Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 284K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
Βάλτε CosmoteTV να δείτε Britannia και Knightfall
To Knightfall ειναι επικη μαλακια,αχρηστοι ηθοποιοι χαζο απλοϊκο σεναριο,μονο τα σκηνικα και τα κουστουμια αξιζουν
Για το Knightfall δεν συμφωνω,μου αρεσε,το ειδα σε μια εβδομαδα...Για το Britannia ειμαι στο 5ο επεισοδιο,κουραστικο μου φαινεται αλλα επιφυλασσομαι...
 

index

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.940
Like
160
Πόντοι
16
μεσώ easy μπορείς να βρεις αρκετά θέματα και πολλές φόρες χωρίς να κινδυνεύεις..
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
The Terror
Είδος: Δράμα | Τρόμου
Εμπνευσμένο από αληθινή ιστορία, το «The Terror» περιστρέφεται γύρω από το ριψοκίνδυνο ταξίδι μιας εξερευνητικής αποστολής του Βασιλικού Ναυτικού σε αχαρτογράφητες περιοχές, καθώς προσπαθεί να ανακαλύψει το Βορειοδυτικό Πέρασμα. Αντιμέτωπο με απάνθρωπες συνθήκες, περιορισμένους πόρους, καταρρακωμένο ηθικό και τον φόβο για το άγνωστο, το πλήρωμα βρίσκεται στο χείλος του αφανισμού. Καθώς παραμένουν παγωμένοι, απομονωμένοι και παγιδευμένοι στην άκρη του κόσμου, η σειρά αναδεικνύει όλα όσα θα μπορούσαν να πάνε λάθος όταν μια ομάδα ανδρών, απεγνωσμένων να επιβιώσουν, παλεύουν όχι μόνο με τα στοιχεία της φύσης αλλά και ο ένας με τον άλλον.
Έπαιξαν τα δυο πρώτα επεισόδια φανταστικά τα αρκτικά τοπία για την εξέλιξη είναι νωρίς ακόμη.
 

varint

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2016
Μηνύματα
7
Like
2
Πόντοι
0
House of Cards,δυνατή σειρά, αλλα μας τα χάλασε ο πρωταγωνιστής με τις παγαποντιές του :p
 

metalfun

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.074
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
16
The Terror
Είδος: Δράμα | Τρόμου
Εμπνευσμένο από αληθινή ιστορία, το «The Terror» περιστρέφεται γύρω από το ριψοκίνδυνο ταξίδι μιας εξερευνητικής αποστολής του Βασιλικού Ναυτικού σε αχαρτογράφητες περιοχές, καθώς προσπαθεί να ανακαλύψει το Βορειοδυτικό Πέρασμα. Αντιμέτωπο με απάνθρωπες συνθήκες, περιορισμένους πόρους, καταρρακωμένο ηθικό και τον φόβο για το άγνωστο, το πλήρωμα βρίσκεται στο χείλος του αφανισμού. Καθώς παραμένουν παγωμένοι, απομονωμένοι και παγιδευμένοι στην άκρη του κόσμου, η σειρά αναδεικνύει όλα όσα θα μπορούσαν να πάνε λάθος όταν μια ομάδα ανδρών, απεγνωσμένων να επιβιώσουν, παλεύουν όχι μόνο με τα στοιχεία της φύσης αλλά και ο ένας με τον άλλον.
Έπαιξαν τα δυο πρώτα επεισόδια φανταστικά τα αρκτικά τοπία για την εξέλιξη είναι νωρίς ακόμη.
Ειδα πριν από ένα χρόνο περίπου ένα ντοκυμαντέρ σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα. Ακόμα ανακαλύπτουν πτώματα.

Που μπορούμε να το δούμε?
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Ειδα πριν από ένα χρόνο περίπου ένα ντοκυμαντέρ σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα. Ακόμα ανακαλύπτουν πτώματα.

Που μπορούμε να το δούμε?
Εγώ από τους πειρατές τα κατεβάζω ψάχνω να βρω καλή ποιότητα ήχου και εικόνας μου αρέσει να το απολαμβάνω.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
Ειδα πριν από ένα χρόνο περίπου ένα ντοκυμαντέρ σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα. Ακόμα ανακαλύπτουν πτώματα.

Που μπορούμε να το δούμε?
Εδω το πρωτο επεισοδιο,καλό φαινεται....
 

TolisCorfu3

Νέο Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2018
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Ρε παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση. Τι χρειάζεται για να βλέπει κάποιος NETFLIX?
Αν εννοείς από εξοπλισμό, παίζει σε pc, tablet, κινητό και smart tv. Αν έχεις παλιά τηλεόραση ή συνδέεις το laptop / tablet / κινητό ή παίρνεις κάτι σε tv box / chromecast
 

TolisCorfu3

Νέο Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2018
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το Goliath (Amazon) που είναι σχετικά άγνωστο στην Ελλάδα είναι πάρα πολύ καλό!!
 

pansexual

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2018
Μηνύματα
27
Like
13
Πόντοι
0
καλησπερα σε ολους αξιζει το the terror?εχω ακουσει τα καλυτερα.....το britannia είναι καλη παραγωγη?
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
είδα τα 2 πρώτα επεισόδια και δεν μπορώ να πω ότι κόλλησα , κατι φαινεται να της λειπει
καλησπερα σε ολους αξιζει το the terror?εχω ακουσει τα καλυτερα.....το britannia είναι καλη παραγωγη?
The Terror,το ειδα ολο...Δεν μπορω να πω οτι κολλησα,αργο στην εξελιξη και χαλαρη σκηνοθεσια.Τα ιδια και για το Brittannia,το παρατησα στο 5ο επεισοδιο..Πολλα ονοματα και μπερδεψούρα..
Δειτε οπωσδηποτε την "Υποθεση Menendez"..Ολο εδω..
 

dionisiakos

Μέγας
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
51
Like
745
Πόντοι
4.530
Για τους φαν του είδους (western) υπάρχει το DEADWOOD σειρά νομίζω του HBO.
Επίσης το CIRCUS πάει λίγο προς μυστήριο θριλερ κάτι λίγο απ' όλα.
 

dionisiakos

Μέγας
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
51
Like
745
Πόντοι
4.530
Είδα ότι με πρόλαβαν αλλοι σ αυτά που πρότεινα.
Να προτείνω το BREAKING BAD & SONS OF ANARCY και πιστεύω ότι όλοι έχουν δει SOPRANOS & TRUE DETECTIVE
 

dionisiakos

Μέγας
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
51
Like
745
Πόντοι
4.530
Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί, παλιές σειρές αλλά καλές (προσωπική άποψη πάντα) TRUE BLOOD, SPARTACUS, CALIFORNICATION, BOARDWALK EMPIRE, HEROES  και βέβαια BAND OF BRITHERS & PASIFIC
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom