Νέα

Προταση γαμου...πως γινεται;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.294
Κριτικές
62
Like
44.945
Πόντοι
9.297
Το σαιτ,εχω σταματησει εδω και καιρο να το χρησιμοποιω για πληρωμενο σεξ.Εχω πολλα χρονια στο χωρο και τελευταιως επεφτε η μια μετα την αλλη φολα καθως και εγω ημουν σε φαση που αποτραβιομουν ή εστω εψαχνα αφορμη.

Ομως οι συζητησεις εδω και η ελευθερια εκφρασης,ειναι υποδειγματικα,κατι που δεν εχω βρει σε κανεναν αλλο φορουμ.Οποτε θεωρω πως θα συνεχισω για καποιο διαστημα
Μέχρι...να αρχίσει ο παντοφλιοβολισμος μετά από κάποια φάση που θα σε πετύχει η κυρά εδώ μέσα ,εννοείς....:wink:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.834
Κριτικές
21
Like
10.941
Πόντοι
4.546
Οτιδήποτε μπορείς να κάνεις. Εκτός από αυτές τις αηδίες

Συγκινήθηκα ο πούστης
East Los High Crying GIF by HULU
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Πλήρης ασάφεια για το πόσο διάστημα τα έχεις με τη κυρία
Γνωριστήκαμε το 2017 και όχι σε καφέ, ερωτικά ξεκινήσαμε σχεδόν εφτά μήνες τώρα.

Δεν είμασταν "φιλαράκια" απ'το 2017 σαφώς, όμως διάφορες συγκυρίες δεν μας επέτρεπαν να έχουμε αυτό που "τρέχει" το τελευταίο διάστημα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.517
Πόντοι
3.656
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Απλά σε λίγα χρόνια να θυμηθείς πως ένας τύπος στο μπου σου έδωσε τις εξής πληροφορίες, τις οποίες είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα λάβεις υπόψη σου

1ον. Δεν είναι το κορίτσι σου, απλά είναι η σειρά σου. Υπήρξαν κάποιοι πριν από σένα, και θα υπάρξουν και στο μέλλον, άσχετα αν εσύ ελπίζεις πως θα είναι μονογαμική
2ον. Χωρίς να το καταλάβεις, βήμα βήμα θα σε βάλει στο βρακί της με αλάθευτη τακτική. Κόψιμο γαμησιού, πονοκέφαλος, μούτρα, δεν έχω τίποτα
3ον. Μετά τον Γάμο θα δεις τα πραγματικά της χρώματα, όχι επειδή άλλαξε, απλά θα κουραστεί να υποκρίνεται και
4ον. Οποιαδήποτε στιγμή σε βαρεθεί, ή βρει άλλον, μπορεί να σε χωρίσει και να σου πάρει οτιδήποτε έχεις φτιάξει με σκληρή δουλειά, ακόμα και τα παιδιά σου. Σήμερα οι Γυναίκες καταθέτουν Αίτηση Διαζυγίου κατά 70%

ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Α. ΚΑΠΠΑΤΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ - ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
Στη χώρα μας, τα στοιχεία αποκαλύπτουν ότι στις 10 αιτήσεις διαζυγίου οι 7 κατατίθενται από γυναίκες, παρ΄ότι αυτές δυσκολεύονται περισσότερο μετά το χωρισμό (σελ28) πηγή


ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Α. ΚΑΠΠΑΤΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ - ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
Σύμφωνα με τη Στατιστική Υπηρεσία, μέσα σε 25 χρόνια τα διαζύγια στη χώρα μας τριπλασιάστηκαν και ο δείκτης διαζυγίων, από το 8% που ήταν το 1984, έφτασε το 2005 το 24% (σελ 27) πηγή
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.294
Κριτικές
62
Like
44.945
Πόντοι
9.297
Αν κάνεις εσύ την πρόταση και η καλή σου την αποδεχτεί, τότε θεωρείστε λογοδοσμένοι. Αν θέλετε να το γλεντήσετε λίγο παραπάνω, μερικές εβδομάδες μετά, κάνετε ένα τραπέζι στο σπίτι της η στο δικό σου ή και σε μια ταβέρνα, παρουσία γονέων και αδερφών και αν γουστάρετε καλείτε κι έναν παπά να σας δώσει και μια ευχή. Αυτό λέγεται αρραβώνας αλλά ο παπάς είναι προαιρετικός. Το δαχτυλίδι που θα της δώσεις στην πρόταση γάμου θεωρείται το δαχτυλίδι των αρραβώνων και μέχρι τους αρραβώνες εσύ είσαι ΟΚ από τέτοιες αγορές. Συνηθίζεται στο τραπέζι των αρραβώνων οι γονείς της κοπέλας να κάνουν ένα δώρο στο γαμπρό (συνήθως ρολόι) και οι γονείς του γαμπρού ένα δώρο στη νύφη (συνήθως κάποιο κόσμημα). Κάπου εκεί ορίζετε και την ημερομηνία του γάμου που συνήθως είναι περίπου 12 μήνες μετά. Το επόμενο δαχτυλίδι που θα αγοράσεις θα είναι οι βέρες.
Συμφωνώ σε όλα μόνο που οι 12 μήνες μετά ,είναι απλά ένα ενδεικτικό διάστημα...ο αδερφός μου παντρεύτηκε σε 3 μήνες μετά ...βέβαια όλες οι ετοιμασίες έγιναν πεταδην αλλά όλα πήγαν καλά.
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.942
Κριτικές
27
Like
4.294
Πόντοι
1.446
Απλά σε λίγα χρόνια να θυμηθείς πως ένας τύπος στο μπου σου έδωσε τις εξής πληροφορίες, τις οποίες είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα λάβεις υπόψη σου

1ον. Δεν είναι το κορίτσι σου, απλά είναι η σειρά σου. Υπήρξαν κάποιοι πριν από σένα, και θα υπάρξουν και στο μέλλον, άσχετα αν εσύ ελπίζεις πως θα είναι μονογαμική
2ον. Χωρίς να το καταλάβεις, βήμα βήμα θα σε βάλει στο βρακί της με αλάθευτη τακτική. Κόψιμο γαμησιού, πονοκέφαλος, μούτρα, δεν έχω τίποτα
3ον. Μετά τον Γάμο θα δεις τα πραγματικά της χρώματα, όχι επειδή άλλαξε, απλά θα κουραστεί να υποκρίνεται και
4ον. Οποιαδήποτε στιγμή σε βαρεθεί, ή βρει άλλον, μπορεί να σε χωρίσει και να σου πάρει οτιδήποτε έχεις φτιάξει με σκληρή δουλειά, ακόμα και τα παιδιά σου. Σήμερα οι Γυναίκες καταθέτουν Αίτηση Διαζυγίου κατά 70%

ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Α. ΚΑΠΠΑΤΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ - ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
Στη χώρα μας, τα στοιχεία αποκαλύπτουν ότι στις 10 αιτήσεις διαζυγίου οι 7 κατατίθενται από γυναίκες, παρ΄ότι αυτές δυσκολεύονται περισσότερο μετά το χωρισμό (σελ28) πηγή


ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Α. ΚΑΠΠΑΤΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ - ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
Σύμφωνα με τη Στατιστική Υπηρεσία, μέσα σε 25 χρόνια τα διαζύγια στη χώρα μας τριπλασιάστηκαν και ο δείκτης διαζυγίων, από το 8% που ήταν το 1984, έφτασε το 2005 το 24% (σελ 27) πηγή
Η πιο σωστη συμβουλη που εχεις δωσει ειναι αμα θελει καποιος παιδι να παει να αγορασει ενα στην κυριολεξια. Απο αυτα που βλεπω και ακουω μαλλον εχει απολυτο δικιο,εχουν καταντησει πολυ αρπαχτικα οι γυναικες
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Απλά σε λίγα χρόνια να θυμηθείς πως ένας τύπος στο μπου σου έδωσε τις εξής πληροφορίες, τις οποίες είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα λάβεις υπόψη σου

1ον. Δεν είναι το κορίτσι σου, απλά είναι η σειρά σου. Υπήρξαν κάποιοι πριν από σένα, και θα υπάρξουν και στο μέλλον, άσχετα αν εσύ ελπίζεις πως θα είναι μονογαμική
2ον. Χωρίς να το καταλάβεις, βήμα βήμα θα σε βάλει στο βρακί της με αλάθευτη τακτική. Κόψιμο γαμησιού, πονοκέφαλος, μούτρα, δεν έχω τίποτα
3ον. Μετά τον Γάμο θα δεις τα πραγματικά της χρώματα, όχι επειδή άλλαξε, απλά θα κουραστεί να υποκρίνεται και
4ον. Οποιαδήποτε στιγμή σε βαρεθεί, ή βρει άλλον, μπορεί να σε χωρίσει και να σου πάρει οτιδήποτε έχεις φτιάξει με σκληρή δουλειά, ακόμα και τα παιδιά σου. Σήμερα οι Γυναίκες καταθέτουν Αίτηση Διαζυγίου κατά 70%

ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Α. ΚΑΠΠΑΤΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ - ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
Στη χώρα μας, τα στοιχεία αποκαλύπτουν ότι στις 10 αιτήσεις διαζυγίου οι 7 κατατίθενται από γυναίκες, παρ΄ότι αυτές δυσκολεύονται περισσότερο μετά το χωρισμό (σελ28) πηγή


ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Α. ΚΑΠΠΑΤΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ - ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
Σύμφωνα με τη Στατιστική Υπηρεσία, μέσα σε 25 χρόνια τα διαζύγια στη χώρα μας τριπλασιάστηκαν και ο δείκτης διαζυγίων, από το 8% που ήταν το 1984, έφτασε το 2005 το 24% (σελ 27) πηγή
Γαμησε τα τυπε!Δεν διαφωνω καθολου ομως μεχρι τωρα παει ανελπιστα καλα μαζι της και χεν θεωρω πως κοροϊδευω τον εαυτο μου,γιατι εγω θα χασω.

Υπ οψιν,κατι "σοβαρο" τα τελευταια χρονια δεν εψαχνα απελπισμενα,θεωρω ομως πως μου το βγαζει αυτη.

Δεν θεωρω πως καποια θα μεινει με καποιον οπως οι γονεις-παπουδες μας πια...Εχουν αλλαξει οι εποχες...αλλα οπως βλεπουμε τι εμεινε ιδιο;

Ετσι λοιπον,θεωρω πως καποια εχει τη δυναμη να παρατησει το καθε τι "χτιστηκε" και να γαμηθει με τον οποιοδηποτε.Πιθανολογω πως εχω και γω 50% πιθανοτητες να συμβει σε μενα.
 
Εγγρ.
11 Απρ 2021
Μηνύματα
105
Κριτικές
2
Like
192
Πόντοι
1
Αν κάνεις εσύ την πρόταση και η καλή σου την αποδεχτεί, τότε θεωρείστε λογοδοσμένοι. Αν θέλετε να το γλεντήσετε λίγο παραπάνω, μερικές εβδομάδες μετά, κάνετε ένα τραπέζι στο σπίτι της η στο δικό σου ή και σε μια ταβέρνα, παρουσία γονέων και αδερφών και αν γουστάρετε καλείτε κι έναν παπά να σας δώσει και μια ευχή. Αυτό λέγεται αρραβώνας αλλά ο παπάς είναι προαιρετικός. Το δαχτυλίδι που θα της δώσεις στην πρόταση γάμου θεωρείται το δαχτυλίδι των αρραβώνων και μέχρι τους αρραβώνες εσύ είσαι ΟΚ από τέτοιες αγορές. Συνηθίζεται στο τραπέζι των αρραβώνων οι γονείς της κοπέλας να κάνουν ένα δώρο στο γαμπρό (συνήθως ρολόι) και οι γονείς του γαμπρού ένα δώρο στη νύφη (συνήθως κάποιο κόσμημα). Κάπου εκεί ορίζετε και την ημερομηνία του γάμου που συνήθως είναι περίπου 12 μήνες μετά. Το επόμενο δαχτυλίδι που θα αγοράσεις θα είναι οι βέρες.
βρεθηκε σειρα μου εδω μεσα
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.311
Like
16.755
Πόντοι
3.556
λοιπό νιαμου νηματοθετη ενα κ ενα κανουν δυο. :woldman:

βρες δικα σου ατομα μιλημενα ενα κοσμηματοπώλη ενα παπά ενα κτηματια κλπ :rockon::rockon::rockon:

πες στην ετσι σου οτι ειναι συστασεις απο γνωστό σου και οτι θα σας κανουν καλες τιμες να φτιαξεις κλίμα. μετα κανε υπογειο βερι με ολο το σαπλαη τσεην να πουμε :takethis::takethis::takethis:

κανε μιλημενα υπερκοστολόγηση και να παρεις κασερι προμηθεια. 500 ολ ιν θα κοστιζει νεττο ο πάπας 1000 θα δινει στη κιουρια σου:coffee:

παντα πληρωμη μετρητα χωρις αποδειξη και επιστροφή χερατα. φτιαξε μια καβα για να χεις λιπος να καψεις οταν ερθει η ευλογημένη ωρα που θα μπει ο αγοραίος έρωτας στη παντρεμένη ζωη σας :wanker::wanker::wanker::undecided::undecided::undecided:

οσο για τα λεφτα που θα βαλετε μπροστα για να πληρωσετε τους μαστόρους παπάδες κετερινγκ κλπ στα αρχιδια σου θα τα βγαλεις διπλα απο τα σογια :heavymetalbig::heavymetalbig::heavymetalbig:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Γαμησε τα τυπε!Δεν διαφωνω καθολου ομως μεχρι τωρα παει ανελπιστα καλα μαζι της και χεν θεωρω πως κοροϊδευω τον εαυτο μου,γιατι εγω θα χασω.

Υπ οψιν,κατι "σοβαρο" τα τελευταια χρονια δεν εψαχνα απελπισμενα,θεωρω ομως πως μου το βγαζει αυτη.

Δεν θεωρω πως καποια θα μεινει με καποιον οπως οι γονεις-παπουδες μας πια...Εχουν αλλαξει οι εποχες...αλλα οπως βλεπουμε τι εμεινε ιδιο;

Ετσι λοιπον,θεωρω πως καποια εχει τη δυναμη να παρατησει το καθε τι "χτιστηκε" και να γαμηθει με τον οποιοδηποτε.Πιθανολογω πως εχω και γω 50% πιθανοτητες να συμβει σε μενα.
Στ αρχιδια σου ακομα και να παν τα πραγματα στραβα τυπε. Στην ηλικια που εισαι το μονο που σου λειπει ειναι ενα παιδι. Απο γυναικες φανταζομαι τα χεις περπατησει τα χιλιομετρα σου και δεν εχεις τοση καουρα. Εχω κανα δυο γνωστους που μου λενε πως η γυναικα τους ειναι ο,τι χειροτερο τους εχει συμβει στη ζωη, ομως απο την αλλη τους προσεφερε ο,τι ομορφοτερο εχουν στη ζωη τους, δηλαδη τα παιδια τους. Εχοντας αυτο ως παρονομαστη, προχωρα και αν ερθουν τα παιδια, θα εχεις κλειδωσει την απολυτη ευτυχια και οσο στραβα και αν σου παει με τη γυναικα, θα εχεις τουλαχιστον την παρηγορια αυτη. Και περαν των αλλων, εχεις και μεγαλο πιθανοτητα να τα πας μια χαρα με τη γυναικα, ειδικα στην ηλικια που ειναι εχει ωριμασει μια χαρα και ξερει τι της γινεται.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Στ αρχιδια σου ακομα και να παν τα πραγματα στραβα τυπε. Στην ηλικια που εισαι το μονο που σου λειπει ειναι ενα παιδι. Απο γυναικες φανταζομαι τα χεις περπατησει τα χιλιομετρα σου και δεν εχεις τοση καουρα. Εχω κανα δυο γνωστους που μου λενε πως η γυναικα τους ειναι ο,τι χειροτερο τους εχει συμβει στη ζωη, ομως απο την αλλη τους προσεφερε ο,τι ομορφοτερο εχουν στη ζωη τους, δηλαδη τα παιδια τους. Εχοντας αυτο ως παρονομαστη, προχωρα και αν ερθουν τα παιδια, θα εχεις κλειδωσει την απολυτη ευτυχια και οσο στραβα και αν σου παει με τη γυναικα, θα εχεις τουλαχιστον την παρηγορια αυτη. Και περαν των αλλων, εχεις και μεγαλο πιθανοτητα να τα πας μια χαρα με τη γυναικα, ειδικα στην ηλικια που ειναι εχει ωριμασει μια χαρα και ξερει τι της γινεται.
Τυπε,ετσι θεωρω και γω καθως εχω και μια mounoxalastiki θεωρια:ποτε δεν ρωταω τη γυναικα π εχω διπλα ποσες σχεσεις ειχε πριν,ποτε δεν ρωταω για το ερωτικο παρελθον της.

Εως τωρα λοιπον και οι δυο μας ποτε δεν καναμε αυτη την χαζη ερωτηση ο ενας στον αλλο,οποτε το θεωρω κατι :2funny:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.834
Κριτικές
21
Like
10.941
Πόντοι
4.546
Στ αρχιδια σου ακομα και να παν τα πραγματα στραβα τυπε. Στην ηλικια που εισαι το μονο που σου λειπει ειναι ενα παιδι. Απο γυναικες φανταζομαι τα χεις περπατησει τα χιλιομετρα σου και δεν εχεις τοση καουρα. Εχω κανα δυο γνωστους που μου λενε πως η γυναικα τους ειναι ο,τι χειροτερο τους εχει συμβει στη ζωη, ομως απο την αλλη τους προσεφερε ο,τι ομορφοτερο εχουν στη ζωη τους, δηλαδη τα παιδια τους. Εχοντας αυτο ως παρονομαστη, προχωρα και αν ερθουν τα παιδια, θα εχεις κλειδωσει την απολυτη ευτυχια και οσο στραβα και αν σου παει με τη γυναικα, θα εχεις τουλαχιστον την παρηγορια αυτη. Και περαν των αλλων, εχεις και μεγαλο πιθανοτητα να τα πας μια χαρα με τη γυναικα, ειδικα στην ηλικια που ειναι εχει ωριμασει μια χαρα και ξερει τι της γινεται.
Να μην ξεχνάει όμως ότι τα παιδιά είναι μεγάλη ευθύνη και πως, σε περίπτωση χωρισμού, θα χρειαστεί να πληρώνει διατροφές. Βέβαια, προσωπικά @mounoxalastis σου εύχομαι τα καλύτερα, να ευτυχήσεις, και κάνεις τη σωστή κίνηση αν θεωρείς ότι ταιριάζεται. Ας μην είμαστε συνέχεια μίζεροι και να λέμε "θα χωρίσετε, κάτσε με τις τάνες".
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Τυπε,ετσι θεωρω και γω καθως εχω και μια mounoxalastiki θεωρια:ποτε δεν ρωταω τη γυναικα π εχω διπλα ποσες σχεσεις ειχε πριν,ποτε δεν ρωταω για το ερωτικο παρελθον της.

Εως τωρα λοιπον και οι δυο μας ποτε δεν καναμε αυτη την χαζη ερωτηση ο ενας στον αλλο,οποτε το θεωρω κατι :2funny:

Φιλε,ειμαι στην ιδια φαση με σενα,οχι ακριβως αλλα περιπου.Βεβαια ειμαι αρκετα μικροτερος,35 αλλα με οσα διαβαζω εδω μεσα και απο αυτα που βλεπω και απο 1-2 κολλητους,το να παντρευτει ενας αντρας ειναι ισως η μεγαλυτερη μαλακια που μπορει να κανει.Απο την αλλη ομως μεχρι ποτε να εισαι μονος?Διαφωνω με την λογικη του οτι επειδη ο ταδε παντρευτηκε και του πηγαν σκατα,μην κανεις το ιδιο λαθος.Πιστευω οτι σαν ανθρωποι πρεπει να τα ζουμε ολα,ακομα και τα δυσκολα.Εγω λεω προχωρα το και μην το σκεφτεσαι και πολυ.
 
Εγγρ.
11 Απρ 2021
Μηνύματα
105
Κριτικές
2
Like
192
Πόντοι
1
Γαμησε τα τυπε!Δεν διαφωνω καθολου ομως μεχρι τωρα παει ανελπιστα καλα μαζι της και χεν θεωρω πως κοροϊδευω τον εαυτο μου,γιατι εγω θα χασω.

Υπ οψιν,κατι "σοβαρο" τα τελευταια χρονια δεν εψαχνα απελπισμενα,θεωρω ομως πως μου το βγαζει αυτη.

Δεν θεωρω πως καποια θα μεινει με καποιον οπως οι γονεις-παπουδες μας πια...Εχουν αλλαξει οι εποχες...αλλα οπως βλεπουμε τι εμεινε ιδιο;

Ετσι λοιπον,θεωρω πως καποια εχει τη δυναμη να παρατησει το καθε τι "χτιστηκε" και να γαμηθει με τον οποιοδηποτε.Πιθανολογω πως εχω και γω 50% πιθανοτητες να συμβει σε μενα.
Σωστός,αν είσαι μαζί της ,γιατί στο βγάζει να είστε μαζί,τότε μένεις,κι οχι για τα πρέπει ή βρήκα μια καλή κοπέλα και είναι η καλύτερη απο όσες πατσαβούρες γνώρισα όποτε την παντρεύομαι γιατί έφτασα και σε μια ηλικία .Αν καθόταν ο καθένας και σκεφτόταν ότι θα χωρίσει λόγω στατιστικών, όλες οι σχέσεις θα κράταγαν 1-2 χρόνια.όποιος παντρεύτηκε ή έστω έμεινε κάποια χρόνια με κάποιον μαζί πέρασε και κάποια από αυτά καλά,τώρα αν τα σπάνε με κακό τέλος σου μένει πικρία .
Στο θέμα μας,εγώ έκανα τα πάντα που αναφέρει κι ο σειράς μου ο Biondi M γιατί της άρεσαν της γυναίκας μου και μάλλον γι αυτό με κράτησε :buck2:.Στο κάτω κάτω η αληθινή αγάπη έχει να κάνει με την ευτυχία του άλλου.
Οπότε εσύ ξέρεις καλύτερα το πως, αλλα για μενα καν το.Αν σηκώνει αστεία κάνε κάτι ρομαντικό που να καταλήγει σε αστείο,αν θες να τη λιώσεις και το γουστάρει κανε τα κλισέ σε ποτήρι μέσα κλπ Πάρε ένα ζευγάρι σέξι εσώρουχα κλείσε κι ένα βράδυ σε ένα ξενοδοχείο οπότε με την πρόταση θα ακολουθήσει και άγρια νύχτα.Θα σου πουν κι άλλα κρίνε ποιο θα της αρέσει πιο πολύ και πράξε.
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
Γνωριστήκαμε το 2017 και όχι σε καφέ, ερωτικά ξεκινήσαμε σχεδόν εφτά μήνες τώρα.

Δεν είμασταν "φιλαράκια" απ'το 2017 σαφώς, όμως διάφορες συγκυρίες δεν μας επέτρεπαν να έχουμε αυτό που "τρέχει" το τελευταίο διάστημα

Μήπως βιάζεσαι τύπε 7 μήνες μόνο σπρώξιμο; Φυσικά εσύ ξέρεις καλύτερα ....

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια υπερπαραγωγή ούτε ιδιαίτερη προετοιμασία, αγοράζεις το μονοπετρο που μπορείς και κανονίζεις μια εκδρομή και με την κατάλληλη ευκαιρία λες αυτό που νιώθεις ... απλά και ξεκάθαρα ... και αν δεις τίποτα μα μου ... δεν παρακαλάς ...
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.467
Πόντοι
3.296
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Τυπε μου μπορω να ρωτησω ηλικια και των δυο σας;
Το εχεις σκεφτει καλα;
Εγω θα σου λεγα απολαυσε τη σχεση μαζι της περνα ομορφα ζησε τις στιγμες και ασε το ποταμι της ζωης να σε παει οπου σε παει
Ιδανικα θα σου λεγα να μην παντρευτεις ποτε.
Η ουσια της σχεσης δε βρισκεται σε υπογραφες και υποσχεσεις
Καποια μερα,μακαρι να μην υπαρξει ποτε,ισως σου περασει ο ερωτας...και τοτε,καλο ειναι απλα να παρεις το μπουφαν σου και να την κανεις χωρις να μπλεκεις με δικηγορους...
Αυτα απο μενα τελειως φιλικα!
Ζηστο αλλα χωρις να βαλεις πουθενα υπογραφη!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.517
Πόντοι
3.656
Η πιο σωστη συμβουλη που εχεις δωσει ειναι αμα θελει καποιος παιδι να παει να αγορασει ενα στην κυριολεξια. Απο αυτα που βλεπω και ακουω μαλλον εχει απολυτο δικιο,εχουν καταντησει πολυ αρπαχτικα οι γυναικες
πάντα χρησιμοποιούσαν τα παιδιά σαν όπλο, απλά ήταν καλυμμένο. Τώρα πια το κάνουν ολοφάνερα, χωρίς καμία ενοχή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom