Νέα

Πόσο Κομπλεξικοί παίζει να είναι οι Ρουμάνοι τελικά ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Οι Ρώσσοι τη λένε μπόρς (με παχύ το σίγμα). Κόμπλεξ ξεκόμπλεξ οι Ανατολικοί (Ούγγροι, Πολωνοί, Τσέχοι, Σλοβάκοι, Βούλγαροι, Βόσνιοι) με τους οποίους συγρωτίζομαι λόγω δουλειάς είναι γενικά μορφωμένοι, φιλότιμοι εργάτες και καλοί στην παρέα. Οι Ρώσσοι είναι άλλη, ανεξήγητη φάρα - και μας βλεπουν με τη συμπάθεια που βλέπουμε εμείς τα μυρμηγκάκια παρεμπιπτόντως (ατάκα ΕΛΛΗΝΑΡΑ, "τι να μας πούνε μωρέ οι παλιμαφιόζοι τώρα..")
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Και θα συνεχίσουν αν δε σηκώσουμε κάποτε το κεφάλι. Τρία χρόνια τώρα ραγιάδες.
Ξεχάσατε τους Ιρλανδοί και τους Πορτογάλοι. Όλοι οι άλλοι μας μισάνε λόγον που είμαστε καραμπουζουκλήδες
 

Επισκέπτης
Οι Ρώσσοι τη λένε μπόρς (με παχύ το σίγμα). Κόμπλεξ ξεκόμπλεξ οι Ανατολικοί (Ούγγροι, Πολωνοί, Τσέχοι, Σλοβάκοι, Βούλγαροι, Βόσνιοι) με τους οποίους συγρωτίζομαι λόγω δουλειάς είναι γενικά μορφωμένοι, φιλότιμοι εργάτες και καλοί στην παρέα. Οι Ρώσσοι είναι άλλη, ανεξήγητη φάρα - και μας βλεπουν με τη συμπάθεια που βλέπουμε εμείς τα μυρμηγκάκια παρεμπιπτόντως (ατάκα ΕΛΛΗΝΑΡΑ, "τι να μας πούνε μωρέ οι παλιμαφιόζοι τώρα..")

Φίλε συμφωνείς ότι ανάμεσα σε όλους αυτούς που αναφέρεις οι Σλοβάκοι είναι αυτοί με το υψηλότερο πνευματικό επίπεδο ?
Είμουνα πέρυσι Σλοβακία και σε όσες περιστασιακές παρέες βρέθηκα όχι μόνο πέρασα υπέροχα  αλλά διέκρινα  και πολύ μεγάλο σεβασμό για την Ελλάδα
και την ιστορία/ πολιτισμό της.
Είδα επίσης το Ελληνικό στοιχείο σχεδόν παντού ! Π.χ. Υπάρχει ένα βιβλειοπωλείο στο κέντρο της Bratislava που λέγεται "Τα Πάντα Ρεί"
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Είμαι 2 χρόνια στην κώλο-Ρουμανία κι επειδή έξω καταλάβει ότι όλοι οι Ρουμάνοι κατακλύζονται από χιλιάδες κόμπλεξ έξω πάψει να ανοίγω συζητήσεις μαζί τους πλέον μέχρι να βγάλω αρκετά χρήματα και να την κάνω για Ρωσσία.
Χθες που έψαχνα για σπίτι, λόγω του ότι άλλαξα πόλη (από Βουκουρέστι ήρθα Arad), έπεσα σε ιδιοκτήτη που είχε πολύ όρεξη για πολιτικές και κοινωνιολογικές συζητήσεις.
Εγώ απλά πήγα να δω πως είναι το διαμέρισμα που ενοικιάζει κι εκείνος με κράτησε
1 ώρα μιλώντας μου για κρίση, για δημοκρατία που γεννήθηκε στην Ελλάδα και τελείωσε στην Ελλάδα κτλ.
Δεν άντεξα κι άρχισα επίθεση (με το γάντι) κατά της τρισαθλίας χώρας του λέγοντας του έμεσα πως για να μας φτάσουν θα χρειαστούν 100 χρόνια.
Αφού πλέον τον ισοπέδωσα σε όλα τα επίπεδα (από ιστορία, πολιτισμό,πρωταθλήματα ποδοσφαίρου, μπάσκετ, Ολυμπιακούς αγώνες, ανάπτυξη, τουρισμό, φυσικές ομορφιές, πλούτο σε αεροδρόμια, δρόμους, metro, κτήρια, Clubs κτλ) άλλαξε θέμα και φτάσαμε να μιλάμε για γκόμενες... κι εκεί που τα λέγαμε μου πρότεινε να πάμε σε ένα μπαράκι που δουλεύει η ερωμένη του για να μου την γνωρίσει.
Φτάσαμε λοιπόν στο bar (ένα βρώμικο δωματιάκι με 5-6 τραπεζάκια κι έναν πάγκο με μετρημένα μπουκάλια δηλαδη)
και με συστήνει στην ερωμένη και σε μια συνάδελφο της η οποία αμέσως με γουστάρε κι άρχισε να μου μιλάει Ελληνικά και να μου λέει πως πέρασε στην Ελλάδα (Ιωάννινα) πριν από μερικά χρόνια που είχε πάει για δουλειά.Η γκόμενα του τύπου μου έκανε κι ένα κοπλιμέντο "Esti un baiat foarte frumos" (Είσαι πολύ ωραίο αγόρι) κι ο τύπος την πιάνει παιχνιδιάρικα από το λαιμό την φιλάει και της λέει "Εσύ είσαι γεννημένη για Ρουμάνο δεν είσαι για τυχοδιoκτικούς μεσογειακούς" -Το καταπίνω- διότι η φίλη της γκόμενας του κούνησε την καρέκλα και ήρθε και κόλησε δίπλα μου ακουμπώντας με και μιλώντας μου σε απόσταση αναπνοής....  Ο τύπος με την ερωμένη την θαύμασαν για τα Ελληνικά της και της έκαναν κοπλιμέντο κι εκείνη τους απαντά με ένα θράσσος "Ε αφού οι Έλληνες δεν μιλάνε καθόλου Αγγλικά έπρεπε να μάθω από της πρώτες μέρες που έφτασα Ελλάδα τα Ελληνικά" Εκείνη τη στιγμή τα πήρα άγρια κι άρχισα "Αυτό είναι αστείο ! Στην Ελλάδα τα Αγγλικά τα έχουμε δεύτερη γλώσσα" εκείνη να επιμένει, ο μαλάκας ο άλλος να την ακούει μαζί με την ερωμένη του και να γυρνάει με ειρωνία να με ρωτάει
"Αλήθεια δεν μιλάτε Αγγλικά?"
Εκεί πια τα πήρα ακόμα πιο άγρια κι αρχίζω "Μπορώ να αποδείξω αυτή τη στιγμή ότι ο Έλληνας τα μιλάει άπταιστα ενώ οι Ρουμάνοι δεν μπορούν να σταθούν σε μια κουβέντα στα Αγγλικά - Let's carry on our conversation in English then"
Kι αρχίζει η ερωμένη του "Είσαι την Ρουμανία και πρέπει να μιλάς Ρουμανίkα μαζί μας" Kαι τότε γυρίζω κι εγώ και τους λέω "και το που καταδέχτικα να κάτσω να μιλήσω 2 ώρες μαζί σας πολύ σας είναι ΡΟΥΜΆΝΟΙ !" και σηκώθηκα τους πέταξα 100 RON υποτιμητικά στο τραπέζι κι έφυγα .
Δεν με νοιάζει που έχασα την ευκαιρία με την γκόμενα διότι έxω ένα milf το οποίο το κάνω όπως θέλω και της έξω κόψει τον αέρα σχετικά με την Ελλάδα (δεν τολμάει να πει το παραμικρό για την ένδοξη χώρα μου - Μόνο εγώ λέω για τη δική της και καλά κάνω).
Οι Ρουμάνοι μας ζηλεύουν επικύνδινα  !!!!

πιο βλακας, πε8αινεις

πς τ Arad ρδελο, τ Μπουκου μερικα παρσεκ μπορστα απο τη χρεοκοπημενη..Μπειρουτ των Βαλκανιων
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Φίλε συμφωνείς ότι ανάμεσα σε όλους αυτούς που αναφέρεις οι Σλοβάκοι είναι αυτοί με το υψηλότερο πνευματικό επίπεδο ?
Είμουνα πέρυσι Σλοβακία και σε όσες περιστασιακές παρέες βρέθηκα όχι μόνο πέρασα υπέροχα  αλλά διέκρινα  και πολύ μεγάλο σεβασμό για την Ελλάδα
και την ιστορία/ πολιτισμό της.
Είδα επίσης το Ελληνικό στοιχείο σχεδόν παντού ! Π.χ. Υπάρχει ένα βιβλειοπωλείο στο κέντρο της Bratislava που λέγεται "Τα Πάντα Ρεί"
Σωστό. Υπέρ το δέον σοβαροί όμως, εάν δε τους πιάσεις να κάνουν λάθος γίνονται πιο αμυντικοί κι από τον Αβράμη  ;)
 

Επισκέπτης
πιο βλακας, πε8αινεις

πς τ Arad ρδελο, τ Μπουκου μερικα παρσεκ μπορστα απο τη χρεοκοπημενη..Μπειρουτ των Βαλκανιων

Κάτι πιο πρωτότυπο δεν μπόρεσες να γράψεις  ?
Αυτό που αντέγραψες το έγραψε καπoιος άλλος πιο πριν από σένα. Χαίρομαι που είσαι καλά
 

Επισκέπτης
Σωστό. Υπέρ το δέον σοβαροί όμως, εάν δε τους πιάσεις να κάνουν λάθος γίνονται πιο αμυντικοί κι από τον Αβράμη  ;)

Σαν λαός πιστεύω οι Σλοβάκοι είναι πολύ ΟΚ ! Έχουν την μεγαλύτερη επιρροή της Αυστρίας.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Κάτι πιο πρωτότυπο δεν μπόρεσες να γράψεις  ?
Αυτό που αντέγραψες το έγραψε καπoιος άλλος πιο πριν από σένα. Χαίρομαι που είσαι καλά

επιεικης ημουν

ειμαι πολλα χρονια Μπουκου/Μαμαια - αν δεν αλλαξεις νοοτροπια, δεν 8α περασεις καλα πανω
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Φίλε συμφωνείς ότι ανάμεσα σε όλους αυτούς που αναφέρεις οι Σλοβάκοι είναι αυτοί με το υψηλότερο πνευματικό επίπεδο ?
Είμουνα πέρυσι Σλοβακία και σε όσες περιστασιακές παρέες βρέθηκα όχι μόνο πέρασα υπέροχα  αλλά διέκρινα  και πολύ μεγάλο σεβασμό για την Ελλάδα
και την ιστορία/ πολιτισμό της.
Είδα επίσης το Ελληνικό στοιχείο σχεδόν παντού ! Π.χ. Υπάρχει ένα βιβλειοπωλείο στο κέντρο της Bratislava που λέγεται "Τα Πάντα Ρεί"

Αυτοί σέβονται την Ελλάδα.

Εσύ τη σέβεσαι με τα ανορθόγραφα ελληνικά που χρησιμοποιείς;
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
επιεικης ημουν

ειμαι πολλα χρονια Μπουκου/Μαμαια - αν δεν αλλαξεις νοοτροπια, δεν 8α περασεις καλα πανω
Γενικά υπάρχει ο χρυσός κανόνας του μετανάστη.

Εκεί που τρώμε δεν κατουράμε αλλιώς μας στέλνουν τον μπόγια.
 

Επισκέπτης
επιεικης ημουν

ειμαι πολλα χρονια Μπουκου/Μαμαια - αν δεν αλλαξεις νοοτροπια, δεν 8α περασεις καλα πανω

Να φύγω θέλω... Βαρέθηκα να πηδάω γυναίκες που βρωμάνε τα χνώτα τους από χαλασμένα δόντια, να παραγγέλνω Ciorba de burta και να βρίσκω έντομα μέσα, να πηγαίνω στο REAL και να βλέπω βλάχους να κάνουν επιδρομές σαν τάταροι, να βλέπω αδέσποτα σκυλιά στη scara της πολυκατοικίας μου, τσιγγάνους παντού να κοιμούνται σε πάρκα και σε γωνίες, να αναπνέω την βρώμα του Ρουμανικού ιδρώτα όταν περιμένω στην ουρά να πληρώσω RDS/RCS, να λερώνονται άσχημα τα παπούτσια μου από λάσπες από τους μη ασφαλτοδρομένους δρόμους, να πρέπει να αντιμετωπίζω τα Ρουμανικά κόμπλεξ κάθε φορά που λέω ότι είμαι από Ελλάδα, να αλλάζω κινητό όταν με ψάχνει η κάθε curva ενώ εγώ την έxω στείλει από εκεί που ήρθε όταν άρχισε το παραμύθι για την μαμά της που πρέπει να κάνει επέμβαση και χρειάζονται λεφτά, να μην βρίσκω tutun la punga επειδή το inmedio δεν παραγγέλνει συχνά από τους προμυθευτές, γενικά βαρέθηκα την ΡουμάνοΓυφτιά
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Να φύγω θέλω... Βαρέθηκα να πηδάω γυναίκες που βρωμάνε τα χνώτα τους από χαλασμένα δόντια, να παραγγέλνω Ciorba de burta και να βρίσκω έντομα μέσα, να πηγαίνω στο REAL και να βλέπω βλάχους να κάνουν επιδρομές σαν τάταροι, να βλέπω αδέσποτα σκυλιά στη scara της πολυκατοικίας μου, τσιγγάνους παντού να κοιμούνται σε πάρκα και σε γωνίες, να αναπνέω την βρώμα του Ρουμανικού ιδρώτα όταν περιμένω στην ουρά να πληρώσω RDS/RCS, να λερώνονται άσχημα τα παπούτσια μου από λάσπες από τους μη ασφαλτοδρομένους δρόμους, να πρέπει να αντιμετωπίζω τα Ρουμανικά κόμπλεξ κάθε φορά που λέω ότι είμαι από Ελλάδα, να αλλάζω κινητό όταν με ψάχνει η κάθε curva ενώ εγώ την έxω στείλει από εκεί που ήρθε όταν άρχισε το παραμύθι για την μαμά της που πρέπει να κάνει επέμβαση και χρειάζονται λεφτά, να μην βρίσκω tutun la punga επειδή το inmedio δεν παραγγέλνει συχνά από τους προπυθευτές, γενικά βαρέθηκα την ΡουμάνοΓυφτιά

Και σε ερωτώ για δεύτερη φορά.

Γιατί δε γυρίζεις πίσω στην όμορφη Ελλάδα με τους ακομπλεξάριστους και μορφωμένους Ελληνες;
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
τουλαχιστον αυτοι εχουν κ τις ρουμανες που η καυλα κυλαει στο αιμα τους



Παραμονή Δεκαπενταύγουστου πριν από καμμιά 10ετία στον Πειραιά, βγαίνω από το γραφείο μου βραδάκι και πριν προλάβω ν' ανέβω στην μηχανή μου, με σταματάει απίστευτο μωρό φορτωμένο με μπαγκάζια και με ρωτάει με σπασμένα αγγλικά από που φεύγουν τα πλοία για Μύκονο.
Την ρωτάω αν έχει κλείσει εισιτήριο και μου λέει ότι ξαφνικά αποφάσισε να πάει Μύκονο και δεν έχει κάνει καμμία προετοιμασία.
Της εξηγώ ότι τέτοια μέρα όχι εισιτήριο για Μύκονο δεν θα βρει, αλλά ούτε για Παλούκια.
Προσφέρομαι να την συνοδεύσω μέχρι ένα καλό ξενοδοχείο του κέντρου, όπου και της κλείνω δωμάτιο (το οποίο τελικά πλήρωσα εγώ).
Εν όψει του ότι η οικογένεια έλειπε για διακοπές, ξαναβγήκα από το ξενοδοχείο μετά από τρεις μέρες για να πάω το μωρό στο αεροδρόμιο.
Ξέχασα να πω ότι όταν την πρωτοείδα ήμουν 83 κιλά και όταν την αποχαιρέτισα ήμουν 80,5.
Περιττό να σας πω ότι το μωρό ήταν από Ρουμανία, σπούδαζε γεωπόνος στο Παρίσι (τουλάχιστον έτσι μου είπε) και η πίπα της ήταν talk of the town.

Υ.Γ. Κι επειδή κάποιοι θα ρωτήσουν: Οχι, κώλο δεν έδινε...



k μονο που ξεκιναει ετσι ενα ποστ καταλαβαινει κανεις τι φιδια κ δρακοι θα επακολουθησουν
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Να φύγω θέλω... Βαρέθηκα να πηδάω γυναίκες που βρωμάνε τα χνώτα τους από χαλασμένα δόντια, να παραγγέλνω Ciorba de burta και να βρίσκω έντομα μέσα, να πηγαίνω στο REAL και να βλέπω βλάχους να κάνουν επιδρομές σαν τάταροι, να βλέπω αδέσποτα σκυλιά στη scara της πολυκατοικίας μου, τσιγγάνους παντού να κοιμούνται σε πάρκα και σε γωνίες, να αναπνέω την βρώμα του Ρουμανικού ιδρώτα όταν περιμένω στην ουρά να πληρώσω RDS/RCS, να λερώνονται άσχημα τα παπούτσια μου από λάσπες από τους μη ασφαλτοδρομένους δρόμους, να πρέπει να αντιμετωπίζω τα Ρουμανικά κόμπλεξ κάθε φορά που λέω ότι είμαι από Ελλάδα, να αλλάζω κινητό όταν με ψάχνει η κάθε curva ενώ εγώ την έxω στείλει από εκεί που ήρθε όταν άρχισε το παραμύθι για την μαμά της που πρέπει να κάνει επέμβαση και χρειάζονται λεφτά, να μην βρίσκω tutun la punga επειδή το inmedio δεν παραγγέλνει συχνά από τους προμυθευτές, γενικά βαρέθηκα την ΡουμάνοΓυφτιά


Όντως, έχεις πολλά προβλήματα.
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω αυτούς που μεταναστεύουν σε χώρες κατώτερες πολιτιστικά και οικονομικά από τη δική τους. Το καταλαβαίνω να αναζητήσεις την τύχη σου σε κάποια ανώτερη χώρα με περισσότερες ευκαιρίες να στεριώσεις..Το αντίθετο μου φαίνεται τρελό..
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Εντάξει, το "απίστευτο" μωρό της προ δεκαετίας στον Πειραιά περιφερόμενη χορεύτρια ή sex worker ήταν. Έκανε την καλή του ο Κίμων.
 

Επισκέπτης
Και σε ερωτώ για δεύτερη φορά.

Γιατί δε γυρίζεις πίσω στην όμορφη Ελλάδα με τους ακομπλεξάριστους και μορφωμένους Ελληνες;

Φίλε μου άσε της ειρωνίες κατά μέρος !
Οι Έλληνες είναι Γιοι Θεών !
Όταν είχα έρθει ΕΛΛΆΔΑ το πάσχα έπαθα πολιτισμικό Shock
με το που πάτησα στο ΕΛ.βενιζέλος όχι μόνο από την τρομερή ανάπτυξη και τεχνολογία
(σε σχέση με Ρουμανία) της χώρας μας αλλά και από την ευγένεια των πολιτών, την καθαριότητα, το επίπεδο και την θετική ενέργεια που έχουν οι συμπατριώτες μας.
(Και να φανταστείς όταν σπούδαζα U.Κ. και γύριζα Ελλάδα μου φενονταν όλα χάλια)
Πραγματικά έχουμε μια χώρα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΉ
(άσχετα εάν οι πολιτικοί είναι μαλάκες)
 

bakouliskos

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
263
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
1
Να φύγω θέλω... Βαρέθηκα να πηδάω γυναίκες που βρωμάνε τα χνώτα τους από χαλασμένα δόντια, να παραγγέλνω Ciorba de burta και να βρίσκω έντομα μέσα, να πηγαίνω στο REAL και να βλέπω βλάχους να κάνουν επιδρομές σαν τάταροι, να βλέπω αδέσποτα σκυλιά στη scara της πολυκατοικίας μου, τσιγγάνους παντού να κοιμούνται σε πάρκα και σε γωνίες, να αναπνέω την βρώμα του Ρουμανικού ιδρώτα όταν περιμένω στην ουρά να πληρώσω RDS/RCS, να λερώνονται άσχημα τα παπούτσια μου από λάσπες από τους μη ασφαλτοδρομένους δρόμους, να πρέπει να αντιμετωπίζω τα Ρουμανικά κόμπλεξ κάθε φορά που λέω ότι είμαι από Ελλάδα, να αλλάζω κινητό όταν με ψάχνει η κάθε curva ενώ εγώ την έxω στείλει από εκεί που ήρθε όταν άρχισε το παραμύθι για την μαμά της που πρέπει να κάνει επέμβαση και χρειάζονται λεφτά, να μην βρίσκω tutun la punga επειδή το inmedio δεν παραγγέλνει συχνά από τους προμυθευτές, γενικά βαρέθηκα την ΡουμάνοΓυφτιά
Δε γουστάρεις και μπορείς φύγε, αλλά μη το βλέπεις τόσο δραματικά. Κι εγώ όταν κατεβαίνω για διακοπές διαπιστώνω πόσο ζωώδης είμαστε κι εμείς ως λαός, άξεστος, αγενής, ασεβής. Αλλά έχουμε και τα καλά μας, όπως όλοι. Χαλάρωσε κι άκου ιστοριάκι από στρατό. Μιλάμε με μια σειρά που είχε πτυχίο γυμανστικής ακαδημίας από Γιουγκοσλαβία (ύπήρχε ακόμη τότε) και φυσικά μιλάμε για μουνιά. Έχει λοιπόν πάρει στο αμάξι μια τσιγγάνα μουνάρα και την πάει για γαμήσι. Παρκάρει στο σωστό μέρος και η τζίπσι γδύνεται και κατεβάζει κυλότα. "Οπότε και μου έρχεται μια ΒΡΩΜΑ, κόντεψα να ξεράσω" -"Μαλακία κρίμα, αλλά καλά λες τι να γαμήσεις;" Με το αθωότερο ύφος γυρνα η σεριρά και ατάκα: "-Όχι δεν κατάλαβες, τη γάμησα..!" 15 κομανταραίοι έπεσαν κάτω και κυλιόντουσαν κατουρημένοι στο γέλιο.. Καλή του ώρα όπου κι αν βρίσκεται.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Δε γουστάρεις και μπορείς φύγε, αλλά μη το βλέπεις τόσο δραματικά. Κι εγώ όταν κατεβαίνω για διακοπές διαπιστώνω πόσο ζωώδης είμαστε κι εμείς ως λαός, άξεστος, αγενής, ασεβής. Αλλά έχουμε και τα καλά μας, όπως όλοι. Χαλάρωσε κι άκου ιστοριάκι από στρατό. Μιλάμε με μια σειρά που είχε πτυχίο γυμανστικής ακαδημίας από Γιουγκοσλαβία (ύπήρχε ακόμη τότε) και φυσικά μιλάμε για μουνιά. Έχει λοιπόν πάρει στο αμάξι μια τσιγγάνα μουνάρα και την πάει για γαμήσι. Παρκάρει στο σωστό μέρος και η τζίπσι γδύνεται και κατεβάζει κυλότα. "Οπότε και μου έρχεται μια ΒΡΩΜΑ, κόντεψα να ξεράσω" -"Μαλακία κρίμα, αλλά καλά λες τι να γαμήσεις;" Με το αθωότερο ύφος γυρνα η σεριρά και ατάκα: "-Όχι δεν κατάλαβες, τη γάμησα..!" 15 κομανταραίοι έπεσαν κάτω και κυλιόντουσαν κατουρημένοι στο γέλιο.. Καλή του ώρα όπου κι αν βρίσκεται.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


σιγα την αστεια ιστορια που σου ειπε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom