Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
H Δικτατορία ελέγχει τα ΜΜΕ, πάντα έτσι γινόταν! Αλλά είμασταν εκεί μαζί με 30.000 κόσμου στο δρόμο και εκατοντάδες κόσμου στα μπαλκόνια και τις ταράτσες της Αλεξάνδρας. Νέοι, μεσήλικες, μωρά, πρεσβύτεροι... Γιατί Βαρδινογιάννη, στο τρένο των ονείρών μας, ποτέ δεν ανέβηκες...
Ανατριχίλα να βλέπεις γιαγιάδες με πράσινες σημαίες, όλο τον κόσμο αυτό που διώξανε και αμαυρώσανε. Τους καλλίτερους οπαδούς της Ευρώπης. Με ένα παράπονο και ένα κόμπο στην καρδιά μας. Για τον ΠΑΟ μας που θέλουν να τον ρημάξουνε οι πράκτορες, το καθεστώς εκ των έσω. Δεν θα είναι το τελευταίο συλλαλητήριο, να 'στε σίγουροι, όσο και αν το κουκουλώνετε. Η Αντίσταση δεν σταματά. Τώρα αρχίζει. Μόνοί μας θα τον πάρουμε και όποιος θέλει ας βοηθήσει. Μας ταπεινώσατε, μας χτυπήσατε, μας λοιδωρήσατε, μας υποτιμήσατε, μας διχάσατε, μας ντροπιάσατε, μας κάνατε να κλάψουμε, να σκύψουμε το κεφάλι, μας γεμίσατε μίσος και απελπισία αλλά είμαστε ακόμα εδώ. Αναπνέουμε, φωνάζουμε, αγωνιζόμαστε γιατί είμαστε αγωνιστές και όχι πιόνια, άνθρωποι και όχι αριθμοί, εμείς είμαστε ο Παναθηναϊκός και όχι οι εταιρίές σας. Όσο και αν μαυρίσετε την καρδιά μας, θα είμαστε απέναντί σας.

Εδώ θέλω να ενώσω τη φωνή μου με τις φωνές του λαού της Κρήτης και τους οπαδούς, τη διοίκηση, τους αθλητές του υπέροχου, αγνού και όμορφου σωματείου που λέγεται Εργοτέλης. Ο κ. Δώνης δεν θα βγει τώρα να μιλήσει για τη διαιτησία? Να ξέρουν οι φίλοί μου οι Κρητικοί ότι θα δικαιωθούν γιατί διεξάγουν όμορφο, δίκαιο και αγνό αγώνα χωρίς παρασκήνια και λαμογιές. Χωρίς βία και συμφωνίες κάτω από το τραπέζι. Ένα κόσμημα μέσα στο βούρκο του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Συμπαράσταση στους Απολλωνιστές και την όμορφη πόλη της Καλαμαριάς. Πέφτουμε για να ξανασηκωθούμε, ο αγώνάς τους ήταν δίκαιος, η θυσίά στο σύστημα δεν θα περάσει έτσι. Να ΄ναι σίγουροι ότι με αυτή την καρδιά θα τους έχουμε μαζί μας του χρόνου. Θα είναι σύντομο το πέρασμα από τα χωράφια, να 'ναι σίγουροι. Ο αγώνάς τους συγκίνησε όλους τους αληθινούς οπαδούς.

Viva la revolucion!

Αγαπητέ μου η Καλαμαριά ήταν πάντα στο άρμα της παράγκας, πέρσυ πως σώθηκε; Όχι να τους δοξάζουμε κιόλας επειδή μας συμφέρει... Τσάτσοι κι αυτοί όπως και ο περίεργος κι οι άλλοι... και οι Εργοτέλειοι επίσης, πραφυάδες του γκαγκατσο-θωμο-παρακράτους!
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Αγαπητέ μου η Καλαμαριά ήταν πάντα στο άρμα της παράγκας, πέρσυ πως σώθηκε; Όχι να τους δοξάζουμε κιόλας επειδή μας συμφέρει... Τσάτσοι κι αυτοί όπως και ο περίεργος κι οι άλλοι... και οι Εργοτέλειοι επίσης, πραφυάδες του γκαγκατσο-θωμο-παρακράτους!

Δεν δόξασα κανέναν. Είμαι με το μέρος του αδικημένου, του αγωνιζόμενου όσα λάθη και αν έχει κάνει. Είμαι άνθρωπος, και ως άνθρωπο θα με βρεις πάντα απέναντι από αυτούς που είναι στο παρασκήνιο.
 

vakis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.092
Κριτικές
8
Like
20
Πόντοι
16
Λοιπον Συναγωνιστες
χθες δωσαμε το πρωτο μηνυμα και ερχονται και αλλα. Το χειροτερο ομως εγινε εντος γηπεδου οπου απο την αρχη του αγωνα τα μεγαφωνα ελεγαν οτι υπαρχει κλειστο κυκλωμα τηλεορασεις και εμεσα ελεγαν στον κοσμο να μην γιουχαρει τον σωφερ και τους ρουφιανους του. Μαγκια και μπραβο στα παιδια στην θυρα 14 που θεωρητικα καθεται η παλεφιπ οι οποιοι δεν σταματησαν να κραζουν το ρεζιλι της ομαδας μας. Αληθεια οι παλεφιπιανοι ειχαν εμφανιστει?
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Αδικημένοι και αγωνιζόμενοι είναι και οι παίκτες του ΠΑΟ...
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Λοιπον Συναγωνιστες
χθες δωσαμε το πρωτο μηνυμα και ερχονται και αλλα. Το χειροτερο ομως εγινε εντος γηπεδου οπου απο την αρχη του αγωνα τα μεγαφωνα ελεγαν οτι υπαρχει κλειστο κυκλωμα τηλεορασεις και εμεσα ελεγαν στον κοσμο να μην γιουχαρει τον σωφερ και τους ρουφιανους του. Μαγκια και μπραβο στα παιδια στην θυρα 14 που θεωρητικα καθεται η παλεφιπ οι οποιοι δεν σταματησαν να κραζουν το ρεζιλι της ομαδας μας. Αληθεια οι παλεφιπιανοι ειχαν εμφανιστει?

Η πεκ γιατί δεν πήγε στο συλλαλητήριο;
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Αγωνιζόμενοι με 1.000.000€ ετήσιες απολαβές... Καλό. Πέραν αυτού, δεν έχω τίποτα εναντίον ουδενός αθλητή του ΠΑΟ. Η Αντίσταση διεξάγεται κατά των σφετεριστών, κατά της Δικατορίας.
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Αγωνιζόμενοι με 1.000.000€ ετήσιες απολαβές... Καλό. Πέραν αυτού, δεν έχω τίποτα εναντίον ουδενός αθλητή του ΠΑΟ. Η Αντίσταση διεξάγεται κατά των σφετεριστών, κατά της Δικατορίας.

Και όταν έπαιρναν 1 εκ δραχμές το χρόνο τους βρίζαμε... Και μας πήγαιναν στους "4" της Ευρώπης!
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Παιδιά υπάρχουν πολύ σημαντικότερα πράγματα στη ζωή από τον Βάζελο, τον Γαύρο, την Χανούμα και τους άλλους οπαδούς που δεν βλέπουν τι τους γίνεται.
Ολα γίνονται για τα λεφτά.
Που ήταν όλοι αυτοί οι παλαιοί παίκτες του ΠΑΟ όταν πρόεδρος ήταν ο καπετάνιος.
Ελεγαν ναι σε ότι τους έλεγε ο καπετάνιος. Τώρα θυμήκαν τον Παναθηναϊκό.
Οποιος θέλει να πάρει την ομάδα βγαίνει και ανακοινώνει ότι διαθέτει 200 εκατομμύρια ευρώ για την αγορά της και τελειώνει εκεί η ιστορία. Αφήνει τον άλλο να ψάχνεται.
Αν ο Βαρδινογιάννης αρνηθεί τελειώνει εκεί το σήριαλ που βγενόπουλου.
Αλλά να προσπαθείς να πάρεις την ομάδα με ψίχουλα το λιγότερο είναι μικροψυχία.  
Το κακό του Τζίγγερ είναι ότι είναι παιδί που δεν θα μεγαλώσει ποτέ.
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Παιδιά υπάρχουν πολύ σημαντικότερα πράγματα στη ζωή από τον Βάζελο, τον Γαύρο, την Χανούμα και τους άλλους οπαδούς που δεν βλέπουν τι τους γίνεται.
Ολα γίνονται για τα λεφτά.
Που ήταν όλοι αυτοί οι παλαιοί παίκτες του ΠΑΟ όταν πρόεδρος ήταν ο καπετάνιος.
Ελεγαν ναι σε ότι τους έλεγε ο καπετάνιος. Τώρα θυμήκαν τον Παναθηναϊκό.
Οποιος θέλει να πάρει την ομάδα βγαίνει και ανακοινώνει ότι διαθέτει 200 εκατομμύρια ευρώ για την αγορά της και τελειώνει εκεί η ιστορία. Αφήνει τον άλλο να ψάχνεται.
Αν ο Βαρδινογιάννης αρνηθεί τελειώνει εκεί το σήριαλ που βγενόπουλου.
Αλλά να προσπαθείς να πάρεις την ομάδα με ψίχουλα το λιγότερο είναι μικροψυχία.  
Το κακό του Τζίγγερ είναι ότι είναι παιδί που δεν θα μεγαλώσει ποτέ.

Συμφωνώ! Και όποιον  αγοράσει την ΠΑΕ θα τον στηρίξω και θα τον κρίνω από τις ενέργειές του. Όσο για το Τζίγκερ πρέπει να πάρει χαμπάρι πως διοικείται μια ΠΑΕ στο ελληνικό βουρκο-ποδόσφαιρο των κουμπάρων και των παραρτημάτων... Όχι σαν πολυεθνική!
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Ο Τζίγκερ και ο κάθε πρόεδρος δεν ενδιαφέρεται για την ανάπτυξη της ομάδας του και του ποδοσφαίρου κατ' επέκταση, αλλά να μπορεί να χειραγωγεί τις μάζες που ακολουθούν το σύλλογο.
Εβλεπα χθές τους αγώνες και οι 18 από τους 22 παίκτες κάθε ομάδας ήταν ξένοι. Τι είδους ανάπτυξη του ποδοσφαίρου είναι αυτή μόνο τα σαίνια οι προεδροι ξέρουν. 
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Ο Τζίγκερ και ο κάθε πρόεδρος δεν ενδιαφέρεται για την ανάπτυξη της ομάδας του και του ποδοσφαίρου κατ' επέκταση, αλλά να μπορεί να χειραγωγεί τις μάζες που ακολουθούν το σύλλογο.
Εβλεπα χθές τους αγώνες και οι 18 από τους 22 παίκτες κάθε ομάδας ήταν ξένοι. Τι είδους ανάπτυξη του ποδοσφαίρου είναι αυτή μόνο τα σαίνια οι προεδροι ξέρουν. 

Πάντως ο ΠΑΟ βγάζει Έλληνες παίκτες κατά κόρον και τα τελευταία χρόνια αγοράζει κιόλας, σε μας παίζουν περισσότεροι Έλληνες. Όπου νάναι θα επιβάλλεται να υπάρχει και μεγάλος αριθμός γηγενών κατά εντολή της ΟΥΕΦΑ.
 

MatureHunter77

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2005
Μηνύματα
139
Like
1
Πόντοι
1
Η πεκ γιατί δεν πήγε στο συλλαλητήριο;

Το χτεσινο συλλαλητηριο εγινε απο τους απλους οπαδους του παναθηναικου...η πεκ δεν ειχε κανενα λογο να εμπλακει οπως και οι αμεσοι ενδιαφερομενοι...παροντες ηταν παλαιμαχοι οπως ο λουκανιδης σουρπης κτλπ...οτι και να λεμε για το χτεσινο γεγονος ειναι λιγο...οι μερες της οικογενειας ειναι λιγες...τελοςςςς
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Οση σχέση έχω εγώ με την αστροφυσική άλλο τόσο σχέση έχουν τα καλόπαιδα οι προέδροι των ομάδων με το ποδόσφαιρο. Ο πρόεδρος πρέπει να ξέρει από ποδόσφαιρο να έχει παίξει μπάλα στην αλάνα, να μπορεί φτάξει υποδομές, να διαλέξει προπονητή και να ξέρει αν οι παίκτες που αγοράζει ξέρουν από μπάλα ή είναι κοινώς "παλτά". Ποιος από τους προέδρους της Super... ξέρει αυτά τα σημαντικά. Νομίζω κανένας. Αλλος είναι ο λόγος που ασχολούνται με το ποδόσφαιρο.    
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Ποιός το οργάνωσε τελικά;
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Καλά τις μετοχές ποιος τις έχει εκεί είναι το ζήτημα. Τα άλλα είναι για λαική κατανάλωση.
Μην είστε αφελείς.
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Οση σχέση έχω εγώ με την αστροφυσική άλλο τόσο σχέση έχουν τα καλόπαιδα οι προέδροι των ομάδων με το ποδόσφαιρο. Ο πρόεδρος πρέπει να ξέρει από ποδόσφαιρο να έχει παίξει μπάλα στην αλάνα, να μπορεί φτάξει υποδομές, να διαλέξει προπονητή και να ξέρει αν οι παίκτες που αγοράζει ξέρουν από μπάλα ή είναι κοινώς "παλτά". Ποιος από τους προέδρους της Super... ξέρει αυτά τα σημαντικά. Νομίζω κανένας. Αλλος είναι ο λόγος που ασχολούνται με το ποδόσφαιρο.    

Δεν το βρίσκω απαραίτητο, αρκεί η σωστή επιλογή τεχνικού διευθυντή ή προπονητή και να τον αφήσουν να κάνει δουλειά χωρίς "αυλές" και παρεμβάσεις
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
Καλά τις μετοχές ποιος τις έχει εκεί είναι το ζήτημα. Τα άλλα είναι για λαική κατανάλωση.
Μην είστε αφελείς.

E ναι ΑΕ είναι σαν τη ΦΑΓΕ η την MIG εκεί δεν αλλάζει ιδιοκτησία με συλλαηλτήρια
 

MatureHunter77

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2005
Μηνύματα
139
Like
1
Πόντοι
1
Ποιός το οργάνωσε τελικά;

ο απλος κοσμος του παναθηναικου μεσω σμσ εμαιλς μπλογκς και σοσιαλ σαιτς,αφισες, φειγ βολαν κτλπ...η δυναμη της επικοινωνιας ειναι πλεον μεγαλο οπλο και επαιξε μεγαλο ρολο για το χτεσινο ντελιριο στην πορεια

οταν θα γινει γνωστο το πωλητηριο θα μαζευτει 2-3πλασιος κοσμος...δεν μπορεις να φανταστεις την διψα του κοσμου για να γινει ο παναθηναικοσ μεγαλος παλι...αλλα δεν θα γινει με την οικογενεια στο τιμονι γιατι θα αφανιστουμε σε βαθος χρονου ποδοσφαιρικα
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
37
Like
135
Πόντοι
4.837
ο απλος κοσμος του παναθηναικου μεσω σμσ εμαιλς μπλογκς και σοσιαλ σαιτς,αφισες, φειγ βολαν κτλπ...η δυναμη της επικοινωνιας ειναι πλεον μεγαλο οπλο και επαιξε μεγαλο ρολο για το χτεσινο ντελιριο στην πορεια

οταν θα γινει γνωστο το πωλητηριο θα μαζευτει 2-3πλασιος κοσμος...δεν μπορεις να φανταστεις την διψα του κοσμου για να γινει ο παναθηναικοσ μεγαλος παλι...αλλα δεν θα γινει με την οικογενεια στο τιμονι γιατι θα αφανιστουμε σε βαθος χρονου ποδοσφαιρικα

Εμένα πάντως δε μου μυρίζει πωλητήριο κάθε άλλο ειδικά εν όψει Βοτανικού
 

MatureHunter77

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2005
Μηνύματα
139
Like
1
Πόντοι
1
Εμένα πάντως δε μου μυρίζει πωλητήριο κάθε άλλο ειδικά εν όψει Βοτανικού

σιγουρα ειναι μεγαλο φιλετο ο βοτανικος αλλα αγωνιστικα ειμαι πεπεισμενος οτι δεν θα αλλαξει κατι...τα ιδια και τα ιδια θα δουμε...βαρεθηκε ο κοσμος

2 λυσεις παιζουν για να αλλαξουν τα πραγματα...πρωτον πουλαει και φευγει με ψηλα με το κεφαλι...το να μην σε θελει κανενας και εσυ εκει ειναι αρρωστος μαζοχισμος...40000+ δεν μπορει να εχουν αδικο

και δευτερον να συνεργαστει με τους ενδιαφερομενους(πεκ,γιαννακοπουλαιους)...φανταζει ονειρο ομως θερινης νυχτος λογω της νοοτροπιας της οικογενειας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom