Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 136K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 29,9%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,8%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 136 39,5%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 29 8,4%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,0%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    344

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Το ΑΜΕ το εχω ακουσει στην αθηνα αλλα δεν το βρηκα πουθενα στο λεξικο :grin:

Διαβάζουμε στο Ομηρικό λεξικό: ημέν σημαίνει αληθώς και ... Η εξέλιξη του ημέν είναι το σημερινό ..... αμέ!
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Πέστα ρε Αεκτζή, γαμώ την πουτάνα μου!  :S :S :S

Πείτε τίποτε άλλο! Το τροπάριο της Κασσιανής ας πούμε κι ας μην είναι και της μέρας! ΗΜΑΡΤΟΝ!
Κύριε, η εν πολλαίς αμαρτίαις περιπεσούσα γυνή,
την σήν αισθομένη Θεότητα μυροφόρου αναλαβούσα τάξιν,
οδυρομένη μύρα σοι προ του ενταφιασμού κομίζει.
Οίμοι! λέγουσα, οτι νύξ μοι υπάρχει, οίστρος ακολασίας,
ζοφώδης τε και ασέληνος ερως της αμαρτίας.

Δέξαι μου τας πηγάς των δακρύων,
ο νεφέλαις διεξάγων της θαλάσσης το ύδωρ,
κάμφθητί μοι προς τους στεναγμούς της καρδίας,
ο κλίνας τους ουρανούς τη αφάτω σου κενώσει.

Καταφιλήσω τους αχράντους σου πόδας,
αποσμήξω τούτους δε πάλιν τοις της κεφαλής μου βοστρύχοις,
ων εν τω Παραδείσω Εύα το δειλινόν κρότον τοις ώσιν ηχηθείσα,
τω φόβω εκρύβη.

Αμαρτιών μου τα πλήθη
και κριμάτων σου αβύσσους τις εξιχνιάσει,
ψυχοσώστα Σωτήρ μου;
Μη με την σήν δούλην παρίδης,
Ο αμέτρητον έχων το έλεος.
 

spyvar

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.516
Like
165
Πόντοι
16
Κύριε, η εν πολλαίς αμαρτίαις περιπεσούσα γυνή,
την σήν αισθομένη Θεότητα μυροφόρου αναλαβούσα τάξιν,
οδυρομένη μύρα σοι προ του ενταφιασμού κομίζει.
Οίμοι! λέγουσα, οτι νύξ μοι υπάρχει, οίστρος ακολασίας,
ζοφώδης τε και ασέληνος ερως της αμαρτίας.

Δέξαι μου τας πηγάς των δακρύων,
ο νεφέλαις διεξάγων της θαλάσσης το ύδωρ,
κάμφθητί μοι προς τους στεναγμούς της καρδίας,
ο κλίνας τους ουρανούς τη αφάτω σου κενώσει.

Καταφιλήσω τους αχράντους σου πόδας,
αποσμήξω τούτους δε πάλιν τοις της κεφαλής μου βοστρύχοις,
ων εν τω Παραδείσω Εύα το δειλινόν κρότον τοις ώσιν ηχηθείσα,
τω φόβω εκρύβη.

Αμαρτιών μου τα πλήθη
και κριμάτων σου αβύσσους τις εξιχνιάσει,
ψυχοσώστα Σωτήρ μου;
Μη με την σήν δούλην παρίδης,
Ο αμέτρητον έχων το έλεος.

Ξεθύμανες καθόλου; Σταματάω εδώ λόγω  :offtopic:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.890
Κριτικές
184
Like
44.192
Πόντοι
21.896
Δεν το ειχες ακουσει το "αμέ"?
μονο στη νοτια ελλαδα και μου φαινεται πολυ παραξενο αφου μπορουν να πουν σκετο ΝΑΙ :grin:ή και μαλιστα
ντοπιολαλια αλλα αυτο που εχου οοθ αθηναιοι οτι μιλαν σωστα ελληνικα ειναι το χειροτερο-διοτι μποορει οι θεσσαλονκεις να κανουν τολαθος με το --με, μου κια να μιλαν με πιο χοντρη προφορα αλλα μιλαν με πιο σωστη αρθρωση και οχι συρτα!!!

ο διαμαντιδης εκανε φαουλ στο χαντερ σουπερμαριο
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.063
Πόντοι
6.796
Ο Panathinaikos BC παλεύει εντόνως την περίπτωση του Θανάση Αντετοκούνμπο, προσπαθώντας να τον κλείσει από τώρα κι ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος έχει σε στενό μαρκάρισμα τον Γιάννη Μπουρούση..

Ναι μωρη προεδραρα  :rockon:
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.063
Πόντοι
6.796
Γαυροι παρτε πουλο δω.. μη μυριστητε πρασινη τσαπου αμεσως να προκαλεσετε μπας και την φατε.. εχει εθιστει η κωλοτρυπα σας στη πρασινη πουτσα ε; πισωγλεντηδες, τελευταιες τανεσπου παλι ηρθατε σε πρασινο θρεντ να προκαλεσετε τον γαμια σας. Δε χορτενετε να σας γαμαμε.. Στο φαληρο ερχομαστε να σας γαμησουμε, καντε υπομονη  :s&m_1:   :s&m_2:

 

John_john75

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2014
Μηνύματα
324
Like
6
Πόντοι
1
John, έχει κουράσει πραγματικά.Το καλάθι του Σπανούλη εάν είχε ακυρωθεί κανεις δεν θα έλεγε στους διαιτητές ότι έκαναν κάτι αντικανονικό.

Επίσης ο Σπανούλης δεν είναι ότι έκανε no call, κούνησε και τα 2 σταθερα! Το καταλαβαίνετε αυτό? Δεν είναι ότι απλά έκανε βήματα, αυτός ξέχασε ότι παίζει basket. Κάνει αντικανονική κίνηση για να γλιτώσει την τάπα του Καλάθη!

Ο Διαμαντίδης κάνει 3 βήματα! Που τα είδες τα βήματα?

Κάποιοι ακόμα δεν έχουν καταλάβει ότι ο Σπανούλης δεν έβαλε το ίδιο καλάθι με την ΤΣΣΚΑ!

Δεν θα πω για πολλοστή φορά ότι και οι δυο φάσεις είναι βήματα που απλά δεν σφυρίζονται...ο Σπανούλης κάνει το βηματάκι στο πλάι, άλλοι όπως ο Διαμαντίδης, ο Ναβάρο και ο Ρούντι το κάνω προς τα πίσω....Έβαλα το βιντεάκι από τη νόβα που δείχνει σε παράλληλη εικόνα τις δυο φάσεις και ο καθένας βλέπει ό,τι θέλει και καταλαβαίνει ό,τι μπορεί...
 

kornelius

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2012
Μηνύματα
713
Like
0
Πόντοι
6
Ο Panathinaikos BC παλεύει εντόνως την περίπτωση του Θανάση Αντετοκούνμπο, προσπαθώντας να τον κλείσει από τώρα κι ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος έχει σε στενό μαρκάρισμα τον Γιάννη Μπουρούση..

Ναι μωρη προεδραρα   :rockon:
Μακάρι για τον Αντεντοκούμπο, για τον Μπουρούση δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι και του χρόνου θα είναι σε τόσο εκπληκτική κατάσταση, καθότι γίνεται 34 χρονών. Ο Αντεντοκούμπο έχει παρακολουθήσει αρκετά ματς στο ΟΑΚΑ φέτος. Λογικά η απόκτησή του θα σημαίνει και την παραμονή Πεδουλάκη, ο μικρός είναι ταμαμ για τα συστήματα του RG.
Για να αρχίσουμε να μπαίνουμε στο κλίμα της αυριανής αναμέτρησης, πιστεύω ότι ο RG θα πρέπει να ρίξει τον Γκιστ στη θέση 4 και να πάει τον Ραντούλιτσα στο 5. Εκ των πραγμάτων ο μόνος που μπορεί να περιορίσει τον Πρίντεζη είναι ο Αμερικάνος. Ναι με με τον Ράντουλα στη θέση 5 θα έχουμε αργά πόδια, όμως δεν υπάρχει άλλη λύση. Εξάλλου, τα 5 αρια του γαύρου δεν μπορούν να μας απειλήσουν όσο ο Πρίντεζης. Εναλλακτικά, ανάσες στο Σέρβο μπορεί να δίνει ο Παπαγιάννης. Θα πέσει στα βαθιά ο μικρός αλλά δεν γινεται αλλιώς. Επίσης, εγώ αν ήμουν στη θέση του RG θα δοκίμαζα και ζώνη. Ξέρω φυσικά ότι είναι πιθανότερο να βγει ο ήλιος απ την Κόρινθο απ το να παίξει ζώνη ο Πεδουλάκης. Όμως με τη ζώνη προστατεύεις τους αργούς ψηλούς μας με ρίσκο να σε βομβαρδίσουν βέβαια οι άλλοι απ το τρίποντο. Μέχρι στιγμής οι άλλοι δεν τα έχουν πάει καλά απ τα 6,75 τώρα αν είναι να χάσω ένα ματς στο ΣΕΦ ας το ΄χασω γιατί θα έχουν οι άλλοι 40% στα τρίποντα και όχι γιατί θα κάνει όργια ο Πρίντεζης και θα χάνω τα αμυντικά μου ριμπάουντ. Επιθετικά, θα πρέπει να εκμετταλλευτούμε τα μις ματς. Στο ΟΑΚΑ ο Σφαιρόπουλος έδωσε πολλά μις ματς σε Γκιστ και Ραντούλιτσα, αλλά καταφέραμε ελάχιστα πράγματα. Αυτά προς το παρόν...
 

kostas-mk37

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2015
Μηνύματα
739
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
6
Που εισαστε βρε λαγουδακια; Βγητε απο το λαγουμι σας. Ειναι η μερα σας σημερα. Στο μπασκετ σας ξεκωλιασε ο ΘΡΥΛΟΣ και στο ποδοσφαιρο σας τσιμπουκωνει η ΚΟΥΛΑ!!!!!!!!!!  :fuck2: :fuck2:
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
Που εισαστε βρε λαγουδακια; Βγητε απο το λαγουμι σας. Ειναι η μερα σας σημερα. Στο μπασκετ σας ξεκωλιασε ο ΘΡΥΛΟΣ και στο ποδοσφαιρο σας τσιμπουκωνει η ΚΟΥΛΑ!!!!!!!!!!  :fuck2: :fuck2:

Σιγά ρε παπάρα τι ξεκωλιασες, σε όλο τον αγώνα ήμουν μπροστά και έπαιξα καλύτερο basket από σένα. Το ότι χάσαμε στο τέλος ήταν καθαρά από δικες μαλακίες. Προσωπικά δεν με χάλασε τόσο η ήττα έτσι όπως ήρθε, παίξαμε πολύ καλύτερα και δεν θα μου κάνει εντύπωση να κάνουμε 2 συνεχόμενες νίκες.

Ήρεμα κερδίσατε αλλα είδατε πως παίξαμε, θέλετε ακόμα 1 νίκη για πρωτάθλημα. Κουλαρετε γιατί στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.
 

kornelius

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2012
Μηνύματα
713
Like
0
Πόντοι
6
Αν και είναι άσχημο να τραυματίζεται ένας παίχτης, ο τραυματισμός του Πρίντεζη μας κάθεται κουτί. Απελευθερώνεται τελείως ο Φώτσης, αλλά και ο Γκιστ, θα πάρουμε και τα 2 επόμενα ματς.
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.810
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
Αν και είναι άσχημο να τραυματίζεται ένας παίχτης, ο τραυματισμός του Πρίντεζη μας κάθεται κουτί. Απελευθερώνεται τελείως ο Φώτσης, αλλά και ο Γκιστ, θα πάρουμε και τα 2 επόμενα ματς.
ο τραυματισμος του πριντεζη ειναι μια αχτιδα φωτος. γενικοτερα το βλεπω αρκετα δυσκολο

ας προσεχαμε, οι μαλακιες πληρωνονται
 

kornelius

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2012
Μηνύματα
713
Like
0
Πόντοι
6
Ο Δημητρακης ειναι αυτος?
Όχι φίλε μου, δεν είναι η φωνή του αυτή. Πολλοί εδώ μέσα λένε πρεζάκιας, κλπ έναν άνθρωπο που ούτε καν ξέρουν, ως δικηγόρος που είσαι δώστους μια κάρτα σου, μπορεί να τους χρειαστεί.......
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Όχι φίλε μου, δεν είναι η φωνή του αυτή. Πολλοί εδώ μέσα λένε πρεζάκιας, κλπ έναν άνθρωπο που ούτε καν ξέρουν, ως δικηγόρος που είσαι δώστους μια κάρτα σου, μπορεί να τους χρειαστεί.......
Εδω που τα λεμε, ούτε εμενα μου μοιαζει με τη φωνη του.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.063
Πόντοι
6.796
ο τραυματισμος του πριντεζη ειναι μια αχτιδα φωτος. γενικοτερα το βλεπω αρκετα δυσκολο

ας προσεχαμε, οι μαλακιες πληρωνονται

Δε παίζει στα αλλα ο Πριντεζης;
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
τωρα το βλεπετε το βιντεο ρε μαγκες πρωτη φορα? Περσινο ειναι, και απολογηθηκε ο ιδιος ο Τρακης μετα, οποτε δεν υπαρχει αμφιβολια περι φωνης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
τωρα το βλεπετε το βιντεο ρε μαγκες πρωτη φορα? Περσινο ειναι, και απολογηθηκε ο ιδιος ο Τρακης μετα, οποτε δεν υπαρχει αμφιβολια περι φωνης.
Α ειναι αυτο που μετα πηρε τηλεφωνο τον Σπανουλη? Οκ, δεκτον, δεν γνωριζω. Γι αυτο ρωτησα, για να μαθω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom