Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 136K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 100 άτομα (22 μέλη και 78 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,0%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,8%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 135 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 29 8,5%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,0%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    343

Διαγραμμένο μέλος 85965

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.283
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
216
πάλι έχωσες το στραπόν στη χοάνη σου ρε δειλέ σαλτιμπάγκε , αγάμητε χοντρέ μπουχέσα :2funny:
Τελευταία καθυστερημένη ελαττωματικη πράσινη πουτανα.
Προσκυνα τα αρχίδια του ερυθρολευκου γαμια σου,του αυτοκράτορα του ελληνικού μπάσκετ.
18-1χυσοτρυπα.
Θα σας γαμαμε μέχρι τέλους.
Μέχρι να γίνετε όλοι πρεζόνια σαν τον πρόεδρο σας.
Και τριαξονικο χωράει στην κωλοτρυπίδα σας πλεον!
 

damiano17

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.350
Κριτικές
9
Like
8.695
Πόντοι
2.280
Ο Βεζένκοφ είναι ανωτερος του Μίροτιτς και πιο πλήρης επιδραστικός παίκτης.
Και με ατσαλένια κορμί.Ο Μίροτιτς έχει και ένα προβληματάκι στα γόνατα...
Και φοβερός ριμπάουντερ ο Σάσα.
Τι λες ρε τύπε.
Μην κοιτάς 1 παιχνίδι,εχεις 34 να παίξεις,όλα ανταγωνιστικά.
Θα πνιγείς....
Ο Κάνααν που ήταν τα προηγούμενα χρόνια.
Είναι ο πλέον ασταθής αλλιώς αν ισχύουν όσα λες θα έπαιζε NBA.
Έπαιξε ΝΒΑ και ήταν λίγος.
Όπως και ο Λάρκιν, ο Τζέιμς, ο Καπάτσο και ένα σωρό άλλοι καλύτεροί του παίκτες.
Τι συγκρίνουμε?
Η αθλητικότητά και το μέγεθός του για ΝΒΑ δε λένε τίποτα. Για Euroleague είναι μια χαρά.
Αθλητικά είναι άνω του μέσου όρου της λίγκας(στα guard). Τα υπόλοιπα είναι θέμα προσήλωσης, διάθεσης, κατεύθυνσης από τον πάγκο. Αν το καλοσκεφτείς ο ΠΑΟ δεν έχει καλύτερο αμυντικό guard από τον Κάναν.
Στην επίθεση δεν είπα ότι θα κάνει παπάδες, λέω ότι από τους 6 πόντους μ.ο. πέρυσι θα ανέβει στους 8-9. Συν άλλους 3-4 παραπάνω από Μιλουτίνοφ σε σύγκριση με Φαλ. Αρα για να πιάσει τα περσινά επιθετικά στάνταρ η first unit, ο Πήτερς δεν χρειάζεται να ανέβει στους 15+. Γύρω στους 11-12 χρειάζεται να δινει.

Ο Πήτερς από τους πιο υποτιμημένους παίκτες του Ολυμπιακού. Ακόμα και χθες που βγήκε MVP της αγωνιστικής, αν διαβάσει κανείς τα σχόλια των οπαδών θα νομίζει ότι ήταν από τους χειρότερους του γηπέδου.

Γενικά αυτό που λέω είναι ότι η "βασική" 5αδα του Ολυμπιακού θα είναι πάνω κάτω το ίδιο καλή με πέρυσι. Το ερωτηματικό για μένα είναι περισσότερο ο Παπ παρά οι Πήτερς και Κάναν.
Αν του βγεί ο Μπραζντέικις παικταράς, ίσως να είναι και καλύτερη από πέρυσι. Αλλά δε τον βλέπω να εγκλιματίζεται τόσο άμεσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: raopau

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.107
Κριτικές
4
Like
7.256
Πόντοι
1.336
Σωστός τύπε, αλλά νομίζω ότι ο στόχος του ΠΑΟ, άσχετα με το τι λένε, είναι το πρωτάθλημα. Για αυτό χτύπησε ότι καλό υπήρχε σε Έλληνα, έδωσε τέτοια υπεραξία στον Σλούκα και σκύλιασε τόσο για Παπαγιάννη, παρόλο που δεν είναι και τπτ ιδιαίτερο. Ήθελε να μαζέψει ότι καλό υπάρχει σε Έλληνα, ώστε να το κόψει από τους απέναντι. Για τους εγχώριους τίτλους το βάθος σε Έλληνες είναι τοπ παράγοντας.

Για Euroleague το ρόστερ είναι μέτριο, αν και Μήτογλου, Παπαπέτρου θα βοηθήσουν πολύ. Αλλά έχει χτυπητές αδυναμίες.

Ο Ολυμπιακός είναι μια χαρά.
Ο Πήτερς δεν είναι στοίχημα. Δεν είναι χθεσινός. Αν δίνει 10-12 πόντους ανά αγώνα(με τα στάνταρ ποσοστά του), το καινό του Βεζένκοφ έχει καλυφθεί. Το υπόλοιπο σκορ θα καλυφθεί από Μιλουτίνοφ και Κάναν. Και με Γκος, Μπραζντέικις και Φαλλ, αντί Σλούκα, Λάρυ, Μπλακ , θα έχει και βελτιωμένο second unit.
Τρία ερωτηματικά έχει μόνο ο ΟΣΦΠ.
1. Σίκμα
2. Αν θα επαναλάβει ο Παπ χρονιά σαν τη περσινή? Δείχνει ξεζουμισμένος και είναι στα 34 πλέον (Για αυτό και Μπραζντέικις νομίζω)
3. Αν θα βγάλουν τη χρονιά οι Μίλου, Φαλ (Γύρω τους έχει στηθεί όλη η ομάδα και όταν θα λείπει ένας από τους 2, όπως χθες, θα υπάρχει πρόβλημα)
Νομίζω αν ο Ολυμπιακός είχε πάρει κάνα Πετρούσεφ αντί για Σίκμα θα είχε κλειδωμένο final 4.

Αυτά βέβαια ισχύουν για Euroleage. Ελλάδα θα πρέπει να κόβει 2 ξένους, οπότε το βάθος του θα είναι το χθεσινό. Άρα ο ΠΑΟ με 1-2 διορθώσεις χτυπάει πρωτάθλημα. Αυτός είναι και ο στόχος του νομίζω, όπως προείπα. Με 3 μύρια το χρόνο έβρισκε άνετα καμιά 10ρια καλύτερους και νεότερους gaurds από Σλούκα. Αυτή η κίνηση βγάζει μάτι ότι ο στόχος είναι να κοπεί η εγχώρια κυριαρχία του ΟΣΦΠ και όχι η Ευρώπη.

Όπως και να έχει, η φετινή χρονιά θα έιναι ωραία
Σωστη αναλυση απο γνωστη του μπασκετ
Να προσθεσω οτι ηδη φανηκαν δυο λαθος μεταγραφες σε παιχνιδια με σοβαρες αμυνες
1) Γκαι , περιπτωση ομοια με Φριντετ Δε βαλανε μυαλο ??
2) Μπαλτσεροφσκι, λιγος στα δυνατα παιχνιδια. Ιδιος σαν αυτον το μαλακα τον Πολωνο που ειχε περσι στο 2
Εβγαζε ματια με την εθνικη του , αχρηστος στην ευρωλιγκα
Και ο Τουρκος , επειδη ειναι πολυ νευρικος , στο τελευταιο 10λεπτο , το ' χασε στο κοουτσαρισμα
 

damiano17

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.350
Κριτικές
9
Like
8.695
Πόντοι
2.280
Σωστη αναλυση απο γνωστη του μπασκετ
Να προσθεσω οτι ηδη φανηκαν δυο λαθος μεταγραφες σε παιχνιδια με σοβαρες αμυνες
1) Γκαι , περιπτωση ομοια με Φριντετ Δε βαλανε μυαλο ??
2) Μπαλτσεροφσκι, λιγος στα δυνατα παιχνιδια. Ιδιος σαν αυτον το μαλακα τον Πολωνο που ειχε περσι στο 2
Εβγαζε ματια με την εθνικη του , αχρηστος στην ευρωλιγκα
Και ο Τουρκος , επειδη ειναι πολυ νευρικος , στο τελευταιο 10λεπτο , το ' χασε στο κοουτσαρισμα
Για να είμαι ειλικρινής τον Γκάι δε τον ξέρω, αλλά η πρώτη εντύπωση είναι ότι δεν κάνει για αυτό το επίπεδο. Στο Ελληνικό πρωτάθλημα με πιο αδύναμους αντίπαλους μπορεί να κάνει παπάδες, αλλά για Ευρώπη νομίζω δεν.

Ο Πολωνός έχει κάποια πολύ καλά στοιχεία. Αλλά είναι 23. Πολύ μικρός για center. Νομίζω είναι εξελίξιμος, αλλά άμεσα δε μπορεί να προσφέρει πολλά. Σαν τρίτη επιλογή και επένδυση για το μέλλον νομίζω είναι μια χαρά. Αλλά επειδή και ο Κώστας δεν είναι για αυτό το επίπεδο, υπάρχει μεγάλο κενό πίσω απ'τον Λεσόρ.
Ίσως ο Μήτογλου το καλύψει κάπως αυτό. Αν παίζει αρκετά στο 5 θα μείνει χρόνος και για το Μαντζούκα στο 4, να μη χαθεί τελείως.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Έπαιξε ΝΒΑ και ήταν λίγος.
Όπως και ο Λάρκιν, ο Τζέιμς, ο Καπάτσο και ένα σωρό άλλοι καλύτεροί του παίκτες.
Τι συγκρίνουμε?
Η αθλητικότητά και το μέγεθός του για ΝΒΑ δε λένε τίποτα. Για Euroleague είναι μια χαρά.
Αθλητικά είναι άνω του μέσου όρου της λίγκας(στα guard). Τα υπόλοιπα είναι θέμα προσήλωσης, διάθεσης, κατεύθυνσης από τον πάγκο. Αν το καλοσκεφτείς ο ΠΑΟ δεν έχει καλύτερο αμυντικό guard από τον Κάναν.
Στην επίθεση δεν είπα ότι θα κάνει παπάδες, λέω ότι από τους 6 πόντους μ.ο. πέρυσι θα ανέβει στους 8-9. Συν άλλους 3-4 παραπάνω από Μιλουτίνοφ σε σύγκριση με Φαλ. Αρα για να πιάσει τα περσινά επιθετικά στάνταρ η first unit, ο Πήτερς δεν χρειάζεται να ανέβει στους 15+. Γύρω στους 11-12 χρειάζεται να δινει.

Ο Πήτερς από τους πιο υποτιμημένους παίκτες του Ολυμπιακού. Ακόμα και χθες που βγήκε MVP της αγωνιστικής, αν διαβάσει κανείς τα σχόλια των οπαδών θα νομίζει ότι ήταν από τους χειρότερους του γηπέδου.

Γενικά αυτό που λέω είναι ότι η "βασική" 5αδα του Ολυμπιακού θα είναι πάνω κάτω το ίδιο καλή με πέρυσι. Το ερωτηματικό για μένα είναι περισσότερο ο Παπ παρά οι Πήτερς και Κάναν.
Αν του βγεί ο Μπραζντέικις παικταράς, ίσως να είναι και καλύτερη από πέρυσι. Αλλά δε τον βλέπω να εγκλιματίζεται τόσο άμεσα.
Δηλαδή ο Μελάγιες μαλακίες έλεγε?
Συγκρίνεις παίκτες σε άλλες θέσεις....
Τι σχέση έχει με τον Καμπάτσο,τον Λαρκιν και τον Τζειμς....
Ο Κανααν με το ύψος που εχειβθα είναι τρύπα σου λέω.
Και επιθετικά θα παίζει καλά άμα έχει πιάσει το το βουντού του σαμάνου.
Τον Πίτερς τον έχουμε δει
Αυτό χθες ήταν το ταβάνι του και όχι ο μ.ο.
 

slayer123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2022
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
8
Like
4.935
Πόντοι
736
παντως γουσταρω τρελα τους βαζελους ολοι στα λαγουμια τους μονο ο μαξιμος το εκπροσωπει το νημα και ο ρομποκοπ ασχετως οτι προσπαθουν με παπαριες να δικαιολογηθουν. :coffee:
Γιατι εμεις που ειμαστε;
Καποιοι εργαζομαστε ΣΚ!
Η ομαδα το εχω ξαναγραψει μετα τον νεο χρονο θα δειξει τι μπορει να κανει.
Οτι απο το Σαββατο μεχρι χτες ο Παναθηναικος αλλαξε την αμυνα του λεει παρα πολλα.
Οτι ο Παναθηναικος και η καθε ομαδα που ειχε διεθνης,ολοι μαζι βρεθηκανε πριν 20 μερες λεει κατι.
Οτι ο Παναθηναικος για ακομη μια χρονια ξαναφτιαχνεται απο την αρχη λεει πολλα.
Για να μιλησουμε σοβαρα απο Γεναρη.
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.013
Κριτικές
4
Like
851
Πόντοι
376
αν θυμαμαι καλα ουτε που ξεκιναγε στην βασικη πενταδα. :coffee:
μην τα μηδενίζουμε ολα.
δεν ξεκιναγε αλλα ηταν στη πεντάδα που τελείωνε.αυτο δειχνει την αξια του.
δεν ξεκιναγε αλλωστε και στον ομπραντοβιτς.
λογικα επειδη δεν ειναι καλος αμυντικα τον βαζει πρώτη φορα με τα δευτερα για να παρει ποντους αλλα και γιατι στα δευτερα του αντιπαλου θα φαίνεται λιγοτερο η αμυντικη αδυναμία.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.487
Κριτικές
2
Like
19.291
Πόντοι
3.656
Τελευταία καθυστερημένη ελαττωματικη πράσινη πουτανα.
Προσκυνα τα αρχίδια του ερυθρολευκου γαμια σου,του αυτοκράτορα του ελληνικού μπάσκετ.
18-1χυσοτρυπα.
Θα σας γαμαμε μέχρι τέλους.
Μέχρι να γίνετε όλοι πρεζόνια σαν τον πρόεδρο σας.
Και τριαξονικο χωράει στην κωλοτρυπίδα σας πλεον!
επειδή στραπονιασμένη πουσταρδέλα έχεις κλειστό το προφίλ σου χέστη βρωμόπουστα,
στείλε μου τη διεύθυνση σου να έρθω στο μπουρδέλο σου να σου κάνω τατού στη κωλοτρυπίδα:2funny:
 

damiano17

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.350
Κριτικές
9
Like
8.695
Πόντοι
2.280
Γενικά είναι πολύ δύσκολο να κάνεις οποιαδήποτε ανάλυση ή κριτική για τον Παναθηναικό γιατί δεν έχουμε ιδέα τι ακριβώς θέλει να κάνει. Όλα είναι τόσο ρευστά τώρα. Εγώ κάνω κάποιες σκέψεις αλλά μπορεί να μην έχω καταλάβει καθόλου το πλάνο του Άταμαν και να λέω μπαρούφες.

Το σίγουρο είναι ότι καλώς ή κακώς η επιτυχία του θα κριθεί κυρίως από τις αναμετρήσεις του με τον Ολυμπιακό. Θ τον βρει μπροστά του σε όλους τους εγχώριους τίτλους. Και ανεξάρτητα από το τι μπάσκετ θα παίξει τελικά, είναι ξεκάθαρο ότι υστερεί σε μέγεθος ή/και αθλητικότητα παντού πλην του 4. Οι μόνο 6 ξένοι στο ελληνικό πρωτάθλημα το περιορίζει κάπως αυτό, αλλά ξεκινάει με 2 μείον. Ομοιογένεια και μέγεθος/δύναμη
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Γενικά είναι πολύ δύσκολο να κάνεις οποιαδήποτε ανάλυση ή κριτική για τον Παναθηναικό γιατί δεν έχουμε ιδέα τι ακριβώς θέλει να κάνει. Όλα είναι τόσο ρευστά τώρα. Εγώ κάνω κάποιες σκέψεις αλλά μπορεί να μην έχω καταλάβει καθόλου το πλάνο του Άταμαν και να λέω μπαρούφες.

Το σίγουρο είναι ότι καλώς ή κακώς η επιτυχία του θα κριθεί κυρίως από τις αναμετρήσεις του με τον Ολυμπιακό. Θ τον βρει μπροστά του σε όλους τους εγχώριους τίτλους. Και ανεξάρτητα από το τι μπάσκετ θα παίξει τελικά, είναι ξεκάθαρο ότι υστερεί σε μέγεθος ή/και αθλητικότητα παντού πλην του 4. Οι μόνο 6 ξένοι στο ελληνικό πρωτάθλημα το περιορίζει κάπως αυτό, αλλά ξεκινάει με 2 μείον. Ομοιογένεια και μέγεθος/δύναμη
:hi::hi::hi:
 

damiano17

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.350
Κριτικές
9
Like
8.695
Πόντοι
2.280
Δηλαδή ο Μελάγιες μαλακίες έλεγε?
Συγκρίνεις παίκτες σε άλλες θέσεις....
Τι σχέση έχει με τον Καμπάτσο,τον Λαρκιν και τον Τζειμς....
Ο Κανααν με το ύψος που εχειβθα είναι τρύπα σου λέω.
Και επιθετικά θα παίζει καλά άμα έχει πιάσει το το βουντού του σαμάνου.
Τον Πίτερς τον έχουμε δει
Αυτό χθες ήταν το ταβάνι του και όχι ο μ.ο.
Δεν ξέρω τι έλεγε ο Μελάγιες, αλλά οι "μπασκετικοί" αθλητικογράφοι το 80% των περιπτώσεων συνήθως μαλακίες λένε:cheesy:.

Συγκρίνω 4 guard πανομοιότυπου ύψους.
Παρεμπιπτόντως μόνο ο Λαρκιν από αυτούς έχει καλύτερο ποσοστό από τον Κάναν στο 3ποντο κατά 0,8%. Είναι και αυτοί ασταθέστατοι?
Ή είναι όλοι τρύπες? Ο Φακούντο θεωρείτε από όλους ο 2ος καλύτερος αμυντικός guard πίσω απ'τον Γουόκαπ.

Όσο για τον Πήτερς, αυτό λέω και εγώ, ότι ο ΟΣΦΠ δεν τον χρειάζεται τόσο καλό για να είναι εντάξει. Αν του δίνει 11-12 πόντους και 7-8 ριμπάουντ μ.ο. είναι κομπλέ.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Δεν ξέρω τι έλεγε ο Μελάγιες, αλλά οι "μπασκετικοί" αθλητικογράφοι το 80% των περιπτώσεων συνήθως μαλακίες λένε:cheesy:.

Συγκρίνω 4 guard πανομοιότυπου ύψους.
Παρεμπιπτόντως μόνο ο Λαρκιν από αυτούς έχει καλύτερο ποσοστό από τον Κάναν στο 3ποντο κατά 0,8%. Είναι και αυτοί ασταθέστατοι?
Ή είναι όλοι τρύπες? Ο Φακούντο θεωρείτε από όλους ο 2ος καλύτερος αμυντικός guard πίσω απ'τον Γουόκαπ.

Όσο για τον Πήτερς, αυτό λέω και εγώ, ότι ο ΟΣΦΠ δεν τον χρειάζεται τόσο καλό για να είναι εντάξει. Αν του δίνει 11-12 πόντους και 7-8 ριμπάουντ μ.ο. είναι κομπλέ.
Ο Μελάγιες ξέρει πολύ μπάσκετ.
Απλα πληροφοριακά....

Εγώ κατάλαβα ότι σύγκρινες Χουάντσο με τους γκάρντ που είπες.
 

damiano17

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.350
Κριτικές
9
Like
8.695
Πόντοι
2.280
Ο Μελάγιες ξέρει πολύ μπάσκετ.
Απλα πληροφοριακά....

Εγώ κατάλαβα ότι σύγκρινες Χουάντσο με τους γκάρντ που είπες.
Το ξέρω, από τους λίγους που αξίζουν. Ποιο πολύ για πλάκα το έγραψα, αλλά δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα.

Όχι για τον Κάναν λέω. Κάτω από 1.90 για ΝΒΑ είναι απαγορευτικό με την αθλητικότητα εκεί. Πρέπει να είσαι Άιβερσον.
Αλλά Ευρώπη μπορούν να σταθούν. Ανέφερα τη φάση που ο Χουάντσο δε μπόρεσε να βάλει τον Κάναν στο καλάθι ως παράδειγμα για το ότι δεν είναι τρύπα.

Αλλά ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε σε αυτό :grin:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Το ξέρω, από τους λίγους που αξίζουν. Ποιο πολύ για πλάκα το έγραψα, αλλά δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα.

Όχι για τον Κάναν λέω. Κάτω από 1.90 για ΝΒΑ είναι απαγορευτικό με την αθλητικότητα εκεί. Πρέπει να είσαι Άιβερσον.
Αλλά Ευρώπη μπορούν να σταθούν. Ανέφερα τη φάση που ο Χουάντσο δε μπόρεσε να βάλει τον Κάναν στο καλάθι ως παράδειγμα για το ότι δεν είναι τρύπα.

Αλλά ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε σε αυτό :grin:
Ρε καλός παίκτης είναι,αλλα είναι τρομερά ασταθής.
Το ότι είναι χτιστός δεν σημαίνει ότι έχει όρεξη για άμυνα.
Ευκαιριακή ίσως,να στηριχτείς πάνω του με τίποτα.
Όπως πχ ο Γουόκαπ που ξέρεις ότι είναι στρατιώτης.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.956
Πόντοι
5.006
Όταν έλεγε ο Μελάγιες οτι ο Έρναγκόμεθ θα έρθει και θα καλύψει αμέσως και με το παραπάνω το κενό του Βεζένκοφ επειδή παίζει και άμυνα ήταν καλα...
Τώρα δεν είναι καλός...
:piss:
Πέσμου ποιός είναι καλύτερος στην θέση του στην Ευρωλίγκα.

ειπα εγω οτι δεν ειναι καλος παικτης???? μια χαρα παικτης ειναι....αλλα εσεις μας τον παρουσιασατε λες και φερατε τον λαρκιν ή τον λεμπρον τζειμς...
φετος οι μεγαλυτερες μεταγραφες στην ελλαδα ειναι ο μιλουτινοφ και ο σλουκας.....παιχτες που παιζουν χρονια και ειναι σουπερ καθε χρονια...ο ερνανγκομπεθ ειναι καλος παιχτης, αλλα δεν εχει κανει κατι σπουδαιο στην καριερα του και δεν ειναι και πιτσιρικας....ενας απο τους χιλιαδες που παιζουν nba και εχει χαιλαιτ καριερας ενας σουπερ τελικο με την ισπανια...δεν το λες και κατι φοβερο για 28 χρονων μαντραχαλος....

αλλα επαναλαμβανω : το θεμα δεν ειναι οτι φερατε τον χερνανγκομπεθ ή τον σλουκα...το θεμα ειναι οτι φερατε τον γκαυ, τον γκραντ και τον μητογλου με τον ματζουκα....σαν να παιζει ο μεσι και να εχεις αναπληρωματικο του τον κορδονουρη....
γι αυτο σας λεμε τσιρκο....γιατι αν σπαζατε στην μεση τα χρηματα του σλουκα, θα ειχατε 2 πολυ καλους παιχτες του 1,5 μυριου...σαν να λεμε θα ειχατε γουοκαπ και γκος....οι οποιοι θα κανουν παρτυ με τον σλουκα που θα παιζει 40 λεπτα, γιατι απο πισω του θα ειναι παιχτακια του γιουροκαπ με στατιστικα σαν να παιρνεις παικτη απο το περιστερι.....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
ειπα εγω οτι δεν ειναι καλος παικτης???? μια χαρα παικτης ειναι....αλλα εσεις μας τον παρουσιασατε λες και φερατε τον λαρκιν ή τον λεμπρον τζειμς...
φετος οι μεγαλυτερες μεταγραφες στην ελλαδα ειναι ο μιλουτινοφ και ο σλουκας.....παιχτες που παιζουν χρονια και ειναι σουπερ καθε χρονια...ο ερνανγκομπεθ ειναι καλος παιχτης, αλλα δεν εχει κανει κατι σπουδαιο στην καριερα του και δεν ειναι και πιτσιρικας....ενας απο τους χιλιαδες που παιζουν nba και εχει χαιλαιτ καριερας ενας σουπερ τελικο με την ισπανια...δεν το λες και κατι φοβερο για 28 χρονων μαντραχαλος....

αλλα επαναλαμβανω : το θεμα δεν ειναι οτι φερατε τον χερνανγκομπεθ ή τον σλουκα...το θεμα ειναι οτι φερατε τον γκαυ, τον γκραντ και τον μητογλου με τον ματζουκα....σαν να παιζει ο μεσι και να εχεις αναπληρωματικο του τον κορδονουρη....
γι αυτο σας λεμε τσιρκο....γιατι αν σπαζατε στην μεση τα χρηματα του σλουκα, θα ειχατε 2 πολυ καλους παιχτες του 1,5 μυριου...σαν να λεμε θα ειχατε γουοκαπ και γκος....οι οποιοι θα κανουν παρτυ με τον σλουκα που θα παιζει 40 λεπτα, γιατι απο πισω του θα ειναι παιχτακια του γιουροκαπ με στατιστικα σαν να παιρνεις παικτη απο το περιστερι.....
Σου είπα θα πάρει άλλους 2 παίκτες,ένας περιφέρεια και ένας ψηλός.

Πάτησε στην ανάγκη ο Σλούκας και τα πήρε.
Γαμησέ τα....
Με 1.5 θα πήγαινε Φενερ οπότε λέει ο τρελός πάρτα και έλα...

Αυτά τα λεφτά τα άξιζε ένας καλός NBAer και μόνο.

:confused::confused::confused:
 

Msc917

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2016
Μηνύματα
232
Like
271
Πόντοι
21
Είμαι ο Άντζελο εγώ?Σε έβρισα?Τι κουτορνιθια υπάρχουν ρε?Ούτε μια συζήτηση δεν μπορείτε να κανετε
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.956
Πόντοι
5.006
Και πρόσεξε,ο Βεζένκοφ είναι πολλαπλή απώλεια που θα την καταλάβετε στην πορεία....
Σε πολλούς τομείς.

ο βεζενκοφ ηταν ο καλυτερος παιχτης της ευρωλιγκας και εβαζε 25 ποντους σε καθε ματς...τετοιο παιχτη τον καλυπτεις μονο με κανα λαρκιν, ταβαρες, μισιτς ή κανα κιλερ απο το nba....βεβαια εμεις δεν ειχαμε το απεριοριστο μπατζετ του τρακη (μικρη παυση για γελιο απο τους θεατες), οποτε δεν μπορουσαμε να παμε σε τετοιες λυσεις....
οπότε ο σκακιστής μπαρτζώκας ακολουθησε τον αλλο δρομο : οι 25 ποντους του βεζενκοφ καλυφθηκαν ηδη....απο μιλουτινοφ και γκος...και αν βαζει και 7-8 ποντους και ο πιτερ ειμαστε παραπανω απο κομπλε...γιατι ο πιτερς ηταν ο χειροτερος παιχτης μας περυσι επειδη δεν επαιζε σχεδον καθολου λογω βεζενκοφ...φετος ξεκινησε ομως να θυμιζει και παλι τον παιχτη της μπασκονια...αν κρατηθει περιπου ετσι, δεν εχουμε θεμα ποντων...καλυφθηκε το κενο του βεζενκοφ...

αυτο που δεν καλυφθηκε ειναι το εξης : το τριποντο του βεζενκοφ στα 2 τελευταια λεπτα με την ρεαλ ή την μπαρτσελονα στο φαιναλ φορ....δηλαδη καλαθια που βαζουν παιχταραδες οπως ο λαρκιν, ο γιουλ, ο βεζενκοφ, ο σπανουλης...τετοιο παιχτη δεν φεραμε...οπότε, στο φαιναλ φορ θα εχουμε θεμα...αν και μπορει να κανει καμια εκπληξη κανας κανααν τοτε και να κλαψουνε μανουλες παλι....:rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom