Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 284K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

joe mak

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2010
Μηνύματα
17
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
0
Star Trek Discovery είναι καινούργια 2017. Έχω κολλήσει με αυτήν, φανταστική όνομα και πράγμα . 
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Godless, το far west θρίλερ που θα κάνει πρεμιέρα την επόμενη εβδομάδα, στις 22 Νοεμβρίου του 2017 στο Netflix.
 

redcv

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
eYex62OV.png

αλλη μια αμερικανιά τυπου καταδρομέας που του εχουν γαμήσει τη ζωη και η μόνη λύση είναι να πάρει την κατάσταση στα χέρια του...
την είδα ευχάριστα αλλά σίγουρα δεν είναι για 9.1 που εχει το imdb
www.imdb.com/title/tt5675620/?ref_=nv_sr_1]http://www.imdb.com/title/tt5675620/?ref_=nv_sr_1[/url]
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Πρόσφατα άρχισα να βλέπω το Lucifer και μου άρεσε πολύ. Ο διάβολος κατέβηκε σαν άνθρωπος στη Γη, κάνει ζωή υπερκουλ playboy και βοηθάει σε αστυνομικές υποθέσεις μία καυλιάρα ντετέκτιβ.

 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Πρόσφατα άρχισα να βλέπω το Lucifer και μου άρεσε πολύ. Ο διάβολος κατέβηκε σαν άνθρωπος στη Γη, κάνει ζωή υπερκουλ playboy και βοηθάει σε αστυνομικές υποθέσεις μία καυλιάρα ντετέκτιβ.

Και με πολύ έξυπνο χιούμορ ώστε να σαρκάζει φόβους και ταμπού που μας προκαλούν οι θρησκείες χωρίς να μας τρομάζει.
 

Setrakian

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2017
Μηνύματα
105
Like
1
Πόντοι
1
΄Μου φαίνεται ή τελευταία το walking dead έχει χαλάσει? Η ποιότητα έχει πέσει δραματικά πάντως.


Όσον αφορά το lucifer, πολύ χαβαλέ σειρά, αλλά από ένα σημείο και μετά την σταμάτητα επειδή η πλοκή ξέφευγε αρκετά.

Το punisher φιγουράρει στις τοπ σειρές στο imbd, ο πρωταγωνιστής το σήκωσε όλο πάνω του, αξίζει. Πολύ ξύλο :cheesy:
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
504
Πόντοι
316
γαμαει το gomorrah, περιμενουμε την 3η σεζον

ξεροχύνω με αυτή τη σειρά, πολύ δυνατή ιταλική παραγωγή. Σε κάποιους δεν θα αρέσει πάντως λόγω ότι είναι βαριά και σχετική αργή σειρά.
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
504
Πόντοι
316
Μόνο αυτό σε χάλασε? Ανθελληνικό μέχρι το κόκκαλο. Και τα έβαλαν και εναντίον 4 πλοίων και τα κατάφεραν! Τσ τσ τσ...


ο βασιλόπουλος φταίει τύπε που σαν ναύαρχος τα σκάτωσε και τα αμερικανάκια με το james μας τις βούλιαξαν τις φρεγάτες. να κηρυχθεί άμεσα λιποτάκτης  :2funny: :2funny:
 

redcv

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
η κορυφαία σειρά ιατρικής είναι εποχής και λέγεται "the knick"

ίσως να μην την ανακάλυπτα ποτέ.είχα "ξεμείνει" και καθώς χάζευα να βρω κάτι καινούριο έπεσα πάνω στο ποστ σου έβαλα τον πιλότο και αυτό ήταν κόλλησα.

για όποιον δεν την έχει δει αξίζει να της δώσει μια ευκαιρία
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Ξεκίνησε το Vikings με διπλό χορταστικό επεισόδιο.
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
8.021
Κριτικές
32
Like
15.735
Πόντοι
12.946
Λοιπόν επειδή το νήμα είναι προσωπική άποψη να γράψω και την δικιά μου.
1. Breaking Bad σου κρατάει τον ενδιαφέρον από την αρχή ως το τέλος.
2. True Blood πολύ ενδιαφέρουσα.
3. Vikings  μου άρεσε μέχρι εδώ δεν ξέρω για τα καινούργια.
4. Into the badlands    πολύ δράση και μου άρεσε το μηχανάκι του Σάνυ.
 

Neversaydie

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2017
Μηνύματα
13
Like
2
Πόντοι
0
Για όσους αρέσει το Stranger Things, ρίξτε μια ματία στο γερμανικό DARK. Σκαλιά  καλύτερο από το Stranger Things.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
Ανακάλυψα ενα "διαμαντακι"!
H σειρα λέγεται FAUDA, ειναι ισραηλινή και περιτρέφεται γυρω από τον πόλεμο Ισραηλ-Παλαιστινης...

 "Β​​ραβεύθηκε ως η καλύτερη δραματική τηλεοπτική σειρά στην ισραηλινή τηλεόραση το 2015, οπότε άρχισε να προβάλλεται στο κανάλι YES. Σύντομα, το αστυνομικό θρίλερ «Fauda» –σημαίνει «χάος» στα αραβικά– έγινε δημοφιλέστατο, η σειρά με τη μεγαλύτερη τηλεθέαση στην ιστορία του σταθμού και στη συνέχεια κατέκτησε επάξια μία θέση στο πρόγραμμα του Netflix. Πρόκειται για μια αφήγηση του αδυσώπητου, μυστικού πολέμου που εκτυλίσσεται ανάμεσα στους Παλαιστίνιους μαχητές της Ιντιφάντας και στους Ισραηλινούς των ειδικών μονάδων του στρατού που είναι επιφορτισμένοι με την εξουδετέρωσή τους. Οι τελευταίοι αγωνίζονται με θεμιτά και αθέμιτα μέσα για να αιχμαλωτίσουν τον Νο 1 καταζητούμενο για πολύνεκρες βομβιστικές επιθέσεις στο έδαφος του Ισραήλ, ο οποίος, χάρη σε ένα καλά οργανωμένο δίκτυο συνεργατών, κατορθώνει να διαφεύγει συνεχώς και ταυτόχρονα οργανώνει μία ακόμη ισχυρή επίθεση.

Η σειρά κέρδισε πολύ καλές κριτικές για το γεγονός ότι κρατάει ισορροπίες στην απεικόνιση των δύο πλευρών, μοιράζοντας το δίκαιο και το άδικο, τον τηλεοπτικό χρόνο και το βάρος των χαρακτήρων. Τόσο μεταξύ των Παλαιστινίων όσο και μεταξύ των Ισραηλινών υπάρχουν άνθρωποι σκληροί, βάναυσοι, κακοί, αλλά και αθώα θύματα, οικογενειάρχες, παιδιά, σύζυγοι, άνθρωποι που η ανάγκη για επιβίωση τους μετατρέπει σε θύτες και πληρώνουν το κόστος με αίμα. Αυτός ήταν και ο λόγος που την είδαν πολλοί τηλεθεατές στα παλαιστινιακά εδάφη και την αναπαρήγαγαν στα social media. Δημιουργοί του «Fauda» είναι ο δημοσιογράφος και ειδικός στις αραβοϊσραηλινές σχέσεις Avi Issacharoff και ο Ισραηλινός ηθοποιός Lior Raz, ο οποίος πρωταγωνιστεί στον ρόλο του επικεφαλής της μονάδας του ισραηλινού στρατού.

Στη σειρά συμμετέχουν ηθοποιοί και των δύο εθνικοτήτων, κάποιοι καταθέτοντας πολύ αξιόλογες ερμηνείες."

Μονοκοπανιά και τα 12 επεισόδια κι εμεινα με το στόμα ανοιχτό!

Παραθετω links:
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • p13234936_b_v7_ac.jpg
    p13234936_b_v7_ac.jpg
    148,9 KB · Εμφανίσεις: 39

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
Eνα ωραίο site για να δειτε πόσο χρονο από τη ζωή σας εχετε καταναλώσει σε τηλεοπτικές σειρές...
Στη φωτό ο δικός μου χρόνος....
 

Συνημμένα

  • Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    407,2 KB · Εμφανίσεις: 47

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
μια ωραια κοκκινη σειρα κωμικη buddy movie αστυνομικη

Comrade Detective

Βουκουρεστι 1983 γυρισμενη με ρουμανους ηθοποιους και ντουμπλαρισμενη απο αμερικανους σε παραγωγη αμαζον
η σειρα φτιαχτηκε για να θυμιζει προπαγανδιστικες ταινιες της λαικης δημοκρατιας της ρουμανιας
MV5BMjQyNjMxMTYwNl5BMl5BanBnXkFtZTgwNzUxNTQwMzI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg


MV5BYmFjNmY0M2EtN2FjMy00N2FlLWEzYzctNjJhOTk0NTc0MmZkXkEyXkFqcGdeQXVyNjkwNzEwMzU@._V1_SY1000_CR0,0,575,1000_AL_.jpg


εξι επεισοδια εχει ωραιο κλιμα εποχης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom