Νέα

Προταση γαμου...πως γινεται;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Γαμησε τα τυπε!Δεν διαφωνω καθολου ομως μεχρι τωρα παει ανελπιστα καλα μαζι της και χεν θεωρω πως κοροϊδευω τον εαυτο μου,γιατι εγω θα χασω.

Υπ οψιν,κατι "σοβαρο" τα τελευταια χρονια δεν εψαχνα απελπισμενα,θεωρω ομως πως μου το βγαζει αυτη.

Δεν θεωρω πως καποια θα μεινει με καποιον οπως οι γονεις-παπουδες μας πια...Εχουν αλλαξει οι εποχες...αλλα οπως βλεπουμε τι εμεινε ιδιο;

Ετσι λοιπον,θεωρω πως καποια εχει τη δυναμη να παρατησει το καθε τι "χτιστηκε" και να γαμηθει με τον οποιοδηποτε.Πιθανολογω πως εχω και γω 50% πιθανοτητες να συμβει σε μενα.
Κάνε ένα παιδι και εστιάσου εκει. Με όλες τις σχέσεις των ανθρώπων συμβόλαιο δεν μπορείς να υπογράψεις ποσο μάλλον με τις γυναίκες. Εστιάσου στην οικογένεια περισσοτερο. Και έχε απλά στο μυαλό σου όσα χρόνια και αν περασουν όσο κοντά και να είσαι με ένα άνθρωπο πως όλα είναι πιθανα να γίνουν. Αυτά στα λέω για να μην βρεθείς προ εκπληξεως.
 
Εγγρ.
27 Νοε 2021
Μηνύματα
27
Like
86
Πόντοι
0
Υπέθετα πως ήμουν σαφής. Ναι, δεν μετανιώνω, αλλά αυτό δεν είναι απάντηση σκέτη. Δεν μετανιώνω, λόγω του ότι δεν κατάφερε να με αποξενώσει από τα παιδιά, ο γιός μου μένει μαζί μου εδώ και οκτώ χρόνια και η Κόρη μου δεν της μιλάει πια, μένει με τη Γιαγιά της. Πλήρωσα όμως πολύ ακριβά αυτή τη διαδικασία (και Οικονομικά και Συναισθηματικά), άσχετα αν δικαιώθηκα, τελικά. Θα μπορούσα να έχω κάνει όλα όσα έκανα, και να μην έχω καλές σχέσεις με τα παιδιά μου. Είναι μαστόρισσες στην εξαπάτηση. Αν γνώριζα πρι το Γάμο όσα γνωρίζω σήμερα, θα ζούσα λιτά, θα μάζευα πόρους και θα αγόραζα τα γονίδια μιας δίμετρης ξανθιάς Σλάβας. Θα γύρναγα με το παιδί πίσω, και θα το έπαιζα μοναχικός πατέρας, με όλα τα συν που δίνει ο Νόμος
Γι' αυτό μου έλεγε ένας παππούς κάποτε: "Δεν ξέρεις ποια έχεις παντρευτεί, μέχρι να χωρίσεις ..."
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Γι' αυτό μου έλεγε ένας παππούς κάποτε: "Δεν ξέρεις ποια έχεις παντρευτεί, μέχρι να χωρίσεις ..."
συμπληρώνω. Δεν γνωρίζεις τη γυναίκα σου, μέχρι να τη δεις απέναντί σου στο Δικαστήριο
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Θεωρω σαφως πως ο καιρος π ειμαστε μαζι ειναι λιγος,θα μπορουσε να ειναι περισσοτερο σαφως ομως και λιγοτερο.

Εχουμε κοιμηθει στο αμαξι,εχουμε παει και σε μινι σουιτα με τζακουζια κλπ οπου και στις δυο περιπτωσεις πεσαν τα γαμησια του αιωνα.

43 εγω 35 αυτη ειμαστε για ενα φιλο πριν π ρωτησε
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
Την πρώην γκόμενά μου, αν είχα λόγο να την παντρευτώ πχ για να κάνω παιδιά, θα την είχα παντρευτεί. Σκέφτομαι όμως να την βάλω στη διαθήκη μου.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Θεωρω σαφως πως ο καιρος π ειμαστε μαζι ειναι λιγος,θα μπορουσε να ειναι περισσοτερο σαφως ομως και λιγοτερο.

Εχουμε κοιμηθει στο αμαξι,εχουμε παει και σε μινι σουιτα με τζακουζια κλπ οπου και στις δυο περιπτωσεις πεσαν τα γαμησια του αιωνα.

43 εγω 35 αυτη ειμαστε για ενα φιλο πριν π ρωτησε
μονο εσυ ξερεις το σωστο.Μην πολυ πας τη κουβέντα για το αν ειναι σωστο να παντρευτεις η οχι,ο καθενας θα σου πει τα δικά του.Μεινε στη πιτσα που εστειλα :tooth:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
συμπληρώνω. Δεν γνωρίζεις τη γυναίκα σου, μέχρι να τη δεις απέναντί σου στο Δικαστήριο
μην τον επηρεάζεις αρνητικα μπόκολε.Μονο αυτος ξερει τη κοπελα απο κει και περα ανθρωποι ειμαστε οτι ειναι να γίνει θα γίνει.Εγω πλεον στα 40 μου που πλεον ξερω τις γυναίκες θα ελεγα το σημαντικότερο σε μια σχεση ειναι τα παιδια...απο κει και περα με εναν-μια συντροφο οτι βρέξει ας κατεβάσει και τιποτα δεν ειναι σιγουρο.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
μακαρι να εβρισκα και γω μια γυναικα που να ελεγα εστω "οκ το σκεφτομαι" και οτι ειναι να γινει θα γίνει...μακαρι να εφτανα εστω μεχρι εκει
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
κοίτα, δεν έγραψα πως δεν υπάρχουν έντιμες Γυναίκες. Έγραψα ότι ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, η πραγματικότητα είναι εναντίον οποιουδήποτε άντρα νυμφευθεί σήμερα στη Δύση. Η μέση Γυναίκα δεν διστάζει πια να κλωτσήσει τον πάλαι ποτέ αγαπημένο της Σύζυγο, επειδή έχει πάρα πολλά δίχτυα ασφαλείας, δηλ. το Κράτος, Επιδόματα, Κοινωνικές Υπηρεσίες κλπ.
....Πιθανολογω πως εχω και γω 50% πιθανοτητες να συμβει σε μενα...... Φυσικά, εγώ σε πληροφόρησα πως στη χώρα μας ΣΗΜΕΡΑ οι γυναίκες καταθέτουν το 70% των Αιτήσεων Διαζυγίου, δηλ. 2,3 φορές περισσότερο από τους άντρες. Τώρα όσον αφορά το πόσο καλά περνάνε οι άντρες στο Γάμο. Αρκεί να ελέγξεις μόνος σου στο διαδίκτυο, αλλά θα σε βοηθήσω

...Ο δημοφιλής ψυχίατρος Ματθαίος Γιωσαφάτ εξέδωσε πέρυσι το βιβλίο «Να παντρευτεί κανείς ή να μην παντρευτεί» (εκδ. Αρμός), το οποίο κάνει θραύση στα βιβλιοπωλεία. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Διαβάζουμε σ’ αυτό ότι το 50% των ανθρώπων χωρίζουν σε όλο τον κόσμο. Στην Ελλάδα πριν από τέσσερα-πέντε χρόνια το ποσοστό των διαζυγίων έφτανε το 23%, ενώ σήμερα είναι 37%. Ο συγγραφέας ισχυρίζεται ότι σε πέντε χρόνια θα βρισκόμαστε στα ίδια επίπεδα με αυτά του εξωτερικού. «Οι σχετικά καλοί γάμοι αγγίζουν ένα ποσοστό περίπου 20% και, κατά τη δική μου εμπειρία, μόλις το 5% με 10% είναι πραγματικά ευτυχισμένοι», δηλώνει ο ίδιος.....
πηγή Στα ύψη τα ποσοστά των διαζυγίων | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ
εγω εχω δει ολη την συνεντευξη πανω σε αυτο το θεμα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

επισης ο γιωσαφατ εχει πει πως η ελληνικη οικογενεια ειναι απο τις τοξικότερες στο κοσμο
 

ασωτος40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
666
Κριτικές
12
Like
1.246
Πόντοι
376
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Το παλιό κλασικό τρίπτυχο για μένα είναι το καλύτερο καλό εστιατόριο κεριά ένα δαχτυλίδι και απλά κανείς την πρόταση .
Να είσαι κάπου στη μέση ούτε πολλές παρολες και φανφάρες , αλλά ούτε και ξεροσφύρι πρόταση .
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Θεωρω,καλο δικο μ οσο πιο αντικειμενικα δω τα πραγματα,πως δεν εχω κανει "εκπτωση" σε καποιο μου θελω,μιας που εως λιγο καιρο πριν ξεκινησω μαζι της το θεωρουσα τελειωμενο το θεμα και δεν χαλιομουν κ ολας.

Ειχα βγει ταξιδι Ευρωπη με την μοτοσυκλετα μου,δυο μηνων το καλοκαιρι 2021,μπουτσα μου ολα.

Οποτε ειναι κατι που θα επαιρνα το ρισκο εως τωρα με χιλια.Ειδα και βιωσα πως τιποτα δε σου "χαριζεται απλοχερα" αλλα παντα προχωραμε μπροστα οσο δυσκολα να ναι τα πραγματα.
 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.093
Πόντοι
216
Πού να δεις κάτι άλλα γελοία με νταλίκες, τρακτέρ, τριαξονικά και γερανούς.
Το γελοίο είναι που γονατίζουν λες και είναι γκόπνικ ή Black Lives Matter για να κάνουν την πρόταση… :confused:

Όρθια βρε μαλάκα,σαν άντρας!Γεμίσαμε από ντεμί και δηθενιές:confused::confused::confused:
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Αν ήμουν γυναίκα και μου έκανε κάποιος γαμημενος κάτι τέτοιο, για αρχή θα ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί, κατα δεύτερον δε θα με ξαναβλεπε ούτε στον αιώνα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Και εδω το ερωτημα που εθεσα στον Μποκoλο σε μορφη δημοσκοπησης, ως τροφη για σκεψη:


1646809672345.png
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom