Νέα

Πώς κόψατε το κάπνισμα; Συμβουλές - Τρόποι - Εμπειρίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hitman7771
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 82K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.793
Κριτικές
11
Like
608
Πόντοι
376
επίσης βογθάει περισσότερο το ηλεκτρονικό αν είναι με 1,8 νικοτίνη και όχι  9αρα
ελπίζω να το κρατήσω το ηλεκτρονικό αυτή τη φορά  :grin:
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
επισης να πω πως η ολη διαδικασια απο την αρχη του ηλεκτρονικου μεχρι να το κοψω τελειως μου πηρε δυομιση μηνες  :sunglasses:

 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
θα δειτε τοσο μεγαλη βελτιωση στην αναπνοη, στον υπνο, τις αντοχες και τη διορθωση της γευσης και της οσφρησης που θα νοιωθετε τον πρωτο καιρο σαν βρεφη που εξερευνουν τον κοσμο απο την αρχη. Θα μπορειτε να μυριζετε τον καφε, να καταλαβαιεντε τη γευση του, τις μυρωδιες στην ατμοσφαιρα κλπ. Οταν εχεις θεραπευσει σε τετοιο βαθμο τον οργανισμο σου, απο κει και περα ειναι θεμα αποφασης να ξεκινησεις διαιτα και γυμναστικη ωστε σε μερικους μηνες να γινεις ξανα και κορμαρα αλλα να εχεις και τρομερες αντοχες στο γαμησι  :fuck1: :fuck2:
τυπε τι πιρφοροαγαπουλικα ειναι αυτα;
θες να ερθει καμια νωντοπαρεα να σου συνθλιψει το κρανιο;
 

Kilburn

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
736
Κριτικές
54
Like
129
Πόντοι
5.835
Δεν ειναι αναγκη να αυτουποβληθεις στο να το κοψεις μαχαιρι. Εγω μπηκα σε μια ψυχολογια να καπνιζω οταν πραγματικα μου ερθει το κεφι και ετσι κανω 1 τσιγαρο 2 την εβδομαδα και αυτο αν...
 

AlexisGR84

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2015
Μηνύματα
38
Κριτικές
7
Like
12
Πόντοι
0
Δεν ειμαι καπνιστης. Ποτε δεν καπνισα. Αντιμετωπιζω τους καπνιστες ως αρρωστους. Ως junkies. Ως εξαρτημενα ατομα. Στην πραγματικοτητα ναρκομανεις, με μονη διαφορα οτι η δικη τους ναρκωτικη δραστικη ουσια θεωρειται απο τον ΠΚ νομιμη ενω οι αλλες οχι. Οποιος καπνιστης θεωρει οτι δεν ειναι junkie και πως το κοβει οτι ωρα θελει, απλα δεν ξερει τι του γινεται. Η αλλιως, ιδου η Ροδος, ιδου και το πηδημα. Κοψτο να δω τη μαγκια σου και την επιβολή του μυαλου σου στο σωμα.

Δεν υπαρχει τιποτα πιο αντιερωτικο απο μια γυναικα που μυριζει τσιγαριλα. Λογω συνηθειας οι καπνιστες/στριες δεν μπορουν πλεον να αντιληφθουν την μποχα που αναδιδει η αναπνοη τους, το δερμα τους, το σπιτι τους, το αυτοκινητό τους, ακομη και τα προσωπικα τους ειδη. Οδοντοκρεμες, αρωματα κλπ ειναι απλως υποκαταστατα που κουκουλωνουν τη μυρωδια, δεν την εξαφανιζουν.

Η πλειοψηφια των καπνιστων, αντιλαμβανονται πως ειναι αρρωστοι & το εχουν παρει αποφαση πια. Οι περισσοτεροι αποδεχονται την αδυναμια τους & προσπαθουν οσο ειναι εφικτο να μην επιβαρυνουν τους αλλους γυρω τους. Υπαρχει ομως και μια μεριδα καπνιστων, οι "αναγωγοι & απαιδευτοι" που θεωρουν πως το οξυγονο του αερα ειναι αποκλειστικο τσιφλικι τους και δεν εννοουν να καταλαβουν οτι δεν ειναι ευγενικο να υποβαλουν τους μη-καπνιστες στο μαρτυριο του καπνου στη μαπα (αρκετες φορες επιδεικτικα) και να τους αναγκαζουν να γινονται παθητικοι καπνιστες & να ανεχονται τη μποχα. Μια "αναγκη" οπως το τσιγαρο, μπορει ναι μεν να ειναι δυσκολο να χαλιναγωγηθει απο τους εξαρτημενους καπνιστες, ειναι ομως πρεπον να γινονται σεβαστοι καποιοι κοινωνικοι κανονες. Κατα την ιδια εννοια που οταν πχ καποιος θελει να κατουρησει η να χεσει (αναγκη δεν ειναι και αυτο?) δεν αφηνει την κουραδα του οπου βρει στο εστιατοριο, στο λεωφορειο η στο δρομο, θα ηταν καλο οι καπνιστές να σεβονται τους μη-καπνιστες που δεν θελουν να δεχονται καπνο.

Η μοναδικη μεθοδος να κοψει το καπνισμα κανεις, ειναι ο ΘΑΝΑΤΟΣ απο καρκινο. Θανατος και μαλιστα αργός οδυνηρος. Μην γελιεστε, ακομη κι αν υποθετικα υπηρχε ενας τροπος να ζησει (ως εξομοιωση) ενας καπνιστης την εμπειρια του αργου βασανιστικου θανατου απο καρκινο του πνευμονα, δεν ειναι σιγουρο οτι θα το αλλαζε γνωμη και θα αποφασιζε να το κοψει. Ειδικα ο Ελληναρας, ισως και να ελεγε "δεν γαμεις, θα καπνισω, στα αρχιδια μου οι αλλοι"! Εδω, δεν σεβονται καν τους χωρους εστιατοριων και επιβαλλουν σε μη-καπνιστες να "καπνισουν", με το διαφορα προσχηματα και φτηνες δικαιολογιες. Αληθεια, στο αεροπλανο που ισως το ταξειδι διαρκεσει 3,4 5, ισως και 10-15 ωρες για καποιους προορισμους εκει γιατι οι καπνιστες θεριακληδες κανουν μοκο και σαν κουταβακια δεχονται υποτακτικα και χωρις αντιρηση τον κανονισμο που επιβαλει η αεροπορικη εταιρεια?

Σωτηρια, δεν υπαρχει για τα junkies του καπνου.
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
επισης να πω πως η ολη διαδικασια απο την αρχη του ηλεκτρονικου μεχρι να το κοψω τελειως μου πηρε δυομιση μηνες  :sunglasses:
εμενα μια αποφαση!......... :grin:
μετα απο 35 χρονια....αντε γεια το τσιγαρο.....ολα τα αλλα ειναι ημίμετρα για να σας τρωνε τα φράγκα...... ;)
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
τυπε τι πιρφοροαγαπουλικα ειναι αυτα;
θες να ερθει καμια νωντοπαρεα να σου συνθλιψει το κρανιο;
πουλι προσεχε τι λες και σε ποιον το λες μη σου στειλω κανα σλαβι να σου σκισει τα πουπουλα  :zfuck:
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
Δεν ειναι αναγκη να αυτουποβληθεις στο να το κοψεις μαχαιρι. Εγω μπηκα σε μια ψυχολογια να καπνιζω οταν πραγματικα μου ερθει το κεφι και ετσι κανω 1 τσιγαρο 2 την εβδομαδα και αυτο αν...
τυπε, τα μελη του μπου εκτος απο μπρουκληδες και γαμιαδες ξερουν και τα παντα...ακομα και σε ενα τετοιο θρεντ που σκοπο εχει να βοηθησει να βρει ο καθενας τον τροπο διακοπης που του ταιριαζει...δεν υπαρχει περιπτωση να μη πεταχτουνε 6-7 ξερολες που βεβαια δεν το εχουν κανει ποτε στη ζωη τους  :2funny: :2funny: :2funny:
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
205
Πόντοι
3.090
τυπε, εγω το εχω κοψει 11 μηνες με ενα δικο μου τροπο που ηταν συνθεση πολλων μεθοδων που ειχα διαβασει:

1. πρωτα αντικατεστησα το κανονικο με ηλεκτρονικο τσιγαρο αυστηρα , εβαλα τον εαυτο μου σε διαδικασια να παιρνει οση νικοτινη χρειαζεται μονο με ατμισμα που εχει πολλα πλεονεκτηματα. Οταν κανεις ηλεκτρονικο τσιγαρο επειδη δεν εισπνεεις τα προϊοντα καυσης του κανονικου, σε 2-3 βδομαδες αρχιζεις και αναπνεεις λιγο καλυτερα, κοιμασαι καλυτερα κ.λ.π. Επιπλεον κρατωντας αυστηρα την αποφαση για ηλεκτρονικο τσιγαρο, επαψα να τρεχω 3 το βραδυ στους δρομους για να βρω περιπτερο, απλα περιμενα να φορτισει η μπαταρια του ηλεκτρονικου με αποτελεσμα τη μειωση των εξαρσεων αγχους

2. το πακετο με τα κανονικα τσιγαρα που μου ειχε απομεινει δεν το πεταξα, το ειχα πανω μου! Ειναι σημαντικο να γνωριζεις πως εχεις τσιγαρα και να μη σε πιανει αγχος αλλα να αναβαλεις συνεχεια το καπνισμα τους επειδη το αποφασισες εσυ και οχι η έλλειψη τους!!! Αυτο ειναι το πιο σημαντικο βημα το οποιο δεν κανουν ολοι με αποτελεσμα να υποκυπτουν στη τζιβανα και να τρεχουν να αγοραζουν τσιγαρα για να κανουν και καλα ενα.

3. Απο τη στιγμη που ξεκινας το ηλεκτρονικο με τον τροπο που σου ειπα, βαζεις μια ημερομηνια σημαδιακη (γενεθλια, επετειος, κλπ) που θα τι κοψεις και αυτο χωρις να το πεταξεις!! Πρεπει παλι μεσα στο μυαλο σου να επεξεργαζεσαι την ιδεα πως υπαρχει τσιγαρο στο σπιτι (το ηλεκτρονικο πια που το εχεις συνιθισει) και αμα σε πιασει μεγαλος παροξυσμος θα ατμισεις αυτο. Εγω ειχα συνεχισει ακομα και τωρα 1 χρονο που το εχω κοψει κραταω και τα ηλεκτρονικα τσιγαρα και το τελευταιο κανονικο πακετο, ειναι πολυ σημαντικο να εκπαιδευσεις τον εαυτο σου να απεχει απο το καπνισμα επειδη το αποφασισες εσυ και οχι επειδη δημιουργεις τεχνητη ελλειψη στο τσιγαρο!!!

Αυτα καλη επιτυχια σε οσους παρουν την αποφαση, ναι θα παρετε κιλα αρχικα γιατι η νικοτινη ειναι ναρκωτικο και πρεπει να την αντικαταστησει ο οργανισμος κατ αρχην με κατι αλλο εξαρτησιογονο οπως το αλατι ή τη ζαχαρη, αλλα θα δειτε τοσο μεγαλη βελτιωση στην αναπνοη, στον υπνο, τις αντοχες και τη διορθωση της γευσης και της οσφρησης που θα νοιωθετε τον πρωτο καιρο σαν βρεφη που εξερευνουν τον κοσμο απο την αρχη. Θα μπορειτε να μυριζετε τον καφε, να καταλαβαιεντε τη γευση του, τις μυρωδιες στην ατμοσφαιρα κλπ. Οταν εχεις θεραπευσει σε τετοιο βαθμο τον οργανισμο σου, απο κει και περα ειναι θεμα αποφασης να ξεκινησεις διαιτα και γυμναστικη ωστε σε μερικους μηνες να γινεις ξανα και κορμαρα αλλα να εχεις και τρομερες αντοχες στο γαμησι  :fuck1: :fuck2:

:sunglasses:
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.670
Like
5.996
Πόντοι
1.406
Δεν ειμαι καπνιστης. Ποτε δεν καπνισα. Αντιμετωπιζω τους καπνιστες ως αρρωστους. Ως junkies. Ως εξαρτημενα ατομα. Στην πραγματικοτητα ναρκομανεις, με μονη διαφορα οτι η δικη τους ναρκωτικη δραστικη ουσια θεωρειται απο τον ΠΚ νομιμη ενω οι αλλες οχι. Οποιος καπνιστης θεωρει οτι δεν ειναι junkie και πως το κοβει οτι ωρα θελει, απλα δεν ξερει τι του γινεται. Η αλλιως, ιδου η Ροδος, ιδου και το πηδημα. Κοψτο να δω τη μαγκια σου και την επιβολή του μυαλου σου στο σωμα.

Δεν υπαρχει τιποτα πιο αντιερωτικο απο μια γυναικα που μυριζει τσιγαριλα. Λογω συνηθειας οι καπνιστες/στριες δεν μπορουν πλεον να αντιληφθουν την μποχα που αναδιδει η αναπνοη τους, το δερμα τους, το σπιτι τους, το αυτοκινητό τους, ακομη και τα προσωπικα τους ειδη. Οδοντοκρεμες, αρωματα κλπ ειναι απλως υποκαταστατα που κουκουλωνουν τη μυρωδια, δεν την εξαφανιζουν.

Η πλειοψηφια των καπνιστων, αντιλαμβανονται πως ειναι αρρωστοι & το εχουν παρει αποφαση πια. Οι περισσοτεροι αποδεχονται την αδυναμια τους & προσπαθουν οσο ειναι εφικτο να μην επιβαρυνουν τους αλλους γυρω τους. Υπαρχει ομως και μια μεριδα καπνιστων, οι "αναγωγοι & απαιδευτοι" που θεωρουν πως το οξυγονο του αερα ειναι αποκλειστικο τσιφλικι τους και δεν εννοουν να καταλαβουν οτι δεν ειναι ευγενικο να υποβαλουν τους μη-καπνιστες στο μαρτυριο του καπνου στη μαπα (αρκετες φορες επιδεικτικα) και να τους αναγκαζουν να γινονται παθητικοι καπνιστες & να ανεχονται τη μποχα. Μια "αναγκη" οπως το τσιγαρο, μπορει ναι μεν να ειναι δυσκολο να χαλιναγωγηθει απο τους εξαρτημενους καπνιστες, ειναι ομως πρεπον να γινονται σεβαστοι καποιοι κοινωνικοι κανονες. Κατα την ιδια εννοια που οταν πχ καποιος θελει να κατουρησει η να χεσει (αναγκη δεν ειναι και αυτο?) δεν αφηνει την κουραδα του οπου βρει στο εστιατοριο, στο λεωφορειο η στο δρομο, θα ηταν καλο οι καπνιστές να σεβονται τους μη-καπνιστες που δεν θελουν να δεχονται καπνο.

Η μοναδικη μεθοδος να κοψει το καπνισμα κανεις, ειναι ο ΘΑΝΑΤΟΣ απο καρκινο. Θανατος και μαλιστα αργός οδυνηρος. Μην γελιεστε, ακομη κι αν υποθετικα υπηρχε ενας τροπος να ζησει (ως εξομοιωση) ενας καπνιστης την εμπειρια του αργου βασανιστικου θανατου απο καρκινο του πνευμονα, δεν ειναι σιγουρο οτι θα το αλλαζε γνωμη και θα αποφασιζε να το κοψει. Ειδικα ο Ελληναρας, ισως και να ελεγε "δεν γαμεις, θα καπνισω, στα αρχιδια μου οι αλλοι"! Εδω, δεν σεβονται καν τους χωρους εστιατοριων και επιβαλλουν σε μη-καπνιστες να "καπνισουν", με το διαφορα προσχηματα και φτηνες δικαιολογιες. Αληθεια, στο αεροπλανο που ισως το ταξειδι διαρκεσει 3,4 5, ισως και 10-15 ωρες για καποιους προορισμους εκει γιατι οι καπνιστες θεριακληδες κανουν μοκο και σαν κουταβακια δεχονται υποτακτικα και χωρις αντιρηση τον κανονισμο που επιβαλει η αεροπορικη εταιρεια?

Σωτηρια, δεν υπαρχει για τα junkies του καπνου.
Τυπε αυτα που λες οτι ο καπνιστης ειναι καταδικασμενος ειναι επικες μαλακιες,και κριμα γιατι με τις γελοιοτητες αυτες  περνανε σε 2η μοιρα καποια αλλα σωστα που λες οπως το οτι ειναι εξαρτηση και οτι υπαρχουν καπνιστες με τελειως φασιστικη και εγωιστικη νοοτροπια.
Καπνιζα επι 10 χρονια απο 2 πακετα ημερησιως και πριν 8 χρονια περιπου,ενα βραδυ το πηρα αποφαση οτι πρεπει να το κοψω,την αλλη μερα το μεσημερι εκανα το τελευταιο τσιγαρο,ταλαιπωρηθηκα χτυπηθηκα κατω για 5-6 μερες και αυτο ηταν.Εκτοτε οχι απλα δεν εχω ξανακανει αλλα ουτε μου εχει ερθει η διαθεση να το κανω.Και ξερω πολυ κοσμο ακομα που το εχει κοψει ,ειτε μαχαιρι ειτε με αλλο τροπο,ειτε πιο ευκολα ειτε πιο δυσκολα
Μονο απο τη πρεζα δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος ποτε οτι ξεκοψες,και η διαφορα της απο το τσιγαρο και την νικοτινη ειναι χαωδης
Οπως ειπες δεν εχεις καπνισει ποτε οποτε καλο ειναι να μην εκφερεις με τοση σιγουρια και αυθεντια αποψη για κατι που δεν εχεις βιωσει γιατι αναποφευκτα στο τελος θα καταληξεις να λες μαλακιες
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
Τυπε αυτα που λες οτι ο καπνιστης ειναι καταδικασμενος ειναι επικες μαλακιες,και κριμα γιατι με τις γελοιοτητες αυτες  περνανε σε 2η μοιρα καποια αλλα σωστα που λες οπως το οτι ειναι εξαρτηση και οτι υπαρχουν καπνιστες με τελειως φασιστικη και εγωιστικη νοοτροπια.
Καπνιζα επι 10 χρονια απο 2 πακετα ημερησιως και πριν 8 χρονια περιπου,ενα βραδυ το πηρα αποφαση οτι πρεπει να το κοψω,την αλλη μερα το μεσημερι εκανα το τελευταιο τσιγαρο,ταλαιπωρηθηκα χτυπηθηκα κατω για 5-6 μερες και αυτο ηταν.Εκτοτε οχι απλα δεν εχω ξανακανει αλλα ουτε μου εχει ερθει η διαθεση να το κανω.Και ξερω πολυ κοσμο ακομα που το εχει κοψει ,ειτε μαχαιρι ειτε με αλλο τροπο,ειτε πιο ευκολα ειτε πιο δυσκολα
Μονο απο τη πρεζα δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος ποτε οτι ξεκοψες,και η διαφορα της απο το τσιγαρο και την νικοτινη ειναι χαωδης
Οπως ειπες δεν εχεις καπνισει ποτε οποτε καλο ειναι να μην εκφερεις με τοση σιγουρια και αυθεντια αποψη για κατι που δεν εχεις βιωσει γιατι αναποφευκτα στο τελος θα καταληξεις να λες μαλακιες
;).....σωραίοςςςςςςςςςςς
 

AlexisGR84

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2015
Μηνύματα
38
Κριτικές
7
Like
12
Πόντοι
0
@ Βασιλοφρων13,

Για να κοψεις το τσιγαρο πρεπει πρωτα να αποδεχθεις οτι εισαι πραγματικα αρρωστο, τελειωμενο junkie. Απαξ και το καταλαβεις, ισως θελησεις να το κοψεις - αν καταφερει το μυαλο σου να επιβληθει στο σωμα σου.

Για να κοψεις μια εξαρτηση (καπνισμα, χορτο, σκληρα ναρκωτικα, αλκοολ, τζογο - ολα εξαρτησεις του μυαλου ειναι), χρειαζεται να εχεις 100 κιλα αρχιδια. Οι περισσοτεροι, δεν τα εχουν. Εαν εσυ τωρα (κατα δηλωση σου) τα ειχες και καταφερες να απεξαρτηθεις, εισαι ο ενας εν μεσω χιλιαδων. Μπραβο σου, και συγχαρητηρια και respect. Ενας κουκος δεν φερνει την Ανοιξη.

ΥΓ. Αν θελεις την πραγματικα προσωπικη μου αποψη, ενας καπνιστης που εκοψε το καπνισμα, ειναι (κατα την δικη μου αποψη - αν θελεις το δεχεσαι) ενας καπνιστης σε "αναμονη". Εννοω οτι αν η οταν οι συνθηκες ειναι καταλληλες, στο μελλον θα ξανακυλισει, οπως ενα πρεζακι κοβει για λιγα χρονια την πρεζα και μετα απο 2, 3, 5, 10 χρονια ξανακυλαει. Ενα χοντρος η μια χοντρη (οχι λογω οργανικων αιτιων που ειναι το 1% των χοντρων αλλα λογω λαιμαργιας) που με αγωνα καταφερνουν να αδυνατισουν, δεν θα ειναι στο μελλον ενας "αδυνατος/αδυνατη" αλλα ενας "πρωην χοντρος/χοντρη" και ειναι μαθηματικως βεβαιο πως καποια στιγμη στη ζωη τους θα ξανακυλισουν. Βλεπεις το σωμα μας, εχει μνημη και θυμαται οσα χρονια κι αν περασουν. Κι αν οι συνθηκες γινουν καταλληλες, το σωμα θα ξανα-απαιτησει την ουσια (νικοτινη, THC, αλκοολ, λιπος κλπ)

...γνωμη μου, αποψη μου, Δεν εισαι υποχρεωμενος να την δεχθεις
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
@ Βασιλοφρων13,

Για να κοψεις το τσιγαρο πρεπει πρωτα να αποδεχθεις οτι εισαι πραγματικα αρρωστο, τελειωμενο junkie. Απαξ και το καταλαβεις, ισως θελησεις να το κοψεις - αν καταφερει το μυαλο σου να επιβληθει στο σωμα σου.

Για να κοψεις μια εξαρτηση (καπνισμα, χορτο, σκληρα ναρκωτικα, αλκοολ, τζογο - ολα εξαρτησεις του μυαλου ειναι), χρειαζεται να εχεις 100 κιλα αρχιδια. Οι περισσοτεροι, δεν τα εχουν. Εαν εσυ τωρα (κατα δηλωση σου) τα ειχες και καταφερες να απεξαρτηθεις, εισαι ο ενας εν μεσω χιλιαδων. Μπραβο σου, και συγχαρητηρια και respect. Ενας κουκος δεν φερνει την Ανοιξη.
σωπα ρε......και εγω το ιδιο εκανα!
με δυο κούκους ψήνεσαι οτι γίνεται?........ :grin:
και πολλοι αλλοι ειναι, αλλα απλα ψάχνεις δικαιολογία να μην το κάνεις...... ;)
 

AlexisGR84

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2015
Μηνύματα
38
Κριτικές
7
Like
12
Πόντοι
0
απλα ψάχνεις δικαιολογία να μην το κάνεις...... ;)
Φιλε μου, μαλλον δεν διαβασες τι εγραψα η διαβασες αλλα δεν καταλαβες. Δεν ειμαι καν καπνιστης ουτε υπηρξα ποτε. Υπηρξα τυχερος στη ζωη και δεν επεσα θυμα καποιας εξαρτησης. Αντιμετωπιζω τους καπνιστες ως αρρωστους που δεν μπορουν να ξεφυγουν απο την εξαρτηση τους - τουλαχιστο η συντριπτικη πλειοψηφια τους. Σιγουρα ισως καπου εκει εξω θα υπαρχουν καπνιστες που εχουν το σθενος να το κανουν. Ειναι οι "κουκοι" που προανεφερα
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
Φιλε μου, μαλλον δεν διαβασες τι εγραψα η διαβασες αλλα δεν καταλαβες. Δεν ειμαι καν καπνιστης. Υπηρξα τυχερος στη ζωη και δεν επεσα θυμα καποιας εξαρτησης.
οκ.....απλα να ξέρεις ολα κόβονται..... ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom