Νέα

Ποιός είναι ο πιο οικονομικός πάροχος ηλεκτρικού ρεύματος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bullet73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιόν πάροχο έχετε;

  • ΔΕΗ

    Ψήφοι: 45 48,9%
  • VOLTERRA

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • WATT+VOLT

    Ψήφοι: 6 6,5%
  • PROTERGIA

    Ψήφοι: 8 8,7%
  • ΗΡΩΝ

    Ψήφοι: 8 8,7%
  • ELPEDISON

    Ψήφοι: 6 6,5%
  • NRG

    Ψήφοι: 1 1,1%
  • ΕLECTRICON

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΕΛΤΑ

    Ψήφοι: 1 1,1%
  • VOLTON

    Ψήφοι: 3 3,3%
  • ZENIΘ

    Ψήφοι: 3 3,3%
  • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ

    Ψήφοι: 11 12,0%
  • WE ENERGY

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    92
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
αυτο με τις ρητρες δε μπορω να καταλαβω τι εννοουν...

γενικα το βλεπω λιγο μπερδεμα! επιτηδες ειναι ολα θολωμενα και αλλα νομιζεις πως συμφωνεις και αλλα ερχονται στο μπουγιουρντι
ειναι το πρασινο αφηγημα της κλιματικης δηθεν "αλλαγης"

οσο φωναζει η γκρετα τοσο αυξανονται οι φοροι ... χωρις καμια σταθερη προβλεψη ... κατι τετοιο ειναι και η ρητρα ... απροβλεπτη ... την οποια φυσικα κανενας επιχειρηματιας δεν ενσωματωνει στο τιμολογιο του ... ακομα και η δεη που μεχρι χτες εδινε σταθερη τιμη στα 10,5/kWh την πηγε στα 18/kWh ... οποιος προλαβε :s&m_2:
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Το μόνο σίγουρο πως μονάχα η ΔΕΗ δέχεται διακανονισμό!
ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι εάν ΔΕΝ πληρώσεις παίρνεις μπούλο (έχω γνωστούς σε παραπάνω από τις μισές εταιρείες της ψηφοφορίας).
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Την Καλησπερα στους Φιλους.....πηρανε τηλεφωνο δικο μου ανθρωπο.....μπλα-μπλα....ψηστηρι.....Μου το ειπανε και περιμενα τηλεφωνο.....πηρανε και τους τρελλανα.....χχαχχαχαχχαχχαχαα και μου το κλεισανε τσατισμενα......Τους ειπα οτι δεν με ενδιαφερει να πληρωνω παραπανω....Λεφτα εχω....να φανε και οι κοτες......χαχχαχαχαχαχαα
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.434
Πόντοι
456
Πολύ χρηστικό thread και καλές πληροφορίες.
Ένας από τους λόγους πάντως που παραμένω στη ΔΕΗ και δεν το ψάχνω για άλλο πάροχο είναι από αντίδραση επειδή όλοι οι άλλοι μου σπάνε τα αρχίδια στα τηλέφωνα. Μερικοί επίσης είναι πάρα μα πάρα πολύ ενοχλητικοί.
Ποιος μαλάκας τους έχει πει πως αν σε παίρνουν ότι ώρα να ναι και ψάχνεσαι μετά τι νούμερο είναι αυτό θα σκεφτείς μετά να αλλάξεις πάροχο :jerking:
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
υσ.Πηξαμε στους σωτηρες....ενας για την υγεια μας.....αλλος για την τσεπη μας.....
 

Autokinitas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2019
Μηνύματα
140
Κριτικές
5
Like
618
Πόντοι
301
Δεν παίζει ρόλο μόνο η εταιρεία αλλά και τι πρόγραμμα θα κάνεις έχει διαφορά , εγώ στον Ήρων ακόμα και τώρα που το συγκρίνω με άλλα έχω κάποιο κέρδος βάση προγράμματος και κατανάλωσης αλλά δεν δέχονται με τίποτα καθιστερήσεις και ρυθμίσεις ,αν δεν μπορείς να είσαι πάντα συνεπής μόνο Δεη
 

e40s

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
18
Κριτικές
3
Like
99
Πόντοι
0
βασικα αν δεν κλεισεις συμβολαιο με εναλακτικο παροχο θα σου ερθει μπορει κ ακριβοτερα απο δεη. πηγα απο δεη στην βατ αν βολτ κ με εσκισαν χωρις συμβολαιο δηλαδη να μπορεις να φυγεις οποτε θες σε σκιζουν. πηγα στο φυσικο αεριο με σταθερη τιμη για 2 χρονια δηλαδη με συμβολαιο κ μου ηρθε πολυ φτηνα, ακομα κ σεπτεμβρη οκτωβρη νοεμβρη ουτε 10 ευρω παραπανω στις ιδιες κιλοβατωρες με αυγουστο πριν τις αυξησεις ρευματος οποτε μην, μην σας ψαρωνουν με τα νουμερα που λενε κ γενικα με τα μπλα μπλα τους, να ζητατε συμβολαιο 24μηνο κ τελικη σταθερη τιμη με τις ρυτρες αναπροσαρμογης μεσα.
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
Είμαι στην elpedison για να γλυτωνω τα 6 € πάγια στους λογαριασμούς της ΔΕΗ. Παλιότερα γλύτωνα κανά 20αρικο ετησίως αλλά φέτος με την ρήτρα αναπροσαρμογή εχω πληρωσει παραπάνω. Πληρώνω με πάγια εντολή οπότε δεν με ενδιαφέρει το θέμα διακανονισμός κι απλήρωτοι λογαριασμοί.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356
Είμαι στην elpedison για να γλυτωνω τα 6 € πάγια στους λογαριασμούς της ΔΕΗ. Παλιότερα γλύτωνα κανά 20αρικο ετησίως αλλά φέτος με την ρήτρα αναπροσαρμογή εχω πληρωσει παραπάνω. Πληρώνω με πάγια εντολή οπότε δεν με ενδιαφέρει το θέμα διακανονισμός κι απλήρωτοι λογαριασμοί.
καλα η δεη πλεον χρεωνει και τον εγγραφο λογαριασμο 1 ευρω....
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
Check δεη Myhomeonline απο ebill.
Νομιζω εχουν μια προσφορα μεχρι Παρασκευη

Ακολουθουν συναρπαστικοι μηνες με τους λογαριασμους ρευματος
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356
Check δεη Myhomeonline απο ebill.
Νομιζω εχουν μια προσφορα μεχρι Παρασκευη

Ακολουθουν συναρπαστικοι μηνες με τους λογαριασμους ρευματος
αυτο το greenpass που εχουν ολοι τι ειναι? καμια κωλοχρεωση για πρασινες πηγες ενεργειας?
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
αυτο το greenpass που εχουν ολοι τι ειναι? καμια κωλοχρεωση για πρασινες πηγες ενεργειας?
Δεν εχω καταλαβει ακριβως.

Νομιζω πληρωνεις ενα 10ρικο το χρονο για να στηριξεις τη Δεη και να παιρνεις μερος ρευματος απο ανανεωσιμες πηγες ενεργειας.

Γελαω
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356
Δεν εχω καταλαβει ακριβως.

Νομιζω πληρωνεις ενα 10ρικο το χρονο για να στηριξεις τη Δεη και να παιρνεις μερος ρευματος απο ανανεωσιμες πηγες ενεργειας.

Γελαω
Σε τι θα ωφεληθώ αν το αγοράσω;
Η αγορά της υπηρεσίας GreenPass είναι μια δήλωση από την πλευράς σας ότι το νοικοκυριό σας επιθυμεί να λειτουργεί με ένα βιώσιμο τρόπο που θα επιτρέψει και στις επόμενες γενεές να φτιάξουν και εκείνες τα δικά τους νοικοκυριά! Το GreenPass είναι μια δήλωση και μια προσπάθεια για έναν πλανήτη πιο καθαρό και ένα μέλλον βιώσιμο.

τρολλια!!!!
η μαγκια θα ηταν βεβαια αν αγορασεις γκριν πας να μη δεχεσαι τις αυξησεις στις τιμες μιας και ειναι απο ανανεωσιμες πηγες ενεργειας και οχι λιγνιτη η αεριο!!!!!!!!!!!!!!
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.009
Like
1.448
Πόντοι
96
σε αλλες σελιδες βγαζει αλλες εταιριες ομως... πως γινονται οι συγκρισεις?

Το είχα χρησιμοποιήσει παλιά όταν άλλαξα πάροχο, έχω καιρό να το τσεκάρω αναλυτικά.
Πίστευα ότι θα σας βοηθούσε γι αυτό έβαλα το link :hi:
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Check δεη Myhomeonline απο ebill.
Νομιζω εχουν μια προσφορα μεχρι Παρασκευη

Ακολουθουν συναρπαστικοι μηνες με τους λογαριασμους ρευματος
ειχαν μια προσφορα εδω και καιρο για 2 χρονια με σταθερη τιμη 10,5/kwh χωρις ρητρες (η χρεωση της δεη με ρητρες παιζει στα 15-17/kwh αναλογα την καταναλωση και δεν ξερουμε ποσο θα την πανε του χρονου)

η προσφορα ληγει αυριο 2/12 ... οποιος προλαβει ... απο παρασκευη η σταθερη τιμη γινεται 18/kwh

οι αλλοι παροχοι παιζουν με σταθερες τιμες απο 15 εως 22 /kwh χωρις να ξερουμε τι αυξησεις θα κανουν με το νεο ετος
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Δεν εχω καταλαβει ακριβως.

Νομιζω πληρωνεις ενα 10ρικο το χρονο για να στηριξεις τη Δεη και να παιρνεις μερος ρευματος απο ανανεωσιμες πηγες ενεργειας.

Γελαω
μια χαρα το εχεις καταλαβει ... πληρωνεις 10€ για να στηριξεις την ... γκρετα :2funny: :2funny: :2funny:
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.541
Πόντοι
2.356
βαζεις την ετησια καταναλωση σου και σου συγκρινει τιμολογηση των διαφορων παροχων

οχι το ανεφερα γιατι σε αλλες ιστοσελιδες βγαινουν αλλες εταιρειες. οποτε δε μπορω να καταλαβω με τι κριτηρια γινεται η συγκριση και προκρινεται ως καλυτερη η ταδε εταιρεια...

οποτε καποιος λεει ψεματα ( η υπαρχουν κρυφες χρεωσεις που δεν υπολογιζονται η δε ξερω εγω τι )
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom