Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
για κατσε ρε
μην μου πεις οτι εχεις βλεψεις πλεον οτι θα μου ριξεις 35 αρα?
και μην ξεχνας οτι εσυ ασελγουσες στο πτωμα του ολυμπιακου ετσι??
ενω εγω σε πηδηξα κανονικα στα ισια, και ησουν και πρωταθλητης ευρωπης
μουσαντενιος βεβαια αλλα ησουν...
Απο που καταλαβες οτι εχω βλεψεις οτι θα σου ριξω 35αρα?
Ισα-ισα το αντιθετο ακριβως εγραψα,οτι με αυτο το παραμυθι δεν ασχολουμαι.

Η αναφορα μου ειχε να κανει μονο και μονο με τα 2 πραγματα που εχεις να λες στο μπασκετ.Τιποτα παραπανω.

Ασελγουσα στο πτωμα του ολυμπιακου.Μονος σου το εγραψες.Και τοτε Ολυμπιακος λεγοσουν.Δεν θα πιανετε την ιστορια οποτε σας γουσταρει.Βεβαια στην 30αρα μαλλον  ξεχνας οτι ηταν Οκτωβρης(αρχη μπασκετικης χρονιας) και οτι ειχες βλεψεις εκεινη την χρονια.
Και στην 35αρα και οταν σε βιαζα συνεχως και τωρα Ολυμπιακος λεγοσουν,λεγεσαι και θα λεγεσαι.

Οσο για το μουσαντενιο του Παρισιου,τι περιμενεις να ακουσεις απο εμενα?Οτι η ταπα του Στογιαν ηταν κανονικη?Εννοειται πως δεν ηταν.
Δεν αναφερω τα κολλημενα χρονομετρα,ουτε θα σου πω οτι εγινε φαουλ στον κλαψοδρακο στην τελευταια επιθεση.
Μετα απο αυτο ακολουθησαν αλλα 3.
Εκεινο ηταν μονο για να επιβεβαιωσει το γνωστο,αγαπημενο συνθημα.

''Το πρωτο ευρωπαικο ο ΠΑΟ θα το παρει...''. :rockon: :rockon: :rockon:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Διαβάζεις πολύ Λάζαρο μου φαίνεται... :2funny: :2funny: :2funny:
Εσείς έχετε ζόρια.
Για εμάς τα πράγματα είναι απλά...

sweep.jpg


:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Οτι θα σκουπισετε την Ρεαλ δεν συμφωνω.
Οτι πρεπει να αυτοκτονησετε για να αποκλειστειτε συμφωνω.

Οσο για τον Λαζαρο,συμφωνω απολυτως.Ο τυπος εκτος απο λιγος παικτης ειναι και μαλακας.Γραφικος. :sunglasses:
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.578
Like
2
Πόντοι
16
τι ωρα παιζει ο βαζελος,στο κυπελο,σημερα? :grin:
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Όπως πχ ο Τζόλε που μετά από [size=20pt]χιαστούς[/size] έπαιξε μπάλα σε 2-3 μήνες, ενώ οι υπόλοιποι θέλουν 5-6.

Τί άλλη μαλακία θα διαβάσω....αυτό δεν γίνεται...που να χτυπιέστε κάτω...άσε που δεν έγινε και έτσι με τον Τζόλε...στο παιχνίδι που επανεμφανίστηκε τότε...ήμουν μέσα...αλλαγή στο ντέρμπι με τον βάζελο...για όποιον θυμάτε!!!5 μήνες εκτός ήταν...το 1996-1997....
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Τί άλλη μαλακία θα διαβάσω....αυτό δεν γίνεται...που να χτυπιέστε κάτω...άσε που δεν έγινε και έτσι με τον Τζόλε...στο παιχνίδι που επανεμφανίστηκε τότε...ήμουν μέσα...αλλαγή στο ντέρμπι με τον βάζελο...για όποιον θυμάτε!!!5 μήνες εκτός ήταν...το 1996-1997....
Γράψε λάθος...Θυμόμουν χιαστούς το 2004...
Ο Επικεφαλής του Ιατρικού Επιτελείου του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ κ. Παντελής Νικολάου εξέτασε σήμερα το πρωί, στο Ιατρικό Κέντρο Αθηνών στο Μαρούσι, τον Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς, ο οποίος έχει υποστεί μικρή ρήξη μηνίσκου και κάκωση ιγνυακού τένοντα δεξιού γόνατος, προκειμένου να καθοριστεί ο τρόπος αποκατάστασης του τραυματισμού του ποδοσφαιριστή.
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Καλα για το ξυλο και το τι εγινε στο Τελ Αβιβ δεν το συνεχιζω επειδη δεν θα βγαλουμε ακρη.

Για τα υπολοιπα εγω το λεω αλλιως.
Θελω να γκρεμισω το τελευταιο σας παραμυθι ως μπασκετικος Ολυμπιακος.
Το αλλο (73-38) δεν με ενδιαφρει και πολυ.Το εκανες μια φορα με 35,και σου εχω ριξει 30 στην εδρα σου και καμια 10αρια ακομα πανω απο 20 ποντακια.
[size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]Το ενα λεγεται ξεπετα και το αλλο συνεχης βιασμος.[/size][/size][/size][/size][/size]

Οποτε θα τα πουμε στο Βερολινο.
Παραδεχομαι οτι η απουσια του Διαμαντιδη θα στοιχησει και η σειρα ειναι πλεον στο 50-50.
Κοιταξτε την Ρεαλ εσεις μην σας κανει καμια κηδεια και αφηστε εμας.

Έτσι είναι ακριβώς.Και κάτι ακόμα,ο αυτοκράτορας του μπάσκετ που βλέπω να λένε ότι ξύπνησε,έχει ξυπνήσει εδώ και χρόνια και έχει 1 Διηπειρωτικό Κύπελλο,4 Πρωταθλήματα Ευρώπης,29 Πρωταθλήματα Ελλάδος και 12 Κύπελλα Ελλάδας.
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
αντε αγαπουλες να σας δουμε και χωρις τον διαμαντιδη
εμεις τοσα χρονια συνεχεια με απουσιες αντε να σας δουμε και εσας μουρα μου

εγω εσας θελω παντως στον ημιτελικο κουκλες οχι την σιενα οκ???
Εμείς να δεις φίλτατε...
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Όταν σε γαμάνε οι Ολυμπιακοί χρόνια είναι λογικό να γίνεις Βαζέλα! :rockon: :rockon:

[size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]Τίτλοι στο βόλεϊ
21 Πρωταθλήματα Ελλάδας Γυναικών:

    * (1970, 1971, 1972, 1973, 1977, 1978, 1979, 1982, 1983, 1985, 1988, 1990, 1991, 1992, 1993, 1998, 2000, 2005, 2006, 2007, 2008)

3 Κύπελλα Ελλάδος Γυναικών:
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]


    [size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]* (2005, 2006, 2008)[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]



[size=10pt][size=10pt][size=10pt]Στο βόλεϊ γυναικών μετά απο περιπλάνηση μεταξύ Α1 και Α2, απο το 2006 και έπειτα το τμήμα διαδραματίζει πρωταγωνιστικό ρόλο στο Ελληνικό Πρωτάθλημα έχοντας ήδη 2 συμμετοχές σε τελικούς πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό, όπου το 2008 χάνει τον τίτλο στις λεπτομέρειες (2-3 νίκες).[/size][/size][/size]



Τη βλέπεις τη διαφορά;;; :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

ploughman

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
945
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
1.997
Για να μην πάμε στο γυναικείο μπάσκετ... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
:grin:
 

Συνημμένα

  • nikorealend_sir_costas_pet.jpg
    nikorealend_sir_costas_pet.jpg
    129,9 KB · Εμφανίσεις: 29
  • 992tbg_whitney_houston_091_xristos_p.jpg
    992tbg_whitney_houston_091_xristos_p.jpg
    78,1 KB · Εμφανίσεις: 57

ORCA

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.276
Like
1
Πόντοι
16
Αν εσεις θελετε αυτον τον ημιτελικο 100 φορες,εμεις τον θελουμε 1000,πιστεψε με. :sunglasses:

εγω φιλε μ το φοβαμαι αυτο το ματς...φοβαμαι μη δωσουν οι γαυροι τιποτα δηλητηριασμενα νερα στους παικτες μας...οπως εκαναν τοτε με τους καημενους τους ρωσους
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
[size=20pt]Μπατίστ: «Δεν χορταίνεις ποτέ…»![/size]

Η γεύση της επιτυχίας είναι μοναδική… Κορεσμός και πρωτιά είναι δύο έννοιες που ποτέ δεν… συμβάδισαν, πόσο μάλλον σε μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό και διεκδικεί με αξιώσεις την κορυφή της Ευρώπης. Την άποψη αυτή συμμερίζεται και ο Μάικ Μπατίστ, ο οποίος με δηλώσεις του στην επίσημη ιστοσελίδα της Ευρωλίγκα αναφέρθηκε στις αναμετρήσεις με τη Σιένα για τα πλέι-οφ. Θυμήθηκε τον ευρωπαϊκό τίτλο που κατέκτησε με τους «πράσινους» το 2007 και ξεκαθάρισε πως: «Όταν ρωτούν πως είναι να κερδίζεις αυτή τη διοργάνωση, τους λέω ότι είναι το καλύτερο συναίσθημα να κατακτάς το μεγαλύτερο τρόπαιο στον κόσμο! Είναι κάτι που δεν χορταίνεις».


Αναλυτικά η συνέντευξη του Αμερικανού σέντερ:

Ποια είναι η ψυχολογία στις τάξεις του Παναθηναϊκού πριν το επόμενο μεγάλο τεστ της χρονιάς, τα προημιτελικά της Ευρωλίγκας;

«Όλοι ξέρουν ότι χάσαμε τον Διαμαντίδη για ένα ή δύο παιχνίδια. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να είμαστε περισσότεροι συγκεντρωμένοι για να τα καταφέρουμε απέναντι στη Σιένα. Παίξαμε μαζί δύο φορές φέτος, με την κάθε ομάδα να έχει μια νίκη στην έδρα της. Οι αντίπαλοί μας είναι καλοί στην αμυντική τους λειτουργία ενώ στην επίθεση έχουν καλή κυκλοφορία της μπάλας. Πραγματικά θα είναι δύσκολο. Έχουμε το πλεονέκτημα έδρας, παίζουμε μπροστά στον κόσμο μας και θα πρέπει να παλέψουμε για 40 λεπτά».

Η ανάμνηση της πρόκρισης στο Φάιναλ Φορ και η κατάκτηση της Ευρωλίγκας πριν από δύο χρόνια λειτουργεί ως έξτρα κίνητρο για εσάς;

«Σίγουρα είναι μεγάλο κίνητρο, ακόμα και για τα παιδιά που δεν αγωνίζονταν σε εκείνη την ομάδα. Όταν ρωτούν πως είναι να κερδίζεις αυτή τη διοργάνωση, τους λέω ότι είναι το καλύτερο συναίσθημα να κατακτάς το μεγαλύτερο τρόπαιο στον κόσμο! Είναι κάτι που δεν χορταίνεις... Επομένως είναι ένα μεγάλο κίνητρο γι' αυτούς και για μένα προσωπικά, να επιστρέψω στο Φάιναλ Φορ και να κερδίσω την Ευρωλίγκα για δεύτερη φορά! Δεν θέλω να μπει τίποτα στη μέση! Και τώρα έχω μπροστά μου τη Σιένα».

Ξέρεις καλά τη Σιένα από τις μεταξύ σας αναμετρήσεις τη φετινή σεζόν. Τι λέει το σκάουτινγκ για τους Ιταλούς;

«Απαγορεύονται τα λάθη όταν παίζεις μαζί τους. Θυμάμαι ότι στο παιχνίδι της Αθήνα ήμασταν μπροστά στο σκορ με 12 πόντους και κάναμε έξι- εφτά λάθη στη σειρά με αποτέλεσμα να ισοφαρίσουν! Στη Σιένα είχαμε 27 λάθη και μας τιμώρησαν. Αν προσέξουμε, έχουμε πολλές πιθανότητες να προκριθούμε. Πρέπει να παίξουμε έξυπνα και θα είναι όλα εντάξει».

Πότε υπήρχε μεγαλύτερο πλεονέκτημα έδρας; Τώρα στη σειρά των πέντε παιχνιδιών ή παλαιότερα όταν η πρόκριση κρινόταν στις δύο νίκες;

«Λένε πως είναι καλύτερα να έχεις το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ, ωστόσο την τελευταία φορά που είχαμε το πλεονέκτημα, εμείς ήμασταν το θύμα χάνοντας από την Ταού! Αν κοιτάξει κανείς τα τελευταία τέσσερα χρόνια, θα διαπιστώσει ότι όλες οι ομάδες που είχαν το προβάδισμα στα προημιτελικά, προκρίθηκαν στο Φάιναλ Φορ εκτός από εμάς. Για μένα, το πλεονέκτημα έδρας δεν έχει πραγματική σημασία όταν παίζεις κόντρα σε ομάδες όπως η Σιένα. Θα έρθουν εδώ για να κάνουν τουλάχιστον μια νίκη στην Αθήνα για να επιστρέψουν στην έδρα τους και να κερδίσουν τη σειρά μπροστά στο κοινό τους. Δεν πρέπει να το αφήσουμε να συμβεί. Παίζουμε χωρίς τον Διαμαντίδη και αυτοί χωρίς τον Λαβρίνοβιτς. Θα προκριθεί όποιος το θέλει περισσότερο!».

Με βάση την εμπειρία σου στη διοργάνωση, τι μπορούν να περιμένουν οι φίλαθλοι από την προημιτελική σειρά;

«Οι φίλαθλοι θα το διασκεδάσουν. Απλώς κοιτάξτε τους παίκτες σε κάθε ρόστερ! Ο ΜακΙντάιρ, ο Καουκένας, ο Σάτο, ο Ντόμερκαντ και ο Στόουνρουκ είναι παίκτες που τους σέβονται στην Ευρώπη. Μπαίνουν στο γήπεδο, παίζουν σκληρά και αισθάνονται καλά μεταξύ τους. Μοιράζονται την μπάλα τόσο καλά, εμπιστεύονται ο ένας τον άλλον και γι' αυτό μου αρέσει το παιχνίδι τους. Γι' αυτό ακριβώς είναι επικίνδυνοι. Εμείς από την πλευρά μας διαθέτουμε βαθύ ρόστερ, ακόμα και χωρίς τον Διαμαντίδη. Έχουμε τον Σαρούνας Γιασικεβίτσιους που έχει κατακτήσει τρεις φορές την Ευρωλίγκα και περιμένουμε πολλά από τις ηγετικές του ικανότητες. Υπάρχουν επίσης ο Σπανούλης, ο Ντρου Νίκολας, εγώ κι ένα.... ντερέκι κοντά στο καλάθι που ελέγχει την κατάσταση. Θα γίνει εξαιρετική σειρά παιχνιδιών με δύο καλές ομάδες και φιλάθλους που τις υποστηρίζουν και το απολαμβάνουν. Γι' αυτό το λόγο άλλαξε το σύστημα στα πέντε παιχνίδια. Η Ευρωλίγκα βρίσκεται στο καλύτερο σημείο της και δύο εξαιρετικές ομάδες προσπαθούν να προκριθούν στο Φάιναλ Φορ. Θα γίνει μάχη».


 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Μην ξεχνιομαστε,αυριο εχει παρτι [size=20pt]αλανια[/size]. :rockon: :rockon: :rockon:

[size=30pt]ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ[/size] :rockon: :rockon:


 

Συνημμένα

  • agamez_kiss_trifilli.jpg
    agamez_kiss_trifilli.jpg
    25,8 KB · Εμφανίσεις: 19
  • Liberman.jpg
    Liberman.jpg
    19,1 KB · Εμφανίσεις: 13

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
οντως ειναι γλυκεια η κοκκινη ψωλια
καλά,δεν..."πόνεσες" και μόνο που το σκέφτηκες αυτό?δεν σου λέω "που το έγραψες".ρε φίλε,αν υπάρχουν αθλητές σε αυτή τη χώρα που έχουν ΠΕΛΑΤΗ τον Ολυμπιακό,ο...πρόεδρός τους είναι ο Μπατίστ!!!!από τότε που είναι στην Ελλάδα,δεν έχει χάσει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ τίτλο από τον Ολυμπιακό!!!μάλλον για τα κόκκινα κωλομέρια ήθελες να γράψεις.που τα'χει ανοίξει σαν κώλο Ελληνίδας....παλιάς κοπής("αχλάδι") :2funny: :2funny: :2funny:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Να πάρετε αυτόν που χορταίνει... :2funny:

Μην τον βλεπεις ετσι και νομιζεις οτι ηταν παντα σε τετοια κατασταση.
Απλα παραεγινε το κακο απο τοτε που τον ταισε με τα παπαρια του ο Μαικ.  :dancing::rockon:

 

Συνημμένα

  • n1147281646_30193189_7640.jpg
    n1147281646_30193189_7640.jpg
    55 KB · Εμφανίσεις: 17

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom