δες το χρυσο .παρε και μετοχες ορυχειων χρυσου και ασημιου .μαθε για τις επενδυσεις.
Αυτό μου έλεγαν και οι υπάλληλοι, να μην πουλήσω αλλά το ποσό δεν ήταν και σοβαρό για κάποιους εδώ μέσα, για μένα είναι. Είναι κόποι που έχω μέχρι τώρα. Και σαν άπειρος που είμαι φοβήθηκα και πούλησα. Έχασα αλλά απέφυγα τα χειρότερα. Αν έχανα κι άλλο θα ήμουν ξοφλημένος.
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
0
Αν έχανα κι άλλο θα ήμουν ξοφλημένος.
Καλά έκανες και δυστυχώς έτσι είναι.Παγκοσμιος γίνεται περισσότερο ξεφουσκωμα παρά αναπτυξη. Με μικροποσα και χωρίς γνώση καλύτερα να έχεις να πληρώσεις τις υποχρεώσεις σου για λίγο καιρό και ναδεις τι θα κάνεις παρά να στα φάνε ολα
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Καλά έκανες και δυστυχώς έτσι είναι.Παγκοσμιος γίνεται περισσότερο ξεφουσκωμα όχι αναπτυξη

Ναι ε? Και γιατί ο Σόρος και οι Ρόθτσιλντ αγοράζουν σαν πούστηδες ΑΥΤΗ την εποχή ακριβώς? Μπορεί να είναι και αδαείς, δεν ξέρω... μπορεί!!! :grin:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ναι ε? Και γιατί ο Σόρος και οι Ρόθτσιλντ
Τις μας λες εδώ ;;

Ότι ξέρεις τι αγοράζουν οι δεύτεροι ;;;;;

Αφού κανείς δεν ξέρει πλέον κάν τι έχουν ιδιοκτησία.
Εκτός από κάτι μουσεία και τα κρασιά ...

ΚΑι σε κάτι λίστες πλουσίων δεν είναι καν μέσα !
Ενώ φαίνονται πλούσιοι ο μπιλ γκέητς , ο ζούκερμπεργκ και ο μπέζος .......
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.467
Πόντοι
216
Ναι ε? Και γιατί ο Σόρος και οι Ρόθτσιλντ αγοράζουν σαν πούστηδες ΑΥΤΗ την εποχή ακριβώς? Μπορεί να είναι και αδαείς, δεν ξέρω... μπορεί!!! :grin:
Το οτι αγοράζουν αυτοί ποιός σου το είπε? Σου έδειξαν τους λογαριασμούς τους? Σε πήραν τηλέφωνο και στο είπαν? Ή ακούς την μασημένη τροφή από τα κανάλια?
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Το οτι αγοράζουν αυτοί ποιός σου το είπε? Σου έδειξαν τους λογαριασμούς τους? Σε πήραν τηλέφωνο και στο είπαν? Ή ακούς την μασημένη τροφή από τα κανάλια?

Τίποτα από όλα αυτά. Απλά τυχαίνει να είναι η δουλειά μου αυτή :grin:
Αλλά σίγουρα εσύ ξέρεις καλύτερα, οπότε πάω πάσο! Μάλλον δίκιο θα έχεις! :tooth:
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
0
Ναι ε? Και γιατί ο Σόρος και οι Ρόθτσιλντ αγοράζουν σαν πούστηδες ΑΥΤΗ την εποχή ακριβώς? Μπορεί να είναι και αδαείς, δεν ξέρω... μπορεί!!! :grin:
το έστειλα χωρίς να ολοκληρωθεί. Όπως γράφω θέλει γνώση, αλλά να μεταφέρω και τα λόγια γνωστού μου που ασχολείται ελαφρά με trading πλατφόρμες μου είπε είναι ένα σύστημα να χασεις όχι να κερδίσεις. Έτσι και με τα υπόλοιπα. Οι γνωστές,αυτοί που κινούν τα νήματα φυσικά θα κερδίσουν
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
το έστειλα χωρίς να ολοκληρωθεί. Όπως γράφω θέλει γνώση, αλλά να μεταφέρω και τα λόγια γνωστού μου που ασχολείται ελαφρά με trading πλατφόρμες μου είπε είναι ένα σύστημα να χασεις όχι να κερδίσεις. Έτσι και με τα υπόλοιπα. Οι γνωστές,αυτοί που κινούν τα νήματα φυσικά θα κερδίσουν

To φιλαράκι σου θα πρέπει να ασχοληθεί πιο πολύ, όχι ελαφρά. Εκτός αν περιμένεις από τον μάστορα στο συνεργείο να σου φτιάξει το αμάξι έχοντας ασχοληθεί ελαφρά με την μηχανολογία :grin:
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.323
Κριτικές
4
Like
1.467
Πόντοι
216

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τίποτα από όλα αυτά. Απλά τυχαίνει να είναι η δουλειά μου αυτή :grin:
Αλλά σίγουρα εσύ ξέρεις καλύτερα, οπότε πάω πάσο! Μάλλον δίκιο θα έχεις! :tooth:

Ποιά είναι η δουλειά σου ;
Για αυτούς που αναφέρεις, κανείς σε αυτόν τον κόσμο δεν ξέρει τίποτε
εκτός αν το θέλουν οι ίδιοι .

Η φωτογραφία σου λέει κάτι ;;
D4lFFHUWkAAxq_8.png


Πιστεύεις ότι ο πρόεδρος των ΗΠΑ μπορούσε να ακούμπησει έτσι τον κάρολο ;;
Εγώ όχι.
Μόνο ένας από αυτούς μπορούσε.

Τα είχε γράψει ήδη ο γκαίτε.
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
0
To φιλαράκι σου θα πρέπει να ασχοληθεί πιο πολύ, όχι ελαφρά. Εκτός αν περιμένεις από τον μάστορα στο συνεργείο να σου φτιάξει το αμάξι έχοντας ασχοληθεί ελαφρά με την μηχανολογία :grin:
Ελαφρά από την άποψη χρημάτων που βάζει, φυσικά τα έχει χάσει και αυτά τύπου 100 ευρώ. Έχει φτιάξει πρόγραμμα, πάλι μηδέν αποτελέσματα. Έχουν αναγκαστική πώληση σε χαμηλή τιμή οπότε ξυπνάς και τα έχεις χάσει όλα.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ελαφρά από την άποψη χρημάτων που βάζει, φυσικά τα έχει χάσει και αυτά τύπου 100 ευρώ. Έχει φτιάξει πρόγραμμα, πάλι μηδέν αποτελέσματα. Έχουν αναγκαστική πώληση σε χαμηλή τιμή οπότε ξυπνάς και τα έχεις χάσει όλα.

Θα με συγχωρέσεις αλλά μάλλον κοιμάται γενικώς. Αλλιώς δεν θα υπήρχαν πουθενά κερδισμένοι!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ποιά είναι η δουλειά σου ;
Για αυτούς που αναφέρεις, κανείς σε αυτόν τον κόσμο δεν ξέρει τίποτε
εκτός αν το θέλουν οι ίδιοι .

Η φωτογραφία σου λέει κάτι ;;
D4lFFHUWkAAxq_8.png


Πιστεύεις ότι ο πρόεδρος των ΗΠΑ μπορούσε να ακούμπησει έτσι τον κάρολο ;;
Εγώ όχι.
Μόνο ένας από αυτούς μπορούσε.

Τα είχε γράψει ήδη ο γκαίτε.

Ποτέ δεν πρόκειται να πω εδώ μέσα τι ακριβώς δουλειά κάνω για τον πολύ απλό λόγο ότι κανείς από εδώ μέσα δεν με ενδιαφέρει για επαγγελματική συνεργασία. Όπως ούτε ποτέ θα δώσω στοιχεία επικοινωνίας για παρέα, γιατί ούτε κάτι τέτοιο με ενδιαφέρει :grin:

Όσο για αυτό που είπες, φυσικά και ξέρουμε πως κινούνται στην αγορά, αλλά δεν ξέρουμε τι τρώει κάθε μεσημέρι, αν κοιμάται μπρούμητα ή ανάσκελα, κτλ, κτλ!
 

waikiki

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2017
Μηνύματα
77
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
0
Θα με συγχωρέσεις αλλά μάλλον κοιμάται γενικώς. Αλλιώς δεν θα υπήρχαν πουθενά κερδισμένοι!
Σύμφωνοι, αλλά τα ποσοστά με εύκολη αναζήτηση στο διαδίκτυο είναι 5-95% κερδισμένοι-χαμενοι. Αν ανήκει κάποιος στο 5 τότε οκ!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom