Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (4 μέλη και 18 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κι επειδή δεν υπάρχει ιεραρχία, ποιος σου είπε ότι σημαίνει ότι δεν μπορεί να εφαρμοστεί ο ορισμός παιχταρά μου; τουναντίον μάλιστα. αν εφαρμοζόταν αποκλειστικά στις επιχειρήσεις, θα ήταν εύκολα διαβλητός ή και περιττός θα έλεγα, αφού ο αντίλογος θα ήταν ''υπάρχει ιεραρχία, οπότε όλοι ακολουθούν τον διευθυντή. τι ηγέτης και παπαριές''. όμως, ακόμη και στην επιχείρηση που υπάρχει ιεραρχία, ηγέτης μπορεί να μην είναι ο διευθυντής, αφού ηγεσία δεν σημαίνει απλώς το να δίνει εντολές. δεν διάβασες καλά τον ορισμό. λέει ''κάνει τους άλλους να τον ακολουθούν ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ''. στην ιεραρχία δεν ακολουθείς ούτε εθελοντικά ούτε πρόθυμα.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: πιο καλά ταιριάζει ο ορισμός στο ποδόσφαιρο όπου δεν υπάρχει ιεραρχία, παρά στην επιχείρηση, όπου η ιεραρχία μπορεί να λειτουργήσει αποτρεπτικά για έναν ταλαντούχο ''ηγέτη''

επειδή εργαζόμουν ανέκαθεν σε μεγάλες πολυεθνικές η ιεραρχία ΠΑΙΖΕΙ το ΜΟΝΟ λόγο. Ο,τι πει ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ αυτό γίνεται.

τεσπα, άλλη οπτική γωνία.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Επιστρεφοντας στον Πανηλειακο, [size=14pt]καθιερωθηκε στην βασικη ενδεκαδα και βοηθησε την ομαδα να ανεβει στην Α' Εθνικη κατηγορια[/size] την περιοδο 2003-04.
Είμαστε απόλυτα σίγουροι για αυτό?

:2funny: :2funny: :2funny:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Λοιπόν επειδή έχεις ξεφύγει μαλακάκο και με αναγκάζεις να πέφτω στο επίπεδο σου και να σου απαντάω με μπινελίκια πάμε για να τελειώνουμε!Η όλη ιστορία ξεκίνησε όταν εσύ γεμάτος σιγουριά και μαγκιά άρχισες να τα χώνεις επειδή χρησιμοποιούν τον Βύντρα ως σέντερ μπακ ενώ η φυσική του θέση είναι δεξί μπακ!Και τότε τόσο εγώ όσο και ο μπουλάκος σου επισημάναμε χωρίς βρισιές και ψευτομαγκιές ότι ο Βύντρα έπαιζε ως σεντερ μπακ για αρκετά χρόνια στον Πανηλειακό!Δεν είπαμε τι έκανε στο Δημοτικό σχολείο ή στην αυλή του σπιτιού του με το κονσερβοκούτι της κόκα κόλα!!! :uglystupid:
Και δεν το παίζω ξερόλας...έτυχε να το ξέρω γιατί στην συγκεκριμένη μεταγραφική περίοδο ασχολήθηκε και η ΑΕΚ με τον Βύντρα και τελικά επικρατήσατε! :2funny:
Για τον Μπεκενμπάουερ έχεις μαύρα μεσάνυχτα και δεν σε σώνει κανείς γκούγκλης και κανείς γιουτιούμπης (μέσω youtube ο Μορρέτο ήταν το καλύτερο τέρμα όλων των εποχών! :2funny:)
Σωστό το post του georgebest...ηγέτης ήταν ο Μανωλάς , ο Μπαρέζι , ο Μαλντίνι , ο Μπεκενμπάουερ...ηγέτες είναι ο Μπουφόν , ο Καναβάρο , ο Κάρλος κλπ Είναι φυσιολογικό να είναι πιο  σπάνιο φαινόμενο  ο ηγέτης να είναι από την μέση και πίσω (στην Ιταλία όχι και τόσο σπάνιο).Η Ιταλία πήρε το τελευταίο Μουντιάλ με κορυφαίο τον Καναβάρο....
Από εκεί και πέρα όποιος κατάλαβε κατάλαβε κομπλεξάκο!  :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Λοιπόν επειδή έχεις ξεφύγει μαλακάκο και με αναγκάζεις να πέφτω στο επίπεδο σου και να σου απαντάω με μπινελίκια πάμε για να τελειώνουμε!Η όλη ιστορία ξεκίνησε όταν εσύ γεμάτος σιγουριά και μαγκιά άρχισες να τα χώνεις επειδή χρησιμοποιούν τον Βύντρα ως σέντερ μπακ ενώ η φυσική του θέση είναι δεξί μπακ!Και τότε τόσο εγώ όσο και ο μπουλάκος σου επισημάναμε χωρίς βρισιές και ψευτομαγκιές ότι ο Βύντρα έπαιζε ως σεντερ μπακ για αρκετά χρόνια στον Πανηλειακό!Δεν είπαμε τι έκανε στο Δημοτικό σχολείο ή στην αυλή του σπιτιού του με το κονσερβοκούτι της κόκα κόλα!!! :uglystupid:
Και δεν το παίζω ξερόλας...έτυχε να το ξέρω γιατί στην συγκεκριμένη μεταγραφική περίοδο ασχολήθηκε και η ΑΕΚ με τον Βύντρα και τελικά επικρατήσατε! :2funny:
Για τον Μπεκενμπάουερ έχεις μαύρα μεσάνυχτα και δεν σε σώνει κανείς γκούγκλης και κανείς γιουτιούμπης (μέσω youtube ο Μορρέτο ήταν το καλύτερο τέρμα όλων των εποχών! :2funny:)
Σωστό το post του georgebest...ηγέτης ήταν ο Μανωλάς , ο Μπαρέζι , ο Μαλντίνι , ο Μπεκενμπάουερ...ηγέτες είναι ο Μπουφόν , ο Καναβάρο , ο Κάρλος κλπ Είναι φυσιολογικό να είναι πιο  σπάνιο φαινόμενο  ο ηγέτης να είναι από την μέση και πίσω (στην Ιταλία όχι και τόσο σπάνιο).Η Ιταλία πήρε το τελευταίο Μουντιάλ με κορυφαίο τον Καναβάρο....
Από εκεί και πέρα όποιος κατάλαβε κατάλαβε κομπλεξάκο!  :2funny:

ρίχνε και κάνα μπούτσο που και που γιατί σε βλέπω μπουκωμένο.
δεν ασχολούμαι άλλο με προβληματικούς.....
την πούτσα στην έριξα και για τον Βύντρα και σου απάντησε και ο Λάιον για τον Φράντς.

περίμενε πάλι πρωτάθλημα σε 15 χρόνια..
μιλάνε και για κόμπλεξ ρε τα νούμερα........
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Λοιπόν επειδή έχεις ξεφύγει μαλακάκο και με αναγκάζεις να πέφτω στο επίπεδο σου και να σου απαντάω με μπινελίκια πάμε για να τελειώνουμε!Η όλη ιστορία ξεκίνησε όταν εσύ γεμάτος σιγουριά και μαγκιά άρχισες να τα χώνεις επειδή χρησιμοποιούν τον Βύντρα ως σέντερ μπακ ενώ η φυσική του θέση είναι δεξί μπακ!Και τότε τόσο εγώ όσο και ο μπουλάκος σου επισημάναμε χωρίς βρισιές και ψευτομαγκιές ότι ο Βύντρα έπαιζε ως σεντερ μπακ για αρκετά χρόνια στον Πανηλειακό!Δεν είπαμε τι έκανε στο Δημοτικό σχολείο ή στην αυλή του σπιτιού του με το κονσερβοκούτι της κόκα κόλα!!! :uglystupid:
Και δεν το παίζω ξερόλας...έτυχε να το ξέρω γιατί στην συγκεκριμένη μεταγραφική περίοδο ασχολήθηκε και η ΑΕΚ με τον Βύντρα και τελικά επικρατήσατε! :2funny:
Για τον Μπεκενμπάουερ έχεις μαύρα μεσάνυχτα και δεν σε σώνει κανείς γκούγκλης και κανείς γιουτιούμπης (μέσω youtube ο Μορρέτο ήταν το καλύτερο τέρμα όλων των εποχών! :2funny:)
Σωστό το post του georgebest...ηγέτης ήταν ο Μανωλάς , ο Μπαρέζι , ο Μαλντίνι , ο Μπεκενμπάουερ...ηγέτες είναι ο Μπουφόν , ο Καναβάρο , ο Κάρλος κλπ Είναι φυσιολογικό να είναι πιο  σπάνιο φαινόμενο  ο ηγέτης να είναι από την μέση και πίσω (στην Ιταλία όχι και τόσο σπάνιο).Η Ιταλία πήρε το τελευταίο Μουντιάλ με κορυφαίο τον Καναβάρο....
Από εκεί και πέρα όποιος κατάλαβε κατάλαβε κομπλεξάκο!  :2funny:


:cheesy: :cheesy:  :cheesy: :cheesy:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
ρίχνε και κάνα μπούτσο που και που γιατί σε βλέπω μπουκωμένο.
δεν ασχολούμαι άλλο με προβληματικούς.....
την πούτσα στην έριξα και για τον Βύντρα και σου απάντησε και ο Λάιον για τον Φράντς.

περίμενε πάλι πρωτάθλημα σε 15 χρόνια..
μιλάνε και για κόμπλεξ ρε τα νούμερα........
Έλα ρε καθυστερημένο που ξέρεις και πότε ρίχνω μπούτσο!Συνέχεια τις ίδιες μαλακίες λες κόπι πέιστ όταν σε μπουκώνουν! :2funny:
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
παλι γκολακι δεχθηκε η αμυνα του παναθηναικου απο αυτην την απιθανη ομοδα που επαιξε σημερα..

η αμυνα ειναι για κλαμματα δυστηχως..γκολ απο κεφαλια δεχθηκε σημερα..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Έλα ρε καθυστερημένο που ξέρεις και πότε ρίχνω μπούτσο! :2funny:

ρε μαλάκα κάποτε είσαστε συμπαθείς κάστα..
αλλά το πολύ τσιμπούκωμα σας άφησε τόσα χρόνια κουσούρια... πουστραδελφές τουρκάλες.
περαστικά.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
ρε μαλάκα κάποτε είσαστε συμπαθείς κάστα..
αλλά το πολύ τσιμπούκωμα σας άφησε τόσα χρόνια κουσούρια... πουστραδελφές τουρκάλες.
περαστικά.
Άμα λάχει σου ρίχνουμε και κάνα Οθωμανικό πανίβλακα! :zfuck:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
επειδή εργαζόμουν ανέκαθεν σε μεγάλες πολυεθνικές η ιεραρχία ΠΑΙΖΕΙ το ΜΟΝΟ λόγο. Ο,τι πει ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ αυτό γίνεται.

τεσπα, άλλη οπτική γωνία.

δεν είναι άλλη η οπτική γωνία. απλώς ξεφεύγεις από το θέμα. για να το αποσαφηνίσω περισσότερο ακολουθώντας το λόγο σου, φαντάσου ότι στην εταιρία που δουλεύεις όλοι ακολουθούν επακριβώς τις εντολές του διευθυντή, όχι γιατί τους εμπνέει καμιά εμπιστοσύνη, αλλά γιατί ΠΡΕΠΕΙ λόγω ιεραρχίας. τουτ' έστιν, αν δεν το κάνουν απολύονται. φαντάσου τώρα ότι σε κάποιο τμήμα της εταιρίας υπάρχει ένας προϊστάμενος ο οποίος έχει καταφέρει με τις ενέργειες και τη συμπεριφορά του να κερδίσει την εμπιστοσύνη των υφισταμένων, να τους εμπνεύσει και να τους περάσει όραμα και αυτοί να τον ακολουθούν -θα το γράψω πάλι με κεφαλαία- ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ, και όχι γιατί φοβούνται την απόλυση, αλλά ακριβώς γιατί τους έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη.
ο πρώτος δεν χαρακτηρίζεται ηγέτης, ενώ ο δεύτερος, ναι.
Υ.Γ.: θα μου φανεί περίεργο αν εσένα που έχεις δουλέψει σε πολλές μεγάλες εταιρίες δεν σου έχει τύχει η παραπάνω κατάσταση ποτέ, γιατί εμένα μου έχει τύχει επακριβώς και στις 2 που έχω εργαστεί
Υ.Γ.2: πάλι τα καταφέραμε να βγούμε οφ-τόπικ (τουλάχιστον εγώ)
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
δεν είναι άλλη η οπτική γωνία. απλώς ξεφεύγεις από το θέμα. για να το αποσαφηνίσω περισσότερο ακολουθώντας το λόγο σου, φαντάσου ότι στην εταιρία που δουλεύεις όλοι ακολουθούν επακριβώς τις εντολές του διευθυντή, όχι γιατί τους εμπνέει καμιά εμπιστοσύνη, αλλά γιατί ΠΡΕΠΕΙ λόγω ιεραρχίας. τουτ' έστιν, αν δεν το κάνουν απολύονται. φαντάσου τώρα ότι σε κάποιο τμήμα της εταιρίας υπάρχει ένας προϊστάμενος ο οποίος έχει καταφέρει με τις ενέργειες και τη συμπεριφορά του να κερδίσει την εμπιστοσύνη των υφισταμένων, να τους εμπνεύσει και να τους περάσει όραμα και αυτοί να τον ακολουθούν -θα το γράψω πάλι με κεφαλαία- ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ, και όχι γιατί φοβούνται την απόλυση, αλλά ακριβώς γιατί τους έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη.
ο πρώτος δεν χαρακτηρίζεται ηγέτης, ενώ ο δεύτερος, ναι.
Υ.Γ.: θα μου φανεί περίεργο αν εσένα που έχεις δουλέψει σε πολλές μεγάλες εταιρίες δεν σου έχει τύχει η παραπάνω κατάσταση ποτέ, γιατί εμένα μου έχει τύχει επακριβώς και στις 2 που έχω εργαστεί
Υ.Γ.2: πάλι τα καταφέραμε να βγούμε οφ-τόπικ (τουλάχιστον εγώ)

σε ποια εταιρια best? σε τι θεση?
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
έλα με τον κώλο ρε άκουπε κομπλεξικέ τελευταίε... να έχεις βάλει και καπότα μην κολλήσω και τίποτα.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Έλα ρε κουπάτε! :2funny:
Τι άλλο να κολλήσεις?Ότι ήταν να κολλήσεις το κόλλησες!Μόνο με χρήματα πηδάς!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
δεν είναι άλλη η οπτική γωνία. απλώς ξεφεύγεις από το θέμα. για να το αποσαφηνίσω περισσότερο ακολουθώντας το λόγο σου, φαντάσου ότι στην εταιρία που δουλεύεις όλοι ακολουθούν επακριβώς τις εντολές του διευθυντή, όχι γιατί τους εμπνέει καμιά εμπιστοσύνη, αλλά γιατί ΠΡΕΠΕΙ λόγω ιεραρχίας. τουτ' έστιν, αν δεν το κάνουν απολύονται. φαντάσου τώρα ότι σε κάποιο τμήμα της εταιρίας υπάρχει ένας προϊστάμενος ο οποίος έχει καταφέρει με τις ενέργειες και τη συμπεριφορά του να κερδίσει την εμπιστοσύνη των υφισταμένων, να τους εμπνεύσει και να τους περάσει όραμα και αυτοί να τον ακολουθούν -θα το γράψω πάλι με κεφαλαία- ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ, και όχι γιατί φοβούνται την απόλυση, αλλά ακριβώς γιατί τους έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη.
ο πρώτος δεν χαρακτηρίζεται ηγέτης, ενώ ο δεύτερος, ναι.
Υ.Γ.: θα μου φανεί περίεργο αν εσένα που έχεις δουλέψει σε πολλές μεγάλες εταιρίες δεν σου έχει τύχει η παραπάνω κατάσταση ποτέ, γιατί εμένα μου έχει τύχει επακριβώς και στις 2 που έχω εργαστεί
Υ.Γ.2: πάλι τα καταφέραμε να βγούμε οφ-τόπικ (τουλάχιστον εγώ)

αυτός που υπήρξε και ήταν κάποτε προιστάμενός μου έφυγε Αμερική πριν πολλά χρόνια γιατί δεν άντεξε τους λοιπούς και τα νούμερα που του έφτιαχναν.
Εάν καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Έλα ρε κουπάτε! :2funny:
Μόνο με χρήματα πηδάς!

μου γάμησες την ψυχολογία λέμε..... :2funny: :2funny: :2funny:

πού σαι Ζίροοοοοοο
πού σαι ρε μαλάκα να διαβάσεις τι γράφουν οι Τουρκάλεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς....
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
ρε γίγαντα, αν σε ρωτήσω σε ποια εταιρία δουλεύεις εσύ, θα μου απαντήσεις;;;
]

αν δουλευα σε ιδιωτικη εταιρια ναι.δεν θα ειχα προβλημα.

δουλευω για το κρατος ομως.. τα χειλη μου ειναι σφραγισμενα.. ;)

στειλτο σε πμ οκ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom