Νέα

Πώς να βγάλω γκόμενα πωλήτρια σε σούπερ μάρκετ, take away κλπ.;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Howitzer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 811
  • Εμφανίσεις 61K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
3 Σεπ 2018
Μηνύματα
194
Like
512
Πόντοι
21
Εμένα μου την είχε πέσει μια κοπελίτσα από τον Μασούτη παλιά όταν ήμουν φοιτητής. Την απέρριψα για τον Χ και Υ λόγο (δικά μου ψυχολογικά) αλλά με πολύ απότομο τρόπο λες και ήμουν κάποιος. Έκτοτε είπα στον εαυτό μου ότι πάντα θα λέω σε τέτοιες περιπτώσεις ευχαριστώ αλλά έχω γκόμενα ή τίποτα παρόμοιο, ευγενικά, για να μην τις στενοχωράω.

Έφυγε σύντομα μετά από το κατάστημα και δεν την ξανάδα. Την πιο ωραία ανύπαντρη εργαζόμενη εκεί νομίζω την κάρφωνε ο προϊστάμενος που έφερνε και την Porche του που-και-που ώστε να πουλήσει μούρη (ένας που στεκόταν στην υποδοχή). Αυτήν την ξανάδα μετά από χρόνια σε άλλο κατάστημα στην ίδια πόλη.

Αυτό τον καιρό παίζει μεγάλη ζήλεια από ένα ξανθό μουνέτο του Lidl που όταν με βλέπει με την σχέση τρελένεται και δεν ξέρει που να κοιτάξει. Με είχε λοκάρει για αρκετό διάστημα όσο νόμιζε ότι ήμουν μόνος.

Θυμήθηκα τώρα ένα γλυκό μιλφάκι ταμία του πρώτου Μασούτη παραπάνω. Παντρεμένη με έφηβα παιδιά τότε την είχα δει και στην εκκλησία με τον άνδρα της. Δεν μου έδωσε άμεσα δικαιώματα αλλά τον είχα κάνει Α-ΠΟ-ΣΤΑ-ΚΤΗ-ΡΙΟ για πάρτη της. Νομίζω κάτι κατάλαβε μετά από καιρό έτσι όπως την παρατηρούσα αλλά είπα μην κάνω άλλες αμαρτίες (είχα περιστασιακά ένα 23χρονο πιπίνι μιλφάκι εκείνη περίοδο που παρακαλούσε να τα καταπίνει και με είχε τρελάνει - ίσως ντράπηκα και τον άνδρα της σαραντάχρονης δεν ξέρω).
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Φαντάσου μια νεαρή κοπέλα να δουλεύει κάθε μέρα ένα οκταωρο. Πονάνε χέρια, πόδια, ώμοι, πλάτες, σβερκοι. Μισθός σκατα. Μυαλό κουρκούτι. Εργοδότης για μπάτσες. Δυο-τρεις φασαρίες τη μέρα στο ταμείο για πλάκα, γιατί η γριά δε μπορεί να βρει τη μαρμελάδα που θέλει και ο μπούλης θέλει να μάθει αν η έκπτωση ισχύει.

Και κάπου εκεί, όταν δεν πιστεύει ότι μπορεί να γίνει ακόμα χειρότερο, έρχεσαι να την διαψευσεις. Πετώντας της έναν χαρτάκι με τον αριθμό σου και σκας ένα χαμόγελο ως τ’ αυτιά «έχω να γαμησω ένα χρόνο και εσυ είσαι η τυχερή».

Τι θέλω να πω; Δεν υπάρχει περίπτωση να φας μουνι έτσι. Μήνυση ίσως.

Εμείς αν ήμασταν στην θέση της και ερχόντουσαν γκόμενες να μας αφήνουν χαρτάκια,να'βλεπες για πότε θα ξεχνούσαμε κούραση και πρηξαρχίδες

Τον άντρα δυο πράγματα τον ανεβάζουν σε dt,τα μουνιά και τα λεφτά.Απο εκει που είναι χώμα,μια γνωριμία με καινούριο μουνί ή λεφτά από στοίχημα,κινο κλπ τον επαναφέρουν σαν ηλεκτροσόκ.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.026
Πόντοι
11.956
Θα πας να αγοράζεις όσο ποιο συχνά γίνεται προφυλακτικά...σαμπάνια και φράουλες....
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
ναι τιποτα δεν ειναι σιγουρο....ακου λεει θα σου κανει μήνυση...σιγα μη σε πάει και αυτοφορο επειδη της εκανες καμακι στη δουλεια:headbang:
Όπως τα λες! Εδω κατάντησε το Ελληνικό καμάκι! :jerking2:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εμένα μου την είχε πέσει μια κοπελίτσα από τον Μασούτη παλιά όταν ήμουν φοιτητής. Την απέρριψα για τον Χ και Υ λόγο (δικά μου ψυχολογικά) αλλά με πολύ απότομο τρόπο λες και ήμουν κάποιος. Έκτοτε είπα στον εαυτό μου ότι πάντα θα λέω σε τέτοιες περιπτώσεις ευχαριστώ αλλά έχω γκόμενα ή τίποτα παρόμοιο, ευγενικά, για να μην τις στενοχωράω.

Έφυγε σύντομα μετά από το κατάστημα και δεν την ξανάδα. Την πιο ωραία ανύπαντρη εργαζόμενη εκεί νομίζω την κάρφωνε ο προϊστάμενος που έφερνε και την Porche του που-και-που ώστε να πουλήσει μούρη (ένας που στεκόταν στην υποδοχή). Αυτήν την ξανάδα μετά από χρόνια σε άλλο κατάστημα στην ίδια πόλη.

Αυτό τον καιρό παίζει μεγάλη ζήλεια από ένα ξανθό μουνέτο του Lidl που όταν με βλέπει με την σχέση τρελένεται και δεν ξέρει που να κοιτάξει. Με είχε λοκάρει για αρκετό διάστημα όσο νόμιζε ότι ήμουν μόνος.

Θυμήθηκα τώρα ένα γλυκό μιλφάκι ταμία του πρώτου Μασούτη παραπάνω. Παντρεμένη με έφηβα παιδιά τότε την είχα δει και στην εκκλησία με τον άνδρα της. Δεν μου έδωσε άμεσα δικαιώματα αλλά τον είχα κάνει Α-ΠΟ-ΣΤΑ-ΚΤΗ-ΡΙΟ για πάρτη της. Νομίζω κάτι κατάλαβε μετά από καιρό έτσι όπως την παρατηρούσα αλλά είπα μην κάνω άλλες αμαρτίες (είχα περιστασιακά ένα 23χρονο πιπίνι μιλφάκι εκείνη περίοδο που παρακαλούσε να τα καταπίνει και με είχε τρελάνει - ίσως ντράπηκα και τον άνδρα της σαραντάχρονης δεν ξέρω).
Μωρέ και μενα με παιζει εδώ στο σουπερ της γειτονιάς μου αλλά είναι σα κακο χρονο να χει
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Θα πας να αγοράζεις όσο ποιο συχνά γίνεται προφυλακτικά...σαμπάνια και φράουλες....
το καλύτερο συνθηματικο ειναι "βάλε μισο κιλο μυζηθρα"
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

η φέτα τρικάλων
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
ειχα γνωρισει περυσι μια ξενη στο σουπερ μαρκτε...εψαχνε καρπουζι και της λεω "μπορεις να καταλάβεις πιο αξιζει να παρω? γιατι σε βλέπω τα κοιταζεις με λεπτομέρεια" τεσπα πιασαμε εκει στη κουβέντα,μου ειπε οτι μενει εκει γύρω και δωσαμε ραντεβου απογευμα για βολτα.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.026
Πόντοι
11.956
ειχα γνωρισει περυσι μια ξενη στο σουπερ μαρκτε...εψαχνε καρπουζι και της λεω "μπορεις να καταλάβεις πιο αξιζει να παρω? γιατι σε βλέπω τα κοιταζεις με λεπτομέρεια" τεσπα πιασαμε εκει στη κουβέντα,μου ειπε οτι μενει εκει γύρω και δωσαμε ραντεβου απογευμα για βολτα.
Ναι και? Συνέχεια?
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ναι και? Συνέχεια?
βγηκαμε το απογευμα,αυτη ειχε πάει μόνη της μια τσάρκα ακρόπολη.Αφου συναντιόμαστε μου λεει "πεινάω"...κατσε να μπω μια στα γκουντις να παρω κατι...μπαινουμε μεσα,την περιμένω να παρει κατι και φυγαμε... μετα απεξω μου λεει "θα παω σπιτι να φάω" ....καλα λεω μεσα μου τι στο διάολο δεχτηκε μα βρεθουμε:jerking:...πήγαμε προς το σπιτι της,την άφησα και μετα δεν την ξανα ειδα.μιλαγαμε λιγο στο viber για λιγο καιρο αλλα οταν της ελεγα για βόλτα μου ελεγε κατι δικαιολογίες του κωλου..ε δε τη ξανα πηρα...(αυτη παιζει να ειχε γκόμενο)
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
ειχα γνωρισει περυσι μια ξενη στο σουπερ μαρκτε...εψαχνε καρπουζι και της λεω "μπορεις να καταλάβεις πιο αξιζει να παρω? γιατι σε βλέπω τα κοιταζεις με λεπτομέρεια" τεσπα πιασαμε εκει στη κουβέντα,μου ειπε οτι μενει εκει γύρω και δωσαμε ραντεβου απογευμα για βολτα.
Σταμάτα Βλαντ! Ησουν τυχερός που δεν σου έκανε μήνυση να πουμε! :klapste:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
το θεμα δεν ειναι οτι δε γάμησα,το θέμα ειναι οτι η μπαλα πέχτηκε ετσι στο ξεκάρφωτο απο το πουθενα
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
βγηκαμε το απογευμα,αυτη ειχε πάει μόνη της μια τσάρκα ακρόπολη.Αφου συναντιόμαστε μου λεει "πεινάω"...κατσε να μπω μια στα γκουντις να παρω κατι...μπαινουμε μεσα,την περιμένω να παρει κατι και φυγαμε... μετα απεξω μου λεει "θα παω σπιτι να φάω" ....καλα λεω μεσα μου τι στο διάολο δεχτηκε μα βρεθουμε:jerking:...πήγαμε προς το σπιτι της,την άφησα και μετα δεν την ξανα ειδα.μιλαγαμε λιγο στο viber για λιγο καιρο αλλα οταν της ελεγα για βόλτα μου ελεγε κατι δικαιολογίες του κωλου..ε δε τη ξανα πηρα...(αυτη παιζει να ειχε γκόμενο)
Συνήθως αυτές έχουν γκόμενο, λένε ναι στην έξοδο και στην πορεία μετανιώνουν γιατί νιώθουν ενοχή. Μεγάλη λέξη για την γυναικεία ψυχολογία.
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
το θεμα δεν ειναι οτι δε γάμησα,το θέμα ειναι οτι η μπαλα πέχτηκε ετσι στο ξεκάρφωτο απο το πουθενα
Όταν ξέρεις μπαλίτσα παίζεις και στα πεζοδρόμια. Όταν δεν ξέρεις και στο ΟΑΚΑ να σε πάνε πάλι ατσούμπαλος θα είσαι.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Συνήθως αυτές έχουν γκόμενο, λένε ναι στην έξοδο και στην πορεία μετανιώνουν γιατί νιώθουν ενοχή. Μεγάλη λέξη για την γυναικεία ψυχολογία.
αυτες που δε γουστάρουν φαινεται απο την αρχη...και οταν της εστελνα απανταγε κανονικα,απλα για συνάντηση εκανε τη παπια..ε τι αλλο τοτε?
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom