Νέα

Poker

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα johnkayliaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 141K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Αν ειμαι Αθενς τη Τεταρτη θα'ρθω οπωσδηποτε θα κλεισω και θεση εστω Τριτη μπαι ναιτ.. ;) Καλα την επαιξες τη πασα ποστ φλοπ καθως οπως και να'χει σ'ειπα πριφλοπ ειν'αδυναμο το νταμορηγο αχρωμο ή εγχρωμο.. ;) Σε τι φυλλο εννοεις οτι δε νομιζεις να ηταν εκει που ειπα..; Στο χρωμα κουπες ή στο ασονταμο..; πιθανον να ειχε και Αχ κουπες οποτε ηταν μπροστα αφου του αρκουσε και ενας ασσος εκτος απο μια κουπα σε τερν και ριβερ..Το σετ που λες ειναι παντα μια πιθανοτητα οταν ο αλλος τα γυριζει ποστ φλοπ αλλα ο παππους του ποκερ Ντοιλ Μπρανσον εχει πει οτι αν βλεπεις παντου σετ δεν θα παιξεις ουτε χερι.. :grin:

Δε καταλαβαινω παντως τι εννοεις οτι εκανες c-bet pre flop..?
C-bet δηλ, 1200 σε blinds 200-400...Δεν τον ειχα ουτε σε Α-Q ουτε σε κουπες....Με τετοιο raise ,απο 3.500 σε 7.000 ,με τετοια blinds και με τις μαρκες που ειχαμε, καρφωμενο σετ ειχε..Τέλος παντων, στειλε πμ για τεταρτη αν ειναι.. :rockon: :rockon:
 

trelos sporos

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
635
Like
2
Πόντοι
6
εννοει raise pre flop ο τυπος θα μπερδευτηκε. δικε μου για να σου κανει min raise στις 7000 ενω εχει συνολο 10000 πισω σημαινει κατα 99% οτι εχει nuts . ειναι μια κινηση που κανουν συνηθως πολλοι αρχαριοι οταν εχουν nuts με το σκεπτικο οτι αν πουν all in θα τρομαξουν τον αντιπαλο αρα κανουν γελοια min raise. σε χει καταλαβει εκει οτι κατι εχεις τσιμπησει απ το φλοπ (η ελπιζει λογω του cbet) και προσπαθει να σε κανει να τον πληρωσεις. οποτε πολυ καλο πασο.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
εννοει raise pre flop ο τυπος θα μπερδευτηκε. δικε μου για να σου κανει min raise στις 7000 ενω εχει συνολο 10000 πισω σημαινει κατα 99% οτι εχει nuts . ειναι μια κινηση που κανουν συνηθως πολλοι αρχαριοι οταν εχουν nuts με το σκεπτικο οτι αν πουν all in θα τρομαξουν τον αντιπαλο αρα κανουν γελοια min raise. σε χει καταλαβει εκει οτι κατι εχεις τσιμπησει απ το φλοπ (η ελπιζει λογω του cbet) και προσπαθει να σε κανει να τον πληρωσεις. οποτε πολυ καλο πασο.
Ακριβως αυτό σκέφτηκα κι εγω....
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
I'll ΒΕ THERE........
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • ticket.jpg
    ticket.jpg
    178,3 KB · Εμφανίσεις: 26

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
τι γινεται ρε αντμιραλ με το ποκερ στο ιντερνετ εσυ που ασχολεισαι, το κυνηγανε και αυτο οπως το στοιχημα?
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16

Τι εγινε Ναυρχε μου εσκασες ολοκληρο το 550αρι για τη συμμετοχή στο μειν εβεντ..; Πως και δε περιμενες για το τι θα γινει στα 2 Κυριακατικα σατελάιτ που απομενουν.. :huh:;;;
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
τι γινεται ρε αντμιραλ με το ποκερ στο ιντερνετ εσυ που ασχολεισαι, το κυνηγανε και αυτο οπως το στοιχημα?

Αγαπητοι διαδικτυακοι ποκερικοι συναγωνιστες ολα παίζονται αυτη τη Τεταρτη 5 του μηνος θα κριθει το αν και πως θα συνεχισει το ονλαιν στοιχημα και τζογος..η μπαλα μπορει να παρει και το ποκερακι μας..Μπορει να αλλαξουν ολα να απαγορευτουν και να αναγκαστουμε να γινουμε οι ανταρτες του ποκερ.. :dancing: :dancing: :rockon: :rockon:!!!
 

xpapad

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
33
Like
3
Πόντοι
1.240
αντμι τα σατελαιτ δεν παιζουν ολα πεμπτη (στις 20-12)???? ειχα την εντυπωση οτι παιζουν την 1η μερα..... οποτε ειμαστε διαφορετικες μερες..... ελπιζω να βρεθουμε σαββατο..... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

xpapad

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
33
Like
3
Πόντοι
1.240
Τι εγινε Ναυρχε μου εσκασες ολοκληρο το 550αρι για τη συμμετοχή στο μειν εβεντ..; Πως και δε περιμενες για το τι θα γινει στα 2 Κυριακατικα σατελάιτ που απομενουν.. :huh:;;;
αφου λεει προκρινομενος σατελαιτ......
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
αφου λεει προκρινομενος σατελαιτ......

Οχι φιλε μου αν ξανακοιταξεις προσεχτικα το χαρτι του Ναυάρχου μας θα δεις οτι το προκρινομενος σατελαιτ ειναι μια απο τις επιλογες μαζι με το νικητης Λοταριας,κτλ..το χαρτι του Ναυάρχου μας εχει ενα Χ κατω απο την επιλογη Πληρωμη με Μετρητα οποτε ειναι προφανες οτι ο Ναυαρχος μας τα σκασε τα 550 ευρωπουλα..Αντε καλη του επιτυχια του ευχομεθα στο Λουτρακι Ποκερ Τσαλενζ ειθε να το σηκωσει το τιμημενο... :dancing: :dancing: :rockon: :rockon: :rockon:!!!
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
αντμι τα σατελαιτ δεν παιζουν ολα πεμπτη (στις 20-12)???? ειχα την εντυπωση οτι παιζουν την 1η μερα..... οποτε ειμαστε διαφορετικες μερες..... ελπιζω να βρεθουμε σαββατο..... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Αλλο τα σατελαιτ κατα τις μερες του τουρνουα και λιγο πριν και αλλο τα Κυριακατικα των 50 ευρω που τρεχουν πανω απο μηνα απο τελος Οκτωβρη που ξεκινησαν και τα Τουρνουα της Τεταρτης εσυ εχεις συμμετασχει καθολου φιλε xpapad θα παρευρεθεις αυτη τη Τεταρτη ειναι πολυ πιθανον να βρισκομαι κι'εγω ανυπομονω να συναγωνιστω με τον Ναυαρχο μας.. :cheesy:!!!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Με βομβαρδίσατε με ερωτήσεις!!!!Ενας ένας γιατί θα αρχίσω να ...διατάζω!!!! :rockon: :2funny:
Λοιπόν, εχουμε και λέμε:
Α)Για το θέμα του on line internet εχω στείλει mail στην pokerstars και περιμένω απάντηση....
Β)Όντως εσκασα 550 ευρώπουλα και ΔΕΝ περίμενα τα satelites καθόσον
-Χτες με το που εφυγα 58 (!!!!!) από τα γαμω-kicker που πετυχα,πήγα και κάθησα στο cash να περάσει η ωρα...Σερβίρομαι λοιπόν σε κάποια φαση σε θέση cut off ΔΥΟ ΩΡΑΙΟΥΣ ΚΑΤΑΚΚΟΚΙΝΟΥΣ ΑΣΣΟΥΣ...Ο UTG κανει raise sta 25€, call ολοι μεχρι εμένα ,re raise εγω στα 75€...Κσι ακούω 8 (!!!) call....Φλοπ 2-3-3 με δυο μπαστούνια...Τσεκ μεχρι εμενα όλοι, ALL-Inn 580€ εγω...πάσο ΟΛΟΙ!!!Ενας εφυγε με βαλεδες κι ενας με εξαρια...Μετα πηρα κι μια μικρότερη παρτίδα με σετ 9ρια εναν σε all in 230€ και εβγαλα ενα 1200 συνολο..Ε, κατέθεσα κατευθείαν και αν ερθει και το εισιτήριο απο το satelite θα το πάρω σε μετρητα...
Γ)Τα satelite οντως θα παίξουν Πέμπτη, εγω θα είμαι Παρασκευή..
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Με βομβαρδίσατε με ερωτήσεις!!!!Ενας ένας γιατί θα αρχίσω να ...διατάζω!!!! :rockon: :2funny:
Λοιπόν, εχουμε και λέμε:
Α)Για το θέμα του on line internet εχω στείλει mail στην pokerstars και περιμένω απάντηση....
Β)Όντως εσκασα 550 ευρώπουλα και ΔΕΝ περίμενα τα satelites καθόσον
-Χτες με το που εφυγα 58 (!!!!!) από τα γαμω-kicker που πετυχα,πήγα και κάθησα στο cash να περάσει η ωρα...Σερβίρομαι λοιπόν σε κάποια φαση σε θέση cut off ΔΥΟ ΩΡΑΙΟΥΣ ΚΑΤΑΚΚΟΚΙΝΟΥΣ ΑΣΣΟΥΣ...Ο UTG κανει raise sta 25€, call ολοι μεχρι εμένα ,re raise εγω στα 75€...Κσι ακούω 8 (!!!) call....Φλοπ 2-3-3 με δυο μπαστούνια...Τσεκ μεχρι εμενα όλοι, ALL-Inn 580€ εγω...πάσο ΟΛΟΙ!!!Ενας εφυγε με βαλεδες κι ενας με εξαρια...Μετα πηρα κι μια μικρότερη παρτίδα με σετ 9ρια εναν σε all in 230€ και εβγαλα ενα 1200 συνολο..Ε, κατέθεσα κατευθείαν και αν ερθει και το εισιτήριο απο το satelite θα το πάρω σε μετρητα...
Γ)Τα satelite οντως θα παίξουν Πέμπτη, εγω θα είμαι Παρασκευή..

Στις διαταγες σου ΝΑυαρχε μου ειχες Αγιο παντως ησουν απιστευτα τυχερος που με 8 callερς στο φλοπ δε σου σπασαν τους ασσους.. :humpleg:!!!
Ολες οι πιθανοτητες ηταν εναντιων σου απ'τη στιγμη που εχεις Ασσους και βλεπεις φλοπ με πανω απο αλλους 1-2 callερς το ρισκαρεις παρα πολυ..!!! Ασε που εκανες πολυ μικρο 3μπετ πριφλοπ αφου ειχε κανει raise sta 25€ Ο UTG οταν εφτασε η σειρα σου στο ποτ υπηρχαν ηδη 25Χ8=200ε οποτε το 3μπετ σου στα 75€ ηταν ψιχουλα και λογικο ηταν να τα δουν ολοι αφου παιρναν πολυ καλη αποδοση.. ;)!!!
Επρεπε να βαλεις το μισο σου στακ μεσα πριφλοπ ωστε να σε δουν το πολυ ενας-δυο αλλοι και ποστφλοπ να ρεσταρεις οτι και αν εβγαινε με εναν-δυο κωλερς ειχες καλουτσικες πιθανοτητες..φαντασου οτι αυτος με τους Βαλεδες θα σε βλεπε σιγουρα ακομα και ρεστα πριφλοπ να πηγαινες..!!! Τρελη κωλοφαρδια να μη σου σπασουν τους Ασσους στο φλοπ με 8 ατομα.. :headbang:!!!
Ακομα και σε αυτο το φλοπ παντως οπου κανεις δεν ειχε φτιαγμενο χερι να χτυπησει σετ,κτλ με τοσα ατομα μεσα ολο και καποιος μπορει να΄χε μπαστουνια ή ανοιχτη πανω κατω κεντα και καθως το ALL-Inn σου 580€ ηταν μικροτερο απ'τα λεφτα που υπηρχαν στο ποτ 8 Χ 75=600€ παιρναν πολυ καλη αποδοση να δουν τα ρεστα σου παλι ειχες αγιο που δεν το εκανε κανεις.. :humpleg:!!!!
Περιτες οι πολλες αναλυσεις ουτως ή αλλως τελος καλο ολα καλα και με τα 9αρια εβγαλες γερο νυχτοκαματο ;)!!!
1200 καθαρο κερδος νετ προφιτ.. :huh:???
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.976
Πόντοι
1.486
Στις διαταγες σου ΝΑυαρχε μου ειχες Αγιο παντως ησουν απιστευτα τυχερος που με 8 callερς στο φλοπ δε σου σπασαν τους ασσους.. :humpleg:!!!
Ολες οι πιθανοτητες ηταν εναντιων σου απ'τη στιγμη που εχεις Ασσους και βλεπεις φλοπ με πανω απο αλλους 1-2 callερς το ρισκαρεις παρα πολυ..!!! Ασε που εκανες πολυ μικρο 3μπετ πριφλοπ αφου ειχε κανει raise sta 25€ Ο UTG οταν εφτασε η σειρα σου στο ποτ υπηρχαν ηδη 25Χ8=200ε οποτε το 3μπετ σου στα 75€ ηταν ψιχουλα και λογικο ηταν να τα δουν ολοι αφου παιρναν πολυ καλη αποδοση.. ;)!!!
Επρεπε να βαλεις το μισο σου στακ μεσα πριφλοπ ωστε να σε δουν το πολυ ενας-δυο αλλοι και ποστφλοπ να ρεσταρεις οτι και αν εβγαινε με εναν-δυο κωλερς ειχες καλουτσικες πιθανοτητες..φαντασου οτι αυτος με τους Βαλεδες θα σε βλεπε σιγουρα ακομα και ρεστα πριφλοπ να πηγαινες..!!! Τρελη κωλοφαρδια να μη σου σπασουν τους Ασσους στο φλοπ με 8 ατομα.. :headbang:!!!
Ακομα και σε αυτο το φλοπ παντως οπου κανεις δεν ειχε φτιαγμενο χερι να χτυπησει σετ,κτλ με τοσα ατομα μεσα ολο και καποιος μπορει να΄χε μπαστουνια ή ανοιχτη πανω κατω κεντα και καθως το ALL-Inn σου 580€ ηταν μικροτερο απ'τα λεφτα που υπηρχαν στο ποτ 8 Χ 75=600€ παιρναν πολυ καλη αποδοση να δουν τα ρεστα σου παλι ειχες αγιο που δεν το εκανε κανεις.. :humpleg:!!!!
Περιτες οι πολλες αναλυσεις ουτως ή αλλως τελος καλο ολα καλα και με τα 9αρια εβγαλες γερο νυχτοκαματο ;)!!!
1200 καθαρο κερδος νετ προφιτ.. :huh:???
Καθαρότατο! Πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου, αλλά πρέπει να βαλεις μεσα και τον παραγοντα cash...Ζεστα λεφτα πετάω μέσα ,όχι μαρκες ςτουρνουα των 50-70€..Δεν υπάρχουν και φραγκα άλλωστε..Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα, έπεσα από την ακρόπολη και βρήκα και πορτοφόλι γεμάτο....
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Με βομβαρδίσατε με ερωτήσεις!!!!Ενας ένας γιατί θα αρχίσω να ...διατάζω!!!! :rockon: :2funny:
Λοιπόν, εχουμε και λέμε:
Α)Για το θέμα του on line internet εχω στείλει mail στην pokerstars και περιμένω απάντηση....
Β)Όντως εσκασα 550 ευρώπουλα και ΔΕΝ περίμενα τα satelites καθόσον
-Χτες με το που εφυγα 58 (!!!!!) από τα γαμω-kicker που πετυχα,πήγα και κάθησα στο cash να περάσει η ωρα...Σερβίρομαι λοιπόν σε κάποια φαση σε θέση cut off ΔΥΟ ΩΡΑΙΟΥΣ ΚΑΤΑΚΚΟΚΙΝΟΥΣ ΑΣΣΟΥΣ...Ο UTG κανει raise sta 25€, call ολοι μεχρι εμένα ,re raise εγω στα 75€...Κσι ακούω 8 (!!!) call....Φλοπ 2-3-3 με δυο μπαστούνια...Τσεκ μεχρι εμενα όλοι, ALL-Inn 580€ εγω...πάσο ΟΛΟΙ!!!Ενας εφυγε με βαλεδες κι ενας με εξαρια...

ρε ναυαρχε, σε βραδια τουρνουα στα cash θα βρεις ρουκηδες. αλλο στυλ παιχνιδιου ειναι στο τουρνουα αλλο στο cash. τους τρομαξες.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
συμφωνω και με την αναλυση του λοχχου.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
με παρνηθα τι νεα ρε? ανοιξε? εχει τεξας? βαριεμαι τη ψυχη μου να παω λουτρακι.
 

crespo

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2009
Μηνύματα
498
Like
1
Πόντοι
1
Με βομβαρδίσατε με ερωτήσεις!!!!Ενας ένας γιατί θα αρχίσω να ...διατάζω!!!! :rockon: :2funny:
Λοιπόν, εχουμε και λέμε:
Α)Για το θέμα του on line internet εχω στείλει mail στην pokerstars και περιμένω απάντηση....
Β)Όντως εσκασα 550 ευρώπουλα και ΔΕΝ περίμενα τα satelites καθόσον
-Χτες με το που εφυγα 58 (!!!!!) από τα γαμω-kicker που πετυχα,πήγα και κάθησα στο cash να περάσει η ωρα...Σερβίρομαι λοιπόν σε κάποια φαση σε θέση cut off ΔΥΟ ΩΡΑΙΟΥΣ ΚΑΤΑΚΚΟΚΙΝΟΥΣ ΑΣΣΟΥΣ...Ο UTG κανει raise sta 25€, call ολοι μεχρι εμένα ,re raise εγω στα 75€...Κσι ακούω 8 (!!!) call....Φλοπ 2-3-3 με δυο μπαστούνια...Τσεκ μεχρι εμενα όλοι, ALL-Inn 580€ εγω...πάσο ΟΛΟΙ!!!Ενας εφυγε με βαλεδες κι ενας με εξαρια...Μετα πηρα κι μια μικρότερη παρτίδα με σετ 9ρια εναν σε all in 230€ και εβγαλα ενα 1200 συνολο..Ε, κατέθεσα κατευθείαν και αν ερθει και το εισιτήριο απο το satelite θα το πάρω σε μετρητα...
Γ)Τα satelite οντως θα παίξουν Πέμπτη, εγω θα είμαι Παρασκευή..

:2funny: :2funny: :2funny:

ωραιος παιχτη με μιση τραπουλα στο τραπεζι 50 50 σχεδον το παιξες καλυτερα να παιζες ρουλετα μαυρο κοκκινο :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom