Νέα

Προταση γαμου...πως γινεται;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
IMG_20220308_074655.jpg
Να κάπως έτσι...
Αυτος ρε τυπε μοιαζει με εναν σφιχτερμαν πουστη που εκανε μια εκπομπη στην τι βι .
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Μας εξεπληξες ευχαριστα τυπε. Απο κει που ησουνα στην κατηγορια γκασταρμπαιτερ, δημητρακομπουλινγκμενος, το φερες τουμπα και πας για κουλουρη στην πατριδα; Εισαι αρχοντας :thumbsup:. Περιμενω παρομοια κινηση αιφνιδιασμου σε 3-6 χρονια και απο τον αρχοντα κιμανιο τον Β τον πορθητη
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Κατ αρχάς, πόσο είσαι;
Αν είσαι κάτω από 38, ξανασκέψου το, ή κάνε έναν αρραβώνα, ζήσε μαζί της στο ίδιο σπίτι για κάποιο καιρό, και μετά αποφασίζεις αν μπορείς να μοιραστείς τη ζωή σου με αυτή τη γυναίκα.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Μας εξεπληξες ευχαριστα τυπε. Απο κει που ησουνα στην κατηγορια γκασταρμπαιτερ, δημητρακομπουλινγκμενος, το φερες τουμπα και πας για κουλουρη στην πατριδα; Εισαι αρχοντας :thumbsup:. Περιμενω παρομοια κινηση αιφνιδιασμου σε 3-6 χρονια και απο τον αρχοντα κιμανιο τον Β τον πορθητη
Ενταξει,δεν ημουν ακριβως γκασταρμπαιτα,αλλα η ζωη στην ξενιτια,με προσοχη παντα,ειναι για ενενηνταχρονους.Κανενα σασπενς.

Σ ευχαριστω πολυ παντως
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Κατ αρχάς, πόσο είσαι;
Αν είσαι κάτω από 38, ξανασκέψου το, ή κάνε έναν αρραβώνα, ζήσε μαζί της στο ίδιο σπίτι για κάποιο καιρό, και μετά αποφασίζεις αν μπορείς να μοιραστείς τη ζωή σου με αυτή τη γυναίκα.
Κοντευω 45 και αυτο π μ γραφεις το χω ξανακανει...πολλακις στο παρελθον.

Θεωρω,τουλαχιστον παιρνω τα ρισκα μου,πως η συγκεκριμενη δεν εχει καμμια σχεση με τα προηγουμενα,σε βαθμο π η ηλικια μ να δηλωνει πως δεν ειχα αναγκη παντρειες κλπ.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Κοντευω 45 και αυτο π μ γραφεις το χω ξανακανει...πολλακις στο παρελθον.

Θεωρω,τουλαχιστον παιρνω τα ρισκα μου,πως η συγκεκριμενη δεν εχει καμμια σχεση με τα προηγουμενα,σε βαθμο π η ηλικια μ να δηλωνει πως δεν ειχα αναγκη παντρειες κλπ.
Αν επιτρεπεται τι ηλικια εχει η κορασις;
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346
Κοντευω 45 και αυτο π μ γραφεις το χω ξανακανει...πολλακις στο παρελθον.

Θεωρω,τουλαχιστον παιρνω τα ρισκα μου,πως η συγκεκριμενη δεν εχει καμμια σχεση με τα προηγουμενα,σε βαθμο π η ηλικια μ να δηλωνει πως δεν ειχα αναγκη παντρειες κλπ.
Πενηνταριζω σε λίγο, Παντρεύτηκα 3 φορές κ χώρισα ισαριθμες. Και εγώ πίστευα πως η κάθε καινούρια δεν είχε σχέση με τις προηγούμενες, αλλά έκανα λάθος...
ΥΓ. Ηλικία κοπέλας;
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Πενηνταριζω σε λίγο, Παντρεύτηκα 3 φορές κ χώρισα ισαριθμες. Και εγώ πίστευα πως η κάθε καινούρια δεν είχε σχέση με τις προηγούμενες, αλλά έκανα λάθος...
ΥΓ. Ηλικία κοπέλας;
Τι να πω..Σ ευχομαι γενικα υγεια κ να παν να γαμηθουν

Εγω δεν εχω κανει κ καμμια και δεν ειχα την αναγκη βασικα.Η συγκεκριμενη μ το εβγαλε γιατι αξιζε.

Σε καθε περιπτωση,εαν δεν μας καθαρισει κανας κορονας-πολεμος-κουλολοιμος,εδω θα μαστε να τα λεμε.

35 ειναι αυτη
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Αφού είσαι-είστε χύμα, το παραμικρό έξοδο ή ντιριντάχτα όπως λες, δε θα παίξει, τότε δε νομίζω ότι χρειάζεσαι κάποια βοήθεια από εδώ. Εκεί που θα κάθεστε αραχτοί ένα απόγευμα, γύρνα κοίτα τη στα μάτια και πες της γεμάτος σιγουριά: "Ρε μωρό; Αφού περνάμε φίνα τα δυό μας, δε βρίσκουμε ένα παπά να βάλουμε μια κουλούρα να τελειώνουμε;". Πάντως, επειδή στο δικό μου βιβλίο δεν έχει γεννηθεί ακόμα η γυναίκα που είναι τόσο χύμα ώστε να μη γουστάρει ρομάντσο όταν πρόκειται για το γάμο της (κι όταν λέω γάμο εννοώ όλο το πακέτο: από πρόταση γάμου μέχρι επιστροφή από γαμήλιο ταξίδι), θα σου πρότεινα να είσαι προετοιμασμένος και για κάποια έξοδα-ντιριντάχτα. Αυτά και η ώρα η καλή.
Η βοηθεια π ανερτησα το νημα εδω,εχει να κανει με το:

Κανω εγω σ αυτη την προταση,οκ.Μετα θεωρουμαστε αρραβωνιασμενοι;Οριζουμε γαμο;Το δαχτυλιδι αυτο ειναι το πρωτο ή αρραβωνα;Θα υπαρξει κ γαμηλιο;

Να κατι τετοια εχω ως αποριες
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346
Τι να πω..Σ ευχομαι γενικα υγεια κ να παν να γαμηθουν

Εγω δεν εχω κανει κ καμμια και δεν ειχα την αναγκη βασικα.Η συγκεκριμενη μ το εβγαλε γιατι αξιζε.

Σε καθε περιπτωση,εαν δεν μας καθαρισει κανας κορονας-πολεμος-κουλολοιμος,εδω θα μαστε να τα λεμε.

35 ειναι αυτη
ΟΚ τότε, προχώρα.
Να θυμάσαι όμως δύο πράγματα.
1. Μόνο οι δειλοί αυτοκτονούν. Οι γενναίοι παντρεύονται και έχουν έναν αργό και επώδυνο θάνατο.
2. Οι γυναίκες είναι εξαιρετικά πλάσματα. Σε συγχωρούν ακόμη κι αν δεν φταις σε τίποτα.
Θα με θυμηθείς...
 

καρδιναλιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2013
Μηνύματα
1.235
Κριτικές
9
Like
3.977
Πόντοι
736
ΟΚ τότε, προχώρα.
Να θυμάσαι όμως δύο πράγματα.
1. Μόνο οι δειλοί αυτοκτονούν. Οι γενναίοι παντρεύονται και έχουν έναν αργό και επώδυνο θάνατο.
2. Οι γυναίκες είναι εξαιρετικά πλάσματα. Σε συγχωρούν ακόμη κι αν δεν φταις σε τίποτα.
Θα με θυμηθείς...
Έμεινα ενεός , αγλάισμα σοφίας!!!!!!!!!!!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.291
Κριτικές
62
Like
44.940
Πόντοι
9.297
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Ωραία...αλλά προς Θεού....μην γονατίσεις !!!
Θα πάρει το μήνυμα ότι μπορείς να γίνεις υποχείριο και υποπόδιο της...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Έμεινα ενεός , αγλάισμα σοφίας!!!!!!!!!!!
Αυτό είναι το επίπεδο του bou.....
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.291
Κριτικές
62
Like
44.940
Πόντοι
9.297
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Να υποθέσω ότι θα εξαφανισθείς από το σα'ι' επί ποινει παντοφλιασμου ;;;
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Δε χρειάζεται tutorial γι΄αυτό.Μια μέρα που θα είστε μόνοι σας.Είτε για φαγητό,είτε για ποτάκι,βγάλε από την τσέπη σου ένα δαχτυλιδάκι,φορέσε της το και πες της απλά "θέλεις να παντρευτούμε;".Να έχει ένα "ρομαντισμό" οι γυναίκες θέλουν ρομαντισμό,και όχι υπερβολές ούτε όμως και τελείως απλά.Αν πιστεύεις ότι είστε αρκετό καιρό ώστε να γνωρίζεστε αλλά όχι τόσο πολύ που να έχει βαρεθεί ο ένας τον άλλο,μπορεί να δεχτεί.Έχεις βολιδοσκοπήσει την άποψη της περί γάμου;Έχει γίνει κάποια συζήτηση επί του θέματος;Πολλές γυναίκες ιδίως μικρής ηλικίας δεν το βλέπουν θετικά διότι πιστεύουν ότι έχουν καιρό,αλλά ο καιρός είναι σχετικός.Πάντως είναι μια πολύ σοβαρή απόφαση που γεννάει υποχρεώσεις.Πιστεύεις ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις;Κυρίως οικονομικά.Δουλεύετε και οι δύο;Έχει κάποιος εκ των δύο σπίτι να μείνετε;Και ύστερα να είσαι σίγουρος ότι στο γάμο δεν είναι όπως είστε τώρα.Θα ταιριάξετε στη συμβίωση;Σκέφτεσαι και για παιδί;Εκεί είναι τα έξοδα τα πολλά.Δυστυχώς η οικονομική του γάμου έπρεπε να διδάσκεται στα πανεπιστήμια,δεν είναι απλό πράγμα.Η έλλειψη επαρκών πόρων επιφέρει γκρίνια,τσακωμούς και οδηγεί στα δικαστήρια και στο διαζύγιο,με ότι συνεπάγεται οικονομικά και ψυχικά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom