Νέα

Ποιός είναι ο πιο οικονομικός πάροχος ηλεκτρικού ρεύματος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bullet73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιόν πάροχο έχετε;

  • ΔΕΗ

    Ψήφοι: 45 48,9%
  • VOLTERRA

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • WATT+VOLT

    Ψήφοι: 6 6,5%
  • PROTERGIA

    Ψήφοι: 8 8,7%
  • ΗΡΩΝ

    Ψήφοι: 8 8,7%
  • ELPEDISON

    Ψήφοι: 6 6,5%
  • NRG

    Ψήφοι: 1 1,1%
  • ΕLECTRICON

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΕΛΤΑ

    Ψήφοι: 1 1,1%
  • VOLTON

    Ψήφοι: 3 3,3%
  • ZENIΘ

    Ψήφοι: 3 3,3%
  • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ

    Ψήφοι: 11 12,0%
  • WE ENERGY

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    92
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

xxxnnn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2021
Μηνύματα
263
Like
1.132
Πόντοι
201
Λογαριασμός Νοεμβρίου έπεσε μεγάλη πούτσα από Προτεργια, τι να κάνω δεν ξέρω . 6 φορές πάνω ο λογαριασμός στα 370 ευρώ και δεν υπάρχει καμία επικοινωνία να καταλάβω τι παίζει
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Λογαριασμός Νοεμβρίου έπεσε μεγάλη πούτσα από Προτεργια, τι να κάνω δεν ξέρω . 6 φορές πάνω ο λογαριασμός στα 370 ευρώ και δεν υπάρχει καμία επικοινωνία να καταλάβω τι παίζει
Εμενα αντιθετα μου ηρθε χαμηλα..47 ευρω αλλα δεν ξερω τι σκατα ερχεται...
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Όσες φορες εχω κατσει να υπολογισει τα τιμολογια ,δεν τα καταφερνω,ουτε τούβλο να ημουν..
Ειμαι στην Protergia,ληγει τωρα το Δεκεμβριο και δεν ξερω ειλικρινά τι σκατα πληρωνω...
σε κοβω να γυρνας ΔΕΗ! η εστω να παζαρευεις καλυτερη τιμη για να μη γυρισεις!!!

πραγματικα ουτε εγω ξερω τι παιζει με τις ρητρες και λοιπα! ολοι αλλαζουν παροχο σαν τρελοι και παλι απο παλουκι σε παλουκι πεφτουν αφου οι τιμες συνεχιζουν να ανεβαινουν...
 

vastatoixo

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
41
Like
83
Πόντοι
0
Επειδή το έχω ψάξει λόγω μετακόμισης....Σε περίοδο που αναμένεται αύξηση των τιμών ενέργειας (συμβαίνει τώρα και θα συνεχίζουν να ανεβαίνουν οι τιμές για καιρό ακόμα), δεν συμφέρουν σε καμία περίπτωση συμβόλαια με ρήτρες αναπροσαρμογής, ακόμα και με πολύ μικρή αρχική τιμή κιλοβατώρας (τυράκι είναι αυτό για όποιον τσιμπήσει).
Ψάξτε συμβόλαια σταθερής χρέωσης, δλδ χωρίς ρήτρες. Υπάρχουν ακόμα, με χρεώσεις κιλοβατώρας μέχρι και 10 λεπτά.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Επειδή το έχω ψάξει λόγω μετακόμισης....Σε περίοδο που αναμένεται αύξηση των τιμών ενέργειας (συμβαίνει τώρα και θα συνεχίζουν να ανεβαίνουν οι τιμές για καιρό ακόμα), δεν συμφέρουν σε καμία περίπτωση συμβόλαια με ρήτρες αναπροσαρμογής, ακόμα και με πολύ μικρή αρχική τιμή κιλοβατώρας (τυράκι είναι αυτό για όποιον τσιμπήσει).
Ψάξτε συμβόλαια σταθερής χρέωσης, δλδ χωρίς ρήτρες. Υπάρχουν ακόμα, με χρεώσεις κιλοβατώρας μέχρι και 10 λεπτά.
επρεπε να ανεβασεις οτιδηποτε αν ειδες κατι! βοηθας κοσμο ετσι
 

vastatoixo

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
41
Like
83
Πόντοι
0
Και αυτό εδώ είναι καλό συγκριτικό προγραμμάτων από όλους τους παρόχους
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Επειδή το έχω ψάξει λόγω μετακόμισης....Σε περίοδο που αναμένεται αύξηση των τιμών ενέργειας (συμβαίνει τώρα και θα συνεχίζουν να ανεβαίνουν οι τιμές για καιρό ακόμα), δεν συμφέρουν σε καμία περίπτωση συμβόλαια με ρήτρες αναπροσαρμογής, ακόμα και με πολύ μικρή αρχική τιμή κιλοβατώρας (τυράκι είναι αυτό για όποιον τσιμπήσει).
Ψάξτε συμβόλαια σταθερής χρέωσης, δλδ χωρίς ρήτρες. Υπάρχουν ακόμα, με χρεώσεις κιλοβατώρας μέχρι και 10 λεπτά.
επρεπε να ανεβασεις οτιδηποτε αν ειδες κατι! βοηθας κοσμο ετσι

συμφωνα με τα ψαχτηρια που ανεβασε ο βαστα ... "χαμηλες" σταθερες τιμες δινουν η ηρων και η nrg γυρω στα 13-14 λεπτα ... περιεργως στα sites τους δεν ειδα τον αντιστοιχο τιμοκαταλογο ... η ηρων εχει εναν παμπαλαιο που αμφιβαλλω εαν εχει ακομα ισχυ και η nrg εναν τοσο πολυπλοκο που δεν διακρινεται το συμβολαιο με σταθερη τιμη χωρις ρητρες

θα ηθελα να δω και εγω που βρεθηκε το ... "Υπάρχουν ακόμα, με χρεώσεις κιλοβατώρας μέχρι και 10 λεπτά" ... οταν η τιμη χοντρικης εχει ξεπερασει τα 20 λεπτα
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
συμφωνα με τα ψαχτηρια που ανεβασε ο βαστα ... "χαμηλες" σταθερες τιμες δινουν η ηρων και η nrg γυρω στα 13-14 λεπτα ... περιεργως στα sites τους δεν ειδα τον αντιστοιχο τιμοκαταλογο ... η ηρων εχει εναν παμπαλαιο που αμφιβαλλω εαν εχει ακομα ισχυ και η nrg εναν τοσο πολυπλοκο που δεν διακρινεται το συμβολαιο με σταθερη τιμη χωρις ρητρες

θα ηθελα να δω και εγω που βρεθηκε το ... "Υπάρχουν ακόμα, με χρεώσεις κιλοβατώρας μέχρι και 10 λεπτά" ... οταν η τιμη χοντρικης εχει ξεπερασει τα 20 λεπτα
τα τελευταια που ειχα δει ηταν η βατ και βολτ αλλα μηνες πριν...

ντεμεκ η ενερτζι το εχει 6 λεπτα (φυσικα χωρις ρητρες αναπροσαρμογης που θα φας στον κωλο) οποτε υπογραφεις και μετα ψαχνεσαι!!!!

επισης φανταζομαι αυτες με 10 λεπτα "σταθερα" θα εχουν κανα τρελο παγιο που θα πατσιζει το δεκαλεπτο....
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
τα τελευταια που ειχα δει ηταν η βατ και βολτ αλλα μηνες πριν...

ντεμεκ η ενερτζι το εχει 6 λεπτα (φυσικα χωρις ρητρες αναπροσαρμογης που θα φας στον κωλο) οποτε υπογραφεις και μετα ψαχνεσαι!!!!

επισης φανταζομαι αυτες με 10 λεπτα "σταθερα" θα εχουν κανα τρελο παγιο που θα πατσιζει το δεκαλεπτο....

ασε το μηνες πριν ... μεχρι τον μαρτιο η τιμη χοντρικης ηταν 5-6 λεπτα

απο τοτε ανεβαινει συνεχως και τον οκτωβριο ξεπερασε τα 20 λεπτα :priest::priest::priest:

ολοι οι παροχοι αναγκαστηκαν να κανουν αυξησεις στα συμβολαια με σταθερη τιμη χωρις ρητρες ... η δεη το πηγε 18, αλλοι παιζουν στα 22-23 λεπτα, και ψαχνομαστε ολοι τι μας συμφερει
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Όσες φορες εχω κατσει να υπολογισει τα τιμολογια ,δεν τα καταφερνω,ουτε τούβλο να ημουν..
Ειμαι στην Protergia,ληγει τωρα το Δεκεμβριο και δεν ξερω ειλικρινά τι σκατα πληρωνω...
ελα ρε ναυαρχε ... ευκολακι ειναι

βρες τους 3 τελευταιους εκκαθαριστικους λογαριασμους ... ωστε να ξερεις την ετησια καταναλωση σου και θα στα εξηγησουμε

σε γενικες γραμμες πληρωνεις
- παγιο
- καταναλωση ρευματος (ειτε με σταθερη τιμη ειτε με ρητρα αναπροσαρμογης, εχει ακομα και κλιμακωτο τιμολογιο) μειον την οποια εκπτωση συνεπειας (εαν πληρωνεις στην ωρα σου ή με παγια εντολη)

και ολα τα υπολοιπα που ειναι ιδια σε ολους τους παροχους περιπου 9 λεπτα /kwh (δικτυο μεταφορας ρευματος, υκω και ετμεαρ κλπ )

συν δημοτικα τελη, ταπ, ερτ και οτι αλλο σκαρφιστουν να μας φορτωσουν ... α ναι ... και το φπα :2funny:
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.974
Like
4.991
Πόντοι
506
Αυτή η γκρίνια με το ρευμα μου θυμίζει το αφήγημα με το "είστε κλεφτες" της κινητής. Καμμια εταιρεία δεν χαρίζει λεφτά και καμμια εταιρεία δεν είναι κλέφτης. Όταν στέλνεις μηνυματα στην Τατιάνα ή στον Φουρθιώτη για να κερδίσεις ταχαμου το αυτοκίνητο ο λογαριασμός σου θα αυξηθεί και είσαι υπευθυνος εσυ. Όταν υπογράφεις ένα συμβόλαιο που σου λέει πως υπάρχει ρήτρα φροντίζεις να διαβάσεις τι σκατά είναι αυτή η ρήτρα. Οταν σήμερα υπογράψεις ένα συμβόλαιο για Cosmote tv ξέρεις πως το τέλος συνδρομητικής ξανάρχεται τον Σεπτέμβρη δεν είναι κλέφτης ή Cosmote
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Αυτή η γκρίνια με το ρευμα μου θυμίζει το αφήγημα με το "είστε κλεφτες" της κινητής. Καμμια εταιρεία δεν χαρίζει λεφτά και καμμια εταιρεία δεν είναι κλέφτης. Όταν στέλνεις μηνυματα στην Τατιάνα ή στον Φουρθιώτη για να κερδίσεις ταχαμου το αυτοκίνητο ο λογαριασμός σου θα αυξηθεί και είσαι υπευθυνος εσυ. Όταν υπογράφεις ένα συμβόλαιο που σου λέει πως υπάρχει ρήτρα φροντίζεις να διαβάσεις τι σκατά είναι αυτή η ρήτρα. Οταν σήμερα υπογράψεις ένα συμβόλαιο για Cosmote tv ξέρεις πως το τέλος συνδρομητικής ξανάρχεται τον Σεπτέμβρη δεν είναι κλέφτης ή Cosmote
αγορινα μου δεν αγοραζεις γουρουνι στο σακι!

οταν κανεις συμφωνια ξερεις οτι ξερεις τι παιρνεις! οταν κανεις συμβολαιο με κινητη σου λεει εχεις 120 λεπτα προς ολους....
τον αλλο μηνα ενω εχεις φαει μονο τα 100 λεπτα προς ολους πληρωνεις ομως διπλο παγιο γιατι ΡΗΤΡΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ!

οποτε αλλος δε τηρει τους ορους...
 

vastatoixo

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
41
Like
83
Πόντοι
0
συμφωνα με τα ψαχτηρια που ανεβασε ο βαστα ... "χαμηλες" σταθερες τιμες δινουν η ηρων και η nrg γυρω στα 13-14 λεπτα ... περιεργως στα sites τους δεν ειδα τον αντιστοιχο τιμοκαταλογο ... η ηρων εχει εναν παμπαλαιο που αμφιβαλλω εαν εχει ακομα ισχυ και η nrg εναν τοσο πολυπλοκο που δεν διακρινεται το συμβολαιο με σταθερη τιμη χωρις ρητρες

θα ηθελα να δω και εγω που βρεθηκε το ... "Υπάρχουν ακόμα, με χρεώσεις κιλοβατώρας μέχρι και 10 λεπτά" ... οταν η τιμη χοντρικης εχει ξεπερασει τα 20 λεπτα
Ήρων, only home-business plus..εκεί κατέληξα μιας και δεν πρόλαβα το enter-online της δεη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom