Νέα

Πώς κόψατε το κάπνισμα; Συμβουλές - Τρόποι - Εμπειρίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hitman7771
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 82K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

TheSam

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2024
Μηνύματα
5
Like
3
Πόντοι
0
Σε συζήτηση με γιατρό που είχα μου είπε και να κόψεις το τσιγάρο ο οργανισμός θέλει 10 χρόνια για να το αποβάλει εντελώς.Εντωμεταξύ οι περισσότεροι γιατροί που τα λένε αυτά καπνίζουν και οι ίδιοι σα φουγάρα.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.916
Like
7.992
Πόντοι
2.306
Σε συζήτηση με γιατρό που είχα μου είπε και να κόψεις το τσιγάρο ο οργανισμός θέλει 10 χρόνια για να το αποβάλει εντελώς.Εντωμεταξύ οι περισσότεροι γιατροί που τα λένε αυτά καπνίζουν και οι ίδιοι σα φουγάρα.

Ναι, οι γιατροί καπνίζουν όντως συχνά, το βλέπω κι εγώ. Θα έχουν τους λόγους τους. ;-)
 

DeanSoen

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2024
Μηνύματα
26
Like
160
Πόντοι
0
το εκοψα μαχαιρι και το αντικατεστησα με κεμπαμπ κοτοπουλο! :P

δουλεψε γτ εχω να βαλω ταμπακο στο στομα 6 χρονια τωρα
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.916
Like
7.992
Πόντοι
2.306
Το κάπνισμα είναι ένας από τους λίγους τρόπους για να αυξήσει κανείς σταδιακά την έκθεση του στη ραδιενέργεια.

Αρκετοί δεν το ξέρουν, οπότε το αναφέρω.




Το κάπνισμα δίνει άλλη ακτινοβολία!

:cheesy:
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.916
Like
7.992
Πόντοι
2.306
Δε νομίζω, ότι θα δοκιμάσω ποτέ να κόψω το κάπνισμα. Θα ήταν τεράστια απώλεια στην καθημερινότητα μου.

Αν ποτέ δοκίμαζα να το διακόψω για ένα διάστημα, θα το έκανα μόνο και μόνο, για να με πιάνει μετά ακόμη καλύτερα πάλι.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.916
Like
7.992
Πόντοι
2.306
Εδώ και μια επισκόπηση από χημικές ουσίες και δηλητήρια που περιέχουν τα τσιγάρα.


Έχω κάνει παλιότερα και μόνο πούρα και τσιγκαρίλο με 100% καπνό και χωρίς τα όποια χημικά, αλλά δεν μου έδιναν την ίδια ικανοποίηση.

Προφανώς ουσίες σαν το ασετόν, την αμμωνία, το αρσενικό, το βενζοπυρένιο, το βενζόλιο, το βουτάνιο, το διοξείδιο του άνθρακα, το κάδμιο, τη φορμαλδεύδη, το υδροκυάνιο, το μόλυβδο, το μεθοπρένιο, τον υδράργυρο, το νικέλιο, τα νιτρικά οξείδια, τη φαινόλη, το πολώνιο, το στυρένιο, το τολουένιο, ή τη τουρπεντίνη, είναι κάποια από τα στοιχεία που εισπνέει κάθε μέρα ένας πεπεισμένος καπνιστής.


Όλα δηλητήρια. Εν μέρει μάλιστα και οικοδομικά υλικά. Οικοδομούν εκ νέου τον οργανισμό. Η πλάκα είναι, ότι όλα αυτά τα τοξικά, τα φοβούνται οι μη καπνιστές περισσότερο κι από τους καπνιστές.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.916
Like
7.992
Πόντοι
2.306
Το άρθρο αυτό αφορά τους κινδύνους των εναλλακτικών προϊόντων, και παραπέμπει στα ιατρεία διακοπής καπνίσματος σε δημόσια νοσοκομεία.

 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.145
Like
50.880
Πόντοι
12.756
Το άρθρο αυτό αφορά τους κινδύνους των εναλλακτικών προϊόντων, και παραπέμπει στα ιατρεία διακοπής καπνίσματος σε δημόσια νοσοκομεία.

εγω το εκοψα και ατμιζω τα τελευταια χρονια
ενταξει δεν ειναι το ιδιο και καποια στιγμη πρεπει να κοψω και αυτο
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.463
Κριτικές
1
Like
7.466
Πόντοι
2.306
Το κάπνισμα είναι ένας από τους λίγους τρόπους για να αυξήσει κανείς σταδιακά την έκθεση του στη ραδιενέργεια.

Αρκετοί δεν το ξέρουν, οπότε το αναφέρω.




Το κάπνισμα δίνει άλλη ακτινοβολία!

:cheesy:
Νομιζω ενα καλο φιλτρο τα κοβει τα αλφα σωματια τυπε.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.916
Like
7.992
Πόντοι
2.306
Νομιζω ενα καλο φιλτρο τα κοβει τα αλφα σωματια τυπε.

Δεν το ξέρω. Όλο και κάτι από τα δηλητήρια θα περιορίζει, σίγουρα.

Εγώ παλιά κάπνιζα άφιλτρα τσιγάρα, τώρα κόβω ακόμη συχνά το φίλτρο, για να γίνεται πιο έντονη η αίσθηση.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.226
Like
24.141
Πόντοι
6.056
εγω το εκοψα και ατμιζω τα τελευταια χρονια
ενταξει δεν ειναι το ιδιο και καποια στιγμη πρεπει να κοψω και αυτο
χειροτερο ειναι

αυτο το ηλεκτρονικο μπιρμπιλι με τα λαμπακια με γευση μπισκοτο-μπλουμπερι-κοκακολα σου καταστρεφει και το ιματζ φιλε αθηναιε

τουλαχιστον με το αλλο κολλας στραβα το μαρλμπορο και εχεις κατι απο τζειμς ντιν :2funny:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.145
Like
50.880
Πόντοι
12.756
χειροτερο ειναι

αυτο το ηλεκτρονικο μπιρμπιλι με τα λαμπακια με γευση μπισκοτο-μπλουμπερι-κοκακολα σου καταστρεφει και το ιματζ φιλε αθηναιε

τουλαχιστον με το αλλο κολλας στραβα το μαρλμπορο και εχεις κατι απο τζειμς ντιν :2funny:
:2funny:
το σκετο το καπνικο κανω ρε συ:tooth:
το κανονικο μου το εκοψε ο γιατρος:sad2:
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.570
Κριτικές
4
Like
498
Πόντοι
36
κουβαλησε το παιδι απο τον παιδικο σταθμο μια γριπη με την οποια ειχα μια εβδομαδα τοσο βηχα που πονουσαν οι κοιλιακοι μου.το καπνισμα ηταν αδυνατο ολο αυτο το διαστημα και μολις συνηλθα,αποφασισα να μην το ξαναγγιξω.θελει προσοχη βεβαια γιατι το εριξα στα γλυκα και πηρα καμια 15αρια κιλα αλλα και για το ζαχαρο.τις πρωτες μερες ετρωγα μια σακουλα καραμελες βουτυρου.
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.916
Like
7.992
Πόντοι
2.306
:2funny:
το σκετο το καπνικο κανω ρε συ:tooth:
το κανονικο μου το εκοψε ο γιατρος:sad2:

Μου κινούν υποψίες οι γιατροί, που προτείνουν να κοπεί το κάπνισμα, και συνάμα σπρώχνουν άλλα φάρμακα.

Με πιάνει το συνωμοσιακό μου σύνδρομο.:cheesy:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.145
Like
50.880
Πόντοι
12.756
Μου κινούν υποψίες οι γιατροί, που προτείνουν να κοπεί το κάπνισμα, και συνάμα σπρώχνουν άλλα φάρμακα.

Με πιάνει το συνωμοσιακό μου σύνδρομο.:cheesy:
δεν μου ειπε αυτος για το ηλεκτρονικο του το ειπα οταν το αρχισα
πρεπει να κοπει και αυτο αν και δεν ατμιζω πολυ τελικα
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.226
Like
24.141
Πόντοι
6.056
:2funny:
το σκετο το καπνικο κανω ρε συ:tooth:
το κανονικο μου το εκοψε ο γιατρος:sad2:
εχει και αυτα τα disposable που σε 3-4 ωρες τους εχεις πιει το αιμα :2funny:

νταξ απο γευση και νικοτινη μπομπα ειναι αλλα σφαγη οι πουστηδες 7-8ε τα εχουν :undecided:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom